2023 rugsėjo 25 d. pirmadienis, 14:09
Reklama  |  facebook

Ekspertai pataria. 13 klausimų, kurie svarbūs montuojant perjungimo vožtuvus

2023-03-13 07:46
Augant įrenginių, naudojančių, pvz., šilumos siurblius, paklausai, didėja susidomėjimas perjungimo vožtuvais. Jie dažniausiai naudojami šildymo sistemose, kai reikia perjungti du skirtingus šilumos šaltinius arba du skirtingus imtuvus.
nuotrauka
ESBE nuotr.


Minimos įmonės
ESBE Hydronic Systems Sp.zo.o.,
Pateikiame 13 pagrindinių klausimų, į kuriuos reikia atsakyti projektuojant ir pasiruošiant montuoti perjungimo vožtuvus. Šie klausimai taip pat gali būti naudingi ir kituose darbo etapuose.

Sistemos projektavimas ir tinkamo perjungimo vožtuvo parinkimas


1. Kokie parametrai (pvz., Kvs vertė, DN, jungties tipas, sriegis ar mova, sandarumas, vandens temperatūra) reikalingi montuojant?
2. Per kokį vožtuvą bus perjungiama: kurio srautas simetriškas ar asimetriškas? Kokios bus to pasekmės visoje sistemoje?
esbe perjungimo vožtuvai

Srautas perjungimo vožtuvuose (simetrinio ir asimetrinio srauto modelis)

3. Kokio tipo pavara valdys perjungimo vožtuvą? Su vožtuvu integruota pavara ar pavara – kaip atskiras jungiamųjų detalių elementas?
4. Ar pasirinktas produktas gali veikti su išorine tvarkykle?
5. Kokios sąlygos (pvz., temperatūra, drėgmė) vyrauja patalpoje, kurioje bus perjungimo vožtuvas?
6. Kaip pasirinktas vožtuvas buvo apsaugotas nuo korozijos?

Tinkamas montavimas

7. Ar perjungimo vožtuvą galima montuoti bet kokiu kampu? Ar esate tikri, kad pavara nėra po vožtuvu?
8. Kuria kryptimi turi būti nukreiptas pavaros maitinimo kabelis?
9. Kaip izoliuoti vožtuvą? Ar jis turi tam skirtas apsaugas?
10. Ar visi kiti sistemos komponentai buvo tinkamai parinkti, sumontuoti ir izoliuoti?

Servisas ir kita

11. Ar prieš pradedant eksploatuoti buvo patikrintas instaliacijos sandarumas, jungčių vientisumas, atskirų elektros prietaisų reakcija į valdymo signalą?
12. Kurias vožtuvo dalis reikia keisti? Jei taip, kokios santechnikos jungiamosios detalės yra rinkoje?
13. Ar nutrūkus elektros tiekimui pavarą galima valdyti rankiniu būdu?

Galimas pasirinkimas

Pavyzdžiui, MBA130 serijos 3 krypčių perjungimo vožtuvas turi integruotą 2 taškų pavarą su pagalbiniu jungikliu.
esbe perjungimo vožtuvas
Pavara ant
perjungimo vožtuvo
MBA135,
vožtuvo fragmentas

Vožtuvas išlaiko sandarumą pagal EN 12266-1 standartą, papildomai turi rezistorių, kuris apsaugo visą konstrukciją nuo kondensacijos. Rinkoje yra įvairių dydžių DN20 iki DN25 modelių, kurių Kvs vertė yra nuo 9,6 kub. m/h iki 11,3 kub. m/h, ir jungčių tipai. Minimali terpės temperatūra gali būti 0°C, o maksimali +90°C. Aplinkos temperatūra negali būti per aukšta (maks. +50°C), bet neturi būti ir neigiama. Vožtuvas pagamintas iš aukštos kokybės medžiagų, daugiausia nikeliuoto ir chromuoto žalvario. Skirtingai nuo daugelio perjungimo vožtuvų, MBA130 neturi atsarginių detalių. Jei vožtuvas pažeistas, montuotojas arba investuotojas turėtų įsigyti naują gaminį. Verta žinoti, kad vožtuvas negali veikti be elektros. Montuodami, eksploatuodami ir prižiūrėdami laikykitės naudojimo instrukcijų arba kreipkitės į techninę konsultaciją.

Atsakymai į šiuos klausimus.  

ESBE ESBE Hydronic Systems Sp. z o.o. 
Poznań, POLAND
esbe.lt@esbe.eu
www.esbebaltics.lt

Statybunaujienos.ltInžinerinės sistemos

nuotrauka
2023-09-25 07:16
Dviejų Vilniaus mokyklų moksleiviai naujuosius mokslo metus pradeda sportuodami moderniai apšviestose sporto salėse. LEDVANCE apšvietimas įrengtas Taikos progimnazijos ir Fabijoniškių gimnazijos sporto salėse.
nuotrauka
2023-09-20 14:03
AB Vilniaus šilumos tinklų valdomoje Vilniaus termofikacinėje elektrinėje Nr. 2 trečiadienį surengtos funkcinės civilinės saugos pratybos, kurių tikslas – stiprinti pasirengimo lygį ir įvertinti bendrovės ekstremaliųjų situacijų valdymo plano ir operacijų centro veiksmingumą, tobulinti reagavimo pro...
nuotrauka
2023-09-18 15:40
Lietuvos rinkai šiemet pristatyta inovatyvi skaitmeninė namų sistema JUNG HOME taps svarbiausiu akcentu specialiai tarptautinei parodai „Supernamai 2023“ sukurtame JUNG stende. Rugsėjo 29–spalio 1 d. „Litexpo“ parodų centro lankytojai, užsukę į šį interaktyvų stendą, turės unikalią galimybę ne tik i...
nuotrauka
2023-09-12 16:22
Valstybinė darbo inspekcija informuoja, kad Lietuvos Respublikos ekonomikos ir inovacijų ministro įsakymu buvo patvirtintas „Nuolatinę potencialiai pavojingų įrenginių priežiūrą atliekančių asmenų kvalifikacijos arba specialiųjų žinių ir įgūdžių reikalavimų nustatymo aprašas".
nuotrauka
2023-09-07 07:38
Turto bankas pasirašė sutartį dėl 41 valstybės biurų pastato inžinerinių sistemų automatizavimo. Skaičiuojama, kad ši priemonė kasmet leis sutaupyti ne mažiau nei 10–13 proc. elektros ir šilumos energijos, o investicijos atsipirks vos per trejus metus.
nuotrauka
2023-08-22 15:21
Tikriausiai net nereikia pasakoti, kaip svarbu namuose užtikrinti malonią šilumą – šiam tikslui dažniausiai pasitelkiami šildymo katilai. Nusprendus tokią įrangą naudoti savo namuose, reikės susipažinti su skirtingais katilų tipais. Kaip ir galima tikėtis, kiekvienas iš jų turi tiek trūkumų, tiek ir...
nuotrauka
2023-06-29 07:26
Išmaniųjų statybų ir tvarumo idėjos jau neatsiejamos nuo reikalavimų šiuolaikiniams ir ateities pastatams, todėl jos tvirtai įkėlė koją ir į vonios kambarį. Santechninės įrangos kompanija „LAUFEN“ šiemet pristatė naujas vonios kambario kolekcijas, kurios atspindi ne tik 130 veiklos metų patirtį, nep...
nuotrauka
2023-06-16 07:15
Belgijos kompanija „Ideal Standard“ rinkai pasiūlė dušo sistemų kolekciją ALU+, kuri atliepia karščiausias rinkos tendencijas – yra estetiška, taupi ir tvari. ALU+ kolekcija skirta šiuolaikiniam vonios kambariui: turi integruotą daiktų laikymo sistemą, modelius galima rinktis iš kelių modernių spalv...
nuotrauka
2023-06-06 07:17
Vienas iš esminių efektyvaus nuotekų tvarkymo dalykų – siurblinės. Jos turi būti parinktos pagal konkrečius poreikius ir atitikti aplinkosaugos standartus. Naujos kartos „Innovative Water Systems“ (IWS) siurblinės yra sandarios, atsparios smūgiams, todėl patikimos ir patogios montuoti.
nuotrauka
2023-05-24 08:00
Perjungimo vožtuvai gali būti naudojami šildymo terpės srautui perjungti tarp dviejų šilumos šaltinių arba imtuvų. Jie gerai veikia, pavyzdžiui, sistemose su šilumos siurbliais.
nuotrauka
2023-05-05 07:00
„Geberit FlowFit“ – tai inovatyvi vamzdynų sistema, skirta tiekti geriamąjį vandenį, tačiau ji gali būti naudojama ne tik atliekant įprastą funkciją – šildant vandenį, bet šaldyti, ar suspausti orą. Sistema sukurta siekiant išvengti montavimo klaidų, kasdien pasitaikančių statybvietėse, ir iš esmės ...
nuotrauka
2023-04-20 07:41
Tarptautinė kompanija „Omnis Power“ įkūrė būstinę Kaune ir į Baltijos šalių rinką ateina su naujos kartos dvipusiais saulės moduliais – „N-Type“.
nuotrauka
2023-04-18 07:45
Neseniai užbaigti apšvietimo sistemų įrengimo darbai dviejuose sporto paskirties objektuose – Kauno lengvosios atletikos manieže ir Vilniaus padelio teniso kortuose. Apšvietimo sprendinius jiems tiekė LEDVANCE, vienas iš didžiausių apšvietimo rinkos žaidėjų pasaulyje.
nuotrauka
2023-04-13 08:28
Energetikos ministerija primena, kad verslo įmonės dar gali kreiptis paramos diegiant aplinkai draugiškas, naujesnes ir mažiau energijos vartojančias technologijas.
nuotrauka
2023-04-12 07:33
Šildymas, vėdinimas, oro kondicionavimas (ŠVOK) lemia patalpų mikroklimatą, nuo kurio priklauso komfortas, darbingumas ir sveikata. Tai yra aksioma, dėl kurios niekas nesiginčija. Tačiau sprendinių, kaip sukurti komfortišką patalpų mikroklimatą, ieškoma nuolat.
nuotrauka
2023-04-07 07:50
Pagrindinis uždavinys, rekonstruojant buvusio centrinio Vilniaus pašto pastatą, buvo pritaikyti jį šių dienų žmogaus poreikiams ir išsaugoti istorijos dvasią. Inžinerinių sistemų montavimo įmonei „Vartolita“ tai buvo pats didžiausias iššūkis, su kokiu teko susidurti per visą įmonės veiklos istoriją.
nuotrauka
2023-03-28 16:59
Energetikos ministerija kartu su Aplinkos projektų valdymo agentūra baigė įgyvendinti projektą „Neefektyviai biomasę naudojančių katilų keitimas namų ūkiuose“, finansuojamą 2014–2020 metų Europos Sąjungos fondų lėšomis.
nuotrauka
2023-02-27 11:43
Ar gali universitete pradėtos veiklos, gimusios idėjos ir projektai tapti pelną nešančiu verslu? Taip. Pasak Virgilijaus Pamakščio, „Axioma Metering“ Inovacijų ir technikos departamento direktoriaus, bendras skaitiklių projektas su KTU prasidėjo dar 1991 m., o dabar įmonė yra vienintelis ultragarsin...
nuotrauka
2023-02-24 07:44
Vyraujant šaltiems orams, namų vėdinimas atvėrus langus tampa ne itin malonus, tačiau turint efektyvią rekuperacinę vėdinimo sistemą to daryti nereikia. Bendrovės „Realco statyba“ ekspertas atkreipia dėmesį, kad Lietuvoje dar nemažai žmonių yra linkę vėdinti namus atidarydami langus, nors gyvena auk...
nuotrauka
2023-02-15 06:30
Dušo patirtis stilingai: dieną pradėkite atgaivinančiu maloniu dušu ryte, o dienos stresą nuplaukite švelnia dušo srove vakare.

Statybunaujienos.lt » Inžinerinės sistemos