2023 rugsėjo 22 d. penktadienis, 0:39
Reklama  |  facebook

Interjero dizaino tendencijos: kokios spalvos ir formos bus populiariausios 2023-aisiais?

2022-12-29 10:01
Akimirksniu besikeičiančios namų stiliaus tendencijos neleidžia atsipalaiduoti, todėl tik tuo besidomintys geba nepasimesti įvairių interjero dizaino akcentų ir elementų gausoje. Kas bus populiariausia kitąmet, pasakoja „MOKI VEŽI“ ekspertai.
nuotrauka
„MOKI VEŽI“ nuotr.


Minimos įmonės
Makveža, UAB
Pandemija pakoregavo prieš kelis metus vyravusias interjero dizaino ir namų stiliaus tendencijas. Jeigu anksčiau namai buvo vien tik kasdieniams asmens ar jo šeimos poreikiams patenkinti skirta erdve, pandemijos suvaržymų laikotarpiu namuose turėjo tilpti visas gyvenimas – nuo darbo ir mokslo iki poilsio.

Problemoms sveikatos srityje atslūgus, į savo vėžes sugrįžo ir iš jų ne savo noru išklydę interjero dizaino akcentai: spalvos, šviesos, formos, medžiagos ir tekstūros. „MOKI VEŽI“ ekspertai pastebi, kad pirkėjai vis dažniau ieško drąsesnių ir ryškesnių sprendimų įvairioms savo namų erdvėms atnaujinti, bei pasakoja, kokios tendencijos dominuos kitąmet.

Metų spalva – „Viva Magenta“

Prieš kelis metus nuosavo būsto įrengimo tendencijų viršuje karaliavo balta spalva, o didžiojoje dalyje interjero dizaino projektų buvo rengiami kuriant ramaus gyvenimo erdves. Tokia namų aplinka yra subtili ir minimalistinė, neiššaukianti, tačiau laikui bėgant šeimininkams gali kiek pabosti. Ją atnaujinkite ryškiomis spalvomis, pataria „MOKI VEŽI“ ekspertai.
interjeras
Apie nenumaldomą ryškių spalvų pliūpsnį kasdienybėje praneša ir „Pantone“ spalvų instituto išrinkta 2023-ųjų metų spalva – „Viva Magenta“. Tai ryški, dinamiška, žaisminga rausva spalva su violetiniais atspalviais, kurie į gyvenimą ir namus įneš džiaugsmo bei drąsos. Pastebima, kad baldų dizaineriai ir kūrėjai ateinančių metų kolekcijose nestokoja ryškių mėlynos bei žalios spalvos akcentų.

Jeigu šiemet namuose neplanuojate atlikti kardinalių interjero pokyčių, rašoma „MOKI VEŽI“ pranešime, ryškiam ir nuotaikingam gyvenimui pakaks pasirinkti ryškių spalvų interjero detales. Pavyzdžiui, rinkitės ryškius, didelio formato paveikslus, žemę siekiančias užuolaidas, įvairių tekstūrų staltieses, netradicinių formų šviestuvus ar skulptūras. Tiesa, neperkraukite namų dideliu kiekiu skirtingų interjero dekoro elementų, prioretizuokite minimalizmą ir atviras erdves, kuriose gausu natūralios šviesos.

Naujam gyvenimui prikelti ir rankų darbo daiktai

Kuo daugiau laiko praleidžiame namuose, tuo geriau pažįstame kiekvieną jų kampelį ir būste esančius daiktus. Dėl praėjusios pandemijos tiek butų, tiek privačių namų ar kotedžų savininkai pradėjo kur kas labiau vertinti ilgaamžius daiktus, rankų darbo akcentus ir atnaujintus baldus.

Prisidėdami prie šiuo metu itin populiarių tvarumo tendencijų, žmonės vis dažniau ieško prieš kelis dešimtmečius meistrų rankomis pagamintų daiktų ar turėdami laisvo laiko patys imasi gaminti medines kėdes, staliukus ar siūti. Pasak „MOKI VEŽI“ ekspertų, taip vietą šiandieniame interjere atranda žmogaus noras išreikšti savo asmenybės unikalumą ir poreikis jausti pasitenkinimą.
interjeras
Šie jausmai skatina žmones atsigręžti į senus, daugelio pamirštus daiktus, pavyzdžiui, kėdes, spintas ar stalus, bei prikelti juos naujam gyvenimui, t.y. sutaisyti ir atrestauruoti. Jeigu nenorite patys imtis darbų, o šiemet namuose tikitės sukurti išties jaukią aplinką, apsilankykite smarkiai populiarėjančiose antikvarinių baldų ir senienų parduotuvėse.

Dominuos natūralumas ir gamtos įkvėpti motyvai


„MOKI VEŽI“ ekspertų teigimu, namuose praleistas laikas taip pat paskatino visuomenę įsirengiant namus daugiau dėmesio skirti natūralioms formoms, pavyzdžiui, bangoms. Lygios ir tiesiog linijos kitąmet praras populiarumą, o kartu iš interjero dizaino katalogų dings „skraidančios“ lentynos, masyvūs medžiaginiai motyvai bei nuobodi pilka (asfalto) spalva.

Priešingai, į interjero viršūnes sugrįš natūralus akmuo bei marmuras, iš kurio pagaminti stalviršiai ar virtuvės sienelės atrodys patraukliai ir išlaikys ilgaamžiškumo egzaminą. Dar daugiau natūralumo gyvenimui mieste suteiks rudi medžio atspalviai, kurie tiek derės naujos statybos būste, tiek papildys senųjų tradicijų įkvėptą interjerą. Populiarumą įgauna ir mediniai lubų elementai.

Interjero dizaino specialistai pažymi, kad 2023-aisiais aktualumo tikrai nepraras žaliuojantys, gėlių ir augalų pilni namai. Visgi, akcentas nuo šiemet dominavusių lapuočių ir žydinčių augalų kitąmet persikels ant mažiau priežiūros reikalaujančių sukulentų ir kaktusų. 

 „MOKI VEŽI“ nuotr. 

Statybunaujienos.ltArchitektūra. Interjeras

nuotrauka
2023-09-21 09:30
Pasaulyje gerai žinomas SIKA prekinis ženklas, kuriuo žymimos specifinės cheminės medžiagos, skirtos statybai, turi 113 metų patirtį, kuri prasidėjo Šveicarijoje. Šimtametė kompanijos istorija yra pagrindas, ant kurio kuriami modernios rinkos produktai ir kuris liudija šimtmečio patikrintą patikimum...
nuotrauka
2023-09-18 15:40
Lietuvos rinkai šiemet pristatyta inovatyvi skaitmeninė namų sistema JUNG HOME taps svarbiausiu akcentu specialiai tarptautinei parodai „Supernamai 2023“ sukurtame JUNG stende. Rugsėjo 29–spalio 1 d. „Litexpo“ parodų centro lankytojai, užsukę į šį interaktyvų stendą, turės unikalią galimybę ne tik i...
nuotrauka
2023-09-18 11:31
Rijade (Saudo Arabija) šiuo metu vykstančioje UNESCO Pasaulio paveldo komiteto 45-ojoje sesijoje Kauno modernizmo architektūra įrašyta į Pasaulio paveldo sąrašą, pritarus Pasaulio paveldo komiteto šalims narėms ir atsižvelgus į ekspertų rekomendacijas.
nuotrauka
2023-09-14 14:01
Pradedamas įgyvendinti naujas tvarus projektas „Sand Offices". Naujas verslo centras iškils sostinės Žalgirio ir Linkmenų gatvėse esančio seno administracinio pastato vietoje ir pasiūlys modernius inovatyvaus dizaino biurus.
nuotrauka
2023-09-07 11:44
Vartotojų sąmoningumas apie energijos resursų suvartojimą ir tvarumo svarbą auga, todėl vis daugiau mūsų keičia savo kasdienius įpročius ir netgi namų aplinką. Visgi, ne visi susimąsto, kokį pėdsaką palieka iš pirmo žvilgsnio atrodančios nedidelės buities detalės – namuose esantys jungikliai ar kišt...
nuotrauka
2023-09-07 07:56
Vilniaus senamiesčio ir jo apsaugos zonos tvarkymo (specialųjį) planą planuojama parengti per dvejus metus. Parengtas, šis dokumentas taps pagrindiniu Vilniaus senamiesčio ir jo apsaugos zonos teritorijų planavimo dokumentu, kuriuo, be kita ko, bus numatoma, kokie statybos, rekonstrukcijos, remonto,...
nuotrauka
2023-09-06 12:01
Vonios aksesuarai bei funkcionalios baldų bei sanitarinių sistemų detalės ne tik prisideda prie interjero dizaino, bet ir palengvina kasdienybę. Pavyzdžiui, į sieną montuojamų potinkinių rėmų, skirtų pakabinamiems WC puodams, vandens nuleidimo mygtuko mygtukas tapo išmaniąja sistema, kuri ne tik nul...
nuotrauka
2023-08-30 09:59
Nekilnojamojo turto plėtros bendrovė „Darnu Group“ pasirašė projektavimo darbų sutartį su įmone „2L Architects & Engineers“, kuri rengs naujojo modernaus „Rimi Lietuva“ logistikos centro Lietuvoje projektą. Daugiau kaip 40 tūkst. kvadratinių metrų ploto inovatyvus logistikos centras iškils šalia mag...
nuotrauka
2023-08-17 12:52
Naujų būstų plotas mažėja, todėl interjero dizaineriai stengiasi kuo efektyviau išnaudoti turimą erdvę. Spėjama, kad artimiausiu metu pokyčiai laukai ir vonios kambario.
nuotrauka
2023-08-17 09:35
Tokią idėją perša Kopenhagoje (Danija) vykusiame Pasaulio architektūros kongrese architektams pristatyta gyvenamųjų namų eksperimentinė erdvė „Living Places“ (Gyvenamosios vietos). Tai 7 tvarūs pastatai, kurių anglies dioksido pėdsakas yra rekordiškai mažas, o patalpų mikroklimatas – geriausias savo...
nuotrauka
2023-08-08 10:22
Virtuvė yra viena svarbiausių namų erdvių, o virtuvės baldai gali jai suteikti dar daugiau funkcionalumo ir patrauklumo. Tarp įvairių virtuvės baldų valgomojo stalas užima ypatingą vietą. Prie jo valgoma, bendraujama, kuriami prisiminimai.
nuotrauka
2023-08-03 10:02
Vilniaus vystymo kompanija skelbia atvirą architektūrinį konkursą dėl Pavilnio bendruomenės namų, Garsioji g. 3, rekonstrukcijos. Projekto rėmuose atnaujintos bus ir viešosios erdvės bei privažiavimai iki jų. Viso projekto pabaiga numatoma 2027 m. IV ketvirtį.
nuotrauka
2023-08-02 11:24
Svajojate apie gražiai įrengtus namus, bet jūsų biudžetas labai ribotas? Pasitelkę tinkamą strategiją, galite sukurti stilingą ir patrauklią erdvę neištuštindami savo piniginės.
nuotrauka
2023-07-26 09:43
Didžioji dauguma Turto banko apklausoje dalyvavusių vilniečių pageidautų, kad būsimas ministerijų miestelis A. Goštauto gatvėje būtų žalias, lengvai pasiekimas ir atviras po darbo valandų. Tuo tarpu ministerijų tarnautojai nori ergonomiškų ir įvairių darbo erdvių, maitinimo ir kitų paslaugų.
nuotrauka
2023-07-21 06:40
Lietuvos architektų „Trimonis architects“ suprojektuotas daugiafunkcis kompleksas „U40“, įsikūręs Užupio g. 40, atrinktas į vieno iš prestižiškiausių ir didžiausių pasaulio architektūros ir dizaino festivalių „World Architecture Festival“ (WAF) finalą.
nuotrauka
2023-07-19 13:57
Lietuvos architektų rūmų Taryba buria visuomeninę darbo grupę Laikinosioms priedangų projektavimo gairėms parengti, į kurią kviečia visų atsakingų valstybės institucijų ir nevyriausybinių organizacijų atstovus. Taip pat tikimasi sulaukti ir kolegų iš Ukrainos architektų bendruomenės, atsakingų Ukrai...
nuotrauka
2023-07-19 07:56
100 mln. eurų ir 2500 kvadratinių metrų – tai du skaičiai, kuriuos su nuostaba pastarąjį mėnesį aptaria garsiausi pasaulio architektai. Būtent šiais parametrais jie apibūdina Dubajuje ką tik įgyvendintą projektą, kuriame itin svarbų bei išskirtinį vaidmenį, sulaukusį gausaus visuomenės ir specialist...
nuotrauka
2023-07-17 07:58
Prikeliant naujam gyvenimui kultūros paveldo objektus, teisingiausia yra rasti būdą, kaip istorinę architektūrą tinkamai įveiklinti: tik įžvalgūs ir teisingi sprendimai lems, ar objektas bus išsaugotas ateities kartoms. Kad ir kokių iššūkių pasitaikytų šiame kelyje, UAB ARCHINOVA vadovo Aleksandro G...
nuotrauka
2023-07-13 08:48
Aiškėja naujojo daugiabučių namų kvartalo Vilniuje, J. Basanavičiaus gatvėje, statybos vizija. Pasiūlymus, kaip istoriniu ir urbanistiniu požiūriu unikalioje sostinės vietoje turėtų atrodyti planuojamas vystyti gyvenamasis rajonas, pateikė trys architektų biurai.
nuotrauka
2023-07-10 10:27
Dėl dvejopos šių baldų paskirties, sofos-lovos yra praktiškas ir funkcionalus pasirinkimas tiems, kurie nori optimaliai panaudoti savo namų erdvę. Jos yra skirtos ne tik sėdėjimui bei laiko leidimui dienos metu, bet gali tapti ir miegama lova naktį. Rinkdamiesi tokį baldą būsite tikri, kad galėsite ...

Statybunaujienos.lt » Architektūra. Interjeras