2023 birželio 6 d. antradienis, 2:07
Reklama  |  facebook

Ekspertai pataria. Perjungimo vožtuvų montavimas – atsakymai į kontrolinius klausimus

2023-05-24 08:00
Perjungimo vožtuvai gali būti naudojami šildymo terpės srautui perjungti tarp dviejų šilumos šaltinių arba imtuvų. Jie gerai veikia, pavyzdžiui, sistemose su šilumos siurbliais.
nuotrauka
Instals-Plus Torun nuotr.


Minimos įmonės
ESBE Hydronic Systems Sp.zo.o.,
Ankstesniame žurnalo STATYBUNAUJIENOS.LT. RESTA 2023 numeryje ir portale STATYBUNAUJIENOS.LT buvo pateikti kontroliniai klausimai dėl instaliacijos projektavimo ir pasiruošimo montuoti perjungimo vožtuvus. Pateikiame atsakymus į svarbiausius klausimus.

Tinkamo perjungimo vožtuvo pasirinkimas
Svarbūs perjungimo vožtuvo parametrai:

• Kvs vertė,
• DN dydis,
• Prijungimo, sriegio ar jungties tipas,
• Sandarumas,
• Terpės / vandens temperatūra (pvz., nuo +5 °C iki 95–110 °C VZD serijos vožtuvui).

ESBE serijos VZD perjungimo vožtuvai

Iliustracijoje:
ESBE serijos VZD perjungimo vožtuvai yra
DN 15-25, Kvs 3,5–6,0 m3/h (skirtingi modeliai) ir
labai greitas – 3 sek. perjungimo laikas

Pagrindinis atrankos principas – vožtuvo parinkimas pagal reikiamą Kvs reikšmę, o vėliau – DN dydį. Pasirinkę vožtuvą vien pagal jungtį, galite padaryti rimtą klaidą. Du tos pačios serijos vožtuvai gali turėti tą pačią DN vertę ir skirtingas Kvs reikšmes.

Skirtingų serijų vožtuvai gali turėti skirtingus srauto modelius (asimetriškus arba simetriškus).

Tinkamas valdymas

ESBE įmonė siūlo vožtuvus su integruota pavara bei vožtuvus, kuriems reikalinga išorinė 2 taškų pavara. VRG serijos vožtuvai puikiai bendradarbiauja su ARA serijos pavaromis, taip pat su įvairių funkcijų valdikliais (pvz., pastovios temperatūros ar temperatūros, priklausomos nuo oro sąlygų, kontrolė).
Pasirinkdami išorinę 2 taškų pavarą perjungimo vožtuvui, laikykitės šių nurodymų:

• Minimali reikiamo sukimo momento vertė.
• Reikalingas maitinimo šaltinis (230 V arba 24 V).
• Reikalingas sukimosi laikas (nuo 3 iki 30 sek.).
Vožtuvas taip pat turi atitikti tam tikrus standartus. Dauguma ESBE perjungimo vožtuvų yra pagaminti iš korozijai atsparaus žalvario arba nikeliuoto žalvario.

Tinkamas montavimas

Patalpa, kurioje montuojami VZD serijos vožtuvai, turi būti sausa, jos temperatūra turi būti nuo 0 °C iki +60 °C. Sumontuoto vožtuvo pavaros niekada negalima dėti po vožtuvu, nes išsisandarinus valdomam vožtuvui, vanduo gali jį sugadinti. Teisinga pavaros mechanizmo ir maitinimo kabelio padėtis (pasirinktiems vožtuvams) pateikta naudojimo instrukcijoje.
ESBE Iliustracijoje kairėje – 
pavaros negalima montuoti
po perjungimo vožtuvu;
dešinėje – 
specialios VRG serijos
vožtuvo izoliacijos pavyzdys

Perjungimo vožtuvas turi būti tinkamai izoliuotas. Izoliacija apsaugo jį nuo šilumos nuostolių, taip pat apsaugo nuo temperatūros pokyčių ir drėgmės. Geriausia, kai ji pagaminta iš medžiagos, kurios šilumos perdavimo koeficientas mažas (pvz., putų polipropilenas).

Atsarginės dalys ir kt.

Prieš pradėdamas montuoti, montuotojas visų pirma turėtų patikrinti instaliacijos sandarumą, jungčių vientisumą ir atskirų elektros prietaisų reakciją į valdymo signalą. Taip pat verta žinoti, kaip veikia perjungimo vožtuvai, ką daryti, jei jie pažeisti arba nutrūko elektros tiekimas. Išorinės ESBE pavaros gali būti valdomos rankiniu būdu. Taip pat yra atsarginių dalių, skirtų perjungimo vožtuvams arba sukamiesiems vožtuvams. Daugumoje vožtuvų taip pat yra keičiamos pavaros.

ESBE Hydronic Systems Sp. z o.o.ESBE
Poznań, POLAND

Instals-Plus Torun nuotr. ir iliustr. 

Statybunaujienos.ltInžinerinės sistemos

nuotrauka
2023-05-05 07:00
„Geberit FlowFit“ – tai inovatyvi vamzdynų sistema, skirta tiekti geriamąjį vandenį, tačiau ji gali būti naudojama ne tik atliekant įprastą funkciją – šildant vandenį, bet šaldyti, ar suspausti orą. Sistema sukurta siekiant išvengti montavimo klaidų, kasdien pasitaikančių statybvietėse, ir iš esmės ...
nuotrauka
2023-04-20 07:41
Tarptautinė kompanija „Omnis Power“ įkūrė būstinę Kaune ir į Baltijos šalių rinką ateina su naujos kartos dvipusiais saulės moduliais – „N-Type“.
nuotrauka
2023-04-18 07:45
Neseniai užbaigti apšvietimo sistemų įrengimo darbai dviejuose sporto paskirties objektuose – Kauno lengvosios atletikos manieže ir Vilniaus padelio teniso kortuose. Apšvietimo sprendinius jiems tiekė LEDVANCE, vienas iš didžiausių apšvietimo rinkos žaidėjų pasaulyje.
nuotrauka
2023-04-13 08:28
Energetikos ministerija primena, kad verslo įmonės dar gali kreiptis paramos diegiant aplinkai draugiškas, naujesnes ir mažiau energijos vartojančias technologijas.
nuotrauka
2023-04-12 07:33
Šildymas, vėdinimas, oro kondicionavimas (ŠVOK) lemia patalpų mikroklimatą, nuo kurio priklauso komfortas, darbingumas ir sveikata. Tai yra aksioma, dėl kurios niekas nesiginčija. Tačiau sprendinių, kaip sukurti komfortišką patalpų mikroklimatą, ieškoma nuolat.
nuotrauka
2023-04-07 07:50
Pagrindinis uždavinys, rekonstruojant buvusio centrinio Vilniaus pašto pastatą, buvo pritaikyti jį šių dienų žmogaus poreikiams ir išsaugoti istorijos dvasią. Inžinerinių sistemų montavimo įmonei „Vartolita“ tai buvo pats didžiausias iššūkis, su kokiu teko susidurti per visą įmonės veiklos istoriją.
nuotrauka
2023-03-28 16:59
Energetikos ministerija kartu su Aplinkos projektų valdymo agentūra baigė įgyvendinti projektą „Neefektyviai biomasę naudojančių katilų keitimas namų ūkiuose“, finansuojamą 2014–2020 metų Europos Sąjungos fondų lėšomis.
nuotrauka
2023-03-13 07:46
Augant įrenginių, naudojančių, pvz., šilumos siurblius, paklausai, didėja susidomėjimas perjungimo vožtuvais. Jie dažniausiai naudojami šildymo sistemose, kai reikia perjungti du skirtingus šilumos šaltinius arba du skirtingus imtuvus.
nuotrauka
2023-02-27 11:43
Ar gali universitete pradėtos veiklos, gimusios idėjos ir projektai tapti pelną nešančiu verslu? Taip. Pasak Virgilijaus Pamakščio, „Axioma Metering“ Inovacijų ir technikos departamento direktoriaus, bendras skaitiklių projektas su KTU prasidėjo dar 1991 m., o dabar įmonė yra vienintelis ultragarsin...
nuotrauka
2023-02-24 07:44
Vyraujant šaltiems orams, namų vėdinimas atvėrus langus tampa ne itin malonus, tačiau turint efektyvią rekuperacinę vėdinimo sistemą to daryti nereikia. Bendrovės „Realco statyba“ ekspertas atkreipia dėmesį, kad Lietuvoje dar nemažai žmonių yra linkę vėdinti namus atidarydami langus, nors gyvena auk...
nuotrauka
2023-02-15 06:30
Dušo patirtis stilingai: dieną pradėkite atgaivinančiu maloniu dušu ryte, o dienos stresą nuplaukite švelnia dušo srove vakare.
nuotrauka
2023-02-08 07:02
Bendrovė „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) diegia išmaniuosius elektros skaitiklius, leidžiančius klientams sekti detalų elektros energijos suvartojimą ir pamiršti būtinybę nurašinėti skaitiklių duomenis. Nors naujovės ilgalaikėje perspektyvoje padės taupyti elektrą ir koreguoti vartojimo įpro...
nuotrauka
2023-01-31 07:31
Pastatų vidaus nuotekų sistemoms įrengti pilkojo ketaus vamzdžiai naudojami jau nuo seno. Dabar Lietuvoje juos jau baigia išstumti pigesni ir lengvesni plastikiniai vamzdžiai. Vis dėlto eksploatacinėmis – ypač akustinėmis bei priešgaisrinėmis – savybėmis plastikiniai smarkiai nusileidžia ketaus vamz...
nuotrauka
2023-01-23 07:17
Net 85–95 % Europoje esančių pastatų dar bus eksploatuojami 2050 m., tad senesniems pastatams reikės iki 20 kartų daugiau energijos nei naujesniems, energiškai efektyviems pastatams. Kadangi per metus renovuojama tik 1 % šių pastatų, būtina ieškoti energiją taupančių priemonių, kurios ne tik sudaryt...
nuotrauka
2023-01-14 07:22
Viešųjų investicijų plėtros agentūros (VIPA) kartu su Europos energijos efektyvumo fondu (EEEF) įsteigta KŪB „Tvarių investicijų plėtros skatinimas” (TIPS) pasirašė paskolos sutartį su UAB „Venteos“, kuri viešosios–privačios partnerystės būdu įgyvendins Kauno rajono gatvių apšvietimo sistemos modern...
nuotrauka
2023-01-13 07:57
Statant modernią 19 tūkst. kv. m ploto Vokietijos polimerų milžinės REHAU gamyklą, ypatingas dėmesys buvo skiriamas priešgaisrinei saugai. Įgyvendinant pagrindinius užsakovo reikalavimus dėl saugumo, inovatyvumo ir tvarumo, buvo parinktos padidinto atsparumo ugniai medžiagos, įdiegtos efektyvios sau...
nuotrauka
2023-01-06 07:54
„CityCharge V2“ elektromobilių įkrovimo stotelė pelnė konkurso „Lietuvos metų gaminys 2022“ aukso medalį. Tai elektromobilių įkrovimo stotelių gamintojo „Elinta Charge“ naujos kartos gaminys, išskirtinis savo dizainu, inžineriniais sprendimais bei išmaniosiomis funkcijomis.
nuotrauka
2022-12-02 11:05
Didžiausia Lietuvoje vandentvarkos bendrovė „Vilniaus vandenys“ skelbia pradedanti naują išmanaus vandentiekio sostinėje diegimo etapą, kurio metu vilniečių namuose mechaniniai šalto vandens skaitikliai bus keičiami išmaniaisiais įrenginiais. Skaitiklių keitimą gyventojų namuose bendrovė ketina prad...
nuotrauka
2022-12-01 09:25
Kiekvieno miesto puošmena – seni, praeitį menantys statiniai kultūros paveldo vietovėse. Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija prie Aplinkos ministerijos (Statybos inspekcija) primena nusprendusiems ant tokių pastatų fasado įsirengti kondicionierių ar kitą inžinerinį įrenginį, kad š...
nuotrauka
2022-11-24 06:14
Bendrovė „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) vykdo didžiausią išmaniosios apskaitos projektą Baltijos šalyse – diegia išmaniuosius elektros energijos apskaitos prietaisus. Kas dieną Lietuvoje virš 2 tūkst. senųjų elektros skaitiklių yra pakeičiami į naujuosius, išmaniuosius. Prieš vykdant keitim...

Statybunaujienos.lt » Inžinerinės sistemos