2024 birželio 19 d. trečiadienis, 17:54
Reklama  |  facebook

Didžiausiose Baltijos šalyse KTU „WANTed“ karjeros dienose – rekordinis verslo atstovų ir lankytojų skaičius

2018-10-25 07:30
KTU „WANTed“ karjeros dienos 2018 – keturioliktus metus Kauno technologijos universiteto (KTU) organizuojama didžiausia Baltijos šalyse studentų, absolventų ir verslo įmonių kontaktų mugė. Spalio 24 dieną beveik 9 tūkst. jaunuolių užplūdo Kauno „Žalgirio“ areną, kur jų laukė talentų ieškančių įmonių, organizacijų bei žymių tarptautinių investuotojų atstovai.
nuotrauka
KTU „WANTedׅ“ karjeros dienos. KTU nuotr.


Minimos įmonės
Kauno technologijos universitetas (KTU),

Renginio šūkis – „Wanted meets Wanted“ – akcentavo, kad tai vieta, kur geidžiamiausi darbdaviai susitiko su geidžiamiausiais ateities darbuotojais.

Pasak renginio organizatorių, kasmet jaučiamas vis didesnis susidomėjimas iš abiejų pusių – studentai ateina žinodami ko ieško, ko galėtų paklausti, įmonės randa vis inovatyvesnių ir įdomesnių sprendimų, kaip pateikti informaciją apie save. Dalyvaujančių įmonių skaičius – rekordinis ir simboliškas

„Gaila, kad kai aš buvau studentas, tokių renginių dar nebuvo. Puikiai prisimenu ir pirmąsias KTU karjeros dienas – šiandien džiaugiamės rekordiniu dalyvaujančių įmonių skaičiumi, anądien greičiausiai pačių lankytojų tebuvo vos 141. Jei tendencijos nesikeis, po 10 metų galbūt turėsime jau 1000 mugės dalyvių“, – renginio atidarymo šventėje sakė KTU Studijų prorektorius Jonas Čeponis.

dargis

Nuotraukoje - Robertas Dargis

KTU „WANTedׅ“ karjeros dienos 2018 globėjas, Lietuvos pramonininkų konfederacijos (LPK) prezidentas Robertas Dargis pastebėjo, jog skaičius 141 – labai simbolinis.

„Būtent tiek Seimo narių turime Lietuvoje, bet ne Seime yra sprendžiama Lietuvos ateitis, ateitis yra sprendžiama čia, kur susirenka patys kūrybingiausi, patys svarbiausi žmonės mūsų ateičiai, kurie turi idėjų, o pasaulį šiandien valdo būtent idėjos ir profesionalumas. Technologijos leidžia daryti tai, ko žmogaus protas dar nėra sugalvojęs, bet pasinaudoti tomis galimybėmis šiandien galite kiekvienas. Mano palinkėjimas visiems dalyviams – tapti pačiais geriausiais darbdaviais, nes su savo idėjomis šiandien galite apversti pasaulį“, – tvirtino R. Dargis.

Pasak jo, į įmones ateina visiškai nauja karta darbuotojų, o vadovų užduotis suburti įmonėje dirbančius žmones į darnią ir puikiai veikiančią komandą, tad tokie renginiai – puikus formatas susipažinti ir geriau suprasti, kokias idėjas generuoja naujoji karta.

„Galime iki užkimimo kalbėti apie aukštą pridėtinę vertę, bet jeigu neturėsime žmonių, kurie ją kurtų, tai niekas nepasikeis. Tai, apie ką mums reikia kalbėti – idėjos, idėjos ir dar kartą idėjos, bei, aišku, kūrybingų žmonių skatinimas veikti“.

Geriausi rinkoje – vienoje vietoje

Įmonės ir organizacijos renginio metu galėjo siūlyti darbo ir praktikos vietas, baigiamųjų projektų temas studentams. Pagrindinio karjeros dienų partnerio „ABB“ vykdomasis direktorius Jukka Patrikainenas pastebėjo, jog plečiantis verslui įvairių galimybių studentams kasmet ženkliai daugėja. 

„Pavyzdžių toli ieškoti nereikia – pernai tuo pačiu metu galėjome pasiūlyti 1300 laisvas pozicijas visame pasaulyje, šiandien jų yra 3064. Lietuvoje, kaip ir visame pasaulyje galimybių yra daugybė. Pagrindinis mūsų sėkmės elementas yra bendradarbiavimas – tiek vieniems su kitais, tiek su kitomis įmonėmis, valdžios institucijomis. Žinoma, labai svarbu rodyti iniciatyvą, būti aktyviems, mokytis. Kurkime ateitį drauge,“ – ragino J. Patrikainen.

Renginio organizatoriai ir dalyviai įsitikinę, jog nors šiais laikais informacijos apstu ir internete, gyvo bendravimo ir tokių karjeros kontaktų mugių svarba niekur nedingsta.

„Jausmas ir suvokimas, ar nori priklausyti organizacijai susiformuoja per bendravimą su ten jau dirbančiais žmonėmis. Renginio metu galima susipažint ir įvertinti, kokia kultūra vyrauja įmonėje, koks požiūris į darbuotoją ir pan., kas būsimam komandos nariui dažnai padeda apsispręsti“, – sakė KTU Bendradarbiavimo vystymo ir karjeros centro (BVKC) vadovė Lina Slavickaitė. 

Šiemet dar daugiau laiko skirti bendravimui padėjo naujovė – elektroninė kontaktų apsikeitimo sistema. Renginio lankytojai galėjo vienu kortelės prilietimu palikti savo kontaktinius duomenis dominančiai organizacijai.

Įkvepiantys pranešimai ir „Beissoul & Einius“ pasirodymas

Studentus, absolventus ir visus kitus renginio dalyvius pasitiko net 3 skirtingos renginio erdvės, skirtos karjerai, ugdymui ir įkvėpimui – tradicinėje „Karjeros“ erdvėje įsikūrė organizacijų stendai, „Inovacijų alėjoje“ įmonės pristatė savo kuriamus produktus, inovacijas, o konferencijų erdvėje„Wanted talks“ buvo galima išgirsti įkvepiančių pranešimų.

Konferenciją moderavo „Gero vakaro šou“ ir kitų TV laidų bei renginių vedėjas, vienas iš „Humoro klubo“ įkūrėjų, ilgametis „Kitokie pasikalbėjimų“ vedėjas Justinas Jankevičius.

Konferencijoje pranešimus skaitė KTU „WANTedׅ“ karjeros dienos 2018 globėjas, Lietuvos pramonininkų konfederacijos (LPK) prezidentas R. Dargis, karjeros dienų mecenatės, bendrovės „ABB“ padalinio Lietuvoje vadovas Kęstutis Jablonskis ir pardavimų specialistas Paulius Gūžys, „Continental“, ketinančios Lietuvoje investuoti 95 mln. dolerių, padalinio Lietuvoje vadovas Shayanas Ali, įmonės „Littelfuse“ mokslinių tyrimų ir plėtros skyriaus vadovas Jovirdas Linkauskas, „Centric“ technologijų direktorius (CTO) Freddie Veltmaatas.

Paskutiniai J. Jankevičiaus pašnekovais tapo elektroninės muzikos ir meno dueto „Beissoul & Einius“ vaikinai, pasidalinę savo patirtimi apie tai, ką bendro turi karjera ir žodis „ne“ ir muzikine programa užbaigę karjeros dienų renginį.

Parengta pagal KTU informaciją. KTU nuotr. 

Statybunaujienos.ltAktualijos

nuotrauka
2024-06-19 14:58
Atsižvelgusi į Lietuvos sveikatos mokslų universiteto tarybos sutikimą perduoti Kemėrų kaime, Baisogalos seniūnijoje, esantį žemės sklypą Vokietijos amunicijos gamyklos statybai, šiandien Vyriausybė priėmė nutarimą, kuriuo vietoje minėto sklypo universitetui bus perleisti tame pačiame Radviliškio ra...
nuotrauka
2024-06-19 11:53
Nesvarbu, ar užsiimate individualia veikla, esate MB, UAB ar didžiulė verslo korporacija, fizinis ar juridinis asmuo – tarptautinių sankcijų nustatyti draudimai ir pareigos galioja ir jums. Sankcijų kontrolė privaloma visiems.
nuotrauka
2024-06-19 10:35
Europos Parlamentas šį balandį priėmė direktyvą, kuria įsipareigojama palaipsniui mažinti pastatų sektoriuje suvartojamos energijos ir išmetamų šiltnamio efektą sukeliančių dujų kiekį. Nuo 2028 m. valstybei priklausantys, o nuo 2030 m. – visi nauji pastatai turės būti netaršūs, nuo 2050-ųjų – klimat...
nuotrauka
2024-06-18 13:14
VšĮ Centrinė projektų valdymo agentūra paskelbė antrą kvietimą įmonėms, kurios planuoja investuoti į modulinių konstrukcijų – skydų, skirtų pastatams atnaujinti gamybą, dotacijoms gauti. Tam skirta 30 mln. eurų. Projektai įgyvendinami pagal planą „Naujos kartos Lietuva“, kurį finansuoja Europos Sąju...
nuotrauka
2024-06-18 09:41
Aplinkos ministras patvirtino 4 teisės aktus, susijusius su statinių ir patalpų paskirčių reguliavimu. Juose patikslintas statinių paskirčių sąrašas, priskyrimo joms kriterijai, peržiūrėti normatyviniai reikalavimai ir jų įgyvendinimo sąlygos teritorijų planavimo, statinių projektavimo, jų statybos ...
nuotrauka
2024-06-18 08:06
Iki liepos 1-osios Įmonių informacijos apie tvarumą teikimo direktyva (CSRD) turėtų būti perkelta į Lietuvos nacionalinius teisės aktus. Pirmosios įmonės, t. y. tos pačios, kurioms buvo taikomi ir ankstesnės Nefinansinės informacijos atskleidimo direktyvos (NFRD) reikalavimai, jau 2025-aisiais už fi...
nuotrauka
2024-06-17 14:34
Kauno apygardos teismas paskelbė apkaltinamąjį nuosprendį, kuriuo kaltu dėl turto pasisavinimo ir iššvaistymo, apgaulingo finansinės apskaitos tvarkymo pripažintas anksčiau už analogiškas nusikalstamas veikas nė karto neteistas kaunietis. Ikiteisminis tyrimas pradėtas po bankroto administratoriaus k...
nuotrauka
2024-06-17 13:37
Nespėjusiems pasinaudoti parama, atsisakant SND balionų daugiabučiuose namuose, geros žinios. Pakeitus teisės aktus, atnaujintas paraiškų priėmimas – daugiabučių namų atstovai kviečiami teikti paraiškas iki birželio 28 d.
nuotrauka
2024-06-17 13:35
Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) informuoja apie atvertą naują rizikos kriterijų VMI kliento profilyje. Verslas nuo šiandien gali matyti, ar įmonė deklaruoja nuostolius.
nuotrauka
2024-06-17 13:16
Viešųjų pirkimų tarnyba (VPT) informuoja apie LR viešųjų pirkimų įstatymo (toliau – VPĮ) ir LR pirkimų, atliekamų vandentvarkos, energetikos, transporto ir pašto paslaugų srities perkančiųjų subjektų, įstatymo (toliau – PĮ) pakeitimus. Atkreiptinas dėmesys, kad VPĮ pakeitimai įsigalios, kai įstatymą...
nuotrauka
2024-06-17 11:50
Vilniuje, Zigmantiškių gatvėje, šalia Lentvario, „Maxima LT“ atidarė vieną moderniausių logistikos centrų Baltijos šalyse. Logistikos centras aptarnaus visą „Maximos“ prekybos tinklą – arti pustrečio šimto parduotuvių.
nuotrauka
2024-06-17 10:03
Vilniaus Jeruzalės rajone esantis sklypas ties Braškių ir Maumedžių gatvių sankryža taps naujo vaikų darželio erdve – skelbiamas atviras jo architektūrinio projekto konkursas.
nuotrauka
2024-06-14 12:18
Paskelbti prekybos ir laisvalaikio centro „Panorama“ kviestinio architektūrinio projekto konkurso nugalėtojai, žadantys dideles šalia prekybos centro esančios teritorijos transformacijas. Konkursui savo projektus pateikė penki architektų biurai iš Lietuvos bei užsienio šalių, o geriausiais išrinkti ...
nuotrauka
2024-06-14 10:40
Turto bankas baigė derybas ir pasirašė projektavimo sutartį su „Studija Archispektras“, laimėjusia tarptautinį A. Goštauto kvartalo architektūrinį-urbanistinį konkursą. Projektas „Demokratijos uostas“ apima senų kvartalo pastatų atnaujinimą, naują statybą ir aplinkos sutvarkymą. Sutarties vertė siek...
nuotrauka
2024-06-14 10:29
Klaipėdos gyvenamųjų namų kvartaluose – vis daugiau laisvalaikio erdvių. Pernai nauja poilsio ir laisvalaikio zona buvo įrengta Giruliuose, o šiemet panašūs darbai jau startuoja Paupių gyvenamajame rajone. Čia, panašiai kaip ir Giruliuose, bus įrengta daugiafunkcė sporto aikštelė, kurioje bus galima...
nuotrauka
2024-06-14 10:24
Daugiabučių renovacijos projektus administruojanti Vilniaus miesto savivaldybės įstaiga „Atnaujinkime miestą" kartu su „Vakarų medienos grupės" technologais sostinės gyventojams pristatė naujieną Lietuvoje – skydinę renovaciją.
nuotrauka
2024-06-13 15:41
Praėjusiais metais Europos Sąjungoje (ES) pristatyta įmonių Tvarumo ataskaitų teikimo direktyva (angl. CSRD) netrukus įsigalios ir Lietuvoje, ją perkeliant į šalies nacionalinę teisę iki šių metų liepos – pakeitimai jau aktyviai svarstomi Seime. Įsigaliojus direktyvos nuostatoms, verslas bus įpareig...
nuotrauka
2024-06-13 13:30
Seimas pritarė Finansų ministerijos ir Lietuvos banko siūlymams, įpareigojantiems kredito įstaigas užtikrinti kiekvienam nekilnojamojo turto (NT) paskolos gavėjui realią galimybę pasirinkti palūkanų rūšį. Pasak finansų ministrės Gintarės Skaistės, šis įsigaliojęs sprendimas suteiks realią naudą neki...
nuotrauka
2024-06-13 10:55
Nuo š. m. sausio pradėjusioje veikti Aplinkos ministerijos sukurtoje Nuotekų tvarkymo informacinėje sistemoje (NTIS) jau yra užsiregistravę daugiau nei 1 tūkst. vartotojų: apie 550 organizacijų atstovų ir panašus skaičius privačių asmenų, turinčių individualius nuotekų tvarkymo įrenginius.
nuotrauka
2024-06-13 10:42
Nuo liepos 1 d. griežtėja bausmės už nelegaliai įdarbintus darbuotojus. Darbdaviams, su darbuotojais nesudariusiems darbo sutarties ar nepranešusiems „Sodrai“ mažiausiai prieš vieną darbo dieną iki darbo pradžios apie darbuotojo priėmimą į darbą, net kelis kartus didės finansinės baudos, o nelegalia...

Statybunaujienos.lt » Aktualijos