2023 kovo 23 d. ketvirtadienis, 6:24
Reklama  |  facebook

Interjero dizaino tendencijos: kokios spalvos ir formos bus populiariausios 2023-aisiais?

2022-12-29 10:01
Akimirksniu besikeičiančios namų stiliaus tendencijos neleidžia atsipalaiduoti, todėl tik tuo besidomintys geba nepasimesti įvairių interjero dizaino akcentų ir elementų gausoje. Kas bus populiariausia kitąmet, pasakoja „MOKI VEŽI“ ekspertai.
nuotrauka
„MOKI VEŽI“ nuotr.


Minimos įmonės
Makveža, UAB
Pandemija pakoregavo prieš kelis metus vyravusias interjero dizaino ir namų stiliaus tendencijas. Jeigu anksčiau namai buvo vien tik kasdieniams asmens ar jo šeimos poreikiams patenkinti skirta erdve, pandemijos suvaržymų laikotarpiu namuose turėjo tilpti visas gyvenimas – nuo darbo ir mokslo iki poilsio.

Problemoms sveikatos srityje atslūgus, į savo vėžes sugrįžo ir iš jų ne savo noru išklydę interjero dizaino akcentai: spalvos, šviesos, formos, medžiagos ir tekstūros. „MOKI VEŽI“ ekspertai pastebi, kad pirkėjai vis dažniau ieško drąsesnių ir ryškesnių sprendimų įvairioms savo namų erdvėms atnaujinti, bei pasakoja, kokios tendencijos dominuos kitąmet.

Metų spalva – „Viva Magenta“

Prieš kelis metus nuosavo būsto įrengimo tendencijų viršuje karaliavo balta spalva, o didžiojoje dalyje interjero dizaino projektų buvo rengiami kuriant ramaus gyvenimo erdves. Tokia namų aplinka yra subtili ir minimalistinė, neiššaukianti, tačiau laikui bėgant šeimininkams gali kiek pabosti. Ją atnaujinkite ryškiomis spalvomis, pataria „MOKI VEŽI“ ekspertai.
interjeras
Apie nenumaldomą ryškių spalvų pliūpsnį kasdienybėje praneša ir „Pantone“ spalvų instituto išrinkta 2023-ųjų metų spalva – „Viva Magenta“. Tai ryški, dinamiška, žaisminga rausva spalva su violetiniais atspalviais, kurie į gyvenimą ir namus įneš džiaugsmo bei drąsos. Pastebima, kad baldų dizaineriai ir kūrėjai ateinančių metų kolekcijose nestokoja ryškių mėlynos bei žalios spalvos akcentų.

Jeigu šiemet namuose neplanuojate atlikti kardinalių interjero pokyčių, rašoma „MOKI VEŽI“ pranešime, ryškiam ir nuotaikingam gyvenimui pakaks pasirinkti ryškių spalvų interjero detales. Pavyzdžiui, rinkitės ryškius, didelio formato paveikslus, žemę siekiančias užuolaidas, įvairių tekstūrų staltieses, netradicinių formų šviestuvus ar skulptūras. Tiesa, neperkraukite namų dideliu kiekiu skirtingų interjero dekoro elementų, prioretizuokite minimalizmą ir atviras erdves, kuriose gausu natūralios šviesos.

Naujam gyvenimui prikelti ir rankų darbo daiktai

Kuo daugiau laiko praleidžiame namuose, tuo geriau pažįstame kiekvieną jų kampelį ir būste esančius daiktus. Dėl praėjusios pandemijos tiek butų, tiek privačių namų ar kotedžų savininkai pradėjo kur kas labiau vertinti ilgaamžius daiktus, rankų darbo akcentus ir atnaujintus baldus.

Prisidėdami prie šiuo metu itin populiarių tvarumo tendencijų, žmonės vis dažniau ieško prieš kelis dešimtmečius meistrų rankomis pagamintų daiktų ar turėdami laisvo laiko patys imasi gaminti medines kėdes, staliukus ar siūti. Pasak „MOKI VEŽI“ ekspertų, taip vietą šiandieniame interjere atranda žmogaus noras išreikšti savo asmenybės unikalumą ir poreikis jausti pasitenkinimą.
interjeras
Šie jausmai skatina žmones atsigręžti į senus, daugelio pamirštus daiktus, pavyzdžiui, kėdes, spintas ar stalus, bei prikelti juos naujam gyvenimui, t.y. sutaisyti ir atrestauruoti. Jeigu nenorite patys imtis darbų, o šiemet namuose tikitės sukurti išties jaukią aplinką, apsilankykite smarkiai populiarėjančiose antikvarinių baldų ir senienų parduotuvėse.

Dominuos natūralumas ir gamtos įkvėpti motyvai


„MOKI VEŽI“ ekspertų teigimu, namuose praleistas laikas taip pat paskatino visuomenę įsirengiant namus daugiau dėmesio skirti natūralioms formoms, pavyzdžiui, bangoms. Lygios ir tiesiog linijos kitąmet praras populiarumą, o kartu iš interjero dizaino katalogų dings „skraidančios“ lentynos, masyvūs medžiaginiai motyvai bei nuobodi pilka (asfalto) spalva.

Priešingai, į interjero viršūnes sugrįš natūralus akmuo bei marmuras, iš kurio pagaminti stalviršiai ar virtuvės sienelės atrodys patraukliai ir išlaikys ilgaamžiškumo egzaminą. Dar daugiau natūralumo gyvenimui mieste suteiks rudi medžio atspalviai, kurie tiek derės naujos statybos būste, tiek papildys senųjų tradicijų įkvėptą interjerą. Populiarumą įgauna ir mediniai lubų elementai.

Interjero dizaino specialistai pažymi, kad 2023-aisiais aktualumo tikrai nepraras žaliuojantys, gėlių ir augalų pilni namai. Visgi, akcentas nuo šiemet dominavusių lapuočių ir žydinčių augalų kitąmet persikels ant mažiau priežiūros reikalaujančių sukulentų ir kaktusų. 

 „MOKI VEŽI“ nuotr. 

Statybunaujienos.lt
Architektūra. Interjeras

nuotrauka
2023-03-22 07:24
Moderni architektūra, saugumas, gera garso ir šilumos izoliacija. Tai yra savybės, kurias garantuoja profilių sistema GEALAN-LINEAR®. Dar vienas svarbus jos išskirtinumas šiuolaikinėje rinkoje – suderinamumas su kitomis sistemomis, galimybė panaudoti kitų sistemų priedus, iki minimumo sumažinant ski...
nuotrauka
2023-03-22 05:27
„Geros architektūros apibrėžimas nuolat kinta. Klimato kaitos kontekste gera architektūra yra ta, kuri padeda prisitaikyti prie naujų pokyčių. Karo Ukrainoje kontekste – ta, kuri visų pirma yra saugi. Tačiau šalia kintančių savybių yra ir nekintamų bruožų. Vienas jų – estetika. Gera architektūra vis...
nuotrauka
2023-03-14 16:48
Namai – tai vieta, kur galima atsipalaiduoti ir mėgautis komfortu. Todėl jų apdaila yra vienas svarbiausių interjero dizaino aspektų, atliekančių esminį vaidmenį kuriant svajonių būstą. Jaukūs namai ne tik suteikia estetinę vertę gyvenamajai erdvei, bet ir teigiamai veikia nuotaiką, emocinę būseną.
nuotrauka
2023-03-14 16:32
Vonios kambarys – patalpa, į kurią užsukama kasdien. Ir čia, tikina interjero dizainerė Deimantė Uleckytė, turėtų karaliauti gerai iš anksto apgalvota apšvietimo sistema. Nuo ko pradėti jos kūrimo procesą? Kokius šiuolaikiškus šviesos sprendimus įkurdinti vonios kambaryje, kad jis būtų patogus bei j...
nuotrauka
2023-03-10 14:16
Ekspertai sako, kad jau visai netrukus didžioji dalis pasaulio gyventojų įsikurs miestuose, kuriems prireiks dar labiau augti ir plėstis. Tačiau apie tai kalbantis architektas Algirdas Kaušpėdas pastebi – Lietuvai toks iššūkis kol kas neaktualus, kadangi iš mūsų šalies pastaruoju metu išvyko daug žm...
nuotrauka
2023-03-08 05:16
Vilniaus savivaldybė skelbia Žirmūnų irklavimo bazės architektūrinės idėjos konkursą. Konkurso dalyvių pateiktos projektinės idėjos bus vertinamos techniniu, meniniu ir ekonominiu požiūriu.
nuotrauka
2023-03-02 13:32
Architektūroje meninė kokybė būtina. Tačiau kokią – meniškai vertingą ar socialiai atsakingą architektūrą pasirinkti? Kokios vertybės dabar svarbiausios ir kaip architektūrą vertinti stebint ne eksperto akimi? Šiuo metu vyksta Nacionalinių architektūros apdovanojimų paraiškų teikimui, šia proga eksp...
nuotrauka
2023-03-01 05:34
Vilnius – dinamiškas miestas, kuris nuolat plečiasi ir keičiasi. Per kelis pastaruosius metus vilniečiai iš naujo atrado Naujamiesčio ir Paupio privalumus. Anot ekspertų, pastebimai įsibėgėja ir kelių kitų Vilniaus rajonų, kurių potencialas nebuvo iki galo išnaudotas, transformacijos. Pagrindinis po...
nuotrauka
2023-02-23 09:08
Lietuvos architektų rūmų (Rūmų) Profesinės etikos taryba (PET) išnagrinėjo arch. Rimo Grigo skundą dėl arch. Kęstučio Bakanausko ir arch. Dalios Kriaučiūnienės galimai padarytų profesinės etikos pažeidimų.
nuotrauka
2023-02-22 11:02
2025 m. pradžioje pirmieji keleiviai išvyks iš naujojo terminalo Vilniaus oro uoste, o pats objektas neabejotinai taps vienu iš svarbiausių projektų Lietuvos oro uostų istorijoje. Šio terminalo architektas Artūras Asauskas teigia, kad pastatas spręs senuosiuose terminaluose esančias problemas ir tie...
nuotrauka
2023-02-20 12:37
Vyriausybės posėdyje dvylikai kūrėjų už nuopelnus Lietuvos kultūrai ir menui paskirtos Vyriausybės kultūros ir meno premijos. Viena iš jų – garsiam architektui, pedagogui prof. Gintarui Čaikauskui.
nuotrauka
2023-02-15 14:59
Paviešinti bendrovės „Darnu Group“ planuojamo naujo prestižinio kvartalo šalia Neries upės ir Karoliniškių draustinio projektiniai pasiūlymai bei pirmosios vizualizacijos. Planuojama, kad 8,3 ha teritorijoje bus pastatyta apie 680 butų, įrengta apie 900 kv. m ploto komercinių patalpų, sukurtos kokyb...
nuotrauka
2023-02-15 06:30
Dušo patirtis stilingai: dieną pradėkite atgaivinančiu maloniu dušu ryte, o dienos stresą nuplaukite švelnia dušo srove vakare.
nuotrauka
2023-02-14 14:30
Sostinės Naujamiestyje buvusio siuvimo fabriko „Lelija“ kompleksas visiškai pasikeis. Vystytojas planuoja sutvarkyti 2,1 ha teritoriją, dalį pastatų rekonstruoti ir juose įrengti administracines patalpas, dalį nugriauti ir įrengti viešąsias erdves.
nuotrauka
2023-02-11 05:34
Švarus vanduo yra vienas iš svarbiausių išteklių žemėje. Keisdami savo įpročius ir mažindami kasdienį jo suvartojimą, galime ne tik sutaupyti pinigų, bet ir labiau tausoti aplinką. Pirmenybę teikdami dušui o ne voniai, galime sutaupyti iki 3 kartų daugiau vandens.
nuotrauka
2023-02-09 05:09
Sostinės Pilaitėje, prie naujai pastatytos Šv. Juozapo bažnyčios ir tik pernai duris atvėrusios Pilaitės gimnazijos, planuojama įrengti naują viešąją erdvę. Ji bus atvira visiems – skvere galės ilsėtis, susitikti ir organizuoti renginius parapijiečiai ir aplink gyvenantys pilaitiškiai.
nuotrauka
2023-02-09 05:03
Jau galima teikti paraiškas Nacionaliniams architektūros apdovanojimams (NAA), kurie įvyks liepos 1-ąją. Architektai ir urbanistai gali pretenduoti į devynias apdovanojimų kategorijas ir didįjį prizą, kuriuo bus apdovanotas geriausias kūrinys, išrinktas iš visų kategorijų nugalėtojų. NAA organizuoja...
nuotrauka
2023-02-08 10:36
Dabartinė daugiabučių atnaujinimo programa iš esmės buvo skirta stambiaplokščių daugiabučių sovietinės statybos namų atitvarų šiluminės varžos pagerinimui ir niekaip nesprendžia pagrindinių sovietmečiu statytų rajonų problemų. Tokią nuomonę socialiniuose tinkluose išsakė Vilniaus m. savialdybės vyri...
nuotrauka
2023-02-01 10:00
Norint geriau suprasti žmones ir jų gyvenimą skirtingais laikmečiais, nebūtina skaityti istorines knygas ar žiūrėti dokumentiką, tam gali užtekti ir lėtai pasivaikščioti miestų gatvėmis, pakelti akis ir gerai įsižiūrėti į namų fasadus. Pasak Kauno Technologijos Universiteto Statybos ir architektūros...
nuotrauka
2023-01-31 06:33
Esamos degalinės Nidoje teritorijoje planuojama teikti naujas paslaugas – įgyvendinus čia esančių pastatų rekonstrukciją numatoma įkurti savitarnos plovyklą, o padidinus prekybos patalpų tūrį – sudaryti galimybes prekybos centro veiklai.

Statybunaujienos.lt » Architektūra. Interjeras