2022 gegužės 29 d. sekmadienis, 11:46
Reklama  |  facebook

Įmonių grupė EIKA 2022-uosius pasitinka žengdama į užsienio rinkas ir planuodama rekordines investicijas

2022-01-28 09:49
Šiuo metu visa grupės valdomų bei planuojamų projektų investicijų suma viršija 370 mln. EUR, o per 2022 m. į juos planuojama investuoti apie 131 mln. EUR. 2021 m. į EIKA valdomus projektus investuota beveik 36 mln. EUR. Portfelio diversifikacija išlieka grupės prioritetu, investuota į saulės energetiką ir pirmąjį objektą užsienyje. Taip pat svarbu, kad nuo 2022 m. grupės veikla peržiūrima pagal tvarumo kriterijus.
nuotrauka
EIKA vadovas Domas Dargis. EIKOS nuotr.


Minimos įmonės
Eika, UAB
Žvilgsnis į 2022 m. – nauja statybų sektoriaus realybė

Pasak EIKA generalinio direktoriaus Domo Dargio, svarbiausia 2021 m. NT sektoriaus tendencija – nuolatinė teisingų kainų paieška.

„Su kylančiomis kainomis 2021 m. mėgino susidoroti ne tik būsto pirkėjai, bet ir plėtotojai dėl nenuspėjamų medžiagų tiekimo grandinių trūkčiojimų ir statybos darbų, medžiagų kainų. Be to, 2021 m. netikėtai pailgėjusi ir pasunkėjusi projektų derinimo procedūra Vilniuje tapo ypač reikšminga būsto kainos augimo sudedamąja dalimi. Užtrukęs projektų derinimas ženkliai paveikė ir mūsų investavimo greitį – net kelių mūsų valdomų projektų ar projektų etapų startai nusikėlė į 2022 m. Prasidėjus naujiems metams matome, kad minėtų procedūrų procesai išlieka sudėtingi, kaip ir projekto sąmatų skaičiavimas“, – įmonės pranešime cituojamas D. Dargis.

Išmanios technologijos – atkeliauja ir į butus

2021 m. EIKA įmonių grupė pardavė 409 butus (2020 m. parduotas 351 butas), kurių vertė siekia beveik 49 mln. EUR. Dviejuose projektuose parduota po daugiau nei 80 butų: projekte „Mėlyni vilkai“ – 87 butai, „Šv. Stepono Baltas lapas“ – 84 butai. Bendrame parduotų butų portfelyje ekonominė klasė lyderės pozicijas užleido vidutinės klasės segmentui, kuris šiuo metu užima net 35 proc.

„Šiais metais rinkai pristatėme „Eika Smart Lab“ projektą, kurio pirmas produktas – „Išmanus butas“ „Mindaugo Balto lapo“ projekte. Siekėme parodyti, kad išmanios technologijos buto priežiūrai, eksploatacijai ar asmeniniam komfortui jau yra prieinamos kiekvienam, net ir nedideliame bute miesto centre. Sprendžiant pagal susidomėjimą, kurį sukėlėme bei tai, kaip greitai šį butą su visomis technologijomis pardavėme, matome, kad jau yra masinis išmanių technologijų poreikis mūsų kasdieniame gyvenime, todėl ir toliau eksperimentuosime mūsų „išmaniojoje laboratorijoje“, – teigia D. Dargis.

Per 2021 m. EIKA būstą siūlė 8-iuose projektuose, iš kurių net keturiuose parduoti paskutiniai butai. 2022 m. pasiūloje EIKA planuoja turėti beveik 650 butų 7-iuose projektuose. Iki vasaros pradžios planuojama baigti statybų leidimo procedūras projektuose „Mėlyni Vilkai“ (II etape), „Bajorų alėjos“ (III etape), „Mindaugo Baltas lapas“ (IV etape) bei naujame projekte Visoriuose, Vilniuje.

Diversifikacija– įprasti objektai ir inovacijos


2021 m. daugiau nei 13 mln. Eur investuota į negyvenamuosius projektus. Pradėtos 15 tūkstančių kv. m. ploto verslo centro „Flow“ Vilniaus centriniame verslo rajone bei 270 kambarių „coliving“ projekto Šv. Stepono gatvėje statybos. Taip pat per neįtikėtinai trumpą laiką – 5 mėnesius – Pilaitėje pastatyta ir atidaryta maisto prekybos tinklo IKI parduotuvė. Grupės valdomas fondas „Eika Real Estate Fund“ įsigijo Audi ir Volkswagen automobilių atstovybių pastatus Vilniuje, suprojektavo ir paruošė statyboms naują BENU vaistinių valdytojo „Tamro“ logistikos centrą Kauno LEZ bei pradėjo DHL skubių siuntų terminalo statybas Vilniaus oro uosto teritorijoje.

2022 m. pradžia pažymėta pirmąja investicija užsienyje, įsigyjant 50% dalį 15 tūkstančių kv. m. ploto verslo centro Košice mieste Slovakijoje. Investuoti užsienyje planuojama ir toliau - daugiau nei 30 mln. Eur per 2022-uosius metus. Šiemet taip pat planuojama pradėti pirmąjį visuomeninį projektą – karinio miestelio Šiauliuose statybas.

Kita ne mažiau svarbi strateginė kryptis – per 2021 m. išgrynintų tvarumo krypčių įgyvendinimas. Siekdama mažinti CO2 pėdsaką, EIKA grupė Klaipėdos rajone 2022 metų III-ąjį ketvirtį pastatys 5 megavatų nutolusią saulės elektrinę. Nuo 2023 m. ši elektrinė patenkins apie 85 proc. „Eika“ įmonių grupės elektros energijos poreikio. Tai bus galingiausia Lietuvoje vienoje vietoje pastatyta saulės elektrinė, skirta vienai privačiame sektoriuje veikiančiai įmonei.

„2021-aisiais taip pat investavome į būsto pardavimo platformą kuriantį Jungtinės Karalystės startuolį „Movewise“ bei tobulinome savo klientų aptarnavimo platformą MANO.EIKA.LT, tai yra tęstinis mūsų inovacijų veiklos rezultatas. Tiek NT sektoriaus startuoliai ir inovacijos, tiek atsinaujinanti energetika ir toliau išliks svarbūs mūsų prioritetai“, – strategines kryptis atskleidžia D. Dargis.

Suplanuotos 2022 m. valdomų projektų investicijos – dar labiau atskleidžia diversifikaciją
Eika 
Statybunaujienos.lt
Objektai. Technologijos. Verslas

nuotrauka
2022-05-26 09:11
Pastaruoju metu smarkiai išaugo elektros ir šildymo kainos, privertusios susimąstyti, kaip sumažinti namų ūkių išlaidas. Vienas iš sprendimų – tvari statyba šiltinant namus. Tvarūs namai sietini su sumažėjusiais eksploataciniais kaštais dėl mažesnio energijos suvartojimo ir priežiūros, aukštesniu gy...
nuotrauka
2022-05-26 07:28
Plokštieji stogai kone labiausiai paplitęs sprendimas gamybinės ir visuomeninės paskirties pastatuose, bei daugiabučiuose. Tokių stogų plotai yra dideli, šilumą izoliuojančių plokščių pakuočių daug, jas reikia užsikelti ant stogo, dažniausiai iš karto visas, nes tam reikalingas kranas arba keltuvai....
nuotrauka
2022-05-25 11:21
Visi sutaria dėl skaitmenizacijos svarbos. Tačiau skaitmenizavimo sprendimų gausa, gairių trūkumas apsunkina įmonių skaitmeninę transformaciją. Užuot blaškiusis tarp skaitmeninių technologijų ir madų, verta susikoncentruoti į universalių skaitmenizacijos gebėjimų – augmentacijos, integracijos, anali...
nuotrauka
2022-05-25 07:45
Finansų ministerija paskyrė laikinąjį Kėdainių fosforo trąšų gamyklos AB „Lifosa“ administratorių – juo vieniems metams tapo UAB „Finance Guru“.
nuotrauka
2022-05-24 15:59
AB „Panevėžio statybos trestas“ (PST) pasirašė statybos rangos sutartį su Visagino savivaldybės administracija dėl Visagino Sedulinos alėjos ir fontano rekonstravimo darbų.
nuotrauka
2022-05-23 15:45
Valstybės investicijų valdymo agentūra (VIVA), valdanti Pagalbos verslui fondą (Fondą), suteiks papildomą 2 mln. Eur finansavimą vienai didžiausių inžinerinių sprendimų, pramoninių įrenginių gamybos bei statybos įmonei „Montuotojas“. Remiantis pasirašyta sutartimi, Fondas išpirks 2 mln. Eur vertės į...
nuotrauka
2022-05-23 10:48
Europos investicijų bankas (EIB) suteikė bendrovei „Teltonika IoT Group“ 50 mln. eurų paskolą, kad ji paspartintų mokslinių tyrimų, plėtros ir inovacijų veiklą belaidžių tinklų ir ryšių technologijų srityje. Be to, iš šių lėšų bus plečiamos ir atnaujinamos bendrovės gamybinės patalpos, kurios, kitai...
nuotrauka
2022-05-20 07:38
Konferencijoje „Skaitmeninė statyba 2022. Vilnius“ paskelbti geriausi Lietuvos BIM projektai. Geriausiu BIM projektu užsienyje pripažintas „Science Park Towers“ Švedijoje, kurį įgyvendino „INHUS Engineering“, „Peikko Lietuva“ ir „Staticus“.
nuotrauka
2022-05-19 07:26
Įsibėgėjant šiltajam sezonui, suaktyvėja ne tik gamta, bet ir statybų darbai. Juos atliekantys siekia apsirūpinti reikiamomis priemonėmis, kurios užtikrintų aukštą darbų kokybę ir gerą rezultatą. Viena iš sričių, kurioje tai tampa ypač aktualu – pastatų apšiltinimas ir aukšto energinio efektyvumo už...
nuotrauka
2022-05-18 11:15
Eišiškių plento ir Geologų gatvės sankirtoje pradėtas statyti naujas internetinės ir didmeninės prekybos miestelis „eMarketCity“. Logistiškai patogioje vietoje, netoli tarptautinio Vilniaus oro uosto esančioje 3,9 ha teritorijoje numatomi 7 pastatai, kurių bendras plotas sudarys virš 20 tūkst. m².
nuotrauka
2022-05-18 09:51
Pasaulinio garso architekto Danielio Libeskindo (Niujorkas, JAV) suprojektuotas verslo centras „Artery“ Vilniaus centriniame verslo rajone – Konstitucijos prospekte – pradeda įgauti formą. Nuo darbų pradžios jau iškilo didžioji dalis monolitinio gelžbetonio konstrukcijų, o dabar 20 aukštų kompleksas...
nuotrauka
2022-05-17 10:37
Konkurencijos taryba nusprendė savo iniciatyva pradėti koncentracijos priežiūros procedūrą ir įvertinti, ar bendrovei „Kauno liftai“ įsigijus 100 proc. „Baltijos liftų“ akcijų, nebuvo sukurta ar sustiprinta dominuojanti padėtis arba itin apribota konkurencija kėlimo įrenginių techninės priežiūros Li...
nuotrauka
2022-05-16 10:00
Tarp Baltijos šalių tik Lietuvoje pernai bankrotų kiek daugėjo, o kaimyninėse Estijoje ir Latvijoje – mažėjo, rodo tarptautinės rizikų valdymo bendrovės „Coface" naujausias tyrimas.
nuotrauka
2022-05-11 07:29
„Raitininkų sodo“ projektas, kurį įmonė „YIT Lietuva“ įgyvendino dviem etapais, sulaukė svarbaus įvertinimo. Konkurse „Lietuvos BIM projektai 2022“ šis projektas pripažintas geriausiu gyvenamųjų pastatų BIM projektu.
nuotrauka
2022-05-10 07:32
KTU Statybos ir architektūros fakulteto Išmaniųjų miestų ir infrastruktūros centro sukurtas Kauno miesto skaitmeninis dvynys konkurse „Lietuvos BIM projektai 2022“ pripažintas geriausiu miesto modelio BIM projektu.
nuotrauka
2022-05-09 16:39
Tikriausiai sutiksite, kad nepriklausomai nuo statinio paskirties ir tipo, visada būtina atsižvelgti į stogo dangą. Pastaruoju metu netrūksta itin plataus dangų pasirinkimo, tačiau ekspertai pastebi, kad plieninė stogo danga yra laikui nepavaldi klasika. Šį kartą dėmesio centre – plieninė „Ruukki” s...
nuotrauka
2022-05-06 07:20
Tiek privačiuose būstuose, tiek biuruose naudojama itin daug stiklo konstrukcijų: nuo vonios kambario ar laiptų turėklų iki pertvarų. Tam, kad šias konstrukcijas iš viso galima būtų įrengti ir įrengti estetiškai, būtini laikikliai ir panašios detalės, kurias gamina „TTinox“ įmonė.
nuotrauka
2022-05-05 05:59
Klaipėdos miesto savivaldybei pateikti dokumentai, apibrėžiantys planuojamą prekybos ir pramogų centro „Akropolis“ Klaipėdoje plėtrą šalia esamo pastato statant naują, apie 3,5 tūkst. kv. m prekybinio ploto, vieno aukšto pastatą.
nuotrauka
2022-05-04 07:12
„Ruukki“ pristato naujus produktus, užtikrinančius aukščiausio lygio priešgaisrinę apsaugą. Vienas jų – „Ruukki® Firewall“ ugniasienė – lengva ir greitai montuojama šiuolaikinė sistema, skirta garantuoti dar didesnį saugumą ir apsaugą nuo ugnies plitimo. Kitas naujas produktas – daugiasluoksnės plok...
nuotrauka
2022-05-03 15:33
Sostinės Lazdynų baseine šiuo metu baigiamas olimpinio baseino įrengimas. Šio mėnesio pabaigoje baseiną planuojama pirmą kartą užpildyti vandeniu, informuoja Vilniaus miesto savivaldybė.

Statybunaujienos.lt » Objektai. Technologijos. Verslas

nuotrauka

Lietaus nuotekų valdymo sistema: kaip išvengti vandens taršos, didesnių mokesčių ir panaudoti lietaus vandenį

Tinkamas lietaus nuotekų srautų suvaldymas lietaus vandens kaupimosi vietose gali užkirsti kelią potvyniams. Universali Pipelife lietaus nuotekų valdymo sistema „Raineo“ – tai galimybė ne ti...