2024 gegužės 29 d. trečiadienis, 11:45
Reklama  |  facebook

Lietuvių su partneriais sukurta išmanioji baterija – viena pažangiausių industrinių baterijų Europoje

2024-04-30 12:15
„OmnispowerEurope“ drauge su partneriais sukūrė unikalią bateriją, galinčią dirbti ir aukštoje, ir žemoje temperatūroje bei užtikrinti didžiausią įrenginio našumą. Ji ne tik dirba 24x7 režimu, kad maksimaliai sumažintų sąnaudas ir generuotų didžiausias vertes, bet ir yra besimokanti baterija. Ji nuolat tobulėja dėl dirbtinio intelekto valdomo prognozavimo, kai atsižvelgiama į kainą, oro sąlygas, vartojimą, gamybą ir kitus parametrus.
nuotrauka
„OmnispowerEurope“ nuotr.


Minimos įmonės
Omnispower Europe, UAB
Mažos energijos kainos naktį vilioja, bet tokia galimybe pasinaudoti ne taip ir paprasta. Reikia būti orakulu, norint tiksliai numatyti, kiek energijos prisireiks ryte, kiek vietos baterijoje reikia turėti dienai, kad galima būtų, pvz., saugoti saulės energiją. Prie to dar reikia pridėti visas būtinąsias sąnaudas. Žmogui tai neįmanoma arba galimos didelės paklaidos, kurios niekais paverčia siekį sutaupyti. Išeitis – dirbtinis intelektas, kuris per kelias sekundes išanalizuoja visą šią informaciją ir priima optimalius sprendimus. Būtent tokį gaminį, kuris turi integruotą energijos valdymo sistemą su dirbtinio intelekto funkcijomis, sukūrė ir rinkai pasiūlė „OmnispowerEurope“: lietuvių kartu su partneriais sukurtas gaminys gali padėti optimaliai valdyti energijos srautus ir atsižvelgti į vartojimo įpročius bei realaus laiko duomenis.

Baterija gali tiksliai prisitaikyti prie klimatinių sąlygų

„OmnispowerEurope“ sukurta baterija yra patraukli dėl našumo ir funkcionalumo. Europoje tai yra viena iš nedaugelio baterijų, gavusių sertifikatą ne už atskirus baterijos elementus, bet už visą veikiančią sistemą.

Praktikoje daugeliui ne kartą teko girdėti istorijų, kaip, pvz., žiemos sezono metu sumažėja elektromobilių našumas. Taip yra dėl to, kad baterijos šildymui ir vėsinimui reikalinga energija, ir retas gamintojas gali pasiūlyti sprendimą. „OmnispowerEurope“ su partneriais ne tik išvystė sprendimą, leidžiantį maksimaliai išnaudoti baterijos galimybes, bet ir pritaikė jį itin galingiems kaupikliams, kurių talpa – nuo 215 kWh.

„Ši baterija turi išskirtinę sistemą, kuri leidžia vėsinti įrenginį mišriu oro ir skysčio būdu. Tai leidžia išlaikyti optimaliausią saugomos energijos tankį. Be to, baterija atitinka IP 56 standartą lauko pritaikymui, tai reiškia, kad baterija gali dirbti ir itin sudėtingomis meteorologinėmis sąlygomis. Geriausią baterijos našumą padeda užtikrinti dirbtinis intelektas, kuris analizuoja klimatines sąlygas, energijos gamybos pajėgumus ir parenka tinkamiausius surinkimo ir energijos atidavimo scenarijus“, – pasakoja „OmnispowerEurope“ vadovė Orinta Eivaitė.

Ši baterija yra itin funkcionali, nes susideda iš modulių. Tai reiškia, kad apjungus modulių pajėgumus, bendra baterijos talpa galėtų pasiekti 2,5 MWh. Įmonės ekspertai sukūrė ir įvairiausiose pasaulio vietose išbandė daugybę algoritmų, todėl baterija gali labai tiksliai prisitaikyti prie klimatinių sąlygų. Kurdama bateriją, įmonė koncentravosi į kokybę, kadangi šioje srityje, kurioje be galo svarbus tinkamų nustatymų parinkimas, preciziškumui tenka lemiamas vaidmuo.

Didžiausiam Italijos sausumos uostui mažina išlaidas ir veikia tiksliai pagal poreikius

Viena pirmųjų tokio tipo baterijų sumontuota Italijoje, Paduvos mieste esančiame didžiausiame šalyje sausumos uoste. Baterijų moduliai čia padeda sukaupti 1,5 MWh energijos, kuri gali būti panaudota uostui tinkamiausiu metu.

Tokio išmanaus įrenginio nauda – ne tik finansinė. Jis ne tik gali padėti įmonėms sumažinti kritinių apkrovų mokesčius, panaudodamas saugomą energiją tuomet, kai elektros paklausa yra padidėjusi. Išvengdami kritinių apkrovų laikotarpių, verslai gali sumažinti elektros sąskaitas: kai elektra pigi, ji kaupiama ir saugoma, o kai brangi – naudojama sukaupta. Itin svarbus faktas, akcentuoja O.Eivaitė, galimybė naudoti sukauptą energiją, ištikus avarijai, nutrūkus tiekimo grandinei. Tai aktualu bet kokiai įmonei, nes nutrūkęs energijos tiekimas reiškia nuostolius.

Dirbtinis intelektas leidžia išvengti žmogiškojo faktoriaus: nebereikia skaičiuoti, kada tinkamiausia didinti darbo apimtis, o kada reikėtų išjungti agregatus. Baterijos veikimą valdantis dirbtinis intelektas įvertina aplinkos veiksnius ir parenka tinkamiausius žingsnius pagal įmonės poreikius.

„OmnispowerEurope“ SVARBU. Išmanioji „OmnispowerEurope“ industrinė baterija:

  • Šiuolaikinė energijos kaupimo technologija su integruota energijos valdymo sistema, kuri naudoja dirbtinį intelektą (DI), kad maksimaliai padidintų savo našumą.
  • DI supranta kliento vartojimo įpročius ir, derindamas juos su realaus laiko duomenimis, sumažina energijos švaistymą ir bendrąsias išlaidas.
  • Integruota pažangi energijos valdymo sistema, naudojant DI, pritaiko bateriją, kad ji optimaliai veiktų ir duotų didžiausią pelną.
  • Geresnė baterijos temperatūros kontrolė pagerina jos veikimą ir ilgaamžiškumą; baterijos turi geriausią savo klasėje aušinimo skysčiu sistemą, kuri užtikrina tikslią temperatūros kontrolę.
  • Dėl pažangios aušinimo skysčiu sistemos baterija yra sukurta taip, kad užtikrintų optimalų veikimą net sudėtingomis oro sąlygomis.
  • Nesudėtingas montavimas ir priežiūra.
  • Sertifikuota pagal ES įstatymus ir reglamentus.
  • Ši išmanioji baterija sukurta Europos kompanijos su pasauliniu partnerių tinklu ir pasauliniu know-how.

Šią unikalią baterija buvo galima gyvai pamatyti parodoje RESTA (balandžio 25–27 d.) ir bus galima pamatyti parodoje „Balttechnika 2024“ (gegužės 15–17 d.) bei apsilankius adresu Vilniuje, Vakarinė g. 2.

Daugiau informacijos: tel. +370 699 18000 arba el. paštu vilnius@omnispowereurope.com, www.omnispowereurope.com 
Statybunaujienos.ltInfrastruktūra

nuotrauka
2024-05-29 11:02
Lietuvos oro uostai (LTOU) ir Lietuvos architektų sąjunga pasirašė architektūrinių idėjų konkurso organizavimo paslaugų sutartį. LTOU kartu su šalies ekspertais iki šių metų pabaigos arba kitų pradžioje siekia atrinkti ir vėliau įgyvendinti geriausias architektų idėjas iki 2028 metų pabaigos planuoj...
nuotrauka
2024-05-27 10:34
Praėjusią savaitę „Via Lietuva" pasirašė sutartį dėl paskutiniosios kelio „Via Baltica" nuo Marijampolės iki Lenkijos sienos atkarpos rekonstrukcijos darbų atlikimo. Planuojama, kad intensyvūs modernizavimo darbai šiame kelio ruože turėtų prasidėti jau birželio pradžioje, baigtis – kitų metų antroje...
nuotrauka
2024-05-27 09:51
Amaliuose šią savaitę atverta pusantro kilometro atkarpa su naujais viadukais ir žiedinėmis sankryžomis. Tai ženkli dalis pirmajame Pietrytinio aplinkkelio darbų etape. Įgyvendinus visą projektą, naujoji trasa taps patogia ir greita jungtimi tarp A1 ir „Via Baltica“ magistralių. Maža to, apvažiavima...
nuotrauka
2024-05-24 13:37
Nors elektromobilių naudojimas Lietuvoje kasmet auga, vienas iš didžiausių iššūkių, su kuriuo susiduria daugiabučių namų gyventojai, yra elektromobilių įkrovimo infrastruktūros prieinamumas. Kokias galimybes turi vairuotojai, gyvenantys daugiabutyje, pasakoja daugiabučių priežiūra ir administravimu ...
nuotrauka
2024-05-24 11:03
Netrukus bus tęsiami prieš dvejus metus pradėti ir vėliau sustabdyti gatvės, dubliuojančios Liepojos gatvę, privažiuojamojo kelio nuo Šiltnamių g. iki Klaipėdos g. statybos darbai. Tikimasi, kad eismas naujuoju keliu, iš kurio tikimasi geresnės saugumo situacijos, vyks dar šį rudenį.
nuotrauka
2024-05-21 10:00
Akcinė bendrovė „Via Lietuva" pasirašė sutartį, pagal kurią bus rekonstruojamas Ariogaloje, Raseinių rajono savivaldybėje, esantis tiltas per Dubysą. Tilto rekonstravimo darbai bus pradėti birželio mėnesį, baigti darbus planuojama iki 2025 m. spalio mėn.
nuotrauka
2024-05-21 09:54
Vilniaus savivaldybė pradeda Kazbėjų tilto per Vokės upę rekonstrukciją. Tikimasi, kad remonto darbai užtruks iki kitų metų pradžios ir vėl bus leidžiamas automobilių, dviračių ir pėsčiųjų eismas, kuris nuo 2018 metų buvo apribotas dėl tilto avarinės būklės.
nuotrauka
2024-05-21 09:50
Dar prieš kelerius metus prie rekordinio efektyvumo saulės elementų kūrimo prisidėję Kauno technologijos universiteto (KTU) chemikai šiemet išradimą dar patobulino. Pasak jų, tai – itin svarbus žingsnis link naujos kartos saulės elementų gamybos.
nuotrauka
2024-05-20 14:37
Baigiami pagrindinės Klaipėdos miesto arterijos – Baltijos prospekto bei Šilutės ir Vilniaus plentų žiedinės sankryžos rekonstrukcijos darbai. Tam, kaip valstybei svarbiam vietinės reikšmės kelių projektui, šiemet skirta daugiau kaip 1 mln. eurų Kelių priežiūros ir plėtros programos (KPPP) lėšų.
nuotrauka
2024-05-20 09:54
Civiliams, kariuomenei bei teisėsaugai šovinius gaminanti valstybės valdoma įmonė Giraitės ginkluotės gamykla (GGG) praėjusių metų pardavimo pajamas augino 47 proc. – iki 22,4 mln. Eur, grynąjį pelną – 45 proc. ir uždirbo beveik 3,4 mln. Eur. Nepamirštas ir tvarumas: gamykloje ruošiamasi netrukus įr...
nuotrauka
2024-05-16 11:08
Siekiant didinti šalies susisiekimo infrastruktūros kokybę, toliau auga investicijos į svarbiausią Lietuvos transporto arteriją – magistralinį kelią A1. Atkarpos nuo 70,9 iki 80,5 km kapitalinį remontą „Via Lietuva“ užsakymu pradeda tvarios miestų ir infrastruktūros plėtros bendrovė „YIT Lietuva“. A...
nuotrauka
2024-05-15 12:35
Nors vėjo energija yra vienas sparčiausiai augančių energijos šaltinių pasaulyje, vėjo turbinų sparnų atliekos tampa itin opia problema. Tai neleidžia šios energijos rūšies laikyti visiškai draugiška aplinkai. Spręsdami šį iššūkį, Kauno technologijos universiteto (KTU) ir Lietuvos energetikos instit...
nuotrauka
2024-05-15 07:53
Didžiausios Lietuvoje vandentvarkos bendrovės „Vilniaus vandenys" ekspertai Vilniuje išbandė inovatyvų vamzdynų valymo ledu metodą (angl. Ice Pigging), kuris gali tapti efektyvia ir inovatyvia alternatyva šiuo metu naudojamoms priemonėms. Bandymų metu siekta įvertinti galimybes pasaulyje populiarėja...
nuotrauka
2024-05-14 13:28
Kauno oro uoste oficialiai atidarytas jau antrasis kompanijos „Ryanair“ valdomas orlaivių techninės priežiūros ir remonto (angl.: „Maintenance, Repair, and Overhaul (MRO)“) paslaugų angaras. Teigiama, kad šis oro bendrovės sprendimas sustiprins antrojo pagal dydį Lietuvoje oro uosto esamą lyderystę ...
nuotrauka
2024-05-13 10:14
Akcinė bendrovė „Via Lietuva" paskelbė viešojo pirkimo konkursą tilto per Nevėžį Kėdainiuose, Tilto gatvėje, rekonstravimo darbams atlikti. Sėkmingai įvykus pirkimo procedūroms, darbai galėtų būti pradėti jau šiais metais.
nuotrauka
2024-05-10 07:34
Praėjusį mėnesį gaminančių vartotojų skaičiui Lietuvoje perkopus 100 tūkst. ribą, gyventojų susidomėjimas savarankiška elektros energijos gamyba iš saulės toliau auga. Pasak rinkos ekspertų, nors daugiausia vartotojų – 64 tūkst. – elektrą gamina ant namų stogų įrengtose saulės elektrinėse, sparčiai ...
nuotrauka
2024-05-10 06:38
Prieš trejus metus visoje šalyje įsigaliojo Infrastruktūros plėtros įstatymas, kuris savivaldybes įpareigojo taikyti infrastruktūros plėtros mokestį. Taip buvo siekiama suvaldyti chaotišką statybų plėtrą ir kad gautas lėšas savivalda galėtų naudoti naujos infrastruktūros įrengimui – keliams, apšvie...
nuotrauka
2024-05-09 09:36
Akcinė bendrovė „Via Lietuva“ gegužės mėnesio pradžioje pradeda konsultacijas dėl Valstybinio ir privataus kapitalo partnerystės principu vystomų projektų įgyvendinimo galimybių. Šio finansavimo modelio pritaikymas leistų kur kas greičiau įgyvendinti svarbiausius šalies kelių infrastruktūros gerinim...
nuotrauka
2024-05-08 10:31
Klaipėdoje įrengta infrastruktūra laivų nuleidimui į Danės upę. Įgyvendinti projektą užtruko kiek ilgiau nei planuota, bet juo liko patenkinti ir projekto užsakovai, ir slipo bei greta esančios prieplaukos naudotojai.
nuotrauka
2024-05-07 09:52
Susisiekimo ministerija duoda startą Klaipėdos pietinio aplinkkelio planavimo pradžiai – šią savaitę susisiekimo ministras Marius Skuodis pasirašė Vyriausybės nutarimo projekto teikimą dėl Klaipėdos pietinio aplinkkelio, kuriuo siekiama pradėti rengti šio valstybei svarbaus projekto susisiekimo komu...

Statybunaujienos.lt » Infrastruktūra