2022 lapkričio 27 d. sekmadienis, 10:19
Reklama  |  facebook

Kaunas oficialiai atidaro Dariaus ir Girėno stadioną

2022-10-05 08:02
Po ketverių metų pertraukos į Dariaus ir Girėno stadioną sugrįžta lietuviško futbolo batalijos. Kaune iš pagrindų atstatyta istorinė erdvė ruošiasi iškilmingam atidarymui. Šventiniame šou – Lietuvos futbolo federacijos (LFF) taurės finalo rungtynės ir populiarių šalies atlikėjų koncertas: Marijonas Mikutavičius, Leon Somov, Jovani, Justinas Jarutis, Jessica Shy, „The Roop“ ir kiti. Bilietus įsigiję žiūrovai į renginį spalio 16-ąją miesto viešuoju transportu važiuos nemokamai.
nuotrauka
Kauno m. sav. nuotr.


Minimos įmonės
Kauno m. savivaldybė,
Į Ąžuolyną sugrįžta sportas

Paskutinį kartą Dariaus ir Girėno stadione sporto renginiai vyko 2018 metais. Užbaigus statybas, nuo šiol tai didžiausias Lietuvoje ir vienas moderniausių stadionų Baltijos šalyse. Kauno meras Visvaldas Matijošaitis neabejoja, kad nauja futbolo infrastruktūra padės miestui ir Lietuvai užauginti naują futbolininkų kartą.

Pasak Lietuvos futbolo federacijos generalinio sekretoriaus Edgaro Stankevičiaus, cituojamo Kauno savivaldybės pranešime, dar šiais metais atnaujintą Dariaus ir Girėno stadioną turėtų išbandyti ir Lietuvos vyrų futbolo rinktinė. Lapkričio 16 d. planuojamos Baltijos taurės rungtynės su Islandija.

„Neeilinis įvykis, neeilinė proga. Šios akimirkos laukėme labai ilgai. Tikiu, kad artimiausius 5–6 metus, o gal ir ilgiau, rinktinė čia žais visas namų rungtynes. Didelis ačiū Kauno merui ir jo komandai, kurie sugebėjo šį iššūkį įveikti ir padaryti stadioną prieinamą futbolo bendruomenei. Norėjome, kad LFF taurės finalo rungtynės vyktų Kaune, Dariaus ir Girėno stadione. Istoriškai tam geresnės vietos nėra“, – teigė E. Stankevičius.

LFF taurės finalo rungtynės Dariaus ir Girėno stadione simboliškai paminės ir Lietuvos futbolo šimtmetį. Be to, jau kitąmet sukaks ir 100 metų nuo dienos, kai buvo pradėtos pirmosios šio istorinio objekto statybos.

Finalą papuoš koncertas

Spalio 16-ąją, sekmadienį, šventę atidarys Lietuvos futbolo federacijos taurės finalo rungtynės. Jose dėl trofėjaus susikaus Vilniaus „Žalgirio“ ekipa ir Kauno rajono „Hegelmann“ bei „Panevėžio“ klubų poros laimėtojas. Atidarymo šventė prasidės 17 val., tačiau visi raginami į stadioną atvykti gerokai anksčiau – durys bus atidarytos apie pusantros valandos iki renginio.

stadionasKauno m. sav. nuotr.

Iš karto po rungtynių žiūrovai raginami neišsiskirstyti. Sportininkų lauks iškilminga apdovanojimų ceremonija, o visų susirinkusiųjų tribūnose – šventinis koncertas. Planuojama, kad daugiatūkstantinę publiką pasveikins Marijonas Mikutavičius, Jovani, Justinas Jarutis, Jessica Shy, „The Roop“, Leon Somov, Saulius Prūsaitis ir Iglė, Vidas Bareikis, „8 kambarys“ bei „Ritmas kitaip“.

Su bilietu – nemokamas viešasis transportas

Įsigytas bilietas į Dariaus ir Girėno stadiono atidarymo šventę suteiks galimybę tądien nemokamai naudotis miesto viešuoju transportu. Tiek prieš rungtynes, tiek po jų kursuos daugiau autobusų ir troleibusų.

Į renginio vietą ir iš jos taip pat važiuos 3 papildomi maršrutai. Informacija apie juos bus paskelbta artimiausiu metu. Reikiamus tvarkaraščius galima rasti internete: stops.lt/kaunas.

„Kaip ir daugelyje pasaulio šalių, į tokias vietas paprastai keliaujama pėsčiomis arba viešuoju transportu. Tokią kultūrą ugdysime ir Kaune. Prieš renginį ir po jo ženkliai sutankinsime viešojo transporto maršrutus. Labai prašome nuosavus automobilius palikti namuose, o nesant tokios galimybės – pasinaudoti miesto centre esančiomis parkavimo vietomis. Susisiekimas viešuoju transportu bus gana greitas ir patogus – maršrutai numatyti kas 5 minutes. Stadioną ir arčiausiai esančią Sporto gatvės stotelę skiria vos keli šimtai metrų“, – cituojamas Kauno savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Paulius Keras.

Planuojantieji į renginį atvykti nuosavu transportu raginami naudotis Autobusų stoties (Vytauto pr. 24) ir Vienybės aikštės (Vienybės a. 1, įvažiavimas iš V. Putvinskio gatvės) požeminėmis parkavimo vietomis bei Kauno „Akropolio“ (Karaliaus Mindaugo pr. 49) aikštele.

Renginio metu įvažiavimas į Perkūno alėją automobiliais bus griežtai apribotas. Išimtis numatyta tik vietos gyventojams, turintiems dokumentą apie tikslią savo gyvenamąją vietą.

Atgimė naujomis spalvomis

Didžiausio ir moderniausio Lietuvoje stadiono statybai nuo pamatų prireikė 11 tūkst. kub. metrų monolitinio gelžbetonio, 3,5 tūkst. kub. metrų surenkamų gelžbetonio gaminių ir apie 1,5 tūkst. tonų metalo konstrukcijų Po „susiūta“ hibridine žalia veja išvedžiota net 33 km šildymo vamzdelių. Greta – šildomos kėdės komandų atstovams, lengvaatlečiams skirti bėgimo takai, taip pat disko ir kūjo metimo sektoriai bei šuolio rungčių įrenginiai.

15 tūkst. vietų tribūnas nuo atšiaurių oro sąlygų dengia stogas. Per koncertus stadionas talpins dukart didesnę publiką – iki 30 tūkst. žmonių. Erdvėje – du didžiuliai ekranai rezultatams ir transliacijoms. Sporto ir muzikos renginius tamsiuoju paros metu apšvies daugiau kaip 400 prožektorių bei šviestuvų.

Vidaus patalpose – nauji persirengimo kambariai, spaudos konferencijų salė, įstiklintos VIP tribūnos, studija TV transliacijoms ir kitos šiuolaikiškų standartų stadionams būtinos erdvės. Čia pat sudarytos patogios darbo sąlygos žiniasklaidos atstovams.

Spalio 16 d. Kaune viešės bei savo vertinimą per pirmąsias oficialias rungtynes Dariaus ir Girėno stadione atliks UEFA inspektorius, pateiksiantis savo galutinę išvadą dėl 4-osios kategorijos suteikimo. 
Statybunaujienos.lt
Savivaldybėse

nuotrauka
2022-11-24 06:46
Registrų centro sukurtame ir vystomame geoinformacinės aplinkos žemėlapyje REGIA nuo šiol galima atrasi dar daugiau detalių ir aktualių duomenų apie nekilnojamojo turto (NT) objektus.
nuotrauka
2022-11-23 09:36
Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT), atlikusi korupcijos rizikos analizę Panevėžio miesto, Ignalinos ir Zarasų rajonų savivaldybėse išduodant statybą leidžiančius dokumentus SLD), nustatė korupcijos rizikos veiksnius. Nustatyta, kad statybos leidimų procesas turi teisinio reguliavimo spragų ir sudaro g...
nuotrauka
2022-11-23 09:05
Aplinkos apsaugos agentūros Aplinkos tyrimų departamento Hidrologinių tyrimų skyriaus specialistai 2022 m. lapkričio mėn., siekdami įvertinti Baltijos jūros paplūdimių pločio pokyčius po metų pradžioje vyravusių stiprių audrų, atliko papildomą krantų pokyčių monitoringą.
nuotrauka
2022-11-23 08:47
Kaunas imasi naujovės, siekiant pažaboti pernelyg ilgai gatvėse trunkančius kasinėjimus. Nuo kito mėnesio gatvių duobes tvarkantys kelininkai ar požeminių tinklų avarijas likviduojantys rangovai privalės visus kasinėjimo darbus atlikti per savaitę. Nepagrindus būtinybės terminą pratęsti, už kiekvien...
nuotrauka
2022-11-22 15:34
Po kelių dešimtmečių pertraukos „Rotonda" vėl kviečia vilniečius ir miesto svečius apsilankyti. Prie daugeliui nostalgiją keliančio pastato Sereikiškių parke atgimimo prisidėjo ir Vilniaus miesto savivaldybė, kuri, siekdama atgaivinti sostinės širdyje ilgą laiką apleistą kavinę, investavo apie 230 t...
nuotrauka
2022-11-18 15:59
Klaipėdos miestas jau gali tęsti Baltijos prospekto rekonstravimo darbus – Susisiekimo ministerijos siūlymu šiam projektui užtikrintos trūkstamos 4 mln. eurų investicijos iš valstybės biudžeto. Tai numatyta Vyriausybės patikslintame valstybės investicijų 2022–2024 m. programos lėšų paskirstyme.
nuotrauka
2022-11-18 11:33
Tūkstančio kvadratinių metrų dirbtinės bangos infrastruktūra vandens sporto profesionalams ir pradedantiesiems, kūrybinių-edukacinių veiklų erdvė, gyvenamosios patalpos rezidentams – visa tai po metų atsiras įveiklintose savivaldybei priklausančiose patalpose Algirdo gatvėje 48.
nuotrauka
2022-11-18 09:43
Vilnius – viena sparčiausiai besikeičiančių Europos sostinių. Dinamiški pokyčiai reiškia vis darnesnį judumą, daugiau atvirų, žalių ir gyvybingų viešųjų erdvių. Kai pokyčiai veja pokyčius, sekti visas sostinės naujienas gali būti sudėtinga.
nuotrauka
2022-11-17 11:22
Vilniaus Taryba atnaujino 2018 m. patvirtintą ilgalaikį (iki 2030 m.) Vilniaus miesto darnaus judumo planą (VMDJP), kuris keičia gyventojų keliavimo įpročius, padeda diegti inovatyvius eismo organizavimo sprendimus, pavyzdžiui, ramaus eismo gatves.
nuotrauka
2022-11-17 07:11
Vilniaus miesto savivaldybė nuolat sulaukia užsieniečių prašymų dėl gyvenamosios vietos suteikimo. Dažnu atveju besikreipiantieji priklauso labiausiai pažeidžiamoms grupėms, t. y. turi didelį neįgalumą, jiems nustatytas didelių specialiųjų poreikių lygis arba augina vaikus su sunkia negalia.
nuotrauka
2022-11-11 12:37
Sostinės Vingio parke įrengti du nauji stendai, kurie suteikia informacijos visiems lankytojams pagal jų individualius poreikius. Tai pirmieji viešosios erdvės žemėlapiai ir stendai, pagaminti pagal universalaus dizaino principus. Iki 2030 metų Vilniaus mieste visi parkų ir skverų informaciniai sten...
nuotrauka
2022-11-08 14:52
Prieš 15 metų įkurtame kvartale „Bajorų kalvos" po poros savaičių duris atvers naujas Vilniaus savivaldybės darželis „Bajorėlis". Pirmuoju etapu į darželį priimta 140 vaikų, tačiau grupių bus ir daugiau.
nuotrauka
2022-10-28 16:02
Pažintis su Vilkpėde prasideda vos įvažiavus į Vilnių: gamyklos, pramonė, šiluminės „monstras" ir tik šiaurinėje dalyje įsikūrę sovietmečiu dvelkiantys gyvenamieji rajonai. Tokią Vilkpėdę iki šiol matė praeiviai. Tačiau urbanistai šį didžiulį 10,8 kv. km plotą mato kaip išskirtinį potencialą. Tokios...
nuotrauka
2022-10-28 06:25
Lietuvos apeliacinis teismas atmetė privačios bendrovės reikalavimus dėl Varkalių kaimo Sodo gatvės remonto viešojo pirkimo procedūrų, ir šia savo nutartimi suteikė Plungės rajono savivaldybės administracijai teisę pradėti Sodo gatvės remonto darbus.
nuotrauka
2022-10-27 09:17
Vilniaus Pilaitės bendruomenė susirūpino, kad tiesiant dviračių taką Pilaitės prospekto ir Elbingo gatvių sankryžoje bus pašalinta prieš 40 metų pasodinta beržų alėja. Vilniaus savivaldybės specialistai ramina – alėja išliks, o gyventojai turės patogesnę sankryžą.
nuotrauka
2022-10-26 11:05
Lietuvos apeliaciniame teisme už piktnaudžiavimą tarnybine padėtimi nuteistas Panevėžio miesto meras Rytis Mykolas Račkauskas ir jo patarėja Gintarė Maskoliūnienė pasakė baigiamąsias kalbas, prašydami juos išteisinti.
nuotrauka
2022-10-25 10:12
Tvarkomo kelio ir šaligatvio dalyje į smėlio įdubą elektriniu paspirtuku įvažiavusi moteris iš Panevėžio miesto savivaldybės prisiteisė daugiau nei 10 tūkst. eurų žalos atlyginimą.
nuotrauka
2022-10-24 17:44
Klaipėdoje baigiami prieš dvejus metus pradėti Rumpiškės gyvenamojo kvartalo daugiabučių kiemų atnaujinimo darbai. Kompleksiškai sutvarkyti didžiosios dalies gyvenamojo kvartalo daugiabučių namų kiemų, iš viso atnaujinta daugiau negu 10 ha ploto teritorijos. Tai – pirmasis toks projektas Klaipėdoje,...
nuotrauka
2022-10-24 14:42
Pirmosios papildomo finansavimo suskubo kreiptis Šiaulių, Visagino, Panevėžio ir Ukmergės rajonų savivaldybės. Joms iš Modernizavimo fondo Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA) skyrė 1,1 mln. eurų. Likusi suma bus finansuojama paskolos iš Savivaldybių pastatų fondo lėšomis.
nuotrauka
2022-10-21 16:18
Sostinėje nuo šiandienos skelbiama ekstremali situacija šilumos energijos gamybos ir šilumos tiekimo srityje. Toks sprendimas priimtas dėl drastiškai išaugusių šilumos gamybai reikalingų gamtinių dujų kainų. Atsižvelgiant į susidariusią padėtį, AB Vilniaus šilumos tinklai (VŠT) brangias dujas šį sez...

Statybunaujienos.lt » Savivaldybėse