2024 gegužės 20 d. pirmadienis, 21:24
Reklama  |  facebook

Inžinerinės sistemos. Ko reikia, kad geri sumanymai veiktų ir būtų plačiai naudojami

2022-04-19 09:22
Žmogus – itin gerai prisitaikanti būtybė. Statybos, energetikos ar susijusių sektorių atveju tai reiškia gebėjimą sukurti ir naudoti technologijas, kurios įveikia ribojimus arba kuria pridėtinių verčių
nuotrauka
„Energia futura“ nuotr.


Minimos įmonės
LITEXPO Lietuvos parodų ir kongresų centras, UAB
Elinta Charge, UAB
Termoinžinerija, UAB
Energia futura, UAB

Jau rytoj, balandžio 20 d., Lietuvos parodų ir kongresų centre LITEXPO prasideda keturias dienas truksianti paroda: didžiausia Baltijos šalyse statybų verslo paroda RESTA ir susijusi paroda „Baldai ir dizaino sprendimai 2022“.

Taikios 21-ojo amžiaus technologijos nekovoja su gamta, neskelbia karų stichijoms. Šio šimtmečio protai siekia minusus paversti pliusais, o ribojimus – galimybėmis. Parodoje RESTA bus pristatomi inžineriniai sprendimai, kurie leis parodyti, kaip procesus galima valdyti greičiau, efektyviau bei mažiausiomis sąnaudomis.

Technologijos, kurios naudojamos ne tik namų ūkiuose, bet ir kosmose

Pastaruosius keletą metų viena populiariausių temų yra saulės energetika: kuo labiau ir intensyviau naudojamas šis atsinaujinantis išteklius, tuo daugiau gimsta galimybių ir klausimų. Įmonės „Energia futura“ direktorius Kęstutis Slavinskas akcentuoja ne saulės energijos naudą ir pranašumus, o 1,5 tūkst. sumontuotų saulės elektrinių patirtį ir rastus geriausius sprendimus, kurie vartotojui pagreitins jos atsipirkimo laiką.

energia futura„Energia futura“ nuotr.

„Ši paroda mums yra pirmoji, todėl jai gerai pasiruošėme: ateiname su 60 metų patirtį turinčia saulės elektrinių modulių gamintoja SHARP, kurios technologijos naudojamos ne tik namų ūkiuose – jų pagaminti saulės elektrinių komponentai skrieja aplink žemę kartu su palydovais. Jeigu jie patikėjo mumis, patikėsite ir jūs“, – sako K. Slavinskas.

Pasak jo, daugeliui saulės elektrinės vis dar atrodo kaip ateities dalykas, nors jos jau įžengė į mūsų kasdienybę. Ir žmonės tai kuo geriausiai suvokia. To įrodymas – rekordus mušantys paraiškų kiekiai valstybei paskelbus kvietimus kreiptis dėl paramos įsirengiant saulės elektrines. Energetikos ministerija vien šiemet skyrė daugiau nei 48 mln. eurų fizinių asmenų saulės elektrinėms. Numatoma, kad per artimiausius metus nuosavų saulės elektrinių kiekis Lietuvoje išaugs dvigubai.

„Mes turime ką pasiūlyti ne tik privatiems asmenims, bet ir verslams“, – sako K. Slavinskas, akcentuodamas, kad svarbu ne tik sutaupyti, bet ir pasidomėti būdais, kaip būti kuo mažiau priklausomiems nuo svyruojančių kainų.

Kaip sumokėti už automobilio įkrovimą bekontakte bankine kortele

Švari energija neatsiejamai susijusi su transportu: gatvėse daugėja elektromobilių, o šio proceso sėkmę ir spartą itin lemia infrastruktūra.

elinta charge„Elinta Charge“

„Net ir plečiant įkrovimo tinklą, vis dažniau kyla klausimas – ar patogu tuo naudotis. Parodoje RESTA pristatysime viešo įkrovimo stotelių rinkoje retai sutinkamą sprendimą – už įkrovimą mokėjimą bekontakte bankine kortele. Kol kas tas mokėjimas ne visada buvo paprastas: reikia atsisiųsti programėlę, susikurti anketą, pridėti mokėjimo informaciją ir tik tuomet pradėti įkrovimą, – esmines detales dėlioja įmonės „Elinta Charge“ direktorius Ignas Mikutis. – Mokėjimą bekontakte kortele mėgstu palyginti su šokolado pirkimu iš maisto automato (vending machine), kai užtenka įmesti monetą arba tiesiog priliesti bekontakte kortele ir iškrenta saldumynas. Jei perkant šokoladą reikėtų padaryti 4–5 žingsnius, veikiausiai eitumėt į parduotuvę.“

Išmanumas, I. Mikučio pastebėjimu, turėtų tapti neatsiejamas nuo įkrovimo stotelių, todėl „Elinta Charge“ parodoje pristatys pagrindines tokio įkrovimo funkcijas.

„Nors išmanių funkcijų stotelės turi daug, bet aktualiausia yra efektyvus turimos galios panaudojimas. Mūsų stotelės galią galima balansuoti net 3 lygiais: pastato lygiu (dinaminis apkrovos valdymas DLM), tarp stotelių (power balancing) ir elektros tinklo lygiu, – sako įmonės vadovas. – Visiems svarbu efektyviai išnaudoti turimą energiją ir išvengti papildomų, dažnai nebūtinų, sąnaudų įvado galios didinimui.“

Kalbėdamas apie milžiniškai augančius elektros energijos poreikius, I. Mikutis atkreipia dėmesį, kad įkrovimo stotelės yra išmanūs Internet-of-Things įrenginiai, turintys elektros galios balansavimo funkcijas: tai leidžia paskirstyti energiją tarp pastato ir įkrovimo infrastruktūros, taip pat išmaniai balansuoti tarp stotelių net ir skirstomojo tinklo lygiu. Nors pastarajam Lietuvos elektros tinklai dar tik ruošiasi, bet įmonė jau yra pasirengusi įgalinti skirstomojo tinklo operatorių naudotis ir šia funkcija, kai tik to prireiks.

Kaip dirbti trumpiau, paprasčiau ir pasiekti aukščiausią kokybę

Inžinerinių sistemų montuotojai žino: jų darbo kokybę ir spartą lemia ne tiek profesionalumas, kiek naudojami gaminiai, o ypač – efektyvios sistemos. Specialistai domisi sistemomis ir technologijomis, kurios taupo statybos sąnaudas, yra lengvai įrengiamos, o jų kokybė atitinka tik aukščiausius reikalavimus.

termoinžinerija

„Termoinžinerijos“ nuotr. 

Vokietijos įmonė „Hauff-Technik“, kurios oficialus atstovas Lietuvoje yra įmonė „Termoinžinerija“, gamina kabelių, vamzdynų ir kitų pastato įvadų sandarinimo sistemas, kurios kompleksiškai sprendžia statinių sandarumą, saugodamos nuo vandens, dujų, purvo ir kenkėjų prasiskverbimo.

„Visiškai sukomplektuotos sistemos leidžia dirbti patogiau, paprasčiau ir greičiau. Tačiau tai – tik viena medalio pusė. Labai svarbu, kad sudėtines šių sistemų dalis galima keisti pagal individualius užsakymus, skirtingus projektus, pasikeitus situacijai ar poreikiams, netgi ir statybos metu, – apie montavimo ypatybes kalba įmonės „Termoinžinerija“ direktorius Tadas Valkiūnas. – „Hauff-Technik“ sistemos – išskirtinės: bet kada – statybų metu, pradėjus eksploatuoti ar po 20 metų, – pasikeitus sprendiniams atskiras sistemos dalis galima pakeisti naujomis, neardant pačių konstrukcijų. Tokia technologija, pagal kurią kuriamos sistemos, reiškia ypač didelį darbo našumą, sistemų tvarumą ir dar daugiau lankstumo keičiant sprendinius.“

Vokiečių gamintojas kuria sprendimus, kurie žymiai ir netgi kartais mažina darbo sąnaudas. Statybos sektoriuje, ypač kalbant apie didelius energetikos, pramonės ar infrastruktūros objektus, tai reiškia didelius darbo laiko sutaupymus. Darbo rinkoje trūksta aukštos kvalifikacijos, kompetentingų specialistų, tačiau lengvai įrengiamos efektyvios sistemos padeda kompensuoti šį poreikį. Kaip specialistams ar montavimo įmonėms gauti didžiausios naudos iš to, ką siūlo gamintojai, parodoje konsultuos „Termoinžinerija“ įmonės atstovai kartu su specialiai į šią parodą iš Vokietijos atvykstančiu „Hauff-Technik“ Europos pardavimų direktoriumi.

Statybunaujienos.lt
Žymės  Resta 2022RESTA

nuotrauka
2024-05-06 13:00
Į parodą atvežėte gerą gaminį, norėjote pristatyti įdomią naujovę, bet prie ekspozicijos priėjo vos vienas kitas žmogus. Priešais įsikūrusioje ekspozicijoje nebuvo nieko naujo, bet žmonės nuolat prie jos būriavosi. Kaip įminti buvimo parodos dalyviu mįslę, kad išleisti pinigai sugrįžtų padidėjusiu ž...
nuotrauka
2024-04-30 12:15
„OmnispowerEurope“ drauge su partneriais sukūrė unikalią bateriją, galinčią dirbti ir aukštoje, ir žemoje temperatūroje bei užtikrinti didžiausią įrenginio našumą. Ji ne tik dirba 24x7 režimu, kad maksimaliai sumažintų sąnaudas ir generuotų didžiausias vertes, bet ir yra besimokanti baterija. Ji nuo...
nuotrauka
2024-04-29 16:39
Balandžio 26 d. didžiausiame skaitmeninės statybos forume Lietuvoje – tarptautinėje konferencijoje „Skaitmeninė statyba 2024. Vilnius" – paskelbti ir apdovanoti geriausi praėjusiais metais Lietuvos įmonių įgyvendinti skaitmeninės statybos projektai.
nuotrauka
2024-04-26 16:47
Tarptautinėje statybų verslo parodoje „RESTA 2024" buvo diskutuojama ir apie tai, ar duomenys apie pastato techninę eksploataciją yra svarbūs ir ar jie padidina pastato vertę.
nuotrauka
2024-04-26 10:20
Tarptautinės statybos verslo parodos RESTA metu jau šeštą kartą įvyko konkursas „Įspūdingiausios RESTA ekspozicijos“ (ĮRE). Konkurso metu apdovanotos 5 įspūdingiausias ekspozicijas parengusios bendrovės bei architektai/projektuotojai, įrengę nugalėtojų ekspozicijas.
nuotrauka
2024-04-26 10:08
Įsitikinti, kaip įvairiai interjerą mato ir kokias emocijas juo gali perteikti skirtingi žmonės, galima užsukus į LITEXPO parodos „Baldai ir dizaino sprendimai" garsių nuomonės formuotojų erdvę. Joje dizaineris Robertas Kalinkinas, menininkė Monika Dirsytė ir tinklaraščio susitvarkyk.lt autorė Toma ...
nuotrauka
2024-04-26 06:16
Protingų namų ekspertai iš „JUNG Vilnius" 2024 metų tarptautinės statybų verslo parodos „RESTA" lankytojams demonstruoja, jog namai gali tapti dinamiška aplinka, kuri su mumis sąveikauja, supranta mūsų poreikius ir padeda gyventi patogesnį gyvenimą. Šią naujos kartos namų evoliuciją, kartu su kitomi...
nuotrauka
2024-04-26 06:10
Daugiabučių atnaujinimo klausimas tampa vis aktualesnis – Vyriausybės programoje iškelto tikslo kasmet renovuoti po 1000 daugiabučių pasiekti kol kas nepavyksta. Aplinkos ministras Simonas Gentvilas mano, kad pastatų atnaujinimas skydais leistų pamatyti 3 kartus greitesnį renovacijos procesą ir suta...
nuotrauka
2024-04-25 07:10
Balandžio 25 d. „LITEXPO“ vyksiančioje parodoje „RESTA 2024“ Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA) organizuoja konferenciją „Pastatų renovacija skydais Lietuvoje: iššūkiai ir perspektyvos“. Konferencijoje išskirtinis dėmesys bus skiriamas efektyviems senų daugiabučių modernizavimo sprendimams. L...
nuotrauka
2024-04-23 07:10
Tarptautinės statybos verslo parodos RESTA metu jau šeštą kartą įvyks konkursas „Įspūdingiausios RESTA ekspozicijos“ (ĮRE). Konkurso metu bus apdovanotos 5 įspūdingiausias ekspozicijas parengusios bendrovės bei architektai/projektuotojai, įrengę nugalėtojų ekspozicijas.
nuotrauka
2024-04-10 14:13
Paskutinį balandžio savaitgalį, 25-27 d., LITEXPO parodų ir kongresų centras, kaip ir kasmet, vėl pakvies į svarbiausią šalyje statybų sektoriaus temoms dedikuotą parodą – „Resta 2024“. Pirmą kartą surengta dar 1994-aisiais, „Resta“ per 30 metų ženkliai išaugo, sustiprėjo ir dabar yra vienintelė spe...
nuotrauka
2024-02-07 15:06
Pandemija parodų verslui tapo tikrai egzistencine grėsme. Jos laikotarpiu LITEXPO pajamos smuko net penkis kartus. Panašią statistiką fiksavo ir parodų organizatoriai užsienyje. Pesimistiškesni analitikai netgi prognozavo, kad sektorius išgyvena negrįžtamus pokyčius ir patyrė neatitaisomą žalą. Vis ...
nuotrauka
2023-05-30 13:31
Didžiausiai Baltijos šalyse tarptautinei statybų verslo parodai „Resta“ suteiktas Pasaulinės parodų industrijos asociacijos UFI sertifikatas. Lietuvos parodų ir kongresų centro LITEXPO teigimu, ši paroda yra vienintelė Baltijos šalyse, pelniusi tokį įvertinimą.
nuotrauka
2023-05-03 08:49
Jau penktą kartą Lietuvos parodų ir kongresų centre LITEXPO vykstančios tarptautinės statybų verslo parodos RESTA metu buvo įvardintos įspūdingiausios ekspozicijos. Konkurso „Įspūdingiausios RESTA ekspozicijos“ vertinimo komisija analizavo, kodėl vienoms įmonėms pavyksta būti matomoms, išskirtinėms,...
nuotrauka
2023-04-28 09:26
Jau penktą kartą įvyko konkursas „Įspūdingiausios parodos ekspozicijos“. Jungtinės RESTA ir BALDAI IR DIZAINO SPRENDIMAI 2023 parodos išrinktos įspūdingiausios ekspozicijos, įvardinti jų autoriai.
nuotrauka
2023-04-27 18:59
Ketvirtadienį, balandžio 27 d., LITEXPO atidaryta 3 dienas truksianti didžiausia Baltijos šalyse tarptautinė statybų verslo paroda „Resta 2023". Daugiausia dėmesio joje skiriama energiniam statinių tvarumui, skaitmeninei statybai, profesiniam orientavimui, darniam miestų vystymui ir Ukrainos atstaty...
nuotrauka
2023-04-18 10:43
Išmanių namų ekspertai šių metų tarptautinės statybų verslo parodos RESTA lankytojus balandžio 27–29 d. pasitiks pristatydami tvariam ir komfortiškam gyvenimui sukurtus gaminius. Estetiškų elektros instaliacijos prietaisų ir išmaniųjų sistemų gamintojo JUNG stende didžiausio dėmesio tikimasi naujos ...
nuotrauka
2023-02-03 07:30,      papildyta 2023-04-18 06:50, Komisijos nariai
Tarptautinės statybų verslo parodos RESTA metu jau penktą kartą įvyks konkursas „Įspūdingiausios RESTA ekspozicijos“ (ĮRE). Konkurso metu bus apdovanotos 5 įspūdingiausias ekspozicijas parengusios bendrovės bei architektai/projektuotojai, įrengę nugalėtojų ekspozicijas.
nuotrauka
2022-04-28 07:10
Paroda paprastai suvokiama kaip renginys, kurio metu lankytojams pristatomi eksponatai, sprendimai, veikla. Ir todėl svarbūs du klausimai: ką pristatyti ir kaip tai padaryti.
nuotrauka
2022-04-22 14:24
Medienos vilnos plokštės „Cewood“ Lietuvoje dar itin naujas produktas. Tuo tarpu Latvijoje, namų rinkoje, šis produktas naudojamas labai plačiai: nuo lubų apdailos privačiuose namuose iki daugelio mokyklų, verslo pastatų, kitų objektų atnaujinimo ir statybos projektų.

Statybunaujienos.lt » RESTA