2024 liepos 25 d. ketvirtadienis, 9:45
Reklama  |  facebook

Buvęs Kauno r. savivaldybės administracijos direktorius nuteistas už kyšius iš statybos bendrovių

2024-06-03 16:40
Klaipėdos apygardos teismas, išnagrinėjęs baudžiamąją bylą, kaltu pripažino buvusį Kauno rajono savivaldybės administracijos direktorių Ričardą Pudževelį ir 5 asmenis. Buvusiam savivaldybės administracijos direktoriui skirta reali 4 metų ir 6 mėnesių laisvės atėmimo bausmė ir daugiau nei 13 tūkst. eurų dydžio bauda. Iš nuteistų asmenų iš viso konfiskuota turto už beveik 80 tūkst. eurų, kitiems nuteistiems asmenims bendrai skirta beveik 70 tūkst. eurų baudų.
nuotrauka
Freepik nuotr.


Minimos įmonės
Roalsa, UAB
Kauno r. savivaldybė,
STT (Specialiųjų tyrimų tarnyba),

Valstybinį kaltinimą teisme palaikė Kauno apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras, ikiteisminį tyrimą atliko Specialiųjų tyrimų tarnybos Kauno valdybos pareigūnai.

Paėmė kyšį statybinėmis medžiagomis ir paslaugomis

Baudžiamosios bylos duomenimis, tuometinis Kauno rajono savivaldybės administracijos direktorius, siekdamas turtinės naudos sau ir sutuoktinei, pasinaudodamas užimamomis aukštomis pareigomis ir įtaka, priėmė didesnės negu 250 MGL vertės kyšį, iššvaistė didelės vertės svetimą turtą ir nusikalstamu būdu gautą turtą legalizavo. Dalį nusikalstamų veikų, jis padarė veikdamas organizuotoje grupėje, vadovaudamas ir paskirstydamas konkrečias užduotis kitiems asmenims. R. Pudževelis taip pat buvo kaltinimas susitarus ir paėmus kyšį iš dviejų Kauno statybos bendrovių direktorių.

R. Pudževelis susitarė su fiziniu asmeniu A. B., kad šio šeimos nariui priklausančiame žemės sklype statysis sau gyvenamąjį namą, kuriam statybines medžiagas tieks UAB „Roalsa“, (pagal sutartis su Kauno rajono savivaldybės administracija ši bendrovė teikia šilumos tiekimo paslaugas Kauno rajone veikiančioms švietimo įstaigoms), o gyvenamąjį namą pastačius, jį nupirks, A. B. paliks žemės sklypo vertės pinigų sumą, o likusią sumą A. B. naudos namo įrengimui.

Tyrimo metu buvo nustatyta, kad bendrovės lėšomis apmokant už R. Pudževelio ir jo sutuoktinės reikmėms pateiktas statybines medžiagas ir darbus bei organizavus jų pristatymą į statybvietę, bendromis organizuotos grupės narių pastangomis iššvaistytas ir R. Pudževelio kaip kyšis priimtas didesnės nei 40 tūkst. Eur vertės bendrovės turtas. 2016 m. rudenį sutuoktiniai Pudževeliai, siekdami įteisinti Kulautuvoje pastatytą gyvenamąjį namą ir žinodami, kad šio namo dalis statybinių medžiagų, darbų ir paslaugų yra gauta kaip kyšis, slėpdami tikrąjį jo finansavimo šaltinį, šį turtą įgijo sudarius pirkimo-pardavimo sandorį, taip įteisindami turtą gautą nusikalstamu būdu.

Nuosprendžio sulaukė ir statybos bendrovių vadovai

Teismo apkaltinamųjų nuosprendžių sulaukė ir dviejų bendrovių vadovai E. K. ir L. B. papirkę buvusį administracijos direktorių, už jų vadovaujamų bendrovių atliktus darbus Kauno rajono savivaldybės administracijai priklausančiose švietimo įstaigose.

Taip pat teismas R. Pudževeliui paskyrė ir baudžiamojo poveikio priemonę – 4 metus uždraudžiant būti išrinktam ar paskirtam į valstybės ar savivaldybių institucijų ir įstaigų, įmonių ar nevalstybinių organizacijų renkamas ar skiriamas pareigas. Taip pat konfiskavo iš jo ir jo sutuoktinės po 22 tūkst. eurų viršijančią pinigų sumą. R. Pudževelio sutuoktinė teismo pripažinta kalta, veikiant organizuotoje grupėje, legalizavus nusikalstamu būdu įgytą turtą. Teismas jai skyrė 20 tūkst. eurų viršijančią baudą.

Teismas S. B. pripažino kaltu papirkus R. Pudževelį, iššvaisčius jo vadovaujamos bendrovės turtą, pasisavinus jo vadovaujamos bendrovės turtą, apgaulingai tvarkius bendrovės finansinę apskaitą ir neteisingų duomenų apie pajamas, pelną ar turtą teikimą ir skyrė galutinę 35 tūkst. eurų viršijančią baudą. Taip pat konfiskavo iš jo daugiau nei 34 tūkst. eurų.

Teismas A. B, pripažino kaltu veikiant organizuotoje grupėje padėjus R. Pudževeliui priimti didelės vertės kyšį, iššvaisčius bendrovės turtą ir legalizavus nusikalstamu būdu įgytą turtą bei skyrė jam laisvės atėmimą 2 metams ir 6 mėnesiams, bausmės vykdymą atidėjo dvejiems metams.

Juridinį asmenį UAB „Roalsa“ pripažino papirkus R. Pudževelį, apgaulingai tvarkius bendrovės finansinę apskaitą ir neteisingų duomenų apie pajamas, pelną ar turtą teikimą ir paskyrė galutinę bausmę – juridinio asmens likvidavimą. Privačių bendrovių vadovus L. B. ir E. K. pripažino kaltais papirkus R. Pudževelį ir skyrė jiems po 7 tūkst. eurų viršijančias baudas.

Dėl apgaulingos apskaitos tvarkymo teismas išteisino dviejų statybos bendrovių buhalteres Z. P. ir A. Ch.

Pirmosios instancijos teismo sprendimas per 20 d. gali būti skundžiamas apeliacine tvarka. 
Statybunaujienos.lt
Žymės  Teismas, Byla, BaudosSavivaldybėse

nuotrauka
2024-07-24 10:13
Savivaldybės vadovams aprodyta teritorija, kurioje išaugs priestatas, ir pirmajame aukšte esančios patalpos, į kurias laikinai persikels Priėmimo ir skubios pagalbos skyrius, papasakota, kokie pokyčiai laukia įgyvendinus šį projektą. Daugiausiai nerimo kėlęs klausimas – ar pavyks betranšėju būdu pak...
nuotrauka
2024-07-23 10:48
Klaipėdos uoste įgyvendinamas vieną didžiausių projektų jo istorijoje – bus suformuota ir įveiklinta 100 hektarų apimanti teritorija. Naujos sausumos teritorijos pietinėje Klaipėdos uosto dalyje kūrimui pritarė Aplinkos apsaugos agentūros specialistai, baigtos visos poveikio aplinkai vertinimo proce...
nuotrauka
2024-07-19 09:43
Pėsčiųjų susisiekimas tarp Vitės kvartalo ir Poilsio parko bus saugesnis – Klaipėdos savivaldybė ir AB „LTG Infra“ rengiasi pasirašyti bendradarbiavimo sutartį dėl dviejų lygių pėsčiųjų perėjos per geležinkelį įrengimo ties Pušyno gatve.
nuotrauka
2024-07-17 13:56
Vyriausybė pritarė Ekonomikos ir inovacijų ministerijos pasiūlymui Utenoje steigti pramonės parką ir, atsižvelgiant į jo reikšmę regionui, projektui suteikti valstybei svarbaus projekto statusą.
nuotrauka
2024-07-17 09:38
Seimas priėmė Aplinkos ministerijos parengtas Želdynų įstatymo pataisas, kurios leis optimizuoti ir efektyvinti savivaldybių vykdomą želdynų ir želdinių inventorizaciją bei stebėseną, sumažins administracinę naštą savivaldybių administracijoms ir užtikrins kokybišką, centralizuotą duomenų apie želdi...
nuotrauka
2024-07-17 09:33
Panevėžio miesto savivaldybė atnaujina miesto sporto infrastruktūrą. Artimiausiu metu darbai prasidės Smėlynės g. 2B esančiame futbolo stadione.
nuotrauka
2024-07-17 09:27
Vilniaus miesto savivaldybė tęsia senamiesčio gatvių atnaujinimą. Šiais metais tvarkomos Subačiaus, Paupio, V. Šopeno, Vingrių, Žygimantų, T. Kosciuškos, Seinų, M. Daukšos, Aušros Vartų gatvės, dalis Pylimo gatvės šaligatvių. Ateinančiais metais bus pradėtos tvarkyti Trakų, Barboros Radvilaitės ir M...
nuotrauka
2024-07-16 12:05
VšĮ Šiaulių regiono atliekų tvarkymo centras (toliau – ŠRATC) visuomenei pristatė ilgai lauktą naujieną – naują didelių gabaritų atliekų surinkimo aikštelę (DGASA), adresu S. Dariaus ir S. Girėno g. 1D, Šiauliai. Apie 3,7 tūkst. kvadratinių metrų plote įsikūrusioje atliekų surinkimo aikštelėje gyven...
nuotrauka
2024-07-15 16:01
Panevėžio miesto savivaldybė primena, kad vyksta gražiausios aplinkos konkursas ir kviečia jame dalyvauti Panevėžio miesto daugiabučių gyvenamųjų namų bendrijas, įstaigas, įmones, privačių valdų savininkus.
nuotrauka
2024-07-15 13:09
Siekiant išsiaiškinti, kaip ateityje būtų galima pagreitinti Utenos rajono savivaldybei priklausančių vietinės reikšmės kelių su žvyro danga asfaltavimo darbus, Utenoje išbandyta nauja technologija – kelio pagrindo stabilizavimas ligninu.
nuotrauka
2024-07-12 16:46
Seimas po pateikimo pritarė Aplinkos ministerijos parengtiems Žemės įstatymo ir lydinčiųjų įstatymų pakeitimams, kurie leis valstybinę žemę naudoti efektyviau ir sudarys sąlygas visuomenei gauti maksimalią naudą. Šiuos pakeitimus paskatino Konstitucinio teismo sprendimas ir identifikuotas teisinio r...
nuotrauka
2024-07-12 11:36
Klaipėdoje toliau gerinama infrastruktūra pėstiesiems ir dviratininkams. Darbai neseniai baigti Šilutės plente, ties bendrovės „Klaipėdos energija“ teritorija, taip pat – Dubysos gatvėje. Šilutės plente įrengta daugiau nei pusė kilometro naujų takų, Dubysos gatvėje – daugiau nei 300 metrų. Abiejuose...
nuotrauka
2024-07-11 13:28
Siekiant nukreipti tranzitinį transportą nuo miesto centrinės dalies, Tauragėje šiemet toliau tiesiamas pietinis aplinkkelis. Šiuo metu darbai vyksta ruože nuo Vytauto gatvės iki Dariaus ir Girėno gatvės.
nuotrauka
2024-07-11 09:22
Baigti Panevėžio autobusų stoties statybų rangos darbai. Šiuo metu tvarkoma aplinka, gaminami baldai, pagal sutartį iki spalio mėnesio turi būti baigti sutvarkyti statybos užbaigimo dokumentai. Su kelis dešimtmečius lauktu nauju statiniu panevėžiečiams ir miesto svečiams sudaryta galimybė susipažint...
nuotrauka
2024-07-10 13:50
Skundų iš Klaipėdos regiono gyventojų skundų dėl iš įmonių sklindančių nemalonių kvapų savivaldybė sulaukia kasmet. Šią savaitę aplinkos ministras Simonas Gentvilas su uostamiesčio vadovais, bendruomene, miesto ir rajono savivaldybių Aplinkosaugos komitetų nariais bei įmonių atstovais aptarė kvapų p...
nuotrauka
2024-07-10 11:01
Įsibėgėja Klaipėdoje planuojamos statyti ledo arenos projektavimas. Jau įvyko viešas projektinių pasiūlymų pristatymas, kurio metu visi besidomintys šiuo objektu turėjo galimybę detaliau susipažinti su būsimąja arena, užduoti rūpimus klausimus, pateikti savo pasiūlymus bei išsakyti pastebėjimus.
nuotrauka
2024-07-09 09:52
Antakalnio seniūnijos teritorijoje pradedami Moliakalnio ir P. Morkūno gatvių dalių atnaujinimo darbai. Šiose Dvarčionių gyvenamajame rajone esančiose gatvėse, užtikrinant saugų tiek pėsčiųjų, tiek automobilių judėjimą, bus paklota nauja asfalto danga, įrengti šaligatviai, pakeistas apšvietimas.
nuotrauka
2024-07-08 15:46
Birželio 25 - liepos 5 dienomis gyventojai galėjo balsuoti už labiausiai patinkantį naują pavadinimą dviem Fabijoniškių gatvėms – Liudo Giros ir Salomėjos Nėries. Iš viso gyventojai pasiūlė 1 776 pavadinimus. Po tris pavadinimus kiekvienai gatvei balsavimui išrinko Fabijoniškių bendruomenė kartu su ...
nuotrauka
2024-07-08 14:19
Prieš dvejus metus Kauno Laisvoji ekonominė zona (LEZ) paskelbė apie pirmąjį pritrauktų investicijų milijardą, šiuo metu investicijų suma jau artėja prie antrojo milijardo – ji siekia 1,56 milijardo eurų. Šios investicijos artimiausiu metu leis sukurti beveik 10 tūkst. aukštos kvalifikacijos darbo v...
nuotrauka
2024-07-08 14:07
Vilniaus miesto savivaldybė kreipėsi į Aplinkos apsaugos agentūrą (AAA) su prašymu naujai peržiūrėti statybų atliekas tvarkančiai įmonei UAB „Atliekų rūšiavimo centras" dar 2016 m. suteiktą leidimą vykdyti veiklą. Gauta informacija, kad AAA nustatė 20 dienų terminą per kurį statybų atliekas tvarkant...

Statybunaujienos.lt » Savivaldybėse