Geriausiai Kalėdų Senelio sniego muziejaus architektūros idėjų konkurse pasirodė Lenkijos atstovė

Komisija, skyrusi pirmąją vietą projektui Re-Ice, įvertino sumanų vietos analizės rezultatų derinimą su konkurso užduoties, skirtos informuoti apie klimato krizę, idėja.
„Pasiūlymas turi didelę švietėjišką vertę. Jis atspindi žmogaus poreikį būti išvien su gamta. Projekto koncepcija suteikia lankytojui holistinės patirties. Edukacinis takas, kaip švelnus įsikišimas į esamą kraštovaizdį, susijungia su aplinkiniais takais, sukurdamas sklype kilpą su įvairiais lauko interaktyvios parodos elementais, kuriuose vartotojas gali žaisti su vandeniu, ledu, sniegu. Lankytojo patirtis čia skiriasi priklausomai nuo metų laiko, todėl ši nauja vieta būtų patraukli ištisus metus. Nuo upės atokiau esančioje zonoje autorė pasiūlė muziejaus pastatą – 2 tūrius, sujungtus su holu, kuris galėtų tarnauti kaip prieglobstis žygeiviams nuo nepalankaus oro. Architektūrinės formos koncepcija remiasi biomimikrija – ledo uola kaip gamtos įkvėpta forma, nes autorės tikslas buvo remtis supančiu kraštovaizdžiu“, – pranešime cituojamas vertinimo komisijos komentaras.
Vienas pagrindinių konkurso tikslų buvo – padėti jauniesiems architektams jų karjeros pradžioje.
„Jau treti metai iš eilės turime galimybę stebėti jaunųjų architektų karjeros pradžią iš taip arti. Ypač džiaugiuosi, kad sulaukėme daug visuomenės dėmesio mums visiems rūpimu klausimu – galėjome sau priminti, kas vyksta su klimatu. Žinoma, aš tikiuosi, kad mums niekada neprireiks sniego muziejaus“, – pranešime cituojama „Ruukki“ Pastatų atitvarų ir fasadų padalinio rinkodaros ir komunikacijos vadovė Tiina Tukia.
Vertindama darbus, komisija akcentavo pagrindinę idėją ir bendrą vaizdą, kuris geriausiai atitiko konkurso tikslus. Vertinimo kriterijai buvo – tvari plėtra ir energijos naudojimo efektyvumas, o taip pat tinkamos statybinės medžiagos, atsižvelgiant į jų perdirbimo galimybes ir pakartotinį naudojimą.
Iš viso „Unbelievable Challenge 2021“ idėjų konkursui buvo pateikta 18 projektų, iš kurių vertinimo komisija išrinko penkis finalininkus. Be nugalėtojai Hanna Galas tekusio pagrindinio laimėjimo, visi finalininkai taip pat buvo apdovanoti – jiems skirti 1000 eurų piniginiai prizai.
Konkursą organizavo „Ruukki“ su partneriais: Rovaniemi miestu (Suomija), architektūros dirbtuvėmis WXCA (Lenkija) bei „Snøhetta“ (Norvegija).
Finalininkų penketukas: Hanna Galas iš Lenkijos; Štefánia Vasiľková iš Slovakijos; Elina Harjunpää iš Suomijos; Mohamed Raslan iš Vengrijos; Alice Šindelářová iš Čekijos.