2023 rugsėjo 26 d. antradienis, 8:17
Reklama  |  facebook

„Išrankiesiems, o ne išrinktiesiems”: Žalgirio gatvėje pradedamas vystyti naujas verslo centras

2023-09-14 14:01
Pradedamas įgyvendinti naujas tvarus projektas „Sand Offices". Naujas verslo centras iškils sostinės Žalgirio ir Linkmenų gatvėse esančio seno administracinio pastato vietoje ir pasiūlys modernius inovatyvaus dizaino biurus.
nuotrauka
UAB Capitalica Asset Management vizualizacija


Minimos įmonės
SBA Grupė (buvęs SBA koncernas), UAB
Capitalica Asset Management, UAB
Aketuri architektai, UAB
Newsec, UAB
SBA grupės investicijų valdymo įmonė „Capitalica Asset Management" gavo leidimą rekonstruoti Žalgirio ir Linkmenų gatvių sankryžoje esantį administracinį pastatą. Jau 2024 metų pabaigoje nuomininkai įsikels į modernų biurų pastatą pavadinimu „Sand Offices" sparčiai besivystančiame Šnipiškių rajone.

Bendrovė žada sukurti kokybišką A+ energetinės klasės verslo centrą, kurio kokybė nenusileis Konstitucijos pr. išvystytiems NT projektams, bet tikimasi pasiūlyti konkurencingesnę nuomos kainą, rašoma pranešime.

„Statydami „Sand Offices" mes siekiame neieškoti greitos grąžos, o sukurti verslo centrą, kuris ilgaamžius sprendimus ir aukščiausią kokybę paverčia prieinamu kuo didesnei grupei sėkmingų verslų. Skiriame daug dėmesio atsakingiems architektūriniams ir interjero sprendimams, kad kiekvienas pastato plotas būtų ne tik vertingai išnaudotas, bet tuo pačiu suteiktų puikią savijautą dirbantiems šiame pastate", – teigia pranešime cituojamas Andrius Barštys, „Capitalica Asset Management" valdybos pirmininkas.

Projektą įkvėpė unikalus teritorijos paveldas

Viena iš pagrindinių projekto misijų - pasiūlyti pridėtinę vertę „išrankiesiems, o ne išrinktiesiems" nuomininkams. Investuotojai siekia užtikrinti, kad pasirinktos patalpos visiškai atitiktų nuomojančių organizacijų poreikius, pradedant nuo pragmatiškų aspektų kaip lokacija ir kaina iki emocinių bei estetinių reikalavimų.

Pastato konstrukcija – iš surenkamo gelžbetonio, o tai mažina patalpų viduje esančių kolonų skaičių, lengvina išplanavimo bei inžinerinių tinklų sprendinius. Tuo tarpu fasado apdailai numatomos klinkerio plytos – retai matoma medžiaga moderniuose biurų pastatuose, tačiau įprasta Vakarų Europos senamiesčiuose, kur ji jau daug šimtmečių kuria ilgaamžiškumo, kokybės bei natūralumo įspūdį.

Šios medžiagos pasirinkimas įkvėptas ir turtingos teritorijos praeities: kadaise čia egzistavo esminės Vilniaus molio radimvietės, kur kastas raudonas molis, naudotas didžiajai daliai senųjų gotikinių ir barokinių pastatų. Kasant molį, būtent čia rasta ypač įdomių paleontologinių radinių – mamutų kaulų. „Molio karjerai, mamutų kaulai – visa tai įkvėpė moliniam klinkerio fasadui, kuris yra visgi ne tiesmukas raudono molio spalvos, o smėlinis, šviesus ir lengvas, natūralus, malonus stebėti ir prisiliesti einant pro šalį. Būtent iš to ir kilo „Sand Offices" pavadinimas", sako pranešime cituojamas Lukas Rekevičius, architektūros studijos „Aketuri architektai", suprojektavusios pastatą, direktorius.

Sieks atitikti aukščiausius kokybės ir komforto standartus

10100 kv. m. BREEAM sertifikuotas pastatas yra plėtojamas naudojant universalius projektavimo principus ir taps pritaikytas visiems biuro nuomininkų poreikiams: jų lauks įvairaus dydžio biurų patalpos, restoranas, mažmeninės prekybos patalpos, erdvus priimamasis. Naujasis pastatas bus aukštesnis, bet trumpesnis, todėl pavyko dalį teritorijos paskirti žaliam kiemeliui ir šalia pastato esančioms viešosioms erdvėms.

Be to, „Sand Offices" bus įrengtos pristatymo ir kurjerių sustojimo patalpos, dušai, persirengimo kambariai, dviračių ir paspirtukų saugyklos, požeminė ir lauko automobilių stovėjimo aikštelė. Pirmajame aukšte numatytas erdvus holas su didžiuliu LED ekranu, kuriame bus transliuojami gamtos vaizdai, garsai ir kvapai. Atskiruose biurų aukštuose suplanuoti dideli balkonai su viduje augančiais gyvais medžiais, ant pastato stogo yra numatyta galimybė įrengti terasą su vaizdu į centrinį verslo rajoną bei naujai atidarytą Japonišką sodą, taip suteikiant pastatui dinamiškumo, natūralumo.

Anot „Aketuri architektai" direktoriaus L. Rekevičiaus, architektūrinis sprendinys savyje apjungia keletą idėjų. „Viena iš jų - tvirtai sankryžą pažymintis urbanistinis tūris, pakankamas, kad pažymėtų patekimą į miesto centrą atvažiuojant iš kitų rajonų – savotiški miesto vartai. Antra mintis – irgi urbanistiškai pagrįsta. Pakankamai didelį tūrį norėjome suskaidyti taip, kad stebėtojai, judantys Žalgirio ar Linkmenų gatvėmis, matytų ne vientisą plytinį monolitą, o įvairius architektūrinius įkirtimus, gausiai apželdintas terasas - visa tai kuria dinamišką siluetą iš visų svarbiausių taškų."

Sieks praturtinti svarbią sostinės teritoriją

Nekilnojamojo turto paslaugas teikianti bendrovė „Newsec", išskirtinėmis teisėmis atsakingi už nuomininkų paiešką "Sand Offices" projekte, tiki, jog šis biurų projektas tinkamai išpildys ikonišką pastato teritoriją.

„Žalgirio gatvė yra labai perspektyvi vieta verslui. Šalimais yra centrinis verslo rajonas, jaučiama pozityvi sinergija su kitais verslo centrais ir gyvenamaisiais pastatais. Tai gerai matoma, itin lengvai identifikuojama vieta mieste, turinti patogų susisiekimą tiek privačiu, tiek viešuoju transportu. Pastato lokacija užtikrina lengvą susisiekimą su Konstitucijos pr. pėstute ar paspirtuku, dviračiu," teigė pranešime cituojama Jurgita Ragaišė, „Newsec" tarpininkavimo grupės vadovė Lietuvoje. „Pastaraisiais metais mikrorajone auga gyventojų skaičius, statomi nauji gyvenamieji projektai, atnaujinami parkai ir viešosios erdvės, pėsčiųjų ir dviratininkų takai, artimoje ateityje numatyti keli dideli multifunkciniai projektai – visa tai svarbu rajono gyvybės vizijai bei mūsų potencialių nuomininkų patogumui", teigia J. Ragaišė. 
Statybunaujienos.ltArchitektūra. Interjeras

nuotrauka
2023-09-22 06:23
Šviesa – itin svarbi kiekvienoje erdvėje, kurioje leidžiame laiką. Mūsų klimato zonoje natūralios šviesos nėra itin daug. Todėl įrengiant namus, būtina suplanuoti tinkamą apšvietimą.
nuotrauka
2023-09-21 09:30
Pasaulyje gerai žinomas SIKA prekinis ženklas, kuriuo žymimos specifinės cheminės medžiagos, skirtos statybai, turi 113 metų patirtį, kuri prasidėjo Šveicarijoje. Šimtametė kompanijos istorija yra pagrindas, ant kurio kuriami modernios rinkos produktai ir kuris liudija šimtmečio patikrintą patikimum...
nuotrauka
2023-09-18 15:40
Lietuvos rinkai šiemet pristatyta inovatyvi skaitmeninė namų sistema JUNG HOME taps svarbiausiu akcentu specialiai tarptautinei parodai „Supernamai 2023“ sukurtame JUNG stende. Rugsėjo 29–spalio 1 d. „Litexpo“ parodų centro lankytojai, užsukę į šį interaktyvų stendą, turės unikalią galimybę ne tik i...
nuotrauka
2023-09-18 11:31
Rijade (Saudo Arabija) šiuo metu vykstančioje UNESCO Pasaulio paveldo komiteto 45-ojoje sesijoje Kauno modernizmo architektūra įrašyta į Pasaulio paveldo sąrašą, pritarus Pasaulio paveldo komiteto šalims narėms ir atsižvelgus į ekspertų rekomendacijas.
nuotrauka
2023-09-07 11:44
Vartotojų sąmoningumas apie energijos resursų suvartojimą ir tvarumo svarbą auga, todėl vis daugiau mūsų keičia savo kasdienius įpročius ir netgi namų aplinką. Visgi, ne visi susimąsto, kokį pėdsaką palieka iš pirmo žvilgsnio atrodančios nedidelės buities detalės – namuose esantys jungikliai ar kišt...
nuotrauka
2023-09-07 07:56
Vilniaus senamiesčio ir jo apsaugos zonos tvarkymo (specialųjį) planą planuojama parengti per dvejus metus. Parengtas, šis dokumentas taps pagrindiniu Vilniaus senamiesčio ir jo apsaugos zonos teritorijų planavimo dokumentu, kuriuo, be kita ko, bus numatoma, kokie statybos, rekonstrukcijos, remonto,...
nuotrauka
2023-09-06 12:01
Vonios aksesuarai bei funkcionalios baldų bei sanitarinių sistemų detalės ne tik prisideda prie interjero dizaino, bet ir palengvina kasdienybę. Pavyzdžiui, į sieną montuojamų potinkinių rėmų, skirtų pakabinamiems WC puodams, vandens nuleidimo mygtuko mygtukas tapo išmaniąja sistema, kuri ne tik nul...
nuotrauka
2023-08-30 09:59
Nekilnojamojo turto plėtros bendrovė „Darnu Group“ pasirašė projektavimo darbų sutartį su įmone „2L Architects & Engineers“, kuri rengs naujojo modernaus „Rimi Lietuva“ logistikos centro Lietuvoje projektą. Daugiau kaip 40 tūkst. kvadratinių metrų ploto inovatyvus logistikos centras iškils šalia mag...
nuotrauka
2023-08-17 12:52
Naujų būstų plotas mažėja, todėl interjero dizaineriai stengiasi kuo efektyviau išnaudoti turimą erdvę. Spėjama, kad artimiausiu metu pokyčiai laukai ir vonios kambario.
nuotrauka
2023-08-17 09:35
Tokią idėją perša Kopenhagoje (Danija) vykusiame Pasaulio architektūros kongrese architektams pristatyta gyvenamųjų namų eksperimentinė erdvė „Living Places“ (Gyvenamosios vietos). Tai 7 tvarūs pastatai, kurių anglies dioksido pėdsakas yra rekordiškai mažas, o patalpų mikroklimatas – geriausias savo...
nuotrauka
2023-08-08 10:22
Virtuvė yra viena svarbiausių namų erdvių, o virtuvės baldai gali jai suteikti dar daugiau funkcionalumo ir patrauklumo. Tarp įvairių virtuvės baldų valgomojo stalas užima ypatingą vietą. Prie jo valgoma, bendraujama, kuriami prisiminimai.
nuotrauka
2023-08-03 10:02
Vilniaus vystymo kompanija skelbia atvirą architektūrinį konkursą dėl Pavilnio bendruomenės namų, Garsioji g. 3, rekonstrukcijos. Projekto rėmuose atnaujintos bus ir viešosios erdvės bei privažiavimai iki jų. Viso projekto pabaiga numatoma 2027 m. IV ketvirtį.
nuotrauka
2023-08-02 11:24
Svajojate apie gražiai įrengtus namus, bet jūsų biudžetas labai ribotas? Pasitelkę tinkamą strategiją, galite sukurti stilingą ir patrauklią erdvę neištuštindami savo piniginės.
nuotrauka
2023-07-26 09:43
Didžioji dauguma Turto banko apklausoje dalyvavusių vilniečių pageidautų, kad būsimas ministerijų miestelis A. Goštauto gatvėje būtų žalias, lengvai pasiekimas ir atviras po darbo valandų. Tuo tarpu ministerijų tarnautojai nori ergonomiškų ir įvairių darbo erdvių, maitinimo ir kitų paslaugų.
nuotrauka
2023-07-21 06:40
Lietuvos architektų „Trimonis architects“ suprojektuotas daugiafunkcis kompleksas „U40“, įsikūręs Užupio g. 40, atrinktas į vieno iš prestižiškiausių ir didžiausių pasaulio architektūros ir dizaino festivalių „World Architecture Festival“ (WAF) finalą.
nuotrauka
2023-07-19 13:57
Lietuvos architektų rūmų Taryba buria visuomeninę darbo grupę Laikinosioms priedangų projektavimo gairėms parengti, į kurią kviečia visų atsakingų valstybės institucijų ir nevyriausybinių organizacijų atstovus. Taip pat tikimasi sulaukti ir kolegų iš Ukrainos architektų bendruomenės, atsakingų Ukrai...
nuotrauka
2023-07-19 07:56
100 mln. eurų ir 2500 kvadratinių metrų – tai du skaičiai, kuriuos su nuostaba pastarąjį mėnesį aptaria garsiausi pasaulio architektai. Būtent šiais parametrais jie apibūdina Dubajuje ką tik įgyvendintą projektą, kuriame itin svarbų bei išskirtinį vaidmenį, sulaukusį gausaus visuomenės ir specialist...
nuotrauka
2023-07-17 07:58
Prikeliant naujam gyvenimui kultūros paveldo objektus, teisingiausia yra rasti būdą, kaip istorinę architektūrą tinkamai įveiklinti: tik įžvalgūs ir teisingi sprendimai lems, ar objektas bus išsaugotas ateities kartoms. Kad ir kokių iššūkių pasitaikytų šiame kelyje, UAB ARCHINOVA vadovo Aleksandro G...
nuotrauka
2023-07-13 08:48
Aiškėja naujojo daugiabučių namų kvartalo Vilniuje, J. Basanavičiaus gatvėje, statybos vizija. Pasiūlymus, kaip istoriniu ir urbanistiniu požiūriu unikalioje sostinės vietoje turėtų atrodyti planuojamas vystyti gyvenamasis rajonas, pateikė trys architektų biurai.
nuotrauka
2023-07-10 10:27
Dėl dvejopos šių baldų paskirties, sofos-lovos yra praktiškas ir funkcionalus pasirinkimas tiems, kurie nori optimaliai panaudoti savo namų erdvę. Jos yra skirtos ne tik sėdėjimui bei laiko leidimui dienos metu, bet gali tapti ir miegama lova naktį. Rinkdamiesi tokį baldą būsite tikri, kad galėsite ...

Statybunaujienos.lt » Architektūra. Interjeras