2024 liepos 21 d. sekmadienis, 23:02
Reklama  |  facebook

Atidarė naują tiltą – griaus senąjį

Irena ŠEŠKEVIČIENĖ, „Pajūrio naujienos“      2018-03-08 06:57
Darbų vadovas Sigitas Jančauskas sakė, jog, paleidę eismą naujai pastatytu tiltu per Akmeną, šiomis dienomis jie ardys senąjį, kad jo vietoje pastatytų kitą. Nors atšiaurūs orai vis dar trukdo kelininkams grįžti prie darbų renovuojamame kelyje Palanga–Šiauliai, tačiau tiltų statytojai triūsia išsijuosę – praėjusią savaitę jie atidarė naująjį tiltą per Akmeną, o šią ruošiasi pradėti griauti senąjį tiltą, kuris transporto srautus be renovacijos atlaikė net 55-erius metus.
nuotrauka
Darbų vadovas Sigitas Jančauskas. Portalo Pajūrionaujienos.com nuotr.


Smego, bet atlaikė

„Būsiu atviras: kasryt pagalvodavau, kad tik tas tiltas dar atlaikytų – neprasmegtų su kokia sunkiasvore mašina. Jis buvo avarinės būklės – kolonos tvirtos, bet leidosi kraštai, kas dieną nespėdavome jų pilti ir lopyti. Tų kolonų negriausime, jos bus paliktos ir ant jų statysime naują tiltą“, – neslėpė tilto statybai vadovaujantis Telšių bendrovės „Žemaitijos keliai“ darbų vadovas Sigitas Jančauskas.

Senasis tiltas per Akmeną buvo pastatytas dar 1963 metais, tiesiant kelią Palanga–Šiauliai. Jo renovacija, pašnekovo žodžiais, nebus toks sudėtingas darbas, kaip statant naują tiltą – šiam reikėjo supilti galingą pylimą ir tvirtinti upės šlaitą.

„Senąjį tiltą teks praplatinti 4 m į šoną. Sudėtingiausias darbas bus sumontuoti 14 ir 20 m ilgio perdangų sijas, – masyvios sijos sveria iki 20 tonų, tam darbui vėl reikės galingo krano“, – kalbėjo dešimtmetį tiltus Vakarų Lietuvos regione statantis S. Jančauskas.

Darbų vadovas neslėpė, jog jam yra tekę statyti tiltą per Akmeną kelyje Kretinga–Klaipėda, Minijos tiltą tarp Kartenos ir Plungės, Vėžaičių viaduką bei viaduką prie Klaipėdos krovinių terminalo.

Abu tiltai bus vienodi

Tačiau ir naujasis tiltas, patikino S. Jančauskas, dar nėra visiškai užbaigtas – asfaltu paklota važiuojamoji dalis dar turės praplatėti 1,5 m. „Konstrukcija jau įrengta, tačiau tėra užpilti du asfalto sluoksniai – 2 ir 4 cm storio. Atšilus dar bus uždėtas trečiasis, taip pat 4 cm storio, sluoksnis“, – sakė jis.

Statant naująjį tiltą, į žemę milžinišku grąžtu buvo įgręžti 45 cm diametro ir 8 m ilgio poliai, – iš viso į abu tiltus bus sukalta 110 polių. Poliai tvirtinami juos jungiančiu pamatu, viršum kurio betonuojamos kolonos. Kolonų plotis – 0,8 m, ilgis – 12,5 m. Kiekvienam tiltui abipus statoma po 2 kolonas, ant jų klojamos perdangų sijos.

Abu tiltai, pasakojo S. Jančauskas, būsią identiškų dydžių: jų ilgis – 64 m, o bendras plotis – 28,7 m. Jie bus atskirti vienas nuo kito, eismas jais vyks priešingomis kryptimis – bus įrengta po 2 juostas.

Pėstieji ir dviratininkai tiltą kirs įrengtu 3,7 pločio taku. Jau ir dabar tilto statytojai pasirūpino pėsčiaisiais – įrengė nuo transporto srautų atitvertą praėjimą atkarpoje nuo J. Basanavičiaus gatvės iki „Trevenos“ degalinės.

Trukdo lietus ir šaltis

Kelio Palanga–Šiauliai 1,4 km ilgio ruožo nuo ligoninės ligi kavinės „Airovita“ renovacijos darbams vadovaujanti bendrovės „Žemaitijos keliai“ projekto vadovė Angelija Rupeikaitė sakė, jog dėl šalčių darbus sustabdę visoje atkarpoje: „Žemė įšalusi. Dabar atvyks brigada tiltą griauti. O kai atšils, pirmiausiai kitąpus pilsime pylimą – tik gerokai mažesnį negu naujam tiltui, senasis tiltas prasiplės į bažnyčios pusę. Paskui jau kibsime į turbo žiedą, judėsime ir ligoninės link“, – kalbėjo A. Rupeikaitė.

Ji sakė, jog vienu metu šio kelio renovacijos darbus dirba apie 20 darbininkų.

Pasak projekto vadovės, sudėtingiausias darbas šiame ruože ir buvo įrengti pylimą naujajam tiltui. Ji neslėpė, jog darbus nuo pradžių jiems labai apsunkino tai, kad bendrovė ESO laiku neiškėlė savo tinklų bei transformatorinės prie sankryžos. „Trukdė ir merkiantys rudens lietūs. Dabar reikia tik gerų orų – gal pavasaris labai nevėluos, kelią komisijai turime priduoti vėliausiai lapkričio mėnesį“, – tvirtino A. Rupeikaitė.

Renovacijai – per 5 mln. eurų

Kelias po renovacijos, leidžiantis nuo geležinkelio viaduko, ties kavine „Airovita“ praplatės į 4 eismo juostas. Jomis važiuosime ligi turbo žiedo, kuris bus įrengtas dabartinės sankryžos vietoje. Išvažiuojant iš turbo žiedo ligoninės link, kelias vėl susiaurės į dvi eismo juostas.

Specialistų teigimu, turbo žiedas bus paprastesnis ir saugesnis įvažiuoti ir išvažiuoti iš jo. Vairuotojai jame turės orientuotis pagal rodykles, tačiau pačiame žiede persirikiuoti į kitą juostą negalės, nes jame bus įrengti išbetonuoti atitvarai. Pėstieji eis per perėjas su saugumo salelėmis, kurios bus įrengtos iš trijų pusių, kaip buvo ir ligi renovacijos.

Respublikinės reikšmės kelio A11 atkarpos, kurios ilgis palei Kretingos miestą yra 1,4 km, renovacijos darbų sąmata siekia 5,384 mln. eurų.

Darbai yra finansuojami iš 2 šaltinių: Lietuvos automobilių kelių direkcijos, kuri įsipareigojo sutvarkyti važiuojamąją dalį ir tam skyrė 4,3 mln. eurų, bei Kretingos rajono savivaldybės, kuri privalės už 1 mln. eurų sutvarkyti apšvietimą, lietaus kanalizaciją, pėsčiųjų bei dviračių takus. 
Objektai. Technologijos. Verslas

nuotrauka
2024-07-19 09:43
Tarptautinė investicinė VMG grupė Akmenės laisvojoje ekonominėje zonoje (LEZ) veikiančiose medienos perdirbimo ir baldų gamyklose bei didžiausiame Baltijos šalyse pramonės inovacijų parke Klaipėdos rajone iki metų pabaigos planuoja įdarbinti dar beveik 200 įvairių sričių darbuotojų.
nuotrauka
2024-07-18 07:24
Įprastą mūrijimo būdą – sausus mišinius ateityje pakeis inovatyvi technologija, reikalaujanti mažiau laiko, žmogiškųjų ir finansinių resursų. Trečią dešimtmetį statybinių medžiagų rinkoje skaičiuojanti įmonė „Tegra State“ savo asortimentą papildė nauju produktu – FOME FLEX GLUE BLOCKS blokelių putų ...
nuotrauka
2024-07-17 08:01
Surenkamojo gelžbetonio su galutine apdaila svarba architektūroje ir statyboje yra didelė dėl daugelio priežasčių. Šios technologijos privalumai apima tiek ekonominius, tiek techninius, tiek estetinius aspektus, kurie prisideda prie efektyvesnio ir kokybiškesnio statybos proceso.
nuotrauka
2024-07-12 07:55
Viena ryškiausių pastarojo meto tendencijų – atsinaujinančios energijos naudojimas namų ūkiuose. KONTESTA, bendradarbiaudama su saulės modulius į rinką tiekiančia įmone AUTONOMECO, jau antrus metus gamina automobiliams statyti skirtas stogines, terasas su saulės moduliais. Tokias stogines įmonės dem...
nuotrauka
2024-07-11 13:45
Trečia pagal dydį Estijos statybos bendrovė „Mapri Ehitus" įsigijo 72 proc. Lietuvos statybos bendrovės „Bauschmidt" akcijų. Statybos bendrovė, iki šiol daugiausia užsiėmusi žemės ūkio statybomis, pakeitė pavadinimą į „Mapri Statyba" ir šiuo metu plečia savo veiklą kitose statybos srityse.
nuotrauka
2024-07-11 09:34
SBA grupės plėtojamame prekybos ir verslo mieste „Urban HUB“ Kaune pasirašyta sutartis dėl 3900 kv. m erdvių nuomos su „Energijos skirstymo operatoriumi“ (ESO). Į greta Kauno laisvosios ekonominės zonos įsikūrusį miestelį ESO komanda, planuojama, persikels jau 2025 m. I ketvirtį.
nuotrauka
2024-07-10 13:31
Perdegimo sindromas gali užklupti dėl pernelyg didelio darbo krūvio, užimtumo bei menko poilsio ir darbo balanso. Nors perdegimas niekaip nesusijęs su metų laikais, ekspertai įspėja, kad vasarą reikėtų būti atidesniems ir stebėti savo psichologinę sveikatą. Pasak jų, vasaros grafikas dažniausiai ku...
nuotrauka
2024-07-10 07:24
Įmonė „Gerbūvio projektai“ įgyja pagreitį. Jau trečius metus sparčiai auga užsakymų portfelis, o nuo 2020 m. apyvarta kasmet auga kone dvigubai. 2023-aisiais įmonė tempo nemažino.
nuotrauka
2024-07-09 08:02
Po dvejus metus trukusių atnaujinimo (kapitalinio remonto) darbų prekybos ir laisvalaikio centras PANORAMA tapo vienu iš įstabiausių centrų ne tik Vilniuje, bet ir regione. Aštuoniais etapais sėkmingai įvykdyti darbai proceso dalyviams suteikė patirties, kuri dėl santykinai nedidelės Lietuvos prekyb...
nuotrauka
2024-07-08 15:46
NT plėtros bendrovė „Homa Group“ buvusio Panevėžio mėsos kombinato teritorijoje Smėlynės g. 85 ketvirtadienį oficialiai pradės beveik 9000 kv. m ploto prekybos parko „TOWER" statybas. Kompanija jau yra susitarusi dėl didesnės dalies ploto nuomos, o 14 mln. Eur vertės projektą planuojama atidaryti ki...
nuotrauka
2024-07-08 14:40
Investicijų valdymo įmonės „Demus Asset Management" valdomo nekilnojamojo turto projekto „Ežero takais by Citus" plėtrai užtikrintas 4,2 mln. eurų finansavimas. Į projektą iš viso ketinama investuoti 7,95 mln. eurų – dalį šios sumos, 2 mln. eurų „Demus Asset Management" jau anksčiau pritraukė iš in...
nuotrauka
2024-07-08 14:19
Prieš dvejus metus Kauno Laisvoji ekonominė zona (LEZ) paskelbė apie pirmąjį pritrauktų investicijų milijardą, šiuo metu investicijų suma jau artėja prie antrojo milijardo – ji siekia 1,56 milijardo eurų. Šios investicijos artimiausiu metu leis sukurti beveik 10 tūkst. aukštos kvalifikacijos darbo v...
nuotrauka
2024-07-08 07:23
Dėl įmonės INTERSURGICAL kitos paskirties inžinerinio statinio (automatizuotų sandėliavimo sistemų statinys), kurį RASEINIŲ STATYBA pastatė Švenčionių rajone, Statybos inspekcija kreipėsi į teismą, reikalaudama panaikinti statybą leidžiantį dokumentą (SLD) ir statinį nugriauti. Po beveik dvejus metu...
nuotrauka
2024-07-05 07:59
Siekiant užtikrinti gyventojų komfortą ir gerovę, akustikos ir garso reikalavimai pastatų projektuose tampa vis svarbesni. Akustikos kokybė turi didelę reikšmę ne tik gyvenamosiose patalpose, bet ir biuruose, mokyklose, ligoninėse, kt. pastatuose. Garso izoliacija padeda sumažinti triukšmo lygį, užt...
nuotrauka
2024-07-03 13:51
„EIKA" grupei priklausanti investicijų valdymo įmonė „Eika Asset Management" (EAM), 2023 m. valdžiusi keturis investicijų fondus, sako, kad tai buvo naujų rinkų ir naujų produktų paieškos metai. Jau padarytų investicijų grąža džiugino, tad įmonė skyrė laiką nagrinėti naujoms galimybėms, kai kurios j...
nuotrauka
2024-07-02 13:39
Nuo liepos 2 d. Nidoje duris atveria pirmoji bendradarbystės (angl. coworking) erdvė „Out of Office“. Susimokėję už dieną, savaitę, mėnesį ar net visą vasarą ja pasinaudoti galimybę turės visi Kuršių Nerijoje dirbantys poilsiautojai. Nauja erdvė įsikūrė buvusio restorano „Bo House“ patalpose ant Kur...
nuotrauka
2024-07-01 16:45
Nekilnojamojo turto (NT) plėtros bendrovės „Realco" duomenimis, birželį NT sostinės pirminėje rinkoje parduoti 204 būstai ir fiksuoti 7 sutarčių nutraukimai. Palyginti su geguže, kuomet buvo parduoti 247 būstai, pardavimai sumažėjo kiek daugiau nei 17 proc.
nuotrauka
2024-06-28 14:59
Sostinės Žalgirio ir Linkmenų gatvių sankryžoje iškilusį ir vidaus įrengimo darbus jau pradėjusį „Sand Offices" verslo centrą pasirinko pirmieji nuomininkai. Tai – internetinė finansavimo platforma „CapitalBox", restoranas „Laurus" ir buitinės technikos studija „Prenta studio". Verslo centro statybų...
nuotrauka
2024-06-28 14:02
Vilniuje duris atvėręs „Artery" verslo centras pelnė pasaulinį tvarumo įvertinimą – pagal tarptautinę sistemą BREEAM jam suteiktas „Outstanding" sertifikatas naujos statybos pastatų kategorijoje. Šiuo metu tokį aukščiausios kartelės pripažinimą, įrodantį žaliajam pastatui keliamų reikalavimų atitiki...
nuotrauka
2024-06-27 09:35
Būsto pirkėjams labai svarbus aspektas yra žalia namų aplinka ir vaizdas pro langą. Nekilnojamojo turto (NT) plėtotojai pastebi, kad ypač geidžiami yra būstai, šalia kurių yra miškas, parkas, kita žalioji erdvė ar vandens telkinys. Tačiau miestuose natūralios gamtos „pasiūla“ yra ribota, tad urbanis...

Statybunaujienos.lt » Objektai. Technologijos. Verslas