Lietuvių su partneriais sukurta išmanioji baterija – viena pažangiausių industrinių baterijų Europoje
Baterija gali tiksliai prisitaikyti prie klimatinių sąlygų
„OmnispowerEurope“ sukurta baterija yra patraukli dėl našumo ir funkcionalumo. Europoje tai yra viena iš nedaugelio baterijų, gavusių sertifikatą ne už atskirus baterijos elementus, bet už visą veikiančią sistemą.
Praktikoje daugeliui ne kartą teko girdėti istorijų, kaip, pvz., žiemos sezono metu sumažėja elektromobilių našumas. Taip yra dėl to, kad baterijos šildymui ir vėsinimui reikalinga energija, ir retas gamintojas gali pasiūlyti sprendimą. „OmnispowerEurope“ su partneriais ne tik išvystė sprendimą, leidžiantį maksimaliai išnaudoti baterijos galimybes, bet ir pritaikė jį itin galingiems kaupikliams, kurių talpa – nuo 215 kWh.
„Ši baterija turi išskirtinę sistemą, kuri leidžia vėsinti įrenginį mišriu oro ir skysčio būdu. Tai leidžia išlaikyti optimaliausią saugomos energijos tankį. Be to, baterija atitinka IP 56 standartą lauko pritaikymui, tai reiškia, kad baterija gali dirbti ir itin sudėtingomis meteorologinėmis sąlygomis. Geriausią baterijos našumą padeda užtikrinti dirbtinis intelektas, kuris analizuoja klimatines sąlygas, energijos gamybos pajėgumus ir parenka tinkamiausius surinkimo ir energijos atidavimo scenarijus“, – pasakoja „OmnispowerEurope“ vadovė Orinta Eivaitė.
Ši baterija yra itin funkcionali, nes susideda iš modulių. Tai reiškia, kad apjungus modulių pajėgumus, bendra baterijos talpa galėtų pasiekti 2,5 MWh. Įmonės ekspertai sukūrė ir įvairiausiose pasaulio vietose išbandė daugybę algoritmų, todėl baterija gali labai tiksliai prisitaikyti prie klimatinių sąlygų. Kurdama bateriją, įmonė koncentravosi į kokybę, kadangi šioje srityje, kurioje be galo svarbus tinkamų nustatymų parinkimas, preciziškumui tenka lemiamas vaidmuo.
Didžiausiam Italijos sausumos uostui mažina išlaidas ir veikia tiksliai pagal poreikius
Viena pirmųjų tokio tipo baterijų sumontuota Italijoje, Paduvos mieste esančiame didžiausiame šalyje sausumos uoste. Baterijų moduliai čia padeda sukaupti 1,5 MWh energijos, kuri gali būti panaudota uostui tinkamiausiu metu.
Tokio išmanaus įrenginio nauda – ne tik finansinė. Jis ne tik gali padėti įmonėms sumažinti kritinių apkrovų mokesčius, panaudodamas saugomą energiją tuomet, kai elektros paklausa yra padidėjusi. Išvengdami kritinių apkrovų laikotarpių, verslai gali sumažinti elektros sąskaitas: kai elektra pigi, ji kaupiama ir saugoma, o kai brangi – naudojama sukaupta. Itin svarbus faktas, akcentuoja O.Eivaitė, galimybė naudoti sukauptą energiją, ištikus avarijai, nutrūkus tiekimo grandinei. Tai aktualu bet kokiai įmonei, nes nutrūkęs energijos tiekimas reiškia nuostolius.
Dirbtinis intelektas leidžia išvengti žmogiškojo faktoriaus: nebereikia skaičiuoti, kada tinkamiausia didinti darbo apimtis, o kada reikėtų išjungti agregatus. Baterijos veikimą valdantis dirbtinis intelektas įvertina aplinkos veiksnius ir parenka tinkamiausius žingsnius pagal įmonės poreikius.SVARBU. Išmanioji „OmnispowerEurope“ industrinė baterija:
- Šiuolaikinė energijos kaupimo technologija su integruota energijos valdymo sistema, kuri naudoja dirbtinį intelektą (DI), kad maksimaliai padidintų savo našumą.
- DI supranta kliento vartojimo įpročius ir, derindamas juos su realaus laiko duomenimis, sumažina energijos švaistymą ir bendrąsias išlaidas.
- Integruota pažangi energijos valdymo sistema, naudojant DI, pritaiko bateriją, kad ji optimaliai veiktų ir duotų didžiausią pelną.
- Geresnė baterijos temperatūros kontrolė pagerina jos veikimą ir ilgaamžiškumą; baterijos turi geriausią savo klasėje aušinimo skysčiu sistemą, kuri užtikrina tikslią temperatūros kontrolę.
- Dėl pažangios aušinimo skysčiu sistemos baterija yra sukurta taip, kad užtikrintų optimalų veikimą net sudėtingomis oro sąlygomis.
- Nesudėtingas montavimas ir priežiūra.
- Sertifikuota pagal ES įstatymus ir reglamentus.
- Ši išmanioji baterija sukurta Europos kompanijos su pasauliniu partnerių tinklu ir pasauliniu know-how.
Šią unikalią baterija buvo galima gyvai pamatyti parodoje RESTA (balandžio 25–27 d.) ir bus galima pamatyti parodoje „Balttechnika 2024“ (gegužės 15–17 d.) bei apsilankius adresu Vilniuje, Vakarinė g. 2.
Daugiau informacijos: tel. +370 699 18000 arba el. paštu vilnius@omnispowereurope.com, www.omnispowereurope.com