2023 rugsėjo 26 d. antradienis, 22:42
Reklama  |  facebook

Japoniškus sodus ir plastikinius nykštukus Lietuvoje keičia natūralizmas

2017-04-20 16:15
Lietuvių namų kiemus ar vejas dar neseniai puošę plastikiniai nykštukai, japoniški sodai ar ekstravagantiškas ornamentinis želdinimas žengia į praeitį. Šalyje įsivyrauja natūralus, aplinką tausojantis bei teritorijos unikalumą atskleidžiantis aplinkos tvarkymas. Be to, pastebima, kad apželdinimu bei sodininkyste susidomi vis jaunesni žmonės, kurie šiuolaikišką gėlyną nori susikurti bent vazone ant palangės.
nuotrauka
„Litexpo“ nuotr.


Minimos įmonės
LITEXPO Lietuvos parodų ir kongresų centras, UAB

Želdinių mados – mąstymo būdo atspindys

Šiuo metu Lietuvos želdinių rinkoje labiausiai juntama Didžiosios Britanijos, Olandijos ir JAV tendencijų įtaka.

„Šios šalys jau senokai diktuoja želdinių madas, kurių esmė – kuo daugiau natūralumo, gamtiškumo, laisvumo. Želdinių rinka atspindi bendrus besikeičiančius gyvensenos ir mąstymo įpročius – norą daugiau judėti, sveikiau maitintis, sunaudoti mažiau kuro, skatinti vietinį verslą, valgyti ekologiškus produktus. Todėl jau keli metai ir tvarkant aplinką, vis populiaresnis darosi gamtos tausojimas, jos natūralumo pabrėžimas ir išsaugojimas“, – sako apželdinimo kursus rengiančio „Geltono karučio“ iniciatorė Lina Liubertaitė, kuri nemokamas konsultacijas teiks statybų tematikos parodoje „Resta“.

Pasak jos, nebesiekiama savo sodų ar kiemų nugludinti iki tobulumo, apstatyti brangiais egzotiškais augalais. Stiprėja suvokimas, kad ir su įprastais augalais galima sukurti stilingą vaizdą, tereikia žinoti pagrindinius dizaino principus.

„Vis labiau siekiama sukurti kuo darnesnę visumą nenaudojant perteklinių medžiagų ir sprendimų, gręžiamasi į natūralumą. Tai ne vienadienė mada, bet visą šiuolaikinio žmogaus gyvenseną apimanti kryptis, kurią pirmiausia pritaikome savo pačių kieme“, – teigia L. Liubertaitė.

Įspūdingas žiedas nebūtinai brangiausias

Didžiausios Baltijos šalyse statybų tematikos parodos „Resta“ organizatoriai savo ruožtu teigia, kad apželdinimui, sodo darbams bei įrangai skirta sekcija ir tradicinė sodinukų mugė parodoje visada viena populiariausių.

„Želdinimu domintis vis daugiau žmonių, kyla ir jų lūkesčių kartelė, atsiranda supratimas, kad už ryškiai žydintį žiedą retesnis ir brangesnis gali būti nežydintis krūmelis. Kiekvienas turi savo poreikių, tad ir pristatomi sprendimai labai įvairūs – nuo pasiūlymų kurti daržą ant palangės, iki galimybės susitvarkyti kaimo sodybos ar gyvenamojo namo aplinką. Jei anksčiau buvo ieškoma specifinių vaiskrūmių ar medžių, tai šiemet pirmą kartą pristatysime net įžuvinimo paslaugas teikiančias įmones. Žmonės konsultuojasi su specialistais, ieško ilgalaikių sprendimų“, – sako „Litexpo“ parodų grupės vadovė Milda Gembickienė.

Parodų ir kongresų centre „Litexpo“ balandžio 26-29 d. vyksiančioje parodoje „Resta“, bus tradicinė sodinukų mugė, kurioje lankytojai galės įsigyti sodinukų, sėklų, dekoratyvinių augalų, vienmečių ir daugiamečių gėlių daigų, sodo reikmenų.

Žemės darbais susidomi vis jaunesni

Nors įprasta manyti, kad sodininkystė ir daržininkystė populiari tarp vyresnio amžiaus žmonių, o dažniausiai ja domisi moterys, tačiau tendencijos keičiasi – tuo vis dažniau susidomi jaunimas.

„Pastebiu, kad į apželdinimo kursus neretai susirenka būsto pirkėjai, norintys gražiai sutvarkyti namo kiemą, tačiau dažnai ateina ir tie, kurie tiesiog yra pasiilgę darbo su augalais. Paprastai sulig trisdešimtmečiu ateina periodas, kai įsikuri savo būste ir supranti, kad nori pats pagal savo poreikius susitvarkyti aplinką, kiemą, o gal tiesiog eksperimentuoti su augalais bute. Procesas, prasidedantis nuo pasėjamos sėklos ir pasibaigiantis maistu ar žydinčiais žiedais, jauniems žmonėms ima atrodyti kaip stebuklas. Vien dėl jausmo, jog padarei kažką savo rankomis, tai tampa nauju hobiu“, – pasakoja L. Liubertaitė.

Specialistės teigimu, vis didesnį pagreitį įgauna ir bendruomeninių sodų idėja. Juose netoli vienas kito gyvenantys žmonės gali auginti kartu, dalintis patirtimi ir susipažinti su kitais entuziastais. Turint omenyje, jog mieste vietos auginimui atsiranda vis mažiau, o norinčiųjų tai daryti skaičius tik auga, ateityje bendruomeninių sodų turėtų dar padaugėti.

Didžiausioje Baltijos šalyse statybų tematikos parodoje „Resta“ balandžio 26-29 d. savo produkciją ir sprendimus pristatys 540 įmonių iš 18 šalių. Statantiems, remontuojantiems ar projektuojantiems skirtoje parodoje laukiami tiek profesionalai, kurių dėmesio lauks su pagrindine parodos „Skaitmeninė statyba. BIM“ tema susiję pristatymai bei renginiai, tiek lankytojai ieškantys laiko patikrintų sprendimų ar besidairantys naujovių.  RESTA

nuotrauka
2023-05-30 13:31
Didžiausiai Baltijos šalyse tarptautinei statybų verslo parodai „Resta“ suteiktas Pasaulinės parodų industrijos asociacijos UFI sertifikatas. Lietuvos parodų ir kongresų centro LITEXPO teigimu, ši paroda yra vienintelė Baltijos šalyse, pelniusi tokį įvertinimą.
nuotrauka
2023-05-03 08:49
Jau penktą kartą Lietuvos parodų ir kongresų centre LITEXPO vykstančios tarptautinės statybų verslo parodos RESTA metu buvo įvardintos įspūdingiausios ekspozicijos. Konkurso „Įspūdingiausios RESTA ekspozicijos“ vertinimo komisija analizavo, kodėl vienoms įmonėms pavyksta būti matomoms, išskirtinėms,...
nuotrauka
2023-04-28 09:26
Jau penktą kartą įvyko konkursas „Įspūdingiausios parodos ekspozicijos“. Jungtinės RESTA ir BALDAI IR DIZAINO SPRENDIMAI 2023 parodos išrinktos įspūdingiausios ekspozicijos, įvardinti jų autoriai.
nuotrauka
2023-04-27 18:59
Ketvirtadienį, balandžio 27 d., LITEXPO atidaryta 3 dienas truksianti didžiausia Baltijos šalyse tarptautinė statybų verslo paroda „Resta 2023". Daugiausia dėmesio joje skiriama energiniam statinių tvarumui, skaitmeninei statybai, profesiniam orientavimui, darniam miestų vystymui ir Ukrainos atstaty...
nuotrauka
2023-04-18 10:43
Išmanių namų ekspertai šių metų tarptautinės statybų verslo parodos RESTA lankytojus balandžio 27–29 d. pasitiks pristatydami tvariam ir komfortiškam gyvenimui sukurtus gaminius. Estetiškų elektros instaliacijos prietaisų ir išmaniųjų sistemų gamintojo JUNG stende didžiausio dėmesio tikimasi naujos ...
nuotrauka
2023-02-03 07:30,      papildyta 2023-04-18 06:50, Komisijos nariai
Tarptautinės statybų verslo parodos RESTA metu jau penktą kartą įvyks konkursas „Įspūdingiausios RESTA ekspozicijos“ (ĮRE). Konkurso metu bus apdovanotos 5 įspūdingiausias ekspozicijas parengusios bendrovės bei architektai/projektuotojai, įrengę nugalėtojų ekspozicijas.
nuotrauka
2022-04-28 07:10
Paroda paprastai suvokiama kaip renginys, kurio metu lankytojams pristatomi eksponatai, sprendimai, veikla. Ir todėl svarbūs du klausimai: ką pristatyti ir kaip tai padaryti.
nuotrauka
2022-04-22 14:24
Medienos vilnos plokštės „Cewood“ Lietuvoje dar itin naujas produktas. Tuo tarpu Latvijoje, namų rinkoje, šis produktas naudojamas labai plačiai: nuo lubų apdailos privačiuose namuose iki daugelio mokyklų, verslo pastatų, kitų objektų atnaujinimo ir statybos projektų.
nuotrauka
2022-04-22 13:27
Mes gaminame priešgaisrinius produktus, kurie skirti pasyviai gaisrinei saugai. Rinkai pristatome įvairius sertifikuotus sprendimus: dūmų šalinimo kanalus, ugniai atsparius ortakius, plieninių ir medinių konstrukcijų apsaugą – tai labai platus spektras sprendimų, dalį kurių su partneriais (UAB FOGO)...
nuotrauka
2022-04-22 11:30
RESTOJE pristatome dvi temas, kurios būdingos mūsų įmonei: išmaniosios technologijos ir dizainas. Parodos lankytojams pristatome naujas išmaniųjų namų sistemas, naujus lietimui jautrius ekranus, šiek tiek pigesnes naujas sistemas valdyti išmanius namus ir kaip visada – naujo dizaino, spalvų jungikli...
nuotrauka
2022-04-20 18:06
Šiemet jau ketvirtą kartą įvyko konkursas „Įspūdingiausios parodos ekspozicijos“. Pamatykite nugalėtojų ekspozicijas.
nuotrauka
2022-04-20 16:54
Šiandien, balandžio 20 d. Lietuvos parodų ir kongresų centre LITEXPO prasidėjo 4 dienas truksianti tarptautinė statybos ir remonto paroda RESTA, kuri šiemet vyksta kartu su paroda „Baldai ir dizaino sprendimai“.
nuotrauka
2022-04-19 10:52
Jau balandžio 22 d. apie statybų sektoriaus skaitmenizaciją, statybos leidimų išdavimo spartinimą ir reikalingus pokyčius sektoriuje bus diskutuojama jau 11-us metus iš eilės vykstančiame didžiausiame skaitmeninės statybos tematikos renginyje Lietuvoje – tarptautinėje konferencijoje „Skaitmeninė sta...
nuotrauka
2022-04-19 09:22
Žmogus – itin gerai prisitaikanti būtybė. Statybos, energetikos ar susijusių sektorių atveju tai reiškia gebėjimą sukurti ir naudoti technologijas, kurios įveikia ribojimus arba kuria pridėtinių verčių
nuotrauka
2022-04-15 07:48
Po dviejų metų pertraukos „Layher Baltic“ ir Baltijos pastolininkų asociacija BSA rengia antrąjį pastolininkų čempionatą. Dalyvauti jame rengiasi komandos ne tik iš Lietuvos, bet ir iš Suomijos, Švedijos, Norvegijos.
nuotrauka
2022-04-14 07:37
Kaip susikurti, įsirengti ir apstatyti namus? Kaip tai padaryti meniškai? Kokius baldus rinktis? Kaip estetiką suderinti su patogumu? Tai kiekvieno naujakurio klausimai, kurie neapleidžia ir sugalvojusių atnaujinti būstą.
nuotrauka
2022-04-05 13:26
Gyvai grįžtančioje parodoje RESTA įmonės pristatys ne tik naują požiūrį į tradicinius, įprastus dalykus, bet ir suteiks galimybę gyvai pamatyti tai, ko pasaulyje yra vos kelios dešimtys.
nuotrauka
2022-03-17 15:37
Balandžio 20–23 d. Lietuvos parodų ir kongresų centre LITEXPO vyks didžiausia Baltijos šalyse statybų verslo paroda RESTA. Kartu vyks ir paroda „Baldai ir dizaino sprendimai 2022“.
nuotrauka
2022-03-02 13:45,      papildyta 2022-04-14 06:00, Patikslinta informacija
Tarptautinės statybos ir remonto parodos RESTA metu jau ketvirtą kartą įvyks konkursas „Įspūdingiausios RESTOS ekspozicijos“ (ĮRE). Konkurso metu bus apdovanotos 5 įspūdingiausias ekspozicijas parengusios bendrovės bei architektai/projektuotojai, įrengę nugalėtojų ekspozicijas.
nuotrauka
2020-06-02 10:01,      papildyta 2020-10-02 15:00, Papildyta pranešimų vaizdo įrašais
Kaip atsitiko, kad viena pagrindinių ekonomikos sričių – statybos, dažnai linksniuojama kaip efektyvumo stokojančių industrijos šakų?

Statybunaujienos.lt » RESTA