2023 birželio 2 d. penktadienis, 5:57
Reklama  |  facebook

Ką reikia žinoti apie namo energinio naudingumo sertifikavimą?

2023-03-27 09:42
Energinio naudingumo sertifikavimas yra paslauga, kurią atlikus išduodamas sertifikatas – dokumentas, kuriame ne tik formali informacija, bet ir vertę keliantys statinio ypatumai.
nuotrauka
Klaipėdos statybos kompanijos iliustr.


Minimos įmonės
Klaipėdos statybos kompanija, UAB

Daugiau informacijos apie energinio naudingumo sertifikatą ir visas su juo susijusias sąlygas galima rasti Lietuvoje galiojančiuose teisės aktuose: Techniniame statybos reglamente STR 2.01.01:2016 „Pastatų energinio naudingumo projektavimas ir sertifikavimas“ arba Statybos įstatyme. Vis tik ne visi turi noro ir laiko į šiuos dokumentus gilintis, kartais norisi tiesiog lengvai perskaityti jau susistemintą, apibendrintą informaciją. Tad šiame straipsnyje – būtent tai ir rasite.

Energinio naudingumo sertifikavimas – procedūra, kurią verta patikėti profesionalams

Pastato energinio naudingumo sertifikavimas – teisės aktų reglamentuota procedūra, apimanti pastato (ar jo dalies) energijos suvartojimo nustatymą, energinio naudingumo įvertinamą ir priskyrimą prie energinio naudingumo klasės, taip pat pastato (ar jo dalies) energinio naudingumo sertifikato išdavimą.

Kai kuriais atvejais ši procedūra yra būtina. Pavyzdžiui, naujai statomiems pastatams arba kapitališkai renovuojamiems ar remontuojamiems pastatams. Tačiau, nepriklausomai nuo to, ar sertifikavimas privalomas, ar ne, jį atlikti gali būti labai naudinga. Kodėl? Nes jis – įrodymas, kad statinys komfortiškas ir taupus. Šios savybės itin svarbios norint brangiau parduoti ar išnuomoti statinį ar jo dalį. Klaipėdos statybos kompanijos specialistai priduria, kad reikalavimai pastato efektyvumo rodikliams nuolat atnaujinami ir griežtinami, o nuo 2021 metų sausio visi naujai statomi pastatai turi atitikti A++ klasę, t. y. atitikti beveik nulinės energijos suvartojimo reikalavimus. Būtent energinio naudingumo sertifikavimo paslauga padeda išsiaiškinti, ar šis reikalavimas yra išpildytas.

Energinio naudingumo sertifikavimas leidžia sužinoti svarbiausią informaciją apie statinį

Atlikus energinio naudingumo sertifikavimą, galima sužinoti daugiau informacijos apie patį statinį. Energinio naudingumo sertifikatas atskleidžia daug vertingų dalykų, vienas iš jų – energinio naudingumo klasė (A, B, C, D, E, F arba G). Kiekviena iš jų turi tam tikrą reikšmę ir nurodo statinio vertę. Pavyzdžiui, A++ klasė reiškia, kad statinys beveik nesuvartoja energijos ir atitinka aukščiausius šiai energinei klasei keliamus standartus. O G energinio naudingumo klasė reiškia, kad statinys yra visiškai neekonomiškas, visiškai energiškai neefektyvus ir jį išlaikyti gali būti labai brangu.

Taip pat energinio naudingumo sertifikavimas atskleidžia pastato minimalius energinio naudingumo reikalavimus, metinį energijos suvartojimą negyvenamuosiuose pastatuose ir procentinę atsinaujinančios energijos išteklių dalį visame energijos vartojime.

Labai svarbu yra tai, kad atlikus sertifikavimą, jeigu yra poreikis, būna pateiktos ir specialistų rekomendacijas dėl pastato sąnaudų, ekonomiškai efektyvaus energinio naudingumo gerinimo. Kitaip tariant, kartu su energinio naudingumo sertifikatu profesionalai nurodo efektyvias priemones, susijusias su kapitaline pastato atitvarų arba techninės pastato sistemos renovacija; bei priemones atskiroms pastato dalims, neatsižvelgiant į kapitalinę pastato atitvarų arba techninės pastato sistemos renovaciją. Jas įgyvendinus statinys gali tapti energiškai efektyvesnis. Tad energinio naudingumo sertifikatas padeda sužinoti, kaip sunaudoti mažiau energijos.

Energinio naudingumo sertifikavimo paslaugos eiga ir trukmė

Ši informacija domina bene visus, kurie planuoja samdyti įmonę, suteiksiančią energinio naudingumo sertifikavimo paslaugą. Vertėtų žinoti, kad pirmas žingsnis, norint gauti energinio naudingumo sertifikatą – pateikti prašymą įmonei ir būti paruošus visus reikalingus dokumentus (apie tai, kokie dokumentai reikalingi, visuomet pasakys specialistai, įvertinę statinio amžių). Tiesa, rasti daugiau informacijos apie paslaugai atlikti reikalingus dokumentus galima rasti ir šias paslaugas teikiančios įmonės interneto svetainėje. Atsakingai pasiruošę šiai paslaugai, ją gausite greičiau.

Kai statinio dokumentai surinkti ir pateikti specialistams, jie atvyksta statinio apžiūrėti ir vertinti. Atliekant energinio naudingumo sertifikavimą, yra skaičiuojamas pastato energinis naudingumas, o gauti duomenys perduodami klientui. Taip pat dažnu atveju įvertinamos priemonės pastato energiniam naudingumui pagerinti.

Iš tiesų, nors ši paslauga reikalauja žinių ir išmanymo, bet jeigu ją atlieka patyrę specialistai, ji neužtrunka. Paprastai energinio naudingumo sertifikatas išduodamas per kelias dienas (pateikus visus sertifikavimui reikalingus dokumentus). O galioja net 10 metų.

Jeigu šiame straipsnyje neradote dominančios informacijos ir apie energinio naudingumo sertifikavimą norisi sužinoti daugiau informacijos, verta kreiptis į patikimą įmonę, kuri ne tik atsakys į visus klausimus, bet ir profesionaliai suteiks sertifikavimo paslaugą. Reikia kokybiškos sertifikavimo paslaugos? Klaipėdos statybos kompanija pasiruošusi tai suteikti. Kreiptis galima telefonu +3706 865 3020 arba el. paštu info@ksk.lt
Statybunaujienos.ltAktualijos

nuotrauka
2023-06-01 14:35
Vakar, gegužės 31 d. pasibaigus kvietimui daugiabučiams atnaujinti, buvo gauta arti 500 paraiškų. Preliminariais skaičiavimais bendra investicijų suma siekia apie 440 mln. eurų.
nuotrauka
2023-06-01 12:01
Statybos sektoriaus vystymo agentūra (SSVA) informuoja apie nuo birželio 1 d. koreguojamus dalies teikiamų paslaugų įkainius. Jie keičiami įvertinus pastarųjų metų pokyčius statybos sektoriuje ir išaugusias sąnaudas gerinant paslaugų kokybę ir prieinamumą.
nuotrauka
2023-06-01 05:56
Šiandien, birželio 1 d., prasideda pagrindinis priėmimas į Lietuvos aukštąsias mokyklas ir profesinio mokymo įstaigas. Į valstybės finansuojamas studijų vietas universitetuose ir kolegijose šiemet numatoma priimti 12,7 tūkst. pirmakursių. Profesinio mokymo įstaigose valstybės finansavimą planuojama ...
nuotrauka
2023-05-31 15:46
Vyriausybė pritarė, kad UAB Statybos produkcijos sertifikavimo centras (SPSC) būtų perduodamas Vilniaus Gedimino technikos universitetui (VILNIUS TECH). Tai sudarys palankias sąlygas VILNIUS TECH studentams ir mokslininkams kartu su bendrovės specialistais vykdyti aukšto lygio mokslinius tyrimus, ek...
nuotrauka
2023-05-31 09:55
Po pareigūnų atliktų kratų grindų dangą pardavinėjusios uostamiesčio įmonės akcininkas ir direktorė sulaukė įtarimų dėl mokesčių vengimo ir keletą metų apgaulingai tvarkytos bendrovės finansinės apskaitos. Įtariama, kad asmenys į valstybės biudžetą galėjo nesumokėti beveik 412 tūkst. eurų pridėtinės...
nuotrauka
2023-05-30 14:29
AB Lietuvos automobilių kelių direkcija kreipiasi į projektuotojus, kad rengdami kelių tvarkymo projektus, visais atvejais įvertintų galimybes išsaugoti kuo daugiau medžių, pritaikant kitas inžinerines saugos priemones, kurios apsaugotų eismo dalyvius.
nuotrauka
2023-05-30 09:55
Pagal Darbo kodekso 30 straipsnio 3 dalį darbdavys privalo imtis visų būtinų priemonių smurto ir priekabiavimo prevencijai užtikrinti ir aktyvių veiksmų pagalbai asmenims, patyrusiems smurtą ar priekabiavimą, suteikti.
nuotrauka
2023-05-30 06:26
Po Europos Komisijos paskelbtos Naujojo Europos bauhauzo iniciatyvos Aplinkos ministerija pradeda skatinti daugiabučių kvartalinę renovaciją. Modernizuojant daugiabučius itin daug dėmesio bus skiriama kvartalo visumai. Planuojama atrinkti iki dešimties Lietuvos savivaldybių, kuriose ši iniciatyva bū...
nuotrauka
2023-05-29 12:56
Pastarojo meto padėtį ir dabartinius iššūkius puikiai apibendrina Europos Sąjungos (ES) ekonomikos komisaro Paolo Gentiloni pareiškimas, kuriame teigiama, kad Rusijos invazija sukelia ne tik neapsakomas kančias ir destrukciją Ukrainoje, bet taip pat trukdo Europos ekonomikos atsigavimui. Karas padid...
nuotrauka
2023-05-29 11:00
Skaitmeninius sprendimus statybos ir gamybos pramonei sėkmingai vysčiusios Lietuvos įmonės sutelkia jėgas naujam etapui prancūzų kapitalo grupėje.
nuotrauka
2023-05-29 06:02
Statybos inžinerijos studentų skaičius per pastaruosius keliolika metų sumažėjo kelis kartus. Lietuvoje inžinerijos studentų – tebestudijuojančių ir jau baigusių – ieško taip pat ir užsienio kompanijos. Ką daryti, kad daugiau moksleivių pasirinktų statybos inžineriją, diskutavo Lietuvos statybininkų...
nuotrauka
2023-05-27 09:24
Vilniaus vystymo kompanija mieste vystomiems projektams rengia atviro projekto konkursus. Projektuotojai kviečiami kurti kokybiškus, šiuolaikines tendencijas atitinkančius bei racionalių sprendimų pastatus. Šiuos konkursus vertina kompetentingi komisijos nariai, kurių atranką skelbia Vilniaus vystym...
nuotrauka
2023-05-26 09:27
Socialinės apsaugos ir darbo ministerija papildomai skirs 3 mln. eurų jaunoms šeimoms finansinei paskatai pirmajam būstui įsigyti. Šių lėšų turėtų pakakti daugiau kaip 200 jaunų šeimų, kurios laukia pažymos, patvirtinančios jų teisę į finansinę paskatą. Daugiau lėšų jaunoms šeimoms finansinei paskat...
nuotrauka
2023-05-26 06:10
Valstybės kontrolėje gegužės 24-25 d. vyko „Rail Baltica“ projekto stebėsenos darbo grupės susitikimas. Estijos, Latvijos ir Lietuvos aukščiausiųjų audito institucijų (AAI) atstovai ir stebėsenos grupės nariai diskutavo apie projekto pažangą tiek tarptautiniu, tiek Lietuvos mastu, jo rizikas, būsima...
nuotrauka
2023-05-25 11:20
Gegužės 25 d. darbą pradeda Panevėžio mokymo centro direktoriumi išrinktas Donatas Bakšys. Naujasis profesinės mokyklos vadovas konkurso būdu paskirtas penkerių metų kadencijai.
nuotrauka
2023-05-25 06:28
Turto bankas skelbs išskirtinį aukcioną – bus siūloma įsigyti buvusios sovietinės armijos priešlėktuvinės gynybos dalinio teritoriją, iš viso 20 ha žemės sklypą Kalnėnuose, Vilniuje. Pradinė sklypo kaina – 15 mln. eurų. Sostinės Kalnėnų bendruomenei tai taip pat gera žinia – numatyta daugiau nei 4 h...
nuotrauka
2023-05-25 06:04
Netoli Šakių, Lietuvos pietvakariuose, netrukus įsikurs vėjo jėgainių parkas, kuriame bus pastatytos keturios 4,5 MW galios vėjo jėgainės. Prie šio projekto finansavimo prisidėjo ir Šiaulių bankas, kuris suteikė 25 mln. eurų paskolą vėjo jėgainių parko įkūrimui.
nuotrauka
2023-05-25 05:56
Aplinkos ministras patvirtino atnaujintą Planuojamos ūkinės veiklos poveikio aplinkai vertinimo tvarkos aprašą, kuriuo detalizuojama poveikio aplinkai vertinimo proceso eiga ir visuomenės dalyvavimo šiame procese reikalavimai. Apraše nuosekliai išdėstyti poveikio aplinkai vertinimo dokumentų viešini...
nuotrauka
2023-05-24 15:46
Vilniuje tūkstančiui gyventojų tenka daugiau nei 400 automobilių, rodo Lietuvos statistikos departamento duomenys. Tai ketvirtadaliu daugiau nei Londone ar Berlyne. Nenuostabu, kad tokia situacija mieste kelia automobilių parkavimo keblumų. Savivaldybės atstovai ir nekilnojamojo turto plėtotojai pas...
nuotrauka
2023-05-24 15:39
Aplinkos ministras Simonas Gentvilas šiandien, gegužės 24 d., susitiko su Vilniaus miesto meru Valdu Benkunsku ir Vilniaus miesto vyriausiuoju architektu Mindaugu Pakalniu ir aptarė, kokių teisinių pakeitimų reikia imtis, kad būtų užkardytas savavališkas vertingų medžių kirtimas miestuose.

Statybunaujienos.lt » Aktualijos