2023 gegužės 29 d. pirmadienis, 19:17
Reklama  |  facebook

Geriausiai Kalėdų Senelio sniego muziejaus architektūros idėjų konkurse pasirodė Lenkijos atstovė

2021-12-11 07:48
Projektas „Re-Ice“, kurį pateikė Hanna Galas iš Lenkijos, buvo pripažintas „Unbelievable Challenge 2021“ („Neįtikėtinas iššūkis 2021“) idėjų konkurso laimėtoju. Laimėtoja gaus 6 mėnesių stažuotę tarptautinį pripažinimą pelniusiose architektų dirbtuvėse WXCA Varšuvoje, Lenkijoje.
nuotrauka
Projektas „Re-Ice“ (Hanna Galas, Lankija) pripažintas „Unbelievable Challenge 2021“ („Neįtikėtinas iššūkis 2021“) nugalėtoju


Minimos įmonės
Ruukki Products, AS,
2021 m. rugsėjo 15 d. prasidėjusio konkurso užduotis buvo suprojektuoti sniego muziejų Rovaniemio mieste, Suomijoje. Idėjų konkursas jauniesiems ir studijas baigiantiems architektams bei dizaineriams baigėsi penktadienį, gruodžio 10 d., Rovaniemyje paskelbus nugalėtoją.

Komisija, skyrusi pirmąją vietą projektui Re-Ice, įvertino sumanų vietos analizės rezultatų derinimą su konkurso užduoties, skirtos informuoti apie klimato krizę, idėja.

„Pasiūlymas turi didelę švietėjišką vertę. Jis atspindi žmogaus poreikį būti išvien su gamta. Projekto koncepcija suteikia lankytojui holistinės patirties. Edukacinis takas, kaip švelnus įsikišimas į esamą kraštovaizdį, susijungia su aplinkiniais takais, sukurdamas sklype kilpą su įvairiais lauko interaktyvios parodos elementais, kuriuose vartotojas gali žaisti su vandeniu, ledu, sniegu. Lankytojo patirtis čia skiriasi priklausomai nuo metų laiko, todėl ši nauja vieta būtų patraukli ištisus metus. Nuo upės atokiau esančioje zonoje autorė pasiūlė muziejaus pastatą – 2 tūrius, sujungtus su holu, kuris galėtų tarnauti kaip prieglobstis žygeiviams nuo nepalankaus oro. Architektūrinės formos koncepcija remiasi biomimikrija – ledo uola kaip gamtos įkvėpta forma, nes autorės tikslas buvo remtis supančiu kraštovaizdžiu“, – pranešime cituojamas vertinimo komisijos komentaras.

Vienas pagrindinių konkurso tikslų buvo – padėti jauniesiems architektams jų karjeros pradžioje.

„Jau treti metai iš eilės turime galimybę stebėti jaunųjų architektų karjeros pradžią iš taip arti. Ypač džiaugiuosi, kad sulaukėme daug visuomenės dėmesio mums visiems rūpimu klausimu – galėjome sau priminti, kas vyksta su klimatu. Žinoma, aš tikiuosi, kad mums niekada neprireiks sniego muziejaus“, – pranešime cituojama „Ruukki“ Pastatų atitvarų ir fasadų padalinio rinkodaros ir komunikacijos vadovė Tiina Tukia.  

Vertindama darbus, komisija akcentavo pagrindinę idėją ir bendrą vaizdą, kuris geriausiai atitiko konkurso tikslus. Vertinimo kriterijai buvo – tvari plėtra ir energijos naudojimo efektyvumas, o taip pat tinkamos statybinės medžiagos, atsižvelgiant į jų perdirbimo galimybes ir pakartotinį naudojimą.

Iš viso „Unbelievable Challenge 2021“ idėjų konkursui buvo pateikta 18 projektų, iš kurių vertinimo komisija išrinko penkis finalininkus. Be nugalėtojai Hanna Galas tekusio pagrindinio laimėjimo, visi finalininkai taip pat buvo apdovanoti – jiems skirti 1000 eurų piniginiai prizai.

Konkursą organizavo „Ruukki“ su partneriais: Rovaniemi miestu (Suomija), architektūros dirbtuvėmis WXCA (Lenkija) bei „Snøhetta“ (Norvegija).

Finalininkų penketukas: Hanna Galas iš Lenkijos; Štefánia Vasiľková iš Slovakijos; Elina Harjunpää iš Suomijos; Mohamed Raslan iš Vengrijos; Alice Šindelářová iš Čekijos. 
Statybunaujienos.ltMetų nominacijos

nuotrauka
2023-05-25 17:52
Aplinkos ministerijos organizuotame renginyje „Žaliųjų viešųjų pirkimų lyderių apdovanojimai“ įteiktos padėkos žaliausiai 2022-aisiais pirkusioms valstybės įstaigoms ir įmonėms bei daugiausiai žaliųjų pirkimų laimėjusiems verslo subjektams.
nuotrauka
2023-05-22 16:47
Netrukus bus paskelbti pirmųjų Nacionalinių architektūros apdovanojimų (NAA) devynių kategorijų trumpieji nominantų sąrašai. Šiuo metu komisijos nariai vertina pateiktas 127 paraiškas, kurių mažiausiai sulaukta kategorijoje „Tvarios inovacijos architektūroje“.
nuotrauka
2023-05-22 07:25
Konkurso „Lietuvos BIM projektai 2023“ nugalėtojais tapo 2 darnios miestų plėtros įmonės „YIT Lietuva“ Vilniuje įgyvendinti projektai. Verslo centras „Žalgirio 112“ pelnė geriausio visuomeninių pastatų BIM projekto vardą, o „Matau Vilnių“ tapo geriausiu gyvenamųjų pastatų BIM projektu.
nuotrauka
2023-04-19 11:43
Pirmieji Nacionaliniai architektūros apdovanojimai (NAA) oficialiai baigė paraiškų registraciją. Per kiek daugiau nei du mėnesius apdovanojimų organizatoriai sulaukė 127 paraiškų, iš kurių dabar komisija išrinks trumpąjį nominantų sąrašą, o liepos 1 d. –apdovanojimų vakarą – paskelbs nugalėtojus.
nuotrauka
2023-03-30 13:27
Išrinkta pirmųjų Nacionalinių architektūros apdovanojimų (NAA), kurie įvyks liepos 1-ąją, prizo idėja. Iš 11 vizualaus ir tarpdisciplininio meno bei dizaino kūrėjų, komisijos nuomone, geriausiai konkurso kriterijus atspindėjo šiuolaikinio meno kūrėjos, architektės ir dizainerės Aistės Ambrazevičiūtė...
nuotrauka
2023-03-29 12:04
SPA VILNIUS Druskininkai buvo įteiktas prestižinis „Žaliojo rakto“ sertifikatas už įsipareigojimą užtikrinti aplinkosauginę atsakomybę ir tvarią veiklą turizmo sektoriuje.
nuotrauka
2023-03-29 08:35
Paraiškas Nacionaliniams architektūros apdovanojimams (NAA), kurie įvyks liepos 1-ąją, bus galima teikti dar dvi savaites, iki balandžio 14 d. Architektai ir urbanistai gali pretenduoti į 9 apdovanojimų kategorijas ir didįjį prizą, kuriuo bus apdovanotas geriausias kūrinys, išrinktas iš visų kategor...
nuotrauka
2023-03-27 10:50
Jau aštuntus metus iš eilės „Skaitmeninė statyba“ tęsia tradiciją ir rengia kasmetinį konkursą „Lietuvos BIM projektai“, skirtą išrinkti geriausią šalies įmonių praktiką, taikant statinio informacinio modeliavimo (BIM) technologijas ir metodologiją, o taip pat kviečia ir į viešą konkurso dalyvių pro...
nuotrauka
2023-03-22 05:27
„Geros architektūros apibrėžimas nuolat kinta. Klimato kaitos kontekste gera architektūra yra ta, kuri padeda prisitaikyti prie naujų pokyčių. Karo Ukrainoje kontekste – ta, kuri visų pirma yra saugi. Tačiau šalia kintančių savybių yra ir nekintamų bruožų. Vienas jų – estetika. Gera architektūra vis...
nuotrauka
2023-03-13 16:47
2021 m. pradėtas ir 2022 m. pradžioje įgyvendintas Palangos oro uosto rekonstrukcijos projektas, kurio pagrindinis rangovas buvo Latvijos įmonė „A.C.B.“, pelnė aukščiausią įvertinimą Latvijos statybų apdovanojimuose. Projektas pelnė pirmą vietą konkurse „Latvijas Būvniecības gada balva 2022“ (Latvij...
nuotrauka
2023-03-02 13:32
Architektūroje meninė kokybė būtina. Tačiau kokią – meniškai vertingą ar socialiai atsakingą architektūrą pasirinkti? Kokios vertybės dabar svarbiausios ir kaip architektūrą vertinti stebint ne eksperto akimi? Šiuo metu vyksta Nacionalinių architektūros apdovanojimų paraiškų teikimui, šia proga eksp...
nuotrauka
2023-02-22 04:59
Pernai pirmą kartą „Financial Times“ investicijų ekspertų pastebėtas Panevėžys įvertintas ir šiais metais. Aukštaitijos sostinė „Europos ateities miestai ir regionai 2023“ reitinge net trijuose geriausiųjų dešimtukuose: tiesioginių užsienio investicijų strategiją vertinančioje „fDi strategijos“ kate...
nuotrauka
2023-02-20 12:37
Vyriausybės posėdyje dvylikai kūrėjų už nuopelnus Lietuvos kultūrai ir menui paskirtos Vyriausybės kultūros ir meno premijos. Viena iš jų – garsiam architektui, pedagogui prof. Gintarui Čaikauskui.
nuotrauka
2023-02-10 09:47
Jau aštuntus metus iš eilės „Skaitmeninė statyba“ tęsia tradiciją ir rengia kasmetinį konkursą „Lietuvos BIM projektai“, skirtą išrinkti geriausią šalies įmonių praktiką, taikant statinio informacinio modeliavimo (BIM) technologijas ir metodologiją.
nuotrauka
2023-02-09 05:03
Jau galima teikti paraiškas Nacionaliniams architektūros apdovanojimams (NAA), kurie įvyks liepos 1-ąją. Architektai ir urbanistai gali pretenduoti į devynias apdovanojimų kategorijas ir didįjį prizą, kuriuo bus apdovanotas geriausias kūrinys, išrinktas iš visų kategorijų nugalėtojų. NAA organizuoja...
nuotrauka
2023-02-03 07:28
Paskelbti CV-Online TOP Darbdaviai ’22. Į CV-Online TOP Darbdavio vardą pretendavo apie 1800 įmonių, kurios 2022 m. naudojosi www.cvonline.lt paslaugomis bei per metus paskelbė apie 51 000 darbo pasiūlymų.
nuotrauka
2023-01-27 04:56
Tradiciniai, jau 25-ieji, „Šv. Kristoforo" apdovanojimai šiemet tapo Vilniaus 700-ojo jubiliejaus šventės dalimi. Tarp vienuolikos apdovanotųjų – net šeši, nominuoti už pagalbą ir kovojančiai Ukrainai, ir Vilniuje prieglobstį radusiems ukrainiečiams. Reikšmingiausiems miesto apdovanojimams vilniečia...
nuotrauka
2023-01-20 11:18
Darbuotojams palankią aplinką ir emocinę gerovę kuriančios, ryšius su bendruomenėmis stiprinančios, aplinką tausojančios, padedančios darbuotojams derinti darbo ir šeimos įsipareigojimus, žmonėms su negalia draugiškiausios įmonės sausio 19 d. pagerbtos Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūm...
nuotrauka
2023-01-12 07:46
Aukštos įtampos atramų pamatai ir jų elementai – tai įmonės „Gelgaudiškio gelžbetonis“ gaminys, kuris konkurse „Lietuvos metų gaminys 2022“ pelnė aukso medalį.
nuotrauka
2023-01-06 07:54
„CityCharge V2“ elektromobilių įkrovimo stotelė pelnė konkurso „Lietuvos metų gaminys 2022“ aukso medalį. Tai elektromobilių įkrovimo stotelių gamintojo „Elinta Charge“ naujos kartos gaminys, išskirtinis savo dizainu, inžineriniais sprendimais bei išmaniosiomis funkcijomis.

Statybunaujienos.lt » Metų nominacijos