2024 gegužės 26 d. sekmadienis, 10:59
Reklama  |  facebook

Kauno oro uosto plėtra: kokios inovacijos bus įdiegtos terminale?

2024-03-14 13:54
Kauno oro uoste netrukus planuojama pradėti keleivių terminalo plėtros darbus. Po rekonstrukcijos, kurią planuojama pabaigti 2025-ųjų viduryje, išaugs ir terminalo erdvės, ir technologijų pažanga. Būtent dėl modernių IT ir kitų aviacijos technologinių sprendimų iš Kauno keliauti taps patogiau ir greičiau.
nuotrauka
Lietuvos oro uostų nuotr.


Minimos įmonės
Lietuvos oro uostai, VĮ,
„Esame suplanavę daug svarbių pokyčių, kurie bus įgyvendinami oro uostui nestabdant veiklos. Keleiviai iš Kauno galės laisvai skraidyti ir naudotis oro uosto paslaugomis, kartu tarsi išpakuodami vieną naujovę po kitos. Iki 2025 metų vidurio terminalas palaipsniui pasikeis ir savo išore, ir vidumi", – sako pranešime cituojamas Giedrius Paulikaitis, Lietuvos oro uostų Technologijų vystymo skyriaus vadovas.

Diegs, derins ir jungs daug sistemų

Rengiant Kauno oro uosto terminalo rekonstrukcijos projektą kertinis akmuo buvo technologinė infrastruktūra. G. Paulikaitis pripažįsta, kad suderinti oro uosto technologijų poreikį ir architektūrinius sprendimus projektuotojams buvo nemenkas iššūkis.

Oro uoste bus pritaikytos pažangios bagažo valdymo, savarankiško bagažo atidavimo, bagažo sutikrinimo, keleivių registravimo (CUPPS) sistemos, taip pat bus diegiama moderni eilių valdymo sistema ir kiti sprendimai.

„Oro uostas iš esmės yra sudėtingas, daug procesų apimantis „gyvas" mechanizmas. Ne visos naujovės bus matomos keleiviams, tačiau jų įtaka keliavimo patirčiai ir paslaugų kokybei bus ženkli. Pavyzdžiui, nauja bagažo sutikrinimo sistema padės užtikrinti, kad nė vienas keleivis negalėtų išskristi be savo registruoto bagažo. Taigi, bagažo paklydimo rizika smarkiai sumažės", – pasakoja G. Paulikaitis.

Pasak jo, dar vienas didelis iššūkis bus ne tik įdiegti, bet ir suderinti tarpusavyje susijusias technologijas, kad visas mechanizmas veiktų sklandžiai kaip orkestras.

Tarp naujovių – ir savitarnos sprendimai

Atnaujinta bagažo valdymo sistema Kauno oro uoste sukurs 4 saugumo lygių bagažo patikrą, kurią įgalins kompiuterinės tomografijos technologija veikiantis rentgeno aparatas (angl. EDS Explosive detection system).

Giedrius Paulikaitis.
Lietuvos oro uostų
nuotr.
 
Dar viena naujovė – keleiviai galės savarankiškai atiduoti bagažą. Vieno žingsnio savitarnos sprendimas parinktas kaip universaliausias ir patogiausias tokio dydžio oro uostui. Speciali įranga keleiviams leis tiek atsispausdinti bagažo žymą, tiek priduoti bagažą vienoje vietoje – bagažo registravimo procedūros veiks greičiau ir paprasčiau.

Paprasčiau taps ir registruotis skrydžiui. Po rekonstrukcijos keleiviai galės naudotis net 12 registracijos stalų ir 6 laipinimo vartais, kuriuose bus įdiegta RESA keleivių registravimo sistema (angl. Common use passenger processing system – CUPPS).

„Šiuo metu CUPPS sistemą prižiūri antžeminio aptarnavimo bendrovė, kuri ir vykdo keleivių aptarnavimą, registraciją į skrydį. Įgyvendinant permainas šią paslaugą į savo rankas perims Lietuvos oro uostai – taip siekiame užtikrinti maksimalų universalumą, plėtrą, savalaikę techninę priežiūrą bei atnaujinimus. Taip pat šis žingsnis atvers kelią visuose oro uostuose naudoti vieningus technologinius sprendimus", – akcentuoja G. Paulikaitis.

Keleiviams – daugiau erdvės

Pagal Kauno oro uosto keleivių terminalo plėtros projektą bus išplėstos šoninės pastato dalys, tad atvykimo ir išvykimo erdvės taps didesnės. Bendras terminalo plotas išaugs apie 4400 kv. metrų.

Naujovės apims visus tris Kauno oro uosto terminalo aukštus. Bus išplėstos bagažo atsiėmimo zonos, keleivių lauks didesnės Šengeno ir ne Šengeno atvykimo zonos, atsivers papildomos erdvės laukti skrydžių, pavalgyti ar apsipirkti.

Didesnės terminalo erdvės atvers galimybę vienpusiams koridoriams, kurie padidins keleivių saugumą. Svarbiausia šių koridorių paskirtis – užtikrinti, kad iš nekontroliuojamos zonos į kontroliuojamą zoną nepatektų keleiviai, daiktai ar pašaliniai asmenys. Ši Lietuvos oro uostų naujiena palengvins darbą aviacijos saugumo specialistams ir dalį komandos pajėgumų leis nukreipti kitoms užduotims atlikti.

Įvairiose terminalo vietose atsiras ir nauja eilių valdymo sistema. Ši sistema bus įdiegta net keliose zonose: aviacijos saugumo patikros, registracijos stalų, pasienio patikros (atvykimo ir išvykimo) salėse. Sistema oro uosto darbuotojams suteiks realius duomenis apie zonų užimtumą, eiles kritinėse terminalo vietose. Tai leis efektyviau valdyti žmonių srautus, planuoti ir paskirstyti komandos resursus.

Per valandą galės aptarnauti 6 skrydžius


Atnaujinta infrastruktūra Kauno oro uoste leis aptarnauti iki šešių keleivinių skrydžių per valandą (dabar aptarnaujama iki keturių vienu metu). Skaičiuojama, kad nuo 2025-ųjų vidurio čia keleivių aptarnavimo pajėgumai iš viso augs du kartus iki 2 mln. keleivių per metus.

Su Kauno oro uosto ir Vilniaus oro uosto terminalų plėtra 2025-aisiais Lietuvos oro uostai įgyvendins vieną iš organizacijos strateginių tikslų – išplėsti turimą oro uostų infrastruktūrą (keleivių terminalus), kad per metus ji bendrai turėtų visas galimybes patogiai ir efektyviai aptarnauti 10 mln. keleivių. 
Statybunaujienos.ltObjektai. Technologijos. Verslas

nuotrauka
2024-05-24 11:36
Per pirmąsias tris savaites nuo finansinės priemonės „Milijardas verslui" starto įmonės suskubo aktyviai teikti paraiškas finansavimui gauti. Nacionalinė plėtros įstaiga INVEGA sulaukė 25 paraiškų paskoloms, kurių bendra prašoma suma viršija 1 mlrd. eurų, tad nuo šiol klientų teikiamos paraiškos sko...
nuotrauka
2024-05-23 13:36
Didžiausia pasaulyje lanksčiai nuomojamų įrengtų darbo vietų kompanija IWG, kuriai priklauso biurų nuomos tinklas „Regus", verslo centre „U219" Vilniuje steigia naują darbo erdvę. Joje bus sukurtos hibridiniam darbui pritaikytos darbo vietos, privatūs biurai, posėdžių salės ir kūrybinės erdvės. Biur...
nuotrauka
2024-05-23 10:47
„Pro Kapital Lietuva" pasirinko finansinį partnerį plėtojamo aukščiausios klasės NT projekto Vilniaus senamiestyje įgyvendinimui – pasirašyta sutartis su „Šiaulių banku" dėl 13,2 mln. eurų paskolos.
nuotrauka
2024-05-22 17:24
„EIKA Development" valdomame, naujai statomame verslo centre „Jasinskio 2" daugiau nei pusė ploto jau yra išnuomota: čia įsikurs advokatų kontora „Ellex Valiūnas" bei į kokybiškas, modernias patalpas kelsis ir Nyderlandų karalystės ambasada, kuri sudarė sutartį dėl 552 kv. m ploto patalpų nuomos.
nuotrauka
2024-05-22 09:29
Panevėžio miesto savivaldybės užsibrėžta ambicija mieste įkurti profesionalaus, šiuolaikinio meno erdvę, virsta realybe: jau kitą savaitę duris atvers pasaulinio garso menininko, daugiafunkcionalisto Stasio Eidrigevičiaus menų centras, pavadintas Stasys Museum.
nuotrauka
2024-05-21 14:36
Investicija į nekilnojamąjį turtą (NT) lietuviams visada buvo viliojantis pasirinkimas, tai atskleidė ir pandemija, kai dažnas puolė ieškoti antro būsto pajūryje ar sodybos užmiestyje. Pranešime cituojamas NT ekspertas Marius Bružas sako, kad nors šis bumas jau praėjo, išskirtinio būsto poreikis yra...
nuotrauka
2024-05-21 13:13
Nekilnojamojo turto plėtros kompanija „Hanner“ verslo centro „Business Stadium Central“ vidaus inžinerinių sistemų montavimo rangovais pasirinko Lietuvos įmones „Aktinis“, „Todera“, „Ivalta“, „PoolPro“. Bendra su rangovais sudarytų sutarčių vertė – 5,6 mln. eurų.
nuotrauka
2024-05-21 12:56
Kada prekybos centras gali vadintis tvariu? Ar tam užtenka deramai surūšiuoti atliekas ir pakeisti lemputes? Vienas iš technologiškai pažangiausių „Nordika“ tvarumo aspektų – R8 tech įrankio, kuris paremtas dirbtiniu intelektu, naudojimas. Ši automatizavimo sistema valdo prekybos centro šildymo, vė...
nuotrauka
2024-05-21 09:50
Dar prieš kelerius metus prie rekordinio efektyvumo saulės elementų kūrimo prisidėję Kauno technologijos universiteto (KTU) chemikai šiemet išradimą dar patobulino. Pasak jų, tai – itin svarbus žingsnis link naujos kartos saulės elementų gamybos.
nuotrauka
2024-05-21 07:11
Apie 40 % visų šalčio tiltų pastate susidaro dėl sienų ir kolonų. Ir tai lemia apie 10 % šildymo energijos nuostolių. Vokietijos įmonė SCHÖCK BAUTEILE GmbH sukūrė ir rinkai pasiūlė tvarių, patogių ir aukštos kokybės sprendimų – SCHÖCK SCONNEX gaminių asortimentą, prisidedantį prie tvaraus pastato ko...
nuotrauka
2024-05-20 14:25
Tankiai gyvenamame Vilniaus Pašilaičių rajone atsiras dar vienas valstybinis lopšelis-darželis, kurį galės lankyti 280 vaikų. Projektui jau išduotas statybą leidžiantis dokumentas ir, jei procesas vyks sklandžiai, statyba turėtų prasidėti iki kitų metų ir trukti apie dvejus metus. Priimti vaikus dar...
nuotrauka
2024-05-20 11:09
Oficialiai pažymėtas Tauragės daugiafunkcės arenos antrasis statybų etapas – į būsimus sporto ir kultūros centro pamatus įkasta simbolinė laiko kapsulė ateities kartoms. Tikimasi, kad itin laukta ir regionui svarbi arena įneš dar daugiau kultūros ir galimybių sportuoti į visos apskrities gyvenimą. ...
nuotrauka
2024-05-20 10:51
Ekonomikos ir inovacijų ministerija investuoja į Lietuvoje veikiančių verslo paslaugų centrų modernizavimą. Skelbiamas 2,4 mln. eurų kvietimas teikti projektų įgyvendinimo planus verslo paslaugų centrams, norintiems automatizuoti savo veiklos procesus.
nuotrauka
2024-05-17 07:46
Rekonstruotas Kauno apskrities VPK Kauno miesto Nemuno policijos komisariato pastatas. Atlikti rekonstrukcijos darbai kainavo apie 1,2 mln. Eur.
nuotrauka
2024-05-15 08:46
Aukštaitijos sostinėje toliau tęsiami tarptautinės plaukimo federacijos (FINA) standartus atitiksiančio daugiafunkcio sporto ir sveikatingumo centro „Aukštaitija“ rekonstravimo darbai. Kyla priestatas, kuriame bus įrengtas 10-ies takelių, 50 metrų ilgio tarptautinius standartus atitinkantis baseinas...
nuotrauka
2024-05-15 08:30
Vilniaus vakarinėje dalyje, šalia Buivydiškių tvenkinio, neseniai iškilęs modernus 5 aukštų biurų pastatas „Vestum" vilioja nuomininkus. Naujasis nekilnojamojo turto objektas vienoje iš pagrindinių Vilniaus miesto sankryžų, kur susikerta Šiaurinė gatvė ir Vakarinis aplinkkelis, pirmiausia domina pat...
nuotrauka
2024-05-14 10:50
Praėję metai UAB „Merko statyba“ buvo sėkmingi naujai pasirašytomis generalinės rangos sutartimis. Šiais metais jau matomi akivaizdūs jų rezultatai – 2024 metų pirmo ketvirčio UAB Merko statyba apyvarta iš generalinės rangos sutarčių pasiekė 49 mln. eurų. Palyginimui – 2023 metų pirmą ketvirtį šis s...
nuotrauka
2024-05-10 09:10
Pirmieji keturi šių metų mėnesiai pagal įregistruotų nekilnojamojo turto (NT) sandorių skaičių atsilieka nuo praėjusių metų – reikšmingesnių pokyčių neįnešė ir balandžio mėnuo, skelbia įregistruotus NT sandorius analizuojantis Registrų centras.
nuotrauka
2024-05-10 08:09
„Turto bankas“ paskelbė išskirtinį aukcioną laikinojoje sostinėje – parduodamas prestižinis administracinis pastatas su inžineriniais statiniais ir žemės sklypo dalimi centrinėje Kauno miesto dalyje, Laisvės alėjoje. Pradinė kaina aukcione, nustatyta nepriklausomų vertintojų, siekia 1, 7 mln. eurų.
nuotrauka
2024-05-09 09:36
Akcinė bendrovė „Via Lietuva“ gegužės mėnesio pradžioje pradeda konsultacijas dėl Valstybinio ir privataus kapitalo partnerystės principu vystomų projektų įgyvendinimo galimybių. Šio finansavimo modelio pritaikymas leistų kur kas greičiau įgyvendinti svarbiausius šalies kelių infrastruktūros gerinim...

Statybunaujienos.lt » Objektai. Technologijos. Verslas