2019 gruodžio 8 d. sekmadienis, 14:34
Reklama  |  El. paštas  |  facebook

Užstrigote lifte? Pagalbos telefoną 112 pamirškite

2019-11-18 10:25,      Papildyta „Baltijos liftų“ komentaru 2019-11-18 14:10
Trečiadienio, lapkričio 13 d., rytą Vilniuje, požeminės perėjos prie Karoliniškių poliklinikos lifte užstrigo du garbaus amžiaus žmonės. Bandymas jiems padėti parodė, kokie pažeidžiami esame ištikus bėdai, o tarnybos, sukurtos padėti, vykdo tik jiems nurodytas, apibrėžtas funkcijas.
nuotrauka
Bandant išvaduoti senukus iš įstrigusio lifto, į „Mano būsto“ skambučių centrą pavyko prisiskambinti tik per 10 minučių. Portalo Statybunaujineos.lt nuotr.


Minimos įmonės
Mano būstas LT, UAB
Baltijos liftai, UAB

Apie užstrigusį liftą pavyko pranešti tik skambinant 10 minučių

Pro stiklines lifto duris buvo matyti, kad garbaus amžiaus žmonės sujungė visus lifte buvusius mygtukus, bet liftas nejudėjo. Praeiviai bandė skambinti telefonu, nurodytu ant lifto. Tik iš šešto karto – po 10 minučių pavyko prisiskambinti telefonu 8 700 55 966. Tai yra įmonės „Mano būstas“ skambučių centras. Kaip paaiškino įmonės atstovas spaudai Paulius Ugianskis, „Mano Būstas“ neprižiūri liftų, tai įmonės „Baltijos liftai“, kuriai jie teikia tik skambučių centro paslaugas, reikalas. 

„Žinoma, kad apgailestaujame dėl tokios situacijos, tiesiog tuo metu buvo itin didelis skambinusiųjų srautas. Nuoširdžiai atsiprašome“, – portalui Statybunaujienos.lt atsakė P. Ugianskis, aiškindamas, kodėl tik po 10 minučių pavyko prisiskambinti į skambučių centrą.

Kodėl nepagelbėjo Skubiosios (Bendrosios) pagalbos centras

Po pirmųjų nesėkmingų bandymų susisiekti „Mano būstas“ skambučių centro telefonu, praeiviai surinko Bendrojo pagalbos centro numerį 112. Tik sulaukė atsakymo, kad Bendrasis pagalbos centras niekuo negali padėti, kad tai ne jų funkcijos. Praeiviai siūlėsi padiktuoti „Mano būsto“ skambučių centro numerį – gal policijai pavyktų greičiau prisiskambinti ir išgelbėti įstrigusius senukus. Tačiau atsakymas buvo tas pats – ne jų funkcijos. 

„Mes pagalbą teikiame ne visais atvejais, o tik skubiais, t. y., kai iškyla reali grėsmė gyvybei, sveikatai, saugumui, aplinkai ar turtui. Ir informaciją mes galime perduoti tik 4 tarnyboms: ugniagesiams gelbėtojams, greitosios pagalbos medikams, policininkams ir aplinkosaugininkams, – paaiškino Bendrojo pagalbos centro atstovė viešiesiems ryšiams Vilma Juozevičiūtė. – Jei lifte įstrigusių žmonių gyvybei ar sveikatai kiltų grėsmė, reaguojant į pagalbos prašymą gali būti siunčiami ugniagesiai gelbėtojai, kurie avariniu būdu, t. y. sulaužydami lifto duris, gali išvaduoti užstrigusius žmones. Jei realios grėsmės nėra ir galima išvengti turto gadinimo, reiktų sulaukti liftų avarinės tarnybos.“

V. Juozevičiūtė pripažino, kad žmones klaidina pavadinimas – Bendrasis pagalbos centras. Nuo liepos 1 d. telefono numeris 112 arba Bendrasis pagalbos telefono numeris 112 pervadintas į Skubiosios pagalbos tarnybų telefono numerį 112. 

Numerį pervadino, problemos liko 

Anot V. Juozevičiūtės, Bendrojo pagalbos centro atstovės viešiesiems ryšiams, vienintelis teisingas sprendimas buvo informuoti apie incidentą liftą prižiūrinčią bendrovę.

„Bendrojo pagalbos centro operatoriai tokiu atveju niekuo negali padėti, jie neturi gaišti laiko bandydami prisiskambinti ne skubiosios pagalbos, o avarinėms tarnyboms – juk gali susidaryti situacija, kad nebus kam atsiliepti į skambutį, kai skambinančiajam tikrai reikės skubios pagalbos. Be to, ir Lietuvos Respublikos Bendrojo pagalbos centro įstatymu yra įtvirtinta teisė nepriimti prašymų, kurie nėra susiję su skubiosios pagalbos tarnybų kompetencija, ir nutraukti pokalbį“, – atsakė V. Juozevičiūtė, aiškindama, kodėl nebuvo suteikta pagalba.

Bendrasis pagalbos centras skambučius numeriu 112 pradėjo priiminėti prieš 15 metų, tačiau, kaip pripažįsta tarnybos atstovė, „didelę jų dalį iki šiol sudaro ne skubiosios pagalbos tarnybų kompetencijai priskiriami pagalbos prašymai, o netiksliniai ir trukdantys skambučiai. Jie ne tik užima linijas ir trukdo prisiskambinti žmonėms, kuriems tuo metu iš tiesų reikia pagalbos – į netikslinius skambučius atsiliepę operatoriai ir toliau gaišta laiką, bandydami išaiškinti žmonėms, kur reikėtų kreiptis dėl jiems rūpimų klausimų. Be to, dažnai nepagrįstų lūkesčių turintys žmonės, reikalaudami paslaugų, kurių Bendrasis pagalbos centras neteikia (pavyzdžiui, iškviesti avarinę tarnybą, pranešti apie neveikiantį šviesoforą, žiemą nenuvalytus kelius ir panašiai), pradeda konfliktuoti, tokiu būdu dar labiau padidindami ir taip operatorių patiriamą įtampą ir neigiamą psichologinį krūvį.“ 

Kaip rašoma atsakyme portalui Statybunaujieno.lt, „tikimasi, kad visuomenė ilgainiui įsidėmės, jog numeris yra skirtas tik tiems atvejams, kai reikalinga skubi policininkų, ugniagesių gelbėtojų, greitosios medicinos pagalbos darbuotojų ar aplinkosaugininkų pagalba įvykio vietoje“.

Kodėl valstybė „turi bėgti pirm kumelio“ 

Per 15 metų skambučiai Bendrosios pagalbos numeriu aiškiai parodė piliečių poreikį turėti tarnybą, kuri iš tiesų suteiktų pagalbą – nukreipdama, paaiškindamas, – ką daryti kritinėmis gyvenimo situacijomis. Piliečiai, logiškai galvojant, visai neturėtų aiškintis, kokią pagalbą – skubiąją ar bendrąją – gali gauti paskambinę 112. Svarbiausias žodis turėtų būti ir yra bendroji pagalba.

Tiek pastatuose, tiek viešosiose erdvėse, bendrojo naudojimo statiniuose ir pastatuose daugėja modernios įrangos, tad daugėja ir gedimų, avarijų arba tiesiog negebėjimo naudotis modernia įranga. Visuomenė sensta – daugėja vyresnio amžiaus žmonių, kurių suvokimas mažėja. Visa tai siunčia aiškius signalus, kad valstybė turi tenkinti visuomenės poreikius – ir net ne bėgdama iš paskos, o iš anksto tam pasirengdama. Ir šiuo atveju Bendrojo pagalbos telefono pervadinimas į Skubios pagalbos situacijos nesprendžia. Ne žmonių reikalas, kad valstybė neranda būdo, kaip skirstyti skambučius, kad būtų operatyviai suteikta ir skubi, ir bendrojo pobūdžio pagalba. 

Mokslininkai įspėja, kad technologinė aplinka vystosi gerokai greičiau nei smegenys.

Avariniams iškvietimams numatyta atskira linija

Liftą prižiūri įmonė „Baltijos liftai“. Kaip sakė jos direktorius Mantas Romaška, gedimas minimame lifte buvo užregistruotas po 6 minučių nuo pranešimo, o dar po 26 minučių žmonės buvo išvaduoti iš įrenginio.

„Technikas, patikrinęs keltuvo sistemas, nustatė, kad keltuvas sustojo dėl suveikusio saugos mazgo. Saugos mazgų funkcija yra užtikrinti keleivių saugumą. Jokių techninių gedimų nebuvo užfiksuota ir po žmonių išlaisvinimo keltuvas paliktas pilnai veikiantis“, – paaiškino M. Romaška.

Įmonė „Baltijos liftai“ skambučių centro paslaugas perka iš UAB „Mano būstas“ ir naudojasi ta pačia avarinės tarnybos iškvietimo linija. Kaip sakė M. Romaška, šio centro darbuotojai jam paaiškino, kad dėl didelio skambučių srauto operatorės fiziškai nespėjo atsiliepti į visus skambučius.

„Norėdami kuo efektyviau išspręsti šį klausimą, nusprendėme UAB „Baltijos liftai“ avarinės tarnybos iškvietimui naudoti atskirą telefono liniją +370 700 50029, – sakė „Baltijos liftų“ vadovas M. Romaška. Siekiant išvengti panašių situacijų, artimiausiu metu naujasis UAB „Baltijos liftai“ avarinės tarnybos telefono numeris bus paskelbtas visiems klientams ir visuose įrenginiuose bus pakeisti informaciniai pranešimai.

Kitoje publikacijoje – išsamiau apie keltuvų ir liftų gedimus, jų įrengimo specifiką 

Statybunaujienos.ltRašyti komentarą:
Vardas:

Tekstas:

Komentarai šalinami, jeigu juose naudojami necenzūriniai žodžiai, skatinamas smurtas, grasinama.


Miestiečiai

nuotrauka
2019-12-06 11:39
Būsto energijos taupymo agentūrai (BETA) paskelbus kvietimą teikti paraiškas mažajai renovacijai, sostinės savivaldybės įmonė Vilniaus šilumos tinklai (VŠT) ragina daugiabučių namų savininkus ir bendrijas pasinaudoti šia galimybe ir modernizuoti vidaus šildymo ir karšto vandens sistemas.
nuotrauka
2019-12-06 11:10
Kalėdinės nuotaikos jau pradėjo spalvinti mūsų kasdienybę, o mintys ėmė suktis apie šventines dekoracijas, vaišes, dovanas ir, žinoma, Kalėdų eglutės puošimą. Kartu stebimas ir augantis susidomėjimas gražiausioms metų šventėms ruoštis bei jas švęsti tvariai – taip, kad būtų padaroma kuo mažiau žalos...
nuotrauka
2019-12-06 10:03
Vilniaus miesto Taryba šią savaitę pritarė sprendimui toliau tęsti penktus metus vykdomą projektą, kurio metu daugiabučių gyvenamųjų namų, esančių Senamiestyje ir jo apsaugos zonoje savininkai gali gauti dalinį finansavimą fasadų elementų tvarkymo darbams atlikti. 2020 metų programos planuojama skir...
nuotrauka
2019-12-05 14:10
Aplinkos ministerijos parengtas Daugiabučių namų bendrojo naudojimo objektų valdymo įstatymo projektas, kuriuo siūloma pakeisti šiuo metu galiojantį Daugiabučių gyvenamųjų namų ir kitos paskirties pastatų savininkų bendrijų įstatymą, sukėlė daug diskusijų.
nuotrauka
2019-12-04 09:08
Aplinkos ministerijos Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA) įvertino gautas paraiškas paramai, skirtai atsinaujinantiems energijos ištekliams (saulės, vėjo, geoterminės energijos, biokuro ir kt.) panaudoti visuomeninės ir gyvenamosios paskirties pastatuose.
nuotrauka
2019-11-29 08:44
Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT) patvirtino UAB „Ignitis" elektros energijos tarifus buitiniams vartotojams, kurie bus taikomi nuo 2020 m. sausio 1 d. Vidutiniškai elektros energijos tarifai buitiniams vartotojams auga apie 14,7 proc.
nuotrauka
2019-11-28 11:52
Seimo Žmogaus teisių komitetas pritarė Tomo Tomilino, Antano Vinkaus ir kitų Seimo narių parengtam įstatymo projektui, kuriuo siūloma uždrausti rūkyti daugiabučių gyvenamųjų namų balkonuose, jei bent vienas daugiabučio namo gyventojas tam prieštarauja. Tokiu būdu Seime žengtas dar vienas svarbus žin...
nuotrauka
2019-11-26 12:05
Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) gyventojams primena apie pareigą iki š.m. gruodžio 16 d. pateikti nekilnojamojo turto (NT), kurio vertė viršija 220 tūkst. eurų, mokesčio (NTM) deklaracijas ir sumokėti mokestį už 2019 metus.
nuotrauka
2019-11-22 10:37
Du iš trijų Lietuvos gyventojų gyvena 1961–1990 m. pastatytuose daugiabučiuose, kuriuos anksčiau ar vėliau teks atnaujinti. Pokyčių laukia ir daugybė senesnių individualių namų, kuriuose problemos – kone identiškos.
nuotrauka
2019-11-21 14:09
Būsto energijos taupymo agentūra (BETA) paskelbė kvietimą teikti paraiškas mažajai renovacijai. Nuo š. m. lapkričio 21 d. BETA priima paraiškas daugiabučių namų vidaus šildymo ir karšto vandens sistemų modernizavimui.
nuotrauka
2019-11-18 13:43
Nuo ateinančių metų įsigaliosianti ES Pastatų energinio efektyvumo direktyva (toliau – Direktyva) numato, jog didžioji dalis pastatų ne vėliau kaip iki 2050 m. turi tapti neutralūs anglies dioksido išmetimui ir ekonomiškai efektyviai pertvarkyti į beveik nulinės energijos, t.y. beveik nevartojančius...
nuotrauka
2019-11-15 10:45
Regionų apygardos administracinio teismo Klaipėdos rūmuose išnagrinėta administracinė byla pagal pareiškėjos UAB „Branda LT“ skundą atsakovui Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ir ministerijos Klaipėdos departamentui dėl 2018 m. spalio 25 d. patikrinimo akto panaikinimo...
nuotrauka
2019-11-15 10:31
Seimas po svarstymo pritarė įstatymo pataisoms, kuriomis siekiama sureguliuoti teisinius santykius tarp sodininkų bendrijų ir kitų fizinių ar juridinių asmenų, patikslinti nuostatas, susijusias su sodininkų bendrijai nepriklausančių, bet sodo sklypą įsigijusių, asmenų statusu, teisėmis ir pareigomis...
nuotrauka
2019-11-15 10:22
Neretai to paties pastato gyventojai skundžiasi, jog vieni gyvena pernelyg karštai ir priversti atverti langus, o kitų butuose pernelyg vėsu. AB „Panevėžio energija“ teigia, kad tai daugelio senos statybos daugiabučių namų problema, jos priežastis – seni, neturintys šiuolaikinių šilumos reguliavimo ...
nuotrauka
2019-11-15 09:48
Šiaurinėje Klaipėdos miesto dalyje esančiuose mikrorajonuose normas viršijantis dirvožemio užterštumas chromu bus tiriamas ir prokuratūroje.
nuotrauka
2019-11-14 12:15
Požeminė pėsčiųjų ir dviratininkų perėja suprojektuota po vieno kelio geležinkeliu, kuris kerta Iešmininkų gatvės jungtį su Prūsų ir Šaltkalvių gatvėmis.
nuotrauka
2019-11-14 09:55
Šnipiškės sparčiai atgimsta – Širvintų gatvė taps viena pirmųjų bendrojo naudojimo erdve, per kurią nusidrieks naujas dviračių takas ir šaligatvis, o šalia jų atsiras viešoji erdvė su sporto ir žaidimų aikštele. Šia gatve dalinsis pėstieji, dviratininkai ir vairuotojai. Apie 700 metrų ilgio gatvėje ...
nuotrauka
2019-11-13 13:51
Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) antikorupciniu požiūriu įvertino Seime registruotą daugiabučių namų bendrojo naudojimo objektų valdymo įstatymo projektą. Nustatyta, kad projekte numatytoms procedūroms stinga aiškumo ir išsamumo, nepakankamas dėmesys skiriamas daugiabučių administratorių atrankai, j...
nuotrauka
2019-11-11 10:02
Išmanusis apšvietimas, automatiniai langai, papildomos pramogų sistemos — be šių elementų neįsivaizduojame išmaniųjų namų. Ir nors vis labiau populiarėjančios inovacijos padeda tausoti energiją, visi šie prietaisai anksčiau ar vėliau pavirsta atliekomis. Kaip su jomis tvarkomės?
nuotrauka
2019-11-07 10:19
UAB Viešųjų investicijų plėtros agentūra (toliau - VIPA) kviečia bendrojo naudojimo objektų administratorius teikti paraiškas paskoloms, skirtoms mažosios renovacijos projektų įgyvendinimui finansuoti.

Statybunaujienos.lt » Miestiečiai