2020 birželio 6 d. šeštadienis, 20:27
Reklama  |  El. paštas  |  facebook

Šiauliai nesutinka, kad bauda išsprendė ginčą dėl Lyros gatvės

2020-02-18 10:29
Nacionalinė žemės tarnyba (NŽT) nubaudė pažeidėją, neteisėtai pastačiusį tvorą. Tačiau Šiaulių miesto savivaldybė siekia, kad pažeidėjas ne tik būtų nubaustas, bet ir iš jo būtų pareikalauti atstatyti buvusią situaciją.
nuotrauka
Šiaulių m. savivaldybės nuotr.


Minimos įmonės
Šiaulių m. savivaldybė,
NŽT (Nacionalinė žemės tarnyba),
Šiaulių miesto Savivaldybės administracijos direktorius Antanas Bartulis, cituojamas savivaldybės pranešime, sako, kad išdygusios tvoros (adresas - Lyros g. 13) istorija rutuliojasi toliau. Naujausiomis žiniomis, Nacionalinės žemės tarnybos (NŽT) Šiaulių padalinys išnagrinėjo skundus ir įvertino situaciją dėl pastatytos tvoros. Tarnyba Šiaulių miesto Savivaldybės administraciją informavo, jog pažeidėją nubaudė. Tačiau Savivaldybės administracijos direktorius atkreipia dėmesį, jog paprastai, priimant tokį sprendimą, ne tik nubaudžiama, bet ir reikalaujama panaikinti padarytą sprendimą. Tikimasi, kad NŽT kontroliuos jos sprendimo vykdymą iki galo.

„Savivaldybės administracija ne kartą teigė, jog tokiu atveju, kai statinys yra statomas ant tam tikro žemės sklypo, kuris jam nepriklauso, jis turi susiderinti su žemės savininku, šiuo atveju – Nacionaline žemės tarnyba. NŽT sprendimas skirti baudą dar kartą įrodo, jog susidariusi situacija nėra Savivaldybės administracijos reguliavimo klausimas, tokį pažeidimą sureguliuoti ir išspręsti turi atitinkamos institucijos, šiuo atveju NŽT. Baudos skyrimo faktas įrodo, jog teisingumas mieste funkcionuoja“, – komentavo Antanas Bartulis.

Kitas klausimas – viso Dainų bulvaro praeinamumas. Diskutuojama, kad galėtų būti grąžinta situacija, buvusi iki 1990-ųjų metų: bulvaras buvo vientisas, atviras pėstiesiems. Praėjimas prie Lyros prekybos centro, dabar tapęs ir privačios aikštelės dalimi, yra nepatogus. Savivaldybės administracija kreipėsi į teisininkus konsultacijos, kurie konstatavo, kad teisminiu keliu tai išspręsti yra mažai tikėtina.

Savivaldybės administracijos direktoriaus A. Bartulio teigimu, planuojama eiti kitu teisėtu keliu – atsiklausti visuomenės, ar tikrai praėjimas reikalingas, ar jis turėtų būti grąžintas. Vietos savivaldos įstatymas numato tokios apklausos galimybę.

„Jei visuomenė nuspręs, kad reikia, tuomet beliks pradėti procedūras dėl nuosavybės paėmimo visuomenės reikmėms, už ją atlyginant pagal galiojančius teisės aktus. Tokiu būdu būtų atstatytas Dainų bulvaro vientisumas, kuris dabar yra „sukapotas“, o už Lyros g. 13 – iš viso suniokotas: suskaldytos plytelės, nesaugu, dėl šios atkarpos gaunama skundų“, – teigė Savivaldybės administracijos vadovas.

Kalbėdamas apie ginčus keliančią, iš sklypo ribų išsikišusios pastato Lyros g. 13 dalies situaciją, Antanas Bartulis konstatavo, kad sulaukta nepalankaus teismo sprendimo. Savivaldybės vadovas, savo įsakymu sustabdė sklypo formavimo ir pertvarkymo procedūras, kurios anot teismo, negalėjo būti stabdomos.

„Tačiau minimas direktoriaus įsakymas ir sukūrė prielaidą procesui, tad natūralu, jog sustabdžius šį teisės aktą sustoja ir procesas, kuris yra akto išdava. A. Bartulio teigimu, toks teismo sprendimas stebina, kadangi teisės aktų priėmimas, sustabdymas ir panaikinimas yra numatyti Vietos savivaldos įstatymo 18 straipsnyje. Toks teismo sprendimas labai apsunkina savivaldybės darbą, nes teises priimti, sustabdyti ir panaikinti savo sprendimus turi ne tik Administracijos direktorius, bet ir Taryba, Meras. Taigi, matant šią komplikuotą situaciją, toks teismo sprendimas bus skundžiamas. Norima, kad aukštesnės instancijos teismas, kuris turi teisę formuoti tam tikrą teismų praktiką, pasisakytų šioje situacijoje ir priimtų tokį sprendimą, kuriuo turės vadovautis ne tik Šiaulių miesto, bet ir kitos šalies savivaldybės“, – rašoma savivaldybės pranešime. 
Statybunaujienos.ltRašyti komentarą:
Vardas:

Tekstas:

Komentarai šalinami, jeigu juose naudojami necenzūriniai žodžiai, skatinamas smurtas, grasinama.


Savivaldybėse

nuotrauka
2020-06-05 10:24
Kaune imtasi griežtesnių metodų siekiant nustatyti Girstupio upelio ir jo intako Gričiupio taršos šaltinius bei nubausti su tuo susijusius asmenis. Bendradarbiaujant su Aplinkos ministerija, mestos papildomos pajėgos ir speciali įranga: Lietuvos geologijos tarnybos specialistai naujos kartos georada...
nuotrauka
2020-06-05 09:53
UAB „Grinda" laimėjo Molėtų rajono savivaldybės administracijos paskelbtą viešąjį gatvių remonto konkursą ir jau pradeda planuoti darbus Molėtų miesto gatvėse.
nuotrauka
2020-06-02 16:30
Šiuolaikinis miestas neįsivaizduojamas be medžių, krūmų, žolynų ar gėlynų, nes želdiniai mieste kuria teigiamas emocijas, suteikia pavėsį, slopina triukšmą, valo orą ir sukurią realią naudą miesto gyventojams. Kita vertus, reikia paisyti tam tikros tvarkos, siekiant sukurti jaukią ir patogią erdvę m...
nuotrauka
2020-06-02 12:36
UAB „Biržų ranga“, su kuria Biržų rajono savivaldybės administracija pernai pasirašė statybos darbų rangos sutartį dėl techniniame projekte „Astravo dvaro sodybos parko Astravo g. 17A, Biržuose, sutvarkymas“ numatytų darbų įgyvendinimo, tvarko Astravo dvaro sodybos parką. tas pats rangovas gražina i...
nuotrauka
2020-06-02 11:58
Seimas po svarstymo bendru sutarimu pritarė siūlymui Finansinės paskatos pirmąjį būstą įsigyjančioms jaunoms šeimoms įstatyme įtvirtinti papildymą, prisidėsiantį prie siekio padėti jaunoms šeimoms apsirūpinti nuosavu būstu.
nuotrauka
2020-06-02 09:19
Šių metų pradžioje pristačiusi visiems atvirą trimatį Vilniaus žemėlapį, miesto savivaldybė sėkmingai naudojasi juo ir pati – tiek planuodama pokyčius, tiek tikrindama projektų kokybę.
nuotrauka
2020-05-29 08:27
AB „Grigeo Klaipėda“ Aplinkos apsaugos agentūros Taršos prevencijos departamentui pateikė paraišką Taršos integruotos prevencijos ir kontrolės (toliau – TIPK) leidimui pakeisti. Tačiau Klaipėdos miesto savivaldybė kreipėsi į prokuratūrą, prašydama, kad būtų sustabdyti nesavalaikiai veiksmai, siekian...
nuotrauka
2020-05-27 15:53
Šią savaitę pradėta valstybinės reikšmės kelio – pagrindinės Tauralaukio gatvės – rekonstrukcija, praneša Klaipėdos m. savivaldybė. Tai paskutinis likęs nesutvarkytas, keletą metų savo valandos laukęs įvažiavimo į Klaipėdą kelias, kurio rekonstrukcija svarbi ne tik Tauralaukio gyventojams, bet ir vi...
nuotrauka
2020-05-27 13:08
„BaltCap“ fondas „BaltCap Infrastructure Fund“ ir Kauno rajono savivaldybė pasirašė 15 metų viešosios ir privačios partnerystės (PPP) sutartį, pagal kurią fondas iki 2022 m. rudens įsipareigojo atnaujinti švietimo infrastruktūros objektus Mastaičiuose, Kačerginėje ir Zapyškyje.
nuotrauka
2020-05-27 08:17
Druskininkų savivaldybė ir bendrovė „Druskininkų Hermis“ pasirašė žemės nuomos sutartį, kurioje numatyta atvirų ir uždarų teniso kortų įrengimas Mizarų gatvėje, šalia aerodromo.
nuotrauka
2020-05-26 14:41
Jonavoje šiais metais prasidės pėsčiųjų tilto per Žeimių gatvę statybos – gavusi Vyriausybės finansavimą, Jonavos rajono savivaldybė antradienį, gegužės 26 d., pasirašė sutartį dėl statybos darbų su viešojo pirkimo konkurso laimėtoja AB „Kauno tiltai“.
nuotrauka
2020-05-25 08:36
Kėdainių rajono savivaldybė trumpiau nei per metus sugebėjo įrodyti savo nuosavybės teises ir Kauno apylinkės teismo sprendimu atgauti valstybės saugomas nekilnojamąsias kultūros vertybes – du pastatus pačioje Kėdainių senamiesčio širdyje.
nuotrauka
2020-05-22 13:37
Dūmų detektoriai yra patikrinta priemonė, padedanti išvengti gaisro pasekmių ir žūčių. Karantino laikotarpiu ypatingai svarbu izoliuotis saugioje aplinkoje. Laiko namuose praleidžiame kur kas daugiau nei įprasta, todėl dūmų detektorius gyvenamojoje aplinkoje yra privalomas. Deja, priešgaisrinės apsa...
nuotrauka
2020-05-22 08:38
Vilniaus apygardos administracinis teismas, išnagrinėjęs Vilniaus miesto savivaldybės administracijos ir Viešųjų pirkimų komisijos ginčą dėl koncesijos sutarties sudarymo sustabdymo, nusprendė atmesti pareiškėjos skundą kaip nepagrįstą.
nuotrauka
2020-05-21 08:37
Garliavoje, šalia Adomo Mitkaus pagrindinės mokyklos, UAB „Kelminta“ statybininkai rekonstruoja sporto aikštyną. Darbai bus baigti dar šįmet, tad Kauno rajonas turės natūralių matmenų, tarptautinius standartus atitinkantį futbolo stadioną.
nuotrauka
2020-05-20 08:38
Parengtas Klaipėdos miesto ekonomikos skatinimo ir COVID-19 krizės suvaldymo planas, pranešė uostamiesčio savivaldybė. Jame – esami ir būsimi žingsniai, reikalingi tiek tolimesnei koronaviruso plitimo prevencijai, tiek ekonomikos gyvybingumui, darbo vietų ir klaipėdiečių pajamų išsaugojimui.
nuotrauka
2020-05-19 14:01
Aplinkos ministerija kviečia savivaldybes ir vandentvarkos įmones parengti paraiškas finansavimui, skirtam gyventojų būstus prijungti prie centralizuotų nuotekų tinklų, ir teikti jas Aplinkos projektų valdymo agentūrai (APVA).
nuotrauka
2020-05-19 13:53,      papildyta 2020-05-22 08:44, papildyta teismo pranešimu
Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Šiaulių valdybos pareigūnai atlikdami ikiteisminį tyrimą, šiandien, gegužės 19 d., sulaikė dėl kyšininkavimo įtariamą Kelmės rajono savivaldybės merą Vaclovą Andrulį.
nuotrauka
2020-05-19 11:17
Klaipėdos miesto savivaldybės administracija įgyvendina didžiulės apimties projektą „Kompleksinis tikslinės teritorijos daugiabučių kiemų tvarkymas“. Jo sutarties vertė – daugiau kaip 5,5 mln. Eur. Tai pirmasis toks projektas Klaipėdoje, kuris iš esmės atnaujins Rumpiškės kvartalo daugiabučių namų g...
nuotrauka
2020-05-19 08:59
Aplinkos ministerija skyrė Kaunui beveik 4 milijonų eurų finansavimą iš Klimato kaitos programos. Ši suma bus paskirstyta 77 mieste veikiančioms įstaigoms, kurios atitiko Valstybės skelbto konkurso kriterijus. Lėšas numatyta investuoti į aplinkai draugiškų saulės elektrinių įrengimą ant visuomeninės...

Statybunaujienos.lt » Savivaldybėse

nuotrauka

„Išjungti“ žmogui kenksmingus organizmus galima ir šviesos jungikliu?

Pastaruoju metu tam tikrais daiktais išmokome naudotis „be rankų“. Durų rankeną įmanoma nuspausti alkūne taip pat lengvai kaip ir įjungti šviesą, o pirkinių krepšelį prekybos centre – suimti...