2021 birželio 19 d. šeštadienis, 8:39
Reklama  |  facebook

Kaip efektyviai įveikti triukšmo problemą biuruose?

2021-06-09 13:14
Triukšmas – viena opiausių mūsų laikų aplinkosaugos ir visuomenės sveikatos problemų. Triukšmas neleidžia susikaupti, vargina, neigiamai veikia leidžiant laiką viešosiose, visuomeninėse erdvėse bei biuruose, todėl būdų, kaip efektyviai slopinti triukšmą, reikia ieškoti jau ankstyvuosiuose pastatų projektavimo etapuose.
nuotrauka
UAB „Aqua Centrum“ iliustr.


Minimos įmonės
Aqua Centrum, UAB
Beje, kartais išorinių pastatų konstrukcinių elementų garso izoliacija gali būti gera, tačiau gyvenimo ir darbo kokybei kenkia pastato viduje, pavyzdžiui, vamzdžiais ar per netinkamai izoliuotas sienas bei lubas sklindantis triukšmas. Dėl šios priežasties reikėtų nuosekliai planuoti ir parinkti tinkamiausias apsaugos nuo triukšmo priemones tiek statant naujus, tiek ir modernizuojant jau pastatytus pastatus. Kokie sprendimai galėtų būti pritaikomi?

Garso, o kartu ir šilumos izoliacijai – akustinės mikroporinės putos

Akustinės putos gaminamos iš kaučiuko – tai šalutinis kietųjų poliuretanų gamybos produktas. Akustinė mikroporinė puta gali būti montuojama ant sienų arba lubų. Ji padeda greitai ir efektyviai izoliuoti garsą. Specialiai paruoštas reljefinis poliuretanas, kurio didžiąją dalį sudaro oras – elastinga, garso bangas ir virpesius slopinanti, puikiai triukšmą izoliuojanti medžiaga.

Akustinės plokštės

Ne vien tradiciniams biurams, bet ir patalpoms, kurių lubos aukštos, taip pat ir buvusioms pramoninėms erdvėms (loftams) puikiai tinka akustinės plokštės. Svarbu paminėti, kad akustinėmis savybėmis pasižymi abi plokščių pusės. Jos absorbuoja garsą, suteikia erdvėms jaukumo, papuošia jas, todėl dažnai tarnauja ir kaip interjero dizaino elementas: galima pasirinkti įvairių dydžių, formų, spalvų akustines plokštes. Taip pat akustinės plokštės gali būti įvelkamos (įvyniojamos) į audinį, todėl modernioje biurų aplinkoje atrodo dar estetiškiau.

Kabinamosios akustinės lubos

Dar vienas dažnai pritaikomas sprendimas – pakabinamos akustinės lubos, kurių pagrindas gali būti gipsas, natūralios medienos plokštės, medienos imitacijos medžiagos, audiniai (pavyzdžiui, veltinis) ir kt. Tyrimais patvirtinta, kad vienos efektyviausių – gipso plokštės, sugeriančios net iki 90 proc. garsų. Tiesa, renkantis lubas svarbu atkreipti dėmesį, kad jos būtų lengvai prižiūrimos ir nekiltų sunkumų įrengiant apšvietimą.

Lietaus nuvedimo sistemų ir nuotekų vamzdžių izoliavimas nuo triukšmo

Tyrimais nustatyta, kad po kontaktinio triukšmo (22 proc.) antrojoje pozicijoje – iš įvairių sanitarinių sistemų, vamzdynų sklindantis triukšmas (19 proc.). Netinkamai izoliavus vamzdynus biurų, visuomeninės paskirties pastatų darbuotojai ir lankytojai įgyja nemalonią patirtį, dėl netinkamų sprendimų gali sumažėti patalpų vertė.

UAB „Aqua Centrum“ iliustr.

Dažnai vamzdynai visuomeninės paskirties pastatuose ir biuruose tiesiami prie sienų ir greta lubų, todėl triukšmo problema tampa dar opesnė. Ypač efektyvios izoliuojant lietvamzdžius ir nuotekų vamzdžius – „ArmaComfort“ daugiasluoksnės akustinės izoliacinės medžiagos. Kaip sako UAB „Aqua Centrum“ – sertifikuotos „Armacell GmbH“ prekybos partnerės – direktorius Andrius Macijauskas, daugiasluoksnė akustinė izoliacinė medžiaga – universali, tinkama montuoti tiek ant ketaus, tiek ir ant plastikinių vamzdžių.

Palyginti su tradicinėmis tokio tipo medžiagomis, daugiasluoksnės akustinės izoliacinės medžiagos geriau slopina triukšmą, nors jų sienelių storis – mažesnis. „ArmaComfort“ sprendimai skirti ne tik izoliuoti triukšmą, tačiau patikimai apsaugoti ir nuo kondensato ant vamzdžių susidarymo, taip pat izoliacinės medžiagos yra nedegios.

„ArmaComfort“ izoliacinė medžiaga – sidabro spalvos, dengta aliuminiu, taigi tose patalpose, kuriose vamzdžių neišeina paslėpti, iš dalies sprendžiama ir estetikos problema.

Reikėtų nepamiršti ir laiko patikrintų sprendimų

Daugelyje biurų, ypač atvirojo tipo, kiliminė danga pasirinkta neatsitiktinai – tai dar vienas būdas triukšmui sumažinti. Dažnai šiuolaikiškos komercinės, visuomeninės paskirties erdvėms skirtos kiliminės dangos ne tik gerai sugeria, bet ir izoliuoja garsą, todėl kitame aukšte negirdėti žingsnių. Taip pat naudojamos specialios akustinės stalų pertvaros, pasirenkami kiti akustiniai baldai, pokalbių būdelės ir t. t. Tereikia daugiau pasidomėti ir pasikonsultuoti su ekspertais.

Statybunaujienos.lt
SPRENDIMAI

nuotrauka
2021-06-17 07:15
Nuo senų laikų didesnių dvarų, rūmų stogai buvo dengiami vario, žalvario ar cinkuota skarda. Ši šimtmečius menanti tradicija, tik su gerokai patobulintomis medžiagomis, išlieka populiari ir šiomis dienomis – ypač tai pastebima apsižvalgius ne tik po naujai statomų, modernių namų kvartalus, bet ir Li...
nuotrauka
2021-06-15 08:05
Vienas greičiausiai kintančių gyvenamosios aplinkos taršos šaltinių yra triukšmas. Miesto transporto, buitinių prietaisų, garso ir vaizdo aparatūros sukuriamo triukšmo lygis per pastaruosius 15–20 metų padidėjo net 10 decibelų. Žmogaus ausis tai suvokia kaip du kartus didesnį triukšmą.
nuotrauka
2021-06-14 07:18
Statybų įmonės dažnai giriasi A++ energinės klasės pastatais. Tačiau nemaža dalis pastatų realiai neatitinka deklaruojamų savybių. Sumažinti pažeidimų skaičių galėtų griežtesnė sertifikavimo kontrolė ir pirkėjų reiklumas, siekiant įsitikinti, ar gauna tai, už ką sumokėjo.
nuotrauka
2021-06-11 07:20
Garsą sugerianti tekstilė patalpoms – nauja realybė. Iš poliesterio siūlų išaustam ir poliuretanu padengtam audiniui tokių savybių suteikė ypatinga technologija: 250 tūkst. mikroperforacijų 1 kv. m užtikrina, kad akustinės CLIPSO lubos sugers net iki 90% garso.
nuotrauka
2021-06-08 08:37
Šilumos izoliacija naudojama visur, kur siekiama išvengti patalpų mikroklimato kaitos dėl vidaus ir išorės temperatūrų skirtumo, kai šiluma prarandama dėl mainų per atitvaras, besiribojančias su išore.
nuotrauka
2021-06-01 06:47
Netinkamos pastatų konstrukcijos, nesandarumai veikia kaip kanalai, kuriais oru sklindantis garsas gali laisvai keliauti iš vienos patalpos į kitą. Dėl to gerokai sumažėja garso izoliacijos efektyvumas. O ką daryti, kai tokių garso kelių pastate yra ne vienas?
nuotrauka
2021-05-26 07:17
Privačių namų savininkai turi galimybę patys spręsti, kokias nuotekų sistemas nori įsidiegti. Specialistų teigimu, absoliuti dauguma žmonių renkasi įprastas, todėl vėliau ilgus metus gyvena klausydamiesi kanalizacijos šniokštimo. Ar verta investuoti į mažatriukšmes sistemas?
nuotrauka
2021-05-24 07:15
Reikalavimas pastatus statyti tik A++ energinės klasės neretai kelia klausimų, kaip energijos taupymą suderinti su fasado estetika. Svarbu ir kaina – ar ne per didelės išlaidos, jau investavus į energijos taupymą, dar investuoti ir į pastato estetiką.
nuotrauka
2021-05-18 07:14
Laikmetis ne tik diktuoja madas, bet ir apibrėžia sąlygas. Didėjant statybų apimtims ir naujakuriams norint kuo greičiau įsikelti į naujuosius savo namus, spartinami ir statybų tempai.
nuotrauka
2021-05-12 07:18
Vilnietė Irma su šeima jau trečius metus gyvena name, kuriame įrengta „Carbontec®“ infraraudonųjų spindulių šildymo sistema. Šalia Nemenčinės gyvenantys vilniečiai svarsto apie dar vieno namo statybą, kuriame taip pat žada rinktis tik infraraudonųjų spindulių šildymo sistemą.
nuotrauka
2021-05-10 16:07
Tinkuojamos sienos – vienas populiariausių sienų šiltinimo sprendimų tiek gyvenamųjų bei viešosios paskirties pastatų statyboje, tiek ir renovuojant, modernizuojant pastatus.
nuotrauka
2021-05-07 10:47
Nuo konstrukcijų tvirtinimo ir statybinių plokščių montavimo iki grindlenčių ar veidrodžių tvirtinimo – klijavimas dažnai yra vienintelis būdas sujungti medžiagas. Šiuolaikiniai klijų gamintojai siekia ne tik užtikrinti kuo geresnį sukibimą, bet ir nuolat ieško sprendimų, gerinančių produktų atsparu...
nuotrauka
2021-05-06 07:13
Suvaldyti garsą, neleisti jam sklisti patalpoje – didysis galvosūkis. Ir ne todėl, kad tai neįmanoma. Svarbiausia – kad, kuriant akustinį komfortą, nereikėtų aukoti erdvės.
nuotrauka
2021-05-05 07:12
„SLENTEX® Aerogelis“ – efektyviausias sprendimas tuose objektuose, kur šiltinamajam sluoksniui palikta visai nedaug vietos. Jis puikiai tiks ir renovuojant istorinius pastatus su nelygiomis sienomis bei kebliais fasadams keliamais paminklosaugos reikalavimais.
nuotrauka
2021-05-04 16:03
Būsto energijos taupymo agentūros (BETA) inicijuotuose „Metų renovacijos projekto 2020“ rinkimuose pagrindinis prizas atiteko absoliučiam rinkimų favoritui – Klaipėdoje, Taikos pr. 3 stovinčiam devynių aukštų daugiabučiui namui.
nuotrauka
2021-05-03 07:25
Individualių namų statytojai žino – palengvinti ir paspartinti perdengimo darbus galima tik pasirinkus šiuolaikines perdangas. „Teriva“ sistema leidžia neįtikėtinai lengvai ir greitai sumontuoti perdangas esant bet kokiam, net ir įmantriam pastato išplanavimui ar nepatogioms montavimo sąlygoms – tie...
nuotrauka
2021-04-30 07:46
Būsto energijos taupymo agentūros „Metų renovacijos projekto 2020“ rinkimuose Klaipėdoje renovuotas namas (adresas – Taikos pr. 3) tapo absoliučiu lyderiu. UAB „Lankstinys“ įgyvendintas projektas laimėjo su didele persvara aplenkęs konkurentus.
nuotrauka
2021-04-29 08:04
Iki įsigaliojant reikalavimui dėl privalomo A++ energinio naudingumo, statytojai suskubo projektuoti ir statyti žemesnės klasės pastatus, baimindamiesi kainų šuolio. Kainų augimo baiminasi ir gyventojai. Orientuotos į statybos kainodarą bei sąmatinius skaičiavimus bendrovės „Sistela“ generalinis dir...
nuotrauka
2021-04-27 08:59
Atsidūrusios visuomenės dėmesio centre dėl skleidžiamo triukšmo, įmonės suskumba ieškoti, kaip spręsti problemą, kokias triukšmą mažinančias priemones diegti. Tačiau įmonės reputacijai žala jau padaryta.
nuotrauka
2021-04-20 09:39
Naujai statomi namai nuo šių metų sausio 1 d. privalo atitikti A++ energinio naudingumo klasę – kitaip tariant, energijos suvartojimo sąnaudas reikia sumažinti iki itin mažų arba net nulinių.

Statybunaujienos.lt » SPRENDIMAI