2025 m. birželio 15 d. sekmadienis, 18:27:46
Reklama  |  facebook

ALVORA. Kultūrinį šoką, darbą „po didinamuoju stiklu“ atperka naujos patirtys ir besiveriančios galimybės

2020-07-24 07:02
Liepą UAB „Alvora“ užbaigs įgyvendinti projektą Pietų Afrikoje. Pernai įmonė įgyvendino energetinio objekto projektą Švedijoje. Tai dvi naujos rinkos, į kurias „Alvora“, kaip viena iš nedaugelio Lietuvos įmonių, atliekanti bendruosius statybos ir technologinių įrenginių bei vamzdynų montavimo darbus, įžengė per pastaruosius dvejus metus. Įmonė taip pat dirbo Estijoje, vykdė strategiškai svarbius Europos Sąjungai projektus.
nuotrauka
Pernai „Alvora“ sėkmingai užbaigė pirmąjį projektą Švedijos rinkoje – biokuro katilinę Laholm miestelyje. „Alvoros“ nuotr.


Minimos įmonės
Alvora, UAB
Projektas Afrikoje – darbas nepažįstamoje kultūroje be pastato brėžinių

Šiuo metu „Alvora“ baiginėja darbus rizikinga laikomoje Pietų Afrikos rinkoje. Tai 2692 kv. m gamybos paskirties pastato su biuru rekonstrukcija Pietų Afrikos Respublikoje, Johanesburge.

„Ši šalis Afrikos žemyne yra piečiausias taškas, Johanesburgas nuo Vilniaus nutolęs net 8993 km atstumu, – pasakoja įmonės „Alvora“ generalinis direktorius Tomas Šidlauskas – Žinodami nestabilią šalies politiką, grėsmes svetimšaliams, ypač baltaodžiams, iš pradžių įžvelgėme ne tiek galimybes, kiek dideles rizikas. Situaciją švelnino tik faktas, kad mus kviečia dirbti Pietų Afrikoje veiklą plečianti viena Lietuvos įmonė.“


Pietų Afrikoje „Alvora“ rekonstravo gamybos paskirties pastatą su biuro patalpomis. Šiuo metu vyksta baigiamieji apdailos ir technologiniai darbai. „Alvoros“ nuotr. 

Johanesburge „Alvora“ ėmėsi rekonstruoti gamybos paskirties pastatą su biuro patalpomis, turint tik dalį seno pastato brėžinių. Pirmiausia į Pietų Afriką vyko „Alvoros“ projektų vadovas ir konstruktorius, kad būtų įvertinta seno pastato būklė, apsispręsta dėl statybos proceso ir ištirti vietinių medžiagų bei paslaugų sektoriai.

„Alvoros“ nuotraukoje –
įmonės projektų vadovas Mantas Rutkauskas  

„Pamatėme, kad Pietų Afrikoje ir statybinių medžiagų, ir paslaugų rinka ribota, o vietinių specialistų kompetencija, ten esamų medžiagų kokybė netenkina mūsų, o kaip vėliau pasirodė – ir užsakovų, – lūkesčių“, – pasakojo T. Šidlauskas aiškindamas, kodėl buvo nuspręsta Lietuvoje sukomplektuoti medžiagas, surinkti 10-ties kompetentingų specialistų komandą, kuri galėtų įgyvendinti projektą Afrikoje.

Krovinį su statybinėmis medžiagomis ir gaminiais plukdė 5 savaites

Į Afriką įmonė žengė kaip rangovinė įmonė, atsakinga už konstruktyvo darbus. Per tris mėnesius Lietuvoje buvo sukomplektuotos sienų ir stogo medžiagos, net smulkiausi tvirtinimo elementai bei įrankiai, pagaminti langai ir jūriniais konteineriais išsiųsta į Pietų Afriką laivu. Johanesburgą siunta pasiekė po 5 savaičių, todėl buvo iššūkis visa sukomplektuoti iki menkiausios detalės, nes papildomai užsakinėti medžiagas ir vėl siųsti laivu – per didelės laiko ir lėšų sąnaudos.

„Alvoros“ nuotraukoje – objekte Pietų Afrikoje su vietos statybininkais

Darbus Afrikoje „Alvora“ sėkmingai užbaigė per sutartą 3 mėnesių terminą. Buvo sumontuotas naujas 694 kv. m biuro ir pagalbinių patalpų stogas; 1998 kv. m gamybos patalpų sienos; sumontuoti nauji Lietuvoje pagaminti aliuminio profilio langai, sumontuota lietaus nuvedimo sistema.

„Alvoros“ nuotraukoje – objekte Pietų Afrikoje su vietos statybininkais

Užsakovai Afrikoje planavo, kad dalį darbų šiame objekte atliks „Alvora“, o apdailai ir technologiniams darbams samdys vietos įmones. Tačiau netruko paaiškėti, kad vietos įmonės netenkina užsakovų reikalavimų ir jie su „Alvora“ pratęsė sutartį dar 5 mėnesiams minėtiems darbams.

Skirtumus įvertino kaip naują galimybę, o ne kliūtį

Pernai „Alvora“ sėkmingai užbaigė pirmąjį projektą Švedijos rinkoje – biokuro katilinę Laholm miestelyje. Įmonė iš Lietuvos, laimėjusi konkursą, buvo pasamdyta kaip rangovė bendrastatybiniams darbams. 
„Gavę konkurso sąlygas pamatėme, kad statybos struktūra ir reikalavimai statybai, darbų kokybės priežiūrai, išpildomosios dokumentacijos parengimui bei darbų saugai gerokai skiriasi nuo Lietuvoje galiojančių reikalavimų, – pasakojo  ALVOROS generalinis direktorius Tomas Šidlauskas. – Kadangi jau buvome svarstę galimybę žengti į Švedijos rinką, skirtumus įvertinome kaip naują galimybę, o ne kliūtį.“

Nors ir dėl kitokių priežasčių, pasirengimas dirbti Švedijoje vyko analogiškai kaip ir Pietų Afrikoje.

Lietuvoje buvo suformuota specialistų komanda atlikti metalo, monolitinių betono konstrukcijų, fasado apdailos darbus bei sukomplektuotos statybinės medžiagos ir gaminiai. 

„Alvoros“ specialistai turi lietuviškas Statybininko korteles, patvirtinančias jų kompetencijas, tačiau užsienio rinkose jos negalioja. Lietuvos specialistai buvo testuojami pagal Švedijos rinkos reikalavimus, įgijo korteles, įrodančias, kad atitinka Švedijos darbų ir priešgaisrinės saugos reikalavimus.

„Esminis skirtumas – dėmesys darbų saugai. Nors ir Lietuvoje tam skiriama nemažai dėmesio, Švedijoje ji kur kas labiau akcentuojama, koncentruota, – pasakojo „Alvoros“ statybos direktorius Vaidas Kazlauskas. – Švedijoje projektui skiriama kur kas daugiau darbų saugos inžinierių. Jeigu pas mus dirba vienas, tai Švedijoje – kasdien mažiausiai du: visą dieną esi tarsi po didinamuoju stiklu.“

Švedijoje, anot „Alvoros“ vadovų, kitaip vertinama ir atsakomybė dėl kokybės. Jeigu Lietuvoje objekte kasdien dirba techninis prižiūrėtojas, kuriam suteiktos didelės atsakomybės, tai Švedijoje techninė priežiūra veikia kiek kitaip. Techninis prižiūrėtojas taip pat kasdien dirba objekte, bet kokybė palikta rangovo atsakomybei.

„Paradoksas, kai rangovui suteikta didesnė atsakomybė, jis yra tarsi dar labiau įpareigotas daryti geriau“, – pastebi V. Kazlauskas.

Lemiančius faktorius įvertinusi Lietuvoje, „Alvora“ išlaikė greitą tempą


Rengdamasi darbams Švedijoje, „Alvora“ Lietuvoje komplektavo visas statybines medžiagas, gaminius, pradedant nuo gamintų pačios įmonės, kaip metalo konstrukcijos karkasui, baigiant lietuviškais langais, smulkiomis detalėmis. Į Švediją visa buvo gabenama laivu. Įmonė įvertino, kad komplektuoti gaminius ir medžiagas Lietuvoje bei siųsti per Baltiją bus ekonomiškai naudingiau, negu visa įsigyti Švedijoje.

Projekto metu buvo įrengtas biokuro bunkeris iš monolitinių armuoto betono konstrukcijų; sumontuotas metalo konstrukcijų karkasas; sieninių plokščių fasadas. Taip pat buvo sumontuoti langai, durys, lietaus nuvedimo sistema, atlikti apskardinimo darbai.

„Alvoros“ nuotraukoje – 
Švedijoje įgyvendintas biokuro katilinės projektas

„Visos mūsų naudotos medžiagos ir statybos gaminiai turėjo CE ženklinimą, eksploatacinių savybių deklaracijas ir sertifikatus, todėl nekilo jokių problemų dėl medžiagų atitikties Švedijoje. Kadangi visa komplektavome iki pradedant darbus, galėjome valdyti terminus ir mažinti rizikas. Tai pasirodė esant teisingas sprendimas, nes terminas buvo gerokai įtemptas ir ne visa priklausė nuo mūsų darbuotojų“, – pasakojo V. Kazlauskas, aiškindamas, kad toks sprendimas buvo pagrįstas skaičiavimais.

„Alvora“ buvo atsakinga už statinio konstruktyvą, o už technologinę dalį – kiti rangovai. Šie darbai susiję, todėl vėluojant technologinės dalies darbams, buvo pratęstas ir sutartas 4 mėnesių terminas, nes „Alvorai“ teko laukti, kol bus baigti technologiniai darbai. Kadangi lemiantys faktoriai buvo įvertinti ir sudėlioti Lietuvoje, „Alvora“ išlaikė greitą tempą, todėl vėlavimas galutiniam rezultatui neturėjo jokios įtakos – projektu liko patenkinti ir užsakovai, ir „Alvora“.

Švedijos ir Afrikos pamokos: Lietuvoje geriausiai, bet rinka per maža

Projektai skirtingos darbo kultūros rinkose „Alvorai“ suteikė įvairialypės patirties.

„Statybos Švedijoje metu užsakovai mūsų darbų kokybei ir darbų saugai skyrė itin daug dėmesio. Tačiau „Alvoroje“ kokybė ir darbų sauga yra labai griežtai kontroliuojami aspektai, todėl jau pirmą savaitę su užsakovo atstovais radome bendrą kalbą, dėmesys į mus, kaip į naują rinkos dalyvį, labai sumažėjo. Vietoj padidinto dėmesio atsirado pasitikėjimas, todėl mūsų žmonės dirbo be nereikalingos įtampos ar streso“, – dalijasi įmonės generalinis direktorius T. Šidlauskas. Kalbėdamas apie patirtį Švedijos rinkoje, jis pastebi, kad ten niekas Lietuvos įmonių nelaukia „išskėstomis rankomis“ – reikia įrodyti, kad gebi, reikia didelio įdirbio, nes švedai itin saugo savo rinką.

„Alvoros“ nuotraukoje – 
Švedijoje įgyvendintas biokuro katilinės projektas

Statybos procesas vyko taip, kad Lietuvos įmonė projekto vykdymą perėmė iš Švedijos kompanijos.

„Mums nebuvo keliama kokių nors padidintų reikalavimų. Priešingai, tai mes švedams turėjome tam tikrų klausimų, reikalavimų atlikti darbus taip, kaip privalu“, – pasakojo statybos direktorius V. Kazlauskas.

„Alvora“ vertina sėkmingą patirtį ir kuria strategiją kitiems projektams Švedijos rinkoje.

Iš Pietų Afrikos įmonė parsiveža kitokios patirties. Nors paprastai Afrika gąsdina karščiais, „Alvoros“ darbuotojai patyrė kultūrinį šoką. Užsakovai juos iš karto įspėjo, kad svarbiausia Johanesburge – fizinis saugumas, o tam tikrose vietose baltaodžiams nepatartina net vaikščioti.

Johanesburge veikia laisvoji ekonominė zona (LEZ), kurioje kuriasi tarptautinės kompanijos. Specialistai iš Lietuvos apsigyveno arti LEZ esančiame viešbutyje, aptvertame viela, kuria paleista elektros srovė. 

„Ir Švedijoje, ir Afrikoje įgijome naujos patirties – tiek pati įmonė, tiek darbuotojai. Nors vietos rinkoje darbuotis geriausia, bet mūsų rinka per maža, tad mūsų srities paslaugų eksportas neišvengiamas“, – įsitikinęs bendrovės „Alvora“ generalinis direktorius Tomas Šidlauskas.
Statybunaujienos.lt



Objektai. Technologijos. Verslas

nuotrauka
2025-06-12 12:30
Nekilnojamojo turto plėtros įmonė „Eriadas“ gavo leidimą statyti du modernius administracinės paskirties pastatus, kurių bendras plotas 29 tūkst. kv. metrų, Vilniuje, adresu Geležinio Vilko g. 6. Šiuo metu čia stovintį ERGO centrinio biuro pastatą „Eriadas“ ir uždarojo tipo informuotiesiems investuo...
nuotrauka
2025-06-12 09:43
Investicijų valdymo įmonės „EIKA Asset Management“ (EAM) fondo „EIKA Real Estate Fund“ valdoma įmonė Lenkijoje pasirašė finansavimo sutartį su „Santander Bank Polska“. Pagal sutartį gautos lėšos skiriamos finansuoti statomą logistikos centrą Sochačevo (Sochaczew) miestelyje, kuris yra apie 50 km į v...
nuotrauka
2025-06-11 15:09
Nekilnojamojo turto plėtros bendrovė „Darnu Group“, kartu su Lietuvos hidrobiologų ir narų komanda, šiemet pradeda Neries vagos valymo darbus nuo šiukšlių Vilniaus miesto ribose. Upės tvarkymas apims ruožą nuo Baltojo tilto iki Lazdynų mikrorajono. Pirmieji 8 kilometrai – didesnio įsipareigojimo pra...
nuotrauka
2025-06-11 09:40
Ekonomikos ir inovacijų ministras Lukas Savickas JAV vizito metu susitiko su gynybos ir kosmoso technologijų bendrove „Mach Industries“. Įmonė plėtrai į Europą svarsto rinktis Lietuvą.
nuotrauka
2025-06-11 09:35
Veiviržėnų miestelio centre – džiaugsmingas bruzdesys. Tvoromis aptvertas Veiviržėnų kultūros centras praneša apie čia prasidėjusią kultūros erdvės renovaciją. Rangovas UAB „Tima“ jau ruošia patalpų vidų būsimiems pokyčiams, o kultūros centro kolektyvas rekonstrukcijos metu laikinai persikelia į kit...
nuotrauka
2025-06-09 09:29
Birželio 6 d. Birštone atidarytas naujas konceptualus viešbutis „LAJOS“. Naujasis objektas išsiskiria iš kitų kurorto apgyvendinimo vietų orientacija į verslo turizmą. Viešbutis nuo pat pradžių buvo kuriamas atsižvelgiant į naujausius šio dinamiško sektoriaus poreikius. Svečiams siūlomi 32 kambariai...
nuotrauka
2025-06-06 13:16
Šiandienos pramonė – tarsi gyvas organizmas, kuris reaguoja į duomenis realiu laiku, prognozuoja ateitį ir veikia kone be žmogaus įsikišimo. Tai – sumanioji pramonė, kuri sparčiai keičia pasaulį. Kartu keičiasi ir tai, kokių specialistų jai reikia. Inžinieriaus nebeužtenka, vadovo – taip pat. Reikia...
nuotrauka
2025-06-04 16:18
Lietuvoje įsikūrusios ir visame pasaulyje veikiančios ACMI (lėktuvų nuomos su įgula, technine priežiūra ir draudimu) oro linijos „Avion Express“ persikėlė į naują biurą netoli Vilniaus oro uosto. Naujas biuro pastatas papildo šioje miesto dalyje „Avia Solutions Group“ vystomą aviacijos įmonių mieste...
nuotrauka
2025-06-04 11:20
UAB „Švykų ministerija" pardavė kontrolinį UAB „Švykų priešgaisrinės sistemos" akcijų paketą, šios įmonės akcininkais tampa dabartiniai jos vadovai Mantas Libonas, Artūras Gaina ir Mindaugas Jasaitis.
nuotrauka
2025-06-04 11:05
Vasara – puikus laikas išnaudoti nuotolinio darbo teikiamą laisvę ir atrasti naujas erdves lietuvių jau pamėgtoms darbostogoms. Į tradicija tapusią akciją „Vasara Spiečiuje“ vėl kviečia Inovacijų agentūros įkurtų bendradarbystės centrų tinklas – iki pat rudens daugiau nei 100 darbo vietų 15-oje „Spi...
nuotrauka
2025-06-04 09:16
SBA grupės projekte „Urban HUB“ Kaune susitarta dėl 520 kv. m. ploto patalpų nuomos. Jose įsikurs 98-oji europietiško drabužių ir namų apyvokos prekių tinklo „Pepco“ parduotuvė. Tai bus didžiausia šio tinklo parduotuvė Kaune. „Urban HUB“ jau veikia per 30 verslų, išnuomota beveik 80 proc. erdvių.
nuotrauka
2025-06-03 15:08
Europos rekonstrukcijos ir plėtros bankas (angl. European Bank for Reconstruction and Development, EBRD, toliau – ERPB) investuoja 50 mln. eurų į nekilnojamojo turto plėtros grupės RELEVEN kapitalą. Investicija į RELEVEN nuosavybę bus vykdoma per naujai steigiamą bendrą įmonę, kurioje ERPB priklausy...
nuotrauka
2025-06-02 16:59
Prie vienos didžiausių Baltijos šalyse pastatų priežiūros paslaugas teikiančios bei inžinerinius ir technologinius sprendimus kuriančios grupės „Civinity" valdybos prisijungia nauja nepriklausoma narė – marketingo, klientų patirties valdymo ir verslo strategijos profesionalė Giedrė Vilkė.
nuotrauka
2025-06-02 14:57
Pastaruosius tris mėnesius šiek tiek kritusi, pirminė Vilniaus nekilnojamojo turto (NT) rinka gegužę vėl sugrįžo į augimo kelią – šį mėnesį sostinėje parduota 443 butai. Taip pat pastaraisiais mėnesiais stebimas ir nuosaikus būstų kainų augimas: jei sausį vidutinė Vilniuje siūlomų pirkti butų kvadra...
nuotrauka
2025-05-30 11:08
Buvusios Tauralaukio progimnazijos vietoje (Klaipėdos g. 31) įsibėgėja intensyvūs statybos darbai – rekonstruojamas naujas lopšelis-darželis. Jau atlikta daugiau nei ketvirtadalis darbų, o statybų pabaiga numatoma kitų metų pradžioje.
nuotrauka
2025-05-30 11:04
Lietuvos ir Vokietijos uždaroji akcinė bendrovė „Tuvlita" pradeda naują veiklos etapą – nuo šiol ji yra ne tik Vokietijos įmonių grupės TÜV NORD dalis, bet ir oficialiai keičia pavadinimą į „TUV NORD Lietuva“.
nuotrauka
2025-05-30 10:45
Ant granito plokštės išgraviruotas per upę kadaise kėlusio keltininko siluetas, pirmu aukštu tapę požemiai, darbai žemiau Neries lygio, naujas stoglangių standartas, du metrai grunto augalams virš požeminės automobilių aikštelės, išsaugotos kulkų žymės ir begalė kitų detalių bei istorijų pamažu atsi...
nuotrauka
2025-05-28 11:11
Lietuviško kapitalo įmonių grupė „Kosmelita“ į infrastruktūrą investuoja beveik 23 mln. eurų. Šalia Kauno ji pradėjo pastato, kuriame įsikurs „Kosmelitos“ administracija bei bus sutelkiami logistiniai pajėgumai, statybas.
nuotrauka
2025-05-28 11:01
Į žmogaus sveikatą, gerovę ir produktyvumą orientuotas pastatų vertinimo standartas WELL buvo pristatytas 2014 m. Šiuo metu pasaulyje šį sertifikatą jau yra gavę daugiau nei 2600 pastatų, apie 450 jų – Europos Sąjungoje. Nors Lietuvoje tokio objekto dar neturime, netrukus tai gali pasikeisti.
nuotrauka
2025-05-28 10:04
Generalinės rangos įmonė „CONRES“ pradėjo daugiau nei 7 200 kv. m ploto gamybinio-administracinio pastato statybas vienam sparčiausiai augančių Lietuvos mados technologijų prekių ženklui „BURGA“. Statinys iškils Kauno LEZ teritorijoje.

Statybunaujienos.lt » Objektai. Technologijos. Verslas