2024 liepos 16 d. antradienis, 9:00
Reklama  |  facebook

Betono elementų gamintojai kraštovaizdžio architektams suteikia priemonių kurti įstabius aplinkos projektus Fotogalerija

2023-07-05 07:31
Estetiškos ir kokybiškos takų dangos, apdailos elementai, želdiniai bei kraštovaizdžio architektų idėjos lemia aplinkos projektų kokybę. Norint sukurti „och“ efektą keliančią erdvę, reikia gaminių, kurie atitiktų kontekstą, būtų funkcionalūs, bet tuo pat metu būtų estetiškai patrauklūs.
nuotrauka
„Brikers LT“ trinkelės Vilniaus Aukštaičių gatvėje. „Brikers LT“ nuotr.


Minimos įmonės
Brikers LT, UAB
Želdynai, UAB
Trinkelės yra vienas iš aplinkos projektų elementų – tiek kalbant apie estetiką, tiek ir apie funkcionalumą.

Kuo svarbios trinkelės aplinkos projektuose

Trinkelių pasirinkimą lemia architekto sumanymas sukurti gražesnį vaizdą, patogesnę erdvę ar įgyvendinti specifines aplinkos funkcijas. Visais šiais atvejais labai svarbi aplinkos danga, kuri erdvei suteikia struktūrą ir vizualinį patrauklumą, nulemtą spalvų, formos, medžiagiškumo. Todėl trinkelės dažnai puikiai papildo estetišką aplinkos projektą. Jos gali būti naudojamos ir kaip dekoratyvinis elementas takeliuose, soduose, terasose arba įvairiose vietose, kuriose siekiama įdomaus vaizdo, elegancijos efekto, ir kaip elementas konkrečiai funkcijai atlikti.

Brikers LT trinkelėsNuotraukoje –
Ant tokio grindinio neužsistovės vanduo,
nes trinkelių forma užtikrina jo pralaidumą.

Tiek architektai, tiek ir bendruomenė vis labiau linkusi rinktis kuo daugiau žalumos, kuri tinka visur, kurios niekada nebus per daug, kuri sušvelnina ir pagyvina bendrą vaizdą, o žmogaus sukurtą aplinką leidžia suvokti kaip organišką gamtos dalį. Kaip pastebi įmonės „Želdynai“ kraštovaizdžio architektas Vainius Pilkauskas, dėl klimato kaitos ištinka kaitra, sausros arba staigios liūtys. Betono gaminiai negali eliminuoti šių problemų, tačiau sumaniai juos naudojant, galima švelninti šiuos pokyčius, prie jų prisitaikyti. Kaip vieną iš tokių sprendimų jis mini vandeniui laidžias dangas, kurios gali apsaugoti kuriamas erdves nuo potvynių.

„Mes girdime architektų problemas ir reaguojame į jas, rinkdamiesi gaminių dizainą. „Brikers LT“ bendradarbiauja su ekspertais, stebi naujausias technologijas bei mokslo pažangą tvarumo srityje. Stengiamės būti inovatyvūs ir prisitaikyti prie besikeičiančių rinkos poreikių bei vartotojų lūkesčių“, – dalijasi mintimis UAB „Brikers LT“ pardavimų vadovas Audrius Brazdeikis.

Įmonės asortimente – įvairūs aplinkotvarkos elementai: kelių formų betoniniai gėlių vazonai, betono trinkelės, kurios natūraliai jungia žaliąją zoną ir grindinį. Vienos iš tokių trinkelių – draugiškos aplinkai EKO, „Tetris T“ ir „Tetris L“, kurios sudaro tarpus žolei augti, todėl nebereikia ieškoti kompromiso ir rinktis tarp betono grindinio ir žalumos – šios trinkelės leidžia turėti abu elementus. EKO, „Tetris T“ ir „Tetris L“ atlieka dar vieną svarbią funkciją, kurią mini kraštovaizdžio architektai – drenavimo: ant tokio grindinio neužsistovės vanduo, nes trinkelių forma užtikrina jo pralaidumą.

Architektams pasiūlys naujų priemonių, leidžiančių kurti unikalius raštus ir modelius

Aplinkos dizaino vizijai įgyvendinti architektai ieško kuo įvairesnių aplinkos elementų, kurie leistų eksperimentuoti ir sukurti estetišką, harmoningą aplinkos projektą. Tad šiuo atveju yra svarbi trinkelių spalva ir forma, dydis ir santykis su kitais elementais, tekstūra ir modeliai.

BRIKERS LT TRINKELĖS

Trinkelės architektams suteikia priemonę kurti įvairius raštus

„Brikers LT“ planuoja naujo dizaino gaminių, kad architektai gautų būtinų įrankių, inspiruojančių kūrybinius sumanymus ir padedančių realizuoti kilusias idėjas.

„Mes suprantame, kad architektai trokšta turėti kuo daugiau galimybių kurti įstabias erdves, todėl plėsime turimą trinkelių asortimentą“, – sako A.Brazdeikis.

Pildant asortimentą naujais gaminiais, įmonė pasiūlys įvairių formų trinkelių, pritaikytų skirtingiems architektūroms ir aplinkos tipams. Tad architektai įgys priemonę kurti unikalius raštus ir modelius.

Kiekvienas aplinkos projektas turi gretimybių, kurios kuria kontekstą. Kad naujas projektas darniai įsilietų arba suskambėtų solo, reikia suvaldyti daugybę detalių: įkurdinti mažąją architektūrą, rasti sąsają su nestandartinėmis vietovėmis, įveikti įkalnes ir nuokalnes, apgludinti kampus arba, priešingai, juos akcentuoti, sukurti ramybės pojūtį arba pašėlusią dinamiką. „Brikers LT“ trinkelės padeda įveikti šiuos iššūkius, žaisti spalvomis ir atspalviais, o naudojant kampinius elementus, skirtingus nuolydžius sudarinėti įvairius modelius ar žiedinius raštus.

Tvarioje gamykloje gims tvarūs aplinkos elementai

„Aplinkos projektuose naudojamos medžiagos turi derėti tarpusavyje, būti patogios ir lengvai prižiūrimos, pritaikytos būsimam vietos scenarijui, įvertinant būsimas apkrovas, eksploatacijos intensyvumą ir funkcionalumą. Tačiau daugiau dėmesio siūlyčiau kreipti į tvarius aplinkai sprendimus ir rinktis gaminius, galinčius kurti pridėtinę vertę aplinkos projektams, aplinkos erdvių naudotojams“, – akcentuoja kraštovaizdžio architektas V.Pilkauskas.

BRIKERS LT TRINKELĖS

„Brikers LT“ trinkelės Vilkaviškio autobusų stotyje

Tvarių, žalių gaminių poreikis vis didėja. Atliepiant šią tendenciją, įmonė „Brikers LT“ Vilniaus regione, Vievyje ėmėsi statyti naują betono gaminių, skirtų aplinkai tvarkyti, gamyklą. Tai bus Baltijos šalyse moderniausia gamykla, kurioje ypatingas dėmesys bus skiriamas naujos kartos EKO trinkelėms. Kraštovaizdžio architektai ir dangų naudotojai jau įvertino tvirtą ir stabilią jų dangą, kuri taip pat sprendžia ir perteklinio paviršinio vandens problemą. Todėl šiuo metu gaminamų 3 tipų populiarių EKO trinkelių asortimentą papildys dar 3–4 nauji gaminiai.

„Brikers LT“ kompanijos ir naujos gamyklos politika dar labiau atitiks mūsų siekį gamyboje ir gaminiuose įgyvendinti tvarumo ir ekologiškumo tendenciją. Trinkelių gamybai stengiamės naudoti ekologiškas medžiagas, tokiu būdu mažindami neigiamą poveikį aplinkai, o paleidę naujas gamybos linijas, turėsime techninių galimybių naudoti perdirbamąsias medžiagas, kurios mažins atliekų kiekį bei taupys išteklius, – dalijasi „Brikers LT“ pardavimų vadovas A.Brazdeikis. – Gamybos procesas bus optimizuotas, siekiant mažinti energijos sąnaudas ir atliekų išmetimą. Naudodami energiją taupančius efektyvius gamybos įrenginius ir taikydami gamybos metodikas, minimizuosime žalingą poveikį aplinkai.“

BRIKERS LT TRINKELĖS

„Brikers LT“ trinkelės automobilių stovėjimo aikštelėje

„Brikers LT“
Tvarioje gamykloje bus gaminami ne tik tvarūs gaminiai. Įmonė ir toliau susitelkia į briaunų ir nuožulų dizainą, siūlydama gaminius su klasikinėmis ir mikronuožulomis arba visai be nuožulų, taip atverdama kelią kurti aplinką pagal universalaus dizaino principus, kurių esmė – naudotis dangomis visuomeniniuose, sporto ar poilsio objektuose turi būti patogu visiems.
Gaminiai be nuožulų padeda suvaldyti ir triukšmą, nes eismas jomis vyksta tyliau.

Gamintojai rinkai siūlo betono gaminius – skirtingų formų, spalvų, nuožulų, dydžių, funkcionalumo. Tad tik nuo kūrėjų idėjų, dizaino vizijos, projekto stiliaus ar funkcionalumo priklausys, kaip aplinkoje suskambės betono gaminys.  

„Brikers LT“ nuotr.

Statybunaujienos.lt
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
Aplinka

nuotrauka
2024-07-15 16:01
Panevėžio miesto savivaldybė primena, kad vyksta gražiausios aplinkos konkursas ir kviečia jame dalyvauti Panevėžio miesto daugiabučių gyvenamųjų namų bendrijas, įstaigas, įmones, privačių valdų savininkus.
nuotrauka
2024-07-15 12:48
Nuo šiandien, liepos 15 d., įsigalioja birželį Seimo patvirtinto Klimato kaitos valdymo įstatymo naujos redakcijos dauguma nuostatų, kuriomis į nacionalinę teisę perkeliamos ir įgyvendinamos naujai priimtų Europos Sąjungos „Fit for 55“ teisėkūros paketo teisės aktų nuostatos.
nuotrauka
2024-07-12 09:45
Tarptautinė žaliosios energetikos bendrovė „Ignitis renewables" Tauragės rajone baigė saulės elektrinės statybas prie jau veikiančio vėjo parko, taip sukuriant pirmąjį bendrovės hibridinį saulės ir vėjo elektrinių parką ir atveriant didesnes galimybes efektyviau išnaudoti valdomą infrastruktūrą ir ž...
nuotrauka
2024-07-10 13:50
Skundų iš Klaipėdos regiono gyventojų skundų dėl iš įmonių sklindančių nemalonių kvapų savivaldybė sulaukia kasmet. Šią savaitę aplinkos ministras Simonas Gentvilas su uostamiesčio vadovais, bendruomene, miesto ir rajono savivaldybių Aplinkosaugos komitetų nariais bei įmonių atstovais aptarė kvapų p...
nuotrauka
2024-07-10 11:18
Energinis efektyvumas Lietuvos gyventojams vis dar yra svarbiausia tvaraus pastato savybė – šį aspektą kaip svarbiausią nurodo kas antras šalies gyventojas (54 proc.), rodo reprezentatyvi „Spinter tyrimai" apklausa. Tuo tarpu pastato neutralumas klimatui, bioįvairovės apsauga ar turimi tarptautiniai...
nuotrauka
2024-07-10 07:24
Įmonė „Gerbūvio projektai“ įgyja pagreitį. Jau trečius metus sparčiai auga užsakymų portfelis, o nuo 2020 m. apyvarta kasmet auga kone dvigubai. 2023-aisiais įmonė tempo nemažino.
nuotrauka
2024-07-08 14:07
Vilniaus miesto savivaldybė kreipėsi į Aplinkos apsaugos agentūrą (AAA) su prašymu naujai peržiūrėti statybų atliekas tvarkančiai įmonei UAB „Atliekų rūšiavimo centras" dar 2016 m. suteiktą leidimą vykdyti veiklą. Gauta informacija, kad AAA nustatė 20 dienų terminą per kurį statybų atliekas tvarkant...
nuotrauka
2024-07-02 13:47
Šiąnakt apie 1 val. nakties kilo gaisras Kauno regioniniame nepavojingų atliekų sąvartyne Lapių seniūnijoje, Kauno rajone.
nuotrauka
2024-06-28 14:49
„Via Lietuva“ šiais metais didina savo veikloje taikomus aplinkosauginius sprendimus. Dar šiais metais įmonė ant triukšmą mažinančių užtvarų netoli Vilniaus įrengs saulės modulius. Jų pagaminta žalioji energija bus naudojama kelio ženklų apšvietimui.
nuotrauka
2024-06-27 10:11
Vyriausybė pritarė Aplinkos ministerijos parengtam įstatymų pakeitimų paketui, tobulinančiam atliekų prevencijos ir tvarkymo sistemą. Daugelis pakeitimų susiję su apmokestinamųjų gaminių, ypač padangų, taip pat alyvos, elektros ir elektroninės įrangos, baterijų ir akumuliatorių, pakuočių atliekų, ek...
nuotrauka
2024-06-27 09:35
Būsto pirkėjams labai svarbus aspektas yra žalia namų aplinka ir vaizdas pro langą. Nekilnojamojo turto (NT) plėtotojai pastebi, kad ypač geidžiami yra būstai, šalia kurių yra miškas, parkas, kita žalioji erdvė ar vandens telkinys. Tačiau miestuose natūralios gamtos „pasiūla“ yra ribota, tad urbanis...
nuotrauka
2024-06-26 14:24
Rygos biurų nuomos kompleksui „Elemental Business Centre" suteiktas aukščiausias BREEAM New Construction „Outstanding" įvertinimas. Tai yra pirmasis nekilnojamojo turto (NT) projektas Latvijoje, gavęs tokio aukšto lygio įvertinimą. Tuo tarpu „Outstanding" įvertinimą Lietuvoje jau turi du verslo cent...
nuotrauka
2024-06-13 10:55
Nuo š. m. sausio pradėjusioje veikti Aplinkos ministerijos sukurtoje Nuotekų tvarkymo informacinėje sistemoje (NTIS) jau yra užsiregistravę daugiau nei 1 tūkst. vartotojų: apie 550 organizacijų atstovų ir panašus skaičius privačių asmenų, turinčių individualius nuotekų tvarkymo įrenginius.
nuotrauka
2024-06-07 09:36
Vasaros sezono daugelis neįsivaizduoja be šašlikų ar kitų ant grotelių kepamų patiekalų. Kokias galimybes mėgautis ant grotelių kepamais patiekalais turi daugiabučių namų gyventojai pasakoja daugiabučių priežiūra ir administravimu užsiimančios „Civinity Namai“ atstovas Arūnas Armanavičius.
nuotrauka
2024-06-06 09:30
„Vilniaus duona" pradėjo įgyvendinti šilumogrąžos sistemos projektą Panevėžio kepykloje. Duonos gamybos metu susidaranti energija, anksčiau leidžiama per kaminus vėjais, virs nauda: šildys karštą vandenį ir patalpas. Taip bus taupoma šilumos reikmėms skirta energija ir mažinama CO2 emisija. Į projek...
nuotrauka
2024-06-05 14:00
Aplinkos ministerija trečiadienį Prezidentūroje įteikė apdovanojimus žaliausiai Lietuvos savivaldybei. Šiemet ja tapo Panevėžio miesto savivaldybė. Taip pat apdovanota Jurbarko rajono savivaldybė. Ji per metus padarė didžiausią pažangą ir reitinge pakilo per 34 pozicijas, lyginant su 2023 m. rezulta...
nuotrauka
2024-06-05 11:05
Pasvalio rajone veikianti bioetanolio ir biodujų gamintoja „Kurana“ įrengs gamyklą, kurioje iš maisto ar pašarų tiekimo grandinėje netinkamų naudoti pramoninių atliekų, pavyzdžiui, krakmolo suspensijos atliekų bei maisto atliekų, bus gaminamas antros kartos bioetanolis. Gamykla turėtų pradėti veikti...
nuotrauka
2024-06-05 09:49
Vilniaus paukštyną pasiekė dar pernai gruodį įsigyta mobilioji oro taršos ir kvapų stebėjimo stotis, į kurią investuota daugiau kaip 30 tūkst. eurų. Stotis šiuo metu įrengiama ir testuojama. Planuojama, kad ji įmonės teritorijoje visa apimtimi veikti pradės liepą.
nuotrauka
2024-05-31 09:26
Alytaus miesto savivaldybė su VšĮ Centrine projektų valdymo agentūra pasirašė Alytaus Jaunimo parko ir aplinkinės teritorijos atgaivinimo projekto finansavimo sutartį. Bendra projekto vertė 3,1 mln. Eur.
nuotrauka
2024-05-31 09:19
Aplinkos projektų valdymo agentūra primena, kad jau nuo gegužės 28 d. savivaldybių administracijos kviečiamos pasinaudoti parama, atliekant valstybinės miško žemės sklypų priežiūrą, apsaugą ir tvarkymo darbus bei rengiant valstybinės miško žemės sklypų miškotvarkos projektus. Šiai paramos priemonei ...

Statybunaujienos.lt » Aplinka

nuotrauka

Įmonės GERBŪVIO PROJEKTAI apyvartas augina plečiamas paslaugų paketas ir kelių projektai

Įmonė „Gerbūvio projektai“ įgyja pagreitį. Jau trečius metus sparčiai auga užsakymų portfelis, o nuo 2020 m. apyvarta kasmet auga kone dvigubai. 2023-aisiais įmonė tempo nemažino.