2024 balandžio 16 d. antradienis, 16:56
Reklama  |  facebook

Betono elementų gamintojai kraštovaizdžio architektams suteikia priemonių kurti įstabius aplinkos projektus Fotogalerija

2023-07-05 07:31
Estetiškos ir kokybiškos takų dangos, apdailos elementai, želdiniai bei kraštovaizdžio architektų idėjos lemia aplinkos projektų kokybę. Norint sukurti „och“ efektą keliančią erdvę, reikia gaminių, kurie atitiktų kontekstą, būtų funkcionalūs, bet tuo pat metu būtų estetiškai patrauklūs.
nuotrauka
„Brikers LT“ trinkelės Vilniaus Aukštaičių gatvėje. „Brikers LT“ nuotr.


Minimos įmonės
Brikers LT, UAB
Želdynai, UAB
Trinkelės yra vienas iš aplinkos projektų elementų – tiek kalbant apie estetiką, tiek ir apie funkcionalumą.

Kuo svarbios trinkelės aplinkos projektuose

Trinkelių pasirinkimą lemia architekto sumanymas sukurti gražesnį vaizdą, patogesnę erdvę ar įgyvendinti specifines aplinkos funkcijas. Visais šiais atvejais labai svarbi aplinkos danga, kuri erdvei suteikia struktūrą ir vizualinį patrauklumą, nulemtą spalvų, formos, medžiagiškumo. Todėl trinkelės dažnai puikiai papildo estetišką aplinkos projektą. Jos gali būti naudojamos ir kaip dekoratyvinis elementas takeliuose, soduose, terasose arba įvairiose vietose, kuriose siekiama įdomaus vaizdo, elegancijos efekto, ir kaip elementas konkrečiai funkcijai atlikti.

Brikers LT trinkelėsNuotraukoje –
Ant tokio grindinio neužsistovės vanduo,
nes trinkelių forma užtikrina jo pralaidumą.

Tiek architektai, tiek ir bendruomenė vis labiau linkusi rinktis kuo daugiau žalumos, kuri tinka visur, kurios niekada nebus per daug, kuri sušvelnina ir pagyvina bendrą vaizdą, o žmogaus sukurtą aplinką leidžia suvokti kaip organišką gamtos dalį. Kaip pastebi įmonės „Želdynai“ kraštovaizdžio architektas Vainius Pilkauskas, dėl klimato kaitos ištinka kaitra, sausros arba staigios liūtys. Betono gaminiai negali eliminuoti šių problemų, tačiau sumaniai juos naudojant, galima švelninti šiuos pokyčius, prie jų prisitaikyti. Kaip vieną iš tokių sprendimų jis mini vandeniui laidžias dangas, kurios gali apsaugoti kuriamas erdves nuo potvynių.

„Mes girdime architektų problemas ir reaguojame į jas, rinkdamiesi gaminių dizainą. „Brikers LT“ bendradarbiauja su ekspertais, stebi naujausias technologijas bei mokslo pažangą tvarumo srityje. Stengiamės būti inovatyvūs ir prisitaikyti prie besikeičiančių rinkos poreikių bei vartotojų lūkesčių“, – dalijasi mintimis UAB „Brikers LT“ pardavimų vadovas Audrius Brazdeikis.

Įmonės asortimente – įvairūs aplinkotvarkos elementai: kelių formų betoniniai gėlių vazonai, betono trinkelės, kurios natūraliai jungia žaliąją zoną ir grindinį. Vienos iš tokių trinkelių – draugiškos aplinkai EKO, „Tetris T“ ir „Tetris L“, kurios sudaro tarpus žolei augti, todėl nebereikia ieškoti kompromiso ir rinktis tarp betono grindinio ir žalumos – šios trinkelės leidžia turėti abu elementus. EKO, „Tetris T“ ir „Tetris L“ atlieka dar vieną svarbią funkciją, kurią mini kraštovaizdžio architektai – drenavimo: ant tokio grindinio neužsistovės vanduo, nes trinkelių forma užtikrina jo pralaidumą.

Architektams pasiūlys naujų priemonių, leidžiančių kurti unikalius raštus ir modelius

Aplinkos dizaino vizijai įgyvendinti architektai ieško kuo įvairesnių aplinkos elementų, kurie leistų eksperimentuoti ir sukurti estetišką, harmoningą aplinkos projektą. Tad šiuo atveju yra svarbi trinkelių spalva ir forma, dydis ir santykis su kitais elementais, tekstūra ir modeliai.

BRIKERS LT TRINKELĖS

Trinkelės architektams suteikia priemonę kurti įvairius raštus

„Brikers LT“ planuoja naujo dizaino gaminių, kad architektai gautų būtinų įrankių, inspiruojančių kūrybinius sumanymus ir padedančių realizuoti kilusias idėjas.

„Mes suprantame, kad architektai trokšta turėti kuo daugiau galimybių kurti įstabias erdves, todėl plėsime turimą trinkelių asortimentą“, – sako A.Brazdeikis.

Pildant asortimentą naujais gaminiais, įmonė pasiūlys įvairių formų trinkelių, pritaikytų skirtingiems architektūroms ir aplinkos tipams. Tad architektai įgys priemonę kurti unikalius raštus ir modelius.

Kiekvienas aplinkos projektas turi gretimybių, kurios kuria kontekstą. Kad naujas projektas darniai įsilietų arba suskambėtų solo, reikia suvaldyti daugybę detalių: įkurdinti mažąją architektūrą, rasti sąsają su nestandartinėmis vietovėmis, įveikti įkalnes ir nuokalnes, apgludinti kampus arba, priešingai, juos akcentuoti, sukurti ramybės pojūtį arba pašėlusią dinamiką. „Brikers LT“ trinkelės padeda įveikti šiuos iššūkius, žaisti spalvomis ir atspalviais, o naudojant kampinius elementus, skirtingus nuolydžius sudarinėti įvairius modelius ar žiedinius raštus.

Tvarioje gamykloje gims tvarūs aplinkos elementai

„Aplinkos projektuose naudojamos medžiagos turi derėti tarpusavyje, būti patogios ir lengvai prižiūrimos, pritaikytos būsimam vietos scenarijui, įvertinant būsimas apkrovas, eksploatacijos intensyvumą ir funkcionalumą. Tačiau daugiau dėmesio siūlyčiau kreipti į tvarius aplinkai sprendimus ir rinktis gaminius, galinčius kurti pridėtinę vertę aplinkos projektams, aplinkos erdvių naudotojams“, – akcentuoja kraštovaizdžio architektas V.Pilkauskas.

BRIKERS LT TRINKELĖS

„Brikers LT“ trinkelės Vilkaviškio autobusų stotyje

Tvarių, žalių gaminių poreikis vis didėja. Atliepiant šią tendenciją, įmonė „Brikers LT“ Vilniaus regione, Vievyje ėmėsi statyti naują betono gaminių, skirtų aplinkai tvarkyti, gamyklą. Tai bus Baltijos šalyse moderniausia gamykla, kurioje ypatingas dėmesys bus skiriamas naujos kartos EKO trinkelėms. Kraštovaizdžio architektai ir dangų naudotojai jau įvertino tvirtą ir stabilią jų dangą, kuri taip pat sprendžia ir perteklinio paviršinio vandens problemą. Todėl šiuo metu gaminamų 3 tipų populiarių EKO trinkelių asortimentą papildys dar 3–4 nauji gaminiai.

„Brikers LT“ kompanijos ir naujos gamyklos politika dar labiau atitiks mūsų siekį gamyboje ir gaminiuose įgyvendinti tvarumo ir ekologiškumo tendenciją. Trinkelių gamybai stengiamės naudoti ekologiškas medžiagas, tokiu būdu mažindami neigiamą poveikį aplinkai, o paleidę naujas gamybos linijas, turėsime techninių galimybių naudoti perdirbamąsias medžiagas, kurios mažins atliekų kiekį bei taupys išteklius, – dalijasi „Brikers LT“ pardavimų vadovas A.Brazdeikis. – Gamybos procesas bus optimizuotas, siekiant mažinti energijos sąnaudas ir atliekų išmetimą. Naudodami energiją taupančius efektyvius gamybos įrenginius ir taikydami gamybos metodikas, minimizuosime žalingą poveikį aplinkai.“

BRIKERS LT TRINKELĖS

„Brikers LT“ trinkelės automobilių stovėjimo aikštelėje

„Brikers LT“
Tvarioje gamykloje bus gaminami ne tik tvarūs gaminiai. Įmonė ir toliau susitelkia į briaunų ir nuožulų dizainą, siūlydama gaminius su klasikinėmis ir mikronuožulomis arba visai be nuožulų, taip atverdama kelią kurti aplinką pagal universalaus dizaino principus, kurių esmė – naudotis dangomis visuomeniniuose, sporto ar poilsio objektuose turi būti patogu visiems.
Gaminiai be nuožulų padeda suvaldyti ir triukšmą, nes eismas jomis vyksta tyliau.

Gamintojai rinkai siūlo betono gaminius – skirtingų formų, spalvų, nuožulų, dydžių, funkcionalumo. Tad tik nuo kūrėjų idėjų, dizaino vizijos, projekto stiliaus ar funkcionalumo priklausys, kaip aplinkoje suskambės betono gaminys.  

„Brikers LT“ nuotr.

Statybunaujienos.lt
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
Aplinka

nuotrauka
2024-04-15 15:30
Lietuvos apeliacinis teismas konstatavo, kad nekokybiškus konteinerius įrengusios bendrovės VšĮ Šiaulių regiono atliekų tvarkymo centrui (ŠRATC) turės atlyginti daugiau nei 445 tūkst. eurų žalą.
nuotrauka
2024-04-12 13:47
Tarptautinė žaliosios energetikos bendrovė „Ignitis renewables" veikla rodo ryžtą tausoti aplinką. Prisijungusi prie ekspedicijos „Išsaugokime Baltiją", įmonė savo aplinkosauginių iniciatyvų sąrašą papildė dar viena svarbia priemone. Pasak įmonės atstovų, šis žingsnis taps dar vienu būdu užtikrinti,...
nuotrauka
2024-04-12 13:21
Sakoma, kad svarbiausias kriterijus renkantis būstą yra vieta. Tačiau šiemet Lietuvoje atliktas tyrimas atskleidė, kad kone pusė (48 proc.) šalies gyventojų kaip prioritetą nurodo būsto energinį efektyvumą. Tiesa, trečdalis apklaustųjų pripažino, kad nėra svarstę apie investicijas, kurios padėtų pag...
nuotrauka
2024-04-11 10:29
„Orientuokimės į tai, kad mūsų vaikai neprisimintų tokio reiškinio kaip sąvartynas. Į Europos Sąjungą prieš 20 metų Lietuva įstojo prižiūrėdama šalyje 850 sąvartynų, šiuo metu yra tik 11 jų, o ateityje jų turėtų iš viso nebelikti“, – teigė pranešime cituojamas aplinkos ministras Simonas Gentvilas tr...
nuotrauka
2024-04-10 14:51
Augant statybų apimtims, auga ir atliekų kalnai – statybų aikštelėse, kaip pastebi atliekų tvarkytojai, ypač daugėja plastiko pakuočių. Nors daliai statytojų atliekų rūšiavimas vis dar – papildomas rūpestis, iš tiesų tai – ne tik tvarus, bet ir ekonomiškai naudingas sprendimas. Tiesa, planuojantys s...
nuotrauka
2024-04-09 10:43
Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT), Seimo Aplinkos apsaugos komiteto prašymu, atliko Aplinkos apsaugos įstatymo pakeitimo ir Aplinkos oro apsaugos įstatymo pakeitimo ir papildymo įstatymo projektų antikorupcinį vertinimą. STT dėl šių projektų Seimo Aplinkos apsaugos komitetui pateikė 7 antikorupcines ...
nuotrauka
2024-04-08 10:22
Generalinės prokuratūros prokuroras, siekdamas apginti viešąjį interesą, kreipėsi į Regionų administracinį teismą su prašymu septynių asmenų naudai solidariai iš Lietuvos valstybės ir Neringos savivaldybės priteisti beveik 1 mln. Eur (923 030, 43 Eur).
nuotrauka
2024-04-05 09:39
Turto bankas atidarė saulės parkus, kurie elektra aprūpina įmonės valdomus visuomeninės paskirties pastatus. Skaičiuojama, kad 2,21 MW suminės galios saulės parkai per 25 metų eksploatacijos laikotarpį CO2 emisiją sumažins kone 7 tūkst. tonų ir padengs didžiąją dalį elektros energijos poreikio pasta...
nuotrauka
2024-04-04 17:36
Alytaus miesto savivaldybės administracija ir Suvalkų miesto savivaldybė kartu įgyvendins Žaliosios infrastruktūros gerinimo pasienio regiono miestų teritorijose projektą „The Gardens“, iš dalies finansuojamą Europos Sąjungos.
nuotrauka
2024-04-04 11:09
Žadama keisti potvynių rizikos valdymo tvarkos aprašą ir peržiūrėti, kiek tikslingos jame numatytos finansuoti priemonės.
nuotrauka
2024-04-03 15:05
Balandžio 2d. baigėsi kvietimas norintiems atnaujinti savo individualų gyvenamąjį namą ir padidinti energinio naudingumo klasę. Mėnesį laiko trukęs kvietimas sulaukė didelio gyventojų susidomėjimo – gauta arti 2 000 paraiškų už daugiau nei 16 mln. eurų. Aktyviausiai namų modernizavimo galimybėmis do...
nuotrauka
2024-03-29 13:40
Artėjant gražiausiai pavasario šventei – Šv. Velykoms, daugelis ieško originalių būdų papuošti namus ir šventinį stalą. Aplinkos ministerija siūlo savo erdvių puošybai pasirinkti natūralias, tvarias dekoracijas. O ypač gerą darbą gamtai galima padaryti tam panaudojant invazinius augalus, pavyzdžiui,...
nuotrauka
2024-03-28 11:33
Po daugiau nei 3 metus trukusios rekonstrukcijos atidaryta Švenčionių nuotekų valykla. Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA) administravo daugiau nei 3 mln. eurų vertės projektą, modernizuojant Švenčionių miesto nuotekų valymo įrenginius ir užtikrinant nepertraukiamas, patikimas ir kokybiškas pa...
nuotrauka
2024-03-28 09:55
Kovo 27 dienos vakarą Vilniuje Panerių gatvėje AB „Ruvis“ teritorijoje užsiliepsnojo automobilių atliekų apdorojimo aikštelė. Aplinkos apsaugos agentūros laboratorija išvyko paimti aplinkos oro mėginių bei atlikti kietųjų dalelių ir kitų teršalų matavimų. Taip pat buvo parengta artimiausių valandų t...
nuotrauka
2024-03-26 09:51
Lietuvoje žaliąją elektros energiją jau perka daugiau nei kas dešimtas Lietuvos gyventojas. Labiausiai tarp jų išsiskiria 26-25 m. gyventojai, bendrai jie sudaro daugiau nei trečdalį (35,5 proc.) perkančiųjų žalią elektros energiją.
nuotrauka
2024-03-22 10:05
Nors egzistuoja daugybė pirčių nuomos pasiūlymų, tačiau dažnai žemės sklypo savininkas susimąsto apie nenuginčijamą privalumą – nuosavą pirtį. Tuomet kyla klausimas – ar turimame žemės sklype pirties statyba yra galima, o jei planuojama pirtis bus statoma šalia vandens telkinio – kokiu atstumu ją ga...
nuotrauka
2024-03-21 13:52
Daugiau nei pusė maisto atliekoms rūšiavimui skirtų priemonių atsiėmusių sostinės gyventojų ėmėsi rūšiuoti maisto atliekas. Tai atskleidė naujausias Vilniaus apskrities atliekų tvarkymo centro (VAATC) atliktas tyrimas. Kaip teigia VAATC direktorius, džiugina ne tik rūšiuojančių žmonių skaičius, bet ...
nuotrauka
2024-03-21 10:16
Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo (LVAT) teisėjų kolegija 2024 m. kovo 20 d. administracinėje byloje dėl Klaipėdos rajono savivaldybės tarybos (Taryba) sprendimo nepritarti UAB „Dantora“ planuojamai ūkinės veiklos galimybei Ketvergiuose (Klaipėdos r.) pareiškėjo apeliacinį skundą atmetė.
nuotrauka
2024-03-20 11:07
Iki šiol, vertinant teisės aktų projektų poveikį aplinkai ir klimato kaitai, dažniausiai buvo naudojami kokybiniai metodai, kurie ne visada užtikrino palankiausių ar efektyviausių aplinkos būklės gerinimui sprendimų priėmimą. Lietuva žengia svarbų žingsnį link duomenimis pagrįstos aplinkosaugos poli...
nuotrauka
2024-03-20 10:58
Iš Vilniaus centro viešuoju transportu pasiekiamas vienintelis miestas mieste monotoniško pramoninio miestelio rūbą siekia iškeisti tapti išskirtine vieta vaikščiojimo entuziastams. Grigiškių Vokės bendruomenės iniciatyva Vokės pakrantėje pradėtas rengti 1 kilometro gamtos stebėjimo takas.

Statybunaujienos.lt » Aplinka