2022 gegužės 28 d. šeštadienis, 3:20
Reklama  |  facebook

Kaip efektyviai įveikti triukšmo problemą biuruose?

2021-06-09 13:14
Triukšmas – viena opiausių mūsų laikų aplinkosaugos ir visuomenės sveikatos problemų. Triukšmas neleidžia susikaupti, vargina, neigiamai veikia leidžiant laiką viešosiose, visuomeninėse erdvėse bei biuruose, todėl būdų, kaip efektyviai slopinti triukšmą, reikia ieškoti jau ankstyvuosiuose pastatų projektavimo etapuose.
nuotrauka
UAB „Aqua Centrum“ iliustr.


Minimos įmonės
Aqua Centrum, UAB
Beje, kartais išorinių pastatų konstrukcinių elementų garso izoliacija gali būti gera, tačiau gyvenimo ir darbo kokybei kenkia pastato viduje, pavyzdžiui, vamzdžiais ar per netinkamai izoliuotas sienas bei lubas sklindantis triukšmas. Dėl šios priežasties reikėtų nuosekliai planuoti ir parinkti tinkamiausias apsaugos nuo triukšmo priemones tiek statant naujus, tiek ir modernizuojant jau pastatytus pastatus. Kokie sprendimai galėtų būti pritaikomi?

Garso, o kartu ir šilumos izoliacijai – akustinės mikroporinės putos

Akustinės putos gaminamos iš kaučiuko – tai šalutinis kietųjų poliuretanų gamybos produktas. Akustinė mikroporinė puta gali būti montuojama ant sienų arba lubų. Ji padeda greitai ir efektyviai izoliuoti garsą. Specialiai paruoštas reljefinis poliuretanas, kurio didžiąją dalį sudaro oras – elastinga, garso bangas ir virpesius slopinanti, puikiai triukšmą izoliuojanti medžiaga.

Akustinės plokštės

Ne vien tradiciniams biurams, bet ir patalpoms, kurių lubos aukštos, taip pat ir buvusioms pramoninėms erdvėms (loftams) puikiai tinka akustinės plokštės. Svarbu paminėti, kad akustinėmis savybėmis pasižymi abi plokščių pusės. Jos absorbuoja garsą, suteikia erdvėms jaukumo, papuošia jas, todėl dažnai tarnauja ir kaip interjero dizaino elementas: galima pasirinkti įvairių dydžių, formų, spalvų akustines plokštes. Taip pat akustinės plokštės gali būti įvelkamos (įvyniojamos) į audinį, todėl modernioje biurų aplinkoje atrodo dar estetiškiau.

Kabinamosios akustinės lubos

Dar vienas dažnai pritaikomas sprendimas – pakabinamos akustinės lubos, kurių pagrindas gali būti gipsas, natūralios medienos plokštės, medienos imitacijos medžiagos, audiniai (pavyzdžiui, veltinis) ir kt. Tyrimais patvirtinta, kad vienos efektyviausių – gipso plokštės, sugeriančios net iki 90 proc. garsų. Tiesa, renkantis lubas svarbu atkreipti dėmesį, kad jos būtų lengvai prižiūrimos ir nekiltų sunkumų įrengiant apšvietimą.

Lietaus nuvedimo sistemų ir nuotekų vamzdžių izoliavimas nuo triukšmo

Tyrimais nustatyta, kad po kontaktinio triukšmo (22 proc.) antrojoje pozicijoje – iš įvairių sanitarinių sistemų, vamzdynų sklindantis triukšmas (19 proc.). Netinkamai izoliavus vamzdynus biurų, visuomeninės paskirties pastatų darbuotojai ir lankytojai įgyja nemalonią patirtį, dėl netinkamų sprendimų gali sumažėti patalpų vertė.

UAB „Aqua Centrum“ iliustr.

Dažnai vamzdynai visuomeninės paskirties pastatuose ir biuruose tiesiami prie sienų ir greta lubų, todėl triukšmo problema tampa dar opesnė. Ypač efektyvios izoliuojant lietvamzdžius ir nuotekų vamzdžius – „ArmaComfort“ daugiasluoksnės akustinės izoliacinės medžiagos. Kaip sako UAB „Aqua Centrum“ – sertifikuotos „Armacell GmbH“ prekybos partnerės – direktorius Andrius Macijauskas, daugiasluoksnė akustinė izoliacinė medžiaga – universali, tinkama montuoti tiek ant ketaus, tiek ir ant plastikinių vamzdžių.

Palyginti su tradicinėmis tokio tipo medžiagomis, daugiasluoksnės akustinės izoliacinės medžiagos geriau slopina triukšmą, nors jų sienelių storis – mažesnis. „ArmaComfort“ sprendimai skirti ne tik izoliuoti triukšmą, tačiau patikimai apsaugoti ir nuo kondensato ant vamzdžių susidarymo, taip pat izoliacinės medžiagos yra nedegios.

„ArmaComfort“ izoliacinė medžiaga – sidabro spalvos, dengta aliuminiu, taigi tose patalpose, kuriose vamzdžių neišeina paslėpti, iš dalies sprendžiama ir estetikos problema.

Reikėtų nepamiršti ir laiko patikrintų sprendimų

Daugelyje biurų, ypač atvirojo tipo, kiliminė danga pasirinkta neatsitiktinai – tai dar vienas būdas triukšmui sumažinti. Dažnai šiuolaikiškos komercinės, visuomeninės paskirties erdvėms skirtos kiliminės dangos ne tik gerai sugeria, bet ir izoliuoja garsą, todėl kitame aukšte negirdėti žingsnių. Taip pat naudojamos specialios akustinės stalų pertvaros, pasirenkami kiti akustiniai baldai, pokalbių būdelės ir t. t. Tereikia daugiau pasidomėti ir pasikonsultuoti su ekspertais.

Statybunaujienos.lt




SPRENDIMAI

nuotrauka
2022-05-24 07:10
Pasaulis gręžiasi ne tik į tvarią, bet ir į sveiką statybą, būtent tokia ir yra pastaruoju metu vis labiau populiarėjanti medžio masyvo statyba. Istorinė medinė statyba, naudojant šiuolaikiškas medžiagas ir sprendimus, tampa aukšto energinio efektyvumo saugiu šeimos būstu, rekreaciniu ar kitokios pa...
nuotrauka
2022-05-12 07:41
Antrus metus turą Europoje rengiančios Švedijos kompanijos „NIBE Energy Systems“ ekspomobilis jau šį mėnesį pirmą kartą užsuks ir į Lietuvą. Gegužės 24 d. didžiausio Skandinavijos šildymo technikos gamintojo paroda ant ratų veiks Šiauliuose, gegužės 25 d. – Kaune, o gegužės 26 d. – Klaipėdoje.
nuotrauka
2022-05-09 16:39
Tikriausiai sutiksite, kad nepriklausomai nuo statinio paskirties ir tipo, visada būtina atsižvelgti į stogo dangą. Pastaruoju metu netrūksta itin plataus dangų pasirinkimo, tačiau ekspertai pastebi, kad plieninė stogo danga yra laikui nepavaldi klasika. Šį kartą dėmesio centre – plieninė „Ruukki” s...
nuotrauka
2022-04-29 13:30
Tinkamas lietaus nuotekų srautų suvaldymas lietaus vandens kaupimosi vietose gali užkirsti kelią potvyniams. Universali Pipelife lietaus nuotekų valdymo sistema „Raineo“ – tai galimybė ne tik užkirsti kelią tokioms grėsmėms, bet ir tvariai panaudoti lietaus vandenį kitoms reikmėms.
nuotrauka
2022-03-24 07:52
Aplinkos triukšmas yra rimta problema, kurios neigiamą poveikį sveikatai Europoje jaučia milijonai žmonių. 20 proc. Europos gyventojų ilgą laiką patiria sveikatai kenksmingą triukšmo lygį. Deja, tyrimai rodo, kad aplinkos triukšmo mažinimo politikos tikslai nebuvo pasiekti, pagerėjimas artimiausiu l...
nuotrauka
2022-01-24 09:52
„Ruukki“ pristato naują sprendimą – „Ruukki®“ sandarumo paketą, leidžiantį taupyti energiją ir mažinti anglies dioksido išmetimą. Sandarumo paketas leis pramoninių ir komercinių pastatų savininkams sumažinti sąskaitas už energiją ir išmetamo anglies dioksido kiekį, susijusį su jų tiesiogine veikla. ...
nuotrauka
2022-01-07 07:02
Rinkai pristatyta naujų pramoninių geoterminių šilumos siurblių serija „IGLU Max“. Tai inovatyvus įmonės IGLU TECH gaminys, skirtas visuomeninės ir komercinės paskirties objektams, daugiabučiams namams.
nuotrauka
2022-01-05 07:14
Rinkoje siūlomos įvairių formų ir dydžių fasadų plokštės. Tačiau šių plokščių tvirtinimas kabėmis ir varžtais ne visuomet atitinka architekto sumanymą, statytojo, vis labiau vertinančio estetiką, poreikį. „Soudal“ pasiūlė sprendimą, kuris patenkins ir architektų, ir estetiką vertinančių statytojų lū...
nuotrauka
2021-11-02 18:43
Efektyvų namo apšiltinimą lemia izoliacinė medžiaga ir kokybiškas darbas. Todėl kaip tik pučiama biri mineralinė vata ir per 15 metų Danijoje sukaupta „Witas“ patirtis yra efektyvaus apšiltinimo garantas.
nuotrauka
2021-10-27 14:10
Ketinate savarankiškai atnaujinti namų sienas? Labai svarbu atminti, kad nuo sienos paruošimo priklauso galutinis rezultatas. Todėl visų pirma reikia tinkamai atlikti paruošiamuosius darbus, o tik tada dengti sieną nauju dekoru.
nuotrauka
2021-10-21 07:11
Priėmėte vieną svarbiausių sprendimų gyvenime – nusprendėte įsigyti naujus namus? Ar esate visu žingsniu priekyje ir juos jau įsigijote? Abiem atvejais – sveikiname: prasideda įdomi ir prasminga kelionė! Bene spalvingiausia ir daugiausia kūrybos besiprašanti jos dalis – namų įrengimas. Beje, apie ši...
nuotrauka
2021-10-13 07:03
Statybų sektoriaus aktualijos ir tendencijos nuolat keičiasi. Ilgą laiką dėmesys krypo į šilumos izoliavimą, vėliau – pastato išorinių konstrukcijų sandarumą, o paskutiniu metu aktualiausia tapo garso izoliacijos sprendimų svarba. Populiarėjančios lengvo mūro medžiagos dėl masės trūkumo dažnai negal...
nuotrauka
2021-10-07 07:14
Artėjant šildymo sezonui, daugiausia diskusijų kyla dėl šildymo kaštų. Tačiau net ir brangiai mokantys už šilumą privačių namų savininkai, verslo ar visuomeninių objektų vartotojai kartais patiria diskomfortą. Vieni dažniausių nepatogumų – šildymo sistemos skleidžiamas triukšmas ar netolygiai pasisk...
nuotrauka
2021-10-05 07:01
Klojant grindis, vis labiau populiarėja parketlenčių klijavimas tiesiogiai prie pagrindo. Toks būdas užtikrina didesnį šilumos pralaidumą, leidžia kloti didesnį vientisų parketlenčių plotą ir suteikia akustinį komfortą. Norint, kad parketas gerai sukibtų, labai svarbu teisingai pasirinkti klijus.
nuotrauka
2021-09-28 07:00
Jeigu anksčiau renkantis langus klausimas dėl sprendimo būdavo paprastas – mediniai arba plastikiniai, tai šiandien jau ieškoma ir energiškai efektyvių, ir modernaus dizaino sprendimų.
nuotrauka
2021-09-24 06:40
Lietuvos įmonė IGLU TECH, priklausanti ICOR įmonių grupei, neslepia ambicingų planų. Modernių geoterminių šilumos siurblių gamintojai, jau žinomi Baltijos šalių ir Lenkijos rinkose, nusitaikė į Europą.
nuotrauka
2021-09-20 15:33
Stogas yra svarbiausias namo elementas, kuris saugo namus ir jo šeimininkus nuo nelauktų kritulių ir šalto bei karšto oro. Jei stogas nebus tinkamai parinktas, patirsite didelių ekonominių nuostolių. Stogą reikia rinktis atsakingai, nes visi norime, kad jis tarnautų ilgai ir puoštų kiemą savo gražia...
nuotrauka
2021-09-13 07:25,      papildyta 2021-09-14 21:38, Papildyta nuotraukomis
Svarbiausios priežastys dvi: išmanioji šildymo dujomis sistema garantuoja maksimalų komfortą su minimalia priežiūra, o išmanieji skaitikliai užtikrins tikslų atsiskaitymą ir garantuos nenutrūkstamą dujų tiekimą.
nuotrauka
2021-09-13 05:56
Balta stogo danga dengtas žaliausias Lietuvoje logistikos centras WESTHUB visą eksploatacijai reikalingą energiją planuoja gauti iš saulės elektrinės, sumontuotos ant stogo. Dėl specialios stogo dangos „RENOLIT ALKORPLAN Bright“ šio pastato energinis naudingumas yra kur kas aukštesnis – tokie stogai...
nuotrauka
2021-09-08 07:30,      papildyta 2021-09-14 21:10, Papildyta nuotraukomis
Naujos kartos ADAX NEO H/L ir CLEA H/L elektriniai radiatoriai su WiFi valdymu – modernaus ir elegantiško dizaino radiatoriai, tinkantys įvairioms aplinkoms ir pritaikyti įvairios paskirties patalpoms: gyvenamosioms, komercinėms ir pan.

Statybunaujienos.lt » SPRENDIMAI

nuotrauka

Lietaus nuotekų valdymo sistema: kaip išvengti vandens taršos, didesnių mokesčių ir panaudoti lietaus vandenį

Tinkamas lietaus nuotekų srautų suvaldymas lietaus vandens kaupimosi vietose gali užkirsti kelią potvyniams. Universali Pipelife lietaus nuotekų valdymo sistema „Raineo“ – tai galimybė ne ti...