2023 kovo 23 d. ketvirtadienis, 7:30
Reklama  |  facebook

Du skirtingų paskirčių įmonės „YIT Lietuva“ projektai įvertinti aukso medaliais

2022-12-16 12:20
Tradiciniame „Lietuvos metų gaminys 2022“ konkurse įmonė „YIT Lietuva“ pelnė du aukso medalius. Aukščiausiais apdovanojimais buvo įvertinti polimerų gamyklos „Rehau“ Klaipėdos laisvojoje ekonominėje zonoje (LEZ) ir daugiabučio gyvenamojo namo Vilniuje „Raitininkų sodas“ projektai.
nuotrauka
„Raitininkų sodas“ pripažinimą pelnė ne tik „Lietuvos metų gaminio“, bet ir „Lietuvos BIM projektai“ konkurse. YIT LIETUVA nuotr.


Minimos įmonės
YIT Lietuva, UAB
REHAU, Vokietijos kompanija,
Klaipėdos LEZ,
Auksą pelnę projektai yra skirtingų paskirčių – daugiabutis gyvenamasis namas ir gamykla. „Tačiau abu projektai įgyvendinti ant tų pačių vertybinių pamatų: visi mūsų įmonės projektai yra statomi pagal Suomijos koncerno „YIT Corporation“, kuriam priklauso „YIT Lietuva“, statybos kokybės reikalavimus. Todėl „Raitininkų sodas“ išsiskiria patogiu butų ir bendrųjų erdvių išplanavimu, taupia eksploatacija ir patogiomis gyvenimo sąlygomis. O įgyvendinant projektą Klaipėdos LEZ, buvo susikaupta ties saugumu, inovatyvumu ir tvarumu, kurie gamyklai grįš pridėtinėmis vertėmis“, – sako įmonės „YIT Lietuva“ vadovas Kęstutis Vanagas.

„Raitininkų sodas“ pripažinimą pelnė ne tik „Lietuvos metų gaminio“, bet ir „Lietuvos BIM projektai“ konkurse

Vilniaus „Raitininkų sodas“, įgyvendintas pagal „Vilniaus architektūros studijos“ projektą, tai modernus 7 aukštų daugiabutis namas su komercinėmis patalpomis pirmajame aukšte ir uždaru vidiniu kiemu, kur vietoj automobilių įrengta poilsio infrastruktūra gyventojams. Sostinės centre pastatytas daugiabutis optimaliai išnaudoja vietą: iš viršutinių aukštų terasų matyti Gedimino pilis, senamiestis, Konstitucijos prospektas. Kitų aukštų gyventojams įrengti nestandartiškai suprojektuoti balkonai – vaizdas veriasi ne į namą priešais, o į erdves už jo. Pirmųjų aukštų gyventojams skirtos 16–50 kv. m terasos. Pro 2–2,4 m aukščio langus būstus užlieja šviesa.

A+ klasės energinio efektyvumo daugiabutyje įdiegti modernūs ir taupūs šildymo, vėdinimo ir kiti inžineriniai sprendimai. Iš miesto šilumos sistemos tiekiama šiluma, kurios srautą galima reguliuoti kiekviename bute. Visame name įrengta bendra kiekvienos laiptinės rekuperacinė sistema, o dalyje butų – pažangios ir energiją taupančios rekuperacinės vėdinimo sistemos. Ant stogo sumontuoti saulės kolektoriai gamina elektrą bendrųjų patalpų ir požeminės automobilių aikštelės apšvietimui.

RAITININKŲ SODAS

„Raitininkų sodo“ projekte „YIT Lietuva“ naudojo BIM visuose trijuose svarbiausiuose etapuose – planuojant, projektuojant ir statant. BIM modelio naudojimas iš dalies numatytas ir namų priežiūrai, nors ši BIM naudojimo sritis paprastai yra aktualesnė eksploatuojant gamybinius arba administracinius pastatus. Šis projektas buvo pripažintas ir konkurso „Lietuvos BIM projektai 2022“ nugalėtoju gyvenamųjų pastatų kategorijoje.

2017 m. pradėtas „Raitininkų sodo“ projektas dviem etapais buvo įgyvendintas per kiek daugiau nei trejus metus.

Projekto „Raitininkų sodas“ vystytojas ir generalinis rangovas „YIT Lietuva“ buvo pirmoji Lietuvoje įmonė, sukūrusi gyventojų portalą „YIT Plus“. Tai erdvė gyventojams bendrauti tarpusavyje, spręsti problemas, kaip, pvz., kiemo tvarkymas, vaikų priežiūra kieme. Šiame portale žmonės registruojasi pasirašę sutartis dar statybų eigoje, todėl bendruomeniniai ryšiai formuojasi dar iki apsigyvenant naujame būste. Saugi ir maloni kaimynystė yra faktorius, padedantis apsispręsti ir dėl būsto įsigijimo.

Moderni „Rehau“ gamykla pastatyta per rekordiškai trumpą laiką

Auksą pelnęs „Rehau“ projektas Klaipėdos LEZ buvo įgyvendintas per rekordiškai trumpą laiką – 12 mėnesių. Pasak „Rehau“ gamyklos vadovo Giedriaus Kauko, „tai turbūt vienas greičiausių ir efektyviausių gamyklos statybos ir paleidimo projektų“.

2022 m. sausio 20-ąją Klaipėdoje atidaryta moderni Vokietijos polimerų kompanijos „Rehau“ gamykla yra 35-oji pasaulyje ir 15-oji Europoje. Įgyvendindama gamyklos projektą „YIT Lietuva“ rūpinosi projektavimo ir statybos darbais, teisiniais ir administraciniais klausimai, ieškojo būtinų technologijų. Pažymėtina, kad tai buvo karantino suvaržymų metas, kai trūkinėjo tiekimo grandinės ir nuolat grėsė stabdyti darbus. „YIT Lietuva“ šio projekto vykdymui taikė vadinamąjį „build-to-suit“ modelį, kai užsakovui suteikiama galimybė nuomotis specialiai jo individualiems poreikiams suprojektuotas, pastatytas ir pritaikytas patalpas.

REHAU GAMYKLA YIT

12 m aukščio, 2 aukštų pastatas projektuotas pagal BREEAM standartą, gamyklai suteiktas A++ klasės energinio naudingumo sertifikatas.

Beveik 5 ha ploto sklype gamybinis pastatas projektuotas numatant galimybę išplėsti gamybines patalpas. Įgyvendinant užsakovo reikalavimus dėl saugumo, inovatyvumo ir tvarumo, projektuojant parinktos padidinto atsparumo ugniai medžiagos, įdiegtos efektyvios saugumo ir procesų valdymo sistemos. Įvertinant pastato paskirtį, fasado apdailai buvo parinktos šiuolaikiškos, ekonomiškos ir praktiškos medžiagos: baltos ir tamsiai pilkos fibrocementinės plokštės.

Kadangi pastato konstrukcijoms buvo keliami aukšti atsparumo ugniai reikalavimai, išorinės sienos buvo įrengtos iš daugiasluoksnių panelių su akmens vatos užpildu. Sienų storis siekia net 200 mm. Stogui šiltinti pasirinktos PIR izoliacinės plokštės, atitinkančios aukštus priešgaisrinius reikalavimas. Pastato vėdinimą užtikrina mechaninio ir natūralaus vėdinimo sistemos. Vėsinimo ir vėdinimo įrenginių valdymas integruotas į pastato valdymo sistemą.

Ypatingas dėmesys skirtas vidaus aplinkos garso kokybei užtikrinti. Instaliuotos atitinkamų reikalavimų pertvarinės sistemos, vidaus langai ir durys, akustinės apdailinės lubos. Papildomai izoliuotos tarpaukštinės perdangos.

REHAU GAMYKLA YIT

Šis gamyklos projektas buvo įgyvendintas pagal Built-to-suit modelį, kuomet Klaipėdos LEZ valdymo bendrovė su partneriais pirmiausia paskelbė tarptautinį konkursą objekto vystymui. „YIT Lietuva“, laimėjusi konkursą, gamyklą pastatė pagal kompanijos poreikius – pirmą kartą „Rehau“ korporacijos istorijoje nekilnojamojo turto vystymas ir valdymas buvo patikėtas trečiosioms šalims.

Laikosi aukštų darbo kultūros standartų

Darnios miestų plėtros bendrovė „YIT Lietuva“, veiklos istoriją skaičiuojanti nuo 1966 m., sėkmingai vykdo rangos, būsto, komercinio nekilnojamojo turto, pastatų priežiūros veiklą, kuria infrastruktūrą, tiesia ir atnaujina kelius.

Bendrovė turi aukštos kvalifikacijos darbuotojus, yra sukaupusi didelę patirtį, laikosi aukštų darbo kultūros standartų. Visa tai grįžta kokybiškais darbais, ištikimais partneriais, klientų pasitikėjimu. Ir kasmet apdovanojimus pelnančiais projektais. Tai verslo centras ARKA Kaune bei gyvenamasis projektas „Čiurlionio 3“ Vilniuje, verslo centras 3BURĖ Vilniuje, gyvenamųjų namų kvartalas „ŠILO NAMAI“ Kaune, baldų gamykla Kauno LEZ (Geras baldų fabrikas) bei verslo centras SQVERAS Kaune. Tai tik „Lietuvos metų gaminio“ apdovanojimus pelnę projektai nuo 2018 m. „Lietuvos metų gaminio 2022“ apdovanojimų išvakarėse „YIT Lietuva“ projektas „Matau Vilnių“ tapo ir konkurso „Už darnią plėtrą“ 2022 metų laimėtoju.  

YIT LIETUVA nuotr.

Statybunaujienos.lt
Metų nominacijos

nuotrauka
2023-03-22 05:27
„Geros architektūros apibrėžimas nuolat kinta. Klimato kaitos kontekste gera architektūra yra ta, kuri padeda prisitaikyti prie naujų pokyčių. Karo Ukrainoje kontekste – ta, kuri visų pirma yra saugi. Tačiau šalia kintančių savybių yra ir nekintamų bruožų. Vienas jų – estetika. Gera architektūra vis...
nuotrauka
2023-03-13 16:47
2021 m. pradėtas ir 2022 m. pradžioje įgyvendintas Palangos oro uosto rekonstrukcijos projektas, kurio pagrindinis rangovas buvo Latvijos įmonė „A.C.B.“, pelnė aukščiausią įvertinimą Latvijos statybų apdovanojimuose. Projektas pelnė pirmą vietą konkurse „Latvijas Būvniecības gada balva 2022“ (Latvij...
nuotrauka
2023-03-02 13:32
Architektūroje meninė kokybė būtina. Tačiau kokią – meniškai vertingą ar socialiai atsakingą architektūrą pasirinkti? Kokios vertybės dabar svarbiausios ir kaip architektūrą vertinti stebint ne eksperto akimi? Šiuo metu vyksta Nacionalinių architektūros apdovanojimų paraiškų teikimui, šia proga eksp...
nuotrauka
2023-02-22 04:59
Pernai pirmą kartą „Financial Times“ investicijų ekspertų pastebėtas Panevėžys įvertintas ir šiais metais. Aukštaitijos sostinė „Europos ateities miestai ir regionai 2023“ reitinge net trijuose geriausiųjų dešimtukuose: tiesioginių užsienio investicijų strategiją vertinančioje „fDi strategijos“ kate...
nuotrauka
2023-02-20 12:37
Vyriausybės posėdyje dvylikai kūrėjų už nuopelnus Lietuvos kultūrai ir menui paskirtos Vyriausybės kultūros ir meno premijos. Viena iš jų – garsiam architektui, pedagogui prof. Gintarui Čaikauskui.
nuotrauka
2023-02-10 09:47
Jau aštuntus metus iš eilės „Skaitmeninė statyba“ tęsia tradiciją ir rengia kasmetinį konkursą „Lietuvos BIM projektai“, skirtą išrinkti geriausią šalies įmonių praktiką, taikant statinio informacinio modeliavimo (BIM) technologijas ir metodologiją.
nuotrauka
2023-02-09 05:03
Jau galima teikti paraiškas Nacionaliniams architektūros apdovanojimams (NAA), kurie įvyks liepos 1-ąją. Architektai ir urbanistai gali pretenduoti į devynias apdovanojimų kategorijas ir didįjį prizą, kuriuo bus apdovanotas geriausias kūrinys, išrinktas iš visų kategorijų nugalėtojų. NAA organizuoja...
nuotrauka
2023-02-03 07:28
Paskelbti CV-Online TOP Darbdaviai ’22. Į CV-Online TOP Darbdavio vardą pretendavo apie 1800 įmonių, kurios 2022 m. naudojosi www.cvonline.lt paslaugomis bei per metus paskelbė apie 51 000 darbo pasiūlymų.
nuotrauka
2023-01-27 04:56
Tradiciniai, jau 25-ieji, „Šv. Kristoforo" apdovanojimai šiemet tapo Vilniaus 700-ojo jubiliejaus šventės dalimi. Tarp vienuolikos apdovanotųjų – net šeši, nominuoti už pagalbą ir kovojančiai Ukrainai, ir Vilniuje prieglobstį radusiems ukrainiečiams. Reikšmingiausiems miesto apdovanojimams vilniečia...
nuotrauka
2023-01-20 11:18
Darbuotojams palankią aplinką ir emocinę gerovę kuriančios, ryšius su bendruomenėmis stiprinančios, aplinką tausojančios, padedančios darbuotojams derinti darbo ir šeimos įsipareigojimus, žmonėms su negalia draugiškiausios įmonės sausio 19 d. pagerbtos Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūm...
nuotrauka
2023-01-12 07:46
Aukštos įtampos atramų pamatai ir jų elementai – tai įmonės „Gelgaudiškio gelžbetonis“ gaminys, kuris konkurse „Lietuvos metų gaminys 2022“ pelnė aukso medalį.
nuotrauka
2023-01-06 07:54
„CityCharge V2“ elektromobilių įkrovimo stotelė pelnė konkurso „Lietuvos metų gaminys 2022“ aukso medalį. Tai elektromobilių įkrovimo stotelių gamintojo „Elinta Charge“ naujos kartos gaminys, išskirtinis savo dizainu, inžineriniais sprendimais bei išmaniosiomis funkcijomis.
nuotrauka
2022-12-22 07:28
Įmonė „Staticus“ suprojektavo, pagamino ir sumontavo biurų ir mažmeninės prekybos pastato „VIA VIKA“ fasadą, kuris neturi analogų Šiaurės ir Rytų Europoje. Šis Norvegijoje, Osle, įgyvendintas projektas konkurse „Lietuvos metų gaminys 2022“ įmonei „Staticus“ pelnė aukso medalį.
nuotrauka
2022-12-21 17:06
Vilnius išsirinko 5 įspūdingiausius miesto puošėjus, kuriančius Kalėdų nuotaiką mieste tvariai ir jaukiai. Šiemet konkursas sulaukė rekordinio dalyvių skaičiaus – varžėsi net 60 išpuoštų miesto vitrinų, pastatų fasadų, pasažų, kiemelių.
nuotrauka
2022-12-14 16:47
Gruodžio 14 d. 26-ąjį kartą įteikti Lietuvos pramonininkų konfederacijos (LPK) rengiamo kasmetinio konkurso „Lietuvos metų gaminys“ apdovanojimai. Apdovanojimams penkiose vertinimo kategorijose buvo nominuoti 84 gaminiai, kaip ir kasmet, lyderio pozicijas išlaikė maisto ir pašarų pramonė – į šią kat...
nuotrauka
2022-12-13 08:18
Vilniuje iškilmingoje konkurso „Už darnią plėtrą“ ceremonijoje paskelbti ir apdovanoti geriausi 2022 metų NT projektai Lietuvoje. Geriausiųjų NT objektų rinkimus Lietuvos nekilnojamojo turto plėtros asociacija (LNTPA) ir Darnios plėtros akademija organizuoja jau 15 metus.
nuotrauka
2022-11-27 06:29
Ekonomikos ir inovacijų ministerija kartu su Viešųjų pirkimų tarnyba išrinko 2022 m. geriausiai ir profesionaliausiai organizuotus pirkimus. Iš viso tarp laimėtojų pateko net 13 Lietuvos organizacijų.
nuotrauka
2022-10-17 15:01
Lietuvos dizaino forumas jau dešimtus metus iš eilės organizavo „Gero dizaino“ apdovanojimų teikimo ceremoniją. Šiemet ji vyko spalio 12 dieną Kaune, verslo centre BLC. Renginys yra programos „Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022“ dalis.
nuotrauka
2022-10-17 08:39
Vilniaus rotušėje spalio 13 d. įteikti Lietuvos architektų sąjungos konkurso „Žvilgsnis į save 2021-2022“ apdovanojimai.
nuotrauka
2022-10-10 08:29
Šalies savivaldybėms, labiausiai nusipelniusioms konkrečiose srityse, spalio 7 dienos vakarą Vilniuje išdalinti svarbiausieji savivaldos metų apdovanojimai – 16 bronzinių „Auksinės krivūlės“ statulėlių.

Statybunaujienos.lt » Metų nominacijos