2021 gruodžio 5 d. sekmadienis, 3:55
Reklama  |  facebook

„Alvorai“ – 25-eri. Sparčią plėtrą nulėmė įdomūs projektai, aukšta darbuotojų kvalifikacija ir jų lojalumas Fotogalerija

2018-09-25 07:30,      LSA signatarė 2018-09-25 08:30
UAB „Alvora“ yra lietuviška sėkmės istorija, prasidėjusi prieš 25-erius metus, kai trijų inžinierių ir 20 kvalifikuotų darbuotojų komandos žinios ir profesionalumas lėmė, kad „Alvora“ Lietuvoje tapo viena iš statybos sektoriaus lyderių. UAB „Alvora“ įsikūrė nuomojamose patalpose Vilniuje tuo neramiu perversmo metu, kai buvo įprasta daugiau griauti nei kurti.
nuotrauka
Nuolatinės investicijos į technologijų plėtrą, inovacijos ALVORAI leidžia kurti ir įgyvendinti sprendimus, kurie idealiai tinka konkretiems užsakovams įvairiose Europos šalyse. UAB ALVORA nuotr.


Minimos įmonės
Alvora, UAB

Per 25-erius metus UAB „Alvora“ užaugo ir šiuo metu turi 300 darbuotojų kolektyvą – darbuotojų, gebančių savo jėgomis atlikti tiek bendruosius statybinius, tiek technologinių įrenginių bei vamzdynų montavimo darbus. Nuomojamas patalpas pakeitė nuosavas turtas. „Užsienio projektai bei aukšta darbuotojų kvalifikacija ir lojalumas – svarbiausi faktoriai, lemiantys sparčią bendrovės plėtrą“, – neabejoja UAB „Alvora“ generalinis direktorius Nikolaj Kolesnik.

ikolaj kolesnik

Nuotraukoje – UAB „Alvora“ generalinis direktorius Nikolaj Kolesnik

Nuolatinės investicijos į technologijų plėtrą, inovacijos UAB „Alvorai“ leidžia kurti ir įgyvendinti sprendimus, kurie idealiai tinka konkretiems užsakovams įvairiose Europos šalyse, o kokybė yra UAB „Alvora“ vizitinė kortelė. Įmonės vizija yra ambicinga: ji siekia, kad bendrovės paslaugos taptų vis reikalingesnės svarbių projektų vykdytojams ne tik Lietuvoje, bet ir už jos ribų.

Jau ketvirtį amžiaus rinkoje veikianti įmonė turi nuosavą materialinę techninę bazę, įmonės teritorijoje įkurdintos mechaninės dirbtuvės, metalo konstrukcijų gamybos cechas, sandėlis, įrengta statybinių medžiagų sandėliavimo aikštelė. Įmonė turi didelį nuosavų mechanizmų ir transporto parką.

Plečiant teritorinės veiklos sritis, 2000 m. Kaliningrado srityje (Rusijos Federacija) buvo įkurta bendra ribotos civilinės atsakomybės organizacija „Alvora-Balt“, o 2001 m. atidaryta ir bendrovės „Alvora“ atstovybė. 2001 m. Breste (Baltarusijos Respublika) buvo įkurta antrinė įmonė – IĮ „Alvora-Bel“ ir atidaryta UAB „Alvora“ atstovybė.

Nuo pat įsikūrimo pradžios „Alvora“ daug darbų atlieka Lietuvoje, bet nemažai padaryta ir Baltarusijoje. Tuo pat metu bendrovė pastatė keletą stambių objektų ir Kaliningrado srityje, Rusijoje. 

„Nors šiuo metu dalyvaujame konkurse dėl 120 tūkst. kv. m BMW gamyklos statybos Kaliningrade, reikia pripažinti, kad Rusijos Federacijoje dirbame retokai – savo paslaugas vis dažniau eksportuojame į šiaurės Europą. Ką tik baigėme darbus Latvijoje, Ventspilio naftos terminale, tuoj pradėsime 55 km ilgio antžeminės „Balticconnector“ – dujotiekio tarp Estijos ir Suomijos – atkarpos nuo Kylio iki Paldiskio projektą. Jau pasirašėme sutartį dėl katilinės statybos Laholme, Švedijoje“, – apie besikeičiančias paslaugų eksporto kryptis pasakoja bendrovės „Alvoros“ generalinis direktorius Nikolaj Kolesnik.

Jubiliejiniais metais užbaigė vieną iš pačių sudėtingiausių objektų 

Jubiliejiniai įmonės metai pažymėti vienu iš pačių sudėtingiausių objektų, kokius „Alvorai“ teko vykdyti – 2018 m. pradžioje užbaigta statyti didžiulė sojų ir rapsų aliejaus gamykla, kuri yra bene pati didžiausia Baltarusijoje: jos pajėgumas siekia iki 2 tūkst. tonų aliejaus per parą.
Laimėjusi konkursą, UAB „Alvora“ gamyklą Baltarusijoje pastatė privačiam užsakovui – OOO „Belagroterminal“. Objekto vertė siekė 16,5 mln. JAV dolerių.

ALVORA

UAB „Alvora“, kaip generalinis rangovas, statė du gamybinius korpusus, kurių aukštis siekė 46 m, jų bendras plotas viršijo 20 tūkst. kv. m. Metalo konstrukcijų kiekis šiems pastatams pastatyti viršijo 2 tūkst. tonų.

„Statybos terminas, per kurį turėjo išdygti gamykla, buvo itin trumpas – 11 mėnesių, todėl buvome priversti organizuoti darbą keliomis pamainomis, dirbti visą parą, be poilsio dienų“, – pažymi N. Kolesnik.

Technologinės įrangos montavimo darbus atliko pati UAB „Alvora“.

Dalyvauja įgyvendinant svarbų energetinį projektą

„UAB „Alvora“ kartu su Estijos kompanijomis „EG Ehitus“ ir „Scanweld“ šių metų pradžioje laimėjo viešą tarptautinį konkursą statyti 55 km ilgio antžeminę „Balticconnector“ – dujotiekio tarp Estijos ir Suomijos – atkarpą nuo Kylio iki Paldiskio Estijos teritorijoje. Esame įsipareigoję per gana trumpą laiką – pusantrų metų – pastatyti šį svarbų Baltijos ir Suomijos vartotojams dujotiekį. Šio projekto vertė siekia 43,4 mln. eurų“, – dalijasi ateities planais N. Kolesnik.

AlvoraProjektavimo darbus „Alvora“ žada užbaigti iki metų pabaigos. Darbai, efektyvinant veiklą, suskirstyti etapais. Toks modelis sudarys galimybę statybos darbus pradėti jau šių metų rugpjūtį-rugsėjį.

Sutartyje numatyta statybos darbų pabaiga 2019 m. vasara. Užsakovas tikisi, kad objektas bus išbandytas, patikrintas ir perduotas eksploatuoti tų pačių metų spalį.

„Balticconnector“ dujotiekis sujungs Estiją ir Suomiją. Šis dujotiekis –anksčiau įmonės vykdytų dujotiekio statybos projektų Lietuvoje tęsinys. Statant Klaipėdos suskystintų gamtinių dujų terminalą, UAB „Alvora“ dirbo kaip subrangovas; magistralinio dujotiekio Klaipėda – Kuršėnai statybose dirbo kaip generalinis rangovas. Įgyvendinus šiuos projektus, pasibaigs nuo „Gazprom“ dujų priklausomos Suomijos ir Baltijos šalių energetinis izoliavimas, – šalys įgis priėjimą prie suskystintų gamtinių dujų rinkos per Klaipėdos terminalą. 2021 m. užbaigus Lietuvos ir Lenkijos dujų jungtį GIPL, trims Baltijos šalims ir Suomijai atsivers prieiga ir prie Vakarų Europos dujų rinkos.

Lietuvoje įmonė pripažinta kaip atitinkanti vokiškos kokybės standartus

Šiuo metu vienas iš pagrindinių „Alvoros“ partnerių Lietuvoje yra plėtrą mūsų šalyje tęsiantis Vokietijos prekybos tinklas „Lidl“. UAB „Alvora“ su mažmeninės prekybos tinklu „Lidl Lietuva“ bendradarbiauja nuo 2016-ųjų ir dabar stato jau ketvirtą parduotuvę. Tai yra įmonės darbų kokybės įvertinimas, kadangi „Lidl“ kokybei kelia aukščiausius reikalavimus, galiojančius visame pasaulyje.

Kaip pastebi bendrovės generalinis direktorius N. Kolesnik, užmezgus tvirtą partnerystę su užsakovu, galima greitai perimti gerąją praktiką ir pasiekti įspūdingų rezultatų – „Lidl“ ir „Alvoros“ bendradarbiavimo patirtis parodė, kad, efektyviai planuojant statybos darbus, net ir sudėtingomis oro sąlygomis parduotuvę galima pastatyti vos per penkis mėnesius.

„Alvora“ jos įkūrėjui ir vadovui – gyvenimo projektas

Prieš 25-erius metus įmonė savo veiklą pradėjo Juokų dieną – balandžio 1-ąją. Tačiau iš tiesų pradžia nebuvo itin linksma. Niekas nežinojo „Alvoros“, todėl įmonė negalėjo pretenduoti į rimtus užsakymus – turėjo praeiti bent keleri metai, kol „Alvora“ pradėjo tapti rimta rinkos žaidėja.

Pasukęs verslo keliu, N. Kolesnik kiekvieną dieną mokėsi ir pats, ragaudamas tai vadovo, tai buhalterio ar net administratoriaus duonos. Reikėjo laiko, kad įmonė atsistotų ant kojų. Patirtis, kaip sako 25-metį mininčios įmonės savininkas ir vadovas, ateina per pastatytus objektus, domintis šiuolaikinėmis technologijomis, naujovėmis.

„Mes – visi „Alvoros“ darbuotojai – tobulėjome statydami didžiausius pastatus, gamyklas, objektus, kurie visai nepanašūs vieni į kitus, mums kiekvieną kartą reikėjo ieškoti išskirtinių sprendimų“, – pasakoja įmonės generalinis direktorius. Darbas buvo sunkus, bet jo N. Kolesnik niekada nesikratė. Visą gyvenimą sportuojantis vadovas sako, kad su problemomis tenka susidurti kone kasdien, bet smagiausias dalykas – jas įveikti, išspręsti. Kitaip sakant, aktyvaus poilsio mėgėjo patirtis praverčia sparčiai sukantis kasdienybės verpetuose.

Darbuotojai ne tik neieško naujų darbų, bet dar atsiveda ir savo artimuosius

Plėtodama didelius ir sudėtingus projektus, imdamasi atsakingų darbų statant strategiškai svarbius objektus, „Alvora“ pasitelkia įvairių grandžių specialistus, kurie įmonėje dirba daugelį metų – darbuotojų kaita itin reta. Kaip sako įmonės generalinis direktorius N. Kolesnik, pelningi užsienio projektai bei aukšta darbuotojų kvalifikacija ir lojalumas yra svarbiausi faktoriai, lemiantys sparčią bendrovės plėtrą. 

Įmonė nuolat investuoja ir į darbuotojus, ir į šiuolaikišką, modernią įrangą (pavyzdžiui, krovimo-kėlimo, kasimo ar smulkiąją statybinę techniką). Tačiau vienas iš svarbiausių įmonės sėkmės dėmenų – kvalifikuota, patyrusi ir motyvuota specialistų komanda.

„Žinoma, ieškome patyrusių darbuotojų, tačiau priimame ir žmones be patirties – profesionalus tikrai galima užsiauginti patiems. Todėl mielai priimame ką tik universitetą baigusius ir jokios patirties neturinčius jaunuolius ar netgi žmones su viduriniu išsilavinimu. Patirtis įgyjama. Darbdaviai neturėtų ramiai sėdėti ir laukti tinkamų darbuotojų – būtina aktyviai prisidėti, kad būtų parengti tinkamos kvalifikacijos darbuotojai, – įsitikinęs įmonės vadovas. – Lankomės šalies ir užsienio parodose, kiekvienais metais organizuojame įvairius specializuotus darbuotojų mokymus, siunčiame juos į stažuotes Europos Sąjungos šalyse. Mokymasis visą gyvenimą turi būti kiekvieno žmogaus ilgalaikis tikslas.“

„Alvora“ nuolat investuoja į savo personalą, siekdama jį išlaikyti ir užtikrinti maksimaliai geras darbo sąlygas. Labai svarbu parodyti kiekvienam darbuotojui, kad jo pastangos ir atsakomybė yra vertinamos, svarbu skatinti siekti karjeros. Aktyviems ir norintiems tobulėti darbuotojams įmonėje sudarytos palankios sąlygos kelti kvalifikaciją.

„Alvora“ yra viena iš tų retų įmonių, kurioje dirba šeimų, net giminių dinastijos. Kaip pastebi bendrovės generalinis direktorius, jeigu žmogus atsiveda dirbti savo artimąjį, vadinasi, jam čia dirbti patinka. Tai pagyrimas, kokio nenupirksi už jokius pinigus. Tuo pat metu N. Kolesnik apgailestauja, kad išaugus įmonei nebeturi galimybių artimiau pabendrauti su kiekvienu savo darbuotoju, pasiklausti apie jo šeimą, sužinoti apie džiaugsmus ir rūpesčius. Tačiau jis mielai su savo žmonėmis laiką leidžia vaizdingame Aukštadvario regioniniame parke, ežero pakrantėje įkurtoje bendrovės poilsio bazėje „Vilkokšnis“, kurioje žaidžiamas futbolas, krepšinis, tenisas, plaukiojama valtimis, žvejojama. N. Kolesnik įsitikinęs: kai visas kolektyvas, vadovai ir pavaldiniai, leidžia laisvalaikį kartu, tai suteikia papildomos motyvacijos dirbti ir stengtis. 

Statybunaujienos.lt
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka

Objektai. Technologijos. Verslas

nuotrauka
2021-12-03 07:31
Specialiųjų operacijų pajėgų Vytauto Didžiojo jėgerių batalionui minint 30-ąsias įkūrimo metines, atnaujinta bataliono infrastruktūra ir restauruotos į Kultūros paveldo objektų sąrašą įtrauktas kareivinių pastatas.
nuotrauka
2021-12-03 07:18
Netyčia sušlapus drabužius, neilgai trukus pradėsite šalti, kadangi jūsų organizmas tam tikrą šilumos kiekį išskirs kuo greičiau drabužiams išdžiovinti. O kai drabužiai bus sausi, sušilsite ir patys. Panaši analogija tinka ir norint įvertinti drėgmės įtaką medžiagos šiluminėms savybėms – kuo medžiag...
nuotrauka
2021-12-02 15:57
Ketvirtadienį, gruodžio 2 d., beveik 350 Kauno apskrities policijos pareigūnų ir darbuotojų iš 10 skirtingų struktūrinių padalinių įsikūrė naujai įrengtose patalpose Radvilėnų plente.
nuotrauka
2021-12-02 11:46
Gruodžio 3 d. Vilniaus Santaros slėnyje šalia jau veikiančių Vilniaus universiteto (VU) ligoninės Santaros klinikų simboline kapsulės įkasimo ceremonija oficialiai pradedamos modernaus VU Medicinos fakulteto Mokslo centro statybos.
nuotrauka
2021-12-02 10:39
Vilniuje, Viršuliškių rajone, iškils naujas draugiškas aplinkai 18 aukštų „Sky Office“ verslo centras. Jo vystytoja, darnios miestų plėtros ir statybų bendrovė „YIT Lietuva“, į projektą investuos 21 mln. eurų. Bendrovės plėtojamoje Spaudos g. esančioje teritorijoje naująjį verslo centrą planuojama p...
nuotrauka
2021-12-01 09:53
Kritiškai svarbią antžeminę infrastruktūrą šiemet už 9,7 mln. eurų iš esmės atnaujinęs Šiaulių oro uostas ją naudoti pradeda gavęs Transporto kompetencijų agentūros leidimą. Tai reiškia, kad ilgiausią Baltijos šalyse kilimo ir tūpimo taką turintis oro uostas ypač didelių transatlantinių orlaivių pil...
nuotrauka
2021-11-30 11:50
Kultūros infrastruktūros centras (KIC) pranešė apie sutvarkytą paveldo objektą – šįkart tai Šilutėje esantys Našlaičių globos namais. Istorinis pastatas savo išvaizda atkreipia ne tik miesto gyventojų, bet ir atvykstančių miesto svečių dėmesį.
nuotrauka
2021-11-30 11:18
Anykščių centre elektroninio aukciono būdu parduodamas buvusios bibliotekos pastatas su galimybe rekonstruoti objektą į daugiabutį. NT objekto pradinė kaina aukcione – 315 tūkst. Eur (neįskaitant PVM). Aukcioną organizuoja bendrovė „Newsec".
nuotrauka
2021-11-29 10:43
Lietuvos nacionalinis muziejus 2023 m. pabaigoje ketina pradėti vieno iš pagrindinių padalinių – Naujojo arsenalo, esančio šalia Mindaugo paminklo Vilniuje – rekonstravimo darbus. Kad šiems darbams būtų tinkamai pasiruošta, muziejuje šiuo metu atliekami taikomieji – architektūros, istorijos, polichr...
nuotrauka
2021-11-26 10:19
Liubavo dvaro sodybos muziejus (Vilniaus r.) netrukus pasipildys dar vienu restauruotu pastatu – Kultūros infrastruktūros centro (KIC) užsakymu baigiama tvarkyti buvusi dvaro arklidė, ji bus pritaikyta kultūros ir viešosioms reikmėms.
nuotrauka
2021-11-24 10:30
UAB „Marijampolės laisvosios ekonominės zonos valdymo bendrovė“ (Baltic FEZ) pradeda įgyvendinti naują infrastruktūros plėtros etapą. Baigti ir Marijampolės savivaldybei įgyvendinti perduoti bendrovės užsakymu atlikti žiedinės sankryžos, naujo kelio, pėsčiųjų ir dviračių infrastruktūros projektai. J...
nuotrauka
2021-11-24 09:40
„Luminor“ bankas investicijų valdymo įmonės „Union Asset Management“ nekilnojamojo turto investiciniam fondui „Union RE Core Fund I“ suteikė 12,8 mln. eurų finansavimą, skirtą 17,7 tūkst. kv. metrų ploto industriniam pastatų kompleksui Kauno mieste įsigyti.
nuotrauka
2021-11-23 14:55
Artėjant žiemai, Neries dešinės krantinės ruožas ruošiamas naujiems rangovams, kurie pavasarį užbaigs tvarkyti teritoriją ties Olimpiečių gatve. Šią savaitę darbus atlikusi įmonė „Skominta“ išveš dalį nepasodintų želdynų ir statybines medžiagas, krantinėje likusias nutrūkus rangos sutarčiai.
nuotrauka
2021-11-22 10:25
Darnios miestų plėtros ir statybų bendrovė „YIT Lietuva“ investuotojams „East Capital Real Estate AS“ pardavė sostinės Žalgirio gatvėje pastatytą modernų verslo centrą „Naujasis Skansenas Ž“. Šiuolaikiško 5 aukštų, 7550 kv. m ploto verslo centro statybos darbai bus užbaigti iki šių metų pabaigos.
nuotrauka
2021-11-22 07:14
Latvijos įmonė „PreferRent“ sukūrė statybinės technikos nuomos platformą, kuri suveda statybinės technikos, statybinės įrangos nuomos bendroves ir įmones, kurioms šios technikos reikia darbui.
nuotrauka
2021-11-19 11:46
Susisiekimo infrastruktūros įmonių grupės „Panevėžio keliai“ antrinės įmonės UAB „Aukštaitijos traktas“ ir UAB „Ukmergės keliai“, vykdydamos visos grupės pertvarką ir efektyvindamos veiklą, mažina darbuotojų skaičių. UAB „Aukštaitijos traktas“ atsisveikins su 20 darbuotojų, „Ukmergės keliai“ – su 15...
nuotrauka
2021-11-19 10:11
Darnios miestų plėtros ir statybų bendrovė „YIT Lietuva“ su investuotoju „Hili Properties plc“ sudarė sutartį dėl Klaipėdos laisvojoje ekonominėje zonoje (LEZ) pagal „Build-to-suit“ modelį pastatytos Vokietijos polimerų kompanijos „Rehau“ gamyklos įsigijimo.
nuotrauka
2021-11-19 07:16
Didžiausios Estijos statybų bendrovės investavo į šioje šalyje lyderio pozicijas užimančią ir Lietuvoje vis aktyviau naudojamą statybos projektų biudžetų kontrolės ir valdymo programinės įrangos platformą „Bauwise“. Su šia platforma sėkmingai dirba generaliniai rangovai, nekilnojamojo turto vystytoj...
nuotrauka
2021-11-18 16:59
Projektavimo, konsultavimo ir statybų procesų valdymo bendrovė „Baltic Engineers“, išplėtusi paslaugų spektrą, keičia pavadinimą į „Be Live“. Naujasis prekės ženklas atspindi faktą, jog įmonė visas paslaugas grindžia tvariomis vertybėmis ir nuolat tobulėjančiomis technologijomis.
nuotrauka
2021-11-18 10:39
Vokietija ir Lietuva nutarė vystyti bendrą projektą – Rukloje bus kuriama nauja infrastruktūra, statomos kareivinės, tiesiami keliai ir kita. Išvystyta infrastruktūra bus skirta brigados „Geležinis Vilkas“ Artilerijos ir Logistikos batalionams bei NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinei grupei.

Statybunaujienos.lt » Objektai. Technologijos. Verslas