2021 gegužės 14 d. penktadienis, 19:43
Reklama  |  facebook

Dilema: kaip nubraukti nulį nuo šildymo sąskaitos?

2017-04-13 07:49
Augant šilumos kainai ir planuojant atsisakyti lengvatinio PVM šildymui, tik kas ketvirtas šalies gyventojas gali džiaugtis, jog toks kainų augimas neturės drastiškų pasekmių asmeniniams finansams. Daugiau nei 75 proc. Lietuvos gyventojų iki šiol gyvena nerenovuotuose sovietmečiu statytuose daugiabučiuose. Tuo tarpu gyvenantiems naujos kokybės būstuose, kurie šalia įprasto šilumos šaltinio pirmiausiai maksimaliai išnaudoja žmogaus, buitinių prietaisų bei saulės šilumą, šildymo sąskaitos, palyginti su standartinėmis, išliks iki 10 kartų mažesnės.
nuotrauka
Įsivaizduokite, kad lauke yra 25 laipsniai šalčio, o jūsų namuose net neįjungtas šildymas. Asociatyvi portalo Statybunaujienos.lt nuotr.


Minimos įmonės
Litexpo,
Nacionalinė pasyvaus namo asociacija,
LNTPA (Lietuvos nekilnojamojo turto plėtros asociacija),

Vien Vilniuje šildymo kainą Kainų komisija gali patvirtinti apie 8 proc. didesnę. Taupius, energetinės A klasės gyvenamuosius pastatus Lietuvoje privaloma statyti nuo praėjusių metų rudens, jų statybos ir įrengimo ypatumai tapo viena pagrindinių temų didžiausioje Baltijos šalyse statybų tematikos parodoje „Resta“, vyksiančioje balandžio 26-29 dienomis.

Žiemą šildo net televizorius

Energinės A klasės daugiabutyje įrengtame dviejų aukštų bute gyvenantis vilnietis Darius Jonaitis tvirtina, jog jaučia didelį skirtumą, palyginti su butu senos statybos daugiabutyje, kur gyveno anksčiau.

„Lyginant su daugiabučiu Fabijoniškėse, mano išlaidos šildymui energinės A klasės daugiabutyje Šnipiškėse žiemą buvo 6–8 kartus mažesnės. Pirmame aukšte visą šią žiemą šildymas net neįsijungė, ten visiškai užteko viryklės, orkaitės, televizoriaus ir žmogaus sukurtos šilumos. Už 100 kvadratinių metrų buto šildymą per mėnesį mokėjome 20–30 eurų“, – pasakoja jis. Tuo tarpu dvigubai mažesniame senos statybos bute per mėnesį įprasta šildymui išleisti 70–120 eurų.

Pasak jo, jei nuo pat pradžių prižiūri savo būstą, rūpiniesi jo statyba ir įrengimu, gyvenimas jame yra fantastiškas, nes žinai, kaip toks butas turi veikti.

„Skirtumas, palyginti su senesniais namais, akivaizdus, bet jei matyčiau jau įrengto A klasės buto skelbimą, nuo jo pirkimo susilaikyčiau. Buto įrengime reikia dalyvauti nuo pat pradžių, o kai kokybė užtikrinta, gyvenimą A klasės bute rekomenduočiau visiems“, – pasakoja vyras.

A klasės pastatuose visos žiemos šildymo išlaidoms neretai išleidžiama tiek, kiek senesnių pastatų gyventojai moka kiekvieną mėnesį ar net dar mažiau, o žinia apie mažas sąskaitas sklinda labai greitai.

„Įsivaizduokite, kad lauke yra 25 laipsniai šalčio, o jūsų namuose net neįjungtas šildymas. Šaltomis dienomis dažniausiai būna giedra, tad vien saulės šviesa apšildo visą pastatą, o nuo šildymo sąskaitos nusibraukia vienas nulis“, – tikina Nacionalinės pasyvaus namo asociacijos direktorius Aidas Vaičiulis.

Asociacijos atstovai pastebi, kad inovacijų svarbą pajuto ir patys pirkėjai, kuriems energinis efektyvumas tampa vis svarbesniu faktoriumi renkantis būstą. Tai įrodo ir statistika – šiemet už A klasės pastatus užregistruota dvigubai daugiau dar aukštesnės, arba A+ klasės pastatų.

Kiauros namų sienos – jau praeitis

Parodos „Resta“ organizatoriaus, parodų ir kongresų centro „Litexpo“ parodų grupės vadovė Mildos Gembickienės teigimu, pastatų taupumo ir efektyvumo tematika yra aktuali tiek valstybės mastu, tiek žmonėms asmeniškai.

„Didžiajai daugumai aktualus būsto apšiltinimo klausimas, nes didžioji dalis Lietuvos gyventojų vis dar gyvena senos statybos daugiabučiuose. Kaip taupų ir išmanų būstą įrengti, į ką atkreipti dėmesį, kiek tai kainuoja ir kaip greitai atsiperka – apie tai parodoje konsultuos ekspertai. Plačioje parodos renginių programoje šiemet bus akcentuojama ir A klasės pastatai. Bus galima sužinoti kaip projektuoti, pastatyti gyvenamąjį namą, kuris būtų energiškai efektyvus, sveikas ir taupus“, – teigia M. Gembickienė.

Europos Sąjungoje namų ūkiai suvartoja apie ketvirtadalį visos energijos, iš kurios du trečdaliai atitenka būtent būstui šildyti.

Lietuvos rinka pasiruošusi kokybei

Lietuvos nekilnojamojo turto plėtros asociacijos direktorius Mindaugas Statulevičius tikina, jog net ir be privalomosios tvarkos įvedimo apie energinės A klasės pastatus šiandien kalbėtume vis tiek.

„Pirmasis toks pastatas Lietuvoje iškilo 2011 metais. Dar iki 2016 metų lapkričio 1 d. įsigaliojusios tvarkos jų jau buvo 70-80. Tai reiškia, jog rinka tokiam būstui jau buvo pasiruošusi. Tad jų neišvengiamai daugės – šiandien patys pirkėjai ieško, klausia ir nori gyventi aukštesnės energinės klasės namuose“, – pasakoja M. Statulevičius.

Skaičiuojama, kad pirmieji energinės A klasės namai buvo apie 12 proc., dabar jie 6 proc. brangesni nei senesnio tipo alternatyvos.

„A klasės pastate vienam kvadratiniam metrui apšildyti apie 5 kartus mažiau kilovatvalandžių, o už šildymą per mėnesį mokate 15-16 eurų. Nebelieka klausimo, naudinga tokiame name gyventi ar ne“, – naudą pabrėžia Nacionalinės pasyvaus namo asociacijos direktorius A. Vaičiulis.

Didžiausioje Baltijos šalyse statybų tematikos paroda „Resta“ balandžio 26-29 dienomis pristatys naujausias ir pažangiausias nekilojamojo turto kūrimo technologijas, jos šių metų tema – „Skaitmeninė statyba. BIM“. Šiemet parodoje dalyvaus 540 įmonių iš 18 valstybių, paroda skirta statantiems, remontuojantiems ir renovuojantiems. „Resta“ yra vienintelė specializuota paroda Baltijos šalyse, pelniusi pasaulinės parodų verslo asociacijos UFI pripažinimą. 

Statybunaujienos.lt
RESTA

nuotrauka
2020-06-03 20:28
Jau šį ketvirtadienį, birželio 4 d.,virtualios statybų parodos RESTA 2020 metu vyks diskusija „Statybos darbų viešieji pirkimai: kaip teisingai atsirinkti rangovą ir sėkmingai įgyvendinti projektą".
nuotrauka
2020-06-02 10:01,      papildyta 2020-10-02 15:00, Papildyta pranešimų vaizdo įrašais
Kaip atsitiko, kad viena pagrindinių ekonomikos sričių – statybos, dažnai linksniuojama kaip efektyvumo stokojančių industrijos šakų?
nuotrauka
2020-06-01 13:38
Jau šį trečiadienį, birželio 3 d., kviečia dalyvauti virtualios statybų parodos RESTA 2020 metu vyksiančioje konferencijoje „Statyba ir infrastruktūra: Vizija 2030"!
nuotrauka
2020-06-01 10:09
Dėl šiuolaikinių technologijų, net ir karantino metu atsiradę apribojimai nėra kliūtis, norintiems ir toliau sėkmingai organizuoti renginius. Vienas tokių pavyzdžių – Lietuvos parodų ir kongresų centro „Litexpo“ organizuojama statybų paroda „Resta 2020“, kuri šiais metais dalyvius ir lankytojus pasi...
nuotrauka
2020-05-27 07:44
Šiemet viskas kitaip, net ir didžiausia statybų paroda RESTA. Birželio 2 d. susitikime RESTA metu vyksiančioje virtualioje konferencijoje „Kaip skaitmeninės priemonės padeda efektyviai organizuoti darbą statybvietėse?“
nuotrauka
2020-05-19 11:35
Gyvenimui ir darbui persikėlus į virtualią erdvę, tarptautinė statybų paroda „Resta 2020“ taip pat keičia formatą. Ji keliasi į skaitmeninį pasaulį ir kviečia statybų sektoriaus įmones virtualiai pristatyti savo aktualiausias naujienas vartotojams patogiai ir saugiai – vienoje platformoje, vienu pri...
nuotrauka
2020-05-06 08:18
Jau penktus metus iš eilės VšĮ „Skaitmeninė statyba“ kartu su Lietuvos statybininkų asociacija organizuoja konkursą „Lietuvos BIM projektai”, skirtą išrinkti geriausią Lietuvos įmonių praktiką, naudojant statinio informacinio modeliavimo (BIM) technologijas ir metodologiją.
nuotrauka
2020-03-05 10:35,      papildyta 2020-04-01 11:14, Pakeista data
Jau penktus metus iš eilės VšĮ „Skaitmeninė statyba“ kartu su Lietuvos statybininkų asociacija skelbia konkursą „Lietuvos BIM projektai”, skirtą išrinkti geriausią Lietuvos įmonių praktiką, naudojant statinio informacinio modeliavimo (BIM) technologijas ir metodologiją.
nuotrauka
2020-01-22 09:03
Jau penktus metus iš eilės VšĮ „Skaitmeninė statyba“ kartu su Lietuvos statybininkų asociacija skelbia konkursą „LIETUVOS BIM PROJEKTAI“, skirtą išrinkti geriausią Lietuvos įmonių praktiką, naudojant statinio informacinio modeliavimo (BIM) technologijas ir metodologiją.
nuotrauka
2019-05-06 14:44
Prieš penkerius metus VŠĮ „Skaitmeninė statyba“ steigėjai organizavo pirmąją konferenciją „Skaitmeninė statyba 2014“, kuri tapo neatskiriama „Restos“ dalimi. Steigėjų pastangos spartinti BIM diegimą Lietuvoje ir šviesti statybos sektoriaus bendruomenę, pradėjo duoti pirmuosius rezultatus.
nuotrauka
2019-05-03 08:24
Jau trečią kartą iš eilės parodoje RESTA įvyko konkursas „Įspūdingiausios Restos ekspozicijos“, kurio metu komisija išrinko įdomiausių ekspozicijų penketuką – įmones ir ekspozicijų projektų autorius.
nuotrauka
2019-05-02 07:50
Balandžio 25-26 d. Lietuvoje viešėjo Europos statybos pramonės federacijos (FIEC) prezidentas Kjetil Tonning kartu su federacijos technologijų vadove Sue Arundale.
nuotrauka
2019-04-30 14:51
„Restoje“ įvykusio tarptautinio pastolininkų čempionato nugalėtojais tapo UAB „Hotrema“ profesionalai. Antroji liko pastolininkų komanda iš Estijos įmonės „Adelante“, trečioji – įmonės „Arad“ komanda iš Lenkijos.
nuotrauka
2019-04-29 16:50
Jau ketvirtus metus iš eilės VšĮ „Skaitmeninė statyba“ kartu su Lietuvos statybininkų asociacija organizavo konkursą „Lietuvos BIM projektai”, kurio nugalėtojai buvo apdovanoti „Skaitmeninė statyba 2019. Vilnius“ konferencijoje, didžiausios statybų parodos „Resta“ metu. Konkursas yra skirtas išrinkt...
nuotrauka
2019-04-29 16:08
„Ukmergės gelžbetonis“ ką tik pasibaigusioje „Restoje“ pristatė tradicinius gaminius. Įmonei buvo svarbu priminti parodos lankytojams apie gamyklą ir savo gaminius.
nuotrauka
2019-04-26 07:25
Į Vilnių atvyko ir dalyvaus šiandien vykstančioje konferencijoje RESTOJE Europos statybos pramonės (FIEC) prezidentas Kjetil Tonning. Jis statybų sektoriaus bendruomenei skaitys pranešimą konferencijoje „Skaitmeninė statyba 2019. Vilnius”.
nuotrauka
2019-04-26 07:09
Kol Lietuvoje vis dar diskutuojama, verta ar neverta eiti statybų pramonės skaitmeninimo keliu, Vakaruose tuo seniai neabejojama. Atsiliekame net nuo Rytų – NVS šalys sparčiai juda pažangos kryptimi ir intensyviai dirba prie statybų skaitmeninimo projektų, tvirtina UAB „AGA CAD“. Pažangos pavyzdžiu ...
nuotrauka
2019-04-25 16:47
Tarptautinės statybos ir remonto parodos RESTA metu jau trečią kartą įvyko konkursas „Įspūdingiausios RESTOS ekspozicijos“. Šiandien, balandžio 24 d., paskelbti nugalėtojai.
nuotrauka
2019-04-25 09:20
Vakar, balandžio 24 d., prasidėjusioje tarptautinėje statybų parodoje „Resta 2019“ lankytojai galėjo ne tik pasisemti įkvėpimo, kaip įsirengti svetainę, vonią, virtuvę ar terasą, tačiau ir pamatyti tris skirtingus miegamųjų interjerus. 40 kv. m plote įrengtos interjerų ekspozicijos, atspindinčios tr...
nuotrauka
2019-04-25 07:54
Bendrovė BAUMIT, į Lietuvą tiekianti fasadų sistemas, RESTOJE pristatinėja sveiką statybą.

Statybunaujienos.lt » RESTA

nuotrauka

Stotelėse saugesnė judėjimo galimybė riboto judumo asmenims

Riboto judumo asmenys dėl įvairiausių priežasčių vis dar susiduria su jų poreikiams nepritaikyta aplinka. Viena iš dažniausiai pasitaikančių kliūčių – nepritaikyti viešojo susisiekimo stotel...