AISV dvigubina pajėgumus: investavusi 9,5 mln. eurų, atidarė naują pradinę mokyklą
Į AISV pradinę mokyklą priimami ikimokyklinio amžiaus ir pradinių klasių moksleiviai, o Subačiaus gatvėje esančiame pagrindiniame AISV mokyklos pastate lieka pagrindinės ir vidurinės mokyklos klasės. Tarptautinė AISV aplinka sukuria ypatingai įtraukiančią ir tolerantišką atmosferą: čia mokosi virš 29 tautybių mokiniai, iš jų 39 proc. lietuvių, 30 proc. amerikiečių, ir 31 proc. – iš kitų šalių. Į pradinę mokyklą priimami ir visiškai anglų kalbos nemokantys vaikai. Nuo pirmos klasės moksleiviai mokomi ir kitos užsienio kalbos (prancūzų, vokiečių, ispanų), o lietuviai – gimtosios.
„Ši plėtra leis AISV ir toliau būti vienu iš Vilniaus traukos centrų užsieniečių šeimoms, kurioms svarbus mokymosi tęstinumas. Amerikos ambasada padėjo įkurti AISV – pirmąją tarptautinę mokyklą Lietuvoje – 1993 metais. Tuo metu ją lankė 60 vaikų iš diplomatinių šeimų. Šiandien AISV išaugo iki beveik 400 studentų iš įvairių pasaulio šalių ir dabar turi antrąjį padalinį Vilniuje, nuostabioje vietoje, Pavilnių regioninio parko prieigose. Didžiuojuosi galėdamas pasakyti, kad, net ir plėsdamasi, mokykla išlaiko jaukią atmosferą ir atvirą požiūrį į mokymąsi“, – sakė JAV ambasadorius Robertas Gilchristas.
Naujos mokyklos atidarymas – svarbus Vilniaus plėtraiSpalio 13 dieną Amerikos ambasadorius Robertas Gilchristas, Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius bei Tarptautinės Amerikos mokyklos (AISV) vadovas Staphane Ruz perkirpo naujos AISV pradinės mokyklos atidarymo juostelę. Atidaryme lankėsi AISV alumnė Karolina Meschino, mokyklos statybai vadovavęs architektas Linas Naujokaitis. Naujos mokyklos pastatymas leido padvigubinti AISV moksleivių priėmimo pajėgumus, atliepiant augantį tarptautinio išsilavinimo poreikį į Vilnių atvykstančių užsienio specialistų, diplomatų bei lietuvių šeimoms. Taip pat išlaikyti aukštus tarptautinio ugdymo standartus, mažas, ne daugiau kaip 15-os mokinių, klases ir sudaryti sąlygas kiekvienam moksleiviui atskleisti asmeninį potencialą įkvepiančioje ir šiuolaikiškoje aplinkoje.
„Augančiai ir vis labiau tarptautinei sostinei reikia ne tik lietuviškų, bet ir tarptautinių mokyklų, kurioms savo vaikų ugdymą galėtų patikėti Vilnių kaip karjeros stotelę besirenkantys specialistai iš viso pasaulio, – sakė Vilniaus meras Remigijus Šimašius. – Todėl labai sveikinu tarptautinę Amerikos mokyklą, ji mums labai svarbi Vilniaus švietimo dalis.“
Atidarant naują padalinį, čia atvyko 14 naujų mokytojų iš Amerikos, kurie dirba pagal pažangiausiomis JAV ir Europos tarptautinių mokyklų mokymo programomis grįstus mokymo standartus, taip pat 17 ugdymo asistentų.
Mokykla parke ir parkas mokykloje
Naujo mokyklos pastato koncepciją ir architektūrą sukūrė architektūros studijos „Formatas A1“ kūrybinė grupė, vadovaujama architekto Lino Naujokaičio. Pastato lokacija kėlė ir iššūkių, ir sukūrė išskirtines galimybes: jis yra tarp judrios S. Batoro gatvės ir nuostabaus gamtinio masyvo – Pavilnių regioninio parko.
„Mokyklos architektūrinė urbanistinė koncepcija paremta atvirumo įdėja. Atvirumas miestui, atvirumas supančiam parkui. Tai mokykla parke ir parkas mokykloje. Siekta, kad tas jausmas išliktų tiek būnant mokyklos kieme, tiek ir pastato viduje, atveriant vaizdus iš pastato vidaus į mokyklos kiemą ir parką“ – pasakoja L. Naujokaitis.
Pastatas maksimaliai atribotas nuo S. Batoro gatvės keliamo triukšmo ir taršos skaidria akustine siena. Mokyklos langai ir sienų konstrukcija taip pat užtikrina akustinio komforto sąlygas pastato viduje. Laikantis griežtų parko ribojimų pastatų aukščiui, du mokyklos aukštai (sporto salė ir jos patalpos bei techninių patalpų blokas) įrengti po žeme, o klasės įrengtos viršutiniuose aukštuose, kur vaikai mokosi parko gamtos apsuptyje.
AISV pradinės mokyklos statybai ir įrengimui panaudotos ilgaamžės, šiuolaikiškos, natūralios medžiagos, mokykloje įrengta geoterminė šildymo ir vėdinimo sistema.
„AISV Lower School“ nuotr.