2024 birželio 20 d. ketvirtadienis, 8:13
Reklama  |  facebook

Interjero dizaino tendencijos: kokios spalvos ir formos bus populiariausios 2023-aisiais?

2022-12-29 10:01
Akimirksniu besikeičiančios namų stiliaus tendencijos neleidžia atsipalaiduoti, todėl tik tuo besidomintys geba nepasimesti įvairių interjero dizaino akcentų ir elementų gausoje. Kas bus populiariausia kitąmet, pasakoja „MOKI VEŽI“ ekspertai.
nuotrauka
„MOKI VEŽI“ nuotr.


Minimos įmonės
Makveža, UAB
Pandemija pakoregavo prieš kelis metus vyravusias interjero dizaino ir namų stiliaus tendencijas. Jeigu anksčiau namai buvo vien tik kasdieniams asmens ar jo šeimos poreikiams patenkinti skirta erdve, pandemijos suvaržymų laikotarpiu namuose turėjo tilpti visas gyvenimas – nuo darbo ir mokslo iki poilsio.

Problemoms sveikatos srityje atslūgus, į savo vėžes sugrįžo ir iš jų ne savo noru išklydę interjero dizaino akcentai: spalvos, šviesos, formos, medžiagos ir tekstūros. „MOKI VEŽI“ ekspertai pastebi, kad pirkėjai vis dažniau ieško drąsesnių ir ryškesnių sprendimų įvairioms savo namų erdvėms atnaujinti, bei pasakoja, kokios tendencijos dominuos kitąmet.

Metų spalva – „Viva Magenta“

Prieš kelis metus nuosavo būsto įrengimo tendencijų viršuje karaliavo balta spalva, o didžiojoje dalyje interjero dizaino projektų buvo rengiami kuriant ramaus gyvenimo erdves. Tokia namų aplinka yra subtili ir minimalistinė, neiššaukianti, tačiau laikui bėgant šeimininkams gali kiek pabosti. Ją atnaujinkite ryškiomis spalvomis, pataria „MOKI VEŽI“ ekspertai.
interjeras
Apie nenumaldomą ryškių spalvų pliūpsnį kasdienybėje praneša ir „Pantone“ spalvų instituto išrinkta 2023-ųjų metų spalva – „Viva Magenta“. Tai ryški, dinamiška, žaisminga rausva spalva su violetiniais atspalviais, kurie į gyvenimą ir namus įneš džiaugsmo bei drąsos. Pastebima, kad baldų dizaineriai ir kūrėjai ateinančių metų kolekcijose nestokoja ryškių mėlynos bei žalios spalvos akcentų.

Jeigu šiemet namuose neplanuojate atlikti kardinalių interjero pokyčių, rašoma „MOKI VEŽI“ pranešime, ryškiam ir nuotaikingam gyvenimui pakaks pasirinkti ryškių spalvų interjero detales. Pavyzdžiui, rinkitės ryškius, didelio formato paveikslus, žemę siekiančias užuolaidas, įvairių tekstūrų staltieses, netradicinių formų šviestuvus ar skulptūras. Tiesa, neperkraukite namų dideliu kiekiu skirtingų interjero dekoro elementų, prioretizuokite minimalizmą ir atviras erdves, kuriose gausu natūralios šviesos.

Naujam gyvenimui prikelti ir rankų darbo daiktai

Kuo daugiau laiko praleidžiame namuose, tuo geriau pažįstame kiekvieną jų kampelį ir būste esančius daiktus. Dėl praėjusios pandemijos tiek butų, tiek privačių namų ar kotedžų savininkai pradėjo kur kas labiau vertinti ilgaamžius daiktus, rankų darbo akcentus ir atnaujintus baldus.

Prisidėdami prie šiuo metu itin populiarių tvarumo tendencijų, žmonės vis dažniau ieško prieš kelis dešimtmečius meistrų rankomis pagamintų daiktų ar turėdami laisvo laiko patys imasi gaminti medines kėdes, staliukus ar siūti. Pasak „MOKI VEŽI“ ekspertų, taip vietą šiandieniame interjere atranda žmogaus noras išreikšti savo asmenybės unikalumą ir poreikis jausti pasitenkinimą.
interjeras
Šie jausmai skatina žmones atsigręžti į senus, daugelio pamirštus daiktus, pavyzdžiui, kėdes, spintas ar stalus, bei prikelti juos naujam gyvenimui, t.y. sutaisyti ir atrestauruoti. Jeigu nenorite patys imtis darbų, o šiemet namuose tikitės sukurti išties jaukią aplinką, apsilankykite smarkiai populiarėjančiose antikvarinių baldų ir senienų parduotuvėse.

Dominuos natūralumas ir gamtos įkvėpti motyvai


„MOKI VEŽI“ ekspertų teigimu, namuose praleistas laikas taip pat paskatino visuomenę įsirengiant namus daugiau dėmesio skirti natūralioms formoms, pavyzdžiui, bangoms. Lygios ir tiesiog linijos kitąmet praras populiarumą, o kartu iš interjero dizaino katalogų dings „skraidančios“ lentynos, masyvūs medžiaginiai motyvai bei nuobodi pilka (asfalto) spalva.

Priešingai, į interjero viršūnes sugrįš natūralus akmuo bei marmuras, iš kurio pagaminti stalviršiai ar virtuvės sienelės atrodys patraukliai ir išlaikys ilgaamžiškumo egzaminą. Dar daugiau natūralumo gyvenimui mieste suteiks rudi medžio atspalviai, kurie tiek derės naujos statybos būste, tiek papildys senųjų tradicijų įkvėptą interjerą. Populiarumą įgauna ir mediniai lubų elementai.

Interjero dizaino specialistai pažymi, kad 2023-aisiais aktualumo tikrai nepraras žaliuojantys, gėlių ir augalų pilni namai. Visgi, akcentas nuo šiemet dominavusių lapuočių ir žydinčių augalų kitąmet persikels ant mažiau priežiūros reikalaujančių sukulentų ir kaktusų. 

 „MOKI VEŽI“ nuotr. 

Statybunaujienos.ltArchitektūra. Interjeras

nuotrauka
2024-06-19 11:05
Paėjusią savaitę ambasadoje Vilniuje įteikti Suomijos valstybiniai apdovanojimai nusipelniusiems lietuviams. Suomijos Liūto ordino riterio kryžiumi apdovanotas architektas, LAS Tarybos narys, prof. Gintaras Čaikauskas.
nuotrauka
2024-06-19 10:23
Dažnas įsivaizduoja, kaip turėtų atrodyti svajonių namas, o tie, kuriems pritrūksta idėjų ar įkvėpimo, pagalbos gali kreiptis į dirbtinį intelektą. Anot dirbtinio intelekto programos „ChatGPT", lietuviai nori gyventi miškingoje vietovėje prie vandens telkinio, mediniame name su atviru išplanavimu, t...
nuotrauka
2024-06-14 12:18
Paskelbti prekybos ir laisvalaikio centro „Panorama“ kviestinio architektūrinio projekto konkurso nugalėtojai, žadantys dideles šalia prekybos centro esančios teritorijos transformacijas. Konkursui savo projektus pateikė penki architektų biurai iš Lietuvos bei užsienio šalių, o geriausiais išrinkti ...
nuotrauka
2024-06-14 10:40
Turto bankas baigė derybas ir pasirašė projektavimo sutartį su „Studija Archispektras“, laimėjusia tarptautinį A. Goštauto kvartalo architektūrinį-urbanistinį konkursą. Projektas „Demokratijos uostas“ apima senų kvartalo pastatų atnaujinimą, naują statybą ir aplinkos sutvarkymą. Sutarties vertė siek...
nuotrauka
2024-06-14 08:40
Interjero dizainas – tai ne vien tik gražūs baldai ir sienų spalvos. Norint sukurti harmoningą ir jaukią erdvę, net ir tokia smulki detalė kaip jungiklis ar kištukinis lizdas tampa labai svarbia. Todėl kartais įprastų sprendimų – paprastų plastikinių elektros instaliacijos elementų – neužtenka. Namų...
nuotrauka
2024-06-12 11:01
Baigėsi nekilnojamojo turto plėtros bendrovės „Darnu Group“ inicijuotų trijų kviestinių architektūrinių konkursų pasiūlymų teikimo terminas pirmiesiems dviem „Launagių“ rajono etapams. Kviestiniuose konkursuose dalyvavo 19 Lietuvos architektūros įmonių, kurios pasiūlė savo vizijas, kaip vystyti dalį...
nuotrauka
2024-06-12 10:29
MB „Lapukas ir pieštukas“, kaip mozaikinio betono tiekimo ir įrengimo lyderė Lietuvoje, buvo vienintelė Baltijos šalių regiono įmonė, pakviesta į didžiausio Europoje mozaikinio betono (terrazzo) gamintojo (AGGLOTECH) organizuojamą išskirtinį renginį Italijoje.
nuotrauka
2024-06-11 12:37
Lietui ir tiesioginiams saulės spinduliams atsparūs lauko baldai gali būti ne tik funkcionalūs, bet ir stilingi. Jie gali tapti išskirtiniu jūsų kiemo akcentu ir sukurti erdvę patogiai bei jaukiai leisti laisvalaikį.
nuotrauka
2024-06-05 11:16
Kultūros ministerijos konkursą vadovauti naujai įsteigtam Nacionaliniam architektūros institutui laimėjo menotyrininkas ir kuratorius Kęstutis Kuizinas. Iš konkurse dalyvavusių aštuonių pretendentų jis surinko daugiausiai komisijos balų.
nuotrauka
2024-06-03 16:26
Nuo metų pradžios Vilniaus miesto savivaldybė kvietė pastatų savininkus dalyvauti paveldotvarkos programoje ir pasinaudoti parama susitvarkyti namų, tarp jų ir daugiabučių, išorę, balkonus, atkurti senus medinius langus ir duris. Iš viso gauti 145 prašymai, paramos vertė siekia apie 10 mln. Eur.
nuotrauka
2024-05-31 14:39
Klaipėdos miesto savivaldybė pradeda rengti uostamiesčio centrinio pašto įveiklinimo koncepciją. Pasirašyta paslaugų teikimo sutartis dėl Frydricho Vilhelmo Augusto Argelanderio mokslo ir meno centro – buvusio Klaipėdos centrinio pašto – įveiklinimo koncepcijos parengimo tarp Klaipėdos miesto saviv...
nuotrauka
2024-05-30 14:38
Sostinės A. Goštauto kvartalas, kur Turto bankas plėtoja didžiausią valstybės biurų projektą, šiuo metu atrodo nykiai, tačiau, pasak vyriausiosios Vilniaus architektės Lauros Kairienės, turi didžiulį potencialą sukurti reprezentatyvią valdžios institucijų būstinę, kokybiškai išplėsti vaikščiojamąją ...
nuotrauka
2024-05-30 10:04
Šiuolaikiniuose namuose, biuruose ir komercinėse patalpose interjero sprendimai vis labiau prisideda prie tvaresnės ir gražesnės ateities kūrimo. Tai apima LED apšvietimo, energiją taupančių prietaisų ir kitų gaminių, pagamintų iš perdirbtų medžiagų, diegimą. Tačiau dažnai pamirštamas vienas aspekta...
nuotrauka
2024-05-29 15:09
Kiekvienas savo namuose norime jaustis saugiai, o kur nors išvykę – būti ramūs, kad saugūs išliks ir jie. Interjero dizainerė dalijasi keturiais paprastais ir nebrangiais sprendimais, kurie padės užtikrinti namų saugumą atostogų metu.
nuotrauka
2024-05-29 11:02
Lietuvos oro uostai (LTOU) ir Lietuvos architektų sąjunga pasirašė architektūrinių idėjų konkurso organizavimo paslaugų sutartį. LTOU kartu su šalies ekspertais iki šių metų pabaigos arba kitų pradžioje siekia atrinkti ir vėliau įgyvendinti geriausias architektų idėjas iki 2028 metų pabaigos planuoj...
nuotrauka
2024-05-23 10:29
Tvarumas nekilnojamojo turto (NT) ir statybų rinkai šiandien aktualus kaip niekada. Tačiau tvari sektoriaus strategija gali būti sutelkta ne tik į atliekų, neigiamo poveikio aplinkai ir CO2 mažinimą, žaliųjų sprendimų bei atsinaujinančios energijos naudojimą, bet ir teritorijų konversiją. Tai – tars...
nuotrauka
2024-05-23 10:01
2024 m. padėtas pagrindas ilgai lauktam architektūros ir urbanistikos kokybės proveržiui Lietuvoje. Sukurti įrankiai savivaldybėms, regioninėms architektų taryboms, architektams ir projektuotojams, kurie suteikia daugiau aiškumo, skaidrumo verslui, įtvirtina gyventojų ir bendruomenių lūkesčius.
nuotrauka
2024-05-22 14:22
Sparčiai augančiame Vilniaus Kalnėnų mikrorajone bus statomas darželis-pradinė mokykla. Architektūros projekto konkursų dalyviai pateikė net 12 idėjų, kaip galėtų atrodyti naujoji švietimo įstaiga. Iš jų bus renkamas nugalėtojas. Planuojama, kad nauja ugdymo įstaiga adresu Moravų g. 4, duris turėtų ...
nuotrauka
2024-05-14 10:59
XX a. architektūros tyrimai Lietuvoje įgauna naujų atspalvių – Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VILNIUS TECH) Architektūros fakultete gegužės 9-10 dienomis vyko tarptautinė mokslinė konferencija „Netobulas Modernizmas".
nuotrauka
2024-05-09 08:58
Virtuvė sujungta kartu su valgomuoju ir svetaine jau seniai tapo norma naujuose būstuose. Tam priežasčių yra įvairių. Vieni tokį namų planą renkasi norėdami erdvesnės virtuvės zonos, o kiti – dėl galimybės vienu metu bendrauti su kitais šeimos nariais, kol ruošiamas maistas. Tad jeigu svarstote įren...

Statybunaujienos.lt » Architektūra. Interjeras