2021 balandžio 10 d. šeštadienis, 17:10
Reklama  |  facebook

Uostamiesčio vizija: Klaipėda 2035 – veržli, sumani, įtrauki

2021-04-07 14:57
Klaipėdos miesto savivaldybė rengia uostamiesčio 2021–2030 metų strateginį plėtros planą. Dokumente pateikiama miesto aplinkos ir išteklių analizė, miesto vizija ir jos vertinimo kriterijai, prioritetai, tikslai, uždaviniai, priemonių planas.
nuotrauka
Klaipėdos m. sav. nuotr.


Minimos įmonės
Klaipėdos m. savivaldybė,

„Tiesioginis bendradarbiavimas tarp plano rengėjų, – Klaipėdos miesto savivaldybės tarybos, administracijos, savivaldybės įstaigų ir verslo atstovų bei miesto bendruomenių – leidžia mums kalbėti apie numatomą plano rengimo pabaigą ir miesto vizijos įgyvendinimą: Klaipėda 2035 – veržli, sumani, įtrauki. Kartu kurkime miestą, atvirai priimantį naujus žmones, idėjas, verslus ir kultūrą; miestą, kuriame technologijų kūrimo ir jų panaudojimo darnumas bei tvarumas yra mąstymo būdas ir įrankis aukštesnei gyvenimo kokybei pasiekti; miestą, kuriame tiek pavieniai asmenys, tiek bendruomenė ar jos atskiros grupės įsiklauso, vertina, diskutuoja, bendrauja ir bendradarbiauja, konstruktyviai ieško sprendimų ir kryptingai juos įgyvendina. Tikiuosi, kad jau 2030 m. šie trys žodžiai – veržli, sumani ir įtrauki – bus atpažįstami nuveiktuose darbuose, kuriuos matys ne tik miesto gyventojai, bet ir miesto svečiai“, – pranešime cituojamas Klaipėdos miesto meras Vytautas Grubliauskas.

Strateginio plėtros plano projekte pateikiama Klaipėdos miesto aplinkos ir išteklių analizė, kurioje nagrinėjant aplinkos apsaugą, ekonominę ir verslo aplinką, švietimą, sportą ir kultūrą, urbanistinį planavimą ir miesto infrastruktūrą bei viešąjį sektorių buvo visapusiškai įvertinti Klaipėdos miesto savivaldybės valdymo srities plėtrai svarbūs išorės veiksniai.

Klaipėdos miesto savivaldybės 2021–2030 metų strateginio plėtros plano projekte išskirta miesto vizija 2035 metams – Klaipėda 2035 – veržli, sumani, įtrauki – apibrėžiama 15 m. laikotarpiui, o prioritetai, tikslai ir juos detalizuojantys aspektai – iki 2030 m. Vizija suformuluota, atsižvelgiant į miesto bendruomenės poreikius: identifikuotos ir vertintos miesto problemos, atsižvelgta į aplinkos ir išteklių analizės dalyje akcentuotas miesto stiprybes, taip pat išlaikytas vizijos aspektų tęstinumas. Pasiektas vizijos įgyvendinimas turėtų atsispindėti išaugusiame nuolat besimokančių specialistų, socialiai atsakingų verslų skaičiuje, sprendimuose, taikant sumanaus, darnaus ir tvaraus vystymo principus, kurie leis kiekvienam žmogui užtikrinti aukštą gyvenimo kokybę, sudaryti sąlygas jaustis saugiai ir užtikrintai Klaipėdos mieste.

Siekiant įgyvendinti numatytą viziją, projekte išskirtas 1 horizontalus bei 3 vertikalūs prioritetai.

Horizontalųjį prioritetą – Klaipėda tarptautiškas jūrinis miestas – bus siekiama įgyvendinti integruojant šį aspektą į visas Strateginio plėtros plano sritis. Horizontaliojo prioriteto įgyvendinimo pažanga bus matuojama pagal nustatytus vertinimo kriterijus (svarbiausius veiklos rodiklius), dalijasi savivaldybė.

I prioritetas – pažangi, konkurencinga ir subalansuota miesto ekonominė plėtra – apima sumanaus miesto principus, kurie atsispindės mėlynosios ekonomikos veiklos kryptyse. Miestas siekia tapti konkurencingu ir patraukliu turizmo rinkos dalyviu, efektyviai naudojančiu Baltijos jūros, Kuršių marių bei kitus gamtos ir rekreacinius išteklius.

II prioritetu – socialinės įtraukties didinimas, įgalinant bendruomeniškumą ir stiprinant vietos savivaldą – mieste siekiama sukurti ir palaikyti aukštą gyvenimo kokybę, kuri labiausiai priklauso nuo teikiamų viešųjų paslaugų kokybės, prieinamumo ir pakankamumo. Klaipėda sieks tapti patraukliu miestu žmonėms, ypač jaunimui ir šeimoms. Miesto bendruomenė turės galimybę kurti kartu, būti atvira pasauliui, prisidėti prie jūrinio Klaipėdos miesto identiteto plėtojimo. 

Įgyvendinant III prioritetą – tvarus ir darnus miesto urbanistinis vystymas – Klaipėdoje siekiama sukurti patrauklią gyvenamąją aplinką. Pritraukiant naujų gyventojų ir gerinant gyvenimo sąlygas klaipėdiečiams bus kuriama švari gyvenamoji aplinka, žalioji klimatui draugiška infrastruktūra. Taip bus užtikrinama tvari bei darni aplinkos ir infrastruktūros vystymo sąveika. 

„Rengiant šį darbą įdėta daug pastangų: parengtos strateginiam planavimui aktualių dokumentų bei esamos situacijos analizės, organizuotas gyventojų nuomonės tyrimas, vyko diskusijos darbo grupėse, tarpiniai plano rengimo etapai pristatyti visuomenei. Tikiu, kad, realizuodami Strateginio plano tikslus ir priemones, 2030-aisiais Klaipėdą drąsiai galėsime vadinti aktyvių, iniciatyvių ir kūrybiškų žmonių miestu, kuris puoselėja savo gyventojų bendruomeniškumą ir socialinę įtrauktį, vysto mėlynojo proveržio ekonomiką, skatina tvarią ir darnią urbanistinę plėtrą bei yra pasiruošęs kurti, diegti bei palaikyti naujoves ir technologijas, skirtas gyvenimo kokybės gerinimui“, – savivaldybės pranešime cituojamas Klaipėdos savivaldybės administracijos direktorius Gintaras Neniškis.

Statybunaujienos.lt
Žymės  Plėtra, Urbanistika
Savivaldybėse

nuotrauka
2021-04-09 14:41
Dauguma socialiniuose ir savivaldybės būstuose gyvenančių kauniečių iki šiol už nuomą mokėdavo, savivaldybės skaičiavimu, neadekvačiai mažas sumas. Kadangi nuomos kaina buvo perskaičiuojama retai, ji neatitiko šiandieninės rinkos realijų, o už šią paslaugą surenkamos lėšos vargiai padengdavo patiria...
nuotrauka
2021-04-09 07:40
Šiaulių apygardos teismo Civilinių bylų skyrius paskelbė sprendimą civilinėje byloje pagal ieškovės Akmenės rajono savivaldybės administracijos ieškinį dėl rangos darbų trūkumų šalinimo išlaidų (preliminariųjų nuostolių), rekonstruojant Naujosios Akmenės miesto centrinę aikštę, atlyginimo priteisimo...
nuotrauka
2021-04-08 15:58
Jau šių metų pradžioje buvo pradėti pirmieji Juodkrantės gelbėjimo stoties rekonstrukcijos darbai. Sutartyje su rangovu, kurią praėjusių metų gruodžio 22 d. sudarė UAB „Neringos komunalininkas“ su UAB „Svalex“, numatyta kapitalinė pastato pertvarka.
nuotrauka
2021-04-08 11:12
Kauniečių pamėgtame Nemuno ir Neries Santakos parke po užsitęsusios pauzės atnaujinti rekonstrukcijos darbai. Dar kovo mėnesį rangovai ėmėsi itin prastos būklės Senosios prieplaukos, vadinamojo Daugirdo amfiteatro, toliau veiksmas įsibėgėja popiežiaus Jono Pauliaus II kalnelio prieigose. Visus darbu...
nuotrauka
2021-04-08 09:40
Susisiekimo ministerijos siūlymu Vyriausybė paskirstė Kelių priežiūros ir plėtros programos (KPPP) finansavimo rezervą – 19,3 mln. eurų. Ministerijai planuojant kitais metais taikyti naują KPPP finansavimo modelį, šiemet siekiama padėti savivaldybėms baigti pradėtus darbus, todėl daugiausia rezervo ...
nuotrauka
2021-04-07 13:36
Bendrovė „Vilniaus vystymo kompanija" tęsia praėjusį rudenį paskelbtą viešąjį pirkimą kairiajai Neries krantinės pusei sutvarkyti. Atnaujinti dėl tiekėjo ieškinio sustabdytas pirkimo procedūras leido palankus Lietuvos apeliacinio teismo sprendimas.
nuotrauka
2021-04-06 19:17
Tik trumpesnio kelio į autobusų stotį ir nemokamų vietų automobiliams ieškantiems vilniečiams žinomą teritoriją tarp V. Šopeno, Šv. Stepono ir Sodų gatvių ruošiamasi paversti bendruomenės sodu.
nuotrauka
2021-04-01 08:27
Vilniaus miesto taryba pritarė valčių elingo vystymo koncepcijai, kurią bendrovė „Vilniaus vystymo kompanija" pasiūlė Neries krantinėje, T. Kosciuškos gatvėje, esančio statinio tvarkybai. Parengtas pramoginio irklavimo ir maitinimo paslaugų vietos projektas greit bus pristatytas visuomenei, o sulauk...
nuotrauka
2021-03-31 14:45
Sparčiai augančiose Užliedžių, Vijūkų, Romainių, Romainių Kaimelės ir Giraitės gyvenvietėse Kauno rajone gyvena maždaug 20-25 tūkst. žmonių, todėl šios teritorijos galėtų sudaryti naują parapiją.
nuotrauka
2021-03-31 14:42
Valstybės turtą valdanti ir jo priežiūrą užtikrinanti valstybės įmonė Turto bankas savivaldybėms perduos 126 gyvenamosios paskirties ir kitų nekilnojamojo turto objektų.
nuotrauka
2021-03-31 14:33
Panevėžio miesto savivaldybės taryba pritarė miesto autobusų stoties su požemine automobilių stovėjimo aikštele projekto įgyvendinimui.
nuotrauka
2021-03-31 14:16
Vilniaus miesto taryba šiandien, kovo 31 d., priėmė svarstymui komitetuose siūlymą papildyti ir patikslinti sąrašą objektų, kurių architektūrinėms idėjoms įvertinti privaloma skelbti projektų konkursus.
nuotrauka
2021-03-31 13:43
Sapiegų parko atnaujinimo planai atidedami – vienintelį architektūriniam parko ir jo prieigų tvarkybos konkursui pateiktą darbą konkurso įgyvendintojo, „Vilniaus vystymo kompanijos", viešųjų pirkimų komisija šiandien, kovo 31 d., atmetė dėl pasiūlytos kainos – ji (447 700,00 Eur) viršija projektui s...
nuotrauka
2021-03-31 10:30
Vilniaus miesto savivaldybė šį pavasarį imsis stadiono Kaukysos gatvėje atnaujinimo darbų. Aplinkinėse gatvėse sparčiai kylant daugiabučiams, nuspręsta naujame mikrorajone pasirūpinti gyventojams viešai prieinama, kokybiška sporto infrastruktūra, tad sostinės savivaldybė paskelbė viešąjį pirkimą rei...
nuotrauka
2021-03-30 17:50
Vilniaus savivaldybė skelbia, kad dėl didelių sniego sankaupų sausio pabaigoje subliuškęs Pilaitės futbolo maniežą dengęs pripučiamas kupolas netrukus bus perduotas gamintojui, kuris atliks membranos defektaciją. Šiuos darbus apmokės maniežą apdraudusi draudimo kompanija „Gjensidige".
nuotrauka
2021-03-29 08:28
Klaipėdos miesto savivaldybė pasirašė sutartį dėl dar 9 Tauralaukio kvartalinių gatvių ar jų ruožų rekonstravimo. Didžiąją dalį darbų numatoma atlikti per šiuos ir ateinančius metus.
nuotrauka
2021-03-27 08:10
Įgyvendinant darnaus judumo priemones, Neringoje buvo sutvarkytas palei pajūrio apsauginį kopagūbrį einantis pėsčiųjų ir dviračių takas. Esant tinkamoms oro sąlygoms, gyventojai ir svečiai jau gali mėgautis jo privalumais. Buvo atnaujinta asfalto danga, įgyvendintos eismo saugumo priemonės, be to, d...
nuotrauka
2021-03-26 11:55
Nuo 1959 m. veikianti Kauno hidroelektrinė (KHE) iki šių dienų išlikusi pagrindine kliūtimi nenutrūkstamam laivybos maršrutui ir žuvų migracijai. Daugiau kaip 20 metrų aukščio užtvanka Lietuvos upių tėvu vadinamą Nemuną tarsi dalija pusiau. Kauno miesto vadovai inicijuoja šios senos klaidos atitaisy...
nuotrauka
2021-03-26 10:37
Sparčiai augantis Vilnius išsiskiria didžiausiu mokinių skaičiumi (64 tūkst.) ir toliau augs – savivaldybės atlikta analizė parodė, kad iki 2025 m. mokinių daugės maždaug 14 tūkst., t. y. sieks mažiausiai 78 tūkst. Kitą savaitę miesto Taryba spręs, ar per artimiausius keletą metų Vilniuje atidaryti ...
nuotrauka
2021-03-25 08:04
Baigtas griauti paskutinis statinys šalia planuojamos įrengti geležinkelio pervažos Klaipėdoje, Lypkių gatvėje.

Statybunaujienos.lt » Savivaldybėse