Ką reikia žinoti apie namo energinio naudingumo sertifikavimą?

Daugiau informacijos apie energinio naudingumo sertifikatą ir visas su juo susijusias sąlygas galima rasti Lietuvoje galiojančiuose teisės aktuose: Techniniame statybos reglamente STR 2.01.01:2016 „Pastatų energinio naudingumo projektavimas ir sertifikavimas“ arba Statybos įstatyme. Vis tik ne visi turi noro ir laiko į šiuos dokumentus gilintis, kartais norisi tiesiog lengvai perskaityti jau susistemintą, apibendrintą informaciją. Tad šiame straipsnyje – būtent tai ir rasite.
Energinio naudingumo sertifikavimas – procedūra, kurią verta patikėti profesionalams
Pastato energinio naudingumo sertifikavimas – teisės aktų reglamentuota procedūra, apimanti pastato (ar jo dalies) energijos suvartojimo nustatymą, energinio naudingumo įvertinamą ir priskyrimą prie energinio naudingumo klasės, taip pat pastato (ar jo dalies) energinio naudingumo sertifikato išdavimą.
Kai kuriais atvejais ši procedūra yra būtina. Pavyzdžiui, naujai statomiems pastatams arba kapitališkai renovuojamiems ar remontuojamiems pastatams. Tačiau, nepriklausomai nuo to, ar sertifikavimas privalomas, ar ne, jį atlikti gali būti labai naudinga. Kodėl? Nes jis – įrodymas, kad statinys komfortiškas ir taupus. Šios savybės itin svarbios norint brangiau parduoti ar išnuomoti statinį ar jo dalį. Klaipėdos statybos kompanijos specialistai priduria, kad reikalavimai pastato efektyvumo rodikliams nuolat atnaujinami ir griežtinami, o nuo 2021 metų sausio visi naujai statomi pastatai turi atitikti A++ klasę, t. y. atitikti beveik nulinės energijos suvartojimo reikalavimus. Būtent energinio naudingumo sertifikavimo paslauga padeda išsiaiškinti, ar šis reikalavimas yra išpildytas.
Energinio naudingumo sertifikavimas leidžia sužinoti svarbiausią informaciją apie statinį
Atlikus energinio naudingumo sertifikavimą, galima sužinoti daugiau informacijos apie patį statinį. Energinio naudingumo sertifikatas atskleidžia daug vertingų dalykų, vienas iš jų – energinio naudingumo klasė (A, B, C, D, E, F arba G). Kiekviena iš jų turi tam tikrą reikšmę ir nurodo statinio vertę. Pavyzdžiui, A++ klasė reiškia, kad statinys beveik nesuvartoja energijos ir atitinka aukščiausius šiai energinei klasei keliamus standartus. O G energinio naudingumo klasė reiškia, kad statinys yra visiškai neekonomiškas, visiškai energiškai neefektyvus ir jį išlaikyti gali būti labai brangu.
Taip pat energinio naudingumo sertifikavimas atskleidžia pastato minimalius energinio naudingumo reikalavimus, metinį energijos suvartojimą negyvenamuosiuose pastatuose ir procentinę atsinaujinančios energijos išteklių dalį visame energijos vartojime.
Labai svarbu yra tai, kad atlikus sertifikavimą, jeigu yra poreikis, būna pateiktos ir specialistų rekomendacijas dėl pastato sąnaudų, ekonomiškai efektyvaus energinio naudingumo gerinimo. Kitaip tariant, kartu su energinio naudingumo sertifikatu profesionalai nurodo efektyvias priemones, susijusias su kapitaline pastato atitvarų arba techninės pastato sistemos renovacija; bei priemones atskiroms pastato dalims, neatsižvelgiant į kapitalinę pastato atitvarų arba techninės pastato sistemos renovaciją. Jas įgyvendinus statinys gali tapti energiškai efektyvesnis. Tad energinio naudingumo sertifikatas padeda sužinoti, kaip sunaudoti mažiau energijos.
Energinio naudingumo sertifikavimo paslaugos eiga ir trukmė
Ši informacija domina bene visus, kurie planuoja samdyti įmonę, suteiksiančią energinio naudingumo sertifikavimo paslaugą. Vertėtų žinoti, kad pirmas žingsnis, norint gauti energinio naudingumo sertifikatą – pateikti prašymą įmonei ir būti paruošus visus reikalingus dokumentus (apie tai, kokie dokumentai reikalingi, visuomet pasakys specialistai, įvertinę statinio amžių). Tiesa, rasti daugiau informacijos apie paslaugai atlikti reikalingus dokumentus galima rasti ir šias paslaugas teikiančios įmonės interneto svetainėje. Atsakingai pasiruošę šiai paslaugai, ją gausite greičiau.
Kai statinio dokumentai surinkti ir pateikti specialistams, jie atvyksta statinio apžiūrėti ir vertinti. Atliekant energinio naudingumo sertifikavimą, yra skaičiuojamas pastato energinis naudingumas, o gauti duomenys perduodami klientui. Taip pat dažnu atveju įvertinamos priemonės pastato energiniam naudingumui pagerinti.
Iš tiesų, nors ši paslauga reikalauja žinių ir išmanymo, bet jeigu ją atlieka patyrę specialistai, ji neužtrunka. Paprastai energinio naudingumo sertifikatas išduodamas per kelias dienas (pateikus visus sertifikavimui reikalingus dokumentus). O galioja net 10 metų.
Jeigu šiame straipsnyje neradote dominančios informacijos ir apie energinio naudingumo sertifikavimą norisi sužinoti daugiau informacijos, verta kreiptis į patikimą įmonę, kuri ne tik atsakys į visus klausimus, bet ir profesionaliai suteiks sertifikavimo paslaugą. Reikia kokybiškos sertifikavimo paslaugos? Klaipėdos statybos kompanija pasiruošusi tai suteikti. Kreiptis galima telefonu +3706 865 3020 arba el. paštu info@ksk.lt.