2024 balandžio 16 d. antradienis, 10:06
Reklama  |  facebook

„Išrankiesiems, o ne išrinktiesiems”: Žalgirio gatvėje pradedamas vystyti naujas verslo centras

2023-09-14 14:01
Pradedamas įgyvendinti naujas tvarus projektas „Sand Offices". Naujas verslo centras iškils sostinės Žalgirio ir Linkmenų gatvėse esančio seno administracinio pastato vietoje ir pasiūlys modernius inovatyvaus dizaino biurus.
nuotrauka
UAB Capitalica Asset Management vizualizacija


Minimos įmonės
SBA Grupė (buvęs SBA koncernas), UAB
Capitalica Asset Management, UAB
Aketuri architektai, UAB
Newsec, UAB
SBA grupės investicijų valdymo įmonė „Capitalica Asset Management" gavo leidimą rekonstruoti Žalgirio ir Linkmenų gatvių sankryžoje esantį administracinį pastatą. Jau 2024 metų pabaigoje nuomininkai įsikels į modernų biurų pastatą pavadinimu „Sand Offices" sparčiai besivystančiame Šnipiškių rajone.

Bendrovė žada sukurti kokybišką A+ energetinės klasės verslo centrą, kurio kokybė nenusileis Konstitucijos pr. išvystytiems NT projektams, bet tikimasi pasiūlyti konkurencingesnę nuomos kainą, rašoma pranešime.

„Statydami „Sand Offices" mes siekiame neieškoti greitos grąžos, o sukurti verslo centrą, kuris ilgaamžius sprendimus ir aukščiausią kokybę paverčia prieinamu kuo didesnei grupei sėkmingų verslų. Skiriame daug dėmesio atsakingiems architektūriniams ir interjero sprendimams, kad kiekvienas pastato plotas būtų ne tik vertingai išnaudotas, bet tuo pačiu suteiktų puikią savijautą dirbantiems šiame pastate", – teigia pranešime cituojamas Andrius Barštys, „Capitalica Asset Management" valdybos pirmininkas.

Projektą įkvėpė unikalus teritorijos paveldas

Viena iš pagrindinių projekto misijų - pasiūlyti pridėtinę vertę „išrankiesiems, o ne išrinktiesiems" nuomininkams. Investuotojai siekia užtikrinti, kad pasirinktos patalpos visiškai atitiktų nuomojančių organizacijų poreikius, pradedant nuo pragmatiškų aspektų kaip lokacija ir kaina iki emocinių bei estetinių reikalavimų.

Pastato konstrukcija – iš surenkamo gelžbetonio, o tai mažina patalpų viduje esančių kolonų skaičių, lengvina išplanavimo bei inžinerinių tinklų sprendinius. Tuo tarpu fasado apdailai numatomos klinkerio plytos – retai matoma medžiaga moderniuose biurų pastatuose, tačiau įprasta Vakarų Europos senamiesčiuose, kur ji jau daug šimtmečių kuria ilgaamžiškumo, kokybės bei natūralumo įspūdį.

Šios medžiagos pasirinkimas įkvėptas ir turtingos teritorijos praeities: kadaise čia egzistavo esminės Vilniaus molio radimvietės, kur kastas raudonas molis, naudotas didžiajai daliai senųjų gotikinių ir barokinių pastatų. Kasant molį, būtent čia rasta ypač įdomių paleontologinių radinių – mamutų kaulų. „Molio karjerai, mamutų kaulai – visa tai įkvėpė moliniam klinkerio fasadui, kuris yra visgi ne tiesmukas raudono molio spalvos, o smėlinis, šviesus ir lengvas, natūralus, malonus stebėti ir prisiliesti einant pro šalį. Būtent iš to ir kilo „Sand Offices" pavadinimas", sako pranešime cituojamas Lukas Rekevičius, architektūros studijos „Aketuri architektai", suprojektavusios pastatą, direktorius.

Sieks atitikti aukščiausius kokybės ir komforto standartus

10100 kv. m. BREEAM sertifikuotas pastatas yra plėtojamas naudojant universalius projektavimo principus ir taps pritaikytas visiems biuro nuomininkų poreikiams: jų lauks įvairaus dydžio biurų patalpos, restoranas, mažmeninės prekybos patalpos, erdvus priimamasis. Naujasis pastatas bus aukštesnis, bet trumpesnis, todėl pavyko dalį teritorijos paskirti žaliam kiemeliui ir šalia pastato esančioms viešosioms erdvėms.

Be to, „Sand Offices" bus įrengtos pristatymo ir kurjerių sustojimo patalpos, dušai, persirengimo kambariai, dviračių ir paspirtukų saugyklos, požeminė ir lauko automobilių stovėjimo aikštelė. Pirmajame aukšte numatytas erdvus holas su didžiuliu LED ekranu, kuriame bus transliuojami gamtos vaizdai, garsai ir kvapai. Atskiruose biurų aukštuose suplanuoti dideli balkonai su viduje augančiais gyvais medžiais, ant pastato stogo yra numatyta galimybė įrengti terasą su vaizdu į centrinį verslo rajoną bei naujai atidarytą Japonišką sodą, taip suteikiant pastatui dinamiškumo, natūralumo.

Anot „Aketuri architektai" direktoriaus L. Rekevičiaus, architektūrinis sprendinys savyje apjungia keletą idėjų. „Viena iš jų - tvirtai sankryžą pažymintis urbanistinis tūris, pakankamas, kad pažymėtų patekimą į miesto centrą atvažiuojant iš kitų rajonų – savotiški miesto vartai. Antra mintis – irgi urbanistiškai pagrįsta. Pakankamai didelį tūrį norėjome suskaidyti taip, kad stebėtojai, judantys Žalgirio ar Linkmenų gatvėmis, matytų ne vientisą plytinį monolitą, o įvairius architektūrinius įkirtimus, gausiai apželdintas terasas - visa tai kuria dinamišką siluetą iš visų svarbiausių taškų."

Sieks praturtinti svarbią sostinės teritoriją

Nekilnojamojo turto paslaugas teikianti bendrovė „Newsec", išskirtinėmis teisėmis atsakingi už nuomininkų paiešką "Sand Offices" projekte, tiki, jog šis biurų projektas tinkamai išpildys ikonišką pastato teritoriją.

„Žalgirio gatvė yra labai perspektyvi vieta verslui. Šalimais yra centrinis verslo rajonas, jaučiama pozityvi sinergija su kitais verslo centrais ir gyvenamaisiais pastatais. Tai gerai matoma, itin lengvai identifikuojama vieta mieste, turinti patogų susisiekimą tiek privačiu, tiek viešuoju transportu. Pastato lokacija užtikrina lengvą susisiekimą su Konstitucijos pr. pėstute ar paspirtuku, dviračiu," teigė pranešime cituojama Jurgita Ragaišė, „Newsec" tarpininkavimo grupės vadovė Lietuvoje. „Pastaraisiais metais mikrorajone auga gyventojų skaičius, statomi nauji gyvenamieji projektai, atnaujinami parkai ir viešosios erdvės, pėsčiųjų ir dviratininkų takai, artimoje ateityje numatyti keli dideli multifunkciniai projektai – visa tai svarbu rajono gyvybės vizijai bei mūsų potencialių nuomininkų patogumui", teigia J. Ragaišė. 
Statybunaujienos.ltArchitektūra. Interjeras

nuotrauka
2024-04-15 14:08
Pirmuosiuose Lietuvos architektų rūmų mokymuose apie priedangų projektavimą nuotoliniu būdu dalyvavo beveik 250 dalyvių. Profesionalams skirtuose mokymuose architektas Tumas Mazūras pristatė darbo grupės parengtas rekomendacijas padidinto saugumo patalpoms (priedangoms), supažindino dalyvius su pana...
nuotrauka
2024-04-15 10:06
Apgyvendinti skirtingo amžiaus vaikus viename kambaryje daugeliui tėvų skamba kaip rimtas iššūkis. Ypač, kai vaikų amžius ir poreikiai yra skirtingi, o vietos reikia ne tik namų darbams ruošti, bet ir žaidimams. Kaip padaryti, kad kambaryje vyrautų tvarka, o vietos pakaktų visiems, pademonstravo int...
nuotrauka
2024-04-09 16:37
Aplinkos ministras patvirtino Architektūros kokybės vertinimo metodiką, kuri leis sukurti aiškesnę ir skaidresnę architektūros kokybės vertinimo sistemą, iš anksto žinomą visiems, dalyvaujantiems statinių projektavimo ar teritorijų planavimo procesuose. Tai sudaro dar palankesnes sąlygas kokybiškai ...
nuotrauka
2024-04-04 07:39
Šviesos jungiklis nėra tik dar vienas elektros instaliacijos prietaisas ar nereikšminga interjero detalė. Kūrybingiems žmonėms jungiklių ir protingų namų sistemų centras „JUNG Vilnius“ suteikia galimybę patiems dekoruoti jungiklius: parinkti jiems spalvą, norimą grafinį elementą ar nuotrauką ir taip...
nuotrauka
2024-04-02 14:39
Jau šį savaitgalį – balandžio 5-7 dienomis – visus svajojančius atsinaujinti ar statančius savo namus, norinčius pagyvinti namų interjerą, susikurti jaukias ir patogias lauko erdves ar ieškančius modernių ir stilingų interjero dekoro elementų, į Kauno „Žalgirio" areną apsilankyti pakvies net dvi par...
nuotrauka
2024-03-26 15:09
Mančesteryje vykusioje „Civic Trust Awards“ apdovanojimų ceremonijoje verslo ir laisvalaikio kompleksas „Bokšto skveras“ pripažintas nugalėtoju ir specialaus prizo laimėtoju, kuris įteikiamas išskirtiniams rekonstrukcijos projektams, įgyvendintiems saugomose teritorijose.
nuotrauka
2024-03-26 10:18
Architektai pastebi, kad dėmesys aplinkosaugai jau skiriamas ir įsirenginėjant būstą: gyventojai ieško sprendimų, kurie galėtų sumažinti poveikį aplinkai, todėl populiarėja produktai, pagaminti iš biologinės kilmės atliekų. Biocikliniai elektros instaliacijos gaminiai – naujovė tvariems namams, kuri...
nuotrauka
2024-03-15 15:55
Dabartinėje nekilnojamojo turto rinkoje itin didelis mažesnių būstų pasirinkimas. Jų kainos labiau prieinamos, tad perkant galima gerokai sutaupyti, o pasitelkus keletą gudrybių įrengti taip, kad atrodytų kur kas erdvesni. Pasak ekspertų, žinant vos kelias taisykles, keliolikos kvadratinių metrų lo...
nuotrauka
2024-03-07 20:15
Pasirašyta projektavimo sutartis dėl Kirdiejų rūmų komplekso (pagrindinio pastato, oficinos, vežiminės, kiemo ir tvoros) sutvarkymo bei įveiklinimo. Būtent čia įsikurs Vilniaus miesto muziejus, kuris šiuo metu laikinai veikia Vokiečių gatvėje.
nuotrauka
2024-03-07 09:32
Interjeras yra derinamas prie aplinkos: vienoks jis, kai gyvenama naujos statybos name užmiestyje, kitoks – kai esate įsikūręs miesto centre. Pagaliau, svarbu ir tai, kas matosi pro jūsų būsto langą. Todėl interjero dizaineriai akcentuoja, kad įsikuriantieji istoriniuose senamiesčių pastatuose turėt...
nuotrauka
2024-03-04 10:49
Turto bankas paskelbė Vilniuje, ties Pamėnkalnio ir V. Kudirkos gatvių sankryža esančio, Valstybės kontrolės pastato atnaujinimo architektūrinį konkursą. Jo dalyvių prašoma pateikti interjero ir pastato modernizavimo pasiūlymus. Tai pirmasis tokios apimties konkursas skelbiamas valstybės pastatui.
nuotrauka
2024-03-04 10:42
Vilniuje esančio A. Goštauto kvartalo konversijos tarptautinio architektūrinio-urbanistinio konkurso nugalėtoju išrinktas projektas „Demokratijos uostas“, kurį sukūrė „Studija Archispektras“. Su projekto autoriais bus pradedamos derybos dėl kainos ir kitų sutarties aspektų, sutartį tikimasi pasirašy...
nuotrauka
2024-02-29 07:45
Būstuose populiarėja plačios ir aukštos stumdomos sistemos į terasą, balkoną ar kiemą. Tačiau kartu kyla problema – kaip apsisaugoti nuo vabzdžių ir valdyti šviesos srautą. Amerikiečių gamintojas CENTOR pasiūlė modernų sprendimą: stilingus ištraukiamus tinklelius ir susukamas vertikalias žaliuzes. Š...
nuotrauka
2024-02-26 12:46
Vasario 23 dieną, antrųjų Rusijos karo prieš Ukrainą metinių išvakarėse, Europos, Ukrainos ir pasaulio architektūros ir urbanistikos profesionalams buvo pristatyta naujai steigiama Naujojo Europos Bauhauso (NEB) laboratorija „Viešoji infrastruktūra Ukrainai“. Tai pirmoji lietuviškos organizacijos in...
nuotrauka
2024-02-22 10:12
Daugeliui neatskiriamas kiekvieno ryto įprotis yra mėgstamos kavos puodelis. Modernūs ir funkcionalūs kavos aparatai tapo patikimais pagalbininkais ruošiant šį nepakeičiamą ryto gėrimą. Visgi rytinis kavos ruošimo ritualas toks svarbus ne tik dėl rezultato, bet ir paties proceso. Kad jis būtų lengve...
nuotrauka
2024-02-15 10:10
Dalimis tvarkomi Astravo dvaro sodybos rūmai pamažu atgauna savo buvusį grožį. Šią savaitę pasirašytas Astravo dvaro sodybos rūmų Belvederio fasadų remonto darbų priėmimo aktas.
nuotrauka
2024-02-14 08:42
Kuriant namų interjerą, vienas iš svarbiausių uždavinių yra grindų ir baldų derinimas. Grindys yra interjero pagrindas, o baldai – akcentai, kurie suteikia asmeninio charakterio. Šiame straipsnyje suteiksime gaires, kaip derinti grindis ir baldus, kad sukurtumėte jaukią ir patrauklią namų aplinką.
nuotrauka
2024-02-09 12:31
Vasario 16-ąją apdovanojimas už metų darbą Klaipėdai bus įteiktas entuziastingiems kultūros paveldo puoselėtojams – verslininkui Augustinui Jankevičiui ir paramos fondo „Augustus“ vadovui Arvydui Urbiui. Jų pastangomis buvusiame Klaipėdos dujų fabriko pastatų komplekse atgimė du išskirtiniai past...
nuotrauka
2024-02-07 07:27
Naujos kartos „hansgrohe iBox universal 2“ – tai patobulintas „hansgrohe iBox universal“, kuris nepraranda populiarumo jau 23-jus metus. Patobulinto įrenginio esmė – novatoriška paslėpta potinkinė technologija „iBox universal 2“, kuri idealiai tinka vonios kambariui įrengti.
nuotrauka
2024-02-06 11:07
Kaip ir ieškant naujų namų, taip ir renkantis biurą – klausimų daugelis turi daugiau nei atsakymų. Kaip išsirinkti biurą, kurio nereikėtų palikti po vienerių metų?

Statybunaujienos.lt » Architektūra. Interjeras