2020 rugsėjo 22 d. antradienis, 10:29
Reklama  |  El. paštas  |  facebook

Svečias iš Singapūro apie ateities miestą šiandien

2016-04-29 16:43
Parodos RESTA metu vykstančios konferencijos “Skaitmeninė statyba” didžiausia žvaigždė neabejotinai yra svečias iš Singapūro, dr. Victor Khoo, šalies žemės tarnybos, Žemėtvarkos departamento direktoriaus pavaduotojas. Gimtinėje jam patikėta labai svarbi užduotis - sukurti ir vystyti kitokį, protingą miestą, kurio pagrindas būtų 3D žemėlapis.
nuotrauka
Svečias iš Singapūro Dr. Victor Khoo ir LSA prezidentas Dalius Gedvilas. LSA nuotr.


Tokio ambicingo tikslo, kokį sau išsikėlė singapūriečiai, ko gero, dar nesiekė nei viena pasaulio valstybė. Pietryčių Azijoje įsikūręs miestas-valstybė nori sukurti visos šalies 3D modelį. Ir ne šiaip modelį, o maksimaliai tikslų ir smulkų modelį. Tokį tikslų, kad jame būtų identifikuotas kiekvienas medelis.

Kaip sako pats dr. V. Khoo, Singapūras tokiam projektui yra tiesiog ideali vieta. Šalis labai maža. Jos plotas viso labo 693 kvadratiniai kilometrai, todėl uždavinys surinkti informaciją apie kiekvieną žemės lopinėlį neatrodo tokia jau ir neįmanoma.

Nusprendus imtis projekto, į Singapūro gatves išriedėjo specialūs automobiliai, kažkuo primenantys tuos, kuriuos Google naudoja savo žemėlapių kūrimui. Šios transporto priemonės yra apginkluotos specialia įranga, kurios tikslas yra skenuoti ir tyrinėti aplinką rinkti duomenis ne tik apie pastatus ar kelius, bet ir apie kiekvieną medį ar didesnį akmenį.

Tuo pačiu į dangų kasdien pakyla ir specialūs dronai, kurie atlieka tokią pačią užduotį, bet pateikia vaizdą iš viršaus. Taip į projekto duomenų bazę suplaukia ištisi terabaitai duomenų, kurie leidžia matyti tiek platųjį, tiek detalųjį miesto vaizdą.


Singapūras tapo pirmuoju miestu turinčiu savo 3D žemėlapį. Asociatyvi Pixabay.com nuotr.

Kaip pasakoja dr. V. Khoo, duomenų rinkimo procesas užtruko maždaug apie mėnesį. Tada dar maždaug metus projekto komanda skrupulingai dirbo prie duomenų sudarinėdami patį 3D žemėlapį. Singapūriečiai turėjo tikslą visiškai atsisakyti tradicinių 2D žemėlapių. Anot svečio, jie pernelyg netikslūs ir griozdiški, suprantami tik dirbantiems projektavimo srityje. Tuo tarpu, vienas iš projekto tikslų kaip tik ir buvo suteikti gyventojams galimybę efektyviau įsitraukti į miesto planavimo ir priežiūros procesą.

„Šiandien 3D žemėlapiai mums netgi leidžia visai kitaip registruoti nekilnojamojo turto savininkus. Pasikeitė pats kadastro duomenų naudojimo principas. Tiesiog atsidaręs 3D modelį gali matyti kam priklauso konkreti pastato dalis. Mūsų tikslas visada buvo ir tebėra sukurti maksimaliai detalų 3D žemėlapį, kuris būtų prieinamas kiekvienam“, – kalbėjo dr. V. Khoo.

Žinoma, miesto 3D žemėlapis iš esmės niekada negali būti baigtas. Pats miestas nuolatos keičiasi, todėl kartu su juo privalo keistis ir žemėlapis. Kaip sako svečias iš Singapūro, kūrimo procesas yra nesibaigiantis.


Svečias iš Singapūro Dr. Victor Khoo parodoje „RESTA“. LSA nuotr.

„Protingo miesto projektas susideda iš keturių kertinių elementų. Visų pirmą reikia surinkti duomenis. Tada juos reikia apdoroti ir sudėti į 3D modelį. Po to būtina užtikrinti, kad visos modelio sudedamosios dalys atitinka tokius pačius standartus ir sudaro vientisą visumą. Galiausiai privalu nuolatos atnaujinti žemėlapį. Tam puikiai pasitarnauja palydovai, kurie užfiksuoja permainas ir parodo, kad mums reikia atnaujinti informaciją“, - dėstė jis.

Detalaus 3D žemėlapio turėjimas miestui suteikia mums dar sunkiai suvokiamų galimybių.

„3D modelis mums netgi padeda spręsti miesto karščio problemas. Žinias, betonas sugeria karštį ir dirbtinai kaitina miestą. Su 3D modeliu galime identifikuoti, kurios zonos sukelia daugiausiai problemų ir imtis veiksmų. Tuo pačiu galime ir pamatyti, kurios miesto vietos yra tinkamiausios saulės kolektorių statybai. Ką jau kalbėti apie įvairias nelegalias statybas. Jas pastebėti galima labai greitai“, - pasakojo dr. V. Khoo.

Ir visa tai tik pradžia. Singapūro ambicijos toli gražu neapsiriboja vien tik 3D žemėlapio sukūrimu. Kaip pasakojo svečias, miesto planuose yra autonomiškai veikianti transporto sistema. Bandymai šioje srityje jau prasidėjo ir tikimasi, kad jau labai greitai singapūriečiams nebereikės patiems vairuoti.

Ilgainiui 3D žemėlapis fiksuos net ir tai, kas yra pastatų viduje. Norima užregistruoti kiekvieną daiktą taip užtikrinant nusikaltimų prevenciją ir maksimalų saugumą.

Galų gale, bus nusileista ir po žeme. Ilgainiui visos požeminės komunikacijos bus matomos miesto modelyje.

Kaip sako dr. V. Khoo, visa tai yra labai netolima ateitis. Ateitis miesto, kuriame bus maksimaliai išnaudojami turimi resursai ir užtikrinamas miestiečių komfortas.
Statybunaujienos.ltRašyti komentarą:
Vardas:

Tekstas:

Komentarai šalinami, jeigu juose naudojami necenzūriniai žodžiai, skatinamas smurtas, grasinama.


RESTA

nuotrauka
2020-06-03 20:28
Jau šį ketvirtadienį, birželio 4 d.,virtualios statybų parodos RESTA 2020 metu vyks diskusija „Statybos darbų viešieji pirkimai: kaip teisingai atsirinkti rangovą ir sėkmingai įgyvendinti projektą".
nuotrauka
2020-06-02 10:01
Kaip atsitiko, kad viena pagrindinių ekonomikos sričių – statybos, dažnu atveju linksniuojama kaip efektyvumo stokojančių industrijos šakų?
nuotrauka
2020-06-01 13:38
Jau šį trečiadienį, birželio 3 d., kviečia dalyvauti virtualios statybų parodos RESTA 2020 metu vyksiančioje konferencijoje „Statyba ir infrastruktūra: Vizija 2030"!
nuotrauka
2020-06-01 10:09
Dėl šiuolaikinių technologijų, net ir karantino metu atsiradę apribojimai nėra kliūtis, norintiems ir toliau sėkmingai organizuoti renginius. Vienas tokių pavyzdžių – Lietuvos parodų ir kongresų centro „Litexpo“ organizuojama statybų paroda „Resta 2020“, kuri šiais metais dalyvius ir lankytojus pasi...
nuotrauka
2020-05-27 07:44
Šiemet viskas kitaip, net ir didžiausia statybų paroda RESTA. Birželio 2 d. susitikime RESTA metu vyksiančioje virtualioje konferencijoje „Kaip skaitmeninės priemonės padeda efektyviai organizuoti darbą statybvietėse?“
nuotrauka
2020-05-19 11:35
Gyvenimui ir darbui persikėlus į virtualią erdvę, tarptautinė statybų paroda „Resta 2020“ taip pat keičia formatą. Ji keliasi į skaitmeninį pasaulį ir kviečia statybų sektoriaus įmones virtualiai pristatyti savo aktualiausias naujienas vartotojams patogiai ir saugiai – vienoje platformoje, vienu pri...
nuotrauka
2020-05-06 08:18
Jau penktus metus iš eilės VšĮ „Skaitmeninė statyba“ kartu su Lietuvos statybininkų asociacija organizuoja konkursą „Lietuvos BIM projektai”, skirtą išrinkti geriausią Lietuvos įmonių praktiką, naudojant statinio informacinio modeliavimo (BIM) technologijas ir metodologiją.
nuotrauka
2020-03-05 10:35,      papildyta 2020-04-01 11:14, Pakeista data
Jau penktus metus iš eilės VšĮ „Skaitmeninė statyba“ kartu su Lietuvos statybininkų asociacija skelbia konkursą „Lietuvos BIM projektai”, skirtą išrinkti geriausią Lietuvos įmonių praktiką, naudojant statinio informacinio modeliavimo (BIM) technologijas ir metodologiją.
nuotrauka
2020-01-22 09:03
Jau penktus metus iš eilės VšĮ „Skaitmeninė statyba“ kartu su Lietuvos statybininkų asociacija skelbia konkursą „LIETUVOS BIM PROJEKTAI“, skirtą išrinkti geriausią Lietuvos įmonių praktiką, naudojant statinio informacinio modeliavimo (BIM) technologijas ir metodologiją.
nuotrauka
2019-05-06 14:44
Prieš penkerius metus VŠĮ „Skaitmeninė statyba“ steigėjai organizavo pirmąją konferenciją „Skaitmeninė statyba 2014“, kuri tapo neatskiriama „Restos“ dalimi. Steigėjų pastangos spartinti BIM diegimą Lietuvoje ir šviesti statybos sektoriaus bendruomenę, pradėjo duoti pirmuosius rezultatus.
nuotrauka
2019-05-03 08:24
Jau trečią kartą iš eilės parodoje RESTA įvyko konkursas „Įspūdingiausios Restos ekspozicijos“, kurio metu komisija išrinko įdomiausių ekspozicijų penketuką – įmones ir ekspozicijų projektų autorius.
nuotrauka
2019-05-02 07:50
Balandžio 25-26 d. Lietuvoje viešėjo Europos statybos pramonės federacijos (FIEC) prezidentas Kjetil Tonning kartu su federacijos technologijų vadove Sue Arundale.
nuotrauka
2019-04-30 14:51
„Restoje“ įvykusio tarptautinio pastolininkų čempionato nugalėtojais tapo UAB „Hotrema“ profesionalai. Antroji liko pastolininkų komanda iš Estijos įmonės „Adelante“, trečioji – įmonės „Arad“ komanda iš Lenkijos.
nuotrauka
2019-04-29 16:50
Jau ketvirtus metus iš eilės VšĮ „Skaitmeninė statyba“ kartu su Lietuvos statybininkų asociacija organizavo konkursą „Lietuvos BIM projektai”, kurio nugalėtojai buvo apdovanoti „Skaitmeninė statyba 2019. Vilnius“ konferencijoje, didžiausios statybų parodos „Resta“ metu. Konkursas yra skirtas išrinkt...
nuotrauka
2019-04-29 16:08
„Ukmergės gelžbetonis“ ką tik pasibaigusioje „Restoje“ pristatė tradicinius gaminius. Įmonei buvo svarbu priminti parodos lankytojams apie gamyklą ir savo gaminius.
nuotrauka
2019-04-26 07:25
Į Vilnių atvyko ir dalyvaus šiandien vykstančioje konferencijoje RESTOJE Europos statybos pramonės (FIEC) prezidentas Kjetil Tonning. Jis statybų sektoriaus bendruomenei skaitys pranešimą konferencijoje „Skaitmeninė statyba 2019. Vilnius”.
nuotrauka
2019-04-26 07:09
Kol Lietuvoje vis dar diskutuojama, verta ar neverta eiti statybų pramonės skaitmeninimo keliu, Vakaruose tuo seniai neabejojama. Atsiliekame net nuo Rytų – NVS šalys sparčiai juda pažangos kryptimi ir intensyviai dirba prie statybų skaitmeninimo projektų, tvirtina UAB „AGA CAD“. Pažangos pavyzdžiu ...
nuotrauka
2019-04-25 16:47
Tarptautinės statybos ir remonto parodos RESTA metu jau trečią kartą įvyko konkursas „Įspūdingiausios RESTOS ekspozicijos“. Šiandien, balandžio 24 d., paskelbti nugalėtojai.
nuotrauka
2019-04-25 09:20
Vakar, balandžio 24 d., prasidėjusioje tarptautinėje statybų parodoje „Resta 2019“ lankytojai galėjo ne tik pasisemti įkvėpimo, kaip įsirengti svetainę, vonią, virtuvę ar terasą, tačiau ir pamatyti tris skirtingus miegamųjų interjerus. 40 kv. m plote įrengtos interjerų ekspozicijos, atspindinčios tr...
nuotrauka
2019-04-25 07:54
Bendrovė BAUMIT, į Lietuvą tiekianti fasadų sistemas, RESTOJE pristatinėja sveiką statybą.

Statybunaujienos.lt » RESTA

nuotrauka

„Grinda“ išaugo Vilniaus rūbą

Vilniaus „Grinda“ užbaigė sostinės judrios T. Narbuto gatvės lietaus nuotekų kolektoriaus rekonstrukciją. Įgyvendinant šį projektą, pirmą kartą Lietuvoje panaudoti inovatyvūs sprendimai aukš...
nuotrauka

Patalpų valymas po statybų – ar įveiksime patys?

Nors užbaigus statyti ar renovuoti pastatą, rodos, rangovų bendrovė jau gali atsipalaiduoti, tačiau iki pastato pridavimo akimirkos turi būti atliktas dar vienas svarbus įsipareigojimas – pa...