2024 birželio 15 d. šeštadienis, 1:24
Reklama  |  facebook

GVT LT per metus sutvarko apie 20 tūkst. tonų pavojingų atliekų ir kuria saugius jų tvarkymo metodus

2023-12-27 07:37
Apie 20 tūkst. tonų atliekų. Tiek jų per metus įmonė GVT LT sutvarko savo pavojingų atliekų tvarkymo kompleksuose, mažindama neigiamą teršalų poveikį aplinkai.
nuotrauka
GVT Klaipėdos gamybinė bazė, saulės elektrinės atidarymas. GVT LT nuotr.


Minimos įmonės
GVT LT (anksčiau – Grunto valymo technologijos, VŠĮ), UAB
Gamtos tyrimų centras,
Pagrindinė įmonės GVT LT veikla yra pavojingų atliekų, užterštų naftos produktais, tvarkymas, naudojant draugiškus aplinkai biologinius valymo metodus. Tuos metodus pasitelkus, valymo metu išvengiama šalutinių kenksmingų produktų, o tai leidžia užtikrinti žemės resursų – grunto, vandens – atstatymą ir tokiu būdu sudaro galimybes mažinti neigiamą teršalų poveikį aplinkai.

Koncentruojasi į efektyvių grunto valymo technologijų paieškas

2021 m. įsteigta UAB GVT LT yra VšĮ „Grunto valymo technologijos“ veiklos tęsėja, tad vertingiausias įmonės turtas yra sukaupta 27 metų patirtis. Per daugiau kaip ketvirtį amžiaus įmonė išvalė daugiau kaip 200 tūkst. tonų užteršto dirvožemio, grunto, dumblo, vandens, biodegraduota daugiau kaip 5 tūkst. tonų į aplinką patekusių naftos angliavandenilių, taip išvengiant žalos gamtai.

GVT LT

Naftos produktais
užteršto grunto valymas,
naudojant naujos kartos mikroorganizmus.
GVT LT nuotr. 

Specifinė įmonės patirtis ir koncentravimasis į naftos produktais užteršto grunto valymo procesą leido sukurti naujų preparatų, mikroorganizmų kombinacijų, modernesnių metodų.

„Mes nuolat investuojame į naują techniką ir technologinę įrangą. Kartu su Gamtos tyrimų centro Biodestruktorių tyrimo laboratorijos mokslininkais teikiame paraišką naujam, bendromis pastangomis sukurtam mikrobiologiniam preparatui, kuris išbandytas laboratorinėmis ir gamybinėmis sąlygomis, patentuoti“, – sako GVT LT direktorius Spartakas Petrovas.

Švaresnė aplinka prasideda nuo pačios įmonės vidinės veiklos

GVT LT imasi iniciatyvos apskaičiuoti savo veikloje susidarančių šiltnamio efektą sukeliančių dujų (CO2) kiekį ir pagal tai imtis atitinkamų sprendimų. Tai yra nuolatinis įmonės siekis įgyvendinant konkrečius sumanymus.

Žengiant taršos mažinimo kryptimi, įmonėje buvo įrengta 90 kWh galios saulės elektrinė, kuri gamina įmonės veiklai reikalingą energiją, įrengtos elektromobilių įkrovimo stotelės darbuotojams, atsisakyta popierinių dokumentų, juos pakeitė elektroniniai. Įmonėje įdiegta integruota kokybės, aplinkos apsaugos bei darbuotojų sveikatos ir saugos vadybos sistema, atitinkanti ISO 9001:2015, ISO 14001:2015 bei ISO 45001:2018 standartų reikalavimus, vykdomas nuolatinis požeminio vandens, išleidžiamų nuotekų, oro parametrų monitoringas, modernizuotos šildymo sistemos, atsisakyta iškastinio kuro. Įmonė nuolat remia įvairias aplinkosaugines iniciatyvas ir leidinius.

Įmonės pastangos sulaukė deramo įvertinimo. Sprendimai mažinant poveikį aplinkai ir taršą buvo įvertinti „Aplinkai draugiškiausios įmonės 2022“ apdovanojimu. GVT LT taip pat pateko tarp 14-kos šalies įmonių, kurioms buvo įteikti „Nacionaliniai atsakingo verslo apdovanojimai 2022“. Rūpestis darbuotojų fizine ir emocine sveikata įmonei pelnė „Metų darbovietės 2022“ apdovanojimą.

GVT LT

„Mes savo veiklą grindžiame socialinės atsakomybės principais, vykdome įvairias iniciatyvas arba remiame jas. Šiemet didelį dėmesį skyrėme darbuotojų gerovei ir jų profesiniam augimui, skatindami darbuotojų, socialinių partnerių įsitraukimą, motyvavimą. O apdovanojimai suteikia didesnio pasitikėjimo, leidžia pajausti prasmę, vykdant darbus aplinkosaugos, socialinės atsakomybės srityse“, – sako įmonės vadovas S.Petrovas.

GVT LT yra vienintelė tokio pobūdžio įmonė, galinti operatyviai priimti ir saugiai laikyti atliekas, susidariusias ekologinių avarijų ir jų padarinių likvidavimo metu. 

Statybunaujienos.ltAplinka

nuotrauka
2024-06-13 10:55
Nuo š. m. sausio pradėjusioje veikti Aplinkos ministerijos sukurtoje Nuotekų tvarkymo informacinėje sistemoje (NTIS) jau yra užsiregistravę daugiau nei 1 tūkst. vartotojų: apie 550 organizacijų atstovų ir panašus skaičius privačių asmenų, turinčių individualius nuotekų tvarkymo įrenginius.
nuotrauka
2024-06-07 09:36
Vasaros sezono daugelis neįsivaizduoja be šašlikų ar kitų ant grotelių kepamų patiekalų. Kokias galimybes mėgautis ant grotelių kepamais patiekalais turi daugiabučių namų gyventojai pasakoja daugiabučių priežiūra ir administravimu užsiimančios „Civinity Namai“ atstovas Arūnas Armanavičius.
nuotrauka
2024-06-06 09:30
„Vilniaus duona" pradėjo įgyvendinti šilumogrąžos sistemos projektą Panevėžio kepykloje. Duonos gamybos metu susidaranti energija, anksčiau leidžiama per kaminus vėjais, virs nauda: šildys karštą vandenį ir patalpas. Taip bus taupoma šilumos reikmėms skirta energija ir mažinama CO2 emisija. Į projek...
nuotrauka
2024-06-05 14:00
Aplinkos ministerija trečiadienį Prezidentūroje įteikė apdovanojimus žaliausiai Lietuvos savivaldybei. Šiemet ja tapo Panevėžio miesto savivaldybė. Taip pat apdovanota Jurbarko rajono savivaldybė. Ji per metus padarė didžiausią pažangą ir reitinge pakilo per 34 pozicijas, lyginant su 2023 m. rezulta...
nuotrauka
2024-06-05 11:05
Pasvalio rajone veikianti bioetanolio ir biodujų gamintoja „Kurana“ įrengs gamyklą, kurioje iš maisto ar pašarų tiekimo grandinėje netinkamų naudoti pramoninių atliekų, pavyzdžiui, krakmolo suspensijos atliekų bei maisto atliekų, bus gaminamas antros kartos bioetanolis. Gamykla turėtų pradėti veikti...
nuotrauka
2024-06-05 09:49
Vilniaus paukštyną pasiekė dar pernai gruodį įsigyta mobilioji oro taršos ir kvapų stebėjimo stotis, į kurią investuota daugiau kaip 30 tūkst. eurų. Stotis šiuo metu įrengiama ir testuojama. Planuojama, kad ji įmonės teritorijoje visa apimtimi veikti pradės liepą.
nuotrauka
2024-05-31 09:26
Alytaus miesto savivaldybė su VšĮ Centrine projektų valdymo agentūra pasirašė Alytaus Jaunimo parko ir aplinkinės teritorijos atgaivinimo projekto finansavimo sutartį. Bendra projekto vertė 3,1 mln. Eur.
nuotrauka
2024-05-31 09:19
Aplinkos projektų valdymo agentūra primena, kad jau nuo gegužės 28 d. savivaldybių administracijos kviečiamos pasinaudoti parama, atliekant valstybinės miško žemės sklypų priežiūrą, apsaugą ir tvarkymo darbus bei rengiant valstybinės miško žemės sklypų miškotvarkos projektus. Šiai paramos priemonei ...
nuotrauka
2024-05-28 10:22
Europos Sąjunga didina kovos su klimato kaita apsukas. Dar 2023 m. priimta nauja Energijos vartojimo efektyvumo direktyvos (ENEF) versija gerokai išplečia šios taikymo ribas, taip pat kelia ambicingesnius tikslus dėl energetinių išteklių nešvaistymo. Įgyvendinti reikalavimus lieka ne tiek ir daug la...
nuotrauka
2024-05-27 14:43
Baisogaloje ir Šeduvoje atidaromos dvi naujos didelių gabaritų atliekų surinkimo aikštelės, į kurias Radviliškio rajono gyventojai atliekas galės pristatyti jau nuo šių metų gegužės 28 dienos.
nuotrauka
2024-05-27 10:04
Aplinkos ministerija informavo vandentvarkos įmones, kad nuo š. m. liepos 1 d. jos galės priimti nuotekas iš nuotekų vežėjų tik jeigu bus pateikti duomenys Nuotekų tvarkymo informacinėje sistemoje (NTIS).
nuotrauka
2024-05-24 11:08
Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) atlieka ikiteisminį tyrimą dėl galimo bandymo papirkti Aplinkos apsaugos departamento (AAD) darbuotoją. Įtarimai šiuo metu pareikšti vienam asmeniui.
nuotrauka
2024-05-23 13:50
Viena žaliausių Lietuvos savivaldybių Tauragė vadinama ne veltui: šią savaitę miestelyje persodinti dideli medžiai. Pasak savivaldybės atstovų, šis projektas yra ypač svarbus dėl sparčiai kintančio klimato bei vis dažnesnių karščio bangų mieste. Medžiai yra natūrali priemonė, kuri padeda sumažinti p...
nuotrauka
2024-05-22 09:17
Statybų sektorius vaidina svarbų vaidmenį darydamas įtaką klimato kaitai, nes jis sudaro didelę pasaulinės energijos naudojimo ir išmetamo anglies dioksido (CO2) dalį. Apytiksliai net 39 proc. pasaulinio išmetamo CO2 kiekio tenka statybos pramonei. Pasak Kauno technologijos universiteto Aplinkos inž...
nuotrauka
2024-05-17 06:35
Seimas priėmė Aplinkos apsaugos įstatymo, Aplinkos oro apsaugos įstatymo ir Administracinių nusižengimų kodekso pataisas, kurios padės spręsti lokalias taršos problemas gyvenamosiose vietovėse ir sustiprins savivaldybių galias įgyvendinant funkcijas aplinkos apsaugos srityje.
nuotrauka
2024-05-16 10:51
Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA) kviečia savivaldybių administracijas ir regioninius atliekų tvarkymo centrus (RATC) teikti paraiškas dotacijoms namų ūkiuose susidariusioms asbestinio šiferio atliekoms tvarkyti. Kvietimui numatyta suma – 200 tūkst. eurų.
nuotrauka
2024-05-14 09:50
Lietuvos regioninių atliekų tvarkymo centrų asociacija (toliau – LRATCA) kreipėsi į Seimo Aplinkos apsaugos komitetą dėl nepaaiškinamų kogeneracinių jėgainių veiksmų, kai vienašališkai yra mažinami priimtų energetinę vertę turinčių atliekų kiekiai iš regioninių atliekų tvarkymo centrų (toliau – RATC...
nuotrauka
2024-05-09 09:52
Klaipėdos savivaldybė prašo Aplinkos ministerijos atkreipti dėmesį į susirūpinimą keliančias statybas rekreacinėse teritorijose pajūryje. Čia fiksuojami atvejai, kai be jokios projektinės dokumentacijos ir statybą leidžiančių dokumentų statomi moduliniai pastatai. Tuo metu kontroliuojanti institucij...
nuotrauka
2024-04-29 09:55
Pilaitėje vilniečiai jau penktą sezoną puoselėja „Idėjų lysvę", Sapiegų parke antakalniečiai šiuo metu turi ir lysvių lauke, ir ištisus metus veikiantį hidroponinį daržą. Morkos ir burokėliai auginami net Senamiestyje. Naujas bendruomenės daržas atsiras Verkiuose, o Naujininkuose, naujojoje Savivald...
nuotrauka
2024-04-26 13:11
Bendrosios gaisrinės saugos taisyklės papildytos nauju skyriumi „Pavojingųjų ir nepavojingųjų atliekų laikymas“, kuriuo reglamentuojamas atliekų tvarkymas. Šias taisykles patvirtino Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento prie Vidaus reikalų ministerijos direktorius Saulius Greičius.

Statybunaujienos.lt » Aplinka