2023 birželio 6 d. antradienis, 3:35
Reklama  |  facebook

2022-ųjų biurų tendencijos – ką šiemet rinksis svajonių darbdaviai?

2022-01-27 11:59
Konkurencijai dėl geriausių specialistų darbo rinkoje tampant vis nuožmesnei, įmonės reikiamų talentų stengiasi pritraukti naudodamos visus įmanomus kozirius. Vienu jų neretai tampa ir šiuolaikiškos, patogioje lokacijoje esančios bei darbuotojų komfortą ir gerovę užtikrinti leidžiančios biuro erdvės. Tad kokios svarbiausios biurų tendencijos vyraus šiemet ir į kurias iš jų darbdaviai turėtų labiausiai atkreipti dėmesį norėdami būti konkurencingi darbo rinkoje?
nuotrauka
ARTERY Vilnius. Aut. Studio Libeskind New York, UAB ARCHINOVA Vilnius


Minimos įmonės
Colliers, UAB

Apžvelgdama šių metų biurų tendencijas, darbuotojų paieškos ir atrankos sprendimų įmonės „People Link“ vadovaujanti partnerė Jurgita Lemešiūtė pabrėžia, kad geidžiamiausiais darbdaviais tituluojamos įmonės tokiu statusu gali džiaugtis ne atsitiktinai, o dėl to, kad itin didelį dėmesį skiria savo darbuotojams. Šis dėmesys apima nuolatinį darbuotojų poreikių analizavimą ir atidų biuro patalpų pasirinkimą, siekį jas paversti jaukesnėmis, patogesnėmis bendradarbiavimui ir leidžiančiomis pasijusti it namuose.

„Darbuotojų trūkumas ir pandemijos iššūkiai lėmė aiškesnę darbdavių orientaciją į specialistų sveikatą bei gerovę. Dėmesys šiems aspektams skatina verslus ne tik investuoti į emocinės darbuotojų sveikatos gerinimo programas, bet ir atsižvelgiant į tai transformuoti biurų erdves. Kartu populiarėja prie darbuotojo poreikių pritaikomos darbo vietos ir sveikai laikysenai palankūs, aukštą oro kokybę ir reikiamą apšvietimo lygį užtikrinantys sprendimai. Dėmesys šiems aspektams yra viena ryškiausių pastarojo meto biurų tendencijų, kurios aktualumas ir toliau nemažės“, – cituojama darbuotojų paieškos kompanijos vadovė.

ARTERY Vilnius.
Aut. Studio Libeskind New York,
UAB ARCHINOVA Vilnius

Jai pritaria bendrovės „Colliers International“ partnerė Sandra Jovaišaitė kuri sako, kad šiuolaikinio biuro sprendimus pirmiausiai diktuoja siekis užtikrinti darbuotojų patogumą ir sveikatą. Pašnekovės teigimu, norint sukurti komfortišką darbo erdvę šiandien dažnai renkamasi biurą aiškiai padalinti į tylos, bendravimo ir poilsio zonas.

„Planuojant biurus bei darbo procesus juose, taip pat svarbu nepamiršti ir nuotoliniu bei hibridiniu būdu dirbančių kolegų. Pandemijos nulemta tendencija biure dirbti ne visą savaitę greičiausiai bus stebima ir šiemet. Tą rodo ir tyrimai. Pavyzdžiui, tarptautinės tyrimų kompanijos „Glassdoor“ duomenimis, trims iš keturių darbuotojų vertinant kompanijų pasiūlymus yra svarbi hibridinio darbo galimybė. Tad apie tai svarbu pagalvoti ir planuojant biurus – net ir tuos, kurie duris atvers tik po metų ar dviejų“, – cituojama S. Jovaišaitė.

Ieško galimybių veikti tvariai ir sutaupyti

S. Jovaišaitė, 2023 metą vasarą Vilniaus Konstitucijos pr. atsidarysiančio verslo centro „Artery“ nuomos atstovė, priduria, kad biurų rinkoje šiemet taip pat ir toliau išliks ryškios tvarumo tendencijos. Tvarumas yra glaudžiai susijęs su pastato energinio efektyvumo savybėmis bei energinio naudingumo klase, o šių aspektų aktualumas didėja ir dėl kylančių energijos kainų. Dėl to tvaresnius ir energiniu požiūriu efektyvesnius biurus įmones skatina rinktis ir siekis mažinti savo kaštus.

„Žvelgiant bendrai, šiandien rinkoje jaučiamas aiškus kokybinis posūkis ir aukštesnių tvarumo bei efektyvumo standartų įsitvirtinimas. Įmonės prioritetą neabejotinai teikia aukštesnės kokybės biuro patalpoms. Pavyzdžiui, dar prieš porą metų tikrai netekdavo girdėti, kad nedidelio biuro nuomininkui būtų svarbi drėkinimo sistema – dabar tai tampa standartu. Darbdaviams taip pat rūpi ir oro kokybės bei garso izoliacijos sprendimai. Panašiai ir su kaštų taupymu – matome, kad įmonės tam teikia labai didelę reikšmę, tai tampa nebe privalumu, o būtinybe“, – pabrėžia „Colliers International“ partnerė.

Renkasi įmonės vertybes atspindinčius biurus

Ekspertės sutaria, kad šiemet darbdaviai taip pat vis labiau atsižvelgs į biurų lokaciją – siekiama, kad darbo vietos būtų patogiai pasiekiamos ne tik automobiliu, bet ir viešuoju transportu, paspirtukais bei dviračiais. Atitinkamai norima biuro patalpose turėti tam reikalingą infrastruktūrą ir techninius sprendimus – dviračių saugyklas, dušus ir persirengimo kambarius darbuotojams.

„Biuro lokacijos patrauklumas didžiąja dalimi priklauso nuo centrinės lokacijos ir gerai išvystytos aplinkinės infrastruktūros. Netoli biuro esantys vaikų darželiai, paslaugų ir poilsio zonos, restoranai, kavinės, sporto klubai ne tik leidžia darbuotojams sutaupyti nemažai laiko, išvengti transporto spūsčių ir patogiai tvarkyti visus asmeninius reikalus, bet ir suteikia papildomas galimybes neformaliam kolegų bendravimui bei gali turėti įtakos įmonės organizacinės kultūros puoselėjimui“, – sako S. Jovaišaitė.

Kaip rašoma pranešime, siekiant, kad biuras pasitarnautų darbdavio įvaizdžiui ir reputacijai, reikėtų svarstyti apie išties išskirtinius projektus – pavyzdžiui, atskirą įmonės biurų miestelį – tokį, koks Vilniuje statomas „Tesonet“ bendrovei – ar Danielio Libeskindo suprojektuotą verslo centrą „Artery“ Konstitucijos prospekte. Būtent pastarąjį dėl savo kuriamų verčių pasirinko ir „People Link“. Jos vadovaujanti partnerė J. Lemešiūtė pastebi, kad naujausias tendencijas atitinkančio ir patrauklioje lokacijoje esančio biuro pasirinkimas gali ne tik tapti lemiamu aspektu savo srities profesionalams renkantis darbo vietą, bet ir nemažai pasakyti apie darbdavį.

„Biuras neabejotinai atspindi įmonės organizacinę kultūrą. Iš darbo erdvių galima spręsti, kiek darbdaviui rūpi darbuotojų savijauta ir produktyvaus darbo sąlygos. Patirtis rodo, kad į žmones orientuota darbo kultūra darbuotojams yra vienas svarbiausių darbdavio pasirinkimo kriterijų. Tokiai organizacinei kultūrai puoselėti ir perteikti neabejotinai reikia tinkamų, įmonės vertybes atspindinčių biuro erdvių, kuriose darbuotojai galėtų jaustis gerai“, – apibendrina J. Lemešiūtė. 
Statybunaujienos.ltObjektai. Technologijos. Verslas

nuotrauka
2023-06-05 13:26
Per balandį ir gegužę pasirašius sutartis su projektuotojais, iki 2026 m. Vilniuje atsidarys dar keturios naujos įvairaus amžiaus vaikams skirtos švietimo įstaigos: darželis Balsiuose (Aušrinės g. 10A), darželis Šnipiškėse (Kernavės g. 82), progimnazija Pavilnyje (S. Lozoraičio g. 95) bei progimnazi...
nuotrauka
2023-06-02 11:31
Sostinės gyventojai ir miesto svečiai jau gali išvysti beveik išbaigtą JAV architekto Danielio Libeskindo projektuoto, Konstitucijos prospekte kylančio verslo centro „Artery“ išorės vaizdą. Pastate vyksta užbaigiamieji, daugiau nei metus trukę, fasado stiklinimo darbai. Pasak projekto vystytojų, sta...
nuotrauka
2023-06-02 10:15
Bendrovė BAUMIT, į Lietuvą tiekianti fasadų sistemas, atidarė didžiausią Baltijos šalyse „BAUMIT Life“ fasadų centrą - bendradarbystės erdvę, kuri veikia naujose įmonės patalpose Vilniuje, Ukmergės g. 364.
nuotrauka
2023-06-01 14:50
Darželių laukiančioms jaunoms vilniečių šeimoms džiugi žinia – pasirašyta rangos sutartis dėl darželio augančiame Pilaitės rajone. Planuojama, kad mažieji darželį galės pradėti lankyti 2026-aisiais. Numatoma, kad ugdymo įstaigą galės lankyti iki 320 vaikų: 16 ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo ...
nuotrauka
2023-06-01 12:22
Nesandari stogo danga ir vandens nuvedimo sistema, savaiminiai augalai ant pastato, drėgmės pažeisti konstrukcijų elementai – tokios ir panašios problemos kamuoja daugelį vertingų istorinių Lietuvos pastatų. Šią situaciją gerai žino Kultūros infrastruktūros centro Kultūros paveldo prevencinės prieži...
nuotrauka
2023-05-31 09:49
Nekilnojamojo turto (NT) plėtros bendrovė „Realco“ rinkoje ketina pasiskolinti apie 60 proc., arba iki 67 mln. eurų, lėšų Vilniaus centrinėje dalyje statomam verslo centrui „Hero“, į kurį iš viso investuos 112 mln. eurų.
nuotrauka
2023-05-29 14:50
Nekilnojamo turto plėtros kompanija „Hanner“ gavo leidimą verslo centro „Business Stadium Central“ sostinės Rinktinės gatvėje statyboms. Darbus įmonė planuoja pradėti iš karto, investicijos sieks 60 mln. eurų.
nuotrauka
2023-05-29 11:00
Skaitmeninius sprendimus statybos ir gamybos pramonei sėkmingai vysčiusios Lietuvos įmonės sutelkia jėgas naujam etapui prancūzų kapitalo grupėje.
nuotrauka
2023-05-23 14:49
Vilniaus daugiafunkcio komplekso Šeškinėje projektas keliasi į naują etapą – šiandien, gegužės 23 d., išduotas statybos leidimas Nacionaliniam stadionui ir jame įsikursiančiam sporto muziejui. Stadiono statybos darbai – kartu su visu Daugiafunkciniu kompleksu – turėtų būti baigti 2025 m. Projektą vy...
nuotrauka
2023-05-22 09:53
Estijos kapitalo bankas „Bigbank“ suteikė 9,8 mln. eurų finansavimą NT vystymo grupei „Lithome“, įgyvendinančiai aukštos klasės gyvenamąjį kompleksą Vilniaus Naujamiestyje – „Algirdo promenada“. Bendros investicijos į 119 butų ir 10 komercinių patalpų kompleksą sieks 14,5 mln. eurų, o komplekso dydi...
nuotrauka
2023-05-18 11:58
„Eika“ įmonių grupei priklausantis nutolęs saulės elektrinės parkas Klaipėdos rajone jau gamina elektros energiją. Nuo 2023 pavasario 5 megavatų bendros galios elektrinė aprūpina apie 85 proc. „Eika“ grupės dabartinio energijos poreikio.
nuotrauka
2023-05-18 08:04
Statybos pramonė ieško būdų, kaip pagaminti tokius gaminius, kurie pastatams padėtų kuo taupiau naudoti energiją ir būtų tvarūs – paliktų kuo mažesnį anglies dvideginio pėdsaką ir būtų perdirbami. Vienas tokių gaminių – BIOPORAS, kuris naudojamas kaip efektyvi termoizoliacinė medžiaga.
nuotrauka
2023-05-18 06:46
Vyriausybė pritarė Finansų ministerijos pateiktam A. Goštauto gatvės administracinio kvartalo konversijos pirmojo etapo investiciniam projektui. Šis projektas apima pastato, esančio A. Goštauto g. 11, kapitalinį remontą. Skaičiuojama darbų vertė siekia 16,185 mln. eurų, darbus ketinama baigti 2025 m...
nuotrauka
2023-05-18 06:20
Fondas „East Capital Real Estate Fund IV“ susitarė dėl dviejų Vilniuje esančių 10 aukštų biurų pastatų – „Duetto A“ ir „Duetto B“, kurių bendras nuomai skirtas plotas sudaro 17 260 kv. m. Sandoris bus užbaigtas 2023 m. birželio pradžioje.
nuotrauka
2023-05-15 09:39
Lietuvos zoologijos sodo renovacija jau beveik pasiekė tikslą – įgyvendinta daugiau nei 80 proc. numatytų darbų. Pastatyti daugumos gyvūnų vidaus bei žiemojimo pastatai, lauko voljerai, baigtas rekonstruoti senasis žirafų, zebrų pastatas, pastatytas apžvalgos bokštas su liftu, pilnai įrengtas takas ...
nuotrauka
2023-05-15 09:36
Pilnai rekonstravęs vieną universiteto bendrabutį, Kauno technologijos universitetas (KTU) toliau modernizuoja turimus gyvenamosios paskirties pastatus. Siekiant sukurti šiuolaikišką, studento poreikius atitinkančią gyvenamąją aplinką, šiuo metu ruošiami dar kelių KTU bendrabučių rekonstrukcijos pro...
nuotrauka
2023-05-10 13:57
Tradiciškai gegužės pradžioje Videniškių (Molėtų r.) Šv. Lauryno bažnyčioje ir vienuolyno muziejuje paminėta palaimintojo Mykolo Giedraičio diena. Kultūros infrastruktūros centro (KIC) užsakymu pernai buvo atlikti koplyčios ir zakristijų stogų, fasadų tvarkybos (remonto) darbai.
nuotrauka
2023-05-09 07:49
Pavasaris, kaip rodo ilgametė specialistų patirtis, yra geriausias metas apšiltinti sienas ir stogą. Itin svarbu, kad statybų ekspertams siūloma vis daugiau patikimų sprendimų, kurių vienas populiariausių – greičiausio stingimo putų klijai rinkoje „FOME FLEX 60 Seconds Fast Fix“.
nuotrauka
2023-05-08 09:18
„SBA Urban“ naujos koncepcijos verslo miestelio „Urban HUB“ pirmojo etapo statyboms partneriu pasirinko įmonę „YIT Lietuva“. Pasirašytos generalinės rangos sutarties vertė – 30 mln. eurų. Pirmojo etapo darbus numatoma baigti jau 2024 m. pradžioje.
nuotrauka
2023-05-05 11:35
Vilniaus oro uoste prasidėjęs darbų įkarštis vyksta ne tik naujojo terminalo statybų aikštelėje. Intensyviai planuojamas naujas oro uosto išplanavimas, naujos erdvės ir kiti pokyčiai. Pastačius naująjį terminalą ir sujungus jį su esamu, Vilniaus oro uoste keleiviai skrydžių lauks šiuolaikiškoje erdv...

Statybunaujienos.lt » Objektai. Technologijos. Verslas