2022 rugsėjo 29 d. ketvirtadienis, 23:35
Reklama  |  facebook

„Avona“ didžiuojasi įgyvendinusi tiek kariškiams, tiek visuomenei svarbų projektą

2017-02-06 09:32
Už karinių oro pajėgų aviacijos bazės II paieškos gelbėjimo posto (Paieškos ir gelbėjimo postas) pastato Kaune statybą bendrovė „Avona“ pelnė aukso medalį „Lietuvos metų gaminio 2016“ konkurse. Projektas įgyvendintas S. Dariaus ir S. Girėno aerodromo teritorijos dalyje, kurioje yra 3 sraigtasparnių aikštelės, saugomos Kultūros paveldo departamento, tad statyti čia galima tik prisitaikant prie esamo bendrojo aerodromo funkcinio zonavimo, laikantis bendrųjų eksploatacijos reikalavimų bei panaudojant ir išsaugant išlikusių vertybių elementus, šiuo atveju – išlikusias sraigtasparnių aikšteles.
nuotrauka
Karinių oro pajėgų aviacijos bazė pastatyta S. Dariaus ir S Girėno aerodrome, kuris, įkurtas 1915 m. Aleksote, yra vienas iš seniausiai veikiančių aerodromų Lietuvoje ir vienas iš seniausių Europoje. „Avonos“ nuotr.


Minimos įmonės
Avona, UAB
Karinių oro pajėgų aviacijos bazės II paieškos gelbėjimo postas Kaune suprojektuotas ir pastatytas veikiančiame S. Dariaus ir S. Girėno aerodrome. Nors šis sudėtingas, bet kartu ir estetiškas statinys priklauso karinėms oro pajėgoms, jis naudojamas kaip paieškos ir gelbėjimo postas, kuriame visą parą budi kariškiai ir kitas personalas.

Karinių oro pajėgų aviacijos bazės Paieškos ir gelbėjimo posto kompleksą sudaro sraigtasparnio angaras, administracinis buitinis korpusas bei atskirai stovintis ūkinio blokas – stoginė, garažas bei katilinė. Pastato architektūrinė išraiška – vadinamosios aerodrominės formos, korpusai – su ovaliniais langais angare bei pilkšvais sidabro spalvos skardos rombais („žvynais“). „Vientisa fasadų ir stogų danga sudaro specifinį aviacinio statinio estetikos įspūdį. Šitokiam statinio eksterjerui pritarė ir Kultūros paveldo departamento ekspertai“, – sako UAB „Avona“ generalinis direktorius Česlovas Zabarauskas, tvirtindamas, kad tai yra vienas iš moderniausių karinių oro pajėgų statinių Europoje.

Tarnauja visuomenei ir papildo Aleksoto kraštovaizdį

Karinių oro pajėgų aviacijos bazė pastatyta S. Dariaus ir S Girėno aerodrome, kuris, įkurtas 1915 m. Aleksote, yra vienas iš seniausiai veikiančių aerodromų Lietuvoje ir vienas iš seniausių Europoje. Šio pastato paskirtis yra specifinė, todėl reikėjo sudėtingų projektinių sprendimų.

Užsakovo pageidavimu, Paieškos ir gelbėjimo posto teritorijoje įrengta 14 vietų automobilių stovėjimo aikštelė. 

Pagrindinis Paieškos ir gelbėjimo posto pastatas yra sraigtasparnio angaras, kuris turi pakeliamus 27,5 m pločio ir 7 m aukščio vartus. Sraigtasparnis į angarą yra įstumiamas.

Su administraciniu korpusu angaras sujungtas vidinėmis durimis, vedančiomis į pagrindinį pastato koridorių, jungiantį visas pagrindines patalpas, ir turintį du evakuacinius išėjimus. Pagrindinėse erdvėse įrengtos patalpos, būtinos darbui bei poilsiui.

Pastato fasadų apdailos sprendimus padiktavo pastato architektūra: visas fasadas padengtas šviesiai pilkais rombo formos cinko skardos lakštais, langų apvadai – tamsiai pilkos skardos.

Karinių oro pajėgų aviacijos bazės II paieškos ir gelbėjimo posto pastato statybų metu buvo įgyvendinta daug sudėtingų projektinių sprendimų, išlaikytas KPD saugomų objektų vientisumas ir savitumas. Pastatytas Paieškos ir gelbėjimo postas ne tik tarnauja visuomenei, bet ir puikiai papildo Aleksoto kraštovaizdį. Pasak Č. Zabarausko, naujasis Paieškos ir gelbėjimo postas yra tikra miesto puošmena, kuria gali didžiuotis visi kauniečiai.

Konstrukcinė dalis – teko įgyvendinti sudėtingus projektinius sprendinius

Projekto, kurį Kaune, 1 919 643 kv. m sklype, įgyvendino bendrovė „Avona“, vertė – 3 833 657,21 €. Bendras sraigtasparnio angaro ir administracinio korpuso plotas siekia 1 780,24 kv. m, o aukštis – 11,95 m; stoginės su garažu ir katiline plotas – 159 kv. m, aukštis – 4,45 m. Pastato energetinio naudingumo klasė – C, akustinio komforto sąlygų klasė – taip pat C.

Statant 30x32 m ploto ir 11,2 m aukščio sraigtasparnio angarą, buvo įrengti spraustiniai poliniai pamatai, o laikančiosioms angaro konstrukcijoms parinktos plieninės arkos. Arkos skėtimo jėgoms pamatuose atlaikyti grindų konstrukcijoje buvo suprojektuotos stygos. Dvišarnyrė arka lanksčiai sujungta su pamatu. Arkos plokštumos pastovumą užtikrina įstrižieji ryšiai.

Pagalbiniai pastatai (katilinė ir garažas) su stogine sumontuoti iš plieninių laikančių konstrukcijų. Atitvaros įrengtos iš 100–150 mm kompozitinės plokštės su mineraline vata. Denginys ir visas pastato fasadas padengtas rombo formos cinko lakštais. Kolonos ir sijos sujungtos lanksčiai, o sijos su kolonomis – standžiai, taip užtikrinant pastato stabilumą rėmo plokštumoje. Pastato stabilumą iš rėmo plokštumos užtikrina horizontalūs ir įstrižieji ryšiai.

„Atliekant statybos rangos darbus ir įgyvendinant techniniame projekte numatytus sprendinius, mums, kaip rangovams, ne kartą teko susidurti su sudėtingais projektiniais sprendimais ir juos įgyvendinti, – sako bendrovės „Avona“ generalinis direktorius Č. Zabarauskas. – Statant Paieškos ir gelbėjimo posto pastatus, buvo suderinti šiuolaikinės architektūros principai su kultūros paveldo palikimu vienoje teritorijoje.“

Aviacijos bazės Paieškos ir gelbėjimo posto pastatas priklauso karinėms oro pajėgoms, statinyje sudarytos normalios darbo sąlygos – užtikrintas optimalus temperatūros ir drėgmės režimas, geriamo vandens tiekimas, nuotekų šalinimas, patalpų šildymas, vėdinimas, natūralus ir dirbtinis apšvietimas. Koridoriuje ir pasitarimo patalpoje, esančioje pastato viduryje, natūralus apšvietimas užtikrintas įrengus stoglangius.

Gelbsti medikams ir ugniagesiams
Karinių oro pajėgų aviacijos bazės Paieškos ir gelbėjimo posto statiniai suprojektuoti ir pastatyti derinant naujausias technologijas ir kultūrinį paveldą.

„Mes didžiuojamės, kad įgyvendinome projektą, kuris svarbus tiek kariškiams, tiek ir visuomenei“, – sako Č. Zabarauskas. Sraigtasparnio įgula dalyvauja žmonių gelbėjimo operacijose, suteikia būtinąją medicininę pagalbą nukentėjusiajam iki atvykstant medikams, skubiai perveža ligonius į gydymo įstaigą, padeda Lietuvos ugniagesiams gesinti gaisrus, perveža donorų organus transplantacijoms.

Šis objektas, pabrėžia bendrovės „Avona“ vadovas, taip pat labai svarbus ir NATO karinei aviacijai, kuri buvo įsikūrusi Šiauliuose ir vykdė oro policijos misiją.
Reklama
 „Avonos“ nuotr.  
Statybunaujienos.lt
Metų nominacijos

nuotrauka
2022-09-27 07:16
Statybininkų dienos proga apdovanoti du įmonės „Layher Baltic“ darbuotojai. Projektų vadybininkei Margaritai Leganovičiūtei įteikta Lietuvos statybininkų asociacijos padėka, o vyr. pastolių projektavimo inžinieriui Ramanui Dzikavitskiui – Lietuvos Respublikos Seimo pirmininkės padėka.
nuotrauka
2022-09-16 11:26
Vienui vienu punktu iki vienuolikos procentų – tiek per metus Lietuvoje padidėjo renovuotų senų daugiabučių dalis. Maždaug 650 senų daugiabučių perėjo į atnaujintų kategoriją, kurioje jau yra 4387.
nuotrauka
2022-09-14 13:11
Architektūrinės estetikos studijos „arches“ suprojektuotas viešbutis ir SPA Amberton Green SPA Druskininkai laimėjo 1-ąją vietą tarptautiniame tvarios architektūros konkurse „Sustainability in Architecture Construction and Design in Baltics 2022“.
nuotrauka
2022-09-13 09:37
Lietuvos statybos inžinierių sąjungos, Lietuvos statybininkų asociacijos, VšĮ Statybos sektoriaus vystymo agentūros ir Europos statybos inžinierių tarybos atstovai Statybininkų dienos šventės metu Palangoje paskelbė metų inžinieriaus konkurso laimėtojus.
nuotrauka
2022-09-12 06:35,      papildyta 2022-09-14 08:00, Papildyta nuotraukomis
Statybininkų dienos šventėje tradiciškai įvyko jau 9-oji Statybininkų olimpiada.
nuotrauka
2022-09-09 16:10,      papildyta 2022-09-16 15:19, Papildytas sąrašas
Šiandien, rugsėjo 9 d., Palangoje Lietuvos statybininkų asociacijos nariai mini Statybininkų dieną, kuri švenčiama antrąjį rugsėjo savaitgalį. Šventės proga įteikti apdovanojimai statybų sektoriaus atstovams.
nuotrauka
2022-08-01 14:46
Ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė gavo Ukrainos prezidento Volodymyro Zelenskio įsteigtą Ukrainos taikos apdovanojimą. Ukrainos žmonių vardu ministrė apdovanota už paramą Ukrainai šalies karo su Rusija metu.
nuotrauka
2022-07-01 14:04
Liepos 1-ąją, Tarptautinę architektų dieną, oficialiai pristatyti Nacionaliniai architektūros apdovanojimai’2023 (NAA), kuriuos inicijuoja Aplinkos ministerija. Ši diena pasirinkta neatsitiktinai – simboliška, kad lygiai po metų, šventinio renginio metu bus paskelbti pirmieji NAA laimėtojai.
nuotrauka
2022-06-07 10:53
BIM yra modernus įrankis, kuris vis labiau įsitvirtina statybos sektoriuje, apimdamas vis daugiau statybos proceso dalyvių. Apie BIM vertes ir neišnaudotas galimybes – konkurso „Lietuvos BIM projektai 2022“ komisijos nariai: Lietuvos statybininkų asociacijos (LSA) prezidentas, VšĮ „Skaitmeninė staty...
nuotrauka
2022-06-01 07:42
Didžiausiame Lietuvos skaitmeninės statybos tematikos renginyje – tarptautinėje konferencijoje „Skaitmeninė statyba 2022. Vilnius“ – paskelbti ir apdovanoti geriausi 2022 m. BIM projektai.
nuotrauka
2022-05-20 07:38
Konferencijoje „Skaitmeninė statyba 2022. Vilnius“ paskelbti geriausi Lietuvos BIM projektai. Geriausiu BIM projektu užsienyje pripažintas „Science Park Towers“ Švedijoje, kurį įgyvendino „INHUS Engineering“, „Peikko Lietuva“ ir „Staticus“.
nuotrauka
2022-05-18 11:02
Projektavimo įmonė „Atamis“ yra dalis komandos, projektavusios administracinės paskirties pastatą T.Ševčenkos g. 13, Vilniuje. Šis objektas pripažintas geriausiu visuomeniniu BIM projektu. Jam buvo suformuotas pirmasis Lietuvoje „Taip pastatyta“ BIM objekto elektroninis statinio pasas.
nuotrauka
2022-05-17 15:32
Lietuvos elektros perdavimo sistemos operatorė „Litgrid“ kviečia Lietuvos mokslo ir verslo bendruomenes susipažinti su pirmąja Baltijos šalyse prie perdavimo tinklo prijungta 1 MW galios ir 1 MWh talpos baterija ir ją išmėginti.
nuotrauka
2022-05-17 07:15
Konkurse „Lietuvos BIM projektai 2022“ geriausiu visuomeniniu BIM projektu buvo pripažintas UAB „Naresta“, generalinio rangovo, rekonstruotas administracinis pastatas T.Ševčenkos g. 13, Vilniuje. Užsakovas – VĮ „Turto bankas“, projektavo įmonė „Atamis“.
nuotrauka
2022-05-11 07:29
„Raitininkų sodo“ projektas, kurį įmonė „YIT Lietuva“ įgyvendino dviem etapais, sulaukė svarbaus įvertinimo. Konkurse „Lietuvos BIM projektai 2022“ šis projektas pripažintas geriausiu gyvenamųjų pastatų BIM projektu.
nuotrauka
2022-05-10 07:32
KTU Statybos ir architektūros fakulteto Išmaniųjų miestų ir infrastruktūros centro sukurtas Kauno miesto skaitmeninis dvynys konkurse „Lietuvos BIM projektai 2022“ pripažintas geriausiu miesto modelio BIM projektu.
nuotrauka
2022-04-29 07:39
Vilniuje po dviejų metų priverstinės pertraukos įvyko jau antrasis tarptautinis pastolininkų čempionatas, kurį organizavo BSA Baltijos pastolininkų asociacija kartu su įmone „Layher Baltic“.
nuotrauka
2022-04-29 06:35
Europos Komisija, vykdydama Klimatui neutralių ir sumanių miestų misiją, prisidės prie 100 Europos miestų, sieksiančių iki 2030 m. neutralizuoti savo poveikį klimatui, plėtros. Tarp jų pateko du Lietuvos miestai – Vilnius ir Tauragė. Jie gaus paramą ir finansavimą, kad per šį dešimtmetį taptų klimat...
nuotrauka
2022-04-25 09:08
Balandžio 22 d., penktadienį, didžiausiame skaitmeninės statybos tematikos renginyje Lietuvoje – tarptautinėje konferencijoje „Skaitmeninė statyba 2022. Vilnius“ – paskelbti ir apdovanoti geriausi 2022 m. Lietuvos BIM projektai. VšĮ „Skaitmeninė statyba“ rengiamame kasmetiniame konkurse 6-iose kateg...
nuotrauka
2022-04-25 07:43
Penktadienį, balandžio 22 d., Viktoras Voroncovas, LAYHER BALTIC vadovas, buvo apdovanotas Valstybinės darbo inspekcijos (VDI) auksiniu pasižymėjimo ženklu.

Statybunaujienos.lt » Metų nominacijos

nuotrauka

Likviduojant istorinę taršą, bus išvalyta virš 6 tūkst. kub. m užteršto grunto

Teritorijos, dėl neatsakingos veiklos sovietmečiu užterštos cheminėmis medžiagomis, po sutvarkymo pamažu virsta poilsio zonomis.
nuotrauka

Pagal universalaus dizaino principus paklotas nestandartinių formų trinkelių grindinys Kulautuvoje

Grindinį žmonės paprastai pastebi tik dviem atvejais: kai už jo užkliūva arba grožėdamiesi negali atitraukti akių. Kauno rajono Kulautuvos miestelio Akacijų alėjoje ir V.Augausko gatvėje pak...