2022 gegužės 28 d. šeštadienis, 23:39
Reklama  |  facebook

Geriausiai Kalėdų Senelio sniego muziejaus architektūros idėjų konkurse pasirodė Lenkijos atstovė

2021-12-11 07:48
Projektas „Re-Ice“, kurį pateikė Hanna Galas iš Lenkijos, buvo pripažintas „Unbelievable Challenge 2021“ („Neįtikėtinas iššūkis 2021“) idėjų konkurso laimėtoju. Laimėtoja gaus 6 mėnesių stažuotę tarptautinį pripažinimą pelniusiose architektų dirbtuvėse WXCA Varšuvoje, Lenkijoje.
nuotrauka
Projektas „Re-Ice“ (Hanna Galas, Lankija) pripažintas „Unbelievable Challenge 2021“ („Neįtikėtinas iššūkis 2021“) nugalėtoju


Minimos įmonės
Ruukki Products, AS,
2021 m. rugsėjo 15 d. prasidėjusio konkurso užduotis buvo suprojektuoti sniego muziejų Rovaniemio mieste, Suomijoje. Idėjų konkursas jauniesiems ir studijas baigiantiems architektams bei dizaineriams baigėsi penktadienį, gruodžio 10 d., Rovaniemyje paskelbus nugalėtoją.

Komisija, skyrusi pirmąją vietą projektui Re-Ice, įvertino sumanų vietos analizės rezultatų derinimą su konkurso užduoties, skirtos informuoti apie klimato krizę, idėja.

„Pasiūlymas turi didelę švietėjišką vertę. Jis atspindi žmogaus poreikį būti išvien su gamta. Projekto koncepcija suteikia lankytojui holistinės patirties. Edukacinis takas, kaip švelnus įsikišimas į esamą kraštovaizdį, susijungia su aplinkiniais takais, sukurdamas sklype kilpą su įvairiais lauko interaktyvios parodos elementais, kuriuose vartotojas gali žaisti su vandeniu, ledu, sniegu. Lankytojo patirtis čia skiriasi priklausomai nuo metų laiko, todėl ši nauja vieta būtų patraukli ištisus metus. Nuo upės atokiau esančioje zonoje autorė pasiūlė muziejaus pastatą – 2 tūrius, sujungtus su holu, kuris galėtų tarnauti kaip prieglobstis žygeiviams nuo nepalankaus oro. Architektūrinės formos koncepcija remiasi biomimikrija – ledo uola kaip gamtos įkvėpta forma, nes autorės tikslas buvo remtis supančiu kraštovaizdžiu“, – pranešime cituojamas vertinimo komisijos komentaras.

Vienas pagrindinių konkurso tikslų buvo – padėti jauniesiems architektams jų karjeros pradžioje.

„Jau treti metai iš eilės turime galimybę stebėti jaunųjų architektų karjeros pradžią iš taip arti. Ypač džiaugiuosi, kad sulaukėme daug visuomenės dėmesio mums visiems rūpimu klausimu – galėjome sau priminti, kas vyksta su klimatu. Žinoma, aš tikiuosi, kad mums niekada neprireiks sniego muziejaus“, – pranešime cituojama „Ruukki“ Pastatų atitvarų ir fasadų padalinio rinkodaros ir komunikacijos vadovė Tiina Tukia.  

Vertindama darbus, komisija akcentavo pagrindinę idėją ir bendrą vaizdą, kuris geriausiai atitiko konkurso tikslus. Vertinimo kriterijai buvo – tvari plėtra ir energijos naudojimo efektyvumas, o taip pat tinkamos statybinės medžiagos, atsižvelgiant į jų perdirbimo galimybes ir pakartotinį naudojimą.

Iš viso „Unbelievable Challenge 2021“ idėjų konkursui buvo pateikta 18 projektų, iš kurių vertinimo komisija išrinko penkis finalininkus. Be nugalėtojai Hanna Galas tekusio pagrindinio laimėjimo, visi finalininkai taip pat buvo apdovanoti – jiems skirti 1000 eurų piniginiai prizai.

Konkursą organizavo „Ruukki“ su partneriais: Rovaniemi miestu (Suomija), architektūros dirbtuvėmis WXCA (Lenkija) bei „Snøhetta“ (Norvegija).

Finalininkų penketukas: Hanna Galas iš Lenkijos; Štefánia Vasiľková iš Slovakijos; Elina Harjunpää iš Suomijos; Mohamed Raslan iš Vengrijos; Alice Šindelářová iš Čekijos. 
Statybunaujienos.lt
Metų nominacijos

nuotrauka
2022-05-20 07:38
Konferencijoje „Skaitmeninė statyba 2022. Vilnius“ paskelbti geriausi Lietuvos BIM projektai. Geriausiu BIM projektu užsienyje pripažintas „Science Park Towers“ Švedijoje, kurį įgyvendino „INHUS Engineering“, „Peikko Lietuva“ ir „Staticus“.
nuotrauka
2022-05-18 11:02
Projektavimo įmonė „Atamis“ yra dalis komandos, projektavusios administracinės paskirties pastatą T.Ševčenkos g. 13, Vilniuje. Šis objektas pripažintas geriausiu visuomeniniu BIM projektu. Jam buvo suformuotas pirmasis Lietuvoje „Taip pastatyta“ BIM objekto elektroninis statinio pasas.
nuotrauka
2022-05-17 15:32
Lietuvos elektros perdavimo sistemos operatorė „Litgrid“ kviečia Lietuvos mokslo ir verslo bendruomenes susipažinti su pirmąja Baltijos šalyse prie perdavimo tinklo prijungta 1 MW galios ir 1 MWh talpos baterija ir ją išmėginti.
nuotrauka
2022-05-17 07:15
Konkurse „Lietuvos BIM projektai 2022“ geriausiu visuomeniniu BIM projektu buvo pripažintas UAB „Naresta“, generalinio rangovo, rekonstruotas administracinis pastatas T.Ševčenkos g. 13, Vilniuje. Užsakovas – VĮ „Turto bankas“, projektavo įmonė „Atamis“.
nuotrauka
2022-05-11 07:29
„Raitininkų sodo“ projektas, kurį įmonė „YIT Lietuva“ įgyvendino dviem etapais, sulaukė svarbaus įvertinimo. Konkurse „Lietuvos BIM projektai 2022“ šis projektas pripažintas geriausiu gyvenamųjų pastatų BIM projektu.
nuotrauka
2022-05-10 07:32
KTU Statybos ir architektūros fakulteto Išmaniųjų miestų ir infrastruktūros centro sukurtas Kauno miesto skaitmeninis dvynys konkurse „Lietuvos BIM projektai 2022“ pripažintas geriausiu miesto modelio BIM projektu.
nuotrauka
2022-04-29 07:39
Vilniuje po dviejų metų priverstinės pertraukos įvyko jau antrasis tarptautinis pastolininkų čempionatas, kurį organizavo BSA Baltijos pastolininkų asociacija kartu su įmone „Layher Baltic“.
nuotrauka
2022-04-29 06:35
Europos Komisija, vykdydama Klimatui neutralių ir sumanių miestų misiją, prisidės prie 100 Europos miestų, sieksiančių iki 2030 m. neutralizuoti savo poveikį klimatui, plėtros. Tarp jų pateko du Lietuvos miestai – Vilnius ir Tauragė. Jie gaus paramą ir finansavimą, kad per šį dešimtmetį taptų klimat...
nuotrauka
2022-04-25 09:08
Balandžio 22 d., penktadienį, didžiausiame skaitmeninės statybos tematikos renginyje Lietuvoje – tarptautinėje konferencijoje „Skaitmeninė statyba 2022. Vilnius“ – paskelbti ir apdovanoti geriausi 2022 m. Lietuvos BIM projektai. VšĮ „Skaitmeninė statyba“ rengiamame kasmetiniame konkurse 6-iose kateg...
nuotrauka
2022-04-25 07:43
Penktadienį, balandžio 22 d., Viktoras Voroncovas, LAYHER BALTIC vadovas, buvo apdovanotas Valstybinės darbo inspekcijos (VDI) auksiniu pasižymėjimo ženklu.
nuotrauka
2022-02-22 12:06
Paupys – pirmasis lietuviškas nekilnojamojo turto projektas, nominuotas prestižiniuose MIPIM apdovanojimuose. Šiemet jis pretenduoja tapti geriausiu urbanistiniu projektu pasaulyje – šioje kategorijoje apdovanojami projektai naujam gyvenimui prikėlę apleistas, nenaudojamas miesto teritorijas ar past...
nuotrauka
2022-02-22 07:02
Procesų skaitmenizavimas – neišvengiama statybų sektoriaus ateitis. GEALAN, viena iš pirmaujančių Europoje PVC langų ir durų profilių sistemų gamintojų, jau dabar siūlo nuoseklų langų gamybos skaitmeninimo procesą. Už geriausią architektų, projektuotojų ir langų gamintojų palaikymą BIM sprendimais į...
nuotrauka
2022-02-11 11:45
Medienos perdirbimo, baldų ir popieriaus pramonės bendrovė „Lauksva“ jubiliejiniuose apdovanojimuose „Lietuvos metų gaminys 2021“ buvo įvertinta aukso medaliu. Aukščiausią įvertinimą bendrovės gaminiai gauna jau penktą kartą. Lietuviškų baldų kokybė pripažinimo sulaukė ir užsienyje. Gaminiai eksport...
nuotrauka
2022-02-08 07:16
UAB „Gilesta“ pastatytas Kauno klinikų Ambulatorinis diagnostikos centras konkurse „Lietuvos metų gaminys 2021“ buvo įvertintas aukso medaliu. Pandemijos metu išaugus medicininių paslaugų poreikiui, šis pastatas tapo reikšmingas ne tik užsakovui ir generaliniam rangovui, bet ir visai Lietuvai.
nuotrauka
2022-02-07 07:10
Įmonė „Panevėžio statybos trestas“ (PST), kaip pagrindinis statybos rangovas, įgyvendino valstybei svarbų projektą – pastatė Kauno kogeneracinę jėgainę (Kauno KJ) ir pelnė „Lietuvos metų gaminys 2021“ aukso medalį.
nuotrauka
2022-02-03 07:11
Pirmasis miego SPA Šiaurės Europoje „Amberton Green SPA Druskininkai“ projektas „Lietuvos metų gaminio 2021“ konkurse pelnė aukso medalį. Objektą pastatė UAB „VA STATYBA“.
nuotrauka
2022-02-01 07:01
Balkonų ir kitų iš fasado išsikišančių pastato elementų statyba šalyse, kuriose žiẽmos šáltos, – tikras iššūkis. Užkirsti kelią šiluminiams tilteliams, išlaikant konstrukcijos vientisumą, inžinieriams gali būti nelengva užduotis, ypač tada, kai pastato architektūra yra išskirtinė.
nuotrauka
2022-01-26 06:02
Šventinį Vilniaus gimtadienio vakarą 10 garbingų miestiečių Rotušėje iškilmingai apdovanoti Šv. Kristoforo statulėlėmis už idėjas ir darbus Vilniui, miesto puoselėjimą ir garsinimą. Reikšmingiausiam miesto apdovanojimui šįmet buvo nominuota per 50 kandidatų.
nuotrauka
2022-01-21 07:07
Statybos pramonės grupėje UAB „Gelgaudiškio gelžbetonis“ gaminys – plokštė autobusų stotelėms – pelnė „Lietuvos metų gaminio 2021“ aukso medalį. Plokštė sudaro galimybę judėti saugiau, jaustis patogiau ne tik riboto judumo, bet ir kiekvienam žmogui.
nuotrauka
2022-01-19 07:05
Darnios NT plėtros bendrovė „YIT Lietuva“ yra viena iš dviejų Lietuvos statybos įmonių, kurių net du projektai pelnė konkurso „Lietuvos metų gaminys 2021“ aukso medalius.

Statybunaujienos.lt » Metų nominacijos

nuotrauka

Lietaus nuotekų valdymo sistema: kaip išvengti vandens taršos, didesnių mokesčių ir panaudoti lietaus vandenį

Tinkamas lietaus nuotekų srautų suvaldymas lietaus vandens kaupimosi vietose gali užkirsti kelią potvyniams. Universali Pipelife lietaus nuotekų valdymo sistema „Raineo“ – tai galimybė ne ti...