2022 gruodžio 4 d. sekmadienis, 13:59
Reklama  |  facebook

„Alvorai“ – 25-eri. Sparčią plėtrą nulėmė įdomūs projektai, aukšta darbuotojų kvalifikacija ir jų lojalumas Fotogalerija

2018-09-25 07:30,      LSA signatarė 2018-09-25 08:30
UAB „Alvora“ yra lietuviška sėkmės istorija, prasidėjusi prieš 25-erius metus, kai trijų inžinierių ir 20 kvalifikuotų darbuotojų komandos žinios ir profesionalumas lėmė, kad „Alvora“ Lietuvoje tapo viena iš statybos sektoriaus lyderių. UAB „Alvora“ įsikūrė nuomojamose patalpose Vilniuje tuo neramiu perversmo metu, kai buvo įprasta daugiau griauti nei kurti.
nuotrauka
Nuolatinės investicijos į technologijų plėtrą, inovacijos ALVORAI leidžia kurti ir įgyvendinti sprendimus, kurie idealiai tinka konkretiems užsakovams įvairiose Europos šalyse. UAB ALVORA nuotr.


Minimos įmonės
Alvora, UAB

Per 25-erius metus UAB „Alvora“ užaugo ir šiuo metu turi 300 darbuotojų kolektyvą – darbuotojų, gebančių savo jėgomis atlikti tiek bendruosius statybinius, tiek technologinių įrenginių bei vamzdynų montavimo darbus. Nuomojamas patalpas pakeitė nuosavas turtas. „Užsienio projektai bei aukšta darbuotojų kvalifikacija ir lojalumas – svarbiausi faktoriai, lemiantys sparčią bendrovės plėtrą“, – neabejoja UAB „Alvora“ generalinis direktorius Nikolaj Kolesnik.

ikolaj kolesnik

Nuotraukoje – UAB „Alvora“ generalinis direktorius Nikolaj Kolesnik

Nuolatinės investicijos į technologijų plėtrą, inovacijos UAB „Alvorai“ leidžia kurti ir įgyvendinti sprendimus, kurie idealiai tinka konkretiems užsakovams įvairiose Europos šalyse, o kokybė yra UAB „Alvora“ vizitinė kortelė. Įmonės vizija yra ambicinga: ji siekia, kad bendrovės paslaugos taptų vis reikalingesnės svarbių projektų vykdytojams ne tik Lietuvoje, bet ir už jos ribų.

Jau ketvirtį amžiaus rinkoje veikianti įmonė turi nuosavą materialinę techninę bazę, įmonės teritorijoje įkurdintos mechaninės dirbtuvės, metalo konstrukcijų gamybos cechas, sandėlis, įrengta statybinių medžiagų sandėliavimo aikštelė. Įmonė turi didelį nuosavų mechanizmų ir transporto parką.

Plečiant teritorinės veiklos sritis, 2000 m. Kaliningrado srityje (Rusijos Federacija) buvo įkurta bendra ribotos civilinės atsakomybės organizacija „Alvora-Balt“, o 2001 m. atidaryta ir bendrovės „Alvora“ atstovybė. 2001 m. Breste (Baltarusijos Respublika) buvo įkurta antrinė įmonė – IĮ „Alvora-Bel“ ir atidaryta UAB „Alvora“ atstovybė.

Nuo pat įsikūrimo pradžios „Alvora“ daug darbų atlieka Lietuvoje, bet nemažai padaryta ir Baltarusijoje. Tuo pat metu bendrovė pastatė keletą stambių objektų ir Kaliningrado srityje, Rusijoje. 

„Nors šiuo metu dalyvaujame konkurse dėl 120 tūkst. kv. m BMW gamyklos statybos Kaliningrade, reikia pripažinti, kad Rusijos Federacijoje dirbame retokai – savo paslaugas vis dažniau eksportuojame į šiaurės Europą. Ką tik baigėme darbus Latvijoje, Ventspilio naftos terminale, tuoj pradėsime 55 km ilgio antžeminės „Balticconnector“ – dujotiekio tarp Estijos ir Suomijos – atkarpos nuo Kylio iki Paldiskio projektą. Jau pasirašėme sutartį dėl katilinės statybos Laholme, Švedijoje“, – apie besikeičiančias paslaugų eksporto kryptis pasakoja bendrovės „Alvoros“ generalinis direktorius Nikolaj Kolesnik.

Jubiliejiniais metais užbaigė vieną iš pačių sudėtingiausių objektų 

Jubiliejiniai įmonės metai pažymėti vienu iš pačių sudėtingiausių objektų, kokius „Alvorai“ teko vykdyti – 2018 m. pradžioje užbaigta statyti didžiulė sojų ir rapsų aliejaus gamykla, kuri yra bene pati didžiausia Baltarusijoje: jos pajėgumas siekia iki 2 tūkst. tonų aliejaus per parą.
Laimėjusi konkursą, UAB „Alvora“ gamyklą Baltarusijoje pastatė privačiam užsakovui – OOO „Belagroterminal“. Objekto vertė siekė 16,5 mln. JAV dolerių.

ALVORA

UAB „Alvora“, kaip generalinis rangovas, statė du gamybinius korpusus, kurių aukštis siekė 46 m, jų bendras plotas viršijo 20 tūkst. kv. m. Metalo konstrukcijų kiekis šiems pastatams pastatyti viršijo 2 tūkst. tonų.

„Statybos terminas, per kurį turėjo išdygti gamykla, buvo itin trumpas – 11 mėnesių, todėl buvome priversti organizuoti darbą keliomis pamainomis, dirbti visą parą, be poilsio dienų“, – pažymi N. Kolesnik.

Technologinės įrangos montavimo darbus atliko pati UAB „Alvora“.

Dalyvauja įgyvendinant svarbų energetinį projektą

„UAB „Alvora“ kartu su Estijos kompanijomis „EG Ehitus“ ir „Scanweld“ šių metų pradžioje laimėjo viešą tarptautinį konkursą statyti 55 km ilgio antžeminę „Balticconnector“ – dujotiekio tarp Estijos ir Suomijos – atkarpą nuo Kylio iki Paldiskio Estijos teritorijoje. Esame įsipareigoję per gana trumpą laiką – pusantrų metų – pastatyti šį svarbų Baltijos ir Suomijos vartotojams dujotiekį. Šio projekto vertė siekia 43,4 mln. eurų“, – dalijasi ateities planais N. Kolesnik.

AlvoraProjektavimo darbus „Alvora“ žada užbaigti iki metų pabaigos. Darbai, efektyvinant veiklą, suskirstyti etapais. Toks modelis sudarys galimybę statybos darbus pradėti jau šių metų rugpjūtį-rugsėjį.

Sutartyje numatyta statybos darbų pabaiga 2019 m. vasara. Užsakovas tikisi, kad objektas bus išbandytas, patikrintas ir perduotas eksploatuoti tų pačių metų spalį.

„Balticconnector“ dujotiekis sujungs Estiją ir Suomiją. Šis dujotiekis –anksčiau įmonės vykdytų dujotiekio statybos projektų Lietuvoje tęsinys. Statant Klaipėdos suskystintų gamtinių dujų terminalą, UAB „Alvora“ dirbo kaip subrangovas; magistralinio dujotiekio Klaipėda – Kuršėnai statybose dirbo kaip generalinis rangovas. Įgyvendinus šiuos projektus, pasibaigs nuo „Gazprom“ dujų priklausomos Suomijos ir Baltijos šalių energetinis izoliavimas, – šalys įgis priėjimą prie suskystintų gamtinių dujų rinkos per Klaipėdos terminalą. 2021 m. užbaigus Lietuvos ir Lenkijos dujų jungtį GIPL, trims Baltijos šalims ir Suomijai atsivers prieiga ir prie Vakarų Europos dujų rinkos.

Lietuvoje įmonė pripažinta kaip atitinkanti vokiškos kokybės standartus

Šiuo metu vienas iš pagrindinių „Alvoros“ partnerių Lietuvoje yra plėtrą mūsų šalyje tęsiantis Vokietijos prekybos tinklas „Lidl“. UAB „Alvora“ su mažmeninės prekybos tinklu „Lidl Lietuva“ bendradarbiauja nuo 2016-ųjų ir dabar stato jau ketvirtą parduotuvę. Tai yra įmonės darbų kokybės įvertinimas, kadangi „Lidl“ kokybei kelia aukščiausius reikalavimus, galiojančius visame pasaulyje.

Kaip pastebi bendrovės generalinis direktorius N. Kolesnik, užmezgus tvirtą partnerystę su užsakovu, galima greitai perimti gerąją praktiką ir pasiekti įspūdingų rezultatų – „Lidl“ ir „Alvoros“ bendradarbiavimo patirtis parodė, kad, efektyviai planuojant statybos darbus, net ir sudėtingomis oro sąlygomis parduotuvę galima pastatyti vos per penkis mėnesius.

„Alvora“ jos įkūrėjui ir vadovui – gyvenimo projektas

Prieš 25-erius metus įmonė savo veiklą pradėjo Juokų dieną – balandžio 1-ąją. Tačiau iš tiesų pradžia nebuvo itin linksma. Niekas nežinojo „Alvoros“, todėl įmonė negalėjo pretenduoti į rimtus užsakymus – turėjo praeiti bent keleri metai, kol „Alvora“ pradėjo tapti rimta rinkos žaidėja.

Pasukęs verslo keliu, N. Kolesnik kiekvieną dieną mokėsi ir pats, ragaudamas tai vadovo, tai buhalterio ar net administratoriaus duonos. Reikėjo laiko, kad įmonė atsistotų ant kojų. Patirtis, kaip sako 25-metį mininčios įmonės savininkas ir vadovas, ateina per pastatytus objektus, domintis šiuolaikinėmis technologijomis, naujovėmis.

„Mes – visi „Alvoros“ darbuotojai – tobulėjome statydami didžiausius pastatus, gamyklas, objektus, kurie visai nepanašūs vieni į kitus, mums kiekvieną kartą reikėjo ieškoti išskirtinių sprendimų“, – pasakoja įmonės generalinis direktorius. Darbas buvo sunkus, bet jo N. Kolesnik niekada nesikratė. Visą gyvenimą sportuojantis vadovas sako, kad su problemomis tenka susidurti kone kasdien, bet smagiausias dalykas – jas įveikti, išspręsti. Kitaip sakant, aktyvaus poilsio mėgėjo patirtis praverčia sparčiai sukantis kasdienybės verpetuose.

Darbuotojai ne tik neieško naujų darbų, bet dar atsiveda ir savo artimuosius

Plėtodama didelius ir sudėtingus projektus, imdamasi atsakingų darbų statant strategiškai svarbius objektus, „Alvora“ pasitelkia įvairių grandžių specialistus, kurie įmonėje dirba daugelį metų – darbuotojų kaita itin reta. Kaip sako įmonės generalinis direktorius N. Kolesnik, pelningi užsienio projektai bei aukšta darbuotojų kvalifikacija ir lojalumas yra svarbiausi faktoriai, lemiantys sparčią bendrovės plėtrą. 

Įmonė nuolat investuoja ir į darbuotojus, ir į šiuolaikišką, modernią įrangą (pavyzdžiui, krovimo-kėlimo, kasimo ar smulkiąją statybinę techniką). Tačiau vienas iš svarbiausių įmonės sėkmės dėmenų – kvalifikuota, patyrusi ir motyvuota specialistų komanda.

„Žinoma, ieškome patyrusių darbuotojų, tačiau priimame ir žmones be patirties – profesionalus tikrai galima užsiauginti patiems. Todėl mielai priimame ką tik universitetą baigusius ir jokios patirties neturinčius jaunuolius ar netgi žmones su viduriniu išsilavinimu. Patirtis įgyjama. Darbdaviai neturėtų ramiai sėdėti ir laukti tinkamų darbuotojų – būtina aktyviai prisidėti, kad būtų parengti tinkamos kvalifikacijos darbuotojai, – įsitikinęs įmonės vadovas. – Lankomės šalies ir užsienio parodose, kiekvienais metais organizuojame įvairius specializuotus darbuotojų mokymus, siunčiame juos į stažuotes Europos Sąjungos šalyse. Mokymasis visą gyvenimą turi būti kiekvieno žmogaus ilgalaikis tikslas.“

„Alvora“ nuolat investuoja į savo personalą, siekdama jį išlaikyti ir užtikrinti maksimaliai geras darbo sąlygas. Labai svarbu parodyti kiekvienam darbuotojui, kad jo pastangos ir atsakomybė yra vertinamos, svarbu skatinti siekti karjeros. Aktyviems ir norintiems tobulėti darbuotojams įmonėje sudarytos palankios sąlygos kelti kvalifikaciją.

„Alvora“ yra viena iš tų retų įmonių, kurioje dirba šeimų, net giminių dinastijos. Kaip pastebi bendrovės generalinis direktorius, jeigu žmogus atsiveda dirbti savo artimąjį, vadinasi, jam čia dirbti patinka. Tai pagyrimas, kokio nenupirksi už jokius pinigus. Tuo pat metu N. Kolesnik apgailestauja, kad išaugus įmonei nebeturi galimybių artimiau pabendrauti su kiekvienu savo darbuotoju, pasiklausti apie jo šeimą, sužinoti apie džiaugsmus ir rūpesčius. Tačiau jis mielai su savo žmonėmis laiką leidžia vaizdingame Aukštadvario regioniniame parke, ežero pakrantėje įkurtoje bendrovės poilsio bazėje „Vilkokšnis“, kurioje žaidžiamas futbolas, krepšinis, tenisas, plaukiojama valtimis, žvejojama. N. Kolesnik įsitikinęs: kai visas kolektyvas, vadovai ir pavaldiniai, leidžia laisvalaikį kartu, tai suteikia papildomos motyvacijos dirbti ir stengtis. 

Statybunaujienos.lt
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka

Objektai. Technologijos. Verslas

nuotrauka
2022-11-30 10:20
Technologijoms sparčiai keičiant pasaulį, viena sfera – nekilnojamasis turtas (NT) – liko praktiškai nepaliesta inovacijų. Tačiau pamažu situacija ima keistis ir inovatoriai skiria vis daugiau dėmesio šiai sričiai. Kokios perspektyviausios NT technologijų, dar vadinamų PropTech, idėjos yra vystomos ...
nuotrauka
2022-11-30 10:00
Bankas „Bigbank“ suteikė 8,5 mln. eurų paskolą Druskininkuose atgimstančios „Nemuno“ sanatorijos konversiją plėtojančiai „Citus“ grupės įmonei UAB „Arinela“. Paskola bus finansuojama pirmoji projekto „Nemunas by CITUS“ konversijos dalis, o visą projektą sudarys trys savarankiški etapai.
nuotrauka
2022-11-29 13:39
Ekonominei situacijai prastėjant, Lietuvos įmonės ruošiasi sudėtingesniems laikams. Ekonomistas Aleksandras Izgorodinas sako, kad, nors šalies ekonomika iššūkiams pasiruošusi neblogai, tačiau bendros Euro zonos ir pasaulinės tendencijos ją taip pat palies, o kitąmet greičiausiai bus neišvengta ekono...
nuotrauka
2022-11-29 07:16
Įmonė „Kauno šilas“, į rinką tiekianti šiltinimo medžiagas, specialistams pasiūlė ir konkrečių šiltinimo sprendinių – sukurti du katalogai – „Energiškai efektyvus šiltinimas Šiloporu. Brėžinių katalogas, A+, A++ klasė“ ir „Skydiniai namai. A+, A++ klasė“. Didžioji šių katalogų vertė – ilgametė patir...
nuotrauka
2022-11-27 06:07
Miestų veidas nuolat keičiasi ir tobulėja, kurdamas ne tik patogesnę, bet ir patrauklesnę aplinką. Ieškant optimaliausio balanso, analizuojama, kaip galima atgaivinti primirštas ir neretai apleistas teritorijas. Teigiamų rezultatų siekia ne tik miesto valdžia, bet ir nekilnojamojo turto (NT) vystyto...
nuotrauka
2022-11-24 14:48
Kaune duris atvėrė prekybos ir verslo centras „Kalniečiai“, pavadintas anksčiau buvusio prekybos centro vardu. Savanorių prospekte 375-uoju numeriu pažymėto 6 aukštų nekilnojamojo turto objekto bendras patalpų plotas – beveik 7 tūkst. kv. metrų, per 3 tūkst. kv. metrų iš jų užima verslo centro erdvė...
nuotrauka
2022-11-22 15:34
Po kelių dešimtmečių pertraukos „Rotonda" vėl kviečia vilniečius ir miesto svečius apsilankyti. Prie daugeliui nostalgiją keliančio pastato Sereikiškių parke atgimimo prisidėjo ir Vilniaus miesto savivaldybė, kuri, siekdama atgaivinti sostinės širdyje ilgą laiką apleistą kavinę, investavo apie 230 t...
nuotrauka
2022-11-22 07:27
Statybų sektorius susiduria ne tik su daugelį sričių paliečiančiais kylančių kainų, žaliavų trūkumo ar vis augančio investicijų ekologiškiems sprendimams poreikio iššūkiais. Didėjančio vartotojų reiklumo ir rinkos bei aplinkos sąlygų diktuojami pokyčiai reikalauja kūrybiškų ir tvarių sprendimų.
nuotrauka
2022-11-21 16:04
Lazdijuose pradedamos naujojo sporto centro statybos, po kurių iškils 8293,71 kv. m ploto statinys. Jo erdvėse numatytos patalpos įvairioms sporto šakoms, baseinui bei krepšinio salei.
nuotrauka
2022-11-21 09:56
Lietuvos nekilnojamojo turto (NT) vystytojai pirmieji Baltijos šalys pasiekė aukštą garso izoliaciją. Vilniuje vystomas NT projektas „Mindaugo rezidencija“ yra pirmasis daugiabutis Baltijos šalyse, turintis A klasės garso izoliaciją, kuri gyventojams užtikrina maksimalų privatumą ir komfortą.
nuotrauka
2022-11-18 14:24
Į aplinką harmoningai įsiliejantis fasadas, dvi modernios koncertų salės su preciziška akustika, transformuojama konferencijų, kongresų erdvė, tvariais sprendimais paremta šildymo bei vėsinimo sistema. Visa tai ir kur kas daugiau architektai numato M. K. Čiurlionio koncertų centro Kaune vizijoje.
nuotrauka
2022-11-17 16:10
VĮ Lietuvos automobilių kelių direkcija (toliau – Kelių direkcija) skelbia viešąjį pirkimą sukurti Lietuvos klimatinėms sąlygoms tinkamus asfalto mišinius panaudojant perdirbtų padangų gumą ir nustatyti jų eksploatacines savybes, siekiant įvertinti tolesnio panaudojimo galimybes. Atvirame konkurse d...
nuotrauka
2022-11-17 16:01
Pradėjęs modernizuoti savo valdomus pastatus Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje bei kituose šalies miestuose, Turto bankas nepaliks nuošalyje ir savo valdomo turto Šiauliuose. Planuojama, jog jau gruodį prasidės Vilniaus g. 265, Šiauliuose esančio pastatų komplekso, kuriame įsikūrusi Valstybinė mokesčių in...
nuotrauka
2022-11-17 10:57
Nekilnojamojo turto plėtros bendrovė „Galio Group" Klaipėdoje baigė komercinių patalpų komplekso „STOCK-o" pirmojo etapo statybas. Šis projektas, kartu su vasarą duris atvėrusia „Decathlon" parduotuve, Baltijos prospekte sukurs naują prekybinį miestelį.
nuotrauka
2022-11-16 15:30
UAB „Statybos inžinierių konsultantų biuras“, pasiūlęs tinkamiausią kruiziniams laivams švartuoti skirtos krantinės ir naujo Uosto direkcijos administracinio pastato projekto sprendinį, jau netrukus imsis darbų. Su įmone pasirašyta ir jau yra įsigaliojusi projektavimo paslaugų pirkimo sutartis. Proj...
nuotrauka
2022-11-15 10:32
SBA grupės nekilnojamojo turto (NT) vystytoja „SBA Urban“ su danų tvarios architektūros kūrėjais „PLH Architects“ pristato šalia Ukmergės gatvės iškilsiantį el. prekybos miestelį „Urban HUB Vilnius“. 22 tūkst. kv. m ploto „stock office“ tipo projektą planuojama įgyvendinti iki ateinančių metų pabaig...
nuotrauka
2022-11-15 07:36
Įmonės TECHNOGAJA sukurti AMAZING KIS vėdinimo sistemų filtrai sėkmingai naudojami tiek vietos rinkoje, tiek Vokietijoje, Švedijoje, Suomijoje, Norvegijoje, žengia ir į kitas rinkas. Tokį AMAZING KIS filtrų populiarumą lemia ne tik tiesioginės, bet ir pridėtinės vertės šiuos filtrus naudojančiam bei...
nuotrauka
2022-11-09 09:17
UAB Merko statyba apyvarta iš generalinės rangos sutarčių 2022 metų trečią ketvirtį pasiekė 56 mln. eurų ir buvo 30 proc. didesnė nei pernai tuo pačiu laiku (43 mln. eurų).
nuotrauka
2022-11-08 14:52
Prieš 15 metų įkurtame kvartale „Bajorų kalvos" po poros savaičių duris atvers naujas Vilniaus savivaldybės darželis „Bajorėlis". Pirmuoju etapu į darželį priimta 140 vaikų, tačiau grupių bus ir daugiau.
nuotrauka
2022-11-07 10:53
Bankas „Bigbank“ suteikė 6,32 mln. eurų paskolą Vilniuje, Visoriuose plėtojamam butų projektui „Visi savi by CITUS“, kuriam valdyti buvo pasitelkta nekilnojamojo turto (NT) paslaugų bendrovė „Citus“. Projekto savininkas – uždarojo tipo informuotiesiems investuotojams skirta investicinė bendrovė UAB ...

Statybunaujienos.lt » Objektai. Technologijos. Verslas