2021 birželio 15 d. antradienis, 21:57
Reklama  |  facebook

Iššūkis tėveliams – vaiko kambario įrengimas: nuo ko pradėti ir kiek pinigų tam skirti?

2021-03-24 11:29
Šeimos pagausėjimą planuojančios poros neretai ieško nuosavo, lūkesčius atitinkančio būsto, kuriame būtų erdvės ir vaiko kambariui. Interjero dizainerė Paulina Biežytė ir šeimos finansų ekspertė Giedrė Štuopė dalijasi patarimais, apie ką reikėtų pagalvoti įrengiant vaiko kambarį bei kaip elgtis, kad netektų vienu metu išleisti pernelyg didelių sumų.
nuotrauka
Asociatyvi Freepik.com nuotr.


Kas turi būti vaiko kambaryje?

Interjero studijos „Interjero dialogas“ dizainerė P. Biežytė pasakoja, kad prieš kuriant interjerą vaiko kambariui tėvai turi nuspręsti: ar jis turėtų būti vaikiškas, ar neutralus. Neutralus interjeras neretai tampa praktiškesniu variantu, mat jį lengvai galima pagyvinti įvairiomis smagiomis detalėmis, aksesuarais, tokiais kaip spalvingi žaislai, kilimėliai, patalynė.

„Kuriant neutralų vaiko kambario interjerą, atžalai augant, nereikia vėl plėšti vaikiškų tapetų ir atlikti kosmetinio remonto. Žinoma, jei norisi ryškesnių akcentų, rekomenduotina smagesnėmis spalvomis kambario sienas dažyti, o ne tapetuoti, mat vėliau tai atsipirks finansiškai“, – cituojama interjero dizainerė.

Anot P. Biežytės, kalbant apie vaiko kambario įrengimą – lietuviai išties praktiški žmonės. Dar net negimus mažyliui, tėvai planuoja jam skirtą erdvę taip, kad joje patogiai susidėliotų visi kūdikiui reikalingi atributai, o vėliau, atžalai ūgtelėjus, kambarį būtų galima perstatyti, papildyti kitais baldais ar detalėmis.

„Labai svarbu, kad vaikas savo kambaryje jaustųsi patogiai bei jaukiai ir jame nebūtų pašalinių tėvų ar buities daiktų. Mažiesiems reikia turėti savo asmeninę erdvę: lovą, rašomąjį stalą, spintą, kuria su niekuo nebūtų dalijamasi, lentynas knygutėms bei žaislams. Vaiko kambaryje dažnai praverčia ir naktinis šviestuvas prie lovos, kuris vėliau gali būti pakeistas į skaitymo lempą“, – svarbiausius vaiko kambario akcentus vardija interjero dizainerė.

Į ką verta investuoti daugiausiai?

Interjero dizainerė aiškina, kad vaiko kambario įrengimas nuo dalinės iki pilnos apdailos su visais korpusiniais ir minkštaisiais baldais dažniausiai atsieina 400–500 eurų už 1 kv./m. Anot jos, didžiausią bendros sumos dalį turėtų sudaryti patogus ir kokybiškas rašomasis stalas ir patogi kėdė.

Asociatyvi Freepik.com nuotr.

„Šie baldai – itin svarbi detalė patogaus atžalos kambario interjero įrengime, mat juos vaikas naudos mažiausiai 12 metų. Renkantis patvarų ir patogų rašomąjį stalą, derėtų atsižvelgti į jo paviršių: čia praverčia specialus stalviršis linoleumo pagrindu, kuris pasižymi tvarumu ir minkštumu, atsparumu įbrėžimams bei suteikia pojūtį, kad yra rašoma ant poros sluoksnių lapų. Taip pat, vis labiau populiarėja kilnojami stalai, kurie puikiai tiks naudotis įvairaus amžiaus vaikui. Patvarus rašomasis stalas vidutiniškai kainuoja apie 500 eurų. Štai darbo kėdės, priklausomai nuo jų funkcijų, gali atsieiti nuo 200 iki 600 eurų“, – cituojama P. Biežytė.

Bendrovės „Credit Service“ direktorė G. Štuopė sako, kad vaiko kambario įrengimas – išties nemažai išlaidų reikalaujantis procesas, tačiau vadovaujantis keletu taisyklių, galima nemažai sutaupyti. Tai padaryti padės pajamų paskirstymas pagal prioritetus, reguliarus išlaidų planavimas ir net paprastas reikalingų medžiagų, įrankių, baldų ar kitų interjero detalių sąrašų sudarymas, atsižvelgiant į kainas.

„Užsiimant vaiko kambario įrengimo darbais, derėtų pagalvoti ne tik apie tai, kaip erdvė galėtų atrodyti, bet ir susidaryti reikalingų pirkinių sąrašą, pradedant nuo dažų ar tapetų sienoms iki baldų, dekoracijų ar net žaislų. Siekiant išleisti mažiau tokiems dažnai keičiamiems ir greitai išaugamiems baldams, kaip vaikiška lovelė, vertėtų pasvarstyti apie jų įsigijimą iš antrų rankų arba pasinaudoti akcijomis parduotuvėse. Kadangi tokie sprendimai, kaip vaiko kambario įrengimas, dažniausiai nebūna priimami staiga, pravartu kuo anksčiau pradėti kaupti santaupas, o prireikus pasinaudoti skolinimosi galimybėmis“, – kalba šeimos finansų ekspertė.

Specialistai sako, kad siekiant sutaupyti, taip pat patartina neįsigyti visų reikiamų prekių vienu ypu – geriau tai daryti pamažu, kada pastebimos įvairios nuolaidos, lieka papildomų pinigų ar galima pasinaudoti santaupomis. Anot G. Štuopės, vaikų auginimo procese nuolat atsiranda netikėtų išlaidų, todėl tėvams reikėtų nepamiršti esminių taupymo ir biudžeto planavimo principų – vadovaujantis jais, bus lengviau susidoroti su finansiniais iššūkiais.
Statybunaujienos.lt
Žymės  Interjeras, Baldai
Architektūra. Interjeras

nuotrauka
2021-06-07 17:19
„Lietuvos geležinkeliai" (LTG) kartu su Vilniaus miesto savivaldybe praneša, kad žengtas dar vienas svarbus žingsnis Vilniaus stoties rajono atgimimo link – 2021 m. kovo mėnesį paskelbtame tarptautiniame architektūros konkurse gauti net 33 pasiūlymai.
nuotrauka
2021-06-03 14:51
Verslo klasės lėktuvas „Bombardier CRJ200“, „nutūpęs“ biurų komplekso viduje. Tokią unikalią architektūrinę idėją įgyvendino nekilnojamojo turto valdymo bendrovė „VA Reals“ kartu su architektų komanda iš „2 Bricks Architects“. Jie tapo pirmieji pasaulyje, integravę orlaivį į kubo formos pastato kons...
nuotrauka
2021-04-30 11:22
Balandžio 22 d. tarptautiniame Europos fasadų konkurse „Baumit Life Challenge“ absoliučiu nugalėtoju išrinktas MO muziejus. Vilniuje įkurtas modernaus meno muziejus nurungė beveik 400 konkurentų iš 26 Europos šalių.
nuotrauka
2021-04-29 17:03
Vilniaus miesto savivaldybė pritarė dviejų naujų vaikų darželių Pilaitėje projektiniams pasiūlymams. Pagal savivaldybės užsakymą, vienas jų suprojektuotas Pajautos g. 7, kitas – Tolminkiemio g. 11A. Iš viso abiejuose darželiuose galės būti ugdoma apie 650 vaikų. Po praėjusį spalį įvykusio viešo pris...
nuotrauka
2021-04-29 13:30
Artėjant vasarai, norisi daugiau laiko praleisti gryname ore. Be didelių pastangų savo terasą, balkoną ar namų kiemą galima paversti patogia ir jaukia erdve, kurioje mėgausitės kavos pertraukėlėmis, susitikimais su artimaisiais ar mėgstama knyga.
nuotrauka
2021-04-29 11:21
Vilniaus Konstitucijos pr. intensyviai statomas pasaulinio garso architekto Danielio Libeskindo suprojektuotas pastatas suteiks naują veidą šalies biurų rinkai. Planuojama, kad 2023 m. vasarą iškils išskirtinis, 20 aukštų verslo centras ARTERY.
nuotrauka
2021-04-20 10:02
Gyvenamųjų namų su komercinėmis patalpomis projektas vietoj užmiesčio tipo prekybos centro – 1,14 ha teritorijos tarp Šeimyniškių, Raitininkų ir Sporto gatvės plėtros planai vis tikslesni ir vis artimesni tam, ko vyriausiasis Vilniaus architektas Mindaugas Pakalnis linkėtų centrinei miesto daliai. T...
nuotrauka
2021-04-15 12:11
Beveik trečdalis (31 proc.) lietuvių mano galintys būstą įsirengti patys, ir tik kiek daugiau nei dešimtadalis (13 proc.) planuoja kreiptis į interjero dizainerius. 26 proc. naujakurių teigia atsisakantys profesionalių interjero konsultacijų, nes jos jiems per brangios.
nuotrauka
2021-04-08 10:41
Sakoma, kad atnaujinti vonios kambario interjerą žmonės ryžtasi gana retai – maždaug kas dešimt metų, todėl įsirenginėjant svajonių ramybės oazę būtina atsižvelgti ne tik į vyraujančias tendencijas, bet ir tinkamai įvertinti kokybinį technikos svertą.
nuotrauka
2021-04-08 09:31
Vilniuje, šalia Lukiškių aikštės esanti Kražių arba dar kitaip vadinama Montvilos kolonija – vienas pirmųjų Vilniaus mikrorajonų. Šis nedidelis gyvenamųjų namų kvartalas 1911–1913 metais pastatytas bankininko, filantropo, žymaus visuomenės veikėjo Juozapo Montvilos užsakymu.
nuotrauka
2021-03-31 14:33
Panevėžio miesto savivaldybės taryba pritarė miesto autobusų stoties su požemine automobilių stovėjimo aikštele projekto įgyvendinimui.
nuotrauka
2021-03-31 14:16
Vilniaus miesto taryba šiandien, kovo 31 d., priėmė svarstymui komitetuose siūlymą papildyti ir patikslinti sąrašą objektų, kurių architektūrinėms idėjoms įvertinti privaloma skelbti projektų konkursus.
nuotrauka
2021-03-31 13:43
Sapiegų parko atnaujinimo planai atidedami – vienintelį architektūriniam parko ir jo prieigų tvarkybos konkursui pateiktą darbą konkurso įgyvendintojo, „Vilniaus vystymo kompanijos", viešųjų pirkimų komisija šiandien, kovo 31 d., atmetė dėl pasiūlytos kainos – ji (447 700,00 Eur) viršija projektui s...
nuotrauka
2021-03-31 13:28
Kaip atlikti būsto apdailą, kad erdvė būtų lanksti pokyčiams, darbui skirtą vietą nesudėtinga perkelti ir susikurtumėme patogią aplinką gyventi? Klausimai, į kuriuos dažnai atsakymo ieško naujakuriai.
nuotrauka
2021-03-30 10:59
1250 SEB grupės paslaugų centro („SEB Global Services“) darbuotojų kraustosi į naują biurų pastatą NOVA. Tai Suomijos nekilnojamojo turto plėtros bendrovės „Technopolis“ pastatytas 9 aukštų A+ energinio efektyvumo klasės biurų pastatas, suprojektuotas ir pastatytas pagal LEED aukso naujos statybos r...
nuotrauka
2021-03-25 10:46
Vonios kambaryje prasideda mūsų rytiniai ritualai, o vakare – pasiruošimas poilsio metui. Todėl norint įsirengti šią asmeninę erdvę ne tik jaukiai, bet ir patogiai, verta atkreipti dėmesį į dažniausiai kylančias vonios kambario dilemas.
nuotrauka
2021-03-23 08:23
Kranto alėjos prieigose Kaune iki šiol besidriekiantį žvyrkelį pakeisianti tvarkinga gatvelė nepalieka abejingų. Į šančiškių pastabas ir pageidavimus įsiklausę projektuotojai kauniečiams pristatys planą, kaip turėtų būti atnaujinta vaizdinga erdvė Nemuno krantinėje. Atnaujinti projektiniai sprendini...
nuotrauka
2021-03-17 10:09
Sausį su Vilniaus miesto savivaldybės administracija sutartį dėl sostinės ledo arenos architektūrinio projektavimo pasirašiusios UAB „Projektų rengimo centras“ ir UAB „Tiksli forma“ pristatė pirmuosius pastato planus ir vizualizacijas. Vilniaus miesto savivaldybė kviečia visuomenę susipažinti su pir...
nuotrauka
2021-03-15 10:51
Stasio Eidrigevičiaus menų centras (SEMC) lankytojus pakvies jau 2023 metais. Šis projektas išsiskiria estetika ir modernumu, o saikingumas – išskirtinis jo bruožas. Apie architektūrinę SEMC idėją, pastato ypatybes ir išskirtinius architektūrinius sprendimus pasakoja vienas projekto autorių – archit...
nuotrauka
2021-02-25 15:04
JUNG stengiasi, kad vartotojas galėtų susipažinti su jų įrenginiais kuo patogiau ir tam pasitelkia išmaniąsias technologijas. Nuo šiol jungiklius, kištukinius lizdus ir kitus produktus ant savo sienos galima pamatyti per akimirką.

Statybunaujienos.lt » Architektūra. Interjeras