2019 lapkričio 19 d. antradienis, 14:52
Reklama  |  El. paštas  |  facebook

Su brangiausiais įrenginiais dirba dar brangesnis turtas – žmonės

2016-01-13 17:30
Tikslumas. Šis žodis bendrovei „Sargasas“ yra bene pats svarbiausias. Kitaip ir būti negali, nes nuo sugebėjimo gaminti tiksliai ir kokybiškai priklauso jos sėkmė. Įmonė jau daugiau nei dešimtmetį kelia tiksliosios mechanikos standartus, gamindama itin didelio preciziškumo detales įrenginiams ir prietaisams.
nuotrauka
„Sargasui“ pelnyti pasitikėjimą ir tiesiog išugdyti reikiamas kompetencijas prireikė pakankamai daug laiko ir kantrybės. Bendrovės nuotr.


Minimos įmonės
Sargasas, UAB
„Sargaso“ pasiekimus ir įgytą puikią reputaciją geriausiai patvirtina ilgametė partnerystė su lazerių gamintojais. Žinia, būtent lazerių srityje Lietuvos įmonės yra tarp pasaulio lyderių. Bendrovė lazerių gamintojams tiekia mechanines detales, t. y. komponentus, iš kurių konstruojamas lazeris.

Kaip sako „Sargaso“ vadovas Rimantas Šileikis, lazerių gamintojai kelia didžiulius reikalavimus, kuriuos įgyvendinti įmanoma tik puikiai suprantant savo darbą.

„Mūsų įmonei balandžio mėnesį bus vienuolika metų. Tai reiškia, kad turime didelį įdirbį. Su pirmaisiais užsakovais iš lazerių srities mes ilgai bendravome. Iš pradžių jie mums pasiūlė tiesiog pabandyti, pasižiūrėti, ar sugebėsime. Visgi ten yra didžiuliai reikalavimai tikslumui, švarumui. Pačios detalės užsakovams turi patekti švarut švarutėlės. Be jokių dėmių ar „užnešimų“. Apie tikslumą jau net nekalbu. Juk lazeryje sustatytos detalės – tai dažniausiai būna korpusai, optikos įrenginių laikikliai – turi būti be jokių organinių dalelių, nes jos kaip mat sugadintų visą įrenginį“, – pasakojo jis.

Pelnyti pasitikėjimą ir tiesiog išugdyti reikiamas kompetencijas prireikė pakankamai daug laiko ir kantrybės. Taip pat ir valios. Būta ir akimirkų, kai sviro rankos. Visgi užsispyrimas padarė savo.

„Pati pradžia buvo nedrąsi ir atsakinga. Jautėme, su kokiais užsakovais pradedame dirbti. Atrodo, žinojome jų reikalavimus-detalių tikslumas, paviršių kokybė, terminai. Bet lazerių mechanikoje yra specifinės plonybės, kurių perpratimui reikia laiko. Buvo ir suklupimų, ir skaudžių nukritimų. Tačiau išmokom. Šiandien gavus užsakymą jau nebėra tokių didelių problemų. Tuos procesus jau įvaldėme“, – teigia R. Šileikis.

Pasiekti reikiamą precizikos lygį įmanoma tik turint atitinkamus įrenginius. Kaip tvirtina bendrovės vadovas, „Sargasas“ nesirengia taupyti įrenginių sąskaita ir užsakymus atlieka pačia naujausia ir geriausia technika.

„Šiandien jau turime pakankamai naujausių įrenginių. Dirbant su optomechanikos užsakovais, sunkiai įsivaizduojamas darbas neturint staklių su penkiomis ašimis arba detalių kontrolės be automatinės matavimo mašinos. Laikas nestovi vietoje – eilės laukia robotai ir 3D spausdintuvai.

Visgi įrenginiai yra tik viena sudedamųjų. Dar svarbiau už pačius įrenginius yra prie jų dirbantys žmonės. R. Šileikis net nedvejodamas juos vadina pačiu didžiausiu bendrovės turtu.

„Gal tai ir atrodys pakankamai skambus pareiškimas, bet būtent žmonės yra mūsų turtas. Juos auginamės patys. Iš viso pas mus dabar dirba 35 žmonės, iš kurių, berods, 22 turi aukštąjį išsilavinimą. Prie staklių bet ko nepastatysi. Tam reikalingos techninės žinios, technologijų išmanymas, išlavinta vaizduotė – brėžinio taip paprastai neperskaitysi. Gero specialisto paruošimas užima gerus metus“, – sako „Sargaso“ vadovas.

Nieko keisto, kad ir pagrindinės bendrovės investicijos skiriamos būtent darbuotojų ugdymui. Tai ne visada lengvas uždavinys, bet pastangos paprastai atsiperka.

„Auginimo procesas užtrunka. Neišvengiamai vyksta ir kaita. Mums pats didžiausias skausmas – grėsmė prarasti žmones. Nesinori būti tarpine stotele. Todėl ir stengiamės juos motyvuoti. Mokame atlyginimus, kurie pakankamai viršija šalies vidurkį. Mūsų kolektyvas be to dar ir labai jaunas. Aš pats kartais nusistebiu į juos žiūrėdamas, kaip prie staklių dirba gabūs 23-25 metų vaikinai. Tačiau į juos reikia investuoti, užsiauginti“, – teigia R. Šileikis ir priduria labai besididžiuojantis savo kolektyvu, kai parodose užsienyje kolegos atkreipia dėmesį į „Sargaso“ gaminių kokybę. Tokie momentai įrodo, kad ilgametės pastangos duoda rezultatus.

Šiemet bendrovė mažųjų įmonių grupėje pelnė „Sėkmingai dirbančios įmonės“ nominaciją.

 

Reklama

Statybunaujienos.ltRašyti komentarą:
Vardas:

Tekstas:

Komentarai šalinami, jeigu juose naudojami necenzūriniai žodžiai, skatinamas smurtas, grasinama.


Metų nominacijos

nuotrauka
2019-11-05 10:16
Dienraščio „Verslo žinios“ jau devintus metus rengiamuose Verslo lyderių apdovanojimuose Jaunojo Metų CEO titulą pelnė Kauno technologijos universiteto (KTU) alumnas Mantas Makulavičius, granito ir dolomito skalda prekiaujančios UAB „Milsa“ vadovas. Jo įsitikinimu, dabar yra Lietuvos aukso amžius, k...
nuotrauka
2019-10-12 09:37
Minint Vietos savivaldos dieną sostinėje „Auksinės krivūlės“ apdovanojimais už ryškiausias iniciatyvas ir darbus pagerbtos Lietuvos savivaldybės.
nuotrauka
2019-10-07 09:55
Šeštadienį baigėsi tris dienas trukusi kasmetinė paroda „Baldai Interjeras Dizainas 2019“. Vienas iš svarbiausių parodos renginių – Dizaino apdovanojimai. Šiemet tarptautinė žiuri pirmąją vietą skyrė originalios formos ir kelių atspalvių stalui „Lauro lapas“, kurį sukūrė studijos „KiTAIP“ dizainerė ...
nuotrauka
2019-10-04 08:07
Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) Žemės ūkio akademijoje rugsėjo 26–28 dienomis vyko inovacijų paroda „Inno panorama 2019“, pristatanti įvairias inovacijas ir naujoves. Renginyje dalyvavo daugiau nei 300 dalyvių, kurie pristatė naujausius išradimus. Pastarieji palengvins darbą ne tik stambiesiems ...
nuotrauka
2019-09-09 09:20,      papildyta 2019-09-09 10:20, pildoma nuotraukomis
Rugsėjo 7 d. Klaipėdoje įvyko jau 20-oji Lietuvos statybininkų asociacijos organizuojama Statybininkų dienos šventė, pritraukusi beveik 400 dalyvių iš visos Lietuvos.
nuotrauka
2019-06-28 11:18
Jau 11-ą kartą apdovanoti geriausi Europos Sąjungos (ES) struktūrinių fondų investicijų Lietuvoje projektų nugalėtojai. Konkurso „Europos burės“ apdovanojimų metu įvertinti 5-ių nominacijų laimėtojai – statulėlės atiteko Lietuvos šeimų, auginančių kurčius ir neprigirdinčius vaikus, bendrijai „Pagava...
nuotrauka
2019-06-11 10:39
Kauno augančio verslo apdovanojimuose (K.A.V.A.) pirmą kartą apdovanotas geriausias Kauno NT plėtotojas. Nugalėtojais tapo „YIT Lietuva“ už drąsą apleistą Neries pakrantę paversti nauju, moderniu miesto centru su patogiai miestiečių laisvalaikiui pritaikyta krantine.
nuotrauka
2019-06-06 14:28
Rytoj, birželio 7-ąją, kai iki pasaulinės parodos „EXPO 2020“ atidarymo liks lygiai 500 dienų, Nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos konferencijų salėje (Gedimino pr. 51, V a.) 11 val. bus pristatytas Lietuvos paviljono Dubajuje projekto konkursą laimėjęs pasiūlymas.
nuotrauka
2019-05-31 11:47
Kauno technologijos universiteto (KTU) Statybos ir architektūros fakulteto (SAF) docento architekto Daliaus Šarakausko projektas laimėjo pirmąją vietą kasmetiniuose „Latvijos statybos apdovanojimuose 2018“. Tai vienas didžiausių ir svarbiausių konkursų kaimyninėje šalyje. Jį rengia valstybinės insti...
nuotrauka
2019-05-30 14:15
Tradiciniame Vokietijos - Lietuvos verslo apdovanojimų renginyje, kurį organizuoja Vokietijos ir Baltijos šalių prekybos rūmai, buvo pagerbta Vokietijos kapitalo įmonė, įsikūrusi Vilniuje, Salininkuose, – „Layher Baltic“. Jai įteiktas „Metų AHK narys“ apdovanojimas.
nuotrauka
2019-01-22 07:35
Mažųjų įmonių grupėje bendrovė „HSC Baltic“ pelnė „Sėkmingai dirbančios įmonės 2018“ vardą. Kaip sako jos direktorius Rimvydas Beržonskis, varomoji įmonės jėga – jauna komanda, alkana veikti, ieškoti naujovių ir iššūkių.
nuotrauka
2019-01-18 07:35
Rokiškio rajone įsikūręs jau šeštąjį savo istorijos šimtmetį nuo 1515 m. skaičiuojantis Ilzenbergo dvaras Lietuvos nekilnojamojo turto plėtros asociacijos (LNTPA) ir Darnios plėtros akademijos konkurse „Už darnią plėtrą“ šiemet išrinktas geriausiu visuomeniniu daugiafunkciu objektu. Tai vienintelis ...
nuotrauka
2019-01-17 07:35
Grigiškių transporto mazgo rekonstrukcija, III etapas; magistralinio kelio A5 Kaunas-Marijampolė-Suvalkai ruožo nuo 35,40 iki 45,15 km rekonstravimas; pėsčiųjų viadukas A14 kelyje – tai trys bendrovės „Kelprojektas“ projektai, pelnę įmonei aukštą pripažinimą. Pirmieji du projektai apdovanoti „Lietuv...
nuotrauka
2019-01-16 07:35
Pramonės plėtra, miestų augimas ir gyventojų tankumo didėjimas ne tik liudija žmonijos pažangą, bet ir kelia nemažai iššūkių. Viena iš nepageidaujamų žmogaus veiklos pasekmių – tarša kvapais. Deja, dauguma kvapų šalinimo ar dezinfekcijos sprendimų ne tik daug kainuoja, bet daro žalą aplinkai. UAB „A...
nuotrauka
2019-01-15 08:28
„Sėkmingai dirbančios įmonės 2018“ apdovanojimą pelniusios įmonės „Staticus“ specialistai ir patys su džiugia nuostaba žvelgia į savo įgyvendintus projektus. Jie neretai sako, kad užduotys, iš pradžių atrodančios „nerealiai sudėtingai“, dirbant pasirodo esančios gerokai paprastesnės. Nes jie gerai i...
nuotrauka
2019-01-14 17:02
Penki dešimtmečiai – tiek Lietuvos mokslo padangėje skaičiuoja Kauno technologijos universiteto (KTU) profesorius, habilituotas technologijos mokslų daktaras Rymantas Jonas Kažys, savo gyvenimą susiejęs su ultragarso tyrinėjimais. Mokslininko įdirbis – daugiau kaip 100 išradimų. Kai kurie jų patentu...
nuotrauka
2019-01-13 17:49
Valstybės sienų apsauga – itin atsakingas uždavinys, tad išsaugoti ypatingą statusą galima tik šiuolaikiškais sprendimais bei naujausiomis priemonėmis. Lietuvos pramonininkų konfederacijos (LPK) surengtame konkurse „Lietuvos metų gaminys 2018“ aukso medaliu įvertintas bendrovės „Kortas“ Švendubrės s...
nuotrauka
2019-01-10 07:35,      papildyta 2019-01-10 14:58, papildyta nuotraukomis
2018-ieji bendrovei „YIT Kausta“ (dabar – „YIT Lietuva“) buvo dosnūs laimėjimų. Du objektai (gyvenamasis namas ir verslo centras) pelnė „Lietuvos metų gaminio 2018“ aukso medalius; konkurse „Už darnią plėtrą“ pelnytas apdovanojimas geriausio gyvenamojo projekto kategorijoje; „Lietuvos BIM projektai ...
nuotrauka
2019-01-09 07:35
Metams baigiantis, Lietuvos pramonininkų konfederacija paskelbė nominacijos „Sėkmingai dirbanti įmonė“ laureatus. Tarp jų – viena stambiausių Lietuvoje granito ir dolomito skaldos gamintoja „Milsa“ įmonių grupė. Apdovanojimas skirtas įvertinus gaminamos ir parduodamos produkcijos apimtis, pelningumą...
nuotrauka
2019-01-08 07:35
Įgyvendinti sudėtingą inžinerinį projektą per rekordiškai trumpą laiką – ir rizikinga, nes gali nukentėti kokybė, ir sunkiai pasiekiama, nes tokie objektai paprastai reikalauja sudėtingo ir aukštos kvalifikacijos darbo. 52 tūkst. kub. m naftos ir naftos produktų saugyklą bendrovės „Montuotojas“ spec...

Statybunaujienos.lt » Metų nominacijos