2023 kovo 23 d. ketvirtadienis, 6:11
Reklama  |  facebook

Aplinkosauginiame sektoriuje egzistuoja nebaudžiamumas – ieško būdų užkirsti tam kelią

2023-02-27 04:55
Aplinkos ministras Simonas Gentvilas ir Policijos generalinis komisaras Renatas Požėla susitarė dėl veiklos plano, kaip stiprinti aplinkosauginių nusikaltimų tyrimus ir siekti, kad už tokias veikas atsirastų baudžiamumas. Taip pat artimiausiu metu planuojama surengti bendrų Aplinkos apsaugos departamento ir Lietuvos policijos operacijų.
nuotrauka
Aplinkos ministras Simonas Gentvilas ir Policijos generalinis komisaras Renatas Požėla. Aplinkos ministerijos nuotr.


Susitikimo metu buvo identifikuota, kad stringa aplinkosaugos ir policijos pareigūnų bendradarbiavimas, informacija apie aplinkosaugininkų vykdomus tyrimus nepakankamai operatyviai perduodama policijos pareigūnams.

„Su Policijos generaliniu komisaru buvo sutarta dėl aktyvesnio bendradarbiavimo būtinumo, ką rodo ir aplinkosauginių veikų tyrimų statistika. Policija per metus ištiria daugiau nei 14 tūkst. nusikalstamų veikų, iš kurių tik 20 yra aplinkosauginio pobūdžio. Tai labai maži skaičiai. Nebaudžiamumas aplinkosauginiame sektoriuje egzistuoja ir tam reikia užkirsti kelią. Svarbu, kad į tyrimus įsijungtų ir kitos institucijos. Aptarėme, kaip greičiau identifikuoti aplinkosauginius nusikaltimus ir anksčiau numatyti, kad jų masto lygis reikalauja ir kitų institucijų įsitraukimo. Reakcija turi būti greita, o pažeidėjai identifikuojami iš anksto“, – Aplinkos ministerijos pranešime cituojamas Simonas Gentvilas.

Taip pat atkreiptas dėmesys, kad policijos pareigūnams reikia aplinkosauginių mokymų. Sutarta, kad Lietuvos kriminalinės policijos biuras skirs didesnį dėmesį aplinkosaugos nusikaltimams, o Aplinkos apsaugos departamentas pasidalins su jo darbuotojais aplinkosauginių nusikaltimų specifika ir niuansais.

„Įvyko pozityvus susitikimas, kurio metu nusimatėme glaudesnio bendradarbiavimo kryptis tiek su ministerija, tiek su aplinkosaugininkais. Mes tiriame 94 proc. Baudžiamojo kodekso straipsnių, todėl aplinkosauginiai nusikaltimai taip pat yra mūsų dispozicijoje. Aplinkosaugininkai pateiks grėsmių vertinimą, įvardins, kur slypi didžiausios problemos. O Lietuvos policija įsipareigoja perteikti geriausią patirtį, kaip mes konstruojame grėsmių vertinimą, kokia yra reagavimo į įvykius sistema. Informacijos gavimo greitis turi labai didelę įtaką tyrimo sėkmei“, – įvardijo Policijos generalinis komisaras Renatas Požėla.

Susitarta, kad Aplinkos apsaugos departamentas pateiks policijai teritorijų, kurias reikia atidžiau stebėti dėl didesnės aplinkosauginių pažeidimų grėsmės, žemėlapį. Be to, bus buriama ekspertų darbo grupė iš Lietuvos kriminalinės policijos biuro ir Aplinkos apsaugos departamento atstovų, ji sudarys veiklos planą ir modelius, kaip veikti tiriant aplinkosauginius pažeidimus.

„Numatome plačiau taikyti slaptas pirkimų procedūras. Pažeidėjai neturi būti ramūs, kad jiems nebus paskambinta ir nebus pasitelkti slaptieji pirkimai, o tam būtinas įvairių institucijų bendradarbiavimas. Vienas Aplinkos apsaugos departamentas to negalėdavo atlikti“, – sakė aplinkos ministras.

Artimiausiu metu aplinkos ministras taip pat teiks Seimui įstatymų pataisas, kuriomis bus siekiama sustiprinti valstybinės aplinkosaugos kontrolės pareigūnų įgaliojimus atliekant tyrimus, kad jiems nereikėtų dėl kiekvienos smulkmenos kreiptis į policiją ir ieškoti kitų institucijų pagalbos. Siekiama, kad aplinkos apsaugos inspektoriams būtų suteikti įgaliojimai lengviau patekti į patalpas, stabdyti automobilius, ir pan. 
Statybunaujienos.lt
Aplinka

nuotrauka
2023-03-16 09:59
Bendrovė „Ecoservice“ investavo 700 tūkst. eurų į pirmąją tokio tipo ir apimčių statybinių atliekų rūšiavimo liniją Lietuvoje. Pagal specialų užsakymą suprojektuoti ir pagaminti įrenginiai užtikrins, kad didžioji dalis statybinių ir griovimo atliekų bus naudojama pakartotinai – iki šiol antriniam pa...
nuotrauka
2023-03-06 05:19
Rangovams tęsiant darbus aukščiau upės krantinėje, vilniečiai jau galės naudotis atkarpoje tarp Žvėryno ir Baltojo tiltais įrengtais daugiau kaip 2 km pėsčiųjų takasi, apie 1 km dviračių takais. Čia bus ir dviračių stovų, poilsio salelių, apsčiai suoliukų.
nuotrauka
2023-03-01 10:02
NT plėtros bendrovės „Darnu Group“ įsteigtas „Darnių iniciatyvų paramos fondas“ kartu su Lietuvos hidrobiologų draugija atliks Europoje retai vykdomą kompleksinį tyrimą – įvertins per Vilniaus miestą tekančios Neries upės dalies ekologinę bei užterštumo būklę, bus numatytos upės būklės gerinimo ir n...
nuotrauka
2023-01-14 07:04
Vilniuje, tarp Giedraičių ir Kintų gatvių esančioje teritorijoje, bus įrengtas skveras su pakelta terasa, kurios apačioje bus galima rengti įvairius renginius, muges, koncertus, o viršuje esančiu taku pasivaikščioti ir pasigrožėti rajonu iš viršaus.
nuotrauka
2023-01-06 15:09
Sausio 6-oji – tradicinė Trijų karalių šventė, pažyminti Kalėdinio laikotarpio pabaigą. Dažnai būtent šią dieną į dėžes vėl pakuojamos šventinės dekoracijos ir nupuošiamos kalėdinės eglės.
nuotrauka
2023-01-05 07:24
Kaune kasmet sugeneruojama apie 400 tonų asbesto atliekų. Sveikatai kenksmingų statybinių šiukšlių utilizavimas jau dešimtmetį kompensuojamas iš miesto biudžeto. Startavo nauja programa: kauniečiams bus pilnai padengiamos ne tik pavojingų atliekų surinkimo bei sutvarkymo, bet ir transportavimo į sąv...
nuotrauka
2022-12-28 13:54
Artėjant Naujiesiems metams visuomenėje vis garsiau kalbama apie fejerverkų daromą žalą ne tik gyvūnams, aplinkai, bet ir žmonėms. Svarbu atkreipti dėmesį, kad fejerverkų sukeliamas garsas didelį stresą varo ir nuo karo bėgantiems, šiuo metu Lietuvoje apsistojusiems ukrainiečiams. Naujųjų metų naktį...
nuotrauka
2022-12-27 15:04
Vis dar neatsiejama Naujųjų Metų sutikimo dalis yra fejerverkai. Švęsdami kasmet į orą paleidžiame daug įvairių pirotechninių gaminių, kurių sprogimai padidina triukšmo lygį, degimo produktai iškart pablogina vietos aplinkos oro kokybę, į aplinką išmetami sveikatai kenksmingi teršalai (kietosios dal...
nuotrauka
2022-12-27 06:06
Seimas pritarė Aplinkos ministerijos parengtiems Aplinkos apsaugos rėmimo programos, Mokesčio už aplinkos teršimą, Angliavandenilių išteklių mokesčio ir Mokesčio už valstybinius gamtos išteklius įstatymų pakeitimams, kuriais įgyvendinamas Konstitucinio Teismo nutarimas ir mažinama administracinė naš...
nuotrauka
2022-12-27 05:27
Seimas priėmė Želdynų įstatymo ir Administracinių nusižengimų kodekso pakeitimus, kuriais siekiama sustiprinti želdinių apsaugą. Šie pakeitimai įsigalios nuo 2023 m. gegužės 1 d.
nuotrauka
2022-12-22 04:53
Aplinkos ministerija nepradės Suvalkijos (Sūduvos) nacionalinio parko planavimo, kol su vietos bendruomenėmis išsamiai neaptars galimų ūkininkavimo, miškų kirtimo, statybos ir architektūros pasikeitimų.
nuotrauka
2022-12-06 10:43
Jūrės miestelyje (Kazlų Rūda), kuriame gyvena 400 žmonių, įgyvendintas neeilinis projektas – prie 30 sodybų įrengti buitinių nuotekų valymo įrenginiai, kurie ne tik daro gyvenimą patogesnį, bet ir saugo aplinką.
nuotrauka
2022-12-01 11:13
Nors kalendorinė žiema prasideda šiandien, vilniečiai jau turėjo progų prasilenkti su miesto teritoriją tvarkančių įmonių traktoriais, motoblokais, kompaktiškais sniego valytuvais bei kita įranga. Šį šaltąjį sezoną sostinės viešąsias erdves prižiūrės daugiau kaip 200 skirtingos technikos.
nuotrauka
2022-11-25 06:58
Seimas pritarė Želdynų įstatymo pataisoms įstatyme įtvirtindamas, kad savivaldybių atstovaujamosios institucijos galės pačios spręsti dėl didesnių atkuriamosios vertės įkainių nustatymo savo sprendimu saugotinais paskelbtiems želdiniams.
nuotrauka
2022-11-24 16:15
Ketvirtadienį, lapkričio 24 d., Seimas pritarė Gėlo požeminio vandens gavybos gręžinių įteisinimo laikinojo įstatymo pataisoms, numatančioms palengvinimus gyventojams. Nuo 2023 m. įteisinti gręžinius bus dar paprasčiau, o įteisinimo procedūros tais atvejais, kai požeminio vandens išteklių naudojimui...
nuotrauka
2022-11-21 14:47
Kauno apygardos prokuratūros prokuroras teismui su kaltinamuoju aktu perdavė baudžiamąją bylą, kurioje Jonavos rajone veikianti naftos atliekų tvarkymo įmonė kaltinama dėl aplinkos apsaugos pažeidimų. Įtariama, jog įmonės padarytos žalos aplinkai vertė siekia daugiau nei 2,3 mln. eurų.
nuotrauka
2022-11-14 10:03
Tvarumo ataskaitos seniai nebėra naujiena verslo pasaulyje – didelės viešojo intereso įmonės yra įpareigotos atskleisti nefinansinę informaciją jau penkerius metus, o nuo 2024 m. įsigaliosianti direktyva dėl įmonių informacijos apie tvarumą teikimo (angl. CSRD – Corporate Sustainability Reportin...
nuotrauka
2022-10-31 09:14
Kiekvienais metais komunalininkai, atliekų tvarkytojai pastebi, kad nuo spalio iki lapkričio mėnesio vidurio, Vėlinių laikotarpiu, atliekų srautas kapinių teritorijoje padidėja kone dvigubai. Šiuo laikotarpiu žmonės stengiasi aplankyti artimųjų kapavietes ir jas sutvarkyti. Pavyzdžiui, sugrėbti lapu...
nuotrauka
2022-10-27 09:17
Vilniaus Pilaitės bendruomenė susirūpino, kad tiesiant dviračių taką Pilaitės prospekto ir Elbingo gatvių sankryžoje bus pašalinta prieš 40 metų pasodinta beržų alėja. Vilniaus savivaldybės specialistai ramina – alėja išliks, o gyventojai turės patogesnę sankryžą.
nuotrauka
2022-10-26 15:19
Lietuvos jūrų muziejuje kartu su Aplinkos ministerija spalį surengta konferencija „Gyvūnų gerovės, apsaugos ir globos pokyčiai Lietuvoje: rezultatai, iniciatyvos ir iššūkiai ateičiai“ pažymėjo naujojo muziejaus objekto – Baltijos jūros gyvūnų reabilitacijos centro veiklos pradžią. Pirmieji šio centr...

Statybunaujienos.lt » Aplinka