2023 gruodžio 2 d. šeštadienis, 20:37
Reklama  |  facebook

Ilgametė statybų paroda „Resta“ šiais metais keičia formatą – dalyvausiančios įmonės džiaugiasi tokiu sprendimu

2020-06-01 10:09
Dėl šiuolaikinių technologijų, net ir karantino metu atsiradę apribojimai nėra kliūtis, norintiems ir toliau sėkmingai organizuoti renginius. Vienas tokių pavyzdžių – Lietuvos parodų ir kongresų centro „Litexpo“ organizuojama statybų paroda „Resta 2020“, kuri šiais metais dalyvius ir lankytojus pasitinka pasikeitusiu formatu – renginys keliasi į skaitmeninę erdvę.
nuotrauka
RESTA. Portalo Statybunaujienos.lt archyvo nuotr.


Minimos įmonės
LITEXPO Lietuvos parodų ir kongresų centras, UAB
Parodoje dalyvausiančios statybų, inžinerijos ir architektūros įmonės „Structum projektai“ direktorė, projekto „Išmanusis miestas“ sumanytoja bei iniciatorė Ignė Dutova sako, kad pastaraisiais mėnesiais teko daug kartų įsitikinti garsiosios britų politiko Vinstono Čerčilio frazės: „Niekada nešvaistykite geros krizės“ teisingumu.

„Įmonės, organizacijos, miestai ir kiekvienas iš mūsų privalo prisitaikyti prie nuolat besikeičiančio rytojaus, tad šis dinamiškas pokytis, dėl paskelbto karantino, atveria naujas galimybes kūrybiškiems sprendimams, kurie tampa nauja kito etapo pradžia.

Džiaugiamės, kad „Litexpo“ išlaikė tradiciją ir nors neįprastu formatu, tačiau, kaip ir kasmet, suburs dalyvius ir lankytojus. Paroda „Resta“ yra vieta, kurioje visas statybų sektorius susitinka ir mainosi informacija, todėl svarbu išlaikyti šios parodos tęstinumą“, – teigia I. Dutova.

Kitokioje „Resta“ parodoje „Structum“ projekto „Išmanusis miestas“ kartu su „Litexpo“ organizuojamo tarptautinio forumo „Miestas arčiau žmonių ar žmonės arčiau miesto?“ metu garsiausi architektai diskutuos apie ateities miestą, aiškinsis, kaip inovacijų ir technologijų amžiuje turi keistis gyvenvietės.

„Forumo dalyviai turės išskirtinę galimybę išgirsti architektų ir urbanistų iš Lietuvos bei užsienio, lietuvių urbanistų, dirbančių užsienyje, kurie Lietuvos patirtį gali įvertinti dar kitame kontekste, taip pat savivaldybių merų rytojaus miestų vizijas, kokios infrastruktūros planavimo tendencijos mus pasitiks ir kokia jų įtaka bus. Ar miestai bus patogesni žmogui, ekologiškesni, taupesni, bendruomeniškesni – kokiuose miestuose gyvens ateities kartos?“ – pasakoja I. Dutova.

Džiaugiasi naujomis galimybėmis

Bendrovės „PortalPRO“, kuri parodoje pristatys ateities darbo modelį meistrams, paslaugų direktorius Mantas Vasiliauskas teigia, kad žinią, jog „Resta“ šiais metais neužvėrė durų, o surado naują formą, sutiko ypač džiugiai.

„Šį organizacijos žingsnį vertiname itin palankiai. Naujų formatų ieškojimas, ypač šiuo metu, atveria naujas galimybes. „PortalPRO“ savo veiklą vysto visoje Lietuvoje, taigi smagu, kad „Resta“ siūlo daug lengvesnę ir patrauklesnę galimybę apie įmonę sužinoti žmonėms iš įvairių miestų. Norime, kad susidomėję meistrai, savo srities profesionalai turėtų galimybę daugiau sužinoti apie „PortalPRO“, užduoti juos dominančius klausimus ir sulaukti atsakymų iš žmonių, kurie kiekvieną dieną dirba šioje platformoje, planuoja jos plėtrą“, – sako M. Vasiliauskas.

Padeda tobulėti ir augti

Parodos metu konferencijose ir diskusijoje dalyvausiantis Lietuvos statybininkų asociacijos (LSA) prezidentas Dalius Gedvilas sako, kad jau daugelį metų LSA yra parodos „Resta“ partnerė, todėl dalyvavimas šiame renginyje yra tapęs tradicija.

„LSA plečia įmonių ir organizacijų bendradarbiavimą, telkia pastangas įmonėms, ieškant verslo plėtros galimybių bei siekia šalies statybų sektoriaus pažangos bei tvarumo, tad bendradarbiavimas su didžiausia Baltijos šalyse statybų paroda mums yra itin reikšmingas. Tik bendradarbiaudami galime eiti statybos sektoriaus pažangos keliu.

Daugelį metų „Resta“ buvo, ko gero, vienas iš didžiausių „Litexpo“ renginių. To reikėtų palinkėti renginio komandai ir ateityje – išlaikyti lyderystę ir neprarasti savo veido bei išskirtinumo, kokybės ir itin informatyvių renginių parodoje“, – parodos reikšmę statybų sektoriui akcentuoja D. Gedvilas.

Tikisi neįkainojamos patirties

Štai Kauno technologijos universiteto (KTU) Statybos ir architektūros fakulteto, kuris su komanda parodoje organizuos konferenciją „Statyba 4.0 išmaniems miestams“, dekanas prof. dr. Andrius Jurelionis teigia, kad „Resta“ neabejotinai pateisins visų, tiek savo paslaugas pristatančių, tiek naujovių ieškančių, dalyvių lūkesčius.

„Patys stengiamės kiekvienais metais aplankyti parodą, pamatyti naujoves, tendencijas, sudalyvauti konferencijose. Tikiu, kad „Restos“ organizatoriai, taip pat kaip ir universitetai, iš nuotolinės konferencijos „išsineš“ geriausių patirčių bei idėjų. Gal vėlesnėse parodose matysime daugiau integruotų virtualių renginių, daugiau minikonferencijų, kurių vaizdo įrašai vėliau bus prieinami viešai. Visi turime pasinaudoti šiuo laikotarpiu naujų galimybių tyrinėjimui“, – sako A. Jurelionis.

Neabejoja, kad iššūkiai bus kompensuoti


„Resta 2020“ parodos dalyvio, jungiklių ir protingų namų sistemų centro „JUNG Vilnius“ vadovo Raimundo Skurdenio teigimu, nors tokio išskirtinio formato renginiai iš pažiūros gali atrodyti, kad sukelia papildomų iššūkių, iš tiesų jie labai patogūs.

„Iš dalies, dalyvauti tokio formato parodoje tampa net paprasčiau, nes nebelieka tam tikrų geografinių barjerų, taip pat galime patys išbandyti kitokius integracijos formatus, kurie ankstesnėmis aplinkybėmis nebuvo tokie aktualūs ir į juos žiūrėjome labiau kaip į pramogą, papildomą vertę parodos lankytojams, bet ne būtinybę. Visgi, tiek metų būdami rinkoje žinome, kad žmonėms yra reikalingas gyvas pokalbis, galimybė pačiupinėti, paliesti gaminį, todėl didžiausias iššūkis yra tai, kaip šią patirtį jiems suteikti virtualiai. Tačiau pasitelkdami visas technologines galimybes, tikimės, kad apsilankymas mūsų stende, galimybė „akis į akį“ pasikonsultuoti su mūsų specialistu, užduoti rūpimus klausimus, leis tai visiškai kompensuoti“, – įsitikinęs R. Skurdenis.

Kaip vyks paroda?

„Virtuali Resta“ projekto vadovė Indrė Reimorienė aiškina, kokių technologijų ėmėsi parodų ir kongresų centras, jog nuotoliniu būdų vyksianti paroda būtų nesunkiai pasiekiama ir patogi visiems dalyviams ir lankytojams.

„Sistemos „Expodoc“ pagalba bus suformuotos virtualios parodų sales pagal temines grupes, su konkrečios salės dalyvių sąrašais bei dalyvių profiliuose talpinama aktualia informacija lankytojams: aprašymai, nuolaidos, nuotraukos, vaizdo įrašai. „Zoom“ vaizdo skambučių programa padės organizuoti virtualius seminarus, pristatymus ir susitikimus“, – pasakoja I. Reimorienė.

Pasak jos, renginio organizatoriai deda visas pastangas, kad ši paroda atitiktų inovatyvumo bei modernumo standartus ir išpildytų visus dalyvių lūkesčius.

„Į paroda virtualiai „atvykę“ lankytojai galės rinktis renginius ir vebinarus arba patekti į ekspozicijas, o jose ras dalyvius, kurių virtualius stendus galės aplankyti, sužinoti apie jų siūlomą produkciją, gauti visą reikiamą informaciją apie dominančią įmonę. Patogu ir tai, kad susirinkę aktualią informaciją, lankytojai ją galės iškart sisteminti, palyginti, rašyti parodos dalyviams su aktualiais klausimais. Ir viskas labai patogiai bei saugiai – savo namuose“, – sako I. Reimorienė.

Paroda vyks www.resta.lt platformoje birželio 2–5 dienomis, renginiai planuojami nuo 10 iki 18 valandos, o virtuali ekspozicija veiks visu parodos metu.

Statybunaujienos.lt
Žymės  Resta 2020RESTA

nuotrauka
2023-05-30 13:31
Didžiausiai Baltijos šalyse tarptautinei statybų verslo parodai „Resta“ suteiktas Pasaulinės parodų industrijos asociacijos UFI sertifikatas. Lietuvos parodų ir kongresų centro LITEXPO teigimu, ši paroda yra vienintelė Baltijos šalyse, pelniusi tokį įvertinimą.
nuotrauka
2023-05-03 08:49
Jau penktą kartą Lietuvos parodų ir kongresų centre LITEXPO vykstančios tarptautinės statybų verslo parodos RESTA metu buvo įvardintos įspūdingiausios ekspozicijos. Konkurso „Įspūdingiausios RESTA ekspozicijos“ vertinimo komisija analizavo, kodėl vienoms įmonėms pavyksta būti matomoms, išskirtinėms,...
nuotrauka
2023-04-28 09:26
Jau penktą kartą įvyko konkursas „Įspūdingiausios parodos ekspozicijos“. Jungtinės RESTA ir BALDAI IR DIZAINO SPRENDIMAI 2023 parodos išrinktos įspūdingiausios ekspozicijos, įvardinti jų autoriai.
nuotrauka
2023-04-27 18:59
Ketvirtadienį, balandžio 27 d., LITEXPO atidaryta 3 dienas truksianti didžiausia Baltijos šalyse tarptautinė statybų verslo paroda „Resta 2023". Daugiausia dėmesio joje skiriama energiniam statinių tvarumui, skaitmeninei statybai, profesiniam orientavimui, darniam miestų vystymui ir Ukrainos atstaty...
nuotrauka
2023-04-18 10:43
Išmanių namų ekspertai šių metų tarptautinės statybų verslo parodos RESTA lankytojus balandžio 27–29 d. pasitiks pristatydami tvariam ir komfortiškam gyvenimui sukurtus gaminius. Estetiškų elektros instaliacijos prietaisų ir išmaniųjų sistemų gamintojo JUNG stende didžiausio dėmesio tikimasi naujos ...
nuotrauka
2023-02-03 07:30,      papildyta 2023-04-18 06:50, Komisijos nariai
Tarptautinės statybų verslo parodos RESTA metu jau penktą kartą įvyks konkursas „Įspūdingiausios RESTA ekspozicijos“ (ĮRE). Konkurso metu bus apdovanotos 5 įspūdingiausias ekspozicijas parengusios bendrovės bei architektai/projektuotojai, įrengę nugalėtojų ekspozicijas.
nuotrauka
2022-04-28 07:10
Paroda paprastai suvokiama kaip renginys, kurio metu lankytojams pristatomi eksponatai, sprendimai, veikla. Ir todėl svarbūs du klausimai: ką pristatyti ir kaip tai padaryti.
nuotrauka
2022-04-22 14:24
Medienos vilnos plokštės „Cewood“ Lietuvoje dar itin naujas produktas. Tuo tarpu Latvijoje, namų rinkoje, šis produktas naudojamas labai plačiai: nuo lubų apdailos privačiuose namuose iki daugelio mokyklų, verslo pastatų, kitų objektų atnaujinimo ir statybos projektų.
nuotrauka
2022-04-22 13:27
Mes gaminame priešgaisrinius produktus, kurie skirti pasyviai gaisrinei saugai. Rinkai pristatome įvairius sertifikuotus sprendimus: dūmų šalinimo kanalus, ugniai atsparius ortakius, plieninių ir medinių konstrukcijų apsaugą – tai labai platus spektras sprendimų, dalį kurių su partneriais (UAB FOGO)...
nuotrauka
2022-04-22 11:30
RESTOJE pristatome dvi temas, kurios būdingos mūsų įmonei: išmaniosios technologijos ir dizainas. Parodos lankytojams pristatome naujas išmaniųjų namų sistemas, naujus lietimui jautrius ekranus, šiek tiek pigesnes naujas sistemas valdyti išmanius namus ir kaip visada – naujo dizaino, spalvų jungikli...
nuotrauka
2022-04-20 18:06
Šiemet jau ketvirtą kartą įvyko konkursas „Įspūdingiausios parodos ekspozicijos“. Pamatykite nugalėtojų ekspozicijas.
nuotrauka
2022-04-20 16:54
Šiandien, balandžio 20 d. Lietuvos parodų ir kongresų centre LITEXPO prasidėjo 4 dienas truksianti tarptautinė statybos ir remonto paroda RESTA, kuri šiemet vyksta kartu su paroda „Baldai ir dizaino sprendimai“.
nuotrauka
2022-04-19 10:52
Jau balandžio 22 d. apie statybų sektoriaus skaitmenizaciją, statybos leidimų išdavimo spartinimą ir reikalingus pokyčius sektoriuje bus diskutuojama jau 11-us metus iš eilės vykstančiame didžiausiame skaitmeninės statybos tematikos renginyje Lietuvoje – tarptautinėje konferencijoje „Skaitmeninė sta...
nuotrauka
2022-04-19 09:22
Žmogus – itin gerai prisitaikanti būtybė. Statybos, energetikos ar susijusių sektorių atveju tai reiškia gebėjimą sukurti ir naudoti technologijas, kurios įveikia ribojimus arba kuria pridėtinių verčių
nuotrauka
2022-04-15 07:48
Po dviejų metų pertraukos „Layher Baltic“ ir Baltijos pastolininkų asociacija BSA rengia antrąjį pastolininkų čempionatą. Dalyvauti jame rengiasi komandos ne tik iš Lietuvos, bet ir iš Suomijos, Švedijos, Norvegijos.
nuotrauka
2022-04-14 07:37
Kaip susikurti, įsirengti ir apstatyti namus? Kaip tai padaryti meniškai? Kokius baldus rinktis? Kaip estetiką suderinti su patogumu? Tai kiekvieno naujakurio klausimai, kurie neapleidžia ir sugalvojusių atnaujinti būstą.
nuotrauka
2022-04-05 13:26
Gyvai grįžtančioje parodoje RESTA įmonės pristatys ne tik naują požiūrį į tradicinius, įprastus dalykus, bet ir suteiks galimybę gyvai pamatyti tai, ko pasaulyje yra vos kelios dešimtys.
nuotrauka
2022-03-17 15:37
Balandžio 20–23 d. Lietuvos parodų ir kongresų centre LITEXPO vyks didžiausia Baltijos šalyse statybų verslo paroda RESTA. Kartu vyks ir paroda „Baldai ir dizaino sprendimai 2022“.
nuotrauka
2022-03-02 13:45,      papildyta 2022-04-14 06:00, Patikslinta informacija
Tarptautinės statybos ir remonto parodos RESTA metu jau ketvirtą kartą įvyks konkursas „Įspūdingiausios RESTOS ekspozicijos“ (ĮRE). Konkurso metu bus apdovanotos 5 įspūdingiausias ekspozicijas parengusios bendrovės bei architektai/projektuotojai, įrengę nugalėtojų ekspozicijas.
nuotrauka
2020-06-02 10:01,      papildyta 2020-10-02 15:00, Papildyta pranešimų vaizdo įrašais
Kaip atsitiko, kad viena pagrindinių ekonomikos sričių – statybos, dažnai linksniuojama kaip efektyvumo stokojančių industrijos šakų?

Statybunaujienos.lt » RESTA