Du skirtingų paskirčių įmonės „YIT Lietuva“ projektai įvertinti aukso medaliais
„Raitininkų sodas“ pripažinimą pelnė ne tik „Lietuvos metų gaminio“, bet ir „Lietuvos BIM projektai“ konkurse
Vilniaus „Raitininkų sodas“, įgyvendintas pagal „Vilniaus architektūros studijos“ projektą, tai modernus 7 aukštų daugiabutis namas su komercinėmis patalpomis pirmajame aukšte ir uždaru vidiniu kiemu, kur vietoj automobilių įrengta poilsio infrastruktūra gyventojams. Sostinės centre pastatytas daugiabutis optimaliai išnaudoja vietą: iš viršutinių aukštų terasų matyti Gedimino pilis, senamiestis, Konstitucijos prospektas. Kitų aukštų gyventojams įrengti nestandartiškai suprojektuoti balkonai – vaizdas veriasi ne į namą priešais, o į erdves už jo. Pirmųjų aukštų gyventojams skirtos 16–50 kv. m terasos. Pro 2–2,4 m aukščio langus būstus užlieja šviesa.
A+ klasės energinio efektyvumo daugiabutyje įdiegti modernūs ir taupūs šildymo, vėdinimo ir kiti inžineriniai sprendimai. Iš miesto šilumos sistemos tiekiama šiluma, kurios srautą galima reguliuoti kiekviename bute. Visame name įrengta bendra kiekvienos laiptinės rekuperacinė sistema, o dalyje butų – pažangios ir energiją taupančios rekuperacinės vėdinimo sistemos. Ant stogo sumontuoti saulės kolektoriai gamina elektrą bendrųjų patalpų ir požeminės automobilių aikštelės apšvietimui.
„Raitininkų sodo“ projekte „YIT Lietuva“ naudojo BIM visuose trijuose svarbiausiuose etapuose – planuojant, projektuojant ir statant. BIM modelio naudojimas iš dalies numatytas ir namų priežiūrai, nors ši BIM naudojimo sritis paprastai yra aktualesnė eksploatuojant gamybinius arba administracinius pastatus. Šis projektas buvo pripažintas ir konkurso „Lietuvos BIM projektai 2022“ nugalėtoju gyvenamųjų pastatų kategorijoje.
2017 m. pradėtas „Raitininkų sodo“ projektas dviem etapais buvo įgyvendintas per kiek daugiau nei trejus metus.Projekto „Raitininkų sodas“ vystytojas ir generalinis rangovas „YIT Lietuva“ buvo pirmoji Lietuvoje įmonė, sukūrusi gyventojų portalą „YIT Plus“. Tai erdvė gyventojams bendrauti tarpusavyje, spręsti problemas, kaip, pvz., kiemo tvarkymas, vaikų priežiūra kieme. Šiame portale žmonės registruojasi pasirašę sutartis dar statybų eigoje, todėl bendruomeniniai ryšiai formuojasi dar iki apsigyvenant naujame būste. Saugi ir maloni kaimynystė yra faktorius, padedantis apsispręsti ir dėl būsto įsigijimo.
Moderni „Rehau“ gamykla pastatyta per rekordiškai trumpą laiką
Auksą pelnęs „Rehau“ projektas Klaipėdos LEZ buvo įgyvendintas per rekordiškai trumpą laiką – 12 mėnesių. Pasak „Rehau“ gamyklos vadovo Giedriaus Kauko, „tai turbūt vienas greičiausių ir efektyviausių gamyklos statybos ir paleidimo projektų“.
2022 m. sausio 20-ąją Klaipėdoje atidaryta moderni Vokietijos polimerų kompanijos „Rehau“ gamykla yra 35-oji pasaulyje ir 15-oji Europoje. Įgyvendindama gamyklos projektą „YIT Lietuva“ rūpinosi projektavimo ir statybos darbais, teisiniais ir administraciniais klausimai, ieškojo būtinų technologijų. Pažymėtina, kad tai buvo karantino suvaržymų metas, kai trūkinėjo tiekimo grandinės ir nuolat grėsė stabdyti darbus. „YIT Lietuva“ šio projekto vykdymui taikė vadinamąjį „build-to-suit“ modelį, kai užsakovui suteikiama galimybė nuomotis specialiai jo individualiems poreikiams suprojektuotas, pastatytas ir pritaikytas patalpas.
12 m aukščio, 2 aukštų pastatas projektuotas pagal BREEAM standartą, gamyklai suteiktas A++ klasės energinio naudingumo sertifikatas.
Beveik 5 ha ploto sklype gamybinis pastatas projektuotas numatant galimybę išplėsti gamybines patalpas. Įgyvendinant užsakovo reikalavimus dėl saugumo, inovatyvumo ir tvarumo, projektuojant parinktos padidinto atsparumo ugniai medžiagos, įdiegtos efektyvios saugumo ir procesų valdymo sistemos. Įvertinant pastato paskirtį, fasado apdailai buvo parinktos šiuolaikiškos, ekonomiškos ir praktiškos medžiagos: baltos ir tamsiai pilkos fibrocementinės plokštės.Kadangi pastato konstrukcijoms buvo keliami aukšti atsparumo ugniai reikalavimai, išorinės sienos buvo įrengtos iš daugiasluoksnių panelių su akmens vatos užpildu. Sienų storis siekia net 200 mm. Stogui šiltinti pasirinktos PIR izoliacinės plokštės, atitinkančios aukštus priešgaisrinius reikalavimas. Pastato vėdinimą užtikrina mechaninio ir natūralaus vėdinimo sistemos. Vėsinimo ir vėdinimo įrenginių valdymas integruotas į pastato valdymo sistemą.
Ypatingas dėmesys skirtas vidaus aplinkos garso kokybei užtikrinti. Instaliuotos atitinkamų reikalavimų pertvarinės sistemos, vidaus langai ir durys, akustinės apdailinės lubos. Papildomai izoliuotos tarpaukštinės perdangos.
Šis gamyklos projektas buvo įgyvendintas pagal Built-to-suit modelį, kuomet Klaipėdos LEZ valdymo bendrovė su partneriais pirmiausia paskelbė tarptautinį konkursą objekto vystymui. „YIT Lietuva“, laimėjusi konkursą, gamyklą pastatė pagal kompanijos poreikius – pirmą kartą „Rehau“ korporacijos istorijoje nekilnojamojo turto vystymas ir valdymas buvo patikėtas trečiosioms šalims.
Laikosi aukštų darbo kultūros standartųDarnios miestų plėtros bendrovė „YIT Lietuva“, veiklos istoriją skaičiuojanti nuo 1966 m., sėkmingai vykdo rangos, būsto, komercinio nekilnojamojo turto, pastatų priežiūros veiklą, kuria infrastruktūrą, tiesia ir atnaujina kelius.
Bendrovė turi aukštos kvalifikacijos darbuotojus, yra sukaupusi didelę patirtį, laikosi aukštų darbo kultūros standartų. Visa tai grįžta kokybiškais darbais, ištikimais partneriais, klientų pasitikėjimu. Ir kasmet apdovanojimus pelnančiais projektais. Tai verslo centras ARKA Kaune bei gyvenamasis projektas „Čiurlionio 3“ Vilniuje, verslo centras 3BURĖ Vilniuje, gyvenamųjų namų kvartalas „ŠILO NAMAI“ Kaune, baldų gamykla Kauno LEZ (Geras baldų fabrikas) bei verslo centras SQVERAS Kaune. Tai tik „Lietuvos metų gaminio“ apdovanojimus pelnę projektai nuo 2018 m. „Lietuvos metų gaminio 2022“ apdovanojimų išvakarėse „YIT Lietuva“ projektas „Matau Vilnių“ tapo ir konkurso „Už darnią plėtrą“ 2022 metų laimėtoju.
YIT LIETUVA nuotr.