2024 liepos 25 d. ketvirtadienis, 9:50
Reklama  |  facebook

Gargžduose duris atvėrė 15-asis „Spiečius“: suburs verslius gargždiškius ir augins verslumo kompetencijas

2024-06-19 14:23
Inovacijų agentūra, kartu su Klaipėdos rajono savivaldybe, Gargžduose atidarė bendradarbystės centrą „Spiečius". Tai – jau 15-asis centras šalyje, veiksiantis kaip erdvė, kurioje teikiamos nemokamos verslumo skatinimo paslaugos, buriama aktyvi ir versli regiono bendruomenė.
nuotrauka
Inovacijų agentūros nuotr.


Minimos įmonės
Inovacijų agentūra, VŠĮ
Klaipėdos r. savivaldybė,

Pasak atidarymo renginyje apsilankiusios ekonomikos ir inovacijų ministrės Aušrinės Armonaitės, vieta naujajam bendradarbystės centrui pasirinkta neatsitiktinai – Klaipėdos rajone kasmet auga mažų įmonių skaičius, o verslūs gargždiškiai verslumo kompetencijų auginti neretai keliauja į Klaipėdos „Spiečių".

„Spiečius" – viena tikslingiausių verslumo skatinimo regionuose priemonių

„Smulkus verslas regionuose užima svarbų vaidmenį vietos ekonomikoje – čia veikiančios įmonės yra darbo vietų kūrėjos, reikšmingai prisideda prie regioninės infrastruktūros plėtros, investicijų pritraukimo. Verslų stiprinimas reiškia ir regiono potencialo didinimą, todėl pasitelkiame bendradarbystės centrus „Spiečius", kurių paslaugas gavę verslai savo apyvartą augina mažiausiai 60 procentų, o kas ketvirtas pritraukia investicijas. Tikiu, kad šis centras dar labiau paspartins Gargžduose verslo plėtrą, suteiks gyventojams daugiau verslumo kompetencijų", – sakė Inovacijų agentūros pranešime cituojama ministrė A. Armonaitė.

Nuotraukoje kairėje – ministrė A. Armonaitė

Pasak Inovacijų agentūros Pažangos departamento vadovės Patricijos Reut, bendardarbystės centrai „Spiečius" yra viena tikslingiausių verslumo skatinimo regionuose priemonių - nuo kompetencijų smulkaus verslo pradžiai ir vystymui, verslo kontaktų iki tikslinių subsidijų verslo skaitmenizavimui augimo stadijoje.

„Lietuviai versli tauta – kasmet nuosekliai auga besikuriančių naujų verslų skaičius, Nepaisant didelės motyvacijos verslo pradžioje, pradedantys verslininkai susiduria su įvairiais augimą stabdančiais veiksniais, tokiais kaip ribota prieiga prie finansavimo, klientų trūkumu, mažu veiklos pelningumu, todėl „Spiečius" paslaugų paketas atliepia aktualias verslo pradžios ir vystymo problemas.

Bendradarbystės centruose „Spiečius", kur kasmet susiburia daugiau nei 350 verslininkų bendruomenė, dirbame siekdami auginti rinkoje galimybėmis grįstus ir produktyviai, šiuolaikiškai veikiančius ir augančius verslus. Įvairios programos – nuo mentorystės, verslo akceleravimo, iki specializuotų e. komercijos dirbtuvių, o taip pat individualios konsultacijos bei bendruomenės susitikimai suteikia ne tik įkvėpimo – čia smulkieji verslininkai išsigrynina verslo idėjas, susidėlioja strateginius verslo augimo planus, neretai atranda naujas rinkas ir realiai padidina pardavimus. Paslaugas gavę verslininkai vertina jas itin teigiamai – 4,7 iš 5 balų, o kas antras teigia, kad užsimezgė nauji projektai su kitais „Spiečiaus" nariais ar mentoriais", – sako P. Reut.

„Spiečiai" – iššūkių įveikimui ir sėkmingai verslo kelionei

„Spiečiaus" atidaryme apsilankę verslūs gargždiškiai teigė, kad veikimas verslioje bendruomenėje, įgūdžių ir kompetencijų stiprinimas – nepamainoma siekiant įveikti verslo pradžioje ir vystyme kylančius iššūkius.

„Pradėjus verslą išbandymų išties netrūksta, ypač – grįžus iš emigracijos. Pati, grįžusi į Lietuvą ir pradėjusi natūralios kosmetikos verslą, susidūriau su aibe klausimų – kur ieškoti informacijos, kaip užmegzti taip reikalingus kontaktus. Prisijungimas į „Spiečių", čia gaunamos žinios, bendraminčiai, palaikymas – neįkainojama. Savas verslas reikalauja daug energijos, laiko, tad abejonė – jungtis į bendruomenę ar nesijungti – tikrai gali kilti, tačiau verta, tai atveria daug kelių", – sako J. Pliuškienė, šiuo metu veikianti Klaipėdos „Spiečiuje".

Gargždiškis verslininkas ir jau Klaipėdos „Spiečiaus" alumnas Deividas Daukšys pasakoja, kad narystė „Spiečiuje" atnešė daug kontaktų – o kai kurie sutikti bendraminčiai net tapo verslo partneriais: „Taip pat gavau inspiracijos kurti – juk kai aplink save matai kitus, kuriančius verslus, nori ir pats tobulėti savo srityje. Gargždiškiams, jau turintiems ar dar tik galvojantiems apie savo verslą, taip pat palinkėčiau burtis į verslių žmonių bendruomenę ir dalintis patirtimis - taip verslo ir asmeninis augimas vyksta sparčiau."

Bendradarbystės centrai „Spiečius" vienija beveik 350 regionų verslininkų. Prie centrų prisijungę nariai gali pusantrų metų nemokamai naudotis verslumo skatinimo paslaugomis, individualiai konsultuotis ir būti aktyvios verslo bendruomenės dalimi. „Spiečiaus" erdve galima naudotis kaip darbo vieta, dalyvauti renginiuose. 
Statybunaujienos.ltSavivaldybėse

nuotrauka
2024-07-24 10:13
Savivaldybės vadovams aprodyta teritorija, kurioje išaugs priestatas, ir pirmajame aukšte esančios patalpos, į kurias laikinai persikels Priėmimo ir skubios pagalbos skyrius, papasakota, kokie pokyčiai laukia įgyvendinus šį projektą. Daugiausiai nerimo kėlęs klausimas – ar pavyks betranšėju būdu pak...
nuotrauka
2024-07-23 10:48
Klaipėdos uoste įgyvendinamas vieną didžiausių projektų jo istorijoje – bus suformuota ir įveiklinta 100 hektarų apimanti teritorija. Naujos sausumos teritorijos pietinėje Klaipėdos uosto dalyje kūrimui pritarė Aplinkos apsaugos agentūros specialistai, baigtos visos poveikio aplinkai vertinimo proce...
nuotrauka
2024-07-19 09:43
Pėsčiųjų susisiekimas tarp Vitės kvartalo ir Poilsio parko bus saugesnis – Klaipėdos savivaldybė ir AB „LTG Infra“ rengiasi pasirašyti bendradarbiavimo sutartį dėl dviejų lygių pėsčiųjų perėjos per geležinkelį įrengimo ties Pušyno gatve.
nuotrauka
2024-07-17 13:56
Vyriausybė pritarė Ekonomikos ir inovacijų ministerijos pasiūlymui Utenoje steigti pramonės parką ir, atsižvelgiant į jo reikšmę regionui, projektui suteikti valstybei svarbaus projekto statusą.
nuotrauka
2024-07-17 09:38
Seimas priėmė Aplinkos ministerijos parengtas Želdynų įstatymo pataisas, kurios leis optimizuoti ir efektyvinti savivaldybių vykdomą želdynų ir želdinių inventorizaciją bei stebėseną, sumažins administracinę naštą savivaldybių administracijoms ir užtikrins kokybišką, centralizuotą duomenų apie želdi...
nuotrauka
2024-07-17 09:33
Panevėžio miesto savivaldybė atnaujina miesto sporto infrastruktūrą. Artimiausiu metu darbai prasidės Smėlynės g. 2B esančiame futbolo stadione.
nuotrauka
2024-07-17 09:27
Vilniaus miesto savivaldybė tęsia senamiesčio gatvių atnaujinimą. Šiais metais tvarkomos Subačiaus, Paupio, V. Šopeno, Vingrių, Žygimantų, T. Kosciuškos, Seinų, M. Daukšos, Aušros Vartų gatvės, dalis Pylimo gatvės šaligatvių. Ateinančiais metais bus pradėtos tvarkyti Trakų, Barboros Radvilaitės ir M...
nuotrauka
2024-07-16 12:05
VšĮ Šiaulių regiono atliekų tvarkymo centras (toliau – ŠRATC) visuomenei pristatė ilgai lauktą naujieną – naują didelių gabaritų atliekų surinkimo aikštelę (DGASA), adresu S. Dariaus ir S. Girėno g. 1D, Šiauliai. Apie 3,7 tūkst. kvadratinių metrų plote įsikūrusioje atliekų surinkimo aikštelėje gyven...
nuotrauka
2024-07-15 16:01
Panevėžio miesto savivaldybė primena, kad vyksta gražiausios aplinkos konkursas ir kviečia jame dalyvauti Panevėžio miesto daugiabučių gyvenamųjų namų bendrijas, įstaigas, įmones, privačių valdų savininkus.
nuotrauka
2024-07-15 13:09
Siekiant išsiaiškinti, kaip ateityje būtų galima pagreitinti Utenos rajono savivaldybei priklausančių vietinės reikšmės kelių su žvyro danga asfaltavimo darbus, Utenoje išbandyta nauja technologija – kelio pagrindo stabilizavimas ligninu.
nuotrauka
2024-07-12 16:46
Seimas po pateikimo pritarė Aplinkos ministerijos parengtiems Žemės įstatymo ir lydinčiųjų įstatymų pakeitimams, kurie leis valstybinę žemę naudoti efektyviau ir sudarys sąlygas visuomenei gauti maksimalią naudą. Šiuos pakeitimus paskatino Konstitucinio teismo sprendimas ir identifikuotas teisinio r...
nuotrauka
2024-07-12 11:36
Klaipėdoje toliau gerinama infrastruktūra pėstiesiems ir dviratininkams. Darbai neseniai baigti Šilutės plente, ties bendrovės „Klaipėdos energija“ teritorija, taip pat – Dubysos gatvėje. Šilutės plente įrengta daugiau nei pusė kilometro naujų takų, Dubysos gatvėje – daugiau nei 300 metrų. Abiejuose...
nuotrauka
2024-07-11 13:28
Siekiant nukreipti tranzitinį transportą nuo miesto centrinės dalies, Tauragėje šiemet toliau tiesiamas pietinis aplinkkelis. Šiuo metu darbai vyksta ruože nuo Vytauto gatvės iki Dariaus ir Girėno gatvės.
nuotrauka
2024-07-11 09:22
Baigti Panevėžio autobusų stoties statybų rangos darbai. Šiuo metu tvarkoma aplinka, gaminami baldai, pagal sutartį iki spalio mėnesio turi būti baigti sutvarkyti statybos užbaigimo dokumentai. Su kelis dešimtmečius lauktu nauju statiniu panevėžiečiams ir miesto svečiams sudaryta galimybė susipažint...
nuotrauka
2024-07-10 13:50
Skundų iš Klaipėdos regiono gyventojų skundų dėl iš įmonių sklindančių nemalonių kvapų savivaldybė sulaukia kasmet. Šią savaitę aplinkos ministras Simonas Gentvilas su uostamiesčio vadovais, bendruomene, miesto ir rajono savivaldybių Aplinkosaugos komitetų nariais bei įmonių atstovais aptarė kvapų p...
nuotrauka
2024-07-10 11:01
Įsibėgėja Klaipėdoje planuojamos statyti ledo arenos projektavimas. Jau įvyko viešas projektinių pasiūlymų pristatymas, kurio metu visi besidomintys šiuo objektu turėjo galimybę detaliau susipažinti su būsimąja arena, užduoti rūpimus klausimus, pateikti savo pasiūlymus bei išsakyti pastebėjimus.
nuotrauka
2024-07-09 09:52
Antakalnio seniūnijos teritorijoje pradedami Moliakalnio ir P. Morkūno gatvių dalių atnaujinimo darbai. Šiose Dvarčionių gyvenamajame rajone esančiose gatvėse, užtikrinant saugų tiek pėsčiųjų, tiek automobilių judėjimą, bus paklota nauja asfalto danga, įrengti šaligatviai, pakeistas apšvietimas.
nuotrauka
2024-07-08 15:46
Birželio 25 - liepos 5 dienomis gyventojai galėjo balsuoti už labiausiai patinkantį naują pavadinimą dviem Fabijoniškių gatvėms – Liudo Giros ir Salomėjos Nėries. Iš viso gyventojai pasiūlė 1 776 pavadinimus. Po tris pavadinimus kiekvienai gatvei balsavimui išrinko Fabijoniškių bendruomenė kartu su ...
nuotrauka
2024-07-08 14:19
Prieš dvejus metus Kauno Laisvoji ekonominė zona (LEZ) paskelbė apie pirmąjį pritrauktų investicijų milijardą, šiuo metu investicijų suma jau artėja prie antrojo milijardo – ji siekia 1,56 milijardo eurų. Šios investicijos artimiausiu metu leis sukurti beveik 10 tūkst. aukštos kvalifikacijos darbo v...
nuotrauka
2024-07-08 14:07
Vilniaus miesto savivaldybė kreipėsi į Aplinkos apsaugos agentūrą (AAA) su prašymu naujai peržiūrėti statybų atliekas tvarkančiai įmonei UAB „Atliekų rūšiavimo centras" dar 2016 m. suteiktą leidimą vykdyti veiklą. Gauta informacija, kad AAA nustatė 20 dienų terminą per kurį statybų atliekas tvarkant...

Statybunaujienos.lt » Savivaldybėse