2020 liepos 13 d. pirmadienis, 19:29
Reklama  |  El. paštas  |  facebook

Užstrigote lifte? Pagalbos telefoną 112 pamirškite

2019-11-18 10:25,      Papildyta „Baltijos liftų“ komentaru 2019-11-18 14:10
Trečiadienio, lapkričio 13 d., rytą Vilniuje, požeminės perėjos prie Karoliniškių poliklinikos lifte užstrigo du garbaus amžiaus žmonės. Bandymas jiems padėti parodė, kokie pažeidžiami esame ištikus bėdai, o tarnybos, sukurtos padėti, vykdo tik jiems nurodytas, apibrėžtas funkcijas.
nuotrauka
Bandant išvaduoti senukus iš įstrigusio lifto, į „Mano būsto“ skambučių centrą pavyko prisiskambinti tik per 10 minučių. Portalo Statybunaujineos.lt nuotr.


Minimos įmonės
Mano būstas LT, UAB
Baltijos liftai, UAB

Apie užstrigusį liftą pavyko pranešti tik skambinant 10 minučių

Pro stiklines lifto duris buvo matyti, kad garbaus amžiaus žmonės sujungė visus lifte buvusius mygtukus, bet liftas nejudėjo. Praeiviai bandė skambinti telefonu, nurodytu ant lifto. Tik iš šešto karto – po 10 minučių pavyko prisiskambinti telefonu 8 700 55 966. Tai yra įmonės „Mano būstas“ skambučių centras. Kaip paaiškino įmonės atstovas spaudai Paulius Ugianskis, „Mano Būstas“ neprižiūri liftų, tai įmonės „Baltijos liftai“, kuriai jie teikia tik skambučių centro paslaugas, reikalas. 

„Žinoma, kad apgailestaujame dėl tokios situacijos, tiesiog tuo metu buvo itin didelis skambinusiųjų srautas. Nuoširdžiai atsiprašome“, – portalui Statybunaujienos.lt atsakė P. Ugianskis, aiškindamas, kodėl tik po 10 minučių pavyko prisiskambinti į skambučių centrą.

Kodėl nepagelbėjo Skubiosios (Bendrosios) pagalbos centras

Po pirmųjų nesėkmingų bandymų susisiekti „Mano būstas“ skambučių centro telefonu, praeiviai surinko Bendrojo pagalbos centro numerį 112. Tik sulaukė atsakymo, kad Bendrasis pagalbos centras niekuo negali padėti, kad tai ne jų funkcijos. Praeiviai siūlėsi padiktuoti „Mano būsto“ skambučių centro numerį – gal policijai pavyktų greičiau prisiskambinti ir išgelbėti įstrigusius senukus. Tačiau atsakymas buvo tas pats – ne jų funkcijos. 

„Mes pagalbą teikiame ne visais atvejais, o tik skubiais, t. y., kai iškyla reali grėsmė gyvybei, sveikatai, saugumui, aplinkai ar turtui. Ir informaciją mes galime perduoti tik 4 tarnyboms: ugniagesiams gelbėtojams, greitosios pagalbos medikams, policininkams ir aplinkosaugininkams, – paaiškino Bendrojo pagalbos centro atstovė viešiesiems ryšiams Vilma Juozevičiūtė. – Jei lifte įstrigusių žmonių gyvybei ar sveikatai kiltų grėsmė, reaguojant į pagalbos prašymą gali būti siunčiami ugniagesiai gelbėtojai, kurie avariniu būdu, t. y. sulaužydami lifto duris, gali išvaduoti užstrigusius žmones. Jei realios grėsmės nėra ir galima išvengti turto gadinimo, reiktų sulaukti liftų avarinės tarnybos.“

V. Juozevičiūtė pripažino, kad žmones klaidina pavadinimas – Bendrasis pagalbos centras. Nuo liepos 1 d. telefono numeris 112 arba Bendrasis pagalbos telefono numeris 112 pervadintas į Skubiosios pagalbos tarnybų telefono numerį 112. 

Numerį pervadino, problemos liko 

Anot V. Juozevičiūtės, Bendrojo pagalbos centro atstovės viešiesiems ryšiams, vienintelis teisingas sprendimas buvo informuoti apie incidentą liftą prižiūrinčią bendrovę.

„Bendrojo pagalbos centro operatoriai tokiu atveju niekuo negali padėti, jie neturi gaišti laiko bandydami prisiskambinti ne skubiosios pagalbos, o avarinėms tarnyboms – juk gali susidaryti situacija, kad nebus kam atsiliepti į skambutį, kai skambinančiajam tikrai reikės skubios pagalbos. Be to, ir Lietuvos Respublikos Bendrojo pagalbos centro įstatymu yra įtvirtinta teisė nepriimti prašymų, kurie nėra susiję su skubiosios pagalbos tarnybų kompetencija, ir nutraukti pokalbį“, – atsakė V. Juozevičiūtė, aiškindama, kodėl nebuvo suteikta pagalba.

Bendrasis pagalbos centras skambučius numeriu 112 pradėjo priiminėti prieš 15 metų, tačiau, kaip pripažįsta tarnybos atstovė, „didelę jų dalį iki šiol sudaro ne skubiosios pagalbos tarnybų kompetencijai priskiriami pagalbos prašymai, o netiksliniai ir trukdantys skambučiai. Jie ne tik užima linijas ir trukdo prisiskambinti žmonėms, kuriems tuo metu iš tiesų reikia pagalbos – į netikslinius skambučius atsiliepę operatoriai ir toliau gaišta laiką, bandydami išaiškinti žmonėms, kur reikėtų kreiptis dėl jiems rūpimų klausimų. Be to, dažnai nepagrįstų lūkesčių turintys žmonės, reikalaudami paslaugų, kurių Bendrasis pagalbos centras neteikia (pavyzdžiui, iškviesti avarinę tarnybą, pranešti apie neveikiantį šviesoforą, žiemą nenuvalytus kelius ir panašiai), pradeda konfliktuoti, tokiu būdu dar labiau padidindami ir taip operatorių patiriamą įtampą ir neigiamą psichologinį krūvį.“ 

Kaip rašoma atsakyme portalui Statybunaujieno.lt, „tikimasi, kad visuomenė ilgainiui įsidėmės, jog numeris yra skirtas tik tiems atvejams, kai reikalinga skubi policininkų, ugniagesių gelbėtojų, greitosios medicinos pagalbos darbuotojų ar aplinkosaugininkų pagalba įvykio vietoje“.

Kodėl valstybė „turi bėgti pirm kumelio“ 

Per 15 metų skambučiai Bendrosios pagalbos numeriu aiškiai parodė piliečių poreikį turėti tarnybą, kuri iš tiesų suteiktų pagalbą – nukreipdama, paaiškindamas, – ką daryti kritinėmis gyvenimo situacijomis. Piliečiai, logiškai galvojant, visai neturėtų aiškintis, kokią pagalbą – skubiąją ar bendrąją – gali gauti paskambinę 112. Svarbiausias žodis turėtų būti ir yra bendroji pagalba.

Tiek pastatuose, tiek viešosiose erdvėse, bendrojo naudojimo statiniuose ir pastatuose daugėja modernios įrangos, tad daugėja ir gedimų, avarijų arba tiesiog negebėjimo naudotis modernia įranga. Visuomenė sensta – daugėja vyresnio amžiaus žmonių, kurių suvokimas mažėja. Visa tai siunčia aiškius signalus, kad valstybė turi tenkinti visuomenės poreikius – ir net ne bėgdama iš paskos, o iš anksto tam pasirengdama. Ir šiuo atveju Bendrojo pagalbos telefono pervadinimas į Skubios pagalbos situacijos nesprendžia. Ne žmonių reikalas, kad valstybė neranda būdo, kaip skirstyti skambučius, kad būtų operatyviai suteikta ir skubi, ir bendrojo pobūdžio pagalba. 

Mokslininkai įspėja, kad technologinė aplinka vystosi gerokai greičiau nei smegenys.

Avariniams iškvietimams numatyta atskira linija

Liftą prižiūri įmonė „Baltijos liftai“. Kaip sakė jos direktorius Mantas Romaška, gedimas minimame lifte buvo užregistruotas po 6 minučių nuo pranešimo, o dar po 26 minučių žmonės buvo išvaduoti iš įrenginio.

„Technikas, patikrinęs keltuvo sistemas, nustatė, kad keltuvas sustojo dėl suveikusio saugos mazgo. Saugos mazgų funkcija yra užtikrinti keleivių saugumą. Jokių techninių gedimų nebuvo užfiksuota ir po žmonių išlaisvinimo keltuvas paliktas pilnai veikiantis“, – paaiškino M. Romaška.

Įmonė „Baltijos liftai“ skambučių centro paslaugas perka iš UAB „Mano būstas“ ir naudojasi ta pačia avarinės tarnybos iškvietimo linija. Kaip sakė M. Romaška, šio centro darbuotojai jam paaiškino, kad dėl didelio skambučių srauto operatorės fiziškai nespėjo atsiliepti į visus skambučius.

„Norėdami kuo efektyviau išspręsti šį klausimą, nusprendėme UAB „Baltijos liftai“ avarinės tarnybos iškvietimui naudoti atskirą telefono liniją +370 700 50029, – sakė „Baltijos liftų“ vadovas M. Romaška. Siekiant išvengti panašių situacijų, artimiausiu metu naujasis UAB „Baltijos liftai“ avarinės tarnybos telefono numeris bus paskelbtas visiems klientams ir visuose įrenginiuose bus pakeisti informaciniai pranešimai.

Kitoje publikacijoje – išsamiau apie keltuvų ir liftų gedimus, jų įrengimo specifiką 

Statybunaujienos.ltRašyti komentarą:
Vardas:

Tekstas:

Komentarai šalinami, jeigu juose naudojami necenzūriniai žodžiai, skatinamas smurtas, grasinama.


Miestiečiai

nuotrauka
2020-07-13 16:27
Netinkamas garažo išplanavimas ir apšvietimas gali lemti ne tik mažėjantį darbo produktyvumą, bet ir didėjantį nelaimingų atsitikimų skaičių. Interjero dizaineriai ir apšvietimo ekspertai išskyrė pagrindines daromas klaidas projektuojant garažo zoną ir patarė, į ką svarbu atkreipti dėmesį, norint ti...
nuotrauka
2020-07-13 13:44
Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) korupcijos prevencijos pareigūnai įvertino karšto vandens tiekimo daugiabučiams parinkimo būdus ir su tuo susijusią karšto vandens kainodarą. Nustatyta, kad teisinio reglamentavimo spragos apsunkina gyventojų pasirinkimą.
nuotrauka
2020-07-09 11:20
Energetikos ministerija parengė ir pateikė derinimui tvarką dėl suskystintų naftos dujų balionų (toliau - dujų balionų) daugiabučiuose pakeitimo kitais energijos šaltiniais. Šis dujų balionų keitimas bus finansuojamas valstybės. Numatyta, kad parama sieks iki 600 eurų – daugiabučio namo vidaus elekt...
nuotrauka
2020-07-09 10:11
Statybos sektorius yra viena svarbiausių šalies ūkio šakų ir sudaro beveik 10 procentų Lietuvos BVP, o šiame sektoriuje dirba apie 110 tūkstančių žmonių. Vykdomas daugiabučių modernizavimas atneša didelę naudą ne tik gyventojams, bet ir šalies ekonomikai: verslas sumoka daugiau mokesčių į valstybės ...
nuotrauka
2020-07-07 09:30
Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT), išnagrinėjusi ginčą, kilusį tarp vartotojo ir AB „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO), konstatavo, jog vartotojo reikalavimas įpareigoti įmonę nereikalauti iš jo apmokėti sąskaitą už atliktus darbus yra nepagrįstas.
nuotrauka
2020-07-03 09:17
Aplinkos ministerija paskelbė naują kvietimą teikti paraiškas seniems daugiabučiams renovuoti pagal valstybinę Daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) programą.
nuotrauka
2020-06-29 10:42
Būsto energijos taupymo agentūra (BETA), bendradarbiaudama su bendrove „Hnit-Baltic“, sukūrė interaktyvų Lietuvos renovacijos žemėlapį. Jame pristatomi aktualiausi duomenys apie baigtus ir šiuo metu vykdomus daugiabučių namų renovacijos projektus, jų eigą, energijos suvartojimo pokyčius, taip pat at...
nuotrauka
2020-06-29 09:56
Elektros energijos rinka Lietuvoje netrukus taps nereguliuojama – valstybė nebereguliuos gyventojams teikiamos elektros energijos kainos ir jie turės galimybę rinktis, iš kurio elektros tiekėjo nori pirkti elektrą. Tai galima padaryti jau dabar – sulaukti pasiūlymų ar pačiam kreiptis į nepriklausomą...
nuotrauka
2020-06-22 15:37
AB „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) sukūrė svetainę www.pasirinkitetiekeja.lt, skirtą informuoti gyventojus apie netrukus prasidėsiantį elektros energijos rinkos atvėrimą laisvai konkurencijai. Tinklalapyje gyventojai galės susipažinti su projekto eiga ir etapais, sužinoti svarbiausią informa...
nuotrauka
2020-06-19 20:50
Vilniaus miesto savivaldybė rūpinasi, kad atnaujinami paplūdimiai būtų patogūs bet kokių fizinių galimybių žmonėms. Pirmiausia – kad jiems būtų pritaikytos stovėjimo aikštelės, privažiavimas prie vandens bei tualetai, o taip pat – kad jie turėtų galimybę patogiai išsimaudyti.
nuotrauka
2020-06-19 09:55
Istorinis Vilniaus senamiesčio Paupio rajonas atveria vis daugiau viešųjų erdvių. Miestiečių ir sostinės svečių atgimusiame rajone laukia nauja centrinė aikštė, kurioje įrengtas ir dinaminis fontanas.
nuotrauka
2020-06-18 17:14
Seimas po svarstymo pritarė draudimui rūkyti daugiabučių namų balkonuose, terasose, lodžijose, kai bent vienas namo gyventojas prieštarauja rūkymui.
nuotrauka
2020-06-18 08:51
Turite balkoną ir norite jį įstiklinti? Statybos inspekcija primena, ką būtina žinoti norint atlikti šiuos statybos darbus.
nuotrauka
2020-06-18 08:48
Aplinkos ministerija parengė Minimalių komunalinių atliekų tvarkymo paslaugos kokybės reikalavimų pakeitimus, skirtus padidinti privalomą atstumą nuo įrengiamos komunalinių atliekų konteinerių aikštelės iki gyvenamojo pastato langų ir durų.
nuotrauka
2020-06-17 08:27
Iš Danijos laboratorijos, kurioje buvo ištirti šiaurinės Klaipėdos dalies dirvožemio mėginiai, gautas atsakymas: sveikatai kenksmingo chromo rasta tik viename mėginyje. Kiekis labai mažas.
nuotrauka
2020-06-12 12:16
„Tiek nuosavų namų, tiek daugiabučių gyventojai atėjus vasarai trokšta susikurti nors mažą žalią kampelį poilsiui. Skoningai apželdintas balkonas ne tik kelia vidinį džiaugsmą ir ramina po dienos darbų, bet ir ypatingai pagerina estetinę pastato išvaizdą bei mikroklimatą patalpoje - sumažina dulkių ...
nuotrauka
2020-06-11 14:58
Seimas pritarė siūlymui Finansinės paskatos pirmąjį būstą įsigyjančioms jaunoms šeimoms įstatyme įtvirtinti papildymą, prisidėsiantį prie siekio padėti jaunoms šeimoms apsirūpinti nuosavu būstu.
nuotrauka
2020-06-11 09:33
Vyriausybė pritarė Aplinkos ministerijos parengtoms Atliekų tvarkymo įstatymo pataisoms ir teiks jas Seimui. Šiomis pataisomis siekiama sukurti veiksmingesnę komunalinių atliekų tvarkymo paslaugų apmokestinimo sistemą, išsamiai reglamentuojant šių paslaugų kainų nustatymo, paskirstymo ir atskaitomyb...
nuotrauka
2020-06-11 09:28
Aplinkos ministerijos Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA) gavo 769 gyventojų prašymus kompensacinėms išmokoms už iškastinį kurą naudojančių šilumos įrenginių keitimą V klasės biokuro katilais ir šilumos siurbliais.
nuotrauka
2020-06-09 13:55
Konkurencijos taryba išnagrinėjo Aplinkos ministerijos parengtą Daugiabučių namų bendrojo naudojimo objektų valdymo įstatymo projektą ir rekomendavo jai dar kartą apsvarstyti siūlomus pakeitimus, kuriais savivaldybėms gali kilti interesų konfliktas, bei atlikti poveikio konkurencijai vertinimą.

Statybunaujienos.lt » Miestiečiai