2021 spalio 17 d. sekmadienis, 8:36
Reklama  |  facebook

Kaip efektyviai įveikti triukšmo problemą biuruose?

2021-06-09 13:14
Triukšmas – viena opiausių mūsų laikų aplinkosaugos ir visuomenės sveikatos problemų. Triukšmas neleidžia susikaupti, vargina, neigiamai veikia leidžiant laiką viešosiose, visuomeninėse erdvėse bei biuruose, todėl būdų, kaip efektyviai slopinti triukšmą, reikia ieškoti jau ankstyvuosiuose pastatų projektavimo etapuose.
nuotrauka
UAB „Aqua Centrum“ iliustr.


Minimos įmonės
Aqua Centrum, UAB
Beje, kartais išorinių pastatų konstrukcinių elementų garso izoliacija gali būti gera, tačiau gyvenimo ir darbo kokybei kenkia pastato viduje, pavyzdžiui, vamzdžiais ar per netinkamai izoliuotas sienas bei lubas sklindantis triukšmas. Dėl šios priežasties reikėtų nuosekliai planuoti ir parinkti tinkamiausias apsaugos nuo triukšmo priemones tiek statant naujus, tiek ir modernizuojant jau pastatytus pastatus. Kokie sprendimai galėtų būti pritaikomi?

Garso, o kartu ir šilumos izoliacijai – akustinės mikroporinės putos

Akustinės putos gaminamos iš kaučiuko – tai šalutinis kietųjų poliuretanų gamybos produktas. Akustinė mikroporinė puta gali būti montuojama ant sienų arba lubų. Ji padeda greitai ir efektyviai izoliuoti garsą. Specialiai paruoštas reljefinis poliuretanas, kurio didžiąją dalį sudaro oras – elastinga, garso bangas ir virpesius slopinanti, puikiai triukšmą izoliuojanti medžiaga.

Akustinės plokštės

Ne vien tradiciniams biurams, bet ir patalpoms, kurių lubos aukštos, taip pat ir buvusioms pramoninėms erdvėms (loftams) puikiai tinka akustinės plokštės. Svarbu paminėti, kad akustinėmis savybėmis pasižymi abi plokščių pusės. Jos absorbuoja garsą, suteikia erdvėms jaukumo, papuošia jas, todėl dažnai tarnauja ir kaip interjero dizaino elementas: galima pasirinkti įvairių dydžių, formų, spalvų akustines plokštes. Taip pat akustinės plokštės gali būti įvelkamos (įvyniojamos) į audinį, todėl modernioje biurų aplinkoje atrodo dar estetiškiau.

Kabinamosios akustinės lubos

Dar vienas dažnai pritaikomas sprendimas – pakabinamos akustinės lubos, kurių pagrindas gali būti gipsas, natūralios medienos plokštės, medienos imitacijos medžiagos, audiniai (pavyzdžiui, veltinis) ir kt. Tyrimais patvirtinta, kad vienos efektyviausių – gipso plokštės, sugeriančios net iki 90 proc. garsų. Tiesa, renkantis lubas svarbu atkreipti dėmesį, kad jos būtų lengvai prižiūrimos ir nekiltų sunkumų įrengiant apšvietimą.

Lietaus nuvedimo sistemų ir nuotekų vamzdžių izoliavimas nuo triukšmo

Tyrimais nustatyta, kad po kontaktinio triukšmo (22 proc.) antrojoje pozicijoje – iš įvairių sanitarinių sistemų, vamzdynų sklindantis triukšmas (19 proc.). Netinkamai izoliavus vamzdynus biurų, visuomeninės paskirties pastatų darbuotojai ir lankytojai įgyja nemalonią patirtį, dėl netinkamų sprendimų gali sumažėti patalpų vertė.

UAB „Aqua Centrum“ iliustr.

Dažnai vamzdynai visuomeninės paskirties pastatuose ir biuruose tiesiami prie sienų ir greta lubų, todėl triukšmo problema tampa dar opesnė. Ypač efektyvios izoliuojant lietvamzdžius ir nuotekų vamzdžius – „ArmaComfort“ daugiasluoksnės akustinės izoliacinės medžiagos. Kaip sako UAB „Aqua Centrum“ – sertifikuotos „Armacell GmbH“ prekybos partnerės – direktorius Andrius Macijauskas, daugiasluoksnė akustinė izoliacinė medžiaga – universali, tinkama montuoti tiek ant ketaus, tiek ir ant plastikinių vamzdžių.

Palyginti su tradicinėmis tokio tipo medžiagomis, daugiasluoksnės akustinės izoliacinės medžiagos geriau slopina triukšmą, nors jų sienelių storis – mažesnis. „ArmaComfort“ sprendimai skirti ne tik izoliuoti triukšmą, tačiau patikimai apsaugoti ir nuo kondensato ant vamzdžių susidarymo, taip pat izoliacinės medžiagos yra nedegios.

„ArmaComfort“ izoliacinė medžiaga – sidabro spalvos, dengta aliuminiu, taigi tose patalpose, kuriose vamzdžių neišeina paslėpti, iš dalies sprendžiama ir estetikos problema.

Reikėtų nepamiršti ir laiko patikrintų sprendimų

Daugelyje biurų, ypač atvirojo tipo, kiliminė danga pasirinkta neatsitiktinai – tai dar vienas būdas triukšmui sumažinti. Dažnai šiuolaikiškos komercinės, visuomeninės paskirties erdvėms skirtos kiliminės dangos ne tik gerai sugeria, bet ir izoliuoja garsą, todėl kitame aukšte negirdėti žingsnių. Taip pat naudojamos specialios akustinės stalų pertvaros, pasirenkami kiti akustiniai baldai, pokalbių būdelės ir t. t. Tereikia daugiau pasidomėti ir pasikonsultuoti su ekspertais.

Statybunaujienos.lt
SPRENDIMAI

nuotrauka
2021-10-13 07:03
Statybų sektoriaus aktualijos ir tendencijos nuolat keičiasi. Ilgą laiką dėmesys krypo į šilumos izoliavimą, vėliau – pastato išorinių konstrukcijų sandarumą, o paskutiniu metu aktualiausia tapo garso izoliacijos sprendimų svarba. Populiarėjančios lengvo mūro medžiagos dėl masės trūkumo dažnai negal...
nuotrauka
2021-10-07 07:14
Artėjant šildymo sezonui, daugiausia diskusijų kyla dėl šildymo kaštų. Tačiau net ir brangiai mokantys už šilumą privačių namų savininkai, verslo ar visuomeninių objektų vartotojai kartais patiria diskomfortą. Vieni dažniausių nepatogumų – šildymo sistemos skleidžiamas triukšmas ar netolygiai pasisk...
nuotrauka
2021-10-05 07:01
Klojant grindis, vis labiau populiarėja parketlenčių klijavimas tiesiogiai prie pagrindo. Toks būdas užtikrina didesnį šilumos pralaidumą, leidžia kloti didesnį vientisų parketlenčių plotą ir suteikia akustinį komfortą. Norint, kad parketas gerai sukibtų, labai svarbu teisingai pasirinkti klijus.
nuotrauka
2021-09-28 07:00
Jeigu anksčiau renkantis langus klausimas dėl sprendimo būdavo paprastas – mediniai arba plastikiniai, tai šiandien jau ieškoma ir energiškai efektyvių, ir modernaus dizaino sprendimų.
nuotrauka
2021-09-24 06:40
Lietuvos įmonė IGLU TECH, priklausanti ICOR įmonių grupei, neslepia ambicingų planų. Modernių geoterminių šilumos siurblių gamintojai, jau žinomi Baltijos šalių ir Lenkijos rinkose, nusitaikė į Europą.
nuotrauka
2021-09-20 15:33
Stogas yra svarbiausias namo elementas, kuris saugo namus ir jo šeimininkus nuo nelauktų kritulių ir šalto bei karšto oro. Jei stogas nebus tinkamai parinktas, patirsite didelių ekonominių nuostolių. Stogą reikia rinktis atsakingai, nes visi norime, kad jis tarnautų ilgai ir puoštų kiemą savo gražia...
nuotrauka
2021-09-13 07:25,      papildyta 2021-09-14 21:38, Papildyta nuotraukomis
Svarbiausios priežastys dvi: išmanioji šildymo dujomis sistema garantuoja maksimalų komfortą su minimalia priežiūra, o išmanieji skaitikliai užtikrins tikslų atsiskaitymą ir garantuos nenutrūkstamą dujų tiekimą.
nuotrauka
2021-09-13 05:56
Balta stogo danga dengtas žaliausias Lietuvoje logistikos centras WESTHUB visą eksploatacijai reikalingą energiją planuoja gauti iš saulės elektrinės, sumontuotos ant stogo. Dėl specialios stogo dangos „RENOLIT ALKORPLAN Bright“ šio pastato energinis naudingumas yra kur kas aukštesnis – tokie stogai...
nuotrauka
2021-09-08 07:30,      papildyta 2021-09-14 21:10, Papildyta nuotraukomis
Naujos kartos ADAX NEO H/L ir CLEA H/L elektriniai radiatoriai su WiFi valdymu – modernaus ir elegantiško dizaino radiatoriai, tinkantys įvairioms aplinkoms ir pritaikyti įvairios paskirties patalpoms: gyvenamosioms, komercinėms ir pan.
nuotrauka
2021-08-12 10:50
Tinkuojamos sienos – vienas populiariausių sienų šiltinimo sprendimų tiek gyvenamųjų bei viešosios paskirties pastatų statyboje, tiek ir renovacijoje. Šilumos izoliacija yra ypatingai svarbi tokios sienos dalis, nes būtent ji padeda taupyti šildymo sąnaudas. Nedegi, ilgaamžė, laidi vandens garams, s...
nuotrauka
2021-08-06 08:02
Didėjant individualių namų pardavimams auga ir tvorų paklausa. Būsimieji gyventojai namus juosiančia tvora dažnai pradeda rūpintis dar prieš namų vidaus įrengimo darbus. Tvora šiandien yra tapusi ne tik namų saugumo ir privatumo garantu, bet ir estetiniu elementu. Taip pat svarbu žinoti, kad norint ...
nuotrauka
2021-07-30 07:31
Visai netrukus – nuo 2023 m. – visi viešieji pirkimai Lietuvoje turėtų tapti žali ir inovatyvūs. Pasiekti to vien tik tradicinėmis statybinėmis medžiagomis ir sprendimais nėra paprasta, tad modernioji Europos statybos pramonė apsiginkluoja hibridiniais sprendimais, suteikiančiais naudojamoms medžiag...
nuotrauka
2021-07-28 07:30
Siekiant užtikrinti statinių ilgaamžiškumą ir energinį efektyvumą, itin svarbus kokybiškas išorinių fasadų sienų jungčių sandarinimas. Fasado elementų jungtys ne tik padeda sukurti vientisą, estetišką vaizdą, bet ir apsaugo pastatą nuo drėgmės, temperatūrų pokyčių bei kitokio aplinkos poveikio, gali...
nuotrauka
2021-07-16 06:33
Saulės elektrinės montavimo ant namo stogo sąnaudos sudaro reikšmingą dalį visos saulės jėgainės kainos. Specialistai tvirtina, kad turint aiškias instrukcijas, saulės elektrinę ant savo namo stogo paprastai gali susimontuoti kiekvienas nagingesnis žmogus.
nuotrauka
2021-07-14 08:07
Alinant karščiams vis dažniau pagalvojame, kaip būtų gera gyventi namuose, kuriuose žiemą šilta, o vasarą – vėsu. UAB ROCKWOOL techninis vadovas dr. Andrius Buska tvirtina, kad tai tikrai įmanoma – tereikia statant ir įrengiant namus dėmesio skirti ne vien estetikai, bet ir pritaikyti keletą sprendi...
nuotrauka
2021-07-07 07:58
Net energiškai efektyviuose namuose gyventojai kartais priversti klausytis iš kaimyninių butų sklindančių garsų ar gatvės triukšmo. Vienas iš būdų padidinti akustinį komfortą – garsą izoliuojantys langai.
nuotrauka
2021-06-28 07:14
Vienas iš pagrindinių pastato elementų yra išorinė atitvara arba siena. Todėl suprantamas specialistų dėmesys, ieškant efektyviausių sprendinių. Šios paieškos tapo dar aktualesnės nuo metų pradžios įsigaliojus reikalavimui statyti tik A++ energinio naudingumo pastatus.
nuotrauka
2021-06-17 07:15
Nuo senų laikų didesnių dvarų, rūmų stogai buvo dengiami vario, žalvario ar cinkuota skarda. Ši šimtmečius menanti tradicija, tik su gerokai patobulintomis medžiagomis, išlieka populiari ir šiomis dienomis – ypač tai pastebima apsižvalgius ne tik po naujai statomų, modernių namų kvartalus, bet ir Li...
nuotrauka
2021-06-15 08:05
Vienas greičiausiai kintančių gyvenamosios aplinkos taršos šaltinių yra triukšmas. Miesto transporto, buitinių prietaisų, garso ir vaizdo aparatūros sukuriamo triukšmo lygis per pastaruosius 15–20 metų padidėjo net 10 decibelų. Žmogaus ausis tai suvokia kaip du kartus didesnį triukšmą.
nuotrauka
2021-06-14 07:18
Statybų įmonės dažnai giriasi A++ energinės klasės pastatais. Tačiau nemaža dalis pastatų realiai neatitinka deklaruojamų savybių. Sumažinti pažeidimų skaičių galėtų griežtesnė sertifikavimo kontrolė ir pirkėjų reiklumas, siekiant įsitikinti, ar gauna tai, už ką sumokėjo.

Statybunaujienos.lt » SPRENDIMAI