2024 birželio 16 d. sekmadienis, 11:05
Reklama  |  facebook

Ar mus dar gali nustebinti gipso kartono plokščių gamintojai?

2016-10-17 12:00
Vienas iš svarbiausių gipskartonio sistemų montavimo procesų yra plokščių sujungimo siūlių glaistymas. Tokios siūlės turi būti ne tik stiprios, kad maksimaliai sumažintų įtrūkių atsiradimo tikimybę, bet ir lygios, kad paviršius būtų estetiškas. Dažnai glaistymo klaidos išryškėja pasikeitus apšvietimui, šviesos kritimo kampui. Montuojant pertvaras iki 3 m aukščio jokių problemų nekyla, nes tokį aukštį galima uždengti viena ištisa plokšte, taigi nereikia įrenginėti ir horizontalių siūlių. Jei pertvaros aukštis didesnis arba sudėtinga ilgas plokštes pateikti į darbo vietą (pvz., daugiabučiuose jos ne visada telpa į liftą), plokštes reikia jungti, t.y įrenginėti horizontalias siūles.
nuotrauka
Nuožulnios 4PRO plokštės briaunos leidžia pasiekti maksimalų paviršiaus lygumą – nereikia glaistyti viso paviršiaus. „Saint-Gobain“ nuotr.


Minimos įmonės
Saint-Gobain statybos gaminiai, UAB
Ko gero, daugiausia problemų patiria kabamųjų gipskartonio lubų montuotojai. Montuojant tokias lubas horizontalių siūlių išvengti praktiškai neįmanoma (nebent patalpa labai maža). Norėdami sumažinti horizontalių siūlių skaičių, montuotojai norėtų naudoti kuo ilgesnes plokštes, bet tokių plokščių montavimui reikia daugiau darbo rankų arba specialios plokščių kėlimo įrangos. Geriausia išeitis – 4PRO plokštė. 4PRO plokštė – tai gipskartonio plokštė su keturiomis nuožulniomis PRO briaunomis.

Kartu su „Gyproc“ pardavimų vadovu Vygantu Stankevičiumi pabandėme išskirti pagrindinius naujojo produkto pranašumus.

Pirma, nuožulnios 4PRO plokštės briaunos leidžia pasiekti maksimalų paviršiaus lygumą (nereikia glaistyti viso paviršiaus). „Naudodami 4PRO plokštes, plokščių skersinių briaunų sandūrose išvengsime iškilimo ir tokiu būdu lengviau pasieksime Q3 ar Q4 paviršiaus lygumo klasę, kuri atitiks aukštus estetinius reikalavimus. Standartinių plokščių su stačiomis (trumposiomis) briaunomis naudojimo atveju norint pasiekti Q3 ar Q4 paviršiaus lygumo klasę reikia papildomo paviršiaus glaistymo, o tai reiškia – daugiau laiko ir medžiagų“, – sako pašnekovas.

Aurimas Misiūnas, apdailosgrupe.lt projektų vadovas, 4PRO plokštes išbandė statybinių medžiagų tiekėjo siūlymu. „Bet koks daugiau patirties turintis apdailos specialistas paminės vieną nenuginčijamą faktą – jei plokštuma bus nuolat apšviečiama įvairių šviesos šaltinių, ji privalo būti maksimaliai lygi. Suteikdami garantijas dėl apdailos darbų kokybės ir ilgaamžiškumo, visas gipso kartono plokščių siūles mes privalome armuoti. Geriausiu armavimo variantu tradiciškai buvo laikomas būdas naudojant specialų glaistą ir popierinę juostą, tačiau ji užima nemažai vietos“, – aiškina pašnekovas.

Gipskartonio plokštėsAntras privalumas – didesnis sandūrų stiprumas sumažina įtrūkių atsiradimo riziką. 4PRO briaunos suteikia galimybę plokščių sandūras armuoti siūlių juosta, kuri leidžia pasiekti maksimalų siūlių stiprumą. Armavimo juosta yra netoli paviršiaus, didžiausių tempimo įtempių zonoje. Tyrimais nustatyta, kad PRO sandūros siūlių stiprumas yra daugiau nei du kartus didesnis už pjautos (stačios) briaunos – atitinkamai 560 N/m ir 266 N/m.

Trečia, greitesnis ir paprastesnis 4 PRO plokščių siūlių glaistymo procesas leidžia sutaupyti ir laiko sąnaudų. Kaip sako V. Stankevičius, gipskartonio plokštės su pjautomis (stačiomis) briaunomis reikalauja išankstinio jų apdirbimo – briaunos turi būti apipjaustomos peiliu ar apdorojamos specialiu obliuku, po to sudrėkintos, tokių siūlių glaistymui reikia daugiau glaistymo operacijų. 4PRO plokštėms tokio specialaus paruošimo nereikia. Palyginimui, jei montavimo plotas siekia maždaug 100 kv. m, pasirinkę 4PRO vien šiame darbų etape sutaupote apie 36 minutes.

Dar vienas dėmesio vertas 4PRO plokščių privalumas – siūlių įrengimo medžiagų taupymas. Lyginant su standartinėmis plokštėmis, sutaupoma apie 23 proc. siūlių glaisto ir apie 15 proc. baigiamojo glaisto per visą montuojamą paviršių. „Pjautų briaunų užglaistymas reikalauja ilgo ir tikslaus darbo, o ypač nemėgstamo ir purvino darbo – paviršiaus šlifavimo. 4PRO plokštes pasirinkę rangovai pabrėžia daug mažesnes medžiagų išeigas ir darbų atlikimo švarumą“, – sako ekspertas.

Gipskartonio plokštėsPasak A. Misiūno, 4PRO plokštės leidžia lengvai armuoti visas siūles nesukant galvos dėl paviršiaus iškilumų. „Šiame segmente rinkoje 4PRO plokštės konkurencijos neturi, nes patys dirbdami su šio modelio plokštėmis sutaupėme ne mažiau 20 proc. paviršiaus paruošimo dažymui laiko ir ženklų kiekį išlyginamųjų mišinių, kurie reikalingi kruopščiai kelis kartus lyginant paviršiaus nelygumus, susidarančius dviejų armuojamų įprasto gipso kartono plokščių siūlėse“, – sako apdailosgrupe.lt atstovas.

Plokštės 4PRO puikiai tinka didelių, gerai apšviestų paviršių aptaisymui patalpose, kurioms keliami aukšti eksploatacijos ir estetikos reikalavimai, t.y. galerijose, sporto paskirties objektuose, mokyklose, ligoninėse, kino teatruose, pasyviuose pastatuose. Šiuo metu prekyboje galima rasti standartines ir padidinto atsparumo drėgmei plokštes.

Saint-Gobain“ – tai viena didžiausių pramonės korporacijų, patenkanti į pirmąjį pramonės įmonių šimtuką pasaulyje. Viena iš daugelio „Saint-Gobain“ veiklos sričių – gipskartonio plokščių bei gipskartonio sistemų montavimo priedų (profiliai, detalės, glaistai, tinkai ir t.t) gamyba ir pardavimas. „Saint-Gobain“ koncernas yra gipskartonio plokščių gamybos lyderis pasaulyje.

UAB „Saint-Gobain statybos gaminiai“ Lietuvoje atstovauja šio koncerno gipskartonio plokščių gaminius su GYPROC, RIGIPS ženklais.

Gipskartonio plokštės Reklama

Statybunaujienos.ltArchitektūra. Interjeras

nuotrauka
2024-06-14 12:18
Paskelbti prekybos ir laisvalaikio centro „Panorama“ kviestinio architektūrinio projekto konkurso nugalėtojai, žadantys dideles šalia prekybos centro esančios teritorijos transformacijas. Konkursui savo projektus pateikė penki architektų biurai iš Lietuvos bei užsienio šalių, o geriausiais išrinkti ...
nuotrauka
2024-06-14 10:40
Turto bankas baigė derybas ir pasirašė projektavimo sutartį su „Studija Archispektras“, laimėjusia tarptautinį A. Goštauto kvartalo architektūrinį-urbanistinį konkursą. Projektas „Demokratijos uostas“ apima senų kvartalo pastatų atnaujinimą, naują statybą ir aplinkos sutvarkymą. Sutarties vertė siek...
nuotrauka
2024-06-14 08:40
Interjero dizainas – tai ne vien tik gražūs baldai ir sienų spalvos. Norint sukurti harmoningą ir jaukią erdvę, net ir tokia smulki detalė kaip jungiklis ar kištukinis lizdas tampa labai svarbia. Todėl kartais įprastų sprendimų – paprastų plastikinių elektros instaliacijos elementų – neužtenka. Namų...
nuotrauka
2024-06-12 11:01
Baigėsi nekilnojamojo turto plėtros bendrovės „Darnu Group“ inicijuotų trijų kviestinių architektūrinių konkursų pasiūlymų teikimo terminas pirmiesiems dviem „Launagių“ rajono etapams. Kviestiniuose konkursuose dalyvavo 19 Lietuvos architektūros įmonių, kurios pasiūlė savo vizijas, kaip vystyti dalį...
nuotrauka
2024-06-12 10:29
MB „Lapukas ir pieštukas“, kaip mozaikinio betono tiekimo ir įrengimo lyderė Lietuvoje, buvo vienintelė Baltijos šalių regiono įmonė, pakviesta į didžiausio Europoje mozaikinio betono (terrazzo) gamintojo (AGGLOTECH) organizuojamą išskirtinį renginį Italijoje.
nuotrauka
2024-06-11 12:37
Lietui ir tiesioginiams saulės spinduliams atsparūs lauko baldai gali būti ne tik funkcionalūs, bet ir stilingi. Jie gali tapti išskirtiniu jūsų kiemo akcentu ir sukurti erdvę patogiai bei jaukiai leisti laisvalaikį.
nuotrauka
2024-06-05 11:16
Kultūros ministerijos konkursą vadovauti naujai įsteigtam Nacionaliniam architektūros institutui laimėjo menotyrininkas ir kuratorius Kęstutis Kuizinas. Iš konkurse dalyvavusių aštuonių pretendentų jis surinko daugiausiai komisijos balų.
nuotrauka
2024-06-03 16:26
Nuo metų pradžios Vilniaus miesto savivaldybė kvietė pastatų savininkus dalyvauti paveldotvarkos programoje ir pasinaudoti parama susitvarkyti namų, tarp jų ir daugiabučių, išorę, balkonus, atkurti senus medinius langus ir duris. Iš viso gauti 145 prašymai, paramos vertė siekia apie 10 mln. Eur.
nuotrauka
2024-05-31 14:39
Klaipėdos miesto savivaldybė pradeda rengti uostamiesčio centrinio pašto įveiklinimo koncepciją. Pasirašyta paslaugų teikimo sutartis dėl Frydricho Vilhelmo Augusto Argelanderio mokslo ir meno centro – buvusio Klaipėdos centrinio pašto – įveiklinimo koncepcijos parengimo tarp Klaipėdos miesto saviv...
nuotrauka
2024-05-30 14:38
Sostinės A. Goštauto kvartalas, kur Turto bankas plėtoja didžiausią valstybės biurų projektą, šiuo metu atrodo nykiai, tačiau, pasak vyriausiosios Vilniaus architektės Lauros Kairienės, turi didžiulį potencialą sukurti reprezentatyvią valdžios institucijų būstinę, kokybiškai išplėsti vaikščiojamąją ...
nuotrauka
2024-05-30 10:04
Šiuolaikiniuose namuose, biuruose ir komercinėse patalpose interjero sprendimai vis labiau prisideda prie tvaresnės ir gražesnės ateities kūrimo. Tai apima LED apšvietimo, energiją taupančių prietaisų ir kitų gaminių, pagamintų iš perdirbtų medžiagų, diegimą. Tačiau dažnai pamirštamas vienas aspekta...
nuotrauka
2024-05-29 15:09
Kiekvienas savo namuose norime jaustis saugiai, o kur nors išvykę – būti ramūs, kad saugūs išliks ir jie. Interjero dizainerė dalijasi keturiais paprastais ir nebrangiais sprendimais, kurie padės užtikrinti namų saugumą atostogų metu.
nuotrauka
2024-05-29 11:02
Lietuvos oro uostai (LTOU) ir Lietuvos architektų sąjunga pasirašė architektūrinių idėjų konkurso organizavimo paslaugų sutartį. LTOU kartu su šalies ekspertais iki šių metų pabaigos arba kitų pradžioje siekia atrinkti ir vėliau įgyvendinti geriausias architektų idėjas iki 2028 metų pabaigos planuoj...
nuotrauka
2024-05-23 10:29
Tvarumas nekilnojamojo turto (NT) ir statybų rinkai šiandien aktualus kaip niekada. Tačiau tvari sektoriaus strategija gali būti sutelkta ne tik į atliekų, neigiamo poveikio aplinkai ir CO2 mažinimą, žaliųjų sprendimų bei atsinaujinančios energijos naudojimą, bet ir teritorijų konversiją. Tai – tars...
nuotrauka
2024-05-23 10:01
2024 m. padėtas pagrindas ilgai lauktam architektūros ir urbanistikos kokybės proveržiui Lietuvoje. Sukurti įrankiai savivaldybėms, regioninėms architektų taryboms, architektams ir projektuotojams, kurie suteikia daugiau aiškumo, skaidrumo verslui, įtvirtina gyventojų ir bendruomenių lūkesčius.
nuotrauka
2024-05-22 14:22
Sparčiai augančiame Vilniaus Kalnėnų mikrorajone bus statomas darželis-pradinė mokykla. Architektūros projekto konkursų dalyviai pateikė net 12 idėjų, kaip galėtų atrodyti naujoji švietimo įstaiga. Iš jų bus renkamas nugalėtojas. Planuojama, kad nauja ugdymo įstaiga adresu Moravų g. 4, duris turėtų ...
nuotrauka
2024-05-14 10:59
XX a. architektūros tyrimai Lietuvoje įgauna naujų atspalvių – Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VILNIUS TECH) Architektūros fakultete gegužės 9-10 dienomis vyko tarptautinė mokslinė konferencija „Netobulas Modernizmas".
nuotrauka
2024-05-09 08:58
Virtuvė sujungta kartu su valgomuoju ir svetaine jau seniai tapo norma naujuose būstuose. Tam priežasčių yra įvairių. Vieni tokį namų planą renkasi norėdami erdvesnės virtuvės zonos, o kiti – dėl galimybės vienu metu bendrauti su kitais šeimos nariais, kol ruošiamas maistas. Tad jeigu svarstote įren...
nuotrauka
2024-05-06 13:00
Į parodą atvežėte gerą gaminį, norėjote pristatyti įdomią naujovę, bet prie ekspozicijos priėjo vos vienas kitas žmogus. Priešais įsikūrusioje ekspozicijoje nebuvo nieko naujo, bet žmonės nuolat prie jos būriavosi. Kaip įminti buvimo parodos dalyviu mįslę, kad išleisti pinigai sugrįžtų padidėjusiu ž...
nuotrauka
2024-05-06 09:01
Išmanūs namai – tai pastatas ar butas, suprantantis savininko poreikius. Jame visos valdymo sistemos bendrauja tarpusavyje, o pats valdymas yra labai paprastas. Ar daugiau komforto suteikianti bei sutaupyti leidžianti moderni namų valdymo sistema yra tokia pat patikima ir saugi?

Statybunaujienos.lt » Architektūra. Interjeras