2023 birželio 6 d. antradienis, 2:19
Reklama  |  facebook

Dėl įdiegtų naujovių Klaipėdos Ernesto Galvanausko profesinio mokymo centrą verslas pripažįsta kaip statybos sektoriaus dalį

2023-05-23 07:53
Klaipėdos Ernesto Galvanausko profesinio mokymo centro bazė yra vienintelė tokia Klaipėdos regione: nuo pernai čia veikia modernus Statybos sektorinis praktinio mokymo centras (SPMC), kuris jau sudomino ir darbdavius, nes atitinka jų keliamus reikalavimus bei lūkesčius gauti kur kas aukštesnio lygio tęstinio mokymosi paslaugas. Moderni mokymo bazė skatina statybos srities profesinio mokymo pasirinkimą.
nuotrauka
Klaipėdos Ernesto Galvanausko profesinio mokymo centro direktorė dr. Dalia Martišauskienė su mokiniais. Centro nuotr.


Minimos įmonės
Klaipėdos Ernesto Galvanausko profesinio mokymo centras,
Verslas profesinio rengimo centrą vertina pagal tai, ar jame naujovių gali išmokti įmonių darbuotojai: jeigu centras turi naujausių įrankių, įrangos, technologijų ir pasirengusių mokytojų, jis yra pripažįstamas kaip statybos sektoriaus dalis.

Mokiniai ir įmonių darbuotojai mokosi su moderniausia išmaniąja įranga

„Mūsų Centro moderni praktinio mokymo bazė geriau tenkina ir verslo, ir mūsų mokinių poreikius. Tai ir yra tas pokytis, kurio siekėme, – sako dr. Dalia Martišauskienė, Ernesto Galvanausko profesinio mokymo centro direktorė. – Šiuolaikinius mokinius traukia naujovės, išmaniosios technologijos, įdiegtos Centre. Matome, kad jiems patinka mokytis su nauja įranga, mechanizuotais aparatais, CNC staklėmis, naudoti kompiuterines programas. Mokinantis su naujos kartos įrenginiais, į verslą įsilieti daug lengviau. Neatsitiktinai mokiniai, besimokydami dirbti su mechanizuotais aparatais, ima planuoti ir savo verslą.“

Mokymas vyksta ne tik klasėse, naudojant kompiuterius, bet ir praktinio mokymo patalpose, kur mokiniai naudojasi planšetėmis su būtinomis darbui braižymo programomis.

Darbdaviai domisi statybos SPMC nauda įmonėms

Modernios Statybos SPMC įrangos galimybės traukia verslą – įmonių atstovai domisi įranga, susitinka su mokiniais. Verslui suteikiamos visos galimybes čia mokyti darbuotojus atsižvelgiant į konkrečius poreikius – tam pritaikomas ir mokymo turinys.

KLAIPĖDOS ERNESTO GALVANAUSKO PROFESINIO MOKYMO CENTRAS

Klaipėdos Ernesto Galvanausko profesinio mokymo centro bazė yra vienintelė tokia Klaipėdos regione: nuo pernai čia veikia modernus Statybos sektorinis praktinio mokymo centras (SPMC).

Moderni praktinio mokymo įranga, dr. D.Martišauskienės žodžiais, leidžia užtikrinti prieinamas aukštos kokybės profesinio mokymo paslaugas pagal darbuotojams skirtas statybinio profilio ir medienos apdirbimo mokymo programas. Verslo įmonėms teikiamos darbuotojų testavimo ir perkvalifikavimo paslaugos, vykdomas tęstinis statybos srities profesinis mokymas bei suaugusiųjų neformalus švietimas pagal darbdavių poreikius.

Sudėtingesnė informacija? Reikia tik būdo jai perteikti

Modernių, išmanių technologijų naudojimas profesinio mokymo įstaigose paprastai yra susijęs ir su iššūkiais, nes reikalauja daugiau dėmesio mokymuisi, didesnio būtinų žinių bagažo. Todėl Centre dirba aukščiausio lygio profesijos mokytojai, kurie dalyvauja įgūdžių tobulinimo užsiėmimuose, diskutuoja su asmens įgytų kompetencijų vertinimo komisijų nariais, tad gerai žino rinkos poreikius, verslo ir standartinius reikalavimus.

Kad gebėtų optimaliai išnaudoti modernią Centro įrangą ir išmokytų ja dirbti mokinius, mokytojai patys dalyvavo mokymuose, analizavo praktinio pritaikomumo galimybes. Centre mokytojais dirba ir verslo įmonių atstovų, o dalis Centro mokytojų dėsto kolegijose, universitete.

„Šiuolaikinės technologijos ir plačios mokytojų kompetencijos suteikia galimybę pamokas padaryti įdomias, patrauklias, tad ir medžiagos įsisavinimas tampa paprastesnis“, – sako dr. D.Martišauskienė, kalbėdama apie iššūkius ir jų įveikimo būdus.

Santykiai su profesinio mokymo centrais: ne konkuruoti, o kurti sinergiją

Ernesto Galvanausko profesinio mokymo centro bazė yra vienintelė tokia Klaipėdos regione, todėl Centro vadovė dr. D.Martišauskienė laikosi nuostatos, kad modernios bazės išskirtinumas turi tapti ne skiriančia, bet vienijančia visas suinteresuotas puses grandimi.

KLAIPĖDOS ERNESTO GALVANAUSKO PROFESINIO MOKYMO CENTRAS

Klaipėdos Ernesto Galvanausko profesinio mokymo centro direktorė dr. Dalia Martišauskienė su mokiniais

„Esame pasirašę bendradarbiavimo sutartį su 6 Klaipėdos regiono profesinio mokymo įstaigomis, nes norime ne konkuruoti, o bendradarbiauti. Klaipėdos Statybos SPMC priims kitų profesinių mokyklų mokinius praktiniam mokymui, vykdys mokytojų kvalifikacijos tobulinimo renginius, įgyvendins bendrus projektus ir kitas abipusiai naudingas veiklas“, – sako įstaigos vadovė.

Centras atliepia regiono poreikius

Organizuojant regiono įmonių darbuotojams įgūdžių tobulinimo užsiėmimus, seminarus, Centro komanda turi galimybę būti verslo įvykių verpete tiek, kiek reikia vykdomai veiklai, ir neatitrūkti nuo darbdavių pozicijos profesinio rengimo klausimais.Klaipėdos Ernesto Galvanausko profesinio mokymo centro

Mokymo centras, reziumuoja dr. D.Martišauskienė, Klaipėdos Ernesto Galvanausko profesinio mokymo centro direktorė, prisideda ir prie Klaipėdos miesto bei rajono strateginių tikslų ir uždavinių įgyvendinimo, formuodamas profesinio mokymo programų pasiūlą, orientuotą į mokymo paslaugų įvairovę, prieinamumą ir mokymo proceso dalyvių poreikių tenkinimą, nepalikdamas nuošalėje ir mokymosi visą gyvenimą. 

Klaipėdos Ernesto Galvanausko profesinio mokymo centro nuotr. 

Statybunaujienos.ltAktualijos

nuotrauka
2023-06-05 13:07
Vilniaus apygardos teismas kaltu dėl piktnaudžiavimo pripažino buvusį Nacionalinės mokėjimo agentūros (NMA) Teisės departamento direktorių Tautvydą Jakutį. Teismas jam skyrė galutinę 24 479 eurų baudą. Dar penki asmenys nuteisti už prekybą poveikiu. Jie turės sumokėti teismo skirtas baudas nuo 11 29...
nuotrauka
2023-06-05 06:41
Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas gegužę atmetė UAB „Zarasų projektas“ apeliacinį skundą ir paliko galioti Vilniaus apygardos administracinio teismo sprendimą, kuriuo panaikintas Vilniaus savivaldybės administracijos išduoto statybos leidimo (SLD) statyti daugiabutį gyvenamąjį namą, atra...
nuotrauka
2023-06-05 06:22
Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija prie Aplinkos ministerijos (Statybos inspekcija) gauto skundo dėl galimai neteisėtai pastatytos tvoros su atramine sienele pagrindu atliko faktinių duomenų patikrinimą Šiauliuose, Ginkūnų g. Patikrinimo metu išaiškinta ir daugiau šiurkščių pažei...
nuotrauka
2023-06-04 14:40
Vienoje seniausių Vilniaus senamiesčio gatvių už 1,071 mln. eurų parduodamos patalpos istoriniame Vaistinės name. Tai vienas pirmųjų Šv. Jono gatvėje atsiradusių mūrinių pastatų, išsaugojęs bėgančių laikmečių pėdsakus nuo pat ankstyvosios gotikos iki šių dienų.
nuotrauka
2023-06-04 12:13
Nekilnojamojo turto ekspertai sutaria, kad esminę įtaką pardavimams daro išaugusi 6 mėnesių EURIBOR palūkanų norma – šiuo metu ji siekia 3,78 proc., kai praėjusį mėnesį buvo 3,622 proc.
nuotrauka
2023-06-03 07:29
Vilniaus apygardos prokuratūros prokuroras, gindamas viešąjį interesą, priėmė nutarimą, kuriuo įpareigojo Trakų rajono savivaldybės administraciją pašalinti pažeidimus Trakuose, Akmenos ežero pakrantėje esančioje valstybės žemėje, kurie nustatyti vienai įmonei leidus pastatyti terasas ir įrengti dvi...
nuotrauka
2023-06-02 11:37
Kauno oro uostas žengia svarbų strateginį žingsnį – skelbiami tarptautiniai rangovų atrankos viešieji pirkimai keleivių terminalo ir šiaurinio perono plėtros projektams. Šių metų duomenys rodo, kad keleivių srautai Kauno oro uoste yra rekordiniai ir lenkia ankstesnes prognozes. Jei ši tendencija išl...
nuotrauka
2023-06-02 10:15
Bendrovė BAUMIT, į Lietuvą tiekianti fasadų sistemas, atidarė didžiausią Baltijos šalyse „BAUMIT Life“ fasadų centrą - bendradarbystės erdvę, kuri veikia naujose įmonės patalpose Vilniuje, Ukmergės g. 364.
nuotrauka
2023-06-01 14:35
Vakar, gegužės 31 d. pasibaigus kvietimui daugiabučiams atnaujinti, buvo gauta arti 500 paraiškų. Preliminariais skaičiavimais bendra investicijų suma siekia apie 440 mln. eurų.
nuotrauka
2023-06-01 12:01
Statybos sektoriaus vystymo agentūra (SSVA) informuoja apie nuo birželio 1 d. koreguojamus dalies teikiamų paslaugų įkainius. Jie keičiami įvertinus pastarųjų metų pokyčius statybos sektoriuje ir išaugusias sąnaudas gerinant paslaugų kokybę ir prieinamumą.
nuotrauka
2023-06-01 05:56
Šiandien, birželio 1 d., prasideda pagrindinis priėmimas į Lietuvos aukštąsias mokyklas ir profesinio mokymo įstaigas. Į valstybės finansuojamas studijų vietas universitetuose ir kolegijose šiemet numatoma priimti 12,7 tūkst. pirmakursių. Profesinio mokymo įstaigose valstybės finansavimą planuojama ...
nuotrauka
2023-05-31 15:46
Vyriausybė pritarė, kad UAB Statybos produkcijos sertifikavimo centras (SPSC) būtų perduodamas Vilniaus Gedimino technikos universitetui (VILNIUS TECH). Tai sudarys palankias sąlygas VILNIUS TECH studentams ir mokslininkams kartu su bendrovės specialistais vykdyti aukšto lygio mokslinius tyrimus, ek...
nuotrauka
2023-05-31 09:55
Po pareigūnų atliktų kratų grindų dangą pardavinėjusios uostamiesčio įmonės akcininkas ir direktorė sulaukė įtarimų dėl mokesčių vengimo ir keletą metų apgaulingai tvarkytos bendrovės finansinės apskaitos. Įtariama, kad asmenys į valstybės biudžetą galėjo nesumokėti beveik 412 tūkst. eurų pridėtinės...
nuotrauka
2023-05-30 14:29
AB Lietuvos automobilių kelių direkcija kreipiasi į projektuotojus, kad rengdami kelių tvarkymo projektus, visais atvejais įvertintų galimybes išsaugoti kuo daugiau medžių, pritaikant kitas inžinerines saugos priemones, kurios apsaugotų eismo dalyvius.
nuotrauka
2023-05-30 09:55
Pagal Darbo kodekso 30 straipsnio 3 dalį darbdavys privalo imtis visų būtinų priemonių smurto ir priekabiavimo prevencijai užtikrinti ir aktyvių veiksmų pagalbai asmenims, patyrusiems smurtą ar priekabiavimą, suteikti.
nuotrauka
2023-05-30 06:26
Po Europos Komisijos paskelbtos Naujojo Europos bauhauzo iniciatyvos Aplinkos ministerija pradeda skatinti daugiabučių kvartalinę renovaciją. Modernizuojant daugiabučius itin daug dėmesio bus skiriama kvartalo visumai. Planuojama atrinkti iki dešimties Lietuvos savivaldybių, kuriose ši iniciatyva bū...
nuotrauka
2023-05-29 12:56
Pastarojo meto padėtį ir dabartinius iššūkius puikiai apibendrina Europos Sąjungos (ES) ekonomikos komisaro Paolo Gentiloni pareiškimas, kuriame teigiama, kad Rusijos invazija sukelia ne tik neapsakomas kančias ir destrukciją Ukrainoje, bet taip pat trukdo Europos ekonomikos atsigavimui. Karas padid...
nuotrauka
2023-05-29 06:02
Statybos inžinerijos studentų skaičius per pastaruosius keliolika metų sumažėjo kelis kartus. Lietuvoje inžinerijos studentų – tebestudijuojančių ir jau baigusių – ieško taip pat ir užsienio kompanijos. Ką daryti, kad daugiau moksleivių pasirinktų statybos inžineriją, diskutavo Lietuvos statybininkų...
nuotrauka
2023-05-27 09:24
Vilniaus vystymo kompanija mieste vystomiems projektams rengia atviro projekto konkursus. Projektuotojai kviečiami kurti kokybiškus, šiuolaikines tendencijas atitinkančius bei racionalių sprendimų pastatus. Šiuos konkursus vertina kompetentingi komisijos nariai, kurių atranką skelbia Vilniaus vystym...
nuotrauka
2023-05-26 09:27
Socialinės apsaugos ir darbo ministerija papildomai skirs 3 mln. eurų jaunoms šeimoms finansinei paskatai pirmajam būstui įsigyti. Šių lėšų turėtų pakakti daugiau kaip 200 jaunų šeimų, kurios laukia pažymos, patvirtinančios jų teisę į finansinę paskatą. Daugiau lėšų jaunoms šeimoms finansinei paskat...

Statybunaujienos.lt » Aktualijos