2023 rugsėjo 22 d. penktadienis, 8:46
Reklama  |  facebook

Kaip papuošti namus per Kalėdas. Dekoratorės patarimai

2022-11-18 15:36
Pirmasis sniegas atneša kalėdinę nuotaiką. O iki gruodžio likus vos daugiau nei savaitei pradedame galvoti, kaip namuose sukurti jaukią švenčių laukimo nuotaiką. Dekoratorė Esterė Gedvilaitė-Valatkienė pasakoja, kad šį sezoną dekoruojant namus populiaru atsigręžti į gamtą, iš jos pasisemti natūralumo bei paprastumo, o tvarumas išlieka aktualiausia tema. Kalėdų magija slypi nedidėlėse detalėse, todėl dekoruojant namus geriau nepersistengti, ypač jeigu juose vyrauja minimalizmas. Svarbiausia – apgalvoti, kaip Kalėdų dekoras geriausiai atskleistų jau vyraujantį namų stilių.
nuotrauka
Dekoratorė Esterė Gedvilaitė-Valatkienė. Asmeninio albumo nuotr.


Minimos įmonės
IKI Lietuva (iki 2022 m. rugsėjo – Palink), UAB
Vaida Budrienė, prekybos tinklo „Iki“ komunikacijos vadovė, sako, kad artėjant šventėms pirkėjai domisi ne tik įvairiausiais žiemos sezonui būdingais maisto produktais, bet ir dekoracijomis.

„Pirmasis sniegas įneša prieššventinio šurmulio. Pastebime, kad pirkėjai namus dekoruoti linkę dar gerokai iki švenčių, todėl lentynas pildome kalėdiniais simboliais ir dekoracijomis. Šią savaitę prekyboje pasirodė nedidelių, vazonuose pasodintų puskiparisių pušų ir eglučių asortimentas, kurių kainos svyruoja nuo 4,99 iki 16,99 Eur. Prieš pat gruodį pradėsime prekiauti ir kirstais kėniais, kurie yra itin laukiami tinklo pirkėjų“, – cituojama V. Budrienė.

Seną derina su nauju


Dekoravimo paslaugų įmonės „Lovely Decor“, užsiimančios švenčių dekoravimu ir koordinavimu, įkūrėja dekoratorė Esterė Gedvilaitė-Valatkienė pasakoja, kad didžiausia šio kalėdinio sezono mada – natūralumas, tvarumas, gamtos elementai, tačiau ji pastebi, kad vis labiau sugrįžta meilė tradicinėms Kalėdoms.

„Viena iš aktualiausių dabartinių tendencijų – seną derinti su nauju. Ši tendencija įkvėpta nostalgijos jausmo. Vienas iš pavyzdžių – moderniuose namuose gyvenantys žmonės juos puošia vintažinėmis dekoracijomis. Žmonėms vis labiau patinka seni žaisliukai, močiučių staltiesės. Manau, kad šią tendenciją galima sieti ir su tvarumu. Senų ir naujų elementų derinimas padeda sutaupyti ir tausoti aplinką, tad tokio stiliaus dekoras ir gražus, ir tvarus. Kalbant apie spalvas, dominuoja tamsiai mėlyna, pastelinės spalvos, tokios kaip rožinė ar mėtinė. Visgi klasikinė raudona vėl tapo aktuali dėl atsigręžimo į tradicinių Kalėdų stilių“, – pasakoja E. Gedvilaitė-Valatkienė.

Pasak jos, galvojant, kaip pasipuošti šventėms, pagrindinis tikslas yra išlaikyti skoningus ir jaukius namus. Svarbiausia, kad kalėdinės dekoracijos tik papildytų namų interjerą, o ne priešingai – juos perkrautų, todėl reikėtų pergalvoti, ką jau turite namuose ir kuo norėtumėte papildyti šių metų Kalėdų įvaizdį.

„Kiekvieni namai yra skirtingi, tad nėra vienos taisyklės, kuria vadovaujantis galėtume papuošti skirtingo stiliaus namus. Minimalistinius namus siūlyčiau išlaikyti neapkrautus, o klasikinius galima dekoruoti šiek tiek gausiau, tačiau vėlgi nepersistengiant. Tam tinka tiek pakabinami, tiek padedami vainikai, žvakės, kalėdinės lemputės. Įvairiausios pagalvėlės, pledai taip pat sukuria jaukumo jausmą“, – teigia dekoratorė.

Dekoracijų siūlo pasigaminti ir patiems

Moteris siūlo šventinių dekoracijų nebijoti pasigaminti ir patiems: lengvai pasidaryti galite ir vainiką ar eglutės žaisliukų. Eglių šakos – taip pat puiki idėja, namams įnešanti natūralumo.

„Jeigu jūsų namai klasikinio stiliaus ir norisi jaukių kalėdinių papuošimų, rekomenduojame pasigaminti aksominių žaisliukų. Tereikia nusipirkti putplasčio bumbuliukų, aksominio audinio, keletą kaspinėlių bei patinkančių dekoracijų. Putplasčio bumbuliuką apsukite aksominiu audiniu, suformuokite klostes ir įtempę suriškite viršuje taip užtvirtindami audinį. Tuomet su karštais klijais priklijuokite jums patinkančias dekoracijas. Žinoma, nepamirškite priklijuoti ąselės, kuria žaisliuką pakabinsite ant eglutės. Jeigu namuose turite daug nenaudojamų kalėdinių žaisliukų-bumbuliukų, juos galite panaudoti tokiam žaisliukui vietoje putplasčio. Tai puikus būdas atsibodusius žaisliukus prikelti naujam gyvenimui ir sutaupyti pinigų“, – pasakoja E. Gedvilaitė-Valatkienė. 
Statybunaujienos.ltArchitektūra. Interjeras

nuotrauka
2023-09-22 06:23
Šviesa – itin svarbi kiekvienoje erdvėje, kurioje leidžiame laiką. Mūsų klimato zonoje natūralios šviesos nėra itin daug. Todėl įrengiant namus, būtina suplanuoti tinkamą apšvietimą.
nuotrauka
2023-09-21 09:30
Pasaulyje gerai žinomas SIKA prekinis ženklas, kuriuo žymimos specifinės cheminės medžiagos, skirtos statybai, turi 113 metų patirtį, kuri prasidėjo Šveicarijoje. Šimtametė kompanijos istorija yra pagrindas, ant kurio kuriami modernios rinkos produktai ir kuris liudija šimtmečio patikrintą patikimum...
nuotrauka
2023-09-18 15:40
Lietuvos rinkai šiemet pristatyta inovatyvi skaitmeninė namų sistema JUNG HOME taps svarbiausiu akcentu specialiai tarptautinei parodai „Supernamai 2023“ sukurtame JUNG stende. Rugsėjo 29–spalio 1 d. „Litexpo“ parodų centro lankytojai, užsukę į šį interaktyvų stendą, turės unikalią galimybę ne tik i...
nuotrauka
2023-09-18 11:31
Rijade (Saudo Arabija) šiuo metu vykstančioje UNESCO Pasaulio paveldo komiteto 45-ojoje sesijoje Kauno modernizmo architektūra įrašyta į Pasaulio paveldo sąrašą, pritarus Pasaulio paveldo komiteto šalims narėms ir atsižvelgus į ekspertų rekomendacijas.
nuotrauka
2023-09-14 14:01
Pradedamas įgyvendinti naujas tvarus projektas „Sand Offices". Naujas verslo centras iškils sostinės Žalgirio ir Linkmenų gatvėse esančio seno administracinio pastato vietoje ir pasiūlys modernius inovatyvaus dizaino biurus.
nuotrauka
2023-09-07 11:44
Vartotojų sąmoningumas apie energijos resursų suvartojimą ir tvarumo svarbą auga, todėl vis daugiau mūsų keičia savo kasdienius įpročius ir netgi namų aplinką. Visgi, ne visi susimąsto, kokį pėdsaką palieka iš pirmo žvilgsnio atrodančios nedidelės buities detalės – namuose esantys jungikliai ar kišt...
nuotrauka
2023-09-07 07:56
Vilniaus senamiesčio ir jo apsaugos zonos tvarkymo (specialųjį) planą planuojama parengti per dvejus metus. Parengtas, šis dokumentas taps pagrindiniu Vilniaus senamiesčio ir jo apsaugos zonos teritorijų planavimo dokumentu, kuriuo, be kita ko, bus numatoma, kokie statybos, rekonstrukcijos, remonto,...
nuotrauka
2023-09-06 12:01
Vonios aksesuarai bei funkcionalios baldų bei sanitarinių sistemų detalės ne tik prisideda prie interjero dizaino, bet ir palengvina kasdienybę. Pavyzdžiui, į sieną montuojamų potinkinių rėmų, skirtų pakabinamiems WC puodams, vandens nuleidimo mygtuko mygtukas tapo išmaniąja sistema, kuri ne tik nul...
nuotrauka
2023-08-30 09:59
Nekilnojamojo turto plėtros bendrovė „Darnu Group“ pasirašė projektavimo darbų sutartį su įmone „2L Architects & Engineers“, kuri rengs naujojo modernaus „Rimi Lietuva“ logistikos centro Lietuvoje projektą. Daugiau kaip 40 tūkst. kvadratinių metrų ploto inovatyvus logistikos centras iškils šalia mag...
nuotrauka
2023-08-17 12:52
Naujų būstų plotas mažėja, todėl interjero dizaineriai stengiasi kuo efektyviau išnaudoti turimą erdvę. Spėjama, kad artimiausiu metu pokyčiai laukai ir vonios kambario.
nuotrauka
2023-08-17 09:35
Tokią idėją perša Kopenhagoje (Danija) vykusiame Pasaulio architektūros kongrese architektams pristatyta gyvenamųjų namų eksperimentinė erdvė „Living Places“ (Gyvenamosios vietos). Tai 7 tvarūs pastatai, kurių anglies dioksido pėdsakas yra rekordiškai mažas, o patalpų mikroklimatas – geriausias savo...
nuotrauka
2023-08-08 10:22
Virtuvė yra viena svarbiausių namų erdvių, o virtuvės baldai gali jai suteikti dar daugiau funkcionalumo ir patrauklumo. Tarp įvairių virtuvės baldų valgomojo stalas užima ypatingą vietą. Prie jo valgoma, bendraujama, kuriami prisiminimai.
nuotrauka
2023-08-03 10:02
Vilniaus vystymo kompanija skelbia atvirą architektūrinį konkursą dėl Pavilnio bendruomenės namų, Garsioji g. 3, rekonstrukcijos. Projekto rėmuose atnaujintos bus ir viešosios erdvės bei privažiavimai iki jų. Viso projekto pabaiga numatoma 2027 m. IV ketvirtį.
nuotrauka
2023-08-02 11:24
Svajojate apie gražiai įrengtus namus, bet jūsų biudžetas labai ribotas? Pasitelkę tinkamą strategiją, galite sukurti stilingą ir patrauklią erdvę neištuštindami savo piniginės.
nuotrauka
2023-07-26 09:43
Didžioji dauguma Turto banko apklausoje dalyvavusių vilniečių pageidautų, kad būsimas ministerijų miestelis A. Goštauto gatvėje būtų žalias, lengvai pasiekimas ir atviras po darbo valandų. Tuo tarpu ministerijų tarnautojai nori ergonomiškų ir įvairių darbo erdvių, maitinimo ir kitų paslaugų.
nuotrauka
2023-07-21 06:40
Lietuvos architektų „Trimonis architects“ suprojektuotas daugiafunkcis kompleksas „U40“, įsikūręs Užupio g. 40, atrinktas į vieno iš prestižiškiausių ir didžiausių pasaulio architektūros ir dizaino festivalių „World Architecture Festival“ (WAF) finalą.
nuotrauka
2023-07-19 13:57
Lietuvos architektų rūmų Taryba buria visuomeninę darbo grupę Laikinosioms priedangų projektavimo gairėms parengti, į kurią kviečia visų atsakingų valstybės institucijų ir nevyriausybinių organizacijų atstovus. Taip pat tikimasi sulaukti ir kolegų iš Ukrainos architektų bendruomenės, atsakingų Ukrai...
nuotrauka
2023-07-19 07:56
100 mln. eurų ir 2500 kvadratinių metrų – tai du skaičiai, kuriuos su nuostaba pastarąjį mėnesį aptaria garsiausi pasaulio architektai. Būtent šiais parametrais jie apibūdina Dubajuje ką tik įgyvendintą projektą, kuriame itin svarbų bei išskirtinį vaidmenį, sulaukusį gausaus visuomenės ir specialist...
nuotrauka
2023-07-17 07:58
Prikeliant naujam gyvenimui kultūros paveldo objektus, teisingiausia yra rasti būdą, kaip istorinę architektūrą tinkamai įveiklinti: tik įžvalgūs ir teisingi sprendimai lems, ar objektas bus išsaugotas ateities kartoms. Kad ir kokių iššūkių pasitaikytų šiame kelyje, UAB ARCHINOVA vadovo Aleksandro G...
nuotrauka
2023-07-13 08:48
Aiškėja naujojo daugiabučių namų kvartalo Vilniuje, J. Basanavičiaus gatvėje, statybos vizija. Pasiūlymus, kaip istoriniu ir urbanistiniu požiūriu unikalioje sostinės vietoje turėtų atrodyti planuojamas vystyti gyvenamasis rajonas, pateikė trys architektų biurai.

Statybunaujienos.lt » Architektūra. Interjeras