2024 gegužės 31 d. penktadienis, 0:45
Reklama  |  facebook

Interjero dizaineriai – apie tai, kas yra būsenas kuriantis interjeras ir kaip jį formuoti

2024-04-16 12:31
Interjero dizaineriai unisonu kalba – namų dekoro įrengimas nėra tik tinkamas daiktų išdėstymas. Tai buities dvasios ir malonios, jaukios erdvės kūrimas, kuris yra ypač aktualus, nes namai yra intymiausia ir artimiausia aplinka, kurioje leidžiame sau būti visiškai atsipalaidavusiems. Ne veltui interjero dizaineriai vis dažniau savo darbe ima remtis būsenas kuriančio dizaino principais.
nuotrauka
Bendrovės „Hust Design“ nuotr.


Minimos įmonės
LITEXPO Lietuvos parodų ir kongresų centras, UAB
Kas tai per koncepcija? Kodėl ji išgyvena pakilimą ir kaip geriausiai kurti individualią emocijas kuriančią erdvę? Pasak vieno iš LITEXPO parodos-konferencijos „Baldai ir dizaino sprendimai", vyksiančios balandžio 25-27 d., dalyvių, interjero dizainerio Dovo Serapino, interjeras visų pirma turi atspindėti individualias patirtis ir pagrindinius asmenybės štrichus.

Jausenų ir individualumo reikšmė

Būseną kuriančio interjero koncepciją savo darbuose neretai integruojantis dizaineris teigia, kad yra daug gudrybių, kurios lemia nuotaikos sukūrimą. Pavyzdžiui, dienos pietų restoranuose bus daug laikrodžių, funkcionalumas skatins neužsilikti. Vakaro restoranuose ar salonuose, anaiptol, sėdėjimo vietos, krėslai, apšvietimas kurs ilgesnio apsilankymo dvasią.

Tiesa, šis interjeras per skirtingas savybes ir bruožus gali puikiausiai pasireikšti SPA ar šventyklose.

„Šiandien vis daugiau žmonių domisi vidiniu pasauliu, keliauja po egzotiškus kraštus ir parsiveža skirtingas patirtis. Interjeras turi atliepti jų asmenybinį augimą. Pavyzdžiui, galbūt apsilankęs Japonijoje asmuo nori gerti arbatą, sekdamas autentiškais ritualais, aplinka gali prie tos nuotaikos prisidėti", – pasakoja pranešime cituojamas interjero dizaineris.

Dovas SerapinasDovo Serapino nuotr.
(Facebook)
 
Anot jo, Ukrainoje vykstantis karas keičia būsto įrengimo tendencijas ir akcentų dėjimą. Žmonės vis dažniau pageidauja saugumo, užtikrintumo, funkcionalumo ir praktiškumo, aišku, estetinis elementas irgi nedingsta, bet praktiniai sumetimai tampa vis reikšmingesni.

Žinoma, technologijos irgi dalyvauja šiuose procesuose. Tiesa, anot D. Serapino, jos jam pačiam ne visada asocijuojasi su jausenų kūrimo magija. Vis dėlto interjero dizaineris yra susidūręs su iššūkiu sukurti ramybės oazę triukšmingoje aplinkoje. Tuomet buvo pasitelktos ne tik patikrintos akustinės izoliacijos technologijos, bet ir integruotos garso sistemos, kurios būsto viduje sukūrė natūralių garsų harmoniją.

„Esame panaudoję technologijas, kurios kliento namuose skleidžia pavasarinio lietaus ar paukščių čiulbėjimo garsus, sukurdamos atpalaiduojančią atmosferą net pačioje triukšmingiausioje miesto dalyje", – prisiminė pašnekovas.

Jis pabrėžia – svarbu išlaikyti subtilų balansą tarp estetikos ir funkcionalumo, kuris kartais gali atrodyti miglotas ir sunkiai suvokiamas, tačiau būtinas norint pasiekti tikrąjį komfortą ir emocijų bei būsenų kūrimo efektą.

„Neseniai pats atradau, kad kuo daugiau interjere yra žmogaus jėgos, tuo stipresnis ir įtaigesnis jis bus. Jei interjeras bus sukurtas greitai, naudojant generinius objektus ir sprendimus, ypatingos jėgos, tikėtina, jis neturės, net jei ir bus modernus ar geroje vietoje. O štai miške gali stovėti medinis namelis, dabintas asmeniniais drožiniais, dirbiniais ir jis spinduliuos galingą jausmą, kuris labai aiškiai persiduos ir kurs tam tikrą būseną ir emociją", – mintimis dalijasi garsus interjero dizaineris D. Serapinas.

Tarp funkcijos ir estetikos

Kol būseną kuriantis interjeras daliai žmonių Lietuvoje vis dar išlieka nepažiniu ir svetimu terminu, specialistai mėgina įdiegti šią sąvoką į mūsų žodyną ir išaiškinti jos reikšmę. Baldų ir jų aksesuarų bei interjero dekoracijų salono „Hust Design" dizainerės-architektės Džesikos Kulpytės teigimu, svarbu akcentuoti tai, kad būseną kuriantis interjeras gali veikti žmogaus emocinę ir psichologinę būseną.

Pasak jos, vienas iš esminių šiam tikslui pasitarnaujančių elementų – spalva. „Spalvų psichologija yra svarbi mūsų darbo dalis. Skirtingos spalvos gali sukelti skirtingas emocijas ir nuotaikas; pavyzdžiui, mėlyna gali veikti raminančiai, o raudona – energizuoti. Tad savo kuriamose ekspozicijose sąmoningai renkamės spalvas siekdami sukurti norimą atmosferą", – teigia pašnekovė.

Hust DesignBendrovės
„Hust Design“
nuotr.

Kalbėdama apie jau išbandytus ir realizuotus projektus, D. Kulpytė pateikia konkretų tarptautinėje parodoje pristatyto darbo pavyzdį.

„Vienas iš projektų, kuris puikiai atspindi mūsų siekį kurti tam tikras būsenas, – 180 kv. m stendas, kurį pristatėme šių metų pradžioje vykusioje „Maison & Objet" parodoje. Stendu buvo siekiama sukurti raminančią ir atpalaiduojančią atmosferą. Pagrindinis iššūkis buvo erdvės atskyrimas nuo parodos šurmulio ir siekis sukurti ramią aplinką. Tai įgyvendinome naudodami šviesias spalvas ir funkcionalų baldų išdėstymą, o pačią erdvę atskyrėme sienomis, palikdami didelius arkinius perėjimus ir ovalo formos nišas sienose, kad vizualiai padidintume erdvę ir sukurtume atvirą, kvėpuojančią aplinką", – pasakoja pranešime cituojama „Hust Design" atstovė.

Ji įsitikinusi – baldų, kad ir kur jie būtų, išdėstymas erdvėje yra kertinis elementas, galintis nulemti svečių mobilumą, judėjimą, skatinti arba, priešingai – kliudyti bendravimui ir sąveikai.

„Pagrindinis tikslas turėtų būti – sukurti erdves, kurios yra tiek funkcionalios, tiek estetiškai malonios klientui", – pabrėžia D. Kulpytė.

Išsakytoms mintims antrina ir su stiklu dirbančios bendrovės „Brasta Glass" pardavimo vadovė Laura Brazauskaitė. Ji teigia, kad dirbant su stiklu esminiai emociją ir būseną kuriantys elementai – švara ir patogumas bei funkcionalumas.

„Mes turime galimybes pajausti kiekvieno kūrėjo, dizainerio, projektuotojo kuriamą interjerą ir prisidėti prie idėjų įgyvendinimo per stiklo panaudojimo galimybes ir furnitūros spalvas", – sako pranešime pacituota L. Brazauskaitė.

LitexpoParodos
„Baldai ir dizaino sprendimai 2023"
akimirka.
LITEXPO nuotr.
 
Anot jos, juoda furnitūros spalva išlieka dažniausiu pasirinkimu vonios kambaryje, nors kelią ten jau skinasi ir bronza.

„Juodos spalvos furnitūros užsakymai sudaro apie 50 proc. gaunamų užsakymų, o likusi dalis atitenka chromui ir kitoms spalvoms", – nurodė „Brasta glass" pardavimo vadovė ir pridūrė, kad visi sakantys, jog juoda spalva vonioje yra ne praktiška, turėtų prisiminti, jog ir kitus paviršius taip pat reikia valyti, todėl renkantis sprendimą pirmiausia derėtų atsižvelgti į savo norus ir interjero dizaino vientisumo išlaikymą.

Daugiau interjero dizaino tendencijų ir sprendimų bus galima sužinoti jau balandžio 25-27 d. vyksiančioje LITEXPO parodoje „Baldai ir dizaino sprendimai 2024". Joje, be daugybės stendų ir pranešimų apie tinkamo namų įsirengimo taisykles ir inovatyviausias technologijas bei metodus, kaip buityje išvengti chaoso, kuriant harmoningą ir darnią atmosferą, taip pat veiks ir nemokama interjero dizaino konsultacijų erdvė.

Parodos-konferencijos organizatoriai tvirtina, kad renginio metu bus galima pasisemti ne tik asmeninių, bet ir biuro erdvių interjero įkvėpimų, sužinoti apie namų harmonizavimo būdus ir būdus tam pasiekti. 
Statybunaujienos.ltArchitektūra. Interjeras

nuotrauka
2024-05-30 14:38
Sostinės A. Goštauto kvartalas, kur Turto bankas plėtoja didžiausią valstybės biurų projektą, šiuo metu atrodo nykiai, tačiau, pasak vyriausiosios Vilniaus architektės Lauros Kairienės, turi didžiulį potencialą sukurti reprezentatyvią valdžios institucijų būstinę, kokybiškai išplėsti vaikščiojamąją ...
nuotrauka
2024-05-30 10:04
Šiuolaikiniuose namuose, biuruose ir komercinėse patalpose interjero sprendimai vis labiau prisideda prie tvaresnės ir gražesnės ateities kūrimo. Tai apima LED apšvietimo, energiją taupančių prietaisų ir kitų gaminių, pagamintų iš perdirbtų medžiagų, diegimą. Tačiau dažnai pamirštamas vienas aspekta...
nuotrauka
2024-05-29 15:09
Kiekvienas savo namuose norime jaustis saugiai, o kur nors išvykę – būti ramūs, kad saugūs išliks ir jie. Interjero dizainerė dalijasi keturiais paprastais ir nebrangiais sprendimais, kurie padės užtikrinti namų saugumą atostogų metu.
nuotrauka
2024-05-29 11:02
Lietuvos oro uostai (LTOU) ir Lietuvos architektų sąjunga pasirašė architektūrinių idėjų konkurso organizavimo paslaugų sutartį. LTOU kartu su šalies ekspertais iki šių metų pabaigos arba kitų pradžioje siekia atrinkti ir vėliau įgyvendinti geriausias architektų idėjas iki 2028 metų pabaigos planuoj...
nuotrauka
2024-05-23 10:29
Tvarumas nekilnojamojo turto (NT) ir statybų rinkai šiandien aktualus kaip niekada. Tačiau tvari sektoriaus strategija gali būti sutelkta ne tik į atliekų, neigiamo poveikio aplinkai ir CO2 mažinimą, žaliųjų sprendimų bei atsinaujinančios energijos naudojimą, bet ir teritorijų konversiją. Tai – tars...
nuotrauka
2024-05-23 10:01
2024 m. padėtas pagrindas ilgai lauktam architektūros ir urbanistikos kokybės proveržiui Lietuvoje. Sukurti įrankiai savivaldybėms, regioninėms architektų taryboms, architektams ir projektuotojams, kurie suteikia daugiau aiškumo, skaidrumo verslui, įtvirtina gyventojų ir bendruomenių lūkesčius.
nuotrauka
2024-05-22 14:22
Sparčiai augančiame Vilniaus Kalnėnų mikrorajone bus statomas darželis-pradinė mokykla. Architektūros projekto konkursų dalyviai pateikė net 12 idėjų, kaip galėtų atrodyti naujoji švietimo įstaiga. Iš jų bus renkamas nugalėtojas. Planuojama, kad nauja ugdymo įstaiga adresu Moravų g. 4, duris turėtų ...
nuotrauka
2024-05-14 10:59
XX a. architektūros tyrimai Lietuvoje įgauna naujų atspalvių – Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VILNIUS TECH) Architektūros fakultete gegužės 9-10 dienomis vyko tarptautinė mokslinė konferencija „Netobulas Modernizmas".
nuotrauka
2024-05-09 08:58
Virtuvė sujungta kartu su valgomuoju ir svetaine jau seniai tapo norma naujuose būstuose. Tam priežasčių yra įvairių. Vieni tokį namų planą renkasi norėdami erdvesnės virtuvės zonos, o kiti – dėl galimybės vienu metu bendrauti su kitais šeimos nariais, kol ruošiamas maistas. Tad jeigu svarstote įren...
nuotrauka
2024-05-06 13:00
Į parodą atvežėte gerą gaminį, norėjote pristatyti įdomią naujovę, bet prie ekspozicijos priėjo vos vienas kitas žmogus. Priešais įsikūrusioje ekspozicijoje nebuvo nieko naujo, bet žmonės nuolat prie jos būriavosi. Kaip įminti buvimo parodos dalyviu mįslę, kad išleisti pinigai sugrįžtų padidėjusiu ž...
nuotrauka
2024-05-06 09:01
Išmanūs namai – tai pastatas ar butas, suprantantis savininko poreikius. Jame visos valdymo sistemos bendrauja tarpusavyje, o pats valdymas yra labai paprastas. Ar daugiau komforto suteikianti bei sutaupyti leidžianti moderni namų valdymo sistema yra tokia pat patikima ir saugi?
nuotrauka
2024-05-03 10:44
Dar aštuoni moksliniai tyrimai atvers iki šiol nepažintus Vilniaus istorijos sluoksnius. 45 tūkst. eurų šiemet paskirstyti vienuolikai mokslininkų, kurie tirs sostinės istorinę, architektūrinę praeitį. Per visą stipendijų istoriją mokslininkų tyrimams paskirstyta didžiausia paramos suma. Šiemet moks...
nuotrauka
2024-04-29 17:04
Lietuvos architektų rūmų Tarybos sprendimu šiais metais rūmų garbės ženklas „Žiedas" skiriamas architektui, architektūros istorikui, profesoriui Jonui Minkevičiui. Apdovanojimas įteiktas Vilniuje, visuotinio Lietuvos architektų rūmų susirinkimo metu.
nuotrauka
2024-04-29 16:05
Tyrimas apie gyvenimą namuose atskleidžia, kad kas penktam Lietuvos gyventojui vienas iš svarbiausių idealių namų aspektų yra ryšys su gamta. Deja, daugelis žmonių neturi nuosavos lauko erdvės. Todėl interjero dizainerė dalinasi praktiškais patarimais, kaip pajusti ryšį su gamta, būnant namuose.
nuotrauka
2024-04-26 10:08
Įsitikinti, kaip įvairiai interjerą mato ir kokias emocijas juo gali perteikti skirtingi žmonės, galima užsukus į LITEXPO parodos „Baldai ir dizaino sprendimai" garsių nuomonės formuotojų erdvę. Joje dizaineris Robertas Kalinkinas, menininkė Monika Dirsytė ir tinklaraščio susitvarkyk.lt autorė Toma ...
nuotrauka
2024-04-25 07:53
Kultūros ministerija paskelbė konkursą eiti naujai įsteigto Nacionalinio architektūros instituto direktoriaus pareigas.
nuotrauka
2024-04-23 07:26
Iki balandžio 30 d. vilniečiai kviečiami teikti paraiškas istorinių pastatų išorės tvarkymui. Savivaldybė remia nuo 60 iki 80 proc. istorinių pastatų tvarkybos darbų išlaidų. Vilniaus miesto savivaldybės Kultūros paveldo apsaugos skyriaus vedėja Donata Kabelkė pasakoja svarbiausius dalykus, kuriuos ...
nuotrauka
2024-04-22 14:19
Nuo balandžio pabaigos vyksta medinių Šnipiškių pastatų vertybinis inventorizavimas ir fotogrametriniai matavimai. Šių matavimų prireikia siekiant išsaugoti šio rajono identitetą, restauruojant pastatus ir pretenduojant gauti paveldo apsaugos programų finansavimą. Šnipiškių senų pastatų savininkai k...
nuotrauka
2024-04-19 13:25
Kino filmų vakarai – tai ypatingas atokvėpis nuo varginančios rutinos. Nėra nieko geriau nei patogiame fotelyje įsitaisius žiūrėti mėgstamiausius filmus su šeima arba draugais. Ypač patogu, kai nereikia niekur eiti, o sparčiai gerėjant ir filmų žiūrėjimo namuose galimybėms, namuose žiūrėti filmus ga...
nuotrauka
2024-04-19 07:38
Nekilnojamojo turto pirkėjai šalyje – vis reiklesni, žinantys, ko nori, ir išsianalizavę rinką, pastebi ekspertai. Jie atidžiai renkasi patikimus vystytojus ir jų projektus. Daugėja ir tokių pirkėjų, kurie nori įsigyti pilnai įrengtą būstą gyvenimui čia ir dabar. Tačiau vis dar vyrauja įsitikinimas,...

Statybunaujienos.lt » Architektūra. Interjeras