2021 spalio 19 d. antradienis, 11:10
Reklama  |  facebook

„Bauroc“. Namo konstrukcijos lemia jaukumą, saugumą ir komfortabilumą

2017-04-28 11:33
Šiųmetinėje RESTOJE pristatomas naujas prekinis ženklas bauroc. Šį prekinį ženklą naudoja bendrovė AEROC, taip pat pakeitusi pavadinimą: dabar tai yra bendrovė „Bauroc“.
nuotrauka
Bendrovės „Bauroc“ nuotr.


Minimos įmonės
Bauroc, UAB
„Naujoji mūsų tapatybė ir prekės ženklas bauroc (bau vokiečių kalba reiškia statyba, rock – akmuo) simbolizuoja daug skirtingų statybinių medžiagų, kurių paskirtis gali būti pati įvairiausia, – pasakoja bendrovės „Bauroc“ generalinis direktorius Alvidas Musius. – Mūsų produktai naudojami pradedant individualių gyvenamųjų namų statyba ir baigiant žemės ūkio bei pramoninės paskirties pastatų apdaila. Visi produktai pagaminti iš akmens, t. y. akytojo betono.“

Įmonė veikia 15 metų, gaminių asortimentas išaugo kelis kartus. Greta įvairių statybinių blokelių siūlomos armuotos sąramos, didelių matmenų montuojamos pertvarų ir sienų plokštės, ugniai atsparios sienų plokštės, sausieji statybiniai mišiniai, įrankiai ir pagalbiniai reikmenys. Tokia plati sritis ir buvo priežastis pakeisti prekės ženklą, nes pavadinimas nebeatspindėjo įmonės veiklos.

Įmonės asortimente atsirado ir dar vienas naujas prekinis ženklas „Roclite“ – tai yra kokybiška, bet pigesnė medžiaga. Šio ženklo blokelis labiau orientuotas į ekonominį sektorių. Tačiau, palyginus su bauroc, „Roclite“ neturi plataus asortimento, kurį galima būtų pasiūlyti klientui.

Taip pat, kaip ir bauroc, „Roclite“ gaminamas Estijoje.

„Dažniausiai parodos lankytojai klausinėja apie panaudojimą, apie skirtumus, lyginant su kitomis medžiagomis, – parodos įspūdžiais dalijasi A. Musius. – Išlikę ir senieji mitai, nes žmonės klausia, ar laikys pakabintas paveikslas? Be abejo. Tačiau kaip galima rinktis namo sienas pagal tai, ar ant sienos bus galima pakabinti paveikslus? Yra svaresnių priežasčių, dėl ko reikia rinktis akyto blokelio namo sienas.“

Klausia ir apie kokybę, bet ne paskutinis ir klausimas apie kainas. Žmonės, pastebi įmonės vadovas, vis linkę rinktis kainą, o statybas pradėti nuo interjero ir paveikslų kabinimo. Tačiau požiūris keičiasi: atsiranda profesionalumas, klientai ima suvokti, kaip svarbu pasirinkti geras medžiagas, negalima taupyti konstrukcijų sąskaita, nes tai lemia jaukumą, saugumą ir komfortabilumą.

„Kadangi sugriežtinti reikalavimai namo energiniam efektyvumui, kai privalu statyti ne žemesnės negu A klasės namus, noriu atkreipti dėmesį kaip tik į akytojo betono blokelius, kurie turi neginčijamų pranašumų, – sako A. Musius. – Gerai pastatyti galima su visomis medžiagomis, skirtumas tik – sąnaudos ir skirtingi sprendimo būdai. Akytas betonas yra pigi medžiaga, paprastai naudojama, nes net blogai statant niekada nepadarysi blogai.“

Pasak bendrovės „Bauroc“ vadovo, akytasis betonas padeda išvengti problemų dėl kiaurų sienų, šalčio tiltų, pelėsio – jeigu konstrukcija statoma bent minimaliai išmanant apie statybą, ji neturi šalčio tilto. Kitas akcentas – statant namą iš akyto betono, nereikės brangių pamatų – galima rintis juostinius pamatus, tik projektuojant reikia įvertinti, kiek pakelti grindis, kad jos ne sutaptų su pamato viršumi, o būtų šiek tiek aukščiau – per vieną–dvi mūro eiles. Tokiu būdu eliminuojamas šalčio tiltelis su pamatu.

„Svarbu tinkamai pasirinkti tokias sąramas, kurios padeda išvengti šalčio tiltų montuojant langus, – sako A. Musius. – Langą rekomenduojame įstatyti į mūrą, tik reikia pasirinkti 30 centimetrų storio blokelį, kad vizualiai atrodytų gerai, nes pasirinkus plonesnį blokelį, reikės „išnešinėti“ į šiltinimo medžiagą. Toks sprendimas yra geras energiniu požiūriu, t.y. eliminuojami visi šalčio tilteliai, bet turi ir trūkumų, apie kuriuos niekas nekalba.“

Anot A. Musiaus, jeigu langas bus „išneštas“ į šiltinimo medžiagą, kainuos apie 40 procentų brangiau. Kitas dalykas – nėra daug specialistų, kurie tai padarytų gerai iš pirmo karto. Jeigu prisieis keisti taip įmontuotus langus, o fasadas bus tinkuojamas, pakeisti langus bus sunku, nes reikės ardyti fasadą.

„O mūsų sprendimas – langas statomas į mūrą, taip sutaupant darbų ir medžiagų sąskaita, nes langą galima bus pakeisti net kada ir labai paprastai – reiks pakeisti tik angokraščius. Mes rekomenduojame ir visą angokraštį, kuris yra sumūrytas, išklijuoti polistirenu arba kitomis specialiomis medžiagomis. Į taip suformuotą „dėžutę“ įstatomas langas ir nelieka šalčio tiltų“, – pasakoja A. Musius.

Kodėl su kitomis medžiagomis negalima to daryti? Pasirinkus šaltą medžiagą (akytas betonas yra šiltas), anot įmonės vadovo, nepavyks išvengti šalčio tilto. Nes nelogiška statyti namo su labai storomis sienomis. O pasirinkus plonesnes, lango vaizdas iš vidaus nebus pats geriausias.

 
Statybunaujienos.lt
RESTA

nuotrauka
2020-06-02 10:01,      papildyta 2020-10-02 15:00, Papildyta pranešimų vaizdo įrašais
Kaip atsitiko, kad viena pagrindinių ekonomikos sričių – statybos, dažnai linksniuojama kaip efektyvumo stokojančių industrijos šakų?
nuotrauka
2020-06-01 10:09
Dėl šiuolaikinių technologijų, net ir karantino metu atsiradę apribojimai nėra kliūtis, norintiems ir toliau sėkmingai organizuoti renginius. Vienas tokių pavyzdžių – Lietuvos parodų ir kongresų centro „Litexpo“ organizuojama statybų paroda „Resta 2020“, kuri šiais metais dalyvius ir lankytojus pasi...
nuotrauka
2020-05-19 11:35
Gyvenimui ir darbui persikėlus į virtualią erdvę, tarptautinė statybų paroda „Resta 2020“ taip pat keičia formatą. Ji keliasi į skaitmeninį pasaulį ir kviečia statybų sektoriaus įmones virtualiai pristatyti savo aktualiausias naujienas vartotojams patogiai ir saugiai – vienoje platformoje, vienu pri...
nuotrauka
2019-05-06 14:44
Prieš penkerius metus VŠĮ „Skaitmeninė statyba“ steigėjai organizavo pirmąją konferenciją „Skaitmeninė statyba 2014“, kuri tapo neatskiriama „Restos“ dalimi. Steigėjų pastangos spartinti BIM diegimą Lietuvoje ir šviesti statybos sektoriaus bendruomenę, pradėjo duoti pirmuosius rezultatus.
nuotrauka
2019-05-03 08:24
Jau trečią kartą iš eilės parodoje RESTA įvyko konkursas „Įspūdingiausios Restos ekspozicijos“, kurio metu komisija išrinko įdomiausių ekspozicijų penketuką – įmones ir ekspozicijų projektų autorius.
nuotrauka
2019-05-02 07:50
Balandžio 25-26 d. Lietuvoje viešėjo Europos statybos pramonės federacijos (FIEC) prezidentas Kjetil Tonning kartu su federacijos technologijų vadove Sue Arundale.
nuotrauka
2019-04-30 14:51
„Restoje“ įvykusio tarptautinio pastolininkų čempionato nugalėtojais tapo UAB „Hotrema“ profesionalai. Antroji liko pastolininkų komanda iš Estijos įmonės „Adelante“, trečioji – įmonės „Arad“ komanda iš Lenkijos.
nuotrauka
2019-04-29 16:50
Jau ketvirtus metus iš eilės VšĮ „Skaitmeninė statyba“ kartu su Lietuvos statybininkų asociacija organizavo konkursą „Lietuvos BIM projektai”, kurio nugalėtojai buvo apdovanoti „Skaitmeninė statyba 2019. Vilnius“ konferencijoje, didžiausios statybų parodos „Resta“ metu. Konkursas yra skirtas išrinkt...
nuotrauka
2019-04-29 16:08
„Ukmergės gelžbetonis“ ką tik pasibaigusioje „Restoje“ pristatė tradicinius gaminius. Įmonei buvo svarbu priminti parodos lankytojams apie gamyklą ir savo gaminius.
nuotrauka
2019-04-26 07:25
Į Vilnių atvyko ir dalyvaus šiandien vykstančioje konferencijoje RESTOJE Europos statybos pramonės (FIEC) prezidentas Kjetil Tonning. Jis statybų sektoriaus bendruomenei skaitys pranešimą konferencijoje „Skaitmeninė statyba 2019. Vilnius”.
nuotrauka
2019-04-26 07:09
Kol Lietuvoje vis dar diskutuojama, verta ar neverta eiti statybų pramonės skaitmeninimo keliu, Vakaruose tuo seniai neabejojama. Atsiliekame net nuo Rytų – NVS šalys sparčiai juda pažangos kryptimi ir intensyviai dirba prie statybų skaitmeninimo projektų, tvirtina UAB „AGA CAD“. Pažangos pavyzdžiu ...
nuotrauka
2019-04-25 16:47
Tarptautinės statybos ir remonto parodos RESTA metu jau trečią kartą įvyko konkursas „Įspūdingiausios RESTOS ekspozicijos“. Šiandien, balandžio 24 d., paskelbti nugalėtojai.
nuotrauka
2019-04-25 09:20
Vakar, balandžio 24 d., prasidėjusioje tarptautinėje statybų parodoje „Resta 2019“ lankytojai galėjo ne tik pasisemti įkvėpimo, kaip įsirengti svetainę, vonią, virtuvę ar terasą, tačiau ir pamatyti tris skirtingus miegamųjų interjerus. 40 kv. m plote įrengtos interjerų ekspozicijos, atspindinčios tr...
nuotrauka
2019-04-25 07:54
Bendrovė BAUMIT, į Lietuvą tiekianti fasadų sistemas, RESTOJE pristatinėja sveiką statybą.
nuotrauka
2019-04-25 07:48
Statybinės medžiagos, kurias RESTOJE pristato įmonė BAUROC, nesikeičia jau kurį laiką. Tačiau, kaip sako įmonės direktorius Alvidas Musius, keičiasi technologijos ir pasiūlymai.
nuotrauka
2019-04-24 18:46
Jungiklių ir išmaniųjų namų sistemų centras „Jung Vilnius“ RESTOJE pristato itin praktiškų produktų, kurie taupo namus įsirenginėjančių žmonių ir interjero dizainerių laiką, pinigus, tuo pat metu suteikdami galimybių rinktis, derinti ir lyginti kainas.
nuotrauka
2019-04-24 16:03
Kaip dekoruoti namų sienas ir lubas? Kokios statybų sektoriaus naujienos pasiekė Lietuvos rinką, kokios tendencijos įsitvirtina? Kaip nesuklysti renkantis augalus ir įsirengiant žalią plotą prie namų ar balkone? Atsakymų visi statybų sektoriaus profesionalai, naujakuriai bei savo būstą statyti, įsir...
nuotrauka
2019-04-24 07:27
Saulei kylant laikas susimąstyti apie namų eksterjerą, nes jaukus rytas su kavos puodeliu, savaitgalio pietūs arba nuostabi vakarienė lauko terasoje – tikras malonumas. Tačiau subjuręs oras ar, atvirkščiai, pernelyg intensyvūs, varginantys saulės spinduliai gali sugriauti planus ir pasisėdėjimas gry...
nuotrauka
2019-04-19 10:34
Ar žinote, kokios interjero tendencijos šiuo metu madingiausios? Kaip įsirengti mažą erdvę? Kaip atnaujinti vienspalves namų sienas ir papuošti jas, pavyzdžiui, žydinčiomis gėlėmis? Visi atsakymai parodoje RESTA.
nuotrauka
2019-04-17 07:33
Tarptautinėje statybų parodoje „RESTA 2019“ balandžio 24–27 d. parodų ir kongresų centre „Litexpo“ rasite visas jungiklių ir išmanių namų centro „JUNG Vilnius“ naujienas.

Statybunaujienos.lt » RESTA