2023 gruodžio 9 d. šeštadienis, 0:19
Reklama  |  facebook

Inžinerinės sistemos. Ko reikia, kad geri sumanymai veiktų ir būtų plačiai naudojami

2022-04-19 09:22
Žmogus – itin gerai prisitaikanti būtybė. Statybos, energetikos ar susijusių sektorių atveju tai reiškia gebėjimą sukurti ir naudoti technologijas, kurios įveikia ribojimus arba kuria pridėtinių verčių
nuotrauka
„Energia futura“ nuotr.


Minimos įmonės
LITEXPO Lietuvos parodų ir kongresų centras, UAB
Elinta Charge, UAB
Termoinžinerija, UAB
Energia futura, UAB

Jau rytoj, balandžio 20 d., Lietuvos parodų ir kongresų centre LITEXPO prasideda keturias dienas truksianti paroda: didžiausia Baltijos šalyse statybų verslo paroda RESTA ir susijusi paroda „Baldai ir dizaino sprendimai 2022“.

Taikios 21-ojo amžiaus technologijos nekovoja su gamta, neskelbia karų stichijoms. Šio šimtmečio protai siekia minusus paversti pliusais, o ribojimus – galimybėmis. Parodoje RESTA bus pristatomi inžineriniai sprendimai, kurie leis parodyti, kaip procesus galima valdyti greičiau, efektyviau bei mažiausiomis sąnaudomis.

Technologijos, kurios naudojamos ne tik namų ūkiuose, bet ir kosmose

Pastaruosius keletą metų viena populiariausių temų yra saulės energetika: kuo labiau ir intensyviau naudojamas šis atsinaujinantis išteklius, tuo daugiau gimsta galimybių ir klausimų. Įmonės „Energia futura“ direktorius Kęstutis Slavinskas akcentuoja ne saulės energijos naudą ir pranašumus, o 1,5 tūkst. sumontuotų saulės elektrinių patirtį ir rastus geriausius sprendimus, kurie vartotojui pagreitins jos atsipirkimo laiką.

energia futura„Energia futura“ nuotr.

„Ši paroda mums yra pirmoji, todėl jai gerai pasiruošėme: ateiname su 60 metų patirtį turinčia saulės elektrinių modulių gamintoja SHARP, kurios technologijos naudojamos ne tik namų ūkiuose – jų pagaminti saulės elektrinių komponentai skrieja aplink žemę kartu su palydovais. Jeigu jie patikėjo mumis, patikėsite ir jūs“, – sako K. Slavinskas.

Pasak jo, daugeliui saulės elektrinės vis dar atrodo kaip ateities dalykas, nors jos jau įžengė į mūsų kasdienybę. Ir žmonės tai kuo geriausiai suvokia. To įrodymas – rekordus mušantys paraiškų kiekiai valstybei paskelbus kvietimus kreiptis dėl paramos įsirengiant saulės elektrines. Energetikos ministerija vien šiemet skyrė daugiau nei 48 mln. eurų fizinių asmenų saulės elektrinėms. Numatoma, kad per artimiausius metus nuosavų saulės elektrinių kiekis Lietuvoje išaugs dvigubai.

„Mes turime ką pasiūlyti ne tik privatiems asmenims, bet ir verslams“, – sako K. Slavinskas, akcentuodamas, kad svarbu ne tik sutaupyti, bet ir pasidomėti būdais, kaip būti kuo mažiau priklausomiems nuo svyruojančių kainų.

Kaip sumokėti už automobilio įkrovimą bekontakte bankine kortele

Švari energija neatsiejamai susijusi su transportu: gatvėse daugėja elektromobilių, o šio proceso sėkmę ir spartą itin lemia infrastruktūra.

elinta charge„Elinta Charge“

„Net ir plečiant įkrovimo tinklą, vis dažniau kyla klausimas – ar patogu tuo naudotis. Parodoje RESTA pristatysime viešo įkrovimo stotelių rinkoje retai sutinkamą sprendimą – už įkrovimą mokėjimą bekontakte bankine kortele. Kol kas tas mokėjimas ne visada buvo paprastas: reikia atsisiųsti programėlę, susikurti anketą, pridėti mokėjimo informaciją ir tik tuomet pradėti įkrovimą, – esmines detales dėlioja įmonės „Elinta Charge“ direktorius Ignas Mikutis. – Mokėjimą bekontakte kortele mėgstu palyginti su šokolado pirkimu iš maisto automato (vending machine), kai užtenka įmesti monetą arba tiesiog priliesti bekontakte kortele ir iškrenta saldumynas. Jei perkant šokoladą reikėtų padaryti 4–5 žingsnius, veikiausiai eitumėt į parduotuvę.“

Išmanumas, I. Mikučio pastebėjimu, turėtų tapti neatsiejamas nuo įkrovimo stotelių, todėl „Elinta Charge“ parodoje pristatys pagrindines tokio įkrovimo funkcijas.

„Nors išmanių funkcijų stotelės turi daug, bet aktualiausia yra efektyvus turimos galios panaudojimas. Mūsų stotelės galią galima balansuoti net 3 lygiais: pastato lygiu (dinaminis apkrovos valdymas DLM), tarp stotelių (power balancing) ir elektros tinklo lygiu, – sako įmonės vadovas. – Visiems svarbu efektyviai išnaudoti turimą energiją ir išvengti papildomų, dažnai nebūtinų, sąnaudų įvado galios didinimui.“

Kalbėdamas apie milžiniškai augančius elektros energijos poreikius, I. Mikutis atkreipia dėmesį, kad įkrovimo stotelės yra išmanūs Internet-of-Things įrenginiai, turintys elektros galios balansavimo funkcijas: tai leidžia paskirstyti energiją tarp pastato ir įkrovimo infrastruktūros, taip pat išmaniai balansuoti tarp stotelių net ir skirstomojo tinklo lygiu. Nors pastarajam Lietuvos elektros tinklai dar tik ruošiasi, bet įmonė jau yra pasirengusi įgalinti skirstomojo tinklo operatorių naudotis ir šia funkcija, kai tik to prireiks.

Kaip dirbti trumpiau, paprasčiau ir pasiekti aukščiausią kokybę

Inžinerinių sistemų montuotojai žino: jų darbo kokybę ir spartą lemia ne tiek profesionalumas, kiek naudojami gaminiai, o ypač – efektyvios sistemos. Specialistai domisi sistemomis ir technologijomis, kurios taupo statybos sąnaudas, yra lengvai įrengiamos, o jų kokybė atitinka tik aukščiausius reikalavimus.

termoinžinerija

„Termoinžinerijos“ nuotr. 

Vokietijos įmonė „Hauff-Technik“, kurios oficialus atstovas Lietuvoje yra įmonė „Termoinžinerija“, gamina kabelių, vamzdynų ir kitų pastato įvadų sandarinimo sistemas, kurios kompleksiškai sprendžia statinių sandarumą, saugodamos nuo vandens, dujų, purvo ir kenkėjų prasiskverbimo.

„Visiškai sukomplektuotos sistemos leidžia dirbti patogiau, paprasčiau ir greičiau. Tačiau tai – tik viena medalio pusė. Labai svarbu, kad sudėtines šių sistemų dalis galima keisti pagal individualius užsakymus, skirtingus projektus, pasikeitus situacijai ar poreikiams, netgi ir statybos metu, – apie montavimo ypatybes kalba įmonės „Termoinžinerija“ direktorius Tadas Valkiūnas. – „Hauff-Technik“ sistemos – išskirtinės: bet kada – statybų metu, pradėjus eksploatuoti ar po 20 metų, – pasikeitus sprendiniams atskiras sistemos dalis galima pakeisti naujomis, neardant pačių konstrukcijų. Tokia technologija, pagal kurią kuriamos sistemos, reiškia ypač didelį darbo našumą, sistemų tvarumą ir dar daugiau lankstumo keičiant sprendinius.“

Vokiečių gamintojas kuria sprendimus, kurie žymiai ir netgi kartais mažina darbo sąnaudas. Statybos sektoriuje, ypač kalbant apie didelius energetikos, pramonės ar infrastruktūros objektus, tai reiškia didelius darbo laiko sutaupymus. Darbo rinkoje trūksta aukštos kvalifikacijos, kompetentingų specialistų, tačiau lengvai įrengiamos efektyvios sistemos padeda kompensuoti šį poreikį. Kaip specialistams ar montavimo įmonėms gauti didžiausios naudos iš to, ką siūlo gamintojai, parodoje konsultuos „Termoinžinerija“ įmonės atstovai kartu su specialiai į šią parodą iš Vokietijos atvykstančiu „Hauff-Technik“ Europos pardavimų direktoriumi.

Statybunaujienos.lt
Žymės  Resta 2022RESTA

nuotrauka
2023-05-30 13:31
Didžiausiai Baltijos šalyse tarptautinei statybų verslo parodai „Resta“ suteiktas Pasaulinės parodų industrijos asociacijos UFI sertifikatas. Lietuvos parodų ir kongresų centro LITEXPO teigimu, ši paroda yra vienintelė Baltijos šalyse, pelniusi tokį įvertinimą.
nuotrauka
2023-05-03 08:49
Jau penktą kartą Lietuvos parodų ir kongresų centre LITEXPO vykstančios tarptautinės statybų verslo parodos RESTA metu buvo įvardintos įspūdingiausios ekspozicijos. Konkurso „Įspūdingiausios RESTA ekspozicijos“ vertinimo komisija analizavo, kodėl vienoms įmonėms pavyksta būti matomoms, išskirtinėms,...
nuotrauka
2023-04-28 09:26
Jau penktą kartą įvyko konkursas „Įspūdingiausios parodos ekspozicijos“. Jungtinės RESTA ir BALDAI IR DIZAINO SPRENDIMAI 2023 parodos išrinktos įspūdingiausios ekspozicijos, įvardinti jų autoriai.
nuotrauka
2023-04-27 18:59
Ketvirtadienį, balandžio 27 d., LITEXPO atidaryta 3 dienas truksianti didžiausia Baltijos šalyse tarptautinė statybų verslo paroda „Resta 2023". Daugiausia dėmesio joje skiriama energiniam statinių tvarumui, skaitmeninei statybai, profesiniam orientavimui, darniam miestų vystymui ir Ukrainos atstaty...
nuotrauka
2023-04-18 10:43
Išmanių namų ekspertai šių metų tarptautinės statybų verslo parodos RESTA lankytojus balandžio 27–29 d. pasitiks pristatydami tvariam ir komfortiškam gyvenimui sukurtus gaminius. Estetiškų elektros instaliacijos prietaisų ir išmaniųjų sistemų gamintojo JUNG stende didžiausio dėmesio tikimasi naujos ...
nuotrauka
2023-02-03 07:30,      papildyta 2023-04-18 06:50, Komisijos nariai
Tarptautinės statybų verslo parodos RESTA metu jau penktą kartą įvyks konkursas „Įspūdingiausios RESTA ekspozicijos“ (ĮRE). Konkurso metu bus apdovanotos 5 įspūdingiausias ekspozicijas parengusios bendrovės bei architektai/projektuotojai, įrengę nugalėtojų ekspozicijas.
nuotrauka
2022-04-28 07:10
Paroda paprastai suvokiama kaip renginys, kurio metu lankytojams pristatomi eksponatai, sprendimai, veikla. Ir todėl svarbūs du klausimai: ką pristatyti ir kaip tai padaryti.
nuotrauka
2022-04-22 14:24
Medienos vilnos plokštės „Cewood“ Lietuvoje dar itin naujas produktas. Tuo tarpu Latvijoje, namų rinkoje, šis produktas naudojamas labai plačiai: nuo lubų apdailos privačiuose namuose iki daugelio mokyklų, verslo pastatų, kitų objektų atnaujinimo ir statybos projektų.
nuotrauka
2022-04-22 13:27
Mes gaminame priešgaisrinius produktus, kurie skirti pasyviai gaisrinei saugai. Rinkai pristatome įvairius sertifikuotus sprendimus: dūmų šalinimo kanalus, ugniai atsparius ortakius, plieninių ir medinių konstrukcijų apsaugą – tai labai platus spektras sprendimų, dalį kurių su partneriais (UAB FOGO)...
nuotrauka
2022-04-22 11:30
RESTOJE pristatome dvi temas, kurios būdingos mūsų įmonei: išmaniosios technologijos ir dizainas. Parodos lankytojams pristatome naujas išmaniųjų namų sistemas, naujus lietimui jautrius ekranus, šiek tiek pigesnes naujas sistemas valdyti išmanius namus ir kaip visada – naujo dizaino, spalvų jungikli...
nuotrauka
2022-04-20 18:06
Šiemet jau ketvirtą kartą įvyko konkursas „Įspūdingiausios parodos ekspozicijos“. Pamatykite nugalėtojų ekspozicijas.
nuotrauka
2022-04-20 16:54
Šiandien, balandžio 20 d. Lietuvos parodų ir kongresų centre LITEXPO prasidėjo 4 dienas truksianti tarptautinė statybos ir remonto paroda RESTA, kuri šiemet vyksta kartu su paroda „Baldai ir dizaino sprendimai“.
nuotrauka
2022-04-19 10:52
Jau balandžio 22 d. apie statybų sektoriaus skaitmenizaciją, statybos leidimų išdavimo spartinimą ir reikalingus pokyčius sektoriuje bus diskutuojama jau 11-us metus iš eilės vykstančiame didžiausiame skaitmeninės statybos tematikos renginyje Lietuvoje – tarptautinėje konferencijoje „Skaitmeninė sta...
nuotrauka
2022-04-15 07:48
Po dviejų metų pertraukos „Layher Baltic“ ir Baltijos pastolininkų asociacija BSA rengia antrąjį pastolininkų čempionatą. Dalyvauti jame rengiasi komandos ne tik iš Lietuvos, bet ir iš Suomijos, Švedijos, Norvegijos.
nuotrauka
2022-04-14 07:37
Kaip susikurti, įsirengti ir apstatyti namus? Kaip tai padaryti meniškai? Kokius baldus rinktis? Kaip estetiką suderinti su patogumu? Tai kiekvieno naujakurio klausimai, kurie neapleidžia ir sugalvojusių atnaujinti būstą.
nuotrauka
2022-04-05 13:26
Gyvai grįžtančioje parodoje RESTA įmonės pristatys ne tik naują požiūrį į tradicinius, įprastus dalykus, bet ir suteiks galimybę gyvai pamatyti tai, ko pasaulyje yra vos kelios dešimtys.
nuotrauka
2022-03-17 15:37
Balandžio 20–23 d. Lietuvos parodų ir kongresų centre LITEXPO vyks didžiausia Baltijos šalyse statybų verslo paroda RESTA. Kartu vyks ir paroda „Baldai ir dizaino sprendimai 2022“.
nuotrauka
2022-03-02 13:45,      papildyta 2022-04-14 06:00, Patikslinta informacija
Tarptautinės statybos ir remonto parodos RESTA metu jau ketvirtą kartą įvyks konkursas „Įspūdingiausios RESTOS ekspozicijos“ (ĮRE). Konkurso metu bus apdovanotos 5 įspūdingiausias ekspozicijas parengusios bendrovės bei architektai/projektuotojai, įrengę nugalėtojų ekspozicijas.
nuotrauka
2020-06-02 10:01,      papildyta 2020-10-02 15:00, Papildyta pranešimų vaizdo įrašais
Kaip atsitiko, kad viena pagrindinių ekonomikos sričių – statybos, dažnai linksniuojama kaip efektyvumo stokojančių industrijos šakų?
nuotrauka
2020-06-01 10:09
Dėl šiuolaikinių technologijų, net ir karantino metu atsiradę apribojimai nėra kliūtis, norintiems ir toliau sėkmingai organizuoti renginius. Vienas tokių pavyzdžių – Lietuvos parodų ir kongresų centro „Litexpo“ organizuojama statybų paroda „Resta 2020“, kuri šiais metais dalyvius ir lankytojus pasi...

Statybunaujienos.lt » RESTA