2024 liepos 13 d. šeštadienis, 22:13
Reklama  |  facebook

Interjero dizaineriai beda pirštu į klaidas, daromas įsirengiant mažo ploto būstą

2022-04-01 10:48,      Papildyta interjero nuotraukomis 2022-04-04 06:39
Lietuvoje populiarėjant mažesniems būstams, daugeliui tenka gerai pasukti galvą, kaip patogiai įsirengti namus, neapkraunant erdvės. Nors svarbiausia taisyklė, kuri išspręstų šį rebusą, labai paprasta – mažiau yra daugiau – interjero specialistai pastebi, jog lietuviai vis dar mėgsta kaupti daiktus.
nuotrauka
Buto interjeras. J. Bingelytės nuotr.


Mažų erdvių įrengimas tampa iššūkiu

Pasak interjero dizainerės Jovitos Bingelytės, cituojamos pranešime, mažų butų įrengimas gali tapti tikru iššūkiu. „Kai jau ateini į tokias mažas erdves, tenka labai sukti galvą, kaip viską sutalpinti, kadangi Lietuvoje žmonės dar sunkiai moka gyventi su mažu daiktų kiekiu. Todėl dažniausiai pasitaikanti problema projektuojant – neužtenka vietos spintoms ir spintelėms, netelpa minkštos lovos, kurios turi masyvius šonus ir galvūgalius. Didžiausias iššūkis dizaineriui – sutalpinti viską, ką klientas būna suplanavęs tame būste turėti”, – pasakoja ji.

interjerasButo interjeras. J. Bingelytės nuotr.

Interjero architekto Tomo Milkamanavičiaus, dirbančio tiek su erdviais gyvenamųjų namų ar butų interjerais, tiek su mažesniais objektais, nuomone, mažai erdvei, dažnai net labiau nei didelei, reikalingas ypatingas dėmesingumas. „Interjero projektavimas yra savotiškas iliuzijos kūrimas, tad tikslingas architektūrinių priemonių panaudojimas leidžia nedidelei erdvei skambėti tarsi salei. Atidžiai projektuojant galima numatyti tikslingas erdvių panaudojimo strategijas ir jų vystymosi kryptį po architekto darbo pabaigos“, – sako jis.

Mažiau yra daugiau

Prieš pradedant įrenginėti būstą, T. Milkamanavičius pataria pirmiausia susidėlioti aiškius prioritetus, kas toje erdvėje svarbiausia. „Geriausia yra išsiaiškinti, kokių funkcijų iš tiesų reikia. Verta daugiau galvoti, kalbėtis ir pastatyti tai, kas iš tiesų bus naudojama, – patarimais dalijasi interjero architektas. – Kalbant apie baldus, svarbu, kaip jie išdėstyti erdvėje. Jei renkamės perimetrines pozicijas, lieka daugiau erdvės patalpų centruose. Jei baldas, tarkim, virtuvės salelė, yra centre, svarbu patogus priėjimas ir panaudojamumas iš visų pusių. Pastatomi baldai gali būti draugiškų formų ir leisti sklandų judėjimą aplink juos.“

Vienos iš baldų furnitūros įmonės pardavimų skyriaus vadovas Linas Viskanta pastebi, kad žmonės vis labiau ieško funkcionalių sprendimų.

„Žmonėms tampa svarbu ne tik dizainas, bet ir funkcionalumas. Pavyzdžiui, anksčiau buvo įprasta batus laikyti batų dėžutėse lentynose, o dabar populiarėja specialios ištraukiamos lentynos batams su bėgeliais, kurios užima labai mažai vietos. Apskritai, pastebime poreikį turėti daugiau laisvos erdvės namuose, nepriklausomai, kokio dydžio tai yra būstas. Siekdami neužkrauti namų daiktais, žmonės vis dažniau domisi patogiais, vietą taupančiais sprendimais: pantografais, ištraukiamais virtuvės krepšiais ar ištraukiamais stalviršiais, kuriuos gali pritaikyti ir virtuvėje, ir darbo vietai“, – sako jis.

Kuo daugiau šviesos

Interjero specialistų teigimu, viena svarbiausių taisyklių, siekiant išlaikyti erdvumo įspūdį – rinktis šviesias spalvas.

interjerasButo interjeras.Tomo Milkamanavičiaus nuotr.

„Mažoms erdvėms siūlau rinktis kuo šviesesnę spalvinę gamą ir kuo mažiau skirtingų spalvų ant didelių paviršių, kaip lubos, grindys, korpusiniai baldai. Sukūrę vientisumą ant sienų, grindų bei vizualiai didelių baldų, sukursime vientisos erdvės įspūdį, o charakterį sukursime, panaudodami ryškesnius ir drąsesnius interjero aksesuarų pasirinkimus, kaip kėdės, staliukai, šviestuvai, kilimai, pagalvėlės bei kitos detalės“, – cituojama J. Bingelytė.

T. Milkamanavičius pabrėžia, jog reiktų, kad į patalpą patektų daug natūralios šviesos: „Tuo pasirūpinus, svarbu, išpildant likusias interjero funkcijas, rinktis priemones, kurios išsaugo erdvumo įspūdį. Pavyzdžiui, vertikalumas, skaidrumas, atspindžiai, dideli formatai ir minimalus skaidymas, sklendimo pojūtis.”

Interjero dizainerė Jovita Bingelytė primena, jog svarbu pasirūpinti ir funkciniu apšvietimu – virtuvės darbastalio, skaitymo zonos prie lovos, valgomojo stalo bei akcentiniu dekoratyviu apšvietimu, kuris kurtų jaukumą vakarais – tam dažniausiai naudojamas paslėptas apšvietimas nišose, toršerai arba sieniniai šviestuvai.

Erdvių atskyrimui – mobilūs elementai

Daugeliui, įsigijus mažesnės erdvės būstą, kyla klausimas, kaip efektyviai atskirti skirtingas namų erdves: svetainę, miegamąjį, darbo zoną.

interjerasButo interjeras.Tomo Milkamanavičiaus nuotr.

interjerasButo interjeras. J. Bingelytės nuotr.

Interjero architektas Tomas Milkamanavičius pataria, jog svarbiausia atskirti miego ir darbo erdves, siekiant kokybiško poilsio ir efektyvaus darbo. Anot jo, visos kitos funkcijos, priklausomai nuo gyvenimo būdo, gali būti derinamos tarpusavyje: „Pavyzdžiui, virtuvė beveik visiems yra puikiai suderinama su svetainės veikla. Šioje dviguboje erdvėje vyksta didžiausia dalis bendravimo, taip pat dažnas čia mėgsta dirbti telefonu arba kompiuteriu.“

Nusprendus atskirti erdves, J. Bingelytė pataria pasitelkti mobilius zonų atskyrimo elementus.

„Tarkime, užuolaidas, kurias galima stumdyti ir pagal poreikį atverti ar uždengti norimą zoną. Kartais užtenka padėti tarp erdvių ir didelį augalą, kuris taip pat sukuria zonų suskaidymą. Taip pat labai geras sprendimas yra modulinės lentynos, kurios turi daugybę panaudojimo būdų. Jas paprasta modifikuoti pagal savo poreikius, paprasta pritaikyti, kad jos tarnautų ir kaip daiktų pasidėjimo būdas, kaip jaukumo elementas bei vizualinis zonų atskyrimo elementas. Ateityje pasikeitus poreikiams, galima jas išrinkti ir panaudoti, tarkime, sandėliuke daiktų sandėliavimui ar vaiko kambariui“, – sako ji.

Pasak Lino Viskantos, modulinės lentynų sistemos šiuo metu – ypač paklausios. „Įprasta spinta yra gan didelė, jai reikia durų, šoninių plokščių, o modulinė sistema – lengvos konstrukcijos, leidžia sutaupyti vietos erdvėje iš kiekvienos pusės. Be to, išaugus poreikiams, modulinės sistemos leidžia per kelias minutes, be įrankių išimti ar įdėti kitą priedą, pavyzdžiui, lentyną ar kartelę, nereikia griauti spintos plokščių ar gaminti naujos spintos”, – sako jis. Modulinė lentyna gali būti naudojama ir kaip pertvara, ir kaip įprasta prie sienos montuojama lentyna.

T. Milkamanavičius primena auksinę taisyklę: „Geriausiai interjerą pagyvina jame gyvenantys žmonės, jiems svarbių daiktų ir veiklų akcentavimas. Svarbu visuomet pagalvoti apie kiekvieno elemento prasmę erdvėje.”

Statybunaujienos.ltArchitektūra. Interjeras

nuotrauka
2024-07-11 09:22
Baigti Panevėžio autobusų stoties statybų rangos darbai. Šiuo metu tvarkoma aplinka, gaminami baldai, pagal sutartį iki spalio mėnesio turi būti baigti sutvarkyti statybos užbaigimo dokumentai. Su kelis dešimtmečius lauktu nauju statiniu panevėžiečiams ir miesto svečiams sudaryta galimybė susipažint...
nuotrauka
2024-07-10 11:01
Įsibėgėja Klaipėdoje planuojamos statyti ledo arenos projektavimas. Jau įvyko viešas projektinių pasiūlymų pristatymas, kurio metu visi besidomintys šiuo objektu turėjo galimybę detaliau susipažinti su būsimąja arena, užduoti rūpimus klausimus, pateikti savo pasiūlymus bei išsakyti pastebėjimus.
nuotrauka
2024-07-08 15:46
NT plėtros bendrovė „Homa Group“ buvusio Panevėžio mėsos kombinato teritorijoje Smėlynės g. 85 ketvirtadienį oficialiai pradės beveik 9000 kv. m ploto prekybos parko „TOWER" statybas. Kompanija jau yra susitarusi dėl didesnės dalies ploto nuomos, o 14 mln. Eur vertės projektą planuojama atidaryti ki...
nuotrauka
2024-07-03 13:29
Lietuvoje vystomi verslo centrų projektai vis dažniau pritraukia ne tik vietinius, bet ir žymius užsienio architektus. Vieni naujausių pavyzdžių – Vilniaus veidą gerokai pakeitęs Danielio Libeskindo suprojektuotas verslo centras „Artery“ ir šalia jo Konstitucijos pr. 14A kylantis investicijų valdymo...
nuotrauka
2024-07-02 07:56
Terminas „tvarumas“, ekologų imtas naudoti praėjusio amžiaus 7-ojo dešimtmečio pradžioje, anglų kalboje reiškia maždaug „gebėjimą palaikyti, paremti, patvirtinti“ arba „pastatyta, kad išliktų“. Terminas išpopuliarėjo, imtas plačiai naudotis įvairiausiose gyvenimo srityse – nuo gyvenimo būdo, politik...
nuotrauka
2024-06-28 14:11
Išlaikyti vėsą namuose pačiame vasaros įkarštyje gali būti tikras iššūkis. Čia gali padėti išmanesnių namų sistema JUNG HOME. Vienas iš šios sistemos produktų yra specialus valdiklis, kuris gali automatiškai kontroliuoti ne tik žaliuzes, bet ir užuolaidas, roletus nuo saulės bei markizes. Tai inovat...
nuotrauka
2024-06-27 10:18
Vilniaus Jeruzalės rajone esantis sklypas ties Braškių ir Maumedžių gatvių sankryža taps naujo vaikų darželio erdve – skelbiamas atviras jo architektūrinio projekto konkursas.
nuotrauka
2024-06-25 12:02
Niujorke atidengtas 10 Europos šalių ir JAV menininkų viešojo meno kūrinys – freska „Kolektyvinės ateities sodas“. Tarp freską kūrusių menininkų – ir Niujorke gyvenantis lietuvių tapytojas Julius Ludavičius. Ši 25 metrų ilgio freska nutapyta ant viešbučio „The Standard“ sodo išorinės sienos Manhatan...
nuotrauka
2024-06-24 08:44
Įrenginėjant vonios kambarį, svarbu atsižvelgti ne tik į patogumą ir baldų kokybę, bet ir išsaugoti erdvės bei švaros pojūtį. Interjero dizainerė papasakojo, kaip viską suderinti net ir nedidelės kvadratūros vonios kambaryje ir atskleidė, koks sprendimas visada pasiteisina apjungiant estetiką bei fu...
nuotrauka
2024-06-20 15:17
Tvarkingas vonios kambarys leidžia dieną pradėti ir ją pabaigti be papildomo streso. Tačiau dažnai dėl netinkamo baldų išdėstymo šios erdvės potencialas lieka neišnaudotas. Interjero dizainerė sako, kad, protingai suplanavus erdvę, net ir mažiausiame vonios kambaryje galima palaikyti tvarką. Geriaus...
nuotrauka
2024-06-19 11:05
Paėjusią savaitę ambasadoje Vilniuje įteikti Suomijos valstybiniai apdovanojimai nusipelniusiems lietuviams. Suomijos Liūto ordino riterio kryžiumi apdovanotas architektas, LAS Tarybos narys, prof. Gintaras Čaikauskas.
nuotrauka
2024-06-19 10:23
Dažnas įsivaizduoja, kaip turėtų atrodyti svajonių namas, o tie, kuriems pritrūksta idėjų ar įkvėpimo, pagalbos gali kreiptis į dirbtinį intelektą. Anot dirbtinio intelekto programos „ChatGPT", lietuviai nori gyventi miškingoje vietovėje prie vandens telkinio, mediniame name su atviru išplanavimu, t...
nuotrauka
2024-06-14 12:18
Paskelbti prekybos ir laisvalaikio centro „Panorama“ kviestinio architektūrinio projekto konkurso nugalėtojai, žadantys dideles šalia prekybos centro esančios teritorijos transformacijas. Konkursui savo projektus pateikė penki architektų biurai iš Lietuvos bei užsienio šalių, o geriausiais išrinkti ...
nuotrauka
2024-06-14 10:40
Turto bankas baigė derybas ir pasirašė projektavimo sutartį su „Studija Archispektras“, laimėjusia tarptautinį A. Goštauto kvartalo architektūrinį-urbanistinį konkursą. Projektas „Demokratijos uostas“ apima senų kvartalo pastatų atnaujinimą, naują statybą ir aplinkos sutvarkymą. Sutarties vertė siek...
nuotrauka
2024-06-14 08:40
Interjero dizainas – tai ne vien tik gražūs baldai ir sienų spalvos. Norint sukurti harmoningą ir jaukią erdvę, net ir tokia smulki detalė kaip jungiklis ar kištukinis lizdas tampa labai svarbia. Todėl kartais įprastų sprendimų – paprastų plastikinių elektros instaliacijos elementų – neužtenka. Namų...
nuotrauka
2024-06-12 11:01
Baigėsi nekilnojamojo turto plėtros bendrovės „Darnu Group“ inicijuotų trijų kviestinių architektūrinių konkursų pasiūlymų teikimo terminas pirmiesiems dviem „Launagių“ rajono etapams. Kviestiniuose konkursuose dalyvavo 19 Lietuvos architektūros įmonių, kurios pasiūlė savo vizijas, kaip vystyti dalį...
nuotrauka
2024-06-12 10:29
MB „Lapukas ir pieštukas“, kaip mozaikinio betono tiekimo ir įrengimo lyderė Lietuvoje, buvo vienintelė Baltijos šalių regiono įmonė, pakviesta į didžiausio Europoje mozaikinio betono (terrazzo) gamintojo (AGGLOTECH) organizuojamą išskirtinį renginį Italijoje.
nuotrauka
2024-06-11 12:37
Lietui ir tiesioginiams saulės spinduliams atsparūs lauko baldai gali būti ne tik funkcionalūs, bet ir stilingi. Jie gali tapti išskirtiniu jūsų kiemo akcentu ir sukurti erdvę patogiai bei jaukiai leisti laisvalaikį.
nuotrauka
2024-06-05 11:16
Kultūros ministerijos konkursą vadovauti naujai įsteigtam Nacionaliniam architektūros institutui laimėjo menotyrininkas ir kuratorius Kęstutis Kuizinas. Iš konkurse dalyvavusių aštuonių pretendentų jis surinko daugiausiai komisijos balų.
nuotrauka
2024-06-03 16:26
Nuo metų pradžios Vilniaus miesto savivaldybė kvietė pastatų savininkus dalyvauti paveldotvarkos programoje ir pasinaudoti parama susitvarkyti namų, tarp jų ir daugiabučių, išorę, balkonus, atkurti senus medinius langus ir duris. Iš viso gauti 145 prašymai, paramos vertė siekia apie 10 mln. Eur.

Statybunaujienos.lt » Architektūra. Interjeras

nuotrauka

Įmonės GERBŪVIO PROJEKTAI apyvartas augina plečiamas paslaugų paketas ir kelių projektai

Įmonė „Gerbūvio projektai“ įgyja pagreitį. Jau trečius metus sparčiai auga užsakymų portfelis, o nuo 2020 m. apyvarta kasmet auga kone dvigubai. 2023-aisiais įmonė tempo nemažino.