2024 gegužės 24 d. penktadienis, 3:18
Reklama  |  facebook

Druskininkai: elektriniai autobusai, išmanios perėjos, patogumai žmonėms su negalia

2023-10-09 14:10
Druskininkai yra ne tik vienas iš žaliausių ir mėgstamiausių šalies kurortų, bet ir pirmasis miestas, kuriame kursuoja tik elektriniai autobusai, įrengta plati žmonėms su negalia pritaikyta infrastruktūra. Tokios sėkmės paslaptis – miestas keičiamas atsižvelgiant į žmonių ir gamtos dermę.
nuotrauka
Diana Sinkevičiūtė-Griežtė, Druskininkų savivaldybės nuotr.


Minimos įmonės
Druskininkų savivaldybė,
 „Viso pasaulio dėmesys nukreiptas į ekologiją, oro taršos mažinimą, mus supančios aplinkos saugojimą. Druskininkai – ne išimtis, juo labiau, kad esame kurortas, tad stengiamės, jog taršos būtų kuo mažiau. Kiekvieną kartą statydami naujus objektus, planuodami projektus galvojame apie pažangius sprendimus“, – sako pranešime cituojama Druskininkų savivaldybės vyriausioji specialistė komunikacijai Diana Sinkevičiūtė-Griežė.

Vien tik elektriniai autobusai


Miestas atnaujino autobusų parką, įsigydamas elektrinius autobusus. Šiuo metu Druskininkų viešasis transportas yra 100 proc. ekologiškas, nes visi 17 mieste kursuojančių autobusų yra elektriniai. Tai leido Druskininkams tapti pirmuoju miestu šalyje, kurio visas viešasis transportas yra ekologiškas ir darantis mažesnį poveikį aplinkai.

„Druskininkai yra žaliausias Lietuvos kurortas, žalieji plotai sudaro apie 85 proc. teritorijos, tad švarus oras mums yra prioritetas. Keleivių vežimui naudoti dyzeliniu kuru varomi autobusai per metus sudegindavo apie 184 tūkst. litrų dyzelinio kuro. Sudeginus tokį kiekį kuro, į aplinką išskiriama 110 tonų teršalų. Pakeitus visus autobusus į varomus elektra, visas šis kiekis jau nebeterš miesto“, – sako D. Sinkevičiūtė-Griežė.

Dėmesys – ir eismo saugumui, ir dviračių takams


Miestas atnaujino ne tik autobusus, bet ir viešojo transporto stoteles bei paviljonus. Pasak savivaldybės atstovų, naujieji paviljonai ne tik funkcionalūs ir patogūs keleiviams, bet ir estetiškai įsilieja į kurorto aplinką. Renkantis dizainą ieškota originalių sprendimų, tad dalies paviljonų stogai yra apželdinti specialiame grunte augti pritaikytais augalais.

„Taip pat įrengėme išmaniąsias perėjas, įdiegėme sprendimų, didinančių saugumą: papildomą apšvietimą prie pėsčiųjų perėjų, mirksinčius atšvaitus, kurie automatiškai įsijungia esant prieblandai“, – pokyčius vardija savivaldybės administracijos atstovė.

Pagal Druskininkų miesto teritorijos darnaus judumo planą dėmesys skiriamas ir dviračių infrastruktūrai. Rekonstruota dalis senų dviračių takų, nutiesti nauji dviračių ar pėsčiųjų-dviračių takai, įrengtos 146 dviračių stovėjimo vietos.

Emilija MiliauskaitėEmilija Miliauskaitė,
Druskininkų savivaldybės nuotr.

„Netrukus numatyta iš esmės atnaujinti prieš daugiau kaip 30 metų kurorto centre įrengtą pėsčiųjų ir dviratininkų Vilniaus alėją. Ši alėja – Druskininkų širdis, pagrindinė arterija, todėl būtina sukurti patogią, patrauklią, modernią ir funkcionalią jos aplinką. Šiais metais baigiamas techninis projektas, kitais metais startuos rekonstrukcija. Druskininkuose iš viso yra daugiau kaip 60 km dviračių takų, apie pusė jų – dar nerenovuoti. Įgyvendinant regioninius projektus, panaudojant ES lėšas planuojama atnaujinti likusius nerenovuotus takus“, – kalba pašnekovė.

Aplinka pritaikoma žmonėms su negalia

Labai svarbus visų mieste vykdomų pokyčių ir atnaujinimų aspektas, pasak D. Sinkevičiūtės-Griežės, yra tai, kad infrastruktūra turi būti pritaikyta visoms gyventojų grupėms, tarp jų – ir žmonėms su negalia. Už šioje srityje atliktus darbus 2020 m. Druskininkai gavo žmonėms su negalia draugiškiausio miesto apdovanojimą.

Judėjimo negalią turinti druskininkietė Emilija Miliauskaitė sako viešuoju transportu besinaudojanti labai dažnai, bent kelis kartus per savaitę. Jos nuomone, Druskininkų viešasis transportas puikiai pritaikytas žmonėms su negalia.

Pasak savivaldybės pranešime cituojamos E. Miliauskaitės, visa miesto infrastruktūra taip pat puikiai pritaikyta žmonėms su judėjimo negalia: šaligatviai, perėjos, tilteliai.

„Taip pat ir kavinės, restoranai bei panašios įstaigos turi rampas, į jas lengva patekti. Vienintelis dalykas, ko dar trūksta – pagrindinės miesto gatvės atnaujinimas. Netrukus turėtų prasidėti renovacijos darbai, todėl labai laukiame, kol jie bus pabaigti“, – kalba ji.
Statybunaujienos.ltSavivaldybėse

nuotrauka
2024-05-23 13:50
Viena žaliausių Lietuvos savivaldybių Tauragė vadinama ne veltui: šią savaitę miestelyje persodinti dideli medžiai. Pasak savivaldybės atstovų, šis projektas yra ypač svarbus dėl sparčiai kintančio klimato bei vis dažnesnių karščio bangų mieste. Medžiai yra natūrali priemonė, kuri padeda sumažinti p...
nuotrauka
2024-05-22 17:09
Šiandien šalia Panevėžio aplinkkelio, ties Bliūdžių kaimu, oficialiai paskelbta didžiausio Baltijos šalyse elektromobilių parko statybų pradžia – įkasta laiko kapsulė. Projektą vystys elektromobilių įkrovimo stotelių operatorė UAB „Eldrive“.
nuotrauka
2024-05-22 15:56
Klaipėdos rajono darželiuose ypač trūkstant vietų mažiesiems gyventojams, Savivaldybė ir toliau investuoja į ugdymo įstaigų plėtrą. Žengtas dar vienas svarbus žingsnis – jau ieškoma rangovo, kuris statys naują modernų darželį Sendvario seniūnijoje, Mazūriškiuose.
nuotrauka
2024-05-22 14:22
Sparčiai augančiame Vilniaus Kalnėnų mikrorajone bus statomas darželis-pradinė mokykla. Architektūros projekto konkursų dalyviai pateikė net 12 idėjų, kaip galėtų atrodyti naujoji švietimo įstaiga. Iš jų bus renkamas nugalėtojas. Planuojama, kad nauja ugdymo įstaiga adresu Moravų g. 4, duris turėtų ...
nuotrauka
2024-05-22 09:29
Panevėžio miesto savivaldybės užsibrėžta ambicija mieste įkurti profesionalaus, šiuolaikinio meno erdvę, virsta realybe: jau kitą savaitę duris atvers pasaulinio garso menininko, daugiafunkcionalisto Stasio Eidrigevičiaus menų centras, pavadintas Stasys Museum.
nuotrauka
2024-05-21 10:00
Akcinė bendrovė „Via Lietuva" pasirašė sutartį, pagal kurią bus rekonstruojamas Ariogaloje, Raseinių rajono savivaldybėje, esantis tiltas per Dubysą. Tilto rekonstravimo darbai bus pradėti birželio mėnesį, baigti darbus planuojama iki 2025 m. spalio mėn.
nuotrauka
2024-05-21 09:54
Vilniaus savivaldybė pradeda Kazbėjų tilto per Vokės upę rekonstrukciją. Tikimasi, kad remonto darbai užtruks iki kitų metų pradžios ir vėl bus leidžiamas automobilių, dviračių ir pėsčiųjų eismas, kuris nuo 2018 metų buvo apribotas dėl tilto avarinės būklės.
nuotrauka
2024-05-20 14:37
Baigiami pagrindinės Klaipėdos miesto arterijos – Baltijos prospekto bei Šilutės ir Vilniaus plentų žiedinės sankryžos rekonstrukcijos darbai. Tam, kaip valstybei svarbiam vietinės reikšmės kelių projektui, šiemet skirta daugiau kaip 1 mln. eurų Kelių priežiūros ir plėtros programos (KPPP) lėšų.
nuotrauka
2024-05-20 14:31
Vilniaus apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras surašė kaltinamąjį aktą ir teismui perdavė nagrinėti baudžiamąją bylą, kurioje kaltinimai piktnaudžiavimu siekiant turtinės naudos, dokumentų klastojimu bei sukčiavimu pareikšti buvusiam Vilniaus miesto ...
nuotrauka
2024-05-20 14:25
Tankiai gyvenamame Vilniaus Pašilaičių rajone atsiras dar vienas valstybinis lopšelis-darželis, kurį galės lankyti 280 vaikų. Projektui jau išduotas statybą leidžiantis dokumentas ir, jei procesas vyks sklandžiai, statyba turėtų prasidėti iki kitų metų ir trukti apie dvejus metus. Priimti vaikus dar...
nuotrauka
2024-05-20 11:09
Oficialiai pažymėtas Tauragės daugiafunkcės arenos antrasis statybų etapas – į būsimus sporto ir kultūros centro pamatus įkasta simbolinė laiko kapsulė ateities kartoms. Tikimasi, kad itin laukta ir regionui svarbi arena įneš dar daugiau kultūros ir galimybių sportuoti į visos apskrities gyvenimą. ...
nuotrauka
2024-05-17 07:46
Rekonstruotas Kauno apskrities VPK Kauno miesto Nemuno policijos komisariato pastatas. Atlikti rekonstrukcijos darbai kainavo apie 1,2 mln. Eur.
nuotrauka
2024-05-17 06:10
Aplinkos ministerija praneša, kad 550 asmenų, turinčių teisę atkurti nuosavybės teises į žemės sklypus individualiai statybaiVilniaus mieste, iki š. m. gegužės 1 d. pasirinko sklypus. Planuojama, kad dar šiemet šie sklypai bus registruoti Nekilnojamojo turto registre kaip savininkų, laukusių nuosavy...
nuotrauka
2024-05-16 14:51
Dar šiais metais planuojama atnaujinti aikštę prie Klaipėdos santuokų rūmų. Darbai bus atliekami pagal anksčiau atliktą techninį projektą – įrengiant parkavimo vietas, daugiau žaliųjų zonų ir sukuriant vientisą vaizdą su M. Mažvydo alėja.
nuotrauka
2024-05-16 10:51
Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA) kviečia savivaldybių administracijas ir regioninius atliekų tvarkymo centrus (RATC) teikti paraiškas dotacijoms namų ūkiuose susidariusioms asbestinio šiferio atliekoms tvarkyti. Kvietimui numatyta suma – 200 tūkst. eurų.
nuotrauka
2024-05-16 10:20
Vilniaus miesto savivaldybės taryba pritarė Daugiafunkcio komplekso statybų projekto pakeitimų patikslinimui. Jų buvo imtasi po gautos Viešųjų pirkimų tarnybos (VPT) nuomonės ir derybų su kitomis projekto šalimis. Pakoreguotas projektas Savivaldybei yra 20 tūkst. eurų pigesnis nei tas, kuriam Taryba...
nuotrauka
2024-05-15 08:46
Aukštaitijos sostinėje toliau tęsiami tarptautinės plaukimo federacijos (FINA) standartus atitiksiančio daugiafunkcio sporto ir sveikatingumo centro „Aukštaitija“ rekonstravimo darbai. Kyla priestatas, kuriame bus įrengtas 10-ies takelių, 50 metrų ilgio tarptautinius standartus atitinkantis baseinas...
nuotrauka
2024-05-14 13:39
Palangos jaunuoliai nuo šiol turi dar vieną erdvę, skirtą aktyviam laisvalaikiui – Palangoje atidarytas ekstremalaus sporto aikštynas. Jujo džiaugiasi ne tik jaunimas, bet ir kiti bendruomenės nariai, kurorto svečiai: aikštyną jau pirmąjį savaitgalį užplūdo lankytojai.
nuotrauka
2024-05-13 12:26
Neliko kliūčių Atgimimo aikštės rekonstrukcijai – pasirašyta sutartis dėl rangos darbų. Numatoma, kad darbai startuos vasarą, pirmiausiai bus vykdomi detalūs archeologiniai tyrinėjimai, įrengiama spraustasienė, pamatų poliai, kitos požeminės konstrukcijos, toliau įrengiama požeminė aikštelė ir galia...
nuotrauka
2024-05-13 10:14
Akcinė bendrovė „Via Lietuva" paskelbė viešojo pirkimo konkursą tilto per Nevėžį Kėdainiuose, Tilto gatvėje, rekonstravimo darbams atlikti. Sėkmingai įvykus pirkimo procedūroms, darbai galėtų būti pradėti jau šiais metais.

Statybunaujienos.lt » Savivaldybėse