2023 birželio 4 d. sekmadienis, 12:46
Reklama  |  facebook

Kaip efektyviai įveikti triukšmo problemą biuruose?

2021-06-09 13:14
Triukšmas – viena opiausių mūsų laikų aplinkosaugos ir visuomenės sveikatos problemų. Triukšmas neleidžia susikaupti, vargina, neigiamai veikia leidžiant laiką viešosiose, visuomeninėse erdvėse bei biuruose, todėl būdų, kaip efektyviai slopinti triukšmą, reikia ieškoti jau ankstyvuosiuose pastatų projektavimo etapuose.
nuotrauka
UAB „Aqua Centrum“ iliustr.


Minimos įmonės
Aqua Centrum, UAB
Beje, kartais išorinių pastatų konstrukcinių elementų garso izoliacija gali būti gera, tačiau gyvenimo ir darbo kokybei kenkia pastato viduje, pavyzdžiui, vamzdžiais ar per netinkamai izoliuotas sienas bei lubas sklindantis triukšmas. Dėl šios priežasties reikėtų nuosekliai planuoti ir parinkti tinkamiausias apsaugos nuo triukšmo priemones tiek statant naujus, tiek ir modernizuojant jau pastatytus pastatus. Kokie sprendimai galėtų būti pritaikomi?

Garso, o kartu ir šilumos izoliacijai – akustinės mikroporinės putos

Akustinės putos gaminamos iš kaučiuko – tai šalutinis kietųjų poliuretanų gamybos produktas. Akustinė mikroporinė puta gali būti montuojama ant sienų arba lubų. Ji padeda greitai ir efektyviai izoliuoti garsą. Specialiai paruoštas reljefinis poliuretanas, kurio didžiąją dalį sudaro oras – elastinga, garso bangas ir virpesius slopinanti, puikiai triukšmą izoliuojanti medžiaga.

Akustinės plokštės

Ne vien tradiciniams biurams, bet ir patalpoms, kurių lubos aukštos, taip pat ir buvusioms pramoninėms erdvėms (loftams) puikiai tinka akustinės plokštės. Svarbu paminėti, kad akustinėmis savybėmis pasižymi abi plokščių pusės. Jos absorbuoja garsą, suteikia erdvėms jaukumo, papuošia jas, todėl dažnai tarnauja ir kaip interjero dizaino elementas: galima pasirinkti įvairių dydžių, formų, spalvų akustines plokštes. Taip pat akustinės plokštės gali būti įvelkamos (įvyniojamos) į audinį, todėl modernioje biurų aplinkoje atrodo dar estetiškiau.

Kabinamosios akustinės lubos

Dar vienas dažnai pritaikomas sprendimas – pakabinamos akustinės lubos, kurių pagrindas gali būti gipsas, natūralios medienos plokštės, medienos imitacijos medžiagos, audiniai (pavyzdžiui, veltinis) ir kt. Tyrimais patvirtinta, kad vienos efektyviausių – gipso plokštės, sugeriančios net iki 90 proc. garsų. Tiesa, renkantis lubas svarbu atkreipti dėmesį, kad jos būtų lengvai prižiūrimos ir nekiltų sunkumų įrengiant apšvietimą.

Lietaus nuvedimo sistemų ir nuotekų vamzdžių izoliavimas nuo triukšmo

Tyrimais nustatyta, kad po kontaktinio triukšmo (22 proc.) antrojoje pozicijoje – iš įvairių sanitarinių sistemų, vamzdynų sklindantis triukšmas (19 proc.). Netinkamai izoliavus vamzdynus biurų, visuomeninės paskirties pastatų darbuotojai ir lankytojai įgyja nemalonią patirtį, dėl netinkamų sprendimų gali sumažėti patalpų vertė.

UAB „Aqua Centrum“ iliustr.

Dažnai vamzdynai visuomeninės paskirties pastatuose ir biuruose tiesiami prie sienų ir greta lubų, todėl triukšmo problema tampa dar opesnė. Ypač efektyvios izoliuojant lietvamzdžius ir nuotekų vamzdžius – „ArmaComfort“ daugiasluoksnės akustinės izoliacinės medžiagos. Kaip sako UAB „Aqua Centrum“ – sertifikuotos „Armacell GmbH“ prekybos partnerės – direktorius Andrius Macijauskas, daugiasluoksnė akustinė izoliacinė medžiaga – universali, tinkama montuoti tiek ant ketaus, tiek ir ant plastikinių vamzdžių.

Palyginti su tradicinėmis tokio tipo medžiagomis, daugiasluoksnės akustinės izoliacinės medžiagos geriau slopina triukšmą, nors jų sienelių storis – mažesnis. „ArmaComfort“ sprendimai skirti ne tik izoliuoti triukšmą, tačiau patikimai apsaugoti ir nuo kondensato ant vamzdžių susidarymo, taip pat izoliacinės medžiagos yra nedegios.

„ArmaComfort“ izoliacinė medžiaga – sidabro spalvos, dengta aliuminiu, taigi tose patalpose, kuriose vamzdžių neišeina paslėpti, iš dalies sprendžiama ir estetikos problema.

Reikėtų nepamiršti ir laiko patikrintų sprendimų

Daugelyje biurų, ypač atvirojo tipo, kiliminė danga pasirinkta neatsitiktinai – tai dar vienas būdas triukšmui sumažinti. Dažnai šiuolaikiškos komercinės, visuomeninės paskirties erdvėms skirtos kiliminės dangos ne tik gerai sugeria, bet ir izoliuoja garsą, todėl kitame aukšte negirdėti žingsnių. Taip pat naudojamos specialios akustinės stalų pertvaros, pasirenkami kiti akustiniai baldai, pokalbių būdelės ir t. t. Tereikia daugiau pasidomėti ir pasikonsultuoti su ekspertais.

Statybunaujienos.ltSPRENDIMAI

nuotrauka
2023-05-15 07:32
Visi žinome, kad užterštas lauko oras gali pakenkti sveikatai. Tačiau ar susimąstėme, kad namų oras taip pat gali būti didelė problema? Pasaulinė Sveikatos organizacija nustatė, jog patalpų oro kokybė dažnai būna net 2–5 kartus prastesnė negu oro lauke.
nuotrauka
2023-05-12 07:45
Įvairiems statybos darbams, kuriuos atliekant naudojamos sandarinimo putos, klijai, hermetikai, glaistai, yra imlūs laikui, kruopštumui. Todėl meistrai ieško priemonių, su kuriomis galėtų dirbti sparčiai ir kokybiškai. Atliepiant rinkos poreikius, PENOSIL, kuris yra vienas iš pirmaujančių Europoje p...
nuotrauka
2023-03-20 07:45
„Teriva“ sistema – tai efektyvus sprendimas pigiai, lengvai ir greitai sumontuoti perdangas naujos statybos ir renovuojamuose pastatuose net ir tada, kai pastato išplanavimas sudėtingas, nepatogios montavimo sąlygos.
nuotrauka
2023-02-20 07:47
Aukštesnio energinio naudingumo pastatų nauda apskaičiuojama finansiškai, nes tai lemia mažesnes šildymo sąnaudas. O kaip ekonomiškai pagrįsti akustinio komforto, aukštesnės garso izoliacijos klasės naudą?
nuotrauka
2023-02-16 08:20
Įvertinę LR pastatų energinio naudingumo ir atitvarų projektavimo reglamentų reikalavimus, PAROC gaminių pasiūlą ir jų savybes, „Paroc“ specialistai atnaujino CAD brėžinius ir katalogą „Statau šiltą namą 2023“.
nuotrauka
2023-02-13 07:38
Akustinio komforto poreikis praaugo akustinio STR reikalavimus. Tačiau vartotojai, anot Viktoro Meko, įmonės „Akustika plius“ akustiko, dar nelabai suvokia, kas tai yra – painioja su pastato energinio naudingumo klase arba neskiria patalpų akustikos nuo garso izoliacijos. O statybų specialistams, ku...
nuotrauka
2023-02-08 07:30
SEB banko duomenimis, per pastaruosius dvejus metus būsto kaina padidėjo 40 procentų. Gyventojai viliasi, kad brangus būstas bus kokybiškas ir komfortiškas gyventi. Tačiau paradoksas – naujos statybos butai yra aukščiausio – A++ energinio naudingumo, o garsas jau kone 20 metų – vis tos pat minimalio...
nuotrauka
2023-02-07 07:28
Įmonė „Ekobazė“ verčiasi atliekų tvarkymu, tačiau prieš porą metų rinkai pateikė naują prekinį ženklą EKOFINA, kuris pretenduoja aktyviai dalyvauti žiedinėje ekonomikoje: įmonė iš atliekų gamina inovatyvius, pažangius ir aktualius gaminius, kurie taip pat naudojami ir statyboje.
nuotrauka
2023-02-01 06:13
Pastebima, kad renovavus daugiabutį namą, būsto išlaikymas tampa ekonomiškesniu, pagražėja gyvenamoji aplinka, išauga gyvenimo komfortas bei padidėja nekilnojamojo turto vertė. Paskaičiuota, kad renovavus būstą, jo pardavimo ar nuomos kaina išauga maždaug trečdaliu. Privataus namo renovacija taip pa...
nuotrauka
2023-01-31 07:31
Pastatų vidaus nuotekų sistemoms įrengti pilkojo ketaus vamzdžiai naudojami jau nuo seno. Dabar Lietuvoje juos jau baigia išstumti pigesni ir lengvesni plastikiniai vamzdžiai. Vis dėlto eksploatacinėmis – ypač akustinėmis bei priešgaisrinėmis – savybėmis plastikiniai smarkiai nusileidžia ketaus vamz...
nuotrauka
2023-01-30 09:26
Statydami naujus pastatus, tiek daugiabučius, tiek ir individualius gyvenamuosius namus, siekiame, kad jie būtų energiškai efektyvūs, kokybiški ir ilgaamžiai. Siekiame, kad išlaidos būsto šildymui būtų kuo mažesnės, o gyvenamoji aplinka sveika ir patogi.
nuotrauka
2022-12-14 07:31
Naujos kartos produktai vidaus ir fasado apdailai turi būti patvarūs ir vizualiai patrauklūs – tai rinkos spaudimas statybos pramonei. Patvarios, estetiškos vidaus ir išorės apdailos ieško kiekvienas, skaičiuojantis sąnaudas ir naudą, nenorintis kas kelerius metus imtis remonto, o pasidaryti apdailą...
nuotrauka
2022-12-14 05:13
Kiemo vartai bei varteliai yra bene svarbiausias tvoros elementas, kuris turi būti ne tik gražus, bet ir patvarus bei ilgaamžis, nes yra naudojamas kasdien. Apie tai, kaip, vykdant kiemo aptvėrimo darbus, išsirinkti vartus bei vartelius, numatyti jų plotį, atidarymo būdą ir kitus svarbius dalykus, k...
nuotrauka
2022-11-22 07:27
Statybų sektorius susiduria ne tik su daugelį sričių paliečiančiais kylančių kainų, žaliavų trūkumo ar vis augančio investicijų ekologiškiems sprendimams poreikio iššūkiais. Didėjančio vartotojų reiklumo ir rinkos bei aplinkos sąlygų diktuojami pokyčiai reikalauja kūrybiškų ir tvarių sprendimų.
nuotrauka
2022-11-21 09:56
Lietuvos nekilnojamojo turto (NT) vystytojai pirmieji Baltijos šalys pasiekė aukštą garso izoliaciją. Vilniuje vystomas NT projektas „Mindaugo rezidencija“ yra pirmasis daugiabutis Baltijos šalyse, turintis A klasės garso izoliaciją, kuri gyventojams užtikrina maksimalų privatumą ir komfortą.
nuotrauka
2022-10-20 15:24
Šildymo sezonas tik prasideda, bet akivaizdu, kad šiemet už namų ir butų šildymą mokėsime gerokai brangiau. Jau pasigirsta prognozių, kad išlaidos šildymui augs ir toliau. Tokia situacija verčia susimąstyti – ką savo namuose galime pakeisti, kad nors kiek sumažintume sąskaitas už šildymą. Vienas iš ...
nuotrauka
2022-10-12 07:10
Siekdama pagerinti ir pagreitinti vartotojų pasirinkimą, PENOSIL sukūrė patogią kategorizavimo sistemą. Naujas dizainas padės ne tik padidinti produktų matomumą, bet ir leis aiškiau nustatyti jų paskirtį bei užtikrinti efektyvesnę ir malonesnę klientų patirtį. Nauja sistema patogi ir profesionalams,...
nuotrauka
2022-09-16 07:24
Terasa tapo neatskiriama būsto dalimi. Kad šis statinys leistų patirti visus malonumus ne tik šiltuoju metų laiku, reikia pasidomėti statybos ypatumais.
nuotrauka
2022-09-07 07:44
Šildomos grindys – tai ekonomiškai efektyviausias, estetiškiausias, todėl ir populiariausias šildymo būdas. Šildomų grindų įrengimas pirmajame aukšte, įprastai, problemų nesukelia, tačiau antrajame, ant medinės perdangos, gali tapti iššūkiu. Betonuoti dažnai negalima dėl per didelių apkrovų, todėl č...
nuotrauka
2022-09-02 07:47
Grindinį žmonės paprastai pastebi tik dviem atvejais: kai už jo užkliūva arba grožėdamiesi negali atitraukti akių. Kauno rajono Kulautuvos miestelio Akacijų alėjoje ir V.Augausko gatvėje paklota apie 7 tūkst. kv. m „Brikers LT“ trinkelių – patogių pėstiems ir važiuotiems, įspūdingų, derančių prie ap...

Statybunaujienos.lt » SPRENDIMAI