2021 spalio 17 d. sekmadienis, 9:15
Reklama  |  facebook

Iššūkis tėveliams – vaiko kambario įrengimas: nuo ko pradėti ir kiek pinigų tam skirti?

2021-03-24 11:29
Šeimos pagausėjimą planuojančios poros neretai ieško nuosavo, lūkesčius atitinkančio būsto, kuriame būtų erdvės ir vaiko kambariui. Interjero dizainerė Paulina Biežytė ir šeimos finansų ekspertė Giedrė Štuopė dalijasi patarimais, apie ką reikėtų pagalvoti įrengiant vaiko kambarį bei kaip elgtis, kad netektų vienu metu išleisti pernelyg didelių sumų.
nuotrauka
Asociatyvi Freepik.com nuotr.


Kas turi būti vaiko kambaryje?

Interjero studijos „Interjero dialogas“ dizainerė P. Biežytė pasakoja, kad prieš kuriant interjerą vaiko kambariui tėvai turi nuspręsti: ar jis turėtų būti vaikiškas, ar neutralus. Neutralus interjeras neretai tampa praktiškesniu variantu, mat jį lengvai galima pagyvinti įvairiomis smagiomis detalėmis, aksesuarais, tokiais kaip spalvingi žaislai, kilimėliai, patalynė.

„Kuriant neutralų vaiko kambario interjerą, atžalai augant, nereikia vėl plėšti vaikiškų tapetų ir atlikti kosmetinio remonto. Žinoma, jei norisi ryškesnių akcentų, rekomenduotina smagesnėmis spalvomis kambario sienas dažyti, o ne tapetuoti, mat vėliau tai atsipirks finansiškai“, – cituojama interjero dizainerė.

Anot P. Biežytės, kalbant apie vaiko kambario įrengimą – lietuviai išties praktiški žmonės. Dar net negimus mažyliui, tėvai planuoja jam skirtą erdvę taip, kad joje patogiai susidėliotų visi kūdikiui reikalingi atributai, o vėliau, atžalai ūgtelėjus, kambarį būtų galima perstatyti, papildyti kitais baldais ar detalėmis.

„Labai svarbu, kad vaikas savo kambaryje jaustųsi patogiai bei jaukiai ir jame nebūtų pašalinių tėvų ar buities daiktų. Mažiesiems reikia turėti savo asmeninę erdvę: lovą, rašomąjį stalą, spintą, kuria su niekuo nebūtų dalijamasi, lentynas knygutėms bei žaislams. Vaiko kambaryje dažnai praverčia ir naktinis šviestuvas prie lovos, kuris vėliau gali būti pakeistas į skaitymo lempą“, – svarbiausius vaiko kambario akcentus vardija interjero dizainerė.

Į ką verta investuoti daugiausiai?

Interjero dizainerė aiškina, kad vaiko kambario įrengimas nuo dalinės iki pilnos apdailos su visais korpusiniais ir minkštaisiais baldais dažniausiai atsieina 400–500 eurų už 1 kv./m. Anot jos, didžiausią bendros sumos dalį turėtų sudaryti patogus ir kokybiškas rašomasis stalas ir patogi kėdė.

Asociatyvi Freepik.com nuotr.

„Šie baldai – itin svarbi detalė patogaus atžalos kambario interjero įrengime, mat juos vaikas naudos mažiausiai 12 metų. Renkantis patvarų ir patogų rašomąjį stalą, derėtų atsižvelgti į jo paviršių: čia praverčia specialus stalviršis linoleumo pagrindu, kuris pasižymi tvarumu ir minkštumu, atsparumu įbrėžimams bei suteikia pojūtį, kad yra rašoma ant poros sluoksnių lapų. Taip pat, vis labiau populiarėja kilnojami stalai, kurie puikiai tiks naudotis įvairaus amžiaus vaikui. Patvarus rašomasis stalas vidutiniškai kainuoja apie 500 eurų. Štai darbo kėdės, priklausomai nuo jų funkcijų, gali atsieiti nuo 200 iki 600 eurų“, – cituojama P. Biežytė.

Bendrovės „Credit Service“ direktorė G. Štuopė sako, kad vaiko kambario įrengimas – išties nemažai išlaidų reikalaujantis procesas, tačiau vadovaujantis keletu taisyklių, galima nemažai sutaupyti. Tai padaryti padės pajamų paskirstymas pagal prioritetus, reguliarus išlaidų planavimas ir net paprastas reikalingų medžiagų, įrankių, baldų ar kitų interjero detalių sąrašų sudarymas, atsižvelgiant į kainas.

„Užsiimant vaiko kambario įrengimo darbais, derėtų pagalvoti ne tik apie tai, kaip erdvė galėtų atrodyti, bet ir susidaryti reikalingų pirkinių sąrašą, pradedant nuo dažų ar tapetų sienoms iki baldų, dekoracijų ar net žaislų. Siekiant išleisti mažiau tokiems dažnai keičiamiems ir greitai išaugamiems baldams, kaip vaikiška lovelė, vertėtų pasvarstyti apie jų įsigijimą iš antrų rankų arba pasinaudoti akcijomis parduotuvėse. Kadangi tokie sprendimai, kaip vaiko kambario įrengimas, dažniausiai nebūna priimami staiga, pravartu kuo anksčiau pradėti kaupti santaupas, o prireikus pasinaudoti skolinimosi galimybėmis“, – kalba šeimos finansų ekspertė.

Specialistai sako, kad siekiant sutaupyti, taip pat patartina neįsigyti visų reikiamų prekių vienu ypu – geriau tai daryti pamažu, kada pastebimos įvairios nuolaidos, lieka papildomų pinigų ar galima pasinaudoti santaupomis. Anot G. Štuopės, vaikų auginimo procese nuolat atsiranda netikėtų išlaidų, todėl tėvams reikėtų nepamiršti esminių taupymo ir biudžeto planavimo principų – vadovaujantis jais, bus lengviau susidoroti su finansiniais iššūkiais.
Statybunaujienos.lt
Žymės  Interjeras, Baldai
Architektūra. Interjeras

nuotrauka
2021-10-06 07:09
Baigėsi Lietuvos architektų sąungos vykdytas VšĮ Centro poliklinikos diagnostikos centro priestato Pylimo g. 3, Vilniuje, tarptautinės vertės atviras architektūrinis projekto konkursas.
nuotrauka
2021-09-28 06:06
VŠĮ Lietuvos nacionalinis radijas ir televizija būstinės S. Konarskio g. 49, Vilniuje, atviro architektūrinio projekto konkursui pateikti 5 projekto pasiūlymai, kurie bus eksponuojami LRT pagrindinio pastato foje (S. Konarskio g. 49, Vilnius).
nuotrauka
2021-09-27 15:31
Norint, kad Jūsų namai būtų šviesūs, jaukūs, kupini šilumos, labai svarbu sukurti gerą apšvietimą įvairiose namų erdvėse. Šviestuvai turėtų būti tinkamai apgalvoti, ne tik kaip interjero grožio detalė, kuri suteikia elegancijos ir subtilumo, bet ir būtų funkcionali Jūsų namų investicija.
nuotrauka
2021-09-24 10:39
Vykdydami sutartinius įsipareigojimus Vilniaus koncertų ir sporto rūmų rekonstrukcijos techninio projekto rengėjai artimiausiu metu kreipsis dėl statybų leidimo išdavimo. Tai paskutinis projektavimo darbų etapas. Tačiau, kaip ir skelbta anksčiau, tolesni veiksmai projekte artimiausiu metu nebus vykd...
nuotrauka
2021-09-23 13:03
Tarptautiniame architektūros konkurse, surengtame išrinkti geriausią Vilniaus geležinkelio stoties komplekso, stoties aikštės ir aplinkinės teritorijos pertvarkymo idėją, atskleisti ir komisijos favoritai, ir konkurso dalyvių vardai. Pagal viešųjų pirkimų procedūras, vakar elektroniniu būdu atplėšus...
nuotrauka
2021-09-20 15:04
Susisiekimo ministras Marius Skuodis siūlo sparčiau atnaujinti ir plėtoti Vilniaus oro uosto terminalus, apsisprendžiant ir atsisakant beveik 70 metų senumo ir nemažų išlaikymo sąnaudų reikalaujančio oro uosto atvykimo terminalo senojo pastato. Okupacinę stalinizmo epochą menantį, pagal Rusijos oro ...
nuotrauka
2021-09-17 13:37
Klaipėdos centrinio pašto rūmų komplekse tikslingiausia yra įkurti daugiafunkcę kultūros erdvę – Klaipėdoje gimusio pasaulinio garso mokslininko astronomo F. W. Argelanderio vardo mokslo ir meno centrą su muziejinėmis, renginių, rezidencijų funkcijomis, įprasminant istorinį palikimą ir orientuojanti...
nuotrauka
2021-09-15 13:53
Sklandaus Vilniaus plėtra ir kūrimas prasideda nuo ABC – naujo patogaus įrankio vilnius.lt/vilnius-auga, kur kiekvienas planuojantis, statantis ar besidomintis miesto planavimo procesais ras informaciją, kas, kur ir kaip gali būti statoma ar želdinama, kokių architektūros standartų ir taisyklių laik...
nuotrauka
2021-09-09 10:47
Vilniaus miesto savivaldybė pritarė sostinės Lvovo gatvėje planuojamo statyti verslo centro „Hero“ projektiniams pasiūlymams. Juose projektą plėtojanti nekilnojamojo turto projektų vystymo bendrovė „Realco“ atsižvelgė į pirmo svarstymo metu pateiktas pastabas bei atnaujino verslo centro fasado spren...
nuotrauka
2021-09-09 09:56
Vandens, higienos ir prausimosi ritualai toli gražu ne visiems vaikams prigyja ir patinka vienodai. Dalis – vandenį vertina kaip pramogą, kiti – būtinus „reikalus“ susitvarko skubotai, o dar kitus užsukti į vonios kambarį kartais tenka ir varu varyti. Štai kodėl tokios erdvės turi būti įrengtos saug...
nuotrauka
2021-09-01 15:06
Nekilnojamojo turto projektų valdytoja ir plėtotoja, bendrovė „Baltic Asset Management“, Naujamiestyje, Smolensko g. 5 projekto architektūrinę idėją rinko architektūrinio konkurso būdu. Nugalėtoja tapo architektų studija „2 Bricks“.
nuotrauka
2021-08-20 15:20
Vonios kambaryje žmogus statistiškai praleidžia apie 20 minučių per dieną, tačiau galima daryti prielaidą, kad pastarieji karantininiai metai šį laiką dar prailgino. Štai kodėl vonios kambariams – jų įrengimui ar atnaujinimui – skiriama vis daugiau dėmesio.
nuotrauka
2021-08-19 15:05
Link pabaigos artėja teisminiai ginčai dėl naujų pastatų projektų Neries krantinėje, Žygimantų g. Beveik 2 metus trukusio mediacijos proceso metu rastas sprendimas. Taikos sutartimi šalys susitarė, kaip turi būti koreguojami sklypo Žygimantų g. 12 užstatymo sprendimai.
nuotrauka
2021-08-19 11:48
Kuo šviesesni namai – tuo maloniau. Todėl kuriant jaukius namus, svarbu pasirūpinti ne tik estetišku, tačiau funkcionaliu bei tinkamai suplanuotu apšvietimu.
nuotrauka
2021-08-19 10:44
Po ilgų derybų Vilniaus miesto savivaldybė išdavė leidimą statyti naują LIDL parduotuvę Nemenčinės pl. 15. Sutarus su projekto užsakovu ir architektais, palyginti su pirminiu planu, sumažėjo ir prekybos centro plotas, ir šalinamų medžių skaičius. Sutarta ir dėl gausesnio sklypo apželdinimo.
nuotrauka
2021-08-18 14:22
Nekilnojamojo turto plėtros bendrovė „Darnu Group“ persikėlė į naują beveik 1500 kv. m ploto biurą savo valdomuose Paupio verslo namuose, tiesiai virš vilniečių jau pamėgto „Paupio turgaus“.
nuotrauka
2021-08-11 07:01
Vilnius keičiasi kasdien, o prie miestovaizdžio kūrimo prisideda daugybė talentingų žmonių. Kaip gimsta pokyčiai, vyksta architektūriniai konkursai, geriausių idėjų paieškos ir profesionalus jų vertinimas daugeliui vilniečių vis dar mažai žinoma sritis.
nuotrauka
2021-08-09 07:20
Paskelbti visi Vilniaus geležinkelio stoties komplekso, stoties aikštės ir viešojo transporto terminalo projekto konkursui pateikti darbai.
nuotrauka
2021-08-03 10:18
Vilniaus centre duris oficialiai atvėrė naujos kartos „Telia Global Services Lithuania“ biuras. Pandemijos metu kurta būstinė yra technologiškai ir funkciškai pritaikyta hibridiniam darbui bei atspindi pasikeitusius darbo modelius ir darbuotojų poreikius.
nuotrauka
2021-07-27 10:09
Didžiausias iššūkis kuriant mažas erdves – efektyviai išnaudoti turimą nedidelį plotą. Juk maža erdvė taip pat gali būti jauki, maloni ir estetiškai patraukli, jei viskas išdėstyta funkcionaliai ir apgalvota iki smulkiausių detalių.

Statybunaujienos.lt » Architektūra. Interjeras