2023 lapkričio 30 d. ketvirtadienis, 8:50
Reklama  |  facebook

Druskininkai: elektriniai autobusai, išmanios perėjos, patogumai žmonėms su negalia

2023-10-09 14:10
Druskininkai yra ne tik vienas iš žaliausių ir mėgstamiausių šalies kurortų, bet ir pirmasis miestas, kuriame kursuoja tik elektriniai autobusai, įrengta plati žmonėms su negalia pritaikyta infrastruktūra. Tokios sėkmės paslaptis – miestas keičiamas atsižvelgiant į žmonių ir gamtos dermę.
nuotrauka
Diana Sinkevičiūtė-Griežtė, Druskininkų savivaldybės nuotr.


Minimos įmonės
Druskininkų savivaldybė,
 „Viso pasaulio dėmesys nukreiptas į ekologiją, oro taršos mažinimą, mus supančios aplinkos saugojimą. Druskininkai – ne išimtis, juo labiau, kad esame kurortas, tad stengiamės, jog taršos būtų kuo mažiau. Kiekvieną kartą statydami naujus objektus, planuodami projektus galvojame apie pažangius sprendimus“, – sako pranešime cituojama Druskininkų savivaldybės vyriausioji specialistė komunikacijai Diana Sinkevičiūtė-Griežė.

Vien tik elektriniai autobusai


Miestas atnaujino autobusų parką, įsigydamas elektrinius autobusus. Šiuo metu Druskininkų viešasis transportas yra 100 proc. ekologiškas, nes visi 17 mieste kursuojančių autobusų yra elektriniai. Tai leido Druskininkams tapti pirmuoju miestu šalyje, kurio visas viešasis transportas yra ekologiškas ir darantis mažesnį poveikį aplinkai.

„Druskininkai yra žaliausias Lietuvos kurortas, žalieji plotai sudaro apie 85 proc. teritorijos, tad švarus oras mums yra prioritetas. Keleivių vežimui naudoti dyzeliniu kuru varomi autobusai per metus sudegindavo apie 184 tūkst. litrų dyzelinio kuro. Sudeginus tokį kiekį kuro, į aplinką išskiriama 110 tonų teršalų. Pakeitus visus autobusus į varomus elektra, visas šis kiekis jau nebeterš miesto“, – sako D. Sinkevičiūtė-Griežė.

Dėmesys – ir eismo saugumui, ir dviračių takams


Miestas atnaujino ne tik autobusus, bet ir viešojo transporto stoteles bei paviljonus. Pasak savivaldybės atstovų, naujieji paviljonai ne tik funkcionalūs ir patogūs keleiviams, bet ir estetiškai įsilieja į kurorto aplinką. Renkantis dizainą ieškota originalių sprendimų, tad dalies paviljonų stogai yra apželdinti specialiame grunte augti pritaikytais augalais.

„Taip pat įrengėme išmaniąsias perėjas, įdiegėme sprendimų, didinančių saugumą: papildomą apšvietimą prie pėsčiųjų perėjų, mirksinčius atšvaitus, kurie automatiškai įsijungia esant prieblandai“, – pokyčius vardija savivaldybės administracijos atstovė.

Pagal Druskininkų miesto teritorijos darnaus judumo planą dėmesys skiriamas ir dviračių infrastruktūrai. Rekonstruota dalis senų dviračių takų, nutiesti nauji dviračių ar pėsčiųjų-dviračių takai, įrengtos 146 dviračių stovėjimo vietos.

Emilija MiliauskaitėEmilija Miliauskaitė,
Druskininkų savivaldybės nuotr.

„Netrukus numatyta iš esmės atnaujinti prieš daugiau kaip 30 metų kurorto centre įrengtą pėsčiųjų ir dviratininkų Vilniaus alėją. Ši alėja – Druskininkų širdis, pagrindinė arterija, todėl būtina sukurti patogią, patrauklią, modernią ir funkcionalią jos aplinką. Šiais metais baigiamas techninis projektas, kitais metais startuos rekonstrukcija. Druskininkuose iš viso yra daugiau kaip 60 km dviračių takų, apie pusė jų – dar nerenovuoti. Įgyvendinant regioninius projektus, panaudojant ES lėšas planuojama atnaujinti likusius nerenovuotus takus“, – kalba pašnekovė.

Aplinka pritaikoma žmonėms su negalia

Labai svarbus visų mieste vykdomų pokyčių ir atnaujinimų aspektas, pasak D. Sinkevičiūtės-Griežės, yra tai, kad infrastruktūra turi būti pritaikyta visoms gyventojų grupėms, tarp jų – ir žmonėms su negalia. Už šioje srityje atliktus darbus 2020 m. Druskininkai gavo žmonėms su negalia draugiškiausio miesto apdovanojimą.

Judėjimo negalią turinti druskininkietė Emilija Miliauskaitė sako viešuoju transportu besinaudojanti labai dažnai, bent kelis kartus per savaitę. Jos nuomone, Druskininkų viešasis transportas puikiai pritaikytas žmonėms su negalia.

Pasak savivaldybės pranešime cituojamos E. Miliauskaitės, visa miesto infrastruktūra taip pat puikiai pritaikyta žmonėms su judėjimo negalia: šaligatviai, perėjos, tilteliai.

„Taip pat ir kavinės, restoranai bei panašios įstaigos turi rampas, į jas lengva patekti. Vienintelis dalykas, ko dar trūksta – pagrindinės miesto gatvės atnaujinimas. Netrukus turėtų prasidėti renovacijos darbai, todėl labai laukiame, kol jie bus pabaigti“, – kalba ji.
Statybunaujienos.ltSavivaldybėse

nuotrauka
2023-11-29 12:26
Kauno apygardos teismas paskelbė sprendimą, kuriuo patenkino Kauno apygardos prokuratūros prokurorės, ginančios viešąjį interesą, ieškinį ir pripažino negaliojančiomis penkių žemės sklypų Druskininkų savivaldybėje pirkimo-pardavimo sutartis. Taikyta restitucija.
nuotrauka
2023-11-29 10:49
40 šeimų, laukiančių socialinių būstų, jau įsikūrė naujuose namuose. Baigtas įgyvendinti socialinio būsto adresu Rambyno g. 14A, Klaipėda, projektas. Naujos statybos gyvenamasis namas jau yra visiškai apgyvendintas.
nuotrauka
2023-11-28 10:10
Šiandien vidaus reikalų viceministras Arnoldas Abramavičius įteikė apdovanojimus savivaldybių administracijų atstovams už sėkmingiausiai įgyvendintus VRM administruojamus 2014-2020 metų laikotarpiu ir Europos Sąjungos lėšomis finansuotus infrastruktūros projektus regionuose.
nuotrauka
2023-11-27 11:46
Didžiosios dalies Lietuvos savivaldybių faktinės išlaidos beveik kasmet viršija modeliuojamas, o didžiausias išlaidų perviršis patiriamas komunalinių paslaugų, būsto bei aplinkosaugos srityse. Tą parodė savivaldybių išlaidų analizė, atlikta Centrinės projektų valdymo agentūros (CPVA) kartu su Finans...
nuotrauka
2023-11-27 09:28
Daugiau nei ketvirtį amžiaus – nuo 1996 metų Vilniaus miestą planavusi ir jo skaitmenizavimo procesus vysčiusi bendrovė „Vilniaus planas“ keičia vizualinį identitetą – nuo šiol ji tampa „ID Vilnius“.
nuotrauka
2023-11-24 09:35
Kauno apygardos prokuratūros Viešojo intereso gynimo skyriaus prokuroras, savo iniciatyva pradėjęs tyrimą, konstatavo, jog tyrimo metu nustatytos aplinkybės kelia pagrįstas abejones ateityje dėl bandymo keisti Alytaus bendrąjį planą ir miesto centre leisti statyti penkiaaukščius pastatus.
nuotrauka
2023-11-23 13:37
Vilniaus miesto savivaldybė iki metų pabaigos užbaigs grąžintinų žemės sklypų, skirtų nuosavybės teisių atkūrimui, projektavimą. Užbaigti šį procesą itin svarbu, nes pasikeitus įstatymui nuo kitų metų sausio 1 d. miestų ir miestelių teritorijose valstybinės žemės patikėtiniais tampa nebe Nacionalinė...
nuotrauka
2023-11-23 11:10
Augant Vilniui ir žmonių jame skaičiui, didėja ir surenkamų komunalinių atliekų kiekis. Dėl išaugusių jų tvarkymo sąnaudų ir apimties sostinė peržiūri vietinę rinkliavą už komunalinių atliekų surinkimą ir tvarkymą. Tarybai pritarus, vidutinio 60 kv. m buto savininkui rinkliava už komunalinių atliekų...
nuotrauka
2023-11-23 10:04
Vietoje Pavilnyje esančio avarinės būklės bibliotekos pastato numatyta įkurti naują bendruomenės centrą, atitinkantį vietos gyventojų ir visų vilniečių poreikius. Vilniaus vystymo kompanija visuomenei pristato keturiolika viešame konkurse gautų architektūrinių idėjų pasiūlymų.
nuotrauka
2023-11-22 10:26
Įgyvendinant šiuos projektus, pirmą kartą Lietuvoje pastatams atnaujinti bus naudojami gamykloje pagaminti sienų ir stogų skydai, objekte sumontuojami be papildomo apdirbimo. Tai leis pagreitinti renovacijos procesą, sumažinti darbų apimtį statybvietėje, padidinti pastatų energinį efektyvumą, užtikr...
nuotrauka
2023-11-22 09:42
Gautas statybos leidimas šalia Nacionalinio stadiono įsikursiančiam darželiui. Stadiono su sporto aikštynais statybos prasidėjo gegužę, likę pastatai bus statomi antruoju etapu, o visą Daugiafunkcį kompleksą planuojama baigti 2025 m.
nuotrauka
2023-11-21 13:50
Alytaus apskrities S. Kudirkos ligoninėje vykdomas Priėmimo-skubiosios pagalbos bei Reanimacijos ir intensyviosios terapijos skyrių modernizavimas. Iki 2024 m. gruodžio įgyvendinti pokyčiai sustiprins teikiamų paslaugų kokybę ir padės ekstremaliųjų situacijų atvejais užtikrinti efektyvesnį paslaugų ...
nuotrauka
2023-11-20 13:13
Baigti ežero pakrantės prie Gulbinų kvartalo atvėrimo visuomenei darbai. Vilniaus miesto savivaldybė pasirūpino apie 250 m ilgio medinio tako nutiesimu, taip pat ežero pakrantėje sukurta poilsiavietė, įrengtos grilio vietos su suoliukais. Patogiam gyventojų praėjimui išvalytos nukritusios medžių šak...
nuotrauka
2023-11-16 12:35
Vilniaus miesto savivaldybė kviečia sostinės verslininkus, įmones, įstaigas ir bendruomenes kurti kalėdinę nuotaiką kartu ir puošti savo vitrinas, langus, pastatų fasadas šventine tematika. Laikinų šventinių dekoracijų suderinti su miesto Savivaldybe ar gauti leidimą nereikia.
nuotrauka
2023-11-16 12:20
Klaipėdos miesto valdžia, vis dažniau sulaukianti gyventojų nusiskundimų dėl statybininkų netvarkos šalia statybviečių, padidino kontrolę. Šiais metais jau nustatyta dvigubai daugiau pažeidimų nei praėjusiais metais.
nuotrauka
2023-11-16 08:07
Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) atliko Vilniaus miesto savivaldybės tarybos sprendimo dėl sostinėje projektuojamų objektų, kurių architektūrinėms idėjoms įvertinti privaloma skelbti projektų konkursus, antikorupcinį vertinimą. Sprendimo nuostatomis galimai nepagrįstai siaurinamas Architektūros įsta...
nuotrauka
2023-11-15 12:11
Slūgstant Minijai situacija dėl potvynio Klaipėdos rajone stabilizuojasi, tačiau tikrieji žalos mastai pasimatys tik nusekus vandeniui. Kol kas kai kur keliai vis dar apsemti, yra ir sodybų, ties kuriomis laikosi vanduo, bet jau galima identifikuoti probleminius taškus bei planuoti, kaip sumažinti p...
nuotrauka
2023-11-15 09:09
Pagrindinis įvažiavimas į Gargždus miesto svečius ir gyventojus dabar pasitinka visiškai pasikeitęs – čia atliktas kapitalinis kelio remontas, įrengti pėsčiųjų, dviračių takai, kitos eismo saugumo priemonės.
nuotrauka
2023-11-14 09:43
Statybos sektoriaus vystymo agentūrai (SSVA) perduodamos Lietuvos bendrojo plano stebėsenos ir jo įgyvendinimo savivaldybių bendruosiuose planuose funkcijos leis sukurti šalies urbanistikos kompetencijų centrą, sako agentūros Urbanistikos padalinio vadovas Mindaugas Pakalnis.
nuotrauka
2023-11-14 09:24
Vilniuje, Žirmūnuose, planuojama statyti lengvosios atletikos maniežą, kuriam gautas statybą leidžiantis dokumentas. Naujasis sporto centras bus statomas pagal konkursą laimėjusios architektų studijos „IMPLMNT architects" projektą. Atverti lengvaatlečiams skirtą sporto kompleksą, kuriame galėtų tre...

Statybunaujienos.lt » Savivaldybėse