Įrengė išmanų butą sostinės Naujamiestyje
Sostinės Naujamiestyje įrengtame išmaniame bute daugelis įrenginių susieti su išmaniuoju telefonu, tarp jų ir virtualus asistentas, kuris leidžia balsu reguliuoti apšvietimą, padėti sudaryti pirkinių sąrašą, išklausyti orų prognozę, paleisti norimą muzikos kūrinį ar patikrinti el. pašto laiškus. Jei išmanių namų technologijas reikėtų valdyti atskirais valdymo pultais, jų reikėtų kone 10-ties, šiuo atveju užtenka vieno išmaniojo telefono arba žmogaus balso.
„Eika Smart Lab“ išmanusis butas buvo kuriamas kartu su partneriais: „BTN“, „Stentron“, „ISKU baldai“ ir kt.
Belaidė elektroninė spyna – patogus sprendimas„Belaidė elektroninė spyna yra itin patogi ir sprendžianti daugelį su tradiciniais raktais susijusių problemų“, – sako įmonės „Stentron“ direktorius Tadas Čepulis.
„Eikos“ projekte „Stentron“ sumontavo belaidę elektroninę spyną „Danalock“, kuri atpažįsta buto savininkus ir jiems atvykus automatiškai atrakina duris. Prieigą galima priskirti ir kitiems asmenims, o stebėti bei valdyti durų užrakinimą ar atrakinimą galima per mobilią aplikaciją, būnant bet kurioje pasaulio vietoje – kur tik pasiekia interneto ryšys. Durų spyną galima rakinti, naudojantis išmaniuoju telefonu, atsisiuntus į jį raktą.
„Papildomai prisidėjus belaidę klaviatūrą – spyną galima rakinti PIN kodu. Jeigu butas nuomojamas, juo naudojasi kiti asmenys, jiems gali būti nusiunčiamas elektroninis raktas – aplikacija arba suteikiamas laikinas PIN kodas“, – aiškina T. Čepulis.
Dar vienas itin patogus ir naudingas dalykas, naudojantis belaide elektronine spyna, kad savininkas gali matyti, kas atrakina spyną. Tokiu būdu, pavyzdžiui, būdami darbe, matysite, kada grįžta vaikai. Per atstumą galima įleisti artimuosius, netikėtai užgriuvusius svečius arba suteikti jiems ribotą laiką veikiantį PIN kodą, atsiųsti elektroninį raktą į aplikaciją.
Šios sistemos naudą itin įvertins ir tie, kuriems teko nesyk keisti spynas, pasikeitus buto gyventojams, nes nelieka rizikos, kad svetimi gali turėti rakto kopiją.
Pati spyna informaciją koduoja specialia (AES 256) koduote, kuri dažnai naudojama ir karinėje pramonėje, o pats ryšys tarp spynos ir mobilaus telefono papildomai šifruojamas TLS 1.2 saugos protokolu. Iš išorės spyna niekuo nesiskiria nuo tradicinės, nėra jokio ženklo, kad ji gali būti rakinama per nuotolį. O išsikrovus telefonui ar spynos baterijoms, spyną visada galima atrakinti tradiciniu raktu.
Šios naujos kartos spynos „Danalock“ buvo sukurtos Skandinavijoje, kur plačiai naudojamos jau daugelį metų. Spynos turi plačias galimybes keisti planus ir valdymą.
Išmanioji buitis su BTN – lengvesnė kasdienybė
Išmaniajame bute įrengta ir išmani buitinė technika. Šiuos sprendimus „Eikos“ butui tiekė BTN (Buitinė technika namams) – specializuoti AEG ir „Electrolux“ atstovai.
Išmaniojo buto savininkai galės naudotis orkaite „9000 CookView®“, kurioje įdiegtas „Wi-Fi“ ryšys ir įmontuota vidinė vaizdo kamera, kuri leidžia matyti vaizdą orkaitėje. Netgi nebūnant namuose išmaniajame telefone galima stebėti, kaip ruošiamas patiekalas, yra galimybė reguliuoti temperatūrą bei gaminimo trukmę.
Išmanioji kaitlentė su gartraukiu „ComboHob MultiBridge“ – meistriškai suprojektuota galingos indukcinės kaitlentės ir garų rinktuvo kombinacija. Projektuojant virtuvę, nebereikės spręsti galvosūkio, kur montuoti garų rinktuvą.
Išmaniajame bute įrengta pirmoji pasaulyje indaplovė „800 ComfortLift®“, kurią labai paprasta pakrauti ir iškrauti: šiek tiek spustelėjus rankeną, krepšys vienu judesiu pakeliamas aukštyn iki liemens lygio. Šaldytuvas su „CustomFlex®“ suteikia galimybę sukurti norimą durelių dizainą, lengvai perdedant ar pastumiant lentynėles į pasirinktą vietą.
Išmaniojo buto gyventojai, naudodami AEG 6000 serijos kompaktišką skalbyklę su „ProSense technology®“, ilgiau dėvės drabužius, nes naujoji technologija pritaiko kiekvieną ciklą pagal svorį ir naudoja tik tiek vandens ir energijos, kiek reikia konkrečiam drabužių kiekiui. Be to, ši skalbyklė užima minimaliai vietos, o skalbia maksimaliai švariai. Trikampis dulkių siurblys-robotas su „3D Vision System™“ navigacija suranda, pasiekia ir nuodugniai išvalo kiekvieną namų kampelį.Išmaniame bute – „ISKU baldai“ su solidžia istorija
Būsto interjero bendraautoriais tapo suomiškų baldų įmonė „ISKU baldai“ – išmaniame bute sumontuoti baldai, kurių gamybos ištakos siekia kone 100 metų. „Mūsų įmonė kartu su „Eikos“ dizaineriais sukūrė šviesų skandinavišką interjerą su tamsiais akcentais“, – sako įmonės komercijos direktorius Tarek Nofal.
Kuriant „Eikos“ būsto interjerą, „ISKU baldai“ atliepė išmanaus būsto koncepciją, kuri yra ir jų pačių pamatas: namuose turi būti patogu, ergonomiška, baldai turi tarnauti žmogui, o ne atvirkščiai. Todėl baldai gaminami iš nereiklių, tačiau tvarių medžiagų.
Kaip akcentuoja „ISKU baldai“ atstovė Urtė Gaidytė, vadovavusi šiam baldų įmonės projektui, išmanus būstas ir jo interjeras skirti moderniam ir skubančiam žmogui, kuris nori jam tarnaujančios buities ir baldų.
„ISKU baldų“ gaminiai įsikūrė prieškambaryje, kur sumontuota spinta ir lentyna prie veidrodžio. Išskirtinį stilių lakoniškam prieškambariui suteikė moderni plono metalo rėmo konsolė betono imitacijos stalviršiumi.
Renkant valgomojo stalą ir kėdes, įvertintas nedidelis 50 kv. m plotas. Todėl prie stalo priderintos 3 kėdės ir funkcionali taburetė, kuri, nesant daugiau žmonių, gali tarnauti kaip stovas gėlei.
Daugiafunkciu panaudojimu pasižymi ir suolas – žurnalinis staliukas. Apgaulingai nedidelė, bet gilaus atsisėdimo sofa iš tiesų yra ne tik komfortiška, bet ir stebėtinai talpi. Svetainėje vietos rado net dvi panašaus modelio ąžuolo lukšto komodos. Miegamajam įsikūrė skandinaviška lova su dviem staliukais ir jaukiu foteliu.
„ISKU baldai“ šiame bute pademonstravo, kad ir šimtametės baldų istorijos įmonė eina koja kojon su išmaniosiomis technologijomis ten, kur jų reikia: darbo kambaryje pastatytas elektra valdomas reguliuojamo aukščio rašomasis stalas.
Įmonė pati pagamino nestandartinius korpusinius baldus ir juos sumontavo išskirtiniame bute.