2023 rugsėjo 24 d. sekmadienis, 4:29
Reklama  |  facebook

Didžiausiose Baltijos šalyse KTU „WANTed“ karjeros dienose – rekordinis verslo atstovų ir lankytojų skaičius

2018-10-25 07:30
KTU „WANTed“ karjeros dienos 2018 – keturioliktus metus Kauno technologijos universiteto (KTU) organizuojama didžiausia Baltijos šalyse studentų, absolventų ir verslo įmonių kontaktų mugė. Spalio 24 dieną beveik 9 tūkst. jaunuolių užplūdo Kauno „Žalgirio“ areną, kur jų laukė talentų ieškančių įmonių, organizacijų bei žymių tarptautinių investuotojų atstovai.
nuotrauka
KTU „WANTedׅ“ karjeros dienos. KTU nuotr.


Minimos įmonės
Kauno technologijos universitetas (KTU),

Renginio šūkis – „Wanted meets Wanted“ – akcentavo, kad tai vieta, kur geidžiamiausi darbdaviai susitiko su geidžiamiausiais ateities darbuotojais.

Pasak renginio organizatorių, kasmet jaučiamas vis didesnis susidomėjimas iš abiejų pusių – studentai ateina žinodami ko ieško, ko galėtų paklausti, įmonės randa vis inovatyvesnių ir įdomesnių sprendimų, kaip pateikti informaciją apie save. Dalyvaujančių įmonių skaičius – rekordinis ir simboliškas

„Gaila, kad kai aš buvau studentas, tokių renginių dar nebuvo. Puikiai prisimenu ir pirmąsias KTU karjeros dienas – šiandien džiaugiamės rekordiniu dalyvaujančių įmonių skaičiumi, anądien greičiausiai pačių lankytojų tebuvo vos 141. Jei tendencijos nesikeis, po 10 metų galbūt turėsime jau 1000 mugės dalyvių“, – renginio atidarymo šventėje sakė KTU Studijų prorektorius Jonas Čeponis.

dargis

Nuotraukoje - Robertas Dargis

KTU „WANTedׅ“ karjeros dienos 2018 globėjas, Lietuvos pramonininkų konfederacijos (LPK) prezidentas Robertas Dargis pastebėjo, jog skaičius 141 – labai simbolinis.

„Būtent tiek Seimo narių turime Lietuvoje, bet ne Seime yra sprendžiama Lietuvos ateitis, ateitis yra sprendžiama čia, kur susirenka patys kūrybingiausi, patys svarbiausi žmonės mūsų ateičiai, kurie turi idėjų, o pasaulį šiandien valdo būtent idėjos ir profesionalumas. Technologijos leidžia daryti tai, ko žmogaus protas dar nėra sugalvojęs, bet pasinaudoti tomis galimybėmis šiandien galite kiekvienas. Mano palinkėjimas visiems dalyviams – tapti pačiais geriausiais darbdaviais, nes su savo idėjomis šiandien galite apversti pasaulį“, – tvirtino R. Dargis.

Pasak jo, į įmones ateina visiškai nauja karta darbuotojų, o vadovų užduotis suburti įmonėje dirbančius žmones į darnią ir puikiai veikiančią komandą, tad tokie renginiai – puikus formatas susipažinti ir geriau suprasti, kokias idėjas generuoja naujoji karta.

„Galime iki užkimimo kalbėti apie aukštą pridėtinę vertę, bet jeigu neturėsime žmonių, kurie ją kurtų, tai niekas nepasikeis. Tai, apie ką mums reikia kalbėti – idėjos, idėjos ir dar kartą idėjos, bei, aišku, kūrybingų žmonių skatinimas veikti“.

Geriausi rinkoje – vienoje vietoje

Įmonės ir organizacijos renginio metu galėjo siūlyti darbo ir praktikos vietas, baigiamųjų projektų temas studentams. Pagrindinio karjeros dienų partnerio „ABB“ vykdomasis direktorius Jukka Patrikainenas pastebėjo, jog plečiantis verslui įvairių galimybių studentams kasmet ženkliai daugėja. 

„Pavyzdžių toli ieškoti nereikia – pernai tuo pačiu metu galėjome pasiūlyti 1300 laisvas pozicijas visame pasaulyje, šiandien jų yra 3064. Lietuvoje, kaip ir visame pasaulyje galimybių yra daugybė. Pagrindinis mūsų sėkmės elementas yra bendradarbiavimas – tiek vieniems su kitais, tiek su kitomis įmonėmis, valdžios institucijomis. Žinoma, labai svarbu rodyti iniciatyvą, būti aktyviems, mokytis. Kurkime ateitį drauge,“ – ragino J. Patrikainen.

Renginio organizatoriai ir dalyviai įsitikinę, jog nors šiais laikais informacijos apstu ir internete, gyvo bendravimo ir tokių karjeros kontaktų mugių svarba niekur nedingsta.

„Jausmas ir suvokimas, ar nori priklausyti organizacijai susiformuoja per bendravimą su ten jau dirbančiais žmonėmis. Renginio metu galima susipažint ir įvertinti, kokia kultūra vyrauja įmonėje, koks požiūris į darbuotoją ir pan., kas būsimam komandos nariui dažnai padeda apsispręsti“, – sakė KTU Bendradarbiavimo vystymo ir karjeros centro (BVKC) vadovė Lina Slavickaitė. 

Šiemet dar daugiau laiko skirti bendravimui padėjo naujovė – elektroninė kontaktų apsikeitimo sistema. Renginio lankytojai galėjo vienu kortelės prilietimu palikti savo kontaktinius duomenis dominančiai organizacijai.

Įkvepiantys pranešimai ir „Beissoul & Einius“ pasirodymas

Studentus, absolventus ir visus kitus renginio dalyvius pasitiko net 3 skirtingos renginio erdvės, skirtos karjerai, ugdymui ir įkvėpimui – tradicinėje „Karjeros“ erdvėje įsikūrė organizacijų stendai, „Inovacijų alėjoje“ įmonės pristatė savo kuriamus produktus, inovacijas, o konferencijų erdvėje„Wanted talks“ buvo galima išgirsti įkvepiančių pranešimų.

Konferenciją moderavo „Gero vakaro šou“ ir kitų TV laidų bei renginių vedėjas, vienas iš „Humoro klubo“ įkūrėjų, ilgametis „Kitokie pasikalbėjimų“ vedėjas Justinas Jankevičius.

Konferencijoje pranešimus skaitė KTU „WANTedׅ“ karjeros dienos 2018 globėjas, Lietuvos pramonininkų konfederacijos (LPK) prezidentas R. Dargis, karjeros dienų mecenatės, bendrovės „ABB“ padalinio Lietuvoje vadovas Kęstutis Jablonskis ir pardavimų specialistas Paulius Gūžys, „Continental“, ketinančios Lietuvoje investuoti 95 mln. dolerių, padalinio Lietuvoje vadovas Shayanas Ali, įmonės „Littelfuse“ mokslinių tyrimų ir plėtros skyriaus vadovas Jovirdas Linkauskas, „Centric“ technologijų direktorius (CTO) Freddie Veltmaatas.

Paskutiniai J. Jankevičiaus pašnekovais tapo elektroninės muzikos ir meno dueto „Beissoul & Einius“ vaikinai, pasidalinę savo patirtimi apie tai, ką bendro turi karjera ir žodis „ne“ ir muzikine programa užbaigę karjeros dienų renginį.

Parengta pagal KTU informaciją. KTU nuotr. 

Statybunaujienos.ltAktualijos

nuotrauka
2023-09-22 12:59
Diskusijose apie kvalifikuotų darbuotojų stoką bei jų pritraukimo galimybes vis dažniau atsigręžiama į emigracijoje gyvenančius ir į Lietuvą sugrįžti svajojančius mūsų piliečius. Juolab, kad grįžtančių į gimtinę ar rimtai ketinančių tai daryti skaičiai kasmet auga. Emigrantų, ypač kvalifikuotų darbu...
nuotrauka
2023-09-22 11:41
Generalinė prokuratūra praneša, kad jos Viešojo intereso gynimo skyriaus prokuroras, gindamas viešąjį interesą, kreipėsi į Vilniaus miesto apylinkės teismą su ieškiniu, kuriuo prašoma atlaisvinti valstybinę žemę Vilniuje, Valakampiuose.
nuotrauka
2023-09-22 11:30
Nekilnojamojo turto vystymo bendrovė „Homa Group“ keičia 2021 m. įsigyto viešbučio „Simple Plus“ pastato koncepciją ir pavadinimą. Šiuo metu Ševčenkos g. 21, Vilniaus Naujamiesčio rajone, atliekami paprastojo remonto darbai.
nuotrauka
2023-09-22 08:26
Vilniuje vyko konferencija „Vandenilis Lietuvoje: energetika ir transportas“, kurioje aptartos vandenilio plėtros perspektyvos ir galimybės taikyti šalies energetikos ir transporto sektoriuose. Energetikos ministras Dainius Kreivys tarptautinėje konferencijoje pristatė vandenilio plėtros Lietuvoje v...
nuotrauka
2023-09-21 13:03
Neigiamą įtaką darbo kokybei ir rezultatams daro ne tik vadovų profesionalumo stygius, blogi santykiai su kolegomis ar didelis darbo krūvis. Ekspertų nuomone, labai svarbu išvengti ir nuobodžiavimo darbe, dar kitaip vadinamo darboduliu. Nuobodulys ir dinamikos trūkumas gali lemti motyvacijos stoką, ...
nuotrauka
2023-09-21 11:28
Skaičiuojama, kad per trejus metus Šiaulių ir aplinkiniuose regionuose trūks daugiau nei 4 tūkst. IT ir inžinerijos srities specialistų. Šios tendencijos kelia nerimą ne tik aukštojo mokslo įstaigoms, bet ir regione veikiančiam verslui, susirūpinusiam ateities darbo rinkos potencialu. Situaciją geri...
nuotrauka
2023-09-21 11:13
Nuvilnijus informacijos bangai, kad sostinės gyventojai, gaunantys kompensacijas už šildymą ir balsuojantys prieš renovaciją, valstybės paramos nebegaus, patikslinama, kokių priemonių artimiausiu metu bus imtasi.
nuotrauka
2023-09-21 07:33
Vyriausybė pritarė Aplinkos ministerijos parengtai Lietuvos Respublikos teritorijos bendrojo plano (LRBP) sprendinių įgyvendinimo programai iki 2030 m. Programoje numatyti konkretūs veiksmai ir nurodomos priemonės, kaip kiekvienas sprendinys bus įgyvendintas, būtini parengti teritorijų planavimo dok...
nuotrauka
2023-09-20 14:03
AB Vilniaus šilumos tinklų valdomoje Vilniaus termofikacinėje elektrinėje Nr. 2 trečiadienį surengtos funkcinės civilinės saugos pratybos, kurių tikslas – stiprinti pasirengimo lygį ir įvertinti bendrovės ekstremaliųjų situacijų valdymo plano ir operacijų centro veiksmingumą, tobulinti reagavimo pro...
nuotrauka
2023-09-20 13:51
Jau šį ketvirtadienį sostinėje bus žengtas dar vienas reikšmingas žingsnis tvarios energijos pritaikymo link. AB Vilniaus šilumos tinklai (VŠT) rugsėjo 21 d., 10 val. Vilniuje, Elektrinės g. 2 kviečia tapti istorinio įvykio liudininkais – ketvirtadienį galingiausio Baltijos šalyse absorbcinio šilumo...
nuotrauka
2023-09-20 13:38
Neprižiūrimi balkonai ne tik mažina gyvenamųjų namų estetinį patrauklumą, bet ilgainiui gali tapti rimtos nelaimės priežastimi.
nuotrauka
2023-09-20 12:17
„Ober-Haus“ Lietuvos butų kainų indekso (OHBI), fiksuojančio butų kainų pokyčius penkiuose didžiausiuose Lietuvos miestuose (Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose ir Panevėžyje), 2023 metų rugpjūčio mėnesio reikšmė išaugo 0,4% (2023 metų liepą buvo fiksuojamas 0,3% augimas). Bendras butų kainų lyg...
nuotrauka
2023-09-20 11:51
Rugsėjį į Vilniaus gatves grįžusios transporto spūstys primena liūdną statistiką, kad vidutiniškai vilniečiai kamščiuose praleidžia maždaug 35 minutes per dieną arba 136 valandas per metus. Ekspertai įvardija dvi pagrindines to priežastis – infrastruktūros silpnybės ir gyventojų įpročiai.
nuotrauka
2023-09-19 15:18
Lietuvos bankas pateikė pasiūlymus ir įgyvendins priemones, kurios praplės būsto paskolų gavėjų pasirinkimo galimybes, sumažins refinansavimo ir palūkanų maržos peržiūros naštą vartotojui, gerins vartotojų informuotumą ir kels jų finansinio raštingumo lygį.
nuotrauka
2023-09-19 14:42
Jau atlikta daugiau nei du trečdaliai suplanuotų dviejų (II ir III) kelio ruožų modernizavimo darbų įgyvendinant didžiausią nepriklausomos Lietuvos kelių infrastruktūros projektą, „Via Baltica" Kaunas–Marijampolė–Suvalkai kelio rekonstrukciją. Taip pat sparčiai įsibėgėja ir ilgiausio, beveik 16 km i...
nuotrauka
2023-09-19 11:39
Lietuvoje iškylantys nauji NT projektai įprastai atitinka tarptautinius tvarumo standartus, tačiau tai tik ledkalnio viršūnė – kur kas didesnę nekilnojamojo turto rinkos dalį sudaro senesni, energetiškai mažiau efektyvūs pastatai. Pasak tvarumo ekspertų, senuosius pastatus prikelianti renovacija ar ...
nuotrauka
2023-09-19 10:44
Nuo 2024 m. sausio 1 d. Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija prie Aplinkos ministerijos (Statybos inspekcija) iš Nacionalinės žemės tarnybos (NŽT) perims žemės naudojimo valstybinės kontrolės, teritorijų planavimo dokumentų – žemėtvarkos schemų ir kaimo plėtros žemėtvarkos projektų...
nuotrauka
2023-09-19 07:51
KTU Statybos ir architektūros fakultetas (KTU SAF) mokslo metus pradeda su atnaujintomis bakalauro ir magistrantūros studijų programomis ir kviečia įvairių sričių inžinierius atnaujinti savo žinias bei kelti kvalifikaciją.
nuotrauka
2023-09-18 16:04
Pasvalio rajone pradėjo veikti „Tube Green“ biometano gamykla, kuri per metus pagamins 100 tūkst. megavatvalandžių (MWh) biometano. Tokio kiekio užtektų visus metus dujomis aprūpinti 110 tūkst. Lietuvos gyventojų arba pilnai patenkinti 26 proc. dujomis šalyje varomo transporto poreikio. Pagal gamybo...
nuotrauka
2023-09-18 15:39
AB „Panevėžio energija“ atstovai pristatė planuojamą Panevėžio elektrinės rekonstrukcijos, pritaikant naudoti atsinaujinančius energijos išteklius, projektą – rekonstruoti termofikacinę elektrinę ir dujinę kogeneraciją pakeisti biokuro kogeneracija.

Statybunaujienos.lt » Aktualijos