2023 birželio 10 d. šeštadienis, 1:14
Reklama  |  facebook

KAUNO ŠILO kataloguose – sprendiniai maksimaliam termoizoliacinės medžiagos efektui pasiekti

2022-11-29 07:16
Įmonė „Kauno šilas“, į rinką tiekianti šiltinimo medžiagas, specialistams pasiūlė ir konkrečių šiltinimo sprendinių – sukurti du katalogai – „Energiškai efektyvus šiltinimas Šiloporu. Brėžinių katalogas, A+, A++ klasė“ ir „Skydiniai namai. A+, A++ klasė“. Didžioji šių katalogų vertė – ilgametė patirtis sujungta su naujausiomis technologijomis.
nuotrauka
„Kauno šilo“ iliustr.


Minimos įmonės
Kauno šilas, UAB
„Termoizoliaciją „Kauno šilas“ gamina daugiau nei 30 metų, per kuriuos sukauptas solidus bagažas žinių, kaip polistireninį putplastį statinių šiltinimui panaudoti efektyviausiai, koks gaminys geriausiai tinka vienos ar kitos konstrukcijos šiltinimui, koks turi būti optimalus šiltinimo medžiagos storis vienoje ar kitoje konstrukcijoje, siekiant maksimalios naudos“, – sako vienas iš katalogų bendraautorių, ilgametis įmonės darbuotojas Inžinierius Leonardas Miškinis, akcentuodamas, kad didžiausia ekonominė nauda statyboje ir maksimalus termoizoliacinės medžiagos efektas pasiekiamas tik esant vienai išlygai – medžiaga turi būti panaudota pagal paskirtį, laikantis reikalavimų ir taisyklių. Tai buvo pagrindinis įmonės siekis, kuriant katalogus.

Kam skirtas katalogas ir ką jame ras specialistai

Katalogai „Energiškai efektyvus šiltinimas Šiloporu. Brėžinių katalogas, A+, A++ klasė“ ir „Skydiniai namai. A+, A++ klasė“ kaip pagalbinė priemonė skirti architektams, projektuotojams, konstruktoriams ir statytojams.

Architektams ir projektuotojams tenka dirbti su itin dideliu informacijos kiekiu. „Pateikdami konstrukcinius brėžinius su šiluminėmis gaminių savybėmis ir paskaičiuotais medžiagų kiekiais, mes leidžiame iš anksto žinoti konstrukcijų storius, o tai leis daug greičiau projektuoti patalpas. Galima ir lengviau apskaičiuoti reikalingus medžiagų kiekius, o brėžiniai taip pat gali būti geras pavyzdys individualiems sprendimams“, – aiškina katalogų bendraautorius, įmonės Kokybės vadovas Vykintas Sliesoraitis.

Katalogai projektuotojui ir architektui pateikia įvairių brėžinių nomenklatūrą – nuo pastato pamatų iki stogo A+ bei A++ klasių energinio efektyvumo statiniams – naujos statybos bei rekonstruojamiems visuomeniniams ir gyvenamiesiems pastatams. Katalogas sudarytas taip, kad jame būtų galima greitai ir lengvai orientuotis „Šiloporo“ gaminių asortimente, įvertinti ir optimaliai išnaudoti teigiamas gaminių savybes įvairiose pastato atitvarose, parinkti reikiamą termoizoliacijos storį pagal statybos techninio reglamento reikalavimus. Kataloguose nurodytos rekomenduojamo tipo polistireninio putplasčio šiluminės vertės ir storiai, kai reikia pasiekti A+ ir A++ klasę. Kataloguose informacija pateikiama „Autocad“ ir PDF formatu.

Kaip išvengti perteklinių termoizoliacijos savybių ir optimizuoti procesą

Rinkoje yra didelė termoizoliacinių medžiagų įvairovė ir jų vis daugėja. Iš vienos pusės – nuolat pasirodo nauji gaminiai, koreguojamos ir tikslinamos jų savybės, iš kitos pusės – keičiasi normatyviniai reikalavimai, termoizoliacijos šiluminių savybių pataisų koeficientai. Tad nuolat atsinaujinantis informacijos srautas reikalauja iš projektuotojų tam skirti daug laiko, būti atidžiais. O individualūs statytojai, pastebi V.Sliesoraitis, siekdami geriausio rezultato dažniausiai perka medžiagas su perteklinėmis savybėmis ir investuoja per daug.

„Siekiantiems aiškumo, kataloge nurodome rekomenduojamus gaminius tam tikrai konstrukcijai, esančiai įvairios paskirties pastatuose: tiek gyvenamuosiuose, tiek viešosios paskirties – padedame pasiekti optimalius šiltinimo rezultatus su brėžiniuose nurodytomis medžiagomis“, – pasakoja L.Miškinis.

Sprendiniai naujiems ir renovuojamiems pastatams – patogesnis darbas projektuojant

Aštrėjant energetinei krizei, ieškoma įvairių sprendimų, kaip taupyti energiją, sumažinti suvartojamos šilumos kiekius ir sąskaitas už šildymą.

Lietuvoje daugiau nei 13,5 tūkstančių daugiabučių namų suvartoja daug arba labai daug šilumos ir laukia renovacijos. Per 2021–2022 metus tik 650 namų perėjo į atnaujintų – renovuotų daugiabučių kategoriją ir jų suvartojama energija sumažėjo 2–3 kartus. Atsakingo verslo įmonė „Kauno šilas“ remia iniciatyvą didinti renovacijos tempus bei mažinti brangios energijos švaistymą ir siūlo sprendimus pagal savo kompetencijas. Todėl ir katalogo skyriuje apie renovaciją atkreiptas dėmesys į konkrečius sprendinius, t. y. pateikti šiltinimo brėžiniai nuo cokolio iki stogo.

„Nors daugelis konstrukcijų ir mazgų tiek daugiabučių namų, tiek mažaaukštėje statyboje iš esmės sutampa, pastatų apšiltinimo srityje yra nemažai skirtumų, – sako L.Miškinis. – Renovuojamiems namams keliami žymiai mažesni energinio efektyvumo reikalavimai, tuo tarpu mažaaukštė statyba pasižymi didele medžiagų ir konstrukcijų įvairove. Todėl mums buvo svarbu kataloge išskirti naują statybą bei renovaciją, nes tai dvi skirtingos veiklos sritys, ir projektuotojams, architektams darbą padaryti patogesniu.“

Pildo skydinių namų termoizoliavimo nišą

Iki šiol statybos taisyklėse „Atitvarų šiltinimas polistireniniu putplasčiu“ tik minimaliai buvo minimi karkasiniai namai, o skydinių namų problematika, kaip pastebi L.Miškinis, visiškai nejudinta. Rinkos tendencijos rodo, kad skydiniai namai atrado savo nišą ir labai populiarėja, o skydų gamybai bei tolimesniam pastato apšiltinimui sunaudojami nemaži polistireninio putplasčio kiekiai. Atliepdami rinkos poreikį, ekspertai sukūrė specialų katalogą „Skydiniai namai. A+, A++ klasė“.

Skydinių namų šiltinimas„Kataloge pateikiami skydinių namų statybos atitvarų sprendiniai, įvertinti minimalūs termoizoliacijos – „Šiloporo“ – produkcijos kiekiai A+ ir A++ energinio efektyvumo klasės užtikrinimui tiek daugiabučių namų, tiek mažaaukštei statybai. Skydinių namų dalies brėžiniai universalūs, skaičiavimai naudotini namams, kurių skydo gamybai naudojamos 16 cm storio „Šiloporas Neo EPS 70“ plokštės“, – pasakoja kokybės vadovas V.Sliesoraitis.

Dirba išvien su statybos sektoriumi

Įmonė „Kauno šilas“ daug dėmesio skiria ne tik technologinio proceso tobulinimui, produkcijos kokybės gerinimui, naujų, pažangių produktų kūrimui, bet ir švietėjiškai, konsultacinei veiklai. Įmonė gamina ne tik tradicinius putplasčio gaminius, bet ir specialius, sprendžiančius net ne vieną problemą, kaip, pvz., šilumos ir smūgio garso izoliacijai skirtas „Šiloporas EPS T“ ar ypatingai mažu įgeriamumu pasižymintis gaminys „ŠiloporasGeo EPS 100“ pamatų formavimui.Kauno šilas

Kaip pastebi V.Sliesoraitis, – statybos sektorius išgyvena dideles transformacijas, reikalavimą statyti tvariau, statyti energiškai vis efektyvesnius pastatus. Nuo 2014 m. iki 2019 m. statybos sektorius turėjo įveikti „atstumą“ nuo B iki A++ energinio naudingumo klasės. Ir tai yra pakankamai didelis pokytis, iššūkis, kurį padeda įveikti ir „Kauno šilas“, ne tik gamindamas šiltinimo medžiagas, bet ir pateikdamas konkrečius šiltinimo sprendinius.

„Kauno šilo“ iliustr.

Statybunaujienos.ltObjektai. Technologijos. Verslas

nuotrauka
2023-06-09 07:08
Verslo miestelių plėtrą Lietuvoje vykdanti „SBA Urban“ startavo su pirmojo „Urban HUB“ statybų darbais Kauno rajone. Numatoma, kad didžiausias Baltijos šalyse prekybos, biurų ir logistikos (ang. stock-office) projektas bus baigtas per rekordiškai trumpą laiką. Daugiau nei 70 tūkst. kv. m ploto miest...
nuotrauka
2023-06-06 12:36
Nekilnojamojo turto (NT) plėtros bendrovė „Realco“ pasirašė sutartį su „Veikmės statyba“ dėl sostinės centriniame verslo rajone plėtojamo verslo centro „Hero“ statybų. Bendrovė pasirinkta verslo centro konstruktyvo statyboms, kurias numatyta baigti kitų metų spalio mėnesį. Užbaigti statyti verslo ce...
nuotrauka
2023-06-05 13:26
Per balandį ir gegužę pasirašius sutartis su projektuotojais, iki 2026 m. Vilniuje atsidarys dar keturios naujos įvairaus amžiaus vaikams skirtos švietimo įstaigos: darželis Balsiuose (Aušrinės g. 10A), darželis Šnipiškėse (Kernavės g. 82), progimnazija Pavilnyje (S. Lozoraičio g. 95) bei progimnazi...
nuotrauka
2023-06-02 11:31
Sostinės gyventojai ir miesto svečiai jau gali išvysti beveik išbaigtą JAV architekto Danielio Libeskindo projektuoto, Konstitucijos prospekte kylančio verslo centro „Artery“ išorės vaizdą. Pastate vyksta užbaigiamieji, daugiau nei metus trukę, fasado stiklinimo darbai. Pasak projekto vystytojų, sta...
nuotrauka
2023-06-02 10:15
Bendrovė BAUMIT, į Lietuvą tiekianti fasadų sistemas, atidarė didžiausią Baltijos šalyse „BAUMIT Life“ fasadų centrą - bendradarbystės erdvę, kuri veikia naujose įmonės patalpose Vilniuje, Ukmergės g. 364.
nuotrauka
2023-06-01 14:50
Darželių laukiančioms jaunoms vilniečių šeimoms džiugi žinia – pasirašyta rangos sutartis dėl darželio augančiame Pilaitės rajone. Planuojama, kad mažieji darželį galės pradėti lankyti 2026-aisiais. Numatoma, kad ugdymo įstaigą galės lankyti iki 320 vaikų: 16 ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo ...
nuotrauka
2023-06-01 12:22
Nesandari stogo danga ir vandens nuvedimo sistema, savaiminiai augalai ant pastato, drėgmės pažeisti konstrukcijų elementai – tokios ir panašios problemos kamuoja daugelį vertingų istorinių Lietuvos pastatų. Šią situaciją gerai žino Kultūros infrastruktūros centro Kultūros paveldo prevencinės prieži...
nuotrauka
2023-05-31 09:49
Nekilnojamojo turto (NT) plėtros bendrovė „Realco“ rinkoje ketina pasiskolinti apie 60 proc., arba iki 67 mln. eurų, lėšų Vilniaus centrinėje dalyje statomam verslo centrui „Hero“, į kurį iš viso investuos 112 mln. eurų.
nuotrauka
2023-05-29 14:50
Nekilnojamo turto plėtros kompanija „Hanner“ gavo leidimą verslo centro „Business Stadium Central“ sostinės Rinktinės gatvėje statyboms. Darbus įmonė planuoja pradėti iš karto, investicijos sieks 60 mln. eurų.
nuotrauka
2023-05-29 11:00
Skaitmeninius sprendimus statybos ir gamybos pramonei sėkmingai vysčiusios Lietuvos įmonės sutelkia jėgas naujam etapui prancūzų kapitalo grupėje.
nuotrauka
2023-05-23 14:49
Vilniaus daugiafunkcio komplekso Šeškinėje projektas keliasi į naują etapą – šiandien, gegužės 23 d., išduotas statybos leidimas Nacionaliniam stadionui ir jame įsikursiančiam sporto muziejui. Stadiono statybos darbai – kartu su visu Daugiafunkciniu kompleksu – turėtų būti baigti 2025 m. Projektą vy...
nuotrauka
2023-05-22 09:53
Estijos kapitalo bankas „Bigbank“ suteikė 9,8 mln. eurų finansavimą NT vystymo grupei „Lithome“, įgyvendinančiai aukštos klasės gyvenamąjį kompleksą Vilniaus Naujamiestyje – „Algirdo promenada“. Bendros investicijos į 119 butų ir 10 komercinių patalpų kompleksą sieks 14,5 mln. eurų, o komplekso dydi...
nuotrauka
2023-05-18 11:58
„Eika“ įmonių grupei priklausantis nutolęs saulės elektrinės parkas Klaipėdos rajone jau gamina elektros energiją. Nuo 2023 pavasario 5 megavatų bendros galios elektrinė aprūpina apie 85 proc. „Eika“ grupės dabartinio energijos poreikio.
nuotrauka
2023-05-18 08:04
Statybos pramonė ieško būdų, kaip pagaminti tokius gaminius, kurie pastatams padėtų kuo taupiau naudoti energiją ir būtų tvarūs – paliktų kuo mažesnį anglies dvideginio pėdsaką ir būtų perdirbami. Vienas tokių gaminių – BIOPORAS, kuris naudojamas kaip efektyvi termoizoliacinė medžiaga.
nuotrauka
2023-05-18 06:46
Vyriausybė pritarė Finansų ministerijos pateiktam A. Goštauto gatvės administracinio kvartalo konversijos pirmojo etapo investiciniam projektui. Šis projektas apima pastato, esančio A. Goštauto g. 11, kapitalinį remontą. Skaičiuojama darbų vertė siekia 16,185 mln. eurų, darbus ketinama baigti 2025 m...
nuotrauka
2023-05-18 06:20
Fondas „East Capital Real Estate Fund IV“ susitarė dėl dviejų Vilniuje esančių 10 aukštų biurų pastatų – „Duetto A“ ir „Duetto B“, kurių bendras nuomai skirtas plotas sudaro 17 260 kv. m. Sandoris bus užbaigtas 2023 m. birželio pradžioje.
nuotrauka
2023-05-15 09:39
Lietuvos zoologijos sodo renovacija jau beveik pasiekė tikslą – įgyvendinta daugiau nei 80 proc. numatytų darbų. Pastatyti daugumos gyvūnų vidaus bei žiemojimo pastatai, lauko voljerai, baigtas rekonstruoti senasis žirafų, zebrų pastatas, pastatytas apžvalgos bokštas su liftu, pilnai įrengtas takas ...
nuotrauka
2023-05-15 09:36
Pilnai rekonstravęs vieną universiteto bendrabutį, Kauno technologijos universitetas (KTU) toliau modernizuoja turimus gyvenamosios paskirties pastatus. Siekiant sukurti šiuolaikišką, studento poreikius atitinkančią gyvenamąją aplinką, šiuo metu ruošiami dar kelių KTU bendrabučių rekonstrukcijos pro...
nuotrauka
2023-05-10 13:57
Tradiciškai gegužės pradžioje Videniškių (Molėtų r.) Šv. Lauryno bažnyčioje ir vienuolyno muziejuje paminėta palaimintojo Mykolo Giedraičio diena. Kultūros infrastruktūros centro (KIC) užsakymu pernai buvo atlikti koplyčios ir zakristijų stogų, fasadų tvarkybos (remonto) darbai.
nuotrauka
2023-05-09 07:49
Pavasaris, kaip rodo ilgametė specialistų patirtis, yra geriausias metas apšiltinti sienas ir stogą. Itin svarbu, kad statybų ekspertams siūloma vis daugiau patikimų sprendimų, kurių vienas populiariausių – greičiausio stingimo putų klijai rinkoje „FOME FLEX 60 Seconds Fast Fix“.

Statybunaujienos.lt » Objektai. Technologijos. Verslas