2022 gruodžio 4 d. sekmadienis, 14:00
Reklama  |  facebook

Karo akivaizdoje statybos darbų nestabdančios ukrainiečių įmonės vadovas: gyvenimas privalo tęstis

2022-09-29 09:38
Dėl karo Ukrainoje išaugusios statybinių medžiagų kainos, pabrangusi elektra ir dujos, sutrikęs žaliavų tiekimas privertė sustabdyti daug projektų. Naujos statybos būstų paleidimas į rinką pastaruoju metu buvo vis dažniau atidedamas, o darbų užbaigimo terminai nukeliami neapibrėžtam laikui. Kaip artimiausiu metu keisis nekilnojamojo turto rinkos situacija ir su kokiomis rizikomis susiduria statytojai ir pirkėjai?
nuotrauka
„SAVO International“ vizualizac.


Minimos įmonės
SAVO International, Ukrainos įmonė,

Vis dar stebimas būsto pasiūlos trūkumas

Nors rinkos situacija pamažu stabilizuojasi, tačiau greitu metu atpigsiančių būstų tikėtis nereikėtų. Kaip teigia advokatas Laurynas Staniulis, nors sandorių šiuo metu sudaroma kiek mažiau, tačiau paklausa, ypač aukštesnės klasės būsto, vis tiek išlieka itin didelė.

„Kalbant apie nekilnojamojo turto rinką ir jos perspektyvas, o ypač pirkėjų lūkestį kainų mažėjimui, turbūt drastiškų korekcijų tikėtis neverta. Nepaisant to, kad rinkoje matomas dalies statybinių medžiagų kainos mažėjimas (artėjimas link prieškarinio lygio), bendra statybos savikaina išlieka pakankamai aukšta. Tai lemia ne tik išaugusi darbo jėgos kaina, kurią lėmė dalies Lietuvoje dirbusių Ukrainos piliečių sprendimas grįžti į Ukrainą, bet taip pat ir augančios energetinių resursų kainos. Įtakos tam taip pat turi ir nuo 2021 m. pradėtos taikyti Savivaldybės infrastruktūros plėtros įmokos, kurios gali siekti iki 50 Eur už statomo statinio 1 kv. m – cituojamas L. Staniulis. – Šiuo metu rinkoje stebima tendencija, kai statytojai siekia padidinti anksčiau sutartas ir preliminariosiose sutartyse numatytas kainas. Tokie sprendimai susiję su trumpuoju laikotarpiu, prasidėjus karui, ypač drastiškai pakilusiomis medžiagų kainoms. Tačiau tarp kai kurių statytojų pastebimas ir manipuliavimas, kai net ir nepatyrus realių sąnaudų dėl medžiagų brangimo, bandoma persiderėti dėl naujų kainų su preliminariąsias sutartis jau pasirašiusiais asmenimis arba bandant visą kaštų padidėjimą perkelti ant pirkėjų pečių. Toks elgesys ne tik daro didžiulę reputacinę žalą, bet taip pat gresia ir finansiniais nuostoliais statytojams, nes gali tekti atlyginti pirkėjų patirtus nuostolius.“

Svarbiausia – tinkamai pasirinkti rangovą

L.Staniulis įvardija statytojų laiku nevykdomus įsipareigojimus, todėl pirkėjams pataria itin atidžiai rinktis vystytojus.

įmonės SAVO International vadovas Dmitrijus Savočka

Įmonės „SAVO International“
vadovas Dmitrijus Savočka

„Kaip ir kiekvieno ekonominio neapibrėžtumo laikotarpiu, atsiranda rangovų patikimumo ir tiekimo grandinių rizika. Lėtėjant ekonomikos augimui, dalis rangovų gali nebegebėti laiku ir tinkamai vykdyti savo įsipareigojimų. O tai gali turėti įtakos tiek vystymo terminams, tiek galutinei projekto savikainai. Todėl šiuo laikotarpiu ypač svarbu ne tik tinkamai pasirinkti rangovus, bet ir reguliariai vertinti jų mokumą“, – įspėja advokatas L.Staniulis.

Reaguodami į būstų pasiūlos trūkumą, sprendimą nenutraukti darbų priėmė ir Ukrainos įmonė „SAVO International“, kuri, nepaisant sudėtingo laikotarpio, Vilniuje įgyvendina jau antrąjį savo projektą. Bendrovė per daugiau nei 16 veiklos metų nė karto neuždelsė statybos darbų. Panašu, kad šios tradicijos neketinama sulaužyti ir artimiausiu metu. Nepaisant visą pasaulį sukausčiusios pandemijos, 2021 m. sėkmingai užbaigę daugiabučių komplekso „Lucky Homes“ statybos darbus Naujamiestyje, Ukrainos investuotojai ėmėsi naujo projekto. 2022-aisiais Šnipiškių rajone pamažu ima dygti naujas gyvenamųjų namų kompleksas „Lucky Homes 2“. Kaip teigia įmonės „SAVO International“ vadovas Dmitrijus Savočka, net ir vykstant karui svarbu, kad gyvenimas ir toliau tekėtų kiek įmanoma tokia pat vaga kaip ir anksčiau, o projektai bei darbai nesustotų.

„Savo pavyzdžiu norime visus paskatinti tikėti šviesia ateitimi ir drąsiai žengti savo svajonių įgyvendinimo link. Žinome, kad prasidėjus karui Ukrainoje, daugelis Lietuvos gyventojų, kurie ketino pirkti būstą, ėmė abejoti dėl šio sprendimo. Karas smarkiai palietė ne tik mus, ukrainiečius, bet ir jus. Tačiau manome, kad gyvenimas privalo tęstis, turime kurti savo tolesnės ateities planus ir įgyvendinti tai, kas buvo suplanuota. Būtent todėl ir toliau tęsiame mūsų naujojo projekto statybos darbus. Norime įgyvendinti tai, kas buvo numatyta dar prieš prasidedant karui“, – teigia D.Savočka.

Butuose apgyvendino ukrainiečių šeimas

Vos prasidėjus karui Ukrainoje, nedelsiant buvo priimtas sprendimas likusiuose pirmojo „Lucky Homes“ projekto butuose apgyvendinti ukrainiečių šeimas. Visiškai įrengti butai iki šių metų galo užleisti nuo karo siaubo pabėgusiems ukrainiečiams. Be viso to, jau nuo pat pirmos karo savaitės pradžios buvo nuspręsta įsteigti pagalbos fondą VšĮ „Mes su Ukraina“. Vystytojas iki pat šiol organizuoja paramą iš viso pasaulio ir pats skiria daug lėšų tam, kad palengvintų nukentėjusiųjų nuo karo kasdienybę.

SAVO International

„SAVO International“ vizualizac.

„Džiugu, kad nors tokiu būdu galėjome prisidėti prie pagalbos tiems, kuriems jos reikėjo labiausiai. Kompleksas ypatingas tuo, kad čia apsigyveno itin draugiška bendruomenė, tad smagu, jog ukrainiečių šeimos turėjo galimybę apsistoti ten, kur buvo šiltai sutiktos. Stebėdami tai, kas vyksta Ukrainoje, supratome, kad turime tęsti savo darbus čia, Lietuvoje, ir pasiūlyti žmonėms saugų bei kokybišką būstą“, – pasakoja „SAVO International“ vadovas.

Kvies pajusti didmiesčio ritmą

Pasak D.Savočkos, naujasis „Lucky Homes 2“ projektas bus skirtas jaunam ir veržliam miesto žmogui, kuriam svarbu pajusti pulsuojančią didmiesčio energiją. Kompleksas įsikurs istoriniu autentiškumu žavinčioje Kalvarijų gatvėje, kuri šiandien vadinama viena perspektyviausių miesto zonų.

„Šnipiškėse vienas po kito kyla vis nauji traukos objektai. Tai iš naujo atgimstantis rajonas, kurio prestižas auga sulig kiekviena diena. Nedidelis atstumas iki miesto centro, ranka pasiekiami šiuolaikiški verslo centrai ir pramogų vietos suteiks galimybę komplekso gyventojams pajusti energingą didmiesčio ritmą. Ieškantys gamtos teikiamos ramybės, ją ras visai čia pat – teritoriją sups žaliosios zonos ir gyventojų patogumui jose įrengtos poilsio erdvės. Norime, kad net ir gyvenant miesto centre būtų galima bet kurią akimirką atsidurti gamtos apsuptyje. Būtent todėl skirsime labai daug dėmesio apželdinimo elementams ir išpuoselėtoms žaliosioms erdvėms“, – tvirtina D.Savočka. 
Statybunaujienos.lt
Žymės  Statyba, NT rinka
Objektai. Technologijos. Verslas

nuotrauka
2022-11-30 10:20
Technologijoms sparčiai keičiant pasaulį, viena sfera – nekilnojamasis turtas (NT) – liko praktiškai nepaliesta inovacijų. Tačiau pamažu situacija ima keistis ir inovatoriai skiria vis daugiau dėmesio šiai sričiai. Kokios perspektyviausios NT technologijų, dar vadinamų PropTech, idėjos yra vystomos ...
nuotrauka
2022-11-30 10:00
Bankas „Bigbank“ suteikė 8,5 mln. eurų paskolą Druskininkuose atgimstančios „Nemuno“ sanatorijos konversiją plėtojančiai „Citus“ grupės įmonei UAB „Arinela“. Paskola bus finansuojama pirmoji projekto „Nemunas by CITUS“ konversijos dalis, o visą projektą sudarys trys savarankiški etapai.
nuotrauka
2022-11-29 13:39
Ekonominei situacijai prastėjant, Lietuvos įmonės ruošiasi sudėtingesniems laikams. Ekonomistas Aleksandras Izgorodinas sako, kad, nors šalies ekonomika iššūkiams pasiruošusi neblogai, tačiau bendros Euro zonos ir pasaulinės tendencijos ją taip pat palies, o kitąmet greičiausiai bus neišvengta ekono...
nuotrauka
2022-11-29 07:16
Įmonė „Kauno šilas“, į rinką tiekianti šiltinimo medžiagas, specialistams pasiūlė ir konkrečių šiltinimo sprendinių – sukurti du katalogai – „Energiškai efektyvus šiltinimas Šiloporu. Brėžinių katalogas, A+, A++ klasė“ ir „Skydiniai namai. A+, A++ klasė“. Didžioji šių katalogų vertė – ilgametė patir...
nuotrauka
2022-11-27 06:07
Miestų veidas nuolat keičiasi ir tobulėja, kurdamas ne tik patogesnę, bet ir patrauklesnę aplinką. Ieškant optimaliausio balanso, analizuojama, kaip galima atgaivinti primirštas ir neretai apleistas teritorijas. Teigiamų rezultatų siekia ne tik miesto valdžia, bet ir nekilnojamojo turto (NT) vystyto...
nuotrauka
2022-11-24 14:48
Kaune duris atvėrė prekybos ir verslo centras „Kalniečiai“, pavadintas anksčiau buvusio prekybos centro vardu. Savanorių prospekte 375-uoju numeriu pažymėto 6 aukštų nekilnojamojo turto objekto bendras patalpų plotas – beveik 7 tūkst. kv. metrų, per 3 tūkst. kv. metrų iš jų užima verslo centro erdvė...
nuotrauka
2022-11-22 15:34
Po kelių dešimtmečių pertraukos „Rotonda" vėl kviečia vilniečius ir miesto svečius apsilankyti. Prie daugeliui nostalgiją keliančio pastato Sereikiškių parke atgimimo prisidėjo ir Vilniaus miesto savivaldybė, kuri, siekdama atgaivinti sostinės širdyje ilgą laiką apleistą kavinę, investavo apie 230 t...
nuotrauka
2022-11-22 07:27
Statybų sektorius susiduria ne tik su daugelį sričių paliečiančiais kylančių kainų, žaliavų trūkumo ar vis augančio investicijų ekologiškiems sprendimams poreikio iššūkiais. Didėjančio vartotojų reiklumo ir rinkos bei aplinkos sąlygų diktuojami pokyčiai reikalauja kūrybiškų ir tvarių sprendimų.
nuotrauka
2022-11-21 16:04
Lazdijuose pradedamos naujojo sporto centro statybos, po kurių iškils 8293,71 kv. m ploto statinys. Jo erdvėse numatytos patalpos įvairioms sporto šakoms, baseinui bei krepšinio salei.
nuotrauka
2022-11-21 09:56
Lietuvos nekilnojamojo turto (NT) vystytojai pirmieji Baltijos šalys pasiekė aukštą garso izoliaciją. Vilniuje vystomas NT projektas „Mindaugo rezidencija“ yra pirmasis daugiabutis Baltijos šalyse, turintis A klasės garso izoliaciją, kuri gyventojams užtikrina maksimalų privatumą ir komfortą.
nuotrauka
2022-11-18 14:24
Į aplinką harmoningai įsiliejantis fasadas, dvi modernios koncertų salės su preciziška akustika, transformuojama konferencijų, kongresų erdvė, tvariais sprendimais paremta šildymo bei vėsinimo sistema. Visa tai ir kur kas daugiau architektai numato M. K. Čiurlionio koncertų centro Kaune vizijoje.
nuotrauka
2022-11-17 16:10
VĮ Lietuvos automobilių kelių direkcija (toliau – Kelių direkcija) skelbia viešąjį pirkimą sukurti Lietuvos klimatinėms sąlygoms tinkamus asfalto mišinius panaudojant perdirbtų padangų gumą ir nustatyti jų eksploatacines savybes, siekiant įvertinti tolesnio panaudojimo galimybes. Atvirame konkurse d...
nuotrauka
2022-11-17 16:01
Pradėjęs modernizuoti savo valdomus pastatus Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje bei kituose šalies miestuose, Turto bankas nepaliks nuošalyje ir savo valdomo turto Šiauliuose. Planuojama, jog jau gruodį prasidės Vilniaus g. 265, Šiauliuose esančio pastatų komplekso, kuriame įsikūrusi Valstybinė mokesčių in...
nuotrauka
2022-11-17 10:57
Nekilnojamojo turto plėtros bendrovė „Galio Group" Klaipėdoje baigė komercinių patalpų komplekso „STOCK-o" pirmojo etapo statybas. Šis projektas, kartu su vasarą duris atvėrusia „Decathlon" parduotuve, Baltijos prospekte sukurs naują prekybinį miestelį.
nuotrauka
2022-11-16 15:30
UAB „Statybos inžinierių konsultantų biuras“, pasiūlęs tinkamiausią kruiziniams laivams švartuoti skirtos krantinės ir naujo Uosto direkcijos administracinio pastato projekto sprendinį, jau netrukus imsis darbų. Su įmone pasirašyta ir jau yra įsigaliojusi projektavimo paslaugų pirkimo sutartis. Proj...
nuotrauka
2022-11-15 10:32
SBA grupės nekilnojamojo turto (NT) vystytoja „SBA Urban“ su danų tvarios architektūros kūrėjais „PLH Architects“ pristato šalia Ukmergės gatvės iškilsiantį el. prekybos miestelį „Urban HUB Vilnius“. 22 tūkst. kv. m ploto „stock office“ tipo projektą planuojama įgyvendinti iki ateinančių metų pabaig...
nuotrauka
2022-11-15 07:36
Įmonės TECHNOGAJA sukurti AMAZING KIS vėdinimo sistemų filtrai sėkmingai naudojami tiek vietos rinkoje, tiek Vokietijoje, Švedijoje, Suomijoje, Norvegijoje, žengia ir į kitas rinkas. Tokį AMAZING KIS filtrų populiarumą lemia ne tik tiesioginės, bet ir pridėtinės vertės šiuos filtrus naudojančiam bei...
nuotrauka
2022-11-09 09:17
UAB Merko statyba apyvarta iš generalinės rangos sutarčių 2022 metų trečią ketvirtį pasiekė 56 mln. eurų ir buvo 30 proc. didesnė nei pernai tuo pačiu laiku (43 mln. eurų).
nuotrauka
2022-11-08 14:52
Prieš 15 metų įkurtame kvartale „Bajorų kalvos" po poros savaičių duris atvers naujas Vilniaus savivaldybės darželis „Bajorėlis". Pirmuoju etapu į darželį priimta 140 vaikų, tačiau grupių bus ir daugiau.
nuotrauka
2022-11-07 10:53
Bankas „Bigbank“ suteikė 6,32 mln. eurų paskolą Vilniuje, Visoriuose plėtojamam butų projektui „Visi savi by CITUS“, kuriam valdyti buvo pasitelkta nekilnojamojo turto (NT) paslaugų bendrovė „Citus“. Projekto savininkas – uždarojo tipo informuotiesiems investuotojams skirta investicinė bendrovė UAB ...

Statybunaujienos.lt » Objektai. Technologijos. Verslas