2022 gruodžio 4 d. sekmadienis, 14:41
Reklama  |  facebook

Kaip papuošti namus per Kalėdas. Dekoratorės patarimai

2022-11-18 15:36
Pirmasis sniegas atneša kalėdinę nuotaiką. O iki gruodžio likus vos daugiau nei savaitei pradedame galvoti, kaip namuose sukurti jaukią švenčių laukimo nuotaiką. Dekoratorė Esterė Gedvilaitė-Valatkienė pasakoja, kad šį sezoną dekoruojant namus populiaru atsigręžti į gamtą, iš jos pasisemti natūralumo bei paprastumo, o tvarumas išlieka aktualiausia tema. Kalėdų magija slypi nedidėlėse detalėse, todėl dekoruojant namus geriau nepersistengti, ypač jeigu juose vyrauja minimalizmas. Svarbiausia – apgalvoti, kaip Kalėdų dekoras geriausiai atskleistų jau vyraujantį namų stilių.
nuotrauka
Dekoratorė Esterė Gedvilaitė-Valatkienė. Asmeninio albumo nuotr.


Minimos įmonės
IKI Lietuva (iki 2022 m. rugsėjo – Palink), UAB
Vaida Budrienė, prekybos tinklo „Iki“ komunikacijos vadovė, sako, kad artėjant šventėms pirkėjai domisi ne tik įvairiausiais žiemos sezonui būdingais maisto produktais, bet ir dekoracijomis.

„Pirmasis sniegas įneša prieššventinio šurmulio. Pastebime, kad pirkėjai namus dekoruoti linkę dar gerokai iki švenčių, todėl lentynas pildome kalėdiniais simboliais ir dekoracijomis. Šią savaitę prekyboje pasirodė nedidelių, vazonuose pasodintų puskiparisių pušų ir eglučių asortimentas, kurių kainos svyruoja nuo 4,99 iki 16,99 Eur. Prieš pat gruodį pradėsime prekiauti ir kirstais kėniais, kurie yra itin laukiami tinklo pirkėjų“, – cituojama V. Budrienė.

Seną derina su nauju


Dekoravimo paslaugų įmonės „Lovely Decor“, užsiimančios švenčių dekoravimu ir koordinavimu, įkūrėja dekoratorė Esterė Gedvilaitė-Valatkienė pasakoja, kad didžiausia šio kalėdinio sezono mada – natūralumas, tvarumas, gamtos elementai, tačiau ji pastebi, kad vis labiau sugrįžta meilė tradicinėms Kalėdoms.

„Viena iš aktualiausių dabartinių tendencijų – seną derinti su nauju. Ši tendencija įkvėpta nostalgijos jausmo. Vienas iš pavyzdžių – moderniuose namuose gyvenantys žmonės juos puošia vintažinėmis dekoracijomis. Žmonėms vis labiau patinka seni žaisliukai, močiučių staltiesės. Manau, kad šią tendenciją galima sieti ir su tvarumu. Senų ir naujų elementų derinimas padeda sutaupyti ir tausoti aplinką, tad tokio stiliaus dekoras ir gražus, ir tvarus. Kalbant apie spalvas, dominuoja tamsiai mėlyna, pastelinės spalvos, tokios kaip rožinė ar mėtinė. Visgi klasikinė raudona vėl tapo aktuali dėl atsigręžimo į tradicinių Kalėdų stilių“, – pasakoja E. Gedvilaitė-Valatkienė.

Pasak jos, galvojant, kaip pasipuošti šventėms, pagrindinis tikslas yra išlaikyti skoningus ir jaukius namus. Svarbiausia, kad kalėdinės dekoracijos tik papildytų namų interjerą, o ne priešingai – juos perkrautų, todėl reikėtų pergalvoti, ką jau turite namuose ir kuo norėtumėte papildyti šių metų Kalėdų įvaizdį.

„Kiekvieni namai yra skirtingi, tad nėra vienos taisyklės, kuria vadovaujantis galėtume papuošti skirtingo stiliaus namus. Minimalistinius namus siūlyčiau išlaikyti neapkrautus, o klasikinius galima dekoruoti šiek tiek gausiau, tačiau vėlgi nepersistengiant. Tam tinka tiek pakabinami, tiek padedami vainikai, žvakės, kalėdinės lemputės. Įvairiausios pagalvėlės, pledai taip pat sukuria jaukumo jausmą“, – teigia dekoratorė.

Dekoracijų siūlo pasigaminti ir patiems

Moteris siūlo šventinių dekoracijų nebijoti pasigaminti ir patiems: lengvai pasidaryti galite ir vainiką ar eglutės žaisliukų. Eglių šakos – taip pat puiki idėja, namams įnešanti natūralumo.

„Jeigu jūsų namai klasikinio stiliaus ir norisi jaukių kalėdinių papuošimų, rekomenduojame pasigaminti aksominių žaisliukų. Tereikia nusipirkti putplasčio bumbuliukų, aksominio audinio, keletą kaspinėlių bei patinkančių dekoracijų. Putplasčio bumbuliuką apsukite aksominiu audiniu, suformuokite klostes ir įtempę suriškite viršuje taip užtvirtindami audinį. Tuomet su karštais klijais priklijuokite jums patinkančias dekoracijas. Žinoma, nepamirškite priklijuoti ąselės, kuria žaisliuką pakabinsite ant eglutės. Jeigu namuose turite daug nenaudojamų kalėdinių žaisliukų-bumbuliukų, juos galite panaudoti tokiam žaisliukui vietoje putplasčio. Tai puikus būdas atsibodusius žaisliukus prikelti naujam gyvenimui ir sutaupyti pinigų“, – pasakoja E. Gedvilaitė-Valatkienė. 
Statybunaujienos.lt
Architektūra. Interjeras

nuotrauka
2022-12-01 15:46
Naujasis Pavilnio bendruomenės daugiafunkcis centras planuojamas toje vietoje, kur iki pernai veikė medinuke įsikūrusi senoji rajono biblioteka adresu Garsioji g. 3. Pavasarį centro, kuriame bus perkeltas ir sukauptas bibliotekos lobynas, projektui bus skelbiamas architektūrinis konkursas, laimėtoja...
nuotrauka
2022-12-01 10:12
Virtuvės erdvė neretai vadinama namų širdimi: joje dažniausiai prasideda ir baigiasi diena, gimsta kulinariniai šedevrai, čia yra šeimos susitikimų bei pokalbių vieta. Todėl įsirengti šią zoną daugelis nori patogiai, praktiškai, funkcionaliai ir, žinoma, estetiškai. Tačiau virtuvės projektavimas kar...
nuotrauka
2022-12-01 07:36
Ruošiantis Kalėdoms Vilniaus Paupio rajonas pasipuošė netradicinėmis šventinėmis dekoracijomis. Čia skirtingose vietose įsikūrė šeši kailiniuoti sniego žmonės – dalis jų gali pasigirti net 3,5 metro ūgiu.
nuotrauka
2022-11-30 15:32
Sparčiai besikeičiantis sostinės Šnipiškių rajonas pasižymi kontrastais – jame ir aukščiausi Vilniaus dangoraižiai, ir šalia – medinė nuosavų namų architektūra. Kaip šiame rajone surasti balansą? Ko jame trūksta ir koks aplinkinių gatvių, tokių kaip Krokuvos ar Lvivo, charakteris? Miesto planuotojai...
nuotrauka
2022-11-23 06:29
Naujos statybos būtą įsirengti gali būti sunki užduotis. Pradedant virtuvės ar svetainės baldais, baigiant miegamojo įrenginėjimu. Kas svarbiausia, įrenginėjant miegamojo kambarį savo naujos statybos bute?
nuotrauka
2022-11-21 15:57
Cepelino spalvos dangus, vis pabarstantis snaigių, apgaubė mūsų rudenišką kraštovaizdį. Bet net ir niūrokus lietuviškus orus galima praskaidrinti. Kalbant apie būstą, geriausias receptas - skoningi architektūriniai bei dizaino sprendimai. Drąsiomis idėjomis, kaip įsirengti jaukius ir spalvingus namu...
nuotrauka
2022-11-18 14:24
Į aplinką harmoningai įsiliejantis fasadas, dvi modernios koncertų salės su preciziška akustika, transformuojama konferencijų, kongresų erdvė, tvariais sprendimais paremta šildymo bei vėsinimo sistema. Visa tai ir kur kas daugiau architektai numato M. K. Čiurlionio koncertų centro Kaune vizijoje.
nuotrauka
2022-11-16 06:56
Lapkričio 15 d. prasidėjo dalyvių, norinčių, kad jų namus ar verslo patalpas nemokamai atnaujintų IKEA interjero dizaineriai, atranka. Aštuoniems laimingiesiems interjero dizainerių komanda ne tik atnaujins pasirinktas namų erdves IKEA baldais ir aksesuarais, tačiau ir pademonstruos, kaip tai padary...
nuotrauka
2022-11-11 11:29
Nepaisant pandemijos nulemtų pokyčių ir įsitvirtinusio hibridinio darbo modelio, patogią ir produktyvią darbo aplinką užtikrinančių biuro erdvių reikšmė nė kiek nesumenko. Priešingai – įmonės savo biuro patalpoms tampa vis reiklesnės ir vis daugiau investuoja į kokybišką jų įrengimą. Statybos eksper...
nuotrauka
2022-11-11 09:51
Pilaitė – vienas iš jauniausių sostinės rajonų, kuriame pirmieji gyvenamieji daugiabučiai dygti pradėjo vos prieš tris dešimtmečius. Dabar ji yra bene greičiausiai augantis Vilniaus rajonas, kuris ateityje turėtų tapti vienu iš mažųjų sostinės centrų. Kaip Pilaitė atrodys 2032-aisiais, komentuoja mi...
nuotrauka
2022-11-11 06:07
Šių metų kalėdiniams papuošimams daugiausia įtakos turės tradicijos ir ryšys su gamta. Daug kur matysime tipinių žiemos švenčių elementų ir spalvų: raudonos, žalios, auksinės, o kartu su jomis – ir žemiškų tonų. Svarbiausia taisyklė puošiant namus – paprastumas: geriau mažiau negu viskas kartu ir pe...
nuotrauka
2022-11-08 14:36
Pastaraisiais metais išmaniosios namų technologijos sparčiai tobulėja, jos neaplenkia ir namų apšvietimo sprendimų. Išmanusis apšvietimas ne tik padeda susikurti inovatyvius namus, bet ir sunaudoja mažiau energijos, tausoja aplinką.
nuotrauka
2022-10-28 16:02
Pažintis su Vilkpėde prasideda vos įvažiavus į Vilnių: gamyklos, pramonė, šiluminės „monstras" ir tik šiaurinėje dalyje įsikūrę sovietmečiu dvelkiantys gyvenamieji rajonai. Tokią Vilkpėdę iki šiol matė praeiviai. Tačiau urbanistai šį didžiulį 10,8 kv. km plotą mato kaip išskirtinį potencialą. Tokios...
nuotrauka
2022-10-27 10:37
Orui vis žvarbėjant, namuose norisi jaustis kuo jaukiau, todėl ruduo – puikus metas atsinaujinti. O norint į namus įnešti šiek naujų spalvų – tereikia trupučio fantazijos ir vos kelių naujų interjero akcentų, šiltesnių tonų namų tekstilės.
nuotrauka
2022-10-18 07:41
Vilniaus miesto Vilkpėdės rajone planuojamo daugiafunkcio kultūros, pramogų, verslo ir prekybos kvartalo „Akropolis Vingis“ projektiniams pasiūlymams, kurie liepos mėnesį buvo pristatyti visuomenei, pritarė Vilniaus miesto savivaldybė. Naujo kvartalo statybas numatoma pradėti ne anksčiau nei 2023 m....
nuotrauka
2022-10-17 15:01
Lietuvos dizaino forumas jau dešimtus metus iš eilės organizavo „Gero dizaino“ apdovanojimų teikimo ceremoniją. Šiemet ji vyko spalio 12 dieną Kaune, verslo centre BLC. Renginys yra programos „Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022“ dalis.
nuotrauka
2022-10-17 08:39
Vilniaus rotušėje spalio 13 d. įteikti Lietuvos architektų sąjungos konkurso „Žvilgsnis į save 2021-2022“ apdovanojimai.
nuotrauka
2022-10-17 08:17
Paskelbti projekto „Daugiabučių gyvenamųjų namų kompleksas Daugėliškio g. 33A, Vilniuje“ kviestinio architektūrinio konkurso nugalėtojai.
nuotrauka
2022-10-15 09:43
Kiekvienas gerai suvokia, kad grindų dangą reikia rinktis itin atsakingai, nes kas sezoną naujų neklosi. Galima, bet neracionalu. Todėl Stilingų grindų atstovai sako, kad pirmiausia reikia susirinkti informaciją apie dangą, kurią žadate įsirengti savo būste.
nuotrauka
2022-10-08 08:15
„hansgrohe“ rinkai pasiūlė maišytuvą, kuris traukia akį minimalistiniu dizainu ir moderniais paviršiais, todėl puikiai dera prie skirtingų virtuvės interjerų. Tačiau nereikia manyti, kad „hansgrohe Aqittura“ yra tik maišytuvas, nes tuo pat metu tai yra ir įrenginys moderniam žmogui, vertinančiam tva...

Statybunaujienos.lt » Architektūra. Interjeras