2023 vasario 6 d. pirmadienis, 5:40
Reklama  |  facebook

KAUNO ŠILO kataloguose – sprendiniai maksimaliam termoizoliacinės medžiagos efektui pasiekti

2022-11-29 07:16
Įmonė „Kauno šilas“, į rinką tiekianti šiltinimo medžiagas, specialistams pasiūlė ir konkrečių šiltinimo sprendinių – sukurti du katalogai – „Energiškai efektyvus šiltinimas Šiloporu. Brėžinių katalogas, A+, A++ klasė“ ir „Skydiniai namai. A+, A++ klasė“. Didžioji šių katalogų vertė – ilgametė patirtis sujungta su naujausiomis technologijomis.
nuotrauka
„Kauno šilo“ iliustr.


Minimos įmonės
Kauno šilas, UAB
„Termoizoliaciją „Kauno šilas“ gamina daugiau nei 30 metų, per kuriuos sukauptas solidus bagažas žinių, kaip polistireninį putplastį statinių šiltinimui panaudoti efektyviausiai, koks gaminys geriausiai tinka vienos ar kitos konstrukcijos šiltinimui, koks turi būti optimalus šiltinimo medžiagos storis vienoje ar kitoje konstrukcijoje, siekiant maksimalios naudos“, – sako vienas iš katalogų bendraautorių, ilgametis įmonės darbuotojas Inžinierius Leonardas Miškinis, akcentuodamas, kad didžiausia ekonominė nauda statyboje ir maksimalus termoizoliacinės medžiagos efektas pasiekiamas tik esant vienai išlygai – medžiaga turi būti panaudota pagal paskirtį, laikantis reikalavimų ir taisyklių. Tai buvo pagrindinis įmonės siekis, kuriant katalogus.

Kam skirtas katalogas ir ką jame ras specialistai

Katalogai „Energiškai efektyvus šiltinimas Šiloporu. Brėžinių katalogas, A+, A++ klasė“ ir „Skydiniai namai. A+, A++ klasė“ kaip pagalbinė priemonė skirti architektams, projektuotojams, konstruktoriams ir statytojams.

Architektams ir projektuotojams tenka dirbti su itin dideliu informacijos kiekiu. „Pateikdami konstrukcinius brėžinius su šiluminėmis gaminių savybėmis ir paskaičiuotais medžiagų kiekiais, mes leidžiame iš anksto žinoti konstrukcijų storius, o tai leis daug greičiau projektuoti patalpas. Galima ir lengviau apskaičiuoti reikalingus medžiagų kiekius, o brėžiniai taip pat gali būti geras pavyzdys individualiems sprendimams“, – aiškina katalogų bendraautorius, įmonės Kokybės vadovas Vykintas Sliesoraitis.

Katalogai projektuotojui ir architektui pateikia įvairių brėžinių nomenklatūrą – nuo pastato pamatų iki stogo A+ bei A++ klasių energinio efektyvumo statiniams – naujos statybos bei rekonstruojamiems visuomeniniams ir gyvenamiesiems pastatams. Katalogas sudarytas taip, kad jame būtų galima greitai ir lengvai orientuotis „Šiloporo“ gaminių asortimente, įvertinti ir optimaliai išnaudoti teigiamas gaminių savybes įvairiose pastato atitvarose, parinkti reikiamą termoizoliacijos storį pagal statybos techninio reglamento reikalavimus. Kataloguose nurodytos rekomenduojamo tipo polistireninio putplasčio šiluminės vertės ir storiai, kai reikia pasiekti A+ ir A++ klasę. Kataloguose informacija pateikiama „Autocad“ ir PDF formatu.

Kaip išvengti perteklinių termoizoliacijos savybių ir optimizuoti procesą

Rinkoje yra didelė termoizoliacinių medžiagų įvairovė ir jų vis daugėja. Iš vienos pusės – nuolat pasirodo nauji gaminiai, koreguojamos ir tikslinamos jų savybės, iš kitos pusės – keičiasi normatyviniai reikalavimai, termoizoliacijos šiluminių savybių pataisų koeficientai. Tad nuolat atsinaujinantis informacijos srautas reikalauja iš projektuotojų tam skirti daug laiko, būti atidžiais. O individualūs statytojai, pastebi V.Sliesoraitis, siekdami geriausio rezultato dažniausiai perka medžiagas su perteklinėmis savybėmis ir investuoja per daug.

„Siekiantiems aiškumo, kataloge nurodome rekomenduojamus gaminius tam tikrai konstrukcijai, esančiai įvairios paskirties pastatuose: tiek gyvenamuosiuose, tiek viešosios paskirties – padedame pasiekti optimalius šiltinimo rezultatus su brėžiniuose nurodytomis medžiagomis“, – pasakoja L.Miškinis.

Sprendiniai naujiems ir renovuojamiems pastatams – patogesnis darbas projektuojant

Aštrėjant energetinei krizei, ieškoma įvairių sprendimų, kaip taupyti energiją, sumažinti suvartojamos šilumos kiekius ir sąskaitas už šildymą.

Lietuvoje daugiau nei 13,5 tūkstančių daugiabučių namų suvartoja daug arba labai daug šilumos ir laukia renovacijos. Per 2021–2022 metus tik 650 namų perėjo į atnaujintų – renovuotų daugiabučių kategoriją ir jų suvartojama energija sumažėjo 2–3 kartus. Atsakingo verslo įmonė „Kauno šilas“ remia iniciatyvą didinti renovacijos tempus bei mažinti brangios energijos švaistymą ir siūlo sprendimus pagal savo kompetencijas. Todėl ir katalogo skyriuje apie renovaciją atkreiptas dėmesys į konkrečius sprendinius, t. y. pateikti šiltinimo brėžiniai nuo cokolio iki stogo.

„Nors daugelis konstrukcijų ir mazgų tiek daugiabučių namų, tiek mažaaukštėje statyboje iš esmės sutampa, pastatų apšiltinimo srityje yra nemažai skirtumų, – sako L.Miškinis. – Renovuojamiems namams keliami žymiai mažesni energinio efektyvumo reikalavimai, tuo tarpu mažaaukštė statyba pasižymi didele medžiagų ir konstrukcijų įvairove. Todėl mums buvo svarbu kataloge išskirti naują statybą bei renovaciją, nes tai dvi skirtingos veiklos sritys, ir projektuotojams, architektams darbą padaryti patogesniu.“

Pildo skydinių namų termoizoliavimo nišą

Iki šiol statybos taisyklėse „Atitvarų šiltinimas polistireniniu putplasčiu“ tik minimaliai buvo minimi karkasiniai namai, o skydinių namų problematika, kaip pastebi L.Miškinis, visiškai nejudinta. Rinkos tendencijos rodo, kad skydiniai namai atrado savo nišą ir labai populiarėja, o skydų gamybai bei tolimesniam pastato apšiltinimui sunaudojami nemaži polistireninio putplasčio kiekiai. Atliepdami rinkos poreikį, ekspertai sukūrė specialų katalogą „Skydiniai namai. A+, A++ klasė“.

Skydinių namų šiltinimas„Kataloge pateikiami skydinių namų statybos atitvarų sprendiniai, įvertinti minimalūs termoizoliacijos – „Šiloporo“ – produkcijos kiekiai A+ ir A++ energinio efektyvumo klasės užtikrinimui tiek daugiabučių namų, tiek mažaaukštei statybai. Skydinių namų dalies brėžiniai universalūs, skaičiavimai naudotini namams, kurių skydo gamybai naudojamos 16 cm storio „Šiloporas Neo EPS 70“ plokštės“, – pasakoja kokybės vadovas V.Sliesoraitis.

Dirba išvien su statybos sektoriumi

Įmonė „Kauno šilas“ daug dėmesio skiria ne tik technologinio proceso tobulinimui, produkcijos kokybės gerinimui, naujų, pažangių produktų kūrimui, bet ir švietėjiškai, konsultacinei veiklai. Įmonė gamina ne tik tradicinius putplasčio gaminius, bet ir specialius, sprendžiančius net ne vieną problemą, kaip, pvz., šilumos ir smūgio garso izoliacijai skirtas „Šiloporas EPS T“ ar ypatingai mažu įgeriamumu pasižymintis gaminys „ŠiloporasGeo EPS 100“ pamatų formavimui.Kauno šilas

Kaip pastebi V.Sliesoraitis, – statybos sektorius išgyvena dideles transformacijas, reikalavimą statyti tvariau, statyti energiškai vis efektyvesnius pastatus. Nuo 2014 m. iki 2019 m. statybos sektorius turėjo įveikti „atstumą“ nuo B iki A++ energinio naudingumo klasės. Ir tai yra pakankamai didelis pokytis, iššūkis, kurį padeda įveikti ir „Kauno šilas“, ne tik gamindamas šiltinimo medžiagas, bet ir pateikdamas konkrečius šiltinimo sprendinius.

„Kauno šilo“ iliustr.

Statybunaujienos.lt
Objektai. Technologijos. Verslas

nuotrauka
2023-02-03 11:00
Dėl didėjančio automobilių skaičiaus ir su tuo susijusios būtinybės naujai statomuose objektuose užtikrinti reikiamą stovėjimo vietų skaičių, projektuojamos vis gilesnės automobilių stovėjimo aikštelės. Dažnai dėl tankaus miesto užstatymo, įskaitant ir senamiesčius, užstatymo teritorijose su nuolydž...
nuotrauka
2023-02-02 08:10
Atgimsta dar vienas Kauno miesto istorinis pastatas – architekto Karolio Reisono projektuota Evangelikų reformatų bažnyčia (E. Ožeškienės g. 41). Jau parengti architektų grupės UAB „Senamiesčio projektai“ tvarkybos darbų projektiniai pasiūlymai, pagal kuriuos bus restauruota Evangelikų reformatų baž...
nuotrauka
2023-02-02 07:21
Statinio statybos techninis prižiūrėtojas turi turėti ne tik reikiamų kompetencijų, išsilavinimą, bet ir praktinės patirties, įsitikinęs inžinierius Ridas Verpečinskas, MB „Gorikliai“ statybų techninės priežiūros vadovas.
nuotrauka
2023-02-02 06:11
Vilniaus oro uoste pradėtos naujo išvykimo terminalo statybos: startavo visai Lietuvos aviacijai strategiškai svarbus projektas. Apie tai paskelbta sausio 31 dieną oficialios ceremonijos metu. Teigiama, kad didelio masto projektas truks dvejus metus, visi darbai vyks veikiančiame oro uoste, o pirmie...
nuotrauka
2023-02-01 14:14
Transporto priemonėms judėti nuo Molėtų iki Pabradės miesto ir atgal taps dar saugiau, patogiau bei greičiau. Tvarios miestų ir infrastruktūros plėtros bendrovė „YIT Lietuva“ atliks šio kelio virš 5 km ilgio ruožo kapitalinį remontą. Darbus, kurie prasidės pasibaigus technologinei pertraukai, planuo...
nuotrauka
2023-02-01 07:38
Baseinų, šaldymo patalpų stogai yra veikiami drėgmės, garų, cheminių medžiagų, specifinės temperatūros. Tokia agresyvi aplinka verčia atidžiai rinktis stogo sistemas. Taigi ko reikia vengti ir kuo keisti tradicinius gaminius?
nuotrauka
2023-02-01 05:51
Aplinkos ministras Simonas Gentvilas lankėsi Kaune statomame specializuotame Laukinių gyvūnų globos centre (LGGC). Planuojama, kad centras, steigiamas prie Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU), pradės veikti šių metų pabaigoje. Iki kovo pabaigos bus pastatyti ir įrengti pagrindiniai pastata...
nuotrauka
2023-01-31 15:06
Augant vilniečių galimybėms patekti į pirmuoju prioritetu pasirinktus darželius (pernai pateko apie 80 proc. vaikų), jaunų šeimų pamėgtame sostinės rajone per 20 mėnesių nuo kapsulės įkasimo pastatytas modernus 14 grupių 240 vietų lopšelis-darželis. Šiuo metu jį lanko 133 vaikai, netrukus pradės lan...
nuotrauka
2023-01-31 10:15
Sostinės senamiestyje, šalia S. Moniuškos skvero, restauruota šv. Kotrynos bažnyčia. Atnaujintas vėlyvojo baroko laikų pastatas, pagal restauravimo programas sutvarkyti kryžiai ir fasadinės skulptūros, o bažnyčia apšviesta specialiais, meno vertybes tausojančiais LED šviestuvais.
nuotrauka
2023-01-31 06:43
Ignalinos atominėje elektrinėje (IAE) įvykdytas projektas, kurio metu nuo branduolinio kuro dalių (nuobirų) išvalytas kuro išlaikymo baseinų dugnas.
nuotrauka
2023-01-30 13:24
Nekilnojamojo turto plėtros bendrovė „Darnu Group“ šiemet į NT projektus Lietuvoje investuos 114 mln. eurų – apie 13 mln. eurų daugiau nei 2022 metais. Didžioji dalis investicijų – 89 mln. eurų – bus nukreiptos į negyvenamosios paskirties projektus – prekybinius sandėlius (stock-office) bei viešosio...
nuotrauka
2023-01-30 09:26
Statydami naujus pastatus, tiek daugiabučius, tiek ir individualius gyvenamuosius namus, siekiame, kad jie būtų energiškai efektyvūs, kokybiški ir ilgaamžiai. Siekiame, kad išlaidos būsto šildymui būtų kuo mažesnės, o gyvenamoji aplinka sveika ir patogi.
nuotrauka
2023-01-30 04:49
Pernai Druskininkuose pradėti ir šiuo metu tęsiami vilos „Oazė“, esančios V. Krėvės g. 6, tvarkybos darbai. Darbus vykdo UAB „Paveldo sprendimai LT“. Sausį ši įmonė pradėjo ir Vilos pastatų kompleksui priklausančios medinės vilos tvarkybos darbus pagal architektės Marijos Nemunienės parengtą projekt...
nuotrauka
2023-01-27 15:24
Lazdynų daugiafunkcio komplekso statyba oficialiai baigėsi – Vilniaus miesto savivaldybė gavo Statybos inspekcijos patvirtintą statybos užbaigimo aktą, o tai reiškia, kad rangos darbai Lazdynų baseine baigti.
nuotrauka
2023-01-26 04:44
Industrinio nekilnojamojo turto (NT) vystymo ir valdymo bendrovė „Sirin Development“ įdiegė kokybės valdymo sistemos (9001) ir aplinkosaugos valdymo sistemos (14001) ISO standartus bei gavo tai patvirtinančius sertifikatus. Tokiu būdu bendrovė siekia gerinti įmonės vadybos ir paslaugų teikimo proces...
nuotrauka
2023-01-25 06:29
Praėjusių metų „Eikos statybos“ apyvarta, palyginus su 2021 m., išaugo daugiau kaip dvigubai. Verslui tai didžiulė grėsmė neįvykdyti įsipareigojimų. Tačiau laiku priimti įmonės valdymo sprendimai, stipri komanda ir principas „Statome kaip sau“ leido visus įsipareigojimus įvykdyti laiku ir išvengti n...
nuotrauka
2023-01-24 09:28
NT plėtros bendrovių grupė „Omberg group“ gavo statybų leidimą projektui „Stockholm“ Kaune ir pradeda paruošiamuosius statybų darbus. 7 tūkst. kv. m ploto daugiafunkcės paskirties patalpų kompleksas (angl. „stock-office“) sujungs sandėliavimo patalpas, pardavimo erdves ir biurus, o rinkoje išsiskirs...
nuotrauka
2023-01-24 07:24
Elektrėnuose įvyko iškilminga naujai statomo Elektrėnų priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pastato kapsulės įleidimo ceremonija. Naujajame pastate ugniagesiai gelbėtojai dirbs modernioje, erdvioje, šiuolaikinėje gaisrinėje, kur bus įrengta 20 darbo vietų, poilsio patalpos darbuotojams, sporto salė, er...
nuotrauka
2023-01-20 12:12
Ištrupėjusia danga ir duobėmis vairuotojus pasitikdavusi aikštelė šalia buvusio Kauno „Merkurijaus“ teritorijos – jau praeitis. Jos vietoje iškilo daugiaaukštė automobilių saugykla. Naujasis objektas atpalaiduos centrines miesto gatves nuo pakraščiuose išrikiuotų automobilių. K. Donelaičio gatvės 65...
nuotrauka
2023-01-20 08:37
Vilniaus miesto moksleivių sveikatos centro laukia kardinalūs pokyčiai – sostinės savivaldybė pasirašė sutartį dėl Žirmūnų baseino tvarkymo darbų.

Statybunaujienos.lt » Objektai. Technologijos. Verslas