2023 kovo 23 d. ketvirtadienis, 7:02
Reklama  |  facebook

„Financial Times“ reitingai: Panevėžys – trijuose perspektyviausių Europos miestų dešimtukuose

2023-02-22 04:59
Pernai pirmą kartą „Financial Times“ investicijų ekspertų pastebėtas Panevėžys įvertintas ir šiais metais. Aukštaitijos sostinė „Europos ateities miestai ir regionai 2023“ reitinge net trijuose geriausiųjų dešimtukuose: tiesioginių užsienio investicijų strategiją vertinančioje „fDi strategijos“ kategorijoje Panevėžiui skirta ketvirta vieta, penkta už investicinį atsiperkamumą, miestas įvertintas ir už draugiškumą verslui.
nuotrauka
Panevėžio plėtros agentūros nuotr.


Minimos įmonės
Panevėžio m. savivaldybė,
Panevėžio LEZ,
Arginta Engineering, UAB
Panevėžys – tarp perspektyviausių visos Europos miestų

„Financial Times“ investicijų ekspertų padalinio „fDi Intelligence“ sudarytame reitinge, identifikuojančiame perspektyviausius Europos miestus ir regionus, Panevėžys įvertintas mažųjų Europos miestų, turinčių mažiau nei 100 tūkst. gyventojų, kategorijoje. Praėjusias metais Aukštaitijos sostinei skirtas įvertinimas už investicijų atsipirkimo potencialą.

Panevėžio plėtros agentūros „Panevėžys NOW“pranešime cituojama vadovė Monika Miniotaitė džiaugiasi, kad pernai pirmą kartą patekęs į ateities miestų reitingą šiais metais Panevėžys užėmė aukštas pozicijas net trijose kategorijose: „Panevėžys tampa vis labiau matomas ir tarptautinėje erdvėje. Šis įvertinimas tampa svarbiu atspirties tašku Europos regionų ir miestų tarpusavio konkurencijoje pritraukiant aukštą pridėtinę vertę kuriančius pasaulinius žaidėjus. Didžiuojamės mūsų miesto laimėjimais, džiaugiamės ir augančiais tiesioginių užsienio investicijų Panevėžiui skaičiais. Tikime, jog gerindami sąlygas verslui, ateityje galėsime siekti dar ambicingesnių tikslų.“

Europos ateities miestų reitinge sudaryti atskirų kategorijų dešimtukai, kuriuose miestai ir regionai vertinami pagal tam tikrus specifinius kriterijus. Šiemet Panevėžys aukščiausią vietą pelnė kategorijoje, vertinančioje „Tiesioginių užsienio investicijų strategiją“ (angl. FDI Strategy), – miestui joje skirta ketvirtoji vieta. Šios kategorijos geriausiųjų penketuke – Limerikas (Airija), Venstpilis (Latvija), Golvėjus (Airija), Panevėžys ir Jelgava (Latvija).

Vieni įtakingiausių reitingų sudarytojų atkreipė dėmesį į Panevėžį ir dar dviejose srityse. Aukštaitijos sostinė antrus metus pateko į geriausią investicinį atsiperkamumą turinčių miestų penketuką (angl. Cost Effectiveness) ir pirmąjį kartą į draugiškų verslui miestų dešimtuką (angl. Business Friendliness). Panevėžiui šioje kategorijoje skirta devintoji vieta.

Investuotojams patrauklus miestas

Tai, kad Panevėžys tampa vis patrauklesnis užsienio investuotojams, rodo ir skaičiai. Naujausiais Valstybės duomenų agentūros duomenimis, Panevėžio apskrityje buvo fiksuotas vienas didžiausių tiesioginių užsienio investicijų augimų (TUI) – 17,7 proc.

Investicijoms pritraukti paruoštoje teritorijoje – Panevėžio laisvojoje ekonominėje zonoje – kuriasi įmonės, planuojami nauji plėtros projektai. Pernai joje, naujame gamybiniame pastate veiklą pradėjo kabelių pynių gamybos įmonė „AQ Wiring Systems“, sukurta 400 naujų darbo vietų.

Verslo plėtrą Panevėžio laisvojoje ekonominėje zonoje planuoja ir Lietuvos įmonės – UAB „Arginta Engineering“, UAB „Elastas“, UAB „AR Maistas“ ir UAB „Tin cap“.

Viena didžiausių Lietuvos inžinerinės pramonės ir metalo apdirbimo įmonių „Arginta Engineering“ investuos 5 mln. eurų į papildomus gamybinius pajėgumus. Moderni bendrovės gamykla, kurioje pirmuoju plėtros etapu bus įdarbinta iki 100 darbuotojų, o per kelerius metus – iki 300 žmonių, turėtų pradėti veikti iki 2024 metų. Komponentus baldų pramonės įmonėms teikianti įmonė „Elastas“ planuoja naują porolono gamyklą, kurioje ketina įdarbinti 100 žmonių. Investicijas jau vykdo „AR Maistas“. Įmonė, užsiimanti duonos, šviežių konditerijos kepinių ir pyragaičių gamyba, investuoja į 3000 kv. m modernią kepyklą. Teritorijoje projektuojamas ir 5000 kv. m pastatas, kuriame veiklą vykdys inovatyvius metalinius dangtelius gaminanti „Tin cap”.

Panevėžys kaip ir praėjusiais metais ekspertų pastebėtas už komercinių patalpų nuomos, apgyvendinimo, statybos leidimų, verslo registracijos, elektros energijos, kuro ir kitų kainų konkurencingumą, patrauklumą importui ir eksportui. Tai vertina ir veiklą Panevėžyje jau vykdantys investuotojai. Išbandžiusios ir įvertinusios puikią logistinę lokaciją, išvystytą ir verslo poreikiams pritaikytą infrastruktūrą, įmonės vykdo tolesnę plėtrą. „Ekornes“ įmonių grupė pastaraisiais metais jau įgyvendinusi du plėtros etapus – sandėliavimo ir gamybos pastatų statyba ir įrengimas – Panevėžio laisvojoje ekonominėje zonoje planuoja trečiąjį.

Stiprinant tolesnę investicijų plėtrą praėjusiais metais parengta naujos teritorijos investicijoms vystyti Panevėžio regione galimybių studija ir investicinis projektas. Kaip viena iš didžiausią potencialą tam turinčių teritorijų matoma šalia tarptautinės „Rail Baltica“ vėžės, keleivių stoties ir planuojamo intermodalinio regioninio geležinkelio krovinių terminalo.

„Europos ateities miestų ir regionų 2023“ reitinge taip pat įvertintas Vilnius, Kaunas ir Klaipėda. Susipažinti su reitingu galite čia. 
Statybunaujienos.lt
Savivaldybėse

nuotrauka
2023-03-23 05:49
Nidoje jau vyksta darbai, skirti į gyvenvietės erdves sugrąžinti Šlovės taką, įamžinantį Lietuvos populiariosios muzikos žvaigždes. Takas bus įkurtas naujoje vietoje.
nuotrauka
2023-03-22 17:19
Lietuvos pramonininkų konfederacijos (LPK) prezidentas Vidmantas Janulevičius ir Lietuvos savivaldybių asociacijos (LSA) prezidentas Mindaugas Sinkevičius pasirašė bendradarbiavimo susitarimą, kuriuo numatoma telkti abiejų organizacijų pastangas, atstovaujant savo narių interesams energetikos, valst...
nuotrauka
2023-03-13 05:11
Daugiau nei dešimtmetį Klaipėdos rajono gyventojų lauktas projektas – Gargždų daugiafunkcis sporto centras – virsta realybė. Dariaus ir Girėno gatvėje, Gargžduose, kur po pustrečių metų iškils moderni sporto salė bei baseinas, įkasta simbolinė kapsulė ateities kartoms, žyminti realių statybos darbų ...
nuotrauka
2023-03-09 15:32
Lietuvos Aukščiausiasis teismas priėmė galutinį ir neskundžiamą nutarimą dėl Preiloje esančios kanalizacijos perpumpavimo stoties pardavimo – pripažinta, kad daug diskusijų sukėlusio aukciono UAB „Neringos vanduo“ negalėjo skelbti.
nuotrauka
2023-03-09 11:13
Šią savaitę Alytuje pradedama rekonstruoti viena svarbiausių mieste Santaikos g., kuri yra krašto kelio Nr. 131 Alytus–Simnas–Kalvarija tąsa. Tai priešpaskutinis etapas, įgyvendinant trijų gatvių – Ulonų, Pulko ir Santaikos – rekonstrukcijos ir kapitalinio remonto projektą, kuriam, kaip valstybei sv...
nuotrauka
2023-03-06 05:30
Klaipėdos rajonas pasirašė sutartį su rangovu dėl Gargždų lopšelio-darželio „Saulutė“ modernizacijos. Planuojama, kad, atlikus darbus, pastato energijos suvartojimo sąnaudos bus sumažintos iki 50 proc., vaikai bus ugdomi šiltesnėse patalpose, mokytojai dirbs geresnėmis sąlygomis.
nuotrauka
2023-03-06 05:19
Rangovams tęsiant darbus aukščiau upės krantinėje, vilniečiai jau galės naudotis atkarpoje tarp Žvėryno ir Baltojo tiltais įrengtais daugiau kaip 2 km pėsčiųjų takasi, apie 1 km dviračių takais. Čia bus ir dviračių stovų, poilsio salelių, apsčiai suoliukų.
nuotrauka
2023-03-03 06:45
Klaipėdos apygardos prokuratūros Viešojo intereso gynimo skyriaus prokurorė priėmė nutarimą atsisakyti taikyti viešojo intereso gynimo priemones dėl statinių, esančių Žaliajame kelyje 3, Juodkrantėje.
nuotrauka
2023-03-02 05:07
Atnaujintose patalpose Melnragėje skaitytojų jau laukia bibliotekininkai. Klaipėdos miesto savivaldybės Imanuelio Kanto viešosios bibliotekos padalinys pastate Molo g. 60 oficialiai duris vėl atveria šiandien, kovo 1 d.
nuotrauka
2023-02-25 08:47
Pagrindinės Klaipėdos miesto arterijos – Baltijos prospekto – rekonstrukcijai šiemet bus skirta kiek daugiau nei 4 mln. eurų investicijų. Tai patvirtinta Vyriausybės kelių priežiūros ir plėtros programos (KPPP) finansavimo lėšų naudojimo 2023–2025 metų sąmatoje. Šis finansavimas padės užbaigti pagri...
nuotrauka
2023-02-24 09:43
Lietuvos apeliacinis teismas, išnagrinėjęs baudžiamąją bylą, iš dalies pakeitė pirmosios instancijos teismo sprendimą ir buvusią Visagino savivaldybės merę Dalią Štraupaitę pripažinęs kalta dėl prekybos poveikiu, piktnaudžiavimo tarnyba ir dokumentų klastojimo, padidino jai skirtą baudą nuo 15 000 i...
nuotrauka
2023-02-24 04:49
Pėsčiųjų ir dviračių tako Smiltynė–Nida statybos darbų pradžios renginyje įkasta kapsulė su laišku ateities kartoms, simboliškai žyminti tako rekonstrukcijos darbų pradžią.
nuotrauka
2023-02-22 05:16
Klaipėda žengia į kitą didžiausio uostamiesčio susisiekimo koridoriaus vystymo etapą – pasirašyta sutartis dėl Baltijos pr. ir Taikos pr. žiedinės sankryžos rekonstravimo techninio projekto koregavimo. Planuojama, kad, užbaigus Baltijos pr. ir Šilutės pl. žiedinės sankryžos estakados įrengimą, start...
nuotrauka
2023-02-21 14:50
Lietuvos automobilių kelių direkcija (toliau – Kelių direkcija) iki š. m. kovo 31 d. kviečia savivaldybes pasirašyti sutartis dėl Kelių priežiūros ir plėtros programos (toliau – KPPP) lėšų panaudojimo vietinės reikšmės susisiekimo infrastruktūrai finansuoti. Pakvietimus pasirašyti finansavimo sutart...
nuotrauka
2023-02-20 16:27
Utenos rajono gyventojams, kurie dėl amžiaus, negalios ar finansinių sunkumų negali savimi pasirūpinti ar įsigyti nuosavą būstą, savivaldybė nuomoja socialinį būstą.
nuotrauka
2023-02-14 14:30
Sostinės Naujamiestyje buvusio siuvimo fabriko „Lelija“ kompleksas visiškai pasikeis. Vystytojas planuoja sutvarkyti 2,1 ha teritoriją, dalį pastatų rekonstruoti ir juose įrengti administracines patalpas, dalį nugriauti ir įrengti viešąsias erdves.
nuotrauka
2023-02-13 09:14
Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija prie Aplinkos ministerijos (Statybos inspekcija), reaguodama į pilietiškų Vilniaus rajono Skaidiškės kaimo gyventojų skundą, patikrino statybą leidžiančio dokumento (SLD) teisėtumą. Patikrinus dokumentus paaiškėjo, kad išduodama SLD statyti ryši...
nuotrauka
2023-02-10 05:41
Klaipėdos apygardos prokuratūra, reaguodama į viešai paskelbtą informaciją apie, kaip įtariama, neteisėtai vykdomas statybas Neringoje pradėjo tyrimą dėl galimo viešojo intereso pažeidimo.
nuotrauka
2023-02-09 05:53
Vilniaus savivaldybės Taryba patvirtino naujas infrastruktūros plėtros įmokos nuostatas – nekilnojamojo turto statytojai ir vystytojai galės būti atleidžiami nuo įmokos mokėjimo, kai pastatas yra visuomeninės paskirties, t.y. atitinka socialinės infrastruktūros kriterijų, tačiau statomas ne savivald...
nuotrauka
2023-02-09 05:17
Vilniaus miesto savivaldybės viešoji įstaiga „Atnaujinkime miestą" šiuo metu įgyvendina daugiau nei 100 renovacijos projektų, o bendra renovacijos projektų vertė sostinėje perkopė 120 mln. eurų ir toliau didėja.

Statybunaujienos.lt » Savivaldybėse