2023 rugsėjo 26 d. antradienis, 22:21
Reklama  |  facebook

„Financial Times“ reitingai: Panevėžys – trijuose perspektyviausių Europos miestų dešimtukuose

2023-02-22 04:59
Pernai pirmą kartą „Financial Times“ investicijų ekspertų pastebėtas Panevėžys įvertintas ir šiais metais. Aukštaitijos sostinė „Europos ateities miestai ir regionai 2023“ reitinge net trijuose geriausiųjų dešimtukuose: tiesioginių užsienio investicijų strategiją vertinančioje „fDi strategijos“ kategorijoje Panevėžiui skirta ketvirta vieta, penkta už investicinį atsiperkamumą, miestas įvertintas ir už draugiškumą verslui.
nuotrauka
Panevėžio plėtros agentūros nuotr.


Minimos įmonės
Panevėžio m. savivaldybė,
Panevėžio LEZ,
Arginta Engineering, UAB
Panevėžys – tarp perspektyviausių visos Europos miestų

„Financial Times“ investicijų ekspertų padalinio „fDi Intelligence“ sudarytame reitinge, identifikuojančiame perspektyviausius Europos miestus ir regionus, Panevėžys įvertintas mažųjų Europos miestų, turinčių mažiau nei 100 tūkst. gyventojų, kategorijoje. Praėjusias metais Aukštaitijos sostinei skirtas įvertinimas už investicijų atsipirkimo potencialą.

Panevėžio plėtros agentūros „Panevėžys NOW“pranešime cituojama vadovė Monika Miniotaitė džiaugiasi, kad pernai pirmą kartą patekęs į ateities miestų reitingą šiais metais Panevėžys užėmė aukštas pozicijas net trijose kategorijose: „Panevėžys tampa vis labiau matomas ir tarptautinėje erdvėje. Šis įvertinimas tampa svarbiu atspirties tašku Europos regionų ir miestų tarpusavio konkurencijoje pritraukiant aukštą pridėtinę vertę kuriančius pasaulinius žaidėjus. Didžiuojamės mūsų miesto laimėjimais, džiaugiamės ir augančiais tiesioginių užsienio investicijų Panevėžiui skaičiais. Tikime, jog gerindami sąlygas verslui, ateityje galėsime siekti dar ambicingesnių tikslų.“

Europos ateities miestų reitinge sudaryti atskirų kategorijų dešimtukai, kuriuose miestai ir regionai vertinami pagal tam tikrus specifinius kriterijus. Šiemet Panevėžys aukščiausią vietą pelnė kategorijoje, vertinančioje „Tiesioginių užsienio investicijų strategiją“ (angl. FDI Strategy), – miestui joje skirta ketvirtoji vieta. Šios kategorijos geriausiųjų penketuke – Limerikas (Airija), Venstpilis (Latvija), Golvėjus (Airija), Panevėžys ir Jelgava (Latvija).

Vieni įtakingiausių reitingų sudarytojų atkreipė dėmesį į Panevėžį ir dar dviejose srityse. Aukštaitijos sostinė antrus metus pateko į geriausią investicinį atsiperkamumą turinčių miestų penketuką (angl. Cost Effectiveness) ir pirmąjį kartą į draugiškų verslui miestų dešimtuką (angl. Business Friendliness). Panevėžiui šioje kategorijoje skirta devintoji vieta.

Investuotojams patrauklus miestas

Tai, kad Panevėžys tampa vis patrauklesnis užsienio investuotojams, rodo ir skaičiai. Naujausiais Valstybės duomenų agentūros duomenimis, Panevėžio apskrityje buvo fiksuotas vienas didžiausių tiesioginių užsienio investicijų augimų (TUI) – 17,7 proc.

Investicijoms pritraukti paruoštoje teritorijoje – Panevėžio laisvojoje ekonominėje zonoje – kuriasi įmonės, planuojami nauji plėtros projektai. Pernai joje, naujame gamybiniame pastate veiklą pradėjo kabelių pynių gamybos įmonė „AQ Wiring Systems“, sukurta 400 naujų darbo vietų.

Verslo plėtrą Panevėžio laisvojoje ekonominėje zonoje planuoja ir Lietuvos įmonės – UAB „Arginta Engineering“, UAB „Elastas“, UAB „AR Maistas“ ir UAB „Tin cap“.

Viena didžiausių Lietuvos inžinerinės pramonės ir metalo apdirbimo įmonių „Arginta Engineering“ investuos 5 mln. eurų į papildomus gamybinius pajėgumus. Moderni bendrovės gamykla, kurioje pirmuoju plėtros etapu bus įdarbinta iki 100 darbuotojų, o per kelerius metus – iki 300 žmonių, turėtų pradėti veikti iki 2024 metų. Komponentus baldų pramonės įmonėms teikianti įmonė „Elastas“ planuoja naują porolono gamyklą, kurioje ketina įdarbinti 100 žmonių. Investicijas jau vykdo „AR Maistas“. Įmonė, užsiimanti duonos, šviežių konditerijos kepinių ir pyragaičių gamyba, investuoja į 3000 kv. m modernią kepyklą. Teritorijoje projektuojamas ir 5000 kv. m pastatas, kuriame veiklą vykdys inovatyvius metalinius dangtelius gaminanti „Tin cap”.

Panevėžys kaip ir praėjusiais metais ekspertų pastebėtas už komercinių patalpų nuomos, apgyvendinimo, statybos leidimų, verslo registracijos, elektros energijos, kuro ir kitų kainų konkurencingumą, patrauklumą importui ir eksportui. Tai vertina ir veiklą Panevėžyje jau vykdantys investuotojai. Išbandžiusios ir įvertinusios puikią logistinę lokaciją, išvystytą ir verslo poreikiams pritaikytą infrastruktūrą, įmonės vykdo tolesnę plėtrą. „Ekornes“ įmonių grupė pastaraisiais metais jau įgyvendinusi du plėtros etapus – sandėliavimo ir gamybos pastatų statyba ir įrengimas – Panevėžio laisvojoje ekonominėje zonoje planuoja trečiąjį.

Stiprinant tolesnę investicijų plėtrą praėjusiais metais parengta naujos teritorijos investicijoms vystyti Panevėžio regione galimybių studija ir investicinis projektas. Kaip viena iš didžiausią potencialą tam turinčių teritorijų matoma šalia tarptautinės „Rail Baltica“ vėžės, keleivių stoties ir planuojamo intermodalinio regioninio geležinkelio krovinių terminalo.

„Europos ateities miestų ir regionų 2023“ reitinge taip pat įvertintas Vilnius, Kaunas ir Klaipėda. Susipažinti su reitingu galite čia. 
Statybunaujienos.ltSavivaldybėse

nuotrauka
2023-09-26 13:31
Nuo 2024 m. sausio 1 d. miestuose ir miesteliuose savivaldybėms patikėjimo teise bus perduota valstybinė žemė, kuri nėra suplanuota valstybės reikmėms. Patikėjimo teise valdomoje valstybinėje žemėje savivaldybės miestų ir miestelių teritorijose atliks naujas funkcijas, kurias joms numato perduoti Na...
nuotrauka
2023-09-26 11:49
Žaliakalnio karūna tituluojamoje laikinosios sostinės vietoje išskirtinių būsto projektų ir NT paslaugų kompanijos „Citus“ valdomame projekte „Radio City by CITUS“ baigtas pirmasis etapas. Į jį investuota daugiau nei 8,3 mln. eurų.
nuotrauka
2023-09-26 11:17
Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) Kauno ligoninėje artimiausiu metu bus pradėti Skubiosios pagalbos bei Reanimacijos ir intensyvios terapijos skyrių modernizavimo darbai. Pokyčiai, kurie bus įgyvendinti iki 2024 m. pabaigos, leis užtikrinti paslaugų teikimą didesniems pacientų srautams i...
nuotrauka
2023-09-26 11:05
Panevėžyje sparčiai vykdomi miesto autobusų stoties statybos darbai. Jau įrengti lauko vandentiekio, vidaus lietaus nuotekų bei drenažo, vidaus vandentiekio tinklai, sumontuotos stoties pastato denginį laikysiančios metalinės kolonos, išbetonuota požeminės stovėjimo aikštelės perdanga, keleivių lau...
nuotrauka
2023-09-22 12:59
Diskusijose apie kvalifikuotų darbuotojų stoką bei jų pritraukimo galimybes vis dažniau atsigręžiama į emigracijoje gyvenančius ir į Lietuvą sugrįžti svajojančius mūsų piliečius. Juolab, kad grįžtančių į gimtinę ar rimtai ketinančių tai daryti skaičiai kasmet auga. Emigrantų, ypač kvalifikuotų darbu...
nuotrauka
2023-09-21 11:46
Sostinėje daugėja rekreacinių zonų, kuriose gyventojai gali mėgautis gamtos teikiamais malonumais ir poilsiu. Tyrimai rodo, kad arti namų esantys parkai ir žaliosios erdvės teigiamai veikia gyventojų sveikatą – mažina stresą, širdies ir kraujagyslių ligų riziką, padeda išvengti medžiagų apykaitos su...
nuotrauka
2023-09-21 11:13
Nuvilnijus informacijos bangai, kad sostinės gyventojai, gaunantys kompensacijas už šildymą ir balsuojantys prieš renovaciją, valstybės paramos nebegaus, patikslinama, kokių priemonių artimiausiu metu bus imtasi.
nuotrauka
2023-09-18 11:48
Prasideda priėjimo prie Gulbino ežero atvėrimo darbai. Vilniečiai galės patogiai ateiti prie ežero, esančio šalia Gulbinų kvartalo, iš šiaurinės ir pietinės pusių. Planuojamas įrengti apie 250 m ilgio medinis takas, ežero pakrantėje taip pat bus kuriama poilsiavietė, įrengiamos grilio vietos su suol...
nuotrauka
2023-09-14 11:55
Kauno apygardos prokuratūros Viešojo intereso gynimo skyriaus (VIGS) prokurorai, reaguodami į žiniasklaidoje pasirodžiusią informaciją apie bandymus keisti Alytaus bendrąjį planą ir miesto centre leisti statyti penkiaaukščius pastatus, inicijavo tyrimą dėl galimo viešojo intereso pažeidimo.
nuotrauka
2023-09-13 15:47
Baisogaloje ir Šeduvoje pradėta dviejų naujų didelių gabaritų atliekų surinkimo aikštelių statyba.
nuotrauka
2023-09-12 16:38
Šalia Vilniaus, Avižieniuose oficialiai pradėtos prekybinių sandėlių (angl. stock-office) projekto „Urban HUB" statybos.
nuotrauka
2023-09-12 15:39
Sparčiai augančiame sostinės Pilaitės mikrorajone simboliniu kapsulės įkasimu pažymėtas vaikų lopšelio-darželio statybos darbų startas.
nuotrauka
2023-09-11 11:17
Nuo rugsėjo 11 d. bus teikiamas finansavimas namų ūkiuose susidariusių asbestinio šiferio atliekų surinkimo, vežimo ir šalinimo išlaidoms.
nuotrauka
2023-09-08 09:11
2 201 gyventojas – tiek šiauliečių dalyvauja VšĮ Šiaulių regiono atliekų tvarkymo centro (ŠRATC) ir Šiaulių miesto savivaldybės administracijos įgyvendinamame maisto ir virtuvės atliekų surinkimo projekte „#AšPats. Planuoju. Valgau. Rūšiuoju. Saugau.“ Teisingai atskirtos ir išrūšiuotos maisto atliek...
nuotrauka
2023-09-07 08:16
Dar 2021 m. pavasarį Akmenės rajono savivaldybės administracija ir VŠĮ Lietuvos verslo paramos agentūra (dabar – Inovacijų agentūra) pasirašė projekto „Apšvietimo tinklų atnaujinimas, mažinant energijos suvartojimą Akmenės rajono savivaldybėje“ finansavimo sutartį (preliminari Projekto vertė – 3.101...
nuotrauka
2023-09-07 08:05
Pasirašyti pirmieji energijos sutaupymo susitarimai su savivaldybių valdomomis įmonėmis. Energetikos ministerija ir UAB „Šiaulių vandenys“ bei UAB „Kėdbusas“ sutarė dėl techninių energijos efektyvumo didinimo priemonių diegimo įmonių veikloje.
nuotrauka
2023-09-07 07:56
Vilniaus senamiesčio ir jo apsaugos zonos tvarkymo (specialųjį) planą planuojama parengti per dvejus metus. Parengtas, šis dokumentas taps pagrindiniu Vilniaus senamiesčio ir jo apsaugos zonos teritorijų planavimo dokumentu, kuriuo, be kita ko, bus numatoma, kokie statybos, rekonstrukcijos, remonto,...
nuotrauka
2023-09-07 07:33
Šiuo metu Panevėžyje yra 465 gatvės. Jų bendras ilgis siekia daugiau nei 295 km. Ilgiausia – J. Janonio g., jos ilgis siekia 5,8 km. Antra pagal ilgį gatvė Panevėžyje – Klaipėdos g. – 4,9 km, trečia – Smėlynės g. – 3,9 km. Toliau rikiuojasi Pušaloto g. – 3,6 km, Nemuno ir Kerbedžio gatvės, kurių ilg...
nuotrauka
2023-09-06 10:57
Telšiuose atidarytas „Ateities“ progimnazijos baseinas.
nuotrauka
2023-09-06 10:46
Apie „Rail Baltica“ projektą, Panevėžio laisvąją ekonominę zoną bei jau šį savaitgalį vyksiantį 520-ąjį Aukštaitijos sostinės gimtadienį – pokalbis su Panevėžio miesto meru Ryčiu Račkausku.

Statybunaujienos.lt » Savivaldybėse