2021 rugsėjo 21 d. antradienis, 13:34
Reklama  |  facebook

Ekskavatorinis krautuvas. Kaip pasirinkti tinkamiausią? Fotogalerija

2020-10-01 08:00
Ekskavatorinis krautuvas – bene populiariausia mašina, atliekant įvairius žemės kasimo, krovimo, pervežimo ir kitus darbus. Ši technika sėkmingai dirba statybose – pirmoji atvyksta, paskutinė išvyksta.
nuotrauka
„Avesco Lithuania“ iliustr.


Minimos įmonės
Avesco Lithuania (buvusi „Witraktor“), UAB
Ekskavatorinis krautuvas yra daugiafunkcis dėl savo specifikos. Priekyje atidaromas kaušas su atlenkiamomis šakėmis paletėms perkelti sudaro galimybes paprastai pakrauti ir iškrauti, gabenti krovinius, stumdyti, formuoti reljefą, jį lyginti. Ekskavatoriaus įranga yra užpakalinėje pakabos dalyje su šoninio poslinkio galimybe išilginės ašies atžvilgiu. Galima naudoti papildomus priedus: įvairaus pločio kasimo, išlyginamuosius, profilinius kaušus (taip pat ir pasukamus), žemės grąžtus, betono hidrokūjus ir t.t.
CAT technika 
„Rinkdamiesi ekskavatorinį krautuvą, turite žinoti – šią techniką perkate tam, kad ji dirbtų, o ne tam, kad gaištumėte laiką ją remontuodami ar laukdami detalių. Todėl šią mašiną rinkitės pagal prekės ženklo patikimumą bei technines charakteristikas: našumas, valdymas, darbo vietos patogumas, priežiūros paprastumas ir pan.“, – akcentuoja M.LAPIENIS, UAB „Avesco Lithuania“ mažosios technikos pardavimo vadovas Baltijos šalyse. 

Pirmiausia būtina įvertinti techninę specifikaciją 

Kad investicija į techniką atsipirktų ir nereikėtų papildomų išlaidų, pirmiausia būtina įvertinti techninę specifikaciją – pagrindinį ir vienintelį ekskavatorinio krautuvo pasirinkimo kriterijų.

Pirmas žingsnis – nusistatyti parametrus, pagal kuriuos rinksitės mašiną. Atsižvelgti reikia ne tik į galią, bet ir į pakrovimo aukštį, kasimo gylį bei kitus kriterijus, svarbius vykdant įvairias užduotis.

Žinodami, ko reikia, pasirinkite ekskavatorinio krautuvo modelį, kurio techninės charakteristikos atitinka šiuos reikalavimus. Atminkite – mašina negalės nuolat dirbti maksimalia galia, o perteklinė galia ir funkcionalumas – tai nepagrįstos išlaidos. Tačiau norint naudoti krautuvą darbui su daugiafunkciais priedais, reikia papildomo 20–30 % didesnio galingumo.

Kitas žingsnis – kreiptis į pardavimo atstovus ir sužinoti:
● kokiu atstumu nutolusi technikos aptarnavimo paslauga;
● kokia patirtis, aptarnaujant šią techniką;
● ar vietoje sandėliuojamos būtiniausios atsarginės dalys, priežiūros priemonės (guoliai, filtrai ir t.t.), per kokį trumpiausią laiką galima įsigyti reikiamas atsargines detales;
● sužinokite garantinį laikotarpį, ar galima apskaičiuoti garantiją pagal dirbtas motovalandas.

Svarbus kriterijus – kaina. Palyginkite ir kitų parduodamų modelių kainas, pardavimo sąlygas. Ekskavatoriniai krautuvai nėra pigūs, o įmonių lėšos dažnai būna apyvartoje, tad reikia ieškoti kredito, kurį gali suteikti ir technikos pardavėjai. Pvz., statybinės technikos gamintojas „Caterpillar“ Lietuvoje teikia „Cat Financial“ finansavimo paslaugas. Šios paslaugos teikiamos lanksčiomis sąlygomis, kuomet ne tik techniką, garantinį aptarnavimą, techninę priežiūrą, bet ir finansinį sprendimą galima gauti iš vienų rankų.

Veiklos nuomos paslaugą pasirinkusiai įmonei „Cat Financial“ perduoda naudotis pageidaujamą techniką iš anksto numatytam laikotarpiui (1–5 metai). Klientas per sutarties laikotarpį moka nuomos įmokas, o pasibaigus sutarčiai gali pasirinkti: grąžinti techniką bendrovei, pratęsti nuomos sutartį ar įsigyti naudotą mašiną. Ši paslauga patogi įmonėms, turinčioms ilgalaikius, pvz. 2–3 metų projektus, kai reikia konkrečios technikos, tačiau sunku suplanuoti, ar pasibaigus projektui ji dar bus reikalinga.

Renkantis ekskavatorinį krautuvą, nemažą reikšmę turi prekės ženklo žinomumas šalyje. Šiuolaikinės mašinos dirba padidėjusių apkrovų sąlygomis, dėl to yra keliami specialūs reikalavimai techninės priežiūros kokybei ir vartojimo intensyvumui. Dažnai pasitaiko, kai įsigijus pigesnę techniką iš mažai žinomų gamintojų ji visiškai nuvertėja dėl ilgai pristatomų atsarginių dalių ir ilgai trunkančio remonto. Vengiant nereikalingų išlaidų, rekomenduojama įsigyti tik gerai žinomų prekių ženklų ekskavatorinius krautuvus, kurių aptarnavimą užtikrins išplėtotas paslaugų centrų tinklas.

Populiarių Cat® ekskavatorinių krautuvų apžvalga

Tarp Lietuvoje ne vieną dešimtmetį dirbančių Cat® ekskavatorinių krautuvų yra modelių su skirtingo ir vienodo dydžio ratais, su mechaniniu valdymu ir vairasvirtėmis.

Šios mašinos lengvai įveikia bet kokio pravažumo dirvą – pasieks net labai sunkiai pravažiuojamas vietas. Tai aukštos kokybės, patogios, greitos ir modernios mašinos, kurios ženkliai palengvina atliekamas užduotis. Lyginant su kitais modeliais, išlenkta strėlės forma žymiai padidina pakrovimo ir iškrovimo zonos pasiekiamumą, palengvina kasimo darbą, pvz., už neaukštos tvoros, gyvatvorės ir t.t.

Mūsų rinkai „Caterpillar“ siūlo 4 naujus ekskavatorinių krautuvų modelius, suprojektuotus ir pagamintus pagal rinkos poreikius: Cat® 428, 432, 434 ir 444 modeliai, kurie atitinkamai pakeičia 428F2, 432F2, 434F2 ir 444F2. Naujosios mašinos turi galingus dyzelinius variklius, modernią transmisiją ir šiuolaikinę hidraulinę sistemą, atliekančią papildomas darbines funkcijas keičiantis apkrovai.

Taigi – kas yra Cat® 428, 432, 434 ir 444 ekskavatoriniai krautuvai, kuriems suteiktas naujas indeksavimas? 

„Pirmiausia atkreipiame dėmesį į modernizuotą operatoriaus valdymo sistemą, apimančią analoginius įrenginius su spalvotu skystųjų kristalų ekranu. Pažangi naujosios serijos apsaugos sistema blokuoja variklį, transmisiją ir hidraulinę sistemą, kol operatorius ekrane neįveda slaptažodžio. 428 ir 434 modelius galima įsigyti su vairasvirčių valdymu. Modeliuose 432 ir 444 sėdynėse įmontuotos vairasvirtės operatoriui užtikrina didesnį valdymo komfortą“, – sako M. Lapienis.

Šiuo metu rinkoje populiariausi ekskavatoriniai krautuvai su sumažintais priekiniais ratais – Cat® 428, 432. Geriausios klasės mašinos galią bei našumą užtikrina Cat 434 ir 444 (visais vienodais dideliais ratais). Ypatingu populiarumu pasižymi Cat® 444. Visi šie modeliai skiriasi ratais, maksimaliu kasimo gyliu, keliamąja, hidraulinės sistemos galia bei (dėl visų vairuojamų ratų sistemos) geru manevringumu net itin ankštose vietovėse.

Krabo tipo vairavimas

Modeliuose Cat 434 ir 444 gamintojas yra ženkliai padidinęs manevringumą, operatorius gali naudoti 3 valdymo režimus: normalus – 2 priekiniais ratais, visais 4 ratais ir krabo tipo vairavimas – krautuvo judėjimas į šoną, kai reikia pasukti abi ratų poras viena kryptimi. Šio judėjimo kokybė ir aiškus įgyvendinimas yra itin sudėtingas, prieinamas tik pirmaujančių gamintojų sukurtiems ekskavatoriniams krautuvams. Kad mašina galėtų judėti visais vairuojamais ratais, „Caterpillar“ panaudojo pačią sudėtingiausią kinematinę schemą.

Cat® ekskavatorinių krautuvų specifikacijos:

Modelis

428

432

434

444

Variklis

Cat C3.6

Cat C3.6

Cat C3.6

Cat C3.6

Maksimali galia, kW

68

76

68

76

Darbinis svoris, kg

8 131

8 322

9 170

9 462

Krautuvo keliamoji galia, kg

3 488

3 488

4 303

4 310

Maksimalus kėlimo aukštis, mm

3 463

3 462

3 518

3 615

Maksimalus kasimo gylis, mm

5 700

6 169

5 748

6 218

Variklis

Dyzeliniuose Cat varikliuose įkūnytos išskirtines Cat® prekės ženklo savybes: patikimumas, ekonomiškumas, puikus našumas. Varikliai naudoja mažai degalų, dirba tyliai, yra ilgaamžiai, o naujausios technologijos užtikrina minimalų degalų naudojimą ir išmetimą į atmosferą. Šiems varikliams taikoma papildomo aptarnavimo nereikalaujanti SCR selektyviojo katalizinio reduktoriaus technologija su išmetamųjų dujų valymo skysčiu ir DPF filtru. Suvartodamos iki 10% mažiau degalų šios mašinos atitinka Euro 5 aplinkos apsaugos standartus. 

Visuose 4 modeliuose panaudotas dyzelinis 4 cilindrų variklis – Cat C3.6, kuris atitinka Euro 5 standartus. Šie varikliai naudoja mažiau degalų ir į aplinką išmeta mažiau CO2. Variklių maitinimo sistemų, siurblių ir purkštukų gamybai gamintojas taiko sudėtingas technologijas, todėl šių detalių darbo ribos tolerantiškos, bet griežtos. Palyginus su F2 serijos varikliu, eksploatavimo išlaidos mažėja iki 10 %.

Transmisija

Šiuolaikinių ekskavatorinių krautuvų Cat® transmisija yra sudėtingas mechanizmas, lemiantis valdymo tikslumą, kokybę ir manevringumą. Visi naujos kartos mašinų modeliai turi standartinę 4 varomųjų ratų pavarą su galiniu tilto diferencialo blokavimu, taip didinant sukibimą. Operatorius gali pasirinkti vieną iš 3 darbo režimų: ekonomišką, standartinį arba standartinį plius (padidinto produktyvumo), kuris maksimaliai padidina mašinos našumą ir greitį.

432 modelis pasižymi lengvesniu pavarų perjungimu, kurį garantuoja naujoji „Powershift“ pavarų dėžė. Standartinė pavarų dėžė lieka 428 modelyje. 444 ir 434 modeliai ir toliau bus komplektuojami su visiškai automatine pavarų dėže.

Hidraulinė sistema

Visuose naujuose modeliuose yra didelės galios kintamo tūrio stūmoklinis siurblys, kuris leidžia puikiai suderinti galią ir operatoriaus poreikius – suteikia pastovią hidraulinę galią ir didelį greitį, kai jo reikia, užtikrina didelę degalų ekonomiją. Reguliuojamu pagalbiniu srautu mašinos hidraulinę sistemą galima tiksliai pritaikyti prie naudojamo įrankio. Norint padidinti našumą, naujos kartos Cat® ekskavatorinius krautuvus galima komplektuoti su greitos jungties mechanizmu, kuris leidžia greitai pakeisti kaušą, hidraulinį plaktuką, rotatorių, kelio frezą ir kt. Svarbu: naujos mašinos suderinamos su ankstesnės F2 serijos priedais.

Kai kuriuos modelius (428 ir 434) galima įsigyti su naujais strėlių cilindrais, kurie 25% padidina strėlės pakėlimą ir našumą.

Moderni ir patogi darbo vieta

Visiškai atnaujinta ekskavatorinių krautuvų Cat® kabina gerina operatoriaus darbo sąlygas, užtikrina gerą matomumą, puikias ergonomines savybes ir aukštą komforto lygį. Kaip ir ankstesniuose modeliuose, šoniniai langai atsidaro, fiksuojami atitinkamoje padėtyje. Abejos kabinos durys taip pat fiksuojamos pagal poreikį. Galinis langas pasikelia aukštyn prie lubų. Kabinoje įrengta klimato kontrolė automatiškai palaiko nustatytą temperatūrą. Sistema turi papildomą galingą oro kondicionavimo elementą, kuris užtikrina puikų vėdinimą ir kabinos aušinimą esant aukštai lauko temperatūrai.

Naujoje mašinos kabinoje visi valdikliai gerai matomi ir lengvai prieinami iš operatoriaus vietos. Pertvarkytoje operatoriaus valdymo sistemoje įrengti analoginiai automatiniai davikliai, kurių rodmenys matomi spalvotame LCD ekrane. Pasirenkamas jutiklinis ekranas leidžia ne tik kontroliuoti mašinos funkcijas, bet ir programiniu mygtuku greitai jas keisti, pvz., kalba, modelio valdymas ar hidraulinio valdymo nustatymai. Spustelėjus „Meniu“, iššokantys informaciniai darbo režimai siūlo greitą naršymą tarp darbo informacinėje juostoje ar piktogramų adreso lauke, o pilno teksto diagnostiniai aprašymai palengvina mašinos trikdžių šalinimą bei priežiūrą. Naujosios serijos mašinose veikia patobulinta apsaugos sistema, kuri leidžia paleisti variklį tik LCD ekrane įvedus atitinkamą atpažinimo slaptažodį. Reguliuojami priekiniai bei galiniai žibintai užtikrina maksimalų darbo zonos apšvietimą, nukreipiant šviesą į reikiamą vietą.

Operatorius gali pasirinkti ECO, standartinį arba standartinį plius galios valdymo režimą. ECO režimas (ekonominis ir ekologinis) padeda sutaupyti degalų ir sumažinti eksploatavimo išlaidas. Standartinis plius režimas pasižymi tuo, kad modeliui suteikia daugiau greičio ir galios, kai to reikalauja laikas ar sunkios kasimo sąlygos.

Darbo vietos valdymas

Naujoji optimali ekskavatorinių krautuvų operatoriaus sėdynė leidžia vienu rankenėlės paspaudimu keisti padėtį iš transportavimo ir darbo su priekiniu atidaromu kaušu į darbą ekskavatoriumi. Visų modelių sėdynės turi pneumatinę pakabą, yra ergonomiškos, todėl dirbant visą darbo dieną užtikrinamas didelis našumas, bet mažas nuovargis. Darbui šaltesniu metu galima užsakyti šildomą sėdynę. Kaip papildomą variantą modeliuose Cat® 428 ir 434 galima įsigyti vairasvirtes. Cat® 432 ir 444 naujoje sėdynėje įmontuoti valdikliai suteikia patogesnį valdymą.

Visuose 4 Cat® modeliuose įrengta nuotolinio duomenų stebėjimo sistema Cat Product LinkTM, leidžianti nuotoliniu būdu stebėti mašinas, jų darbo našumą, rinkti eksploatavimo duomenis: degalų sunaudojimą, naudingo krovimo suvestines, gedimus, planinės techninės priežiūros priminimus ir t. t. Tokia informacija leidžia optimizuoti technikos užimtumą, sutrumpinti prastovas, sumažinti eksploatacines sąnaudas ir padidinti bendrą veiklos produktyvumą.

Patogus aptarnavimas padidina produktyvumą ir sutrumpina priežiūros laiką

Siekiant išlaikyti gerą ekskavatorinio krautuvo būklę jo eksploatavimo metu, būtina techninė priežiūra. Operatorius privalo kasdien tikrinti techniką, kad būtų išvengta tvirtinimo elementų atsilaisvinimo, degalų, aušinimo skysčio ir alyvos nuotėkio, nešvarumų ir kitų nuosėdų kaupimosi, kurie galėtų sukelti gedimus, avarijas.

Kasdieninio aptarnavimo metu tikrinama degalų, alyvos aušinimo ir hidraulinių skysčių lygiai, elektros sistema – ar nėra atsijungusių laidų. Prie kasdieninio aptarnavimo priskiriamas pagrindinės, papildomos ir teleskopinės strėlės, kaušų atskirų trinčių porų rankinis tepimas, kurio dažnumas nurodytas gamintojo techniniuose dokumentuose. Toks tepimas mažina kontaktinius įtempimus, dalių trintį ir susidėvėjimą, apsaugo nuo korozijos ir sukietėjimo bei pašalina kietąsias daleles nuo paviršiaus.

Mažesnis komponentų, mazgų ir detalių susidėvėjimas pasiekiamas periodiškai atliekant ekskavatorinių krautuvų prevencinę techninę priežiūrą, kuri pailgina mašinos tarnavimo laiką. Tačiau šios technikos aptarnavimas – papildomas laikas ir išlaidos. Kad aptarnavimui reiktų mažiau laiko, reikia patogaus priėjimo prie būtiniausių kontrolės, aptarnavimo ir techninės priežiūros taškų.

Ekskavatoriniuose krautuvuose Cat® tokia galimybė yra. Naujasis, lengvai atidaromas variklio skyriaus dangtis suteikia prieigą prie visų tikrinimo ir papildymo angų, oro filtro, langų plovimo skysčio bakelio bei prie kitų komponentų. Pakėlus variklio dangtį, lengvai galima atlikti:

● variklio alyvos lygio kontrolės ir papildymo procedūrą;
● greitai išvalyti arba pakeisti variklio oro filtrą;
● aušinimo radiatorių patikrą ir skysčio lygio patikrinimą bei papildymą;
● lengvai pakeisti dyzelino, variklio ir hidraulinės sistemos filtrus;
● atlikti kitus remonto ir aptarnavimo darbus.
UAB „Avesco Lithuania“ pagal sutartis su klientais teikia:
● garantinį ir pogarantinį techninį aptarnavimą;
● variklių, hidraulikos, elektros prietaisų ir važiuoklės diagnostiką;
● Cat® S.O.S. alyvos ir skysčių analizę;
● hidraulinių cilindrų išardymą, surinkimą ir užsandarinimą;
● prevencinį techninį aptarnavimą ruošiant techniką žiemai.

Jei verčiatės statyba, komunalinėmis paslaugomis ar kraštovaizdžio formavimu, „Caterpillar“ siūlo sprendimus, padėsiančius sėkmingai įgyvendinti projektus, didinančius konkurencingumą. Dėl patogių sąsajų su papildomais darbo įrankiais ir greitos jungties mechanizmo ekskavatoriniai krautuvai yra universalios mašinos, padedančios optimaliai atlikti įvairius darbus. Užtikrinant didelį našumą ir minimalias degalų sąnaudas, Cat® technologija derina novatorišką inžineriją ir pažangiausias technologijas. Investicija į Cat® techniką – svarus indėlis į bet kurios įmonės reputaciją.

Šaltinis – „Avesco Lithuania“

Statybunaujienos.lt
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka

Statybinė ir kelių technika

nuotrauka
2021-08-30 07:30
Naujieji „Cat“ mini ekskavatorių modeliai 302.7 CR, 303 CR ir 303.5 CR – tai išties unikalios 2,7–3,5 t klasės kasimo mašinos, žymiai našesnės už ankstesnės kartos modelius. Minėti modeliai kuria papildomą pridėtinę vertę verslui – tiesioginę ir netiesioginę.
nuotrauka
2021-07-29 07:41
Statybos verslas sukasi kokybės ir terminų karuselėje, nes šie faktoriai lemia užsakymų portfelį ir pelną. Vienu iš itin svarbių faktorių, kurie gali garantuoti našumą arba lemti nemenkus nuostolius, tampa įrangos, technikos patikimumas. Ką daryti, kad technika taptų efektyvia pagalbininke, o ne gal...
nuotrauka
2021-05-04 07:05
Kad statybinė technika atlieptų konkurencinės rinkos iššūkius, ji turi būti ne tik efektyvi, bet taip pat ir patraukli ja dirbantiems žmonėms, nes visuotinai žinomos problemos dėl darbuotojų trūkumo. Todėl 125 metų patirtis, kurią sukaupė „Doosan Infracore Europe“ – Pietų Korėjos konglomeratui „Doos...
nuotrauka
2021-02-19 07:16
Vilniuje įsikūrusios įmonės „Trantera“ veikla yra susijusi su transporto priemonėmis. Todėl įmonės vadovas Aleksandr Lavrinovič įsitikinęs: verslo sėkmei ypač svarbu, kad mechanizmai ir transporto priemonės būtų ne tik patikimos, efektyvios, bet ir stiprintų įmonės įvaizdį. Neatsitiktinai jau beveik...
nuotrauka
2021-02-15 07:49
Idealu, kad būsimam šaltukui galima būtų pasirengti iš anksto. Tai ypač svarbu vairuotojams, kurie slidžiais keliais išbandomi kiekvieną žiemą, ir kelius prižiūrinčioms tarnyboms, kurios vis kaltinamos, kad „vėl nespėjo pasirengti“.
nuotrauka
2021-02-11 09:28
Esant stipriam snygiui, vis dažniau visuomenėje pasigirsta, kad keliai valomi prastai, labai retai. Tačiau ar žinojote, kad sniego valymo, barstymo eiga ir sparta priklauso nuo kelio ar gatvės reikšmės? Kuo kelias aukštesnės kategorijos, tuo priežiūros darbai vykdomi greičiau, reikalavimai atliekami...
nuotrauka
2020-09-30 09:16
Vienas iš civilizacijos rodiklių – rankų darbo keitimas mašinomis, mechanizmais. Ir ne tik. Pandemija rodo, kad mašinos yra nepakeičiamos mažinant užsikrėtimo koronavirusu grėsmes.
nuotrauka
2020-03-25 08:00
Vilniaus Pilaitės rajone pastatytas automatizuotos įrankių nuomos terminalas. Moduliniame statinyje su 200 užrakinamų dėžių galima nuomotis įrankius visą parą – naudojantis specialia kurts programėle. Išmanus bekontaktis nuomos būdas arti namų pasirodė esąs įžvalgus sprendimas.
nuotrauka
2019-08-26 09:38
Nauji „Cat“ mini ekskavatoriai nuo didžiųjų ekskavatorių skiriasi dydžiu ir svoriu, tačiau išmanumu mažai kuo nusileidžia didžiosioms kasimo mašinoms. Tai universali ir nepamainoma smulkioji statybinė technika, kuri dabar dar efektyvesnė, taupesnė ir patogesnė nei bet kada.
nuotrauka
2019-08-14 14:36
Palangos paplūdimiuose triūsia nauja ir moderni smėlio valymo mašina „BeachTech Marina“. Ekonomiškai ir tyliai dirbanti savaeigė technika kol kas neturi analogo Baltijos jūros regione.
nuotrauka
2019-08-09 11:08
Atliekų tvarkymo įmonė „Ekonovus“ pirmoji šalyje pradeda dirbti su dujinėmis šiukšliavežėmis, kurios ne tik mažiau terš orą, bet ir veiks kur kas tyliau nei dyzelinės jų „kolegės“.
nuotrauka
2019-07-10 14:00,      papildyta 2019-07-10 14:57, papildyta nuotraukomis ir video
Š. m. gegužės mėn. vyko statybinės technikos šventė „Caterpillar Roadshow“, kurios metu visiems besidomintiems statybinės technikos naujovėmis buvo pademonstruotos pažangiausios „Cat“ prekės ženklo mašinos. Renginio organizatorius – UAB „Avesco Lithuania“, oficialus „Cat“ technikos atstovas Lietuvoj...
nuotrauka
2019-04-18 10:00
Darbo įrankis turi būti malonus akiai ir rankai, patogus paimti, galintis efektyvinti darbą ir ilgai patikimai tarnauti. Šiuolaikinės technologijos, medžiagos ir gamintojų ambicingumas sudaro galimybę įgyvendinti visus šiuos vartotojo poreikius ir lūkesčius. Daugiau kaip 90 metų rinkoje veikianti „C...
nuotrauka
2019-02-18 10:09
Per didelė drėgmė patalpose – kur kas rimtesnė problema nei daugelis galvoja. Būtina ją naikinti tiek jau gyvenant naujai įrengtose patalpose, tiek ruošiant jas rekonstrukcijai, kadangi nepanaikinus drėgmės pertekliaus rizikuojama ne tik nemaloniais pojūčiais, tačiau ir greičiau susigadinamu interje...
nuotrauka
2019-02-05 13:33
Eismo sąlygos, sauga ir transporto priemonės per keletą metų labai pasikeitė ir dėl technologijų plėtros toliau sparčiai kinta. Vilniaus Gedimino technikos universitete (VGTU) viešėjęs Švedijos transporto administracijos vyresnysis patarėjas Larsas Ekmanas pastebėjo, kad ne visada plėtra vyksta toki...
nuotrauka
2018-09-24 15:13,      papildyta 2018-09-25 08:30, Papildyta nuotraukomis
45, 25 ir 15 proc. Tai yra trys skaitmenys, kuriems neliko abejingi Žemaitijos verslininkai, dalyvavę naujos kartos „Caterpillar“ mašinų – 20 tonų klasės ekskavatorių „Cat“ 320 GC, 320 ir 323 – pristatyme Palangoje.
nuotrauka
2018-03-28 07:29
Darbo efektyvumą, kalbant apie sunkiąją techniką, lemia ir techninės charakteristikos, ir ja dirbantis specialistas. Kompanija „Hyundai“, išleisdama į rinką naujus modelius, juos tobulina abiem šiomis kryptimis. Technikos teikiamą naudą, kaip pastebi įmonės HML direktorius Martynas Slovikas, nemaža ...
nuotrauka
2017-11-03 14:20
Seimo narys Algirdas Butkevičius kreipėsi į Premjerą Saulių Skvernelį dėl jo vadovaujamos vyriausybės ketinimų naikinti viešąją įstaigą Technikos priežiūros tarnyba.
nuotrauka
2017-09-28 08:00
Frazė „verslas yra priverstas konkuruoti su valstybine įmone“ laisvos rinkos sąlygomis skamba labai nepalankiai tokiai valstybinei VšĮ, kokia yra Technikos priežiūros tarnyba. Tačiau tarnybos direktorius Algirdas Mizaras sako, kad atskaitos tašku reikėtų laikyti valstybės siekį užtikrinti potenciali...
nuotrauka
2017-08-16 08:52
Technologijų tobulėjimas, aplinkai draugiškesnių bei žmonėms saugesnių alternatyvų paieška lemia, kad transporto sektorius šiuo metu išgyvena didžiules permainas. Kas laukia netolimoje ateityje: vairuosime elektromobilius? o gal biodegalais, vandeniliu ar gamtinėmis dujomis varomas transporto priemo...

Statybunaujienos.lt » Statybinė ir kelių technika