2022 sausio 19 d. trečiadienis, 23:58
Reklama  |  facebook

„Įspūdingiausios RESTOS ekspozicijos“. Apie atradimus ir neišnaudotas galimybes

2018-05-08 08:00
Svarbiausias konkurso „Įspūdingiausios RESTOS ekspozicijos“ komisijos darbas yra surasti ir visiems parodyti ekspozicijas, kuriomis gali didžiuotis ir pačios įmonės, ir LITEXPO, kaip parodos rengėja. Tačiau komisijos darbas turi ir kitos vertės: ji parodo kelią, kaip tapti matomiems tarp kelių šimtų parodos dalyvių.
nuotrauka
Konkurso komisija pastebėjo, jog ROBERT BOSCH ekspozicija primena gerai suprojektuotą namą, kuriame funkcionaliai išspręstos visos erdvės, kur niekas niekam netrukdo – visa yra ten, kur ir turi būti. Litexpo nuotr.


Minimos įmonės
DANFOSS, UAB
Robert Bosch, UAB
Arkam, IĮ,
BMI įmonių („Schiedel“, „Icopal“ ir „Monier“),
Mocevičiaus firma „Ginalas“,
MDPro, UAB
Minshape,
Biokaitra, UAB
Fenster, UAB
Patikimas turtas, UAB
Baumit, UAB

„Įspūdingiausiomis RESTOS ekspozicijomis“ šiemet pripažintos keturios ekspozicijos ir jų autoriai. Tai įmonės „DANFOSS“ (vadovas Lietuvoje Darius Gagys) ekspozicija, kurią sukūrė bendrovės „MDPro“ projektų vadovas Mantas Danilevičius ir dizaineris Mindaugas Žukauskas; įmonės „ARKAM“ (gamybos direktorius Audrius Šeikys) ekspozicija, kurios autorius – pats A. Šeikys; įmonių („Schiedel“, „Icopal“ ir „Monier“) grupės BMI ekspozicija (vadovas Eduardas Jurevičius). Ekspozicijos autorė – BMI pardavimų koordinatorė Neringa Kubiliūtė; Įmonės „Robert Bosch“ (vadovas Kaspars Kalviškis) ekspozicija, kurios autorius – dizaineris Maris Daija. Jiems buvo įteikti prizai, kuriuos įsteigė „Minshape“ interjero detalės, Mocevičiaus firma „GINALAS“, LITEXPO, portalas Statybunaujienos.lt.

Jubiliejinės RESTOS dalyvių ekspozicijas vertino komisija, kurioje dirbo skirtingų sričių specialistai: Marius Šaliamoras, architektas, VDA profesorius ir Architektūros katedros vedėjas; Genė Drungilienė, portalo Statybunaujienos.lt vyr. redaktorė; Rokas Kilčiauskas, VDA docentas ir Interjero dizaino katedros vedėjas, architektas; Sandra Meškauskaitė-Stepšienė, RsV agentūrų asociacijos tarybos narė, RsV konsultantė, agentūros „Ad verum“ vykdomoji direktorė ir Dmitrij Voitkevič, LITEXPO Projektavimo skyriaus vadovas.

Komisija nevertino praėjusių metų nugalėtojų, kurių ekspozicijos nesikeitė arba keitėsi minimaliai, priešingu atveju, kaip pastebėjo komisijos pirmininkas prof. M. Šaliamoras, nugalėtojais, bent jau kelerius metus iš eilės, būtų tos pačios bendrovės ir jų ekspozicijos. Komisija ieškojo naujų idėjų, o ne „surask 10 skirtumų“.

Kiek, kur ir kokio ploto reikia ekspozicijai 

„Ekspozicijos įrengimas prasideda nuo vietos pasirinkimo, – sakė D. Voitkevič. – Svarbu įvertinti ne tik vietą salėje, bet ir kaimynus, jų ekspoziciją.“

Komisija pastebėjo, kad pirmojoje salėje tinkamiausiai vietą pasirinko praėjusių metų konkurso nugalėtojai – bendrovė „Fenster“, tačiau ketvirtojoje salėje netinkama kaimynystė priešais aukštą stendą padarė „juodą darbą“ „Biokaitros“ ekspozicijai. Kartais vieta netikėtai suteikia pranašumą eksponuojamam produktui. Taip nutiko su parodos dalyviais iš Latvijos – „Masterbloc“, kurie statybinius blokus sudėjo lauke ant laiptų, taip sukurdami piramidžių įspūdį.

zylė fenster statybunaujienos.ltPraėjusių metų nugalėtojaų stendas

Ne visoms įmonėms pavyko suvaldyti ekspozicinius plotus – vienų jie atrodė per dideli, o kai kurie maži plotai tapo didesniais dėl vykusio zonavimo. „Patikimas turtas“, pristatęs vaikų žaidimo įrenginius, „Betono mozaika“ su grindinio plytelėmis vykusiai panaudojo ekspozicijų plotą – vieni apžaisdami, kiti – įrengdami švarią tvarkingą erdvę standartiniuose plotuose.

Vieta – kaip iš minuso padaryti pliusą ir pelnyti profesionalų palankumą

„Liūdesys“ – taip pernai komisija vertino 3-ąją salę. Šiemet komisijai ji tapo patraukliausia. Dar daugiau – LITEXPO komandai galvos skausmu buvusias erdves kai kurios įmonės sugebėjo paversti pliusais ir pelnyti „Įspūdingiausių RESTOS ekspozicijų“ vardus. 

„Danfoss“ savo ekspoziciją įrengė sudėtingoje vietoje, po galerija, kur ribotas aukštis, tačiau komisijos nariai architektai ir projektuotojai buvo sužavėti ekspozicijos kūrėjų – „MDPro“ projektų vadovas M. Danilevičius ir dizaineris M. Žukauskas – gebėjimu sukurti patrauklią erdvę.

Komisijos komplimentai buvo skirti ir „Robert Bosch“ ekspozicijai, kurios autorius – dizaineris M. Daija (Latvija). Vertintojai pastebėjo, jog ši ekspozicija primena gerai suprojektuotą namą, kuriame funkcionaliai išspręstos visos erdvės, kur niekas niekam netrukdo – visa yra ten, kur ir turi būti. Kaip sakė S. Meškauskaitė-Stepšienė, įmonė puikiai atskyrė erdves, taip išvengiant parduotuvės įspūdžio, ekspozicijoje dirbo daug komunikabilių žmonių.

R. Kilčiauskas, dėl „Danfoss“ ir „Robert Bosch“ ekspozicijų pritardamas kolegoms, kalbėjo: „Šios ekspozicijos „išsivalė“, tapo „švarios“, įmonės labai ūgtelėjo projektuodamos, sugebėjo panaudoti sudėtingą plotą, gerai suvaldė erdvę“. Komisijos nario pastebėjimu, kontekstą puikiai sugebėjo išnaudoti ir „Baltijos brasta“: savo produkciją eksponavo juodų LITEXPO užuolaidų fone – juodas fonas tradiciškai suteikia pridėtinės vertės. Tačiau prof. M. Šaliamoras pasigedo „apimties ir skaidrumo“, kurios turi jų eksponuojamos dušo kabinos. Kaip buvo pastebėta komisijos – seka dizaino mada, bet sprendžia pigiomis priemonėmis. 

Ką pasiūlyti vietoj lankstinukų arba komunikacija

Ryšių su visuomene ekspertė S. Meškauskaitė-Stepšienė atkreipė dėmesį į įmonių komunikavimo ypatybes. „Easigrass“, pristačiusi dirbtinę žolę, ja padengė porą automobilių, kurių vienas buvo eksponuojamas salėje, o kitas – lauke, taip sukuriant pasikartojimo įspūdį, kurį komisijos narė laiko paveikesniu už dalijamus lankstinukus. „Savo produktą įmonė panaudojo netradiciniu būdu, taip pabrėždama dirbtinės žolės įvairialypiškumą“, – sakė ji, pabrėždama pridėtinę tokio dubliavimo vertę. Teigiamai įvertinę komunikaciją, kiti komisijos nariai vis tik pastebėjo esant trapią ribą iki pasirinkto vaizdavimo primityvumo. 

EASIGRASS dirbtine žole „aprengė“ namų apyvokos daiktus ir automobilius

„Mes, komisijos nariai, esame iš skirtingų sričių – matome skirtingus pjūvius: erdvės, pristatymas, bendravimas su klientais, estetika, kas deklaruojama, koks skonis, kaip tvarkoma erdvė – mūsų visų požiūriai ir vertinimai skirtingi. Manau, kad kaip tik tai ir yra komisijos darbo vertė, – kalbėjo komisijos pirmininkas prof. M. Šaliamoras. – Gali būti profesionalu, bet ne publikai. Arba – gerai dirba publikai, bet yra kičas. Mums svarbu – balansas.“

Komisijos nariai, vertindami komunikaciją, kaip teigiamus pavyzdžius išskyrė „Danfoss“, „Robert Bosch“ darbuotojų bendravimą su lankytojais, pokalbiams su jais įrengtas atskiras erdves. Buvo įmonių, kurios pasirengė susitikimui su lankytojais, atsivežė pritraukimo priemonių – jie atitiko daugelį teisingos komunikacijos kriterijų, tačiau pasirinktos priemonės buvo neįdomios. 

Kai ekspozicijai reikia paaiškinimo

Tiek pernai, tiek šiemet vertintojai nemažai dėmesio skyrė „Baumit“ ekspozicijai arba šioje ekspozicijoje besisukinėjančioms disko stiliumi pasipuošusioms merginoms. Jas pastebėjo visi, bet ryšio su ekspozicija nerado. Ekspertai sutarė, kad paveikumą galėjo sukurti atkartotas disko stilius pačioje ekspozicijoje.

BAUMIT ekspozicija vertintojų dėmesio sulaukė ir pernai, ir šiemet

Panašiai nutiko ir su „Bambuko grindimis“, kai ekspozicijos centre buvo pastatytos konstrukcijos, primenančios europadėklus. Nors iš tiesų, pagal kūrėjų sumanymą, taip buvo pristatomos grindų dangos.

Tačiau buvo įmonių, kurios, net ir pasirinkusios mažus plotus, sugebėjo pritraukti dėmesį, ir labai aiškiai pateikti savo produktą. Vienas tokių pavykusių pavyzdžių – „Arkam“. Kompaktiška ekspozicija buvo sukurta iš gaminių – metalinių vamzdžių, kaminų. Kaip pastebėjo prof. M. Šaliamoras, padarė meną iš to, kuo prekiauja. Pernai „Arkam“ nurungė kitos ekspozicijos, o šiemet jis sulaukė savo valandos.

Kitokia buvo „Vilduja“ ekspozicija – vietoj realaus produkto pasirinktas produkto piešinys.

Komisijos vertinimu, parodoje buvo bent keletas ekspozicijų, balansuojančių ant kičo ribos, bet patraukiančių dėmesį. 

Apie švarą, estetiką ir pagarbą kaimynams

Pernai komisija nemažai laiko ginčijosi dėl lauko ekspozicijų, kai dėl įspūdingiausios ekspozicijos vardo susirungė mažytė ekspozicija su didžiule pastolių konstrukcija. Šiemet lauko ekspozicijos buvo labai kuklios, todėl komisija aptarė tik pastebėtas geras tendencijas (židinių eksponavimas) ir nepanaudotas paties produkto (medžio, akmens) galimybes. 

Vienas iš vertinimo kriterijų buvo estetika, kuri neatsiejama nuo profesionalaus konstrukcijos sumontavimo ir pagarbos kaimynui. „Kaimynus reikia gerbti, – kalbėjo D. Voitkevič. – Tačiau ne vienos ekspozicijos kūrėjai elgėsi pagal principą – „kas už nugaros – ne mano reikalas“. Nors būta ir priešingų atvejų, kuomet ekspozicijų konstrukcijos įrengtos profesionaliai, tačiau vėliau joje dirbantys bendrovių atstovai sukuria „šiukšlynėlį“, „pameta“ ir įmonės pavadinimą, ir prekės ženklą. Ir juokais, ir rimtai D. Voitkevič dalijosi pastebėjimais apie kelių įmonių ekspozicijas, kurios pirmus metus atrodė įspūdingai, antrais atrodė lyg pamiršę atsivežti dalį detalių, o trečiais – aiškiai matėsi, kad ekspoziciją surinkto iš to, kas liko.

Grupės BMI ekspoziciją keturi iš penkių komisijos narių pasakė lakoniškai – įspūdinga. Toks ir buvo vienas iš svarbiausių konkurso kriterijų.

Pelnė lankytojų simpatijas ir komisijos kritiką 

Lankytojų simpatijų prizas atiteko „Structum projektai“ ekspozicijai. Ją pastebėjo ir komisija, tačiau specialistai šią ekspoziciją įvertino kaip „gražią skulptūrą“, kuri tikrai patraukia dėmesį, tačiau parodoje ji nepataikė į kontekstą – nebuvo nei išmanumo, nei universalaus dizaino. „Kai įrenginėjo šią ekspoziciją, laukiau, kad bus kažkas įspūdingo, vis ėjau ir ėjau žiūrėti“, – kalbėjo apie sukurtą intrigą D. Voitkevič, pastebėdamas kad vis tik pritrūko išbaigtumo.

Nugalėtojomis paskelbtos keturios ekspozicijos. Jeigu „DANFOSS“, „Robert Bosch“ ir „ARKAM“ ekspozicijas ekspertai nagrinėjo keliais pjūviais, tai apie įmonių („Schiedel“, „Icopal“ ir „Monier“) grupės BMI ekspoziciją keturi iš penkių komisijos narių pasakė lakoniškai – įspūdinga. Toks ir buvo vienas iš svarbiausių konkurso kriterijų.

Taip pat skaitykite:

„Įspūdingiausių RESTOS ekspozicijų“ nugalėtojams išdalinti prizai

RESTOS lankytojų simpatijos paaiškėjo paskutinę parodos dieną

Litexpo nuotr.

Statybunaujienos.lt
RESTA

nuotrauka
2020-06-02 10:01,      papildyta 2020-10-02 15:00, Papildyta pranešimų vaizdo įrašais
Kaip atsitiko, kad viena pagrindinių ekonomikos sričių – statybos, dažnai linksniuojama kaip efektyvumo stokojančių industrijos šakų?
nuotrauka
2020-06-01 10:09
Dėl šiuolaikinių technologijų, net ir karantino metu atsiradę apribojimai nėra kliūtis, norintiems ir toliau sėkmingai organizuoti renginius. Vienas tokių pavyzdžių – Lietuvos parodų ir kongresų centro „Litexpo“ organizuojama statybų paroda „Resta 2020“, kuri šiais metais dalyvius ir lankytojus pasi...
nuotrauka
2020-05-19 11:35
Gyvenimui ir darbui persikėlus į virtualią erdvę, tarptautinė statybų paroda „Resta 2020“ taip pat keičia formatą. Ji keliasi į skaitmeninį pasaulį ir kviečia statybų sektoriaus įmones virtualiai pristatyti savo aktualiausias naujienas vartotojams patogiai ir saugiai – vienoje platformoje, vienu pri...
nuotrauka
2019-05-06 14:44
Prieš penkerius metus VŠĮ „Skaitmeninė statyba“ steigėjai organizavo pirmąją konferenciją „Skaitmeninė statyba 2014“, kuri tapo neatskiriama „Restos“ dalimi. Steigėjų pastangos spartinti BIM diegimą Lietuvoje ir šviesti statybos sektoriaus bendruomenę, pradėjo duoti pirmuosius rezultatus.
nuotrauka
2019-05-03 08:24
Jau trečią kartą iš eilės parodoje RESTA įvyko konkursas „Įspūdingiausios Restos ekspozicijos“, kurio metu komisija išrinko įdomiausių ekspozicijų penketuką – įmones ir ekspozicijų projektų autorius.
nuotrauka
2019-05-02 07:50
Balandžio 25-26 d. Lietuvoje viešėjo Europos statybos pramonės federacijos (FIEC) prezidentas Kjetil Tonning kartu su federacijos technologijų vadove Sue Arundale.
nuotrauka
2019-04-30 14:51
„Restoje“ įvykusio tarptautinio pastolininkų čempionato nugalėtojais tapo UAB „Hotrema“ profesionalai. Antroji liko pastolininkų komanda iš Estijos įmonės „Adelante“, trečioji – įmonės „Arad“ komanda iš Lenkijos.
nuotrauka
2019-04-29 16:50
Jau ketvirtus metus iš eilės VšĮ „Skaitmeninė statyba“ kartu su Lietuvos statybininkų asociacija organizavo konkursą „Lietuvos BIM projektai”, kurio nugalėtojai buvo apdovanoti „Skaitmeninė statyba 2019. Vilnius“ konferencijoje, didžiausios statybų parodos „Resta“ metu. Konkursas yra skirtas išrinkt...
nuotrauka
2019-04-29 16:08
„Ukmergės gelžbetonis“ ką tik pasibaigusioje „Restoje“ pristatė tradicinius gaminius. Įmonei buvo svarbu priminti parodos lankytojams apie gamyklą ir savo gaminius.
nuotrauka
2019-04-26 07:25
Į Vilnių atvyko ir dalyvaus šiandien vykstančioje konferencijoje RESTOJE Europos statybos pramonės (FIEC) prezidentas Kjetil Tonning. Jis statybų sektoriaus bendruomenei skaitys pranešimą konferencijoje „Skaitmeninė statyba 2019. Vilnius”.
nuotrauka
2019-04-26 07:09
Kol Lietuvoje vis dar diskutuojama, verta ar neverta eiti statybų pramonės skaitmeninimo keliu, Vakaruose tuo seniai neabejojama. Atsiliekame net nuo Rytų – NVS šalys sparčiai juda pažangos kryptimi ir intensyviai dirba prie statybų skaitmeninimo projektų, tvirtina UAB „AGA CAD“. Pažangos pavyzdžiu ...
nuotrauka
2019-04-25 16:47
Tarptautinės statybos ir remonto parodos RESTA metu jau trečią kartą įvyko konkursas „Įspūdingiausios RESTOS ekspozicijos“. Šiandien, balandžio 24 d., paskelbti nugalėtojai.
nuotrauka
2019-04-25 09:20
Vakar, balandžio 24 d., prasidėjusioje tarptautinėje statybų parodoje „Resta 2019“ lankytojai galėjo ne tik pasisemti įkvėpimo, kaip įsirengti svetainę, vonią, virtuvę ar terasą, tačiau ir pamatyti tris skirtingus miegamųjų interjerus. 40 kv. m plote įrengtos interjerų ekspozicijos, atspindinčios tr...
nuotrauka
2019-04-25 07:54
Bendrovė BAUMIT, į Lietuvą tiekianti fasadų sistemas, RESTOJE pristatinėja sveiką statybą.
nuotrauka
2019-04-25 07:48
Statybinės medžiagos, kurias RESTOJE pristato įmonė BAUROC, nesikeičia jau kurį laiką. Tačiau, kaip sako įmonės direktorius Alvidas Musius, keičiasi technologijos ir pasiūlymai.
nuotrauka
2019-04-24 18:46
Jungiklių ir išmaniųjų namų sistemų centras „Jung Vilnius“ RESTOJE pristato itin praktiškų produktų, kurie taupo namus įsirenginėjančių žmonių ir interjero dizainerių laiką, pinigus, tuo pat metu suteikdami galimybių rinktis, derinti ir lyginti kainas.
nuotrauka
2019-04-24 16:03
Kaip dekoruoti namų sienas ir lubas? Kokios statybų sektoriaus naujienos pasiekė Lietuvos rinką, kokios tendencijos įsitvirtina? Kaip nesuklysti renkantis augalus ir įsirengiant žalią plotą prie namų ar balkone? Atsakymų visi statybų sektoriaus profesionalai, naujakuriai bei savo būstą statyti, įsir...
nuotrauka
2019-04-24 07:27
Saulei kylant laikas susimąstyti apie namų eksterjerą, nes jaukus rytas su kavos puodeliu, savaitgalio pietūs arba nuostabi vakarienė lauko terasoje – tikras malonumas. Tačiau subjuręs oras ar, atvirkščiai, pernelyg intensyvūs, varginantys saulės spinduliai gali sugriauti planus ir pasisėdėjimas gry...
nuotrauka
2019-04-19 10:34
Ar žinote, kokios interjero tendencijos šiuo metu madingiausios? Kaip įsirengti mažą erdvę? Kaip atnaujinti vienspalves namų sienas ir papuošti jas, pavyzdžiui, žydinčiomis gėlėmis? Visi atsakymai parodoje RESTA.
nuotrauka
2019-04-17 07:33
Tarptautinėje statybų parodoje „RESTA 2019“ balandžio 24–27 d. parodų ir kongresų centre „Litexpo“ rasite visas jungiklių ir išmanių namų centro „JUNG Vilnius“ naujienas.

Statybunaujienos.lt » RESTA