2023 rugsėjo 25 d. pirmadienis, 13:40
Reklama  |  facebook

Du skirtingų paskirčių įmonės „YIT Lietuva“ projektai įvertinti aukso medaliais

2022-12-16 12:20
Tradiciniame „Lietuvos metų gaminys 2022“ konkurse įmonė „YIT Lietuva“ pelnė du aukso medalius. Aukščiausiais apdovanojimais buvo įvertinti polimerų gamyklos „Rehau“ Klaipėdos laisvojoje ekonominėje zonoje (LEZ) ir daugiabučio gyvenamojo namo Vilniuje „Raitininkų sodas“ projektai.
nuotrauka
„Raitininkų sodas“ pripažinimą pelnė ne tik „Lietuvos metų gaminio“, bet ir „Lietuvos BIM projektai“ konkurse. YIT LIETUVA nuotr.


Minimos įmonės
YIT Lietuva, UAB
REHAU, Vokietijos kompanija,
Klaipėdos LEZ,
Auksą pelnę projektai yra skirtingų paskirčių – daugiabutis gyvenamasis namas ir gamykla. „Tačiau abu projektai įgyvendinti ant tų pačių vertybinių pamatų: visi mūsų įmonės projektai yra statomi pagal Suomijos koncerno „YIT Corporation“, kuriam priklauso „YIT Lietuva“, statybos kokybės reikalavimus. Todėl „Raitininkų sodas“ išsiskiria patogiu butų ir bendrųjų erdvių išplanavimu, taupia eksploatacija ir patogiomis gyvenimo sąlygomis. O įgyvendinant projektą Klaipėdos LEZ, buvo susikaupta ties saugumu, inovatyvumu ir tvarumu, kurie gamyklai grįš pridėtinėmis vertėmis“, – sako įmonės „YIT Lietuva“ vadovas Kęstutis Vanagas.

„Raitininkų sodas“ pripažinimą pelnė ne tik „Lietuvos metų gaminio“, bet ir „Lietuvos BIM projektai“ konkurse

Vilniaus „Raitininkų sodas“, įgyvendintas pagal „Vilniaus architektūros studijos“ projektą, tai modernus 7 aukštų daugiabutis namas su komercinėmis patalpomis pirmajame aukšte ir uždaru vidiniu kiemu, kur vietoj automobilių įrengta poilsio infrastruktūra gyventojams. Sostinės centre pastatytas daugiabutis optimaliai išnaudoja vietą: iš viršutinių aukštų terasų matyti Gedimino pilis, senamiestis, Konstitucijos prospektas. Kitų aukštų gyventojams įrengti nestandartiškai suprojektuoti balkonai – vaizdas veriasi ne į namą priešais, o į erdves už jo. Pirmųjų aukštų gyventojams skirtos 16–50 kv. m terasos. Pro 2–2,4 m aukščio langus būstus užlieja šviesa.

A+ klasės energinio efektyvumo daugiabutyje įdiegti modernūs ir taupūs šildymo, vėdinimo ir kiti inžineriniai sprendimai. Iš miesto šilumos sistemos tiekiama šiluma, kurios srautą galima reguliuoti kiekviename bute. Visame name įrengta bendra kiekvienos laiptinės rekuperacinė sistema, o dalyje butų – pažangios ir energiją taupančios rekuperacinės vėdinimo sistemos. Ant stogo sumontuoti saulės kolektoriai gamina elektrą bendrųjų patalpų ir požeminės automobilių aikštelės apšvietimui.

RAITININKŲ SODAS

„Raitininkų sodo“ projekte „YIT Lietuva“ naudojo BIM visuose trijuose svarbiausiuose etapuose – planuojant, projektuojant ir statant. BIM modelio naudojimas iš dalies numatytas ir namų priežiūrai, nors ši BIM naudojimo sritis paprastai yra aktualesnė eksploatuojant gamybinius arba administracinius pastatus. Šis projektas buvo pripažintas ir konkurso „Lietuvos BIM projektai 2022“ nugalėtoju gyvenamųjų pastatų kategorijoje.

2017 m. pradėtas „Raitininkų sodo“ projektas dviem etapais buvo įgyvendintas per kiek daugiau nei trejus metus.

Projekto „Raitininkų sodas“ vystytojas ir generalinis rangovas „YIT Lietuva“ buvo pirmoji Lietuvoje įmonė, sukūrusi gyventojų portalą „YIT Plus“. Tai erdvė gyventojams bendrauti tarpusavyje, spręsti problemas, kaip, pvz., kiemo tvarkymas, vaikų priežiūra kieme. Šiame portale žmonės registruojasi pasirašę sutartis dar statybų eigoje, todėl bendruomeniniai ryšiai formuojasi dar iki apsigyvenant naujame būste. Saugi ir maloni kaimynystė yra faktorius, padedantis apsispręsti ir dėl būsto įsigijimo.

Moderni „Rehau“ gamykla pastatyta per rekordiškai trumpą laiką

Auksą pelnęs „Rehau“ projektas Klaipėdos LEZ buvo įgyvendintas per rekordiškai trumpą laiką – 12 mėnesių. Pasak „Rehau“ gamyklos vadovo Giedriaus Kauko, „tai turbūt vienas greičiausių ir efektyviausių gamyklos statybos ir paleidimo projektų“.

2022 m. sausio 20-ąją Klaipėdoje atidaryta moderni Vokietijos polimerų kompanijos „Rehau“ gamykla yra 35-oji pasaulyje ir 15-oji Europoje. Įgyvendindama gamyklos projektą „YIT Lietuva“ rūpinosi projektavimo ir statybos darbais, teisiniais ir administraciniais klausimai, ieškojo būtinų technologijų. Pažymėtina, kad tai buvo karantino suvaržymų metas, kai trūkinėjo tiekimo grandinės ir nuolat grėsė stabdyti darbus. „YIT Lietuva“ šio projekto vykdymui taikė vadinamąjį „build-to-suit“ modelį, kai užsakovui suteikiama galimybė nuomotis specialiai jo individualiems poreikiams suprojektuotas, pastatytas ir pritaikytas patalpas.

REHAU GAMYKLA YIT

12 m aukščio, 2 aukštų pastatas projektuotas pagal BREEAM standartą, gamyklai suteiktas A++ klasės energinio naudingumo sertifikatas.

Beveik 5 ha ploto sklype gamybinis pastatas projektuotas numatant galimybę išplėsti gamybines patalpas. Įgyvendinant užsakovo reikalavimus dėl saugumo, inovatyvumo ir tvarumo, projektuojant parinktos padidinto atsparumo ugniai medžiagos, įdiegtos efektyvios saugumo ir procesų valdymo sistemos. Įvertinant pastato paskirtį, fasado apdailai buvo parinktos šiuolaikiškos, ekonomiškos ir praktiškos medžiagos: baltos ir tamsiai pilkos fibrocementinės plokštės.

Kadangi pastato konstrukcijoms buvo keliami aukšti atsparumo ugniai reikalavimai, išorinės sienos buvo įrengtos iš daugiasluoksnių panelių su akmens vatos užpildu. Sienų storis siekia net 200 mm. Stogui šiltinti pasirinktos PIR izoliacinės plokštės, atitinkančios aukštus priešgaisrinius reikalavimas. Pastato vėdinimą užtikrina mechaninio ir natūralaus vėdinimo sistemos. Vėsinimo ir vėdinimo įrenginių valdymas integruotas į pastato valdymo sistemą.

Ypatingas dėmesys skirtas vidaus aplinkos garso kokybei užtikrinti. Instaliuotos atitinkamų reikalavimų pertvarinės sistemos, vidaus langai ir durys, akustinės apdailinės lubos. Papildomai izoliuotos tarpaukštinės perdangos.

REHAU GAMYKLA YIT

Šis gamyklos projektas buvo įgyvendintas pagal Built-to-suit modelį, kuomet Klaipėdos LEZ valdymo bendrovė su partneriais pirmiausia paskelbė tarptautinį konkursą objekto vystymui. „YIT Lietuva“, laimėjusi konkursą, gamyklą pastatė pagal kompanijos poreikius – pirmą kartą „Rehau“ korporacijos istorijoje nekilnojamojo turto vystymas ir valdymas buvo patikėtas trečiosioms šalims.

Laikosi aukštų darbo kultūros standartų

Darnios miestų plėtros bendrovė „YIT Lietuva“, veiklos istoriją skaičiuojanti nuo 1966 m., sėkmingai vykdo rangos, būsto, komercinio nekilnojamojo turto, pastatų priežiūros veiklą, kuria infrastruktūrą, tiesia ir atnaujina kelius.

Bendrovė turi aukštos kvalifikacijos darbuotojus, yra sukaupusi didelę patirtį, laikosi aukštų darbo kultūros standartų. Visa tai grįžta kokybiškais darbais, ištikimais partneriais, klientų pasitikėjimu. Ir kasmet apdovanojimus pelnančiais projektais. Tai verslo centras ARKA Kaune bei gyvenamasis projektas „Čiurlionio 3“ Vilniuje, verslo centras 3BURĖ Vilniuje, gyvenamųjų namų kvartalas „ŠILO NAMAI“ Kaune, baldų gamykla Kauno LEZ (Geras baldų fabrikas) bei verslo centras SQVERAS Kaune. Tai tik „Lietuvos metų gaminio“ apdovanojimus pelnę projektai nuo 2018 m. „Lietuvos metų gaminio 2022“ apdovanojimų išvakarėse „YIT Lietuva“ projektas „Matau Vilnių“ tapo ir konkurso „Už darnią plėtrą“ 2022 metų laimėtoju.  

YIT LIETUVA nuotr.

Statybunaujienos.ltMetų nominacijos

nuotrauka
2023-09-22 07:39
Įveikęs pirmąjį rimtą karjeros iššūkį, konstruktorius Andrius Gudelis jautėsi geriausiu. Po 10 metų geriausiu jį pripažino ir statybos inžinierių bendruomenė: Lietuvos statybos inžinierių sąjungos (LSIS) apdovanojimuose Andrius Gudelis šiemet buvo išrinktas Metų statybos inžinieriumi-projektuotoju.
nuotrauka
2023-09-15 07:19
Karolis Kauklys yra UAB LAYHER BALTIC Finansų skyriaus vadovas (CFO). Prieš šešerius metus atėjęs į įmonę, jis įnešė naujovių, kurios buvo svarbios ne tik vokiško kapitalo įmonei, bet lemtingai pakeitė ir kelių LAYHER BALTIC klientų įmones.
nuotrauka
2023-09-11 07:08
Statybininkų dienos proga, kuri šiemet buvo švenčiama Druskininkuose, tradiciškai įteikti apdovanojimai geriausiems sektoriaus darbuotojams. Taip pat šiemet Lietuvos statybininkų asociacija švenčia 30-metį. Ta proga įteikti specialūs proginiai ženklai.
nuotrauka
2023-09-09 07:45
Lietuvos statybininkų asociacijos 30-mečio proga išleistas specialus proginis ženklas. Išskirtinei progai sukurta ribota – 50 – ženklų serija. Vakar, Statybininkų dienos šventės metu, buvo įteikti pirmieji ženklai.
nuotrauka
2023-07-21 06:40
Lietuvos architektų „Trimonis architects“ suprojektuotas daugiafunkcis kompleksas „U40“, įsikūręs Užupio g. 40, atrinktas į vieno iš prestižiškiausių ir didžiausių pasaulio architektūros ir dizaino festivalių „World Architecture Festival“ (WAF) finalą.
nuotrauka
2023-07-17 07:58
Prikeliant naujam gyvenimui kultūros paveldo objektus, teisingiausia yra rasti būdą, kaip istorinę architektūrą tinkamai įveiklinti: tik įžvalgūs ir teisingi sprendimai lems, ar objektas bus išsaugotas ateities kartoms. Kad ir kokių iššūkių pasitaikytų šiame kelyje, UAB ARCHINOVA vadovo Aleksandro G...
nuotrauka
2023-07-01 07:51
Tarptautinės architektų dienos išvakarėse, birželio 30 d., įteikti Nacionaliniai architektūros apdovanojimai (NAA) – įvertinti geriausi per pastaruosius metus įgyvendinti architektūros kūriniai ir jų autoriai.
nuotrauka
2023-06-21 17:49
Paskelbti antrą kartą Lietuvoje vykusio nacionalinio konkurso „Metų pameistrys“, kurio globėja Lietuvos Pirmoji Ponia Diana Nausėdienė, nugalėtojai ir prizininkai.
nuotrauka
2023-06-20 08:10
Prasideda paraiškų teikimas Metų statybos inžinieriaus nominacijai.
nuotrauka
2023-06-13 14:10
Polocko gatvėje įsikūrusio Vilniaus Medinės miesto architektūros muziejaus rekonstrukcijai suteiktas tarptautinio kultūros paveldo išsaugojimo Europa Nostra apdovanojimas. Šį prestižinį apdovanojimą iki šiol yra gavę tik du Lietuvos objektai. Apdovanojimai sostinės muziejui bus įteikti šventinėje ce...
nuotrauka
2023-06-07 16:43
Likus kiek mažiau nei mėnesiui iki pirmųjų Nacionalinių architektūros apdovanojimų (NAA), paskelbtas trumpasis nominantų sąrašas, kurį išrinko speciali komisija. Devynių NAA kategorijų ir Didžiojo prizo laimėtojai bus apdovanoti birželio 30-ąją – Tarptautinės architektų dienos išvakarėse.
nuotrauka
2023-06-04 15:55
Lietuvoje plėtojami nekilnojamojo turto (NT) projektai varžysis dėl geriausiųjų titulo Lietuvos nekilnojamojo turto plėtros asociacijos (LNTPA) ir Darnios plėtros akademijos partnerių rengiamame konkurse „Už darnią plėtrą“.
nuotrauka
2023-05-30 13:31
Didžiausiai Baltijos šalyse tarptautinei statybų verslo parodai „Resta“ suteiktas Pasaulinės parodų industrijos asociacijos UFI sertifikatas. Lietuvos parodų ir kongresų centro LITEXPO teigimu, ši paroda yra vienintelė Baltijos šalyse, pelniusi tokį įvertinimą.
nuotrauka
2023-05-25 17:52
Aplinkos ministerijos organizuotame renginyje „Žaliųjų viešųjų pirkimų lyderių apdovanojimai“ įteiktos padėkos žaliausiai 2022-aisiais pirkusioms valstybės įstaigoms ir įmonėms bei daugiausiai žaliųjų pirkimų laimėjusiems verslo subjektams.
nuotrauka
2023-05-22 16:47
Netrukus bus paskelbti pirmųjų Nacionalinių architektūros apdovanojimų (NAA) devynių kategorijų trumpieji nominantų sąrašai. Šiuo metu komisijos nariai vertina pateiktas 127 paraiškas, kurių mažiausiai sulaukta kategorijoje „Tvarios inovacijos architektūroje“.
nuotrauka
2023-05-22 07:25
Konkurso „Lietuvos BIM projektai 2023“ nugalėtojais tapo 2 darnios miestų plėtros įmonės „YIT Lietuva“ Vilniuje įgyvendinti projektai. Verslo centras „Žalgirio 112“ pelnė geriausio visuomeninių pastatų BIM projekto vardą, o „Matau Vilnių“ tapo geriausiu gyvenamųjų pastatų BIM projektu.
nuotrauka
2023-04-19 11:43
Pirmieji Nacionaliniai architektūros apdovanojimai (NAA) oficialiai baigė paraiškų registraciją. Per kiek daugiau nei du mėnesius apdovanojimų organizatoriai sulaukė 127 paraiškų, iš kurių dabar komisija išrinks trumpąjį nominantų sąrašą, o liepos 1 d. –apdovanojimų vakarą – paskelbs nugalėtojus.
nuotrauka
2023-03-30 13:27
Išrinkta pirmųjų Nacionalinių architektūros apdovanojimų (NAA), kurie įvyks liepos 1-ąją, prizo idėja. Iš 11 vizualaus ir tarpdisciplininio meno bei dizaino kūrėjų, komisijos nuomone, geriausiai konkurso kriterijus atspindėjo šiuolaikinio meno kūrėjos, architektės ir dizainerės Aistės Ambrazevičiūtė...
nuotrauka
2023-03-29 12:04
SPA VILNIUS Druskininkai buvo įteiktas prestižinis „Žaliojo rakto“ sertifikatas už įsipareigojimą užtikrinti aplinkosauginę atsakomybę ir tvarią veiklą turizmo sektoriuje.
nuotrauka
2023-03-29 08:35
Paraiškas Nacionaliniams architektūros apdovanojimams (NAA), kurie įvyks liepos 1-ąją, bus galima teikti dar dvi savaites, iki balandžio 14 d. Architektai ir urbanistai gali pretenduoti į 9 apdovanojimų kategorijas ir didįjį prizą, kuriuo bus apdovanotas geriausias kūrinys, išrinktas iš visų kategor...

Statybunaujienos.lt » Metų nominacijos