2023 gruodžio 9 d. šeštadienis, 16:36
Reklama  |  facebook

Ginčai dėl „Gelvonų terasų“ keliasi į prokuratūrą

2022-08-18 09:01
Vilniaus miesto apylinkės teismas liepą nutraukė Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos (Statybos inspekcija) inicijuotą bylą dėl daugiabučio namo Vilniaus Gelvonų g. 1B („Gelvonų terasos“) išduoto statybą leidžiančio dokumento (SLD) galiojimo panaikinimo.
nuotrauka
Gelvonai.lt vizualizac.


Minimos įmonės
Statybos inspekcija (Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija prie Aplinkos ministerijos),
NŽT (Nacionalinė žemės tarnyba, nuo 2023 m. – prie Aplinkos ministerijos),
Vilniaus m. savivaldybė,
Edensa, UAB
Statybos inspekcija, kaip rašoma institucijos pranešime, įvertinusi teismo konstatuotą procesinę kliūtį Statybos inspekcijai teisme šalinti pažeidimus, susijusius su minėtam pastatui išduotu SLD, rugpjūtį kreipėsi į Vilniaus apygardos prokuratūrą. Statybos inspekcija paprašė prokuratūros įvertinti Statybos inspekcijos nustatytus su viešuoju interesu susijusius pažeidimus bei kreiptis į teismą viešajam interesui apginti ir SLD galiojimą panaikinti.

Statybos inspekcija primena, kad minėtam pastatui išduoto SLD teisėtumą nagrinėjo, kai į inspekciją kreipėsi Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT). Išnagrinėjusi SLD teisėtumą, inspekcija nustatė su viešuoju interesu susijusius pažeidimus. Vienas jų – statytojas (projekto vystytoja UAB „Edensa“) prie prašymo gauti SLD nepateikė besiribojančio žemės sklypo savininko ar valdytojo – Nacionalinės žemės tarnybos prie Žemės ūkio ministerijos (NŽT) kaip valstybinės žemės patikėtinio, rašytinio sutikimo statyti statinį neišlaikant atstumų. Taip pat nebuvo pateikta pėsčiųjų-dviračių takų statybai valstybinėje žemėje NŽT sutikimas. Statytojas, kaip rašoma Statybos inspekcijos pranešime, neatitiko keliamų reikalavimų, nes šilumos tinklų rekonstrukcijai nebuvo pateikta sutartis su šilumos tinklų savininku ir statytojas nepateikė rekonstruojamų šilumos tiekimo tinklų kadastro duomenų bylos.

Statybos inspekcija nusprendė neskųsti Vilniaus miesto apylinkės teismo liepos mėnesio sprendimo nutraukti įstaigos inicijuotą bylą dėl SLD galiojimo panaikinimo, todėl šiuo metu jokių teisminių ginčų dėl nurodyto SLD teisėtumo tarp Statybos inspekcijos ir objekto statytojo nevyksta. Statytojo iniciatyva Vilniaus miesto apylinkės teismo nutartimi laikinosios apsaugos priemonės yra panaikintos.

Rugpjūtį vykusiame susitikime dalyvavusiems „Gelvonų terasos“ butų pirkėjams paaiškinta, kad pastato SLD teisėtumas tikrintas dėl STT kreipimosi, o tyrimas užsitęsė dėl laiku Vilniaus m. savivaldybės administracijos ir NŽT nepateiktos informacijos ir didelės tyrimo apimties. Tyrimo metu nustatyti viešojo intereso pažeidimai, todėl teismui nutraukus bylą, Statybos inspekcija privalo kreiptis į prokuratūrą. Gyventojai informuoti, kad Statybos inspekcija neturi teisės nesikreipti į prokuratūrą, esant nustatytiems ir nepašalintiems viešojo intereso pažeidimams. Atsižvelgiant į tai, kad statytojas iki šiol nėra pašalinęs dėl valstybinės žemės panaudojimo ir kitų nustatytų pažeidimų, sprendimą dėl projektui išduoto SLD ginčijimo ar neginčijimo turi priimti prokuratūra. 

„Dėl teisinio reglamentavimo, kai Statybos inspekcija privalo išduoti SLD, kai statinio projektui pritarė visi statinio projektą privalėję tikrinti subjektai ir savivaldybės administracijos įgaliotas darbuotojas nenurodė atsisakymo išduoti SLD motyvų ir nepažymėjo, kad SLD neišduodamas, ydingumo ir skubaus keitimo poreikio kreiptasi į Aplinkos ministeriją. Dėl teisinio reglamentavimo ydingumo jau yra pasisakiusi ir STT, o apie skubų reglamentavimo keitimo poreikį signalizuoja ir nauja teismų praktika, kadangi šiuo atveju, vadovaujantis naujai suformuota teismų praktika, Statybos inspekcija negali užtikrinti SLD patikrinimo metu nustatytų pažeidimų pašalinimo“, – praneša Statybos inspekcija.

Pagal Statybos įstatymo nuostatas SLD išduoda savivaldybių administracijos. Statybos inspekcija SLD išduoda tik išimtiniais atvejais, t. y. kai statiniai statomi LR teritoriniuose vandenyse, LR išskirtinėje ekonominėje zonoje, kontinentiniame šelfe; statomi nauji ypatingieji ir neypatingieji statiniai pajūrio juostoje; įgyvendinami ypatingos valstybinės svarbos projektai; tęsiama sustabdyta statyba. Taip pat šiuo metu Statybos įstatymas statytojui numato teisę teikti Statybos inspekcijai prašymą išduoti SLD, kai savivaldybės administracija jo neišduoda, nors SLD pritarė visi projektą privalėję tikrinti subjektai, o savivaldybės tarnautojas nenurodė SLD neišdavimo motyvų. 

Taip pat skaitykite: „Edensa“ kaltina Statybos inspekciją dėl galimų „Gelvonų terasų“ pirkėjų ir investuotojų nuostolių

Statybunaujienos.ltStatybos inspekcija informuoja

nuotrauka
2023-12-08 06:36
Gyventojams atkreipus dėmesį į skelbimuose vis dažniau pasitaikančius siūlymus pirkti butą negyvenamosios paskirties patalpose, Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija prie Aplinkos ministerijos (Statybos inspekcija) įspėja: įsigijus tokį butą ne tik netenkama kai kurių gyvenamajam bū...
nuotrauka
2023-11-30 09:47
Vienas iš pagrindinių kriterijų renkantis naują būstą ar ketinantiems perplanuoti pagal savo poreikius jau turimą – patogiai išdėstytos erdvės. Tačiau, siekdami didesnio komforto, būsto savininkai neretai pamiršta pasitikrinti, ar tokie darbai daugiabučiame name galimi ir kokie leidimai tam reikalin...
nuotrauka
2023-11-27 12:09
Įsigijus nebaigtos statybos statinį atsiveria galimybės statybas užbaigti ir statinį įsirengti pagal savo poreikius. Tačiau naujajam savininkui, norinčiam tapti statytoju ir tęsti statybą, svarbu žinoti ne tik statytojui keliamus reikalavimus, bet ir kada privaloma persiregistruoti statybos leidimą.
nuotrauka
2023-11-24 10:18
Ką svarbu žinoti dėl sodo namo statybos mėgėjų sodo žemės sklype, jei yra nustatyta paviršinių vandens telkinių apsaugos zona? Kaip vyksta pagalbinių pastatų statyba sodų bendrijose? Atsako Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija (Statybos inspekcija).
nuotrauka
2023-11-16 10:37
Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija (Statybos inspekcija) primena, kad statybą leidžiančius dokumentus (SLD) išduoda ne Statybos inspekcija, o miesto ar rajono savivaldybės administracijos. Statybos inspekcija SLD išduoda tik išimtinais atvejais.
nuotrauka
2023-11-13 12:25
Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija prie Aplinkos ministerijos (Statybos inspekcija), patikrinusi vienbučio gyvenamojo namo statybos darbų teisėtumą, konstatavo, kad rekonstrukcijos darbai buvo vykdomi savavališkai. Namo žemės sklypas Zakeliškių kaime, Kelmės rajone, patenka į kom...
nuotrauka
2023-11-07 10:27
Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija (Statybos inspekcija) atsakė į dažnai iškylančius klausimus – kaip atskirti kapitalinį remontą nuo paprastojo ir kokie dokumentai reikalingi norint remontuoti, išgriauti ar kitaip keisti sienas.
nuotrauka
2023-11-03 10:14
Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija prie Aplinkos ministerijos (Statybos inspekcija), gavusi pranešimą apie galimai savavališkai vykdomus statybos darbus daugiabutyje Vilniuje atliko neplaninį patikrinimą. Nustatyta, kad Svajonių g. daugiabučiame gyvenamajame name statytojas, netu...
nuotrauka
2023-10-30 14:45
Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija prie Aplinkos ministerijos (Statybos inspekcija) informuoja, kad nuo šių metų lapkričio 1 d. keičiasi kartu su prašymu išduoti statybos užbaigimo aktą (SUA) statybos užbaigimo komisijai (komisija) teikiamų dokumentų sudėtis ir teikimo tvarka bei...
nuotrauka
2023-10-26 09:54
Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos prie Aplinkos ministerijos (Statybos inspekcija) sudaryta avarijos tyrimo komisija nustatė naujai pastatytos vėjo jėgainės avarijos, įvykusios šių metų gegužę Laumėnų I k., Akmenės r., priežastis ir kaltininkus.
nuotrauka
2023-10-25 10:05
Turint ar įsigijus naują kitos paskirties žemės sklypą, kuriam nustatytas vienbučių ir dvibučių gyvenamųjų pastatų teritorijos naudojimo būdas, kartais iškyla klausimas, ar pirmiausia galima pagalbinio ūkio paskirties pastato statyba, nepastačius gyvenamojo namo.
nuotrauka
2023-10-20 07:45
Lietuvos Aukščiausiajame Teisme išnagrinėta administracinio nusižengimo byla, kurioje Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija (Inspekcija) 2022 m. balandžio 15 d. surašė privalomąjį nurodymą statybų bendrovei iki 2022 m. balandžio 26 d. pateikti visus turimus dokumentus, susijusius su...
nuotrauka
2023-10-17 11:29
Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos prie Aplinkos ministerijos (Statybos inspekcija) pareigūnai, atlikę ketvirtą patikrinimą, konstatavo, kad statytojas UAB „Vilniaus Žalgirio dengtas plaukimo baseinas“ tinkamai įvykdė 2021 m. Vilniaus miesto apylinkės teismo sprendimą. Taigi ke...
nuotrauka
2023-10-13 10:10
Vilniaus miesto apylinkės teismas netenkino Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos prie Aplinkos ministerijos (Statybos inspekcijos) prašymo dėl baudos skyrimo statytojui MB ,,Gambus“.
nuotrauka
2023-10-09 14:56
Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija prie Aplinkos ministerijos (Statybos inspekcija) gavusi skundą atliko Kęstučio g. 3a, Radviliškyje, valstybinėje žemėje esančio daugiabučio namo patikrinimą ir nustatė savavališkos bei neteisėtos statybos atvejus.
nuotrauka
2023-10-06 15:48
Nuo 2022 m. kovai su savavališkomis statybomis Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija prie Aplinkos ministerijos (Statybos inspekcija) pasitelkė modernias technologijas – bepilotes skraidykles (dronus), taip pat specialų įrankį, apdorojantį Lietuvos erdvinės informacijos portalo (LEI...
nuotrauka
2023-10-03 12:29
Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija prie Aplinkos ministerijos (Statybos inspekcija) primena, kad būsimieji sklypo savininkai, prieš pirkdami sklypą nuosavo namo statybai, turėtų išsiaiškinti, ar planuojamos statybos tame žemės sklype yra galimos pagal galiojančius teritorijų plan...
nuotrauka
2023-10-03 10:39
Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija prie Aplinkos ministerijos (Statybos inspekcija) paaiškino, kuo statinio kapitalinis remontas skiriasi nuo rekonstravimo, kada jiems atlikti reikalingas statybą leidžiantis dokumentas (SLD) ir kokia numatoma atsakomybė, jei nesilaikoma teisės ak...
nuotrauka
2023-09-21 10:14
Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija prie Aplinkos ministerijos (Statybos inspekcija), siekdama nustatyti, ar statytojas MB „Gambus“ vykdo Vilniaus miesto apylinkės teismo nutartį – sustabdyti vykdomus statybos darbus Žvėryne, atliko du neplaninius patikrinimus bei surašė rangovui ...
nuotrauka
2023-09-19 10:44
Nuo 2024 m. sausio 1 d. Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija prie Aplinkos ministerijos (Statybos inspekcija) iš Nacionalinės žemės tarnybos (NŽT) perims žemės naudojimo valstybinės kontrolės, teritorijų planavimo dokumentų – žemėtvarkos schemų ir kaimo plėtros žemėtvarkos projektų...

Statybunaujienos.lt » Statybos inspekcija informuoja