2022 sausio 19 d. trečiadienis, 16:30
Reklama  |  facebook

Kauno savivaldybė ir Kultūros paveldo departamentas teisme aiškinsis, kokiais akmenimis grįsti gatvę

2021-11-15 17:03
Kauno miesto savivaldybės administracija teimą prašo stabdyti Kultūros paveldo departamento (KPD) reikalavimą Vilniaus gatvę grįsti tašytais akmenimis.
nuotrauka
Kauno miesto savivaldybės nuotr.


Minimos įmonės
KPD (Kultūros paveldo departamentas prie Kultūros ministerijos),
Kauno m. savivaldybė,

Į Regionų apygardos administracinį teismą spalį kreipėsi Kauno miesto savivaldybės administracij, prašydama stabdyti Kultūros paveldo departamento prie Kultūros ministerijos Kauno teritorinio skyriaus reikalavimą stabdyti Vilniaus gatvės esamų tašytų akmenų nulyginimo darbus.

Kauno savivaldybė nesutinka su KPD reikalavimu dėl akmenų

Savivaldybė, kaip rašoma teismo pranešime, prašo panaikinti Kultūros paveldo departamento reikalavimą dėl Vilniaus gatvės dangos – tašytų akmenų bei taikyti reikalavimo užtikrinimo priemones – sustabdyti Kultūros paveldo departamento reikalavimą Kauno miesto savivaldybės administracijai dėl Vilniaus gatvės dangos – tašytų akmenų vykdymą iki sprendimo byloje įsiteisėjimo dienos ir leisti Kauno miesto savivaldybės administracijai vykdyti Vilniaus gatvės dangos rekonstravimo darbus.

Kaunas yra paskelbtas 2022 m. Europos kultūros sostine. Mieste nuo 2022 m. suplanuoti gausūs kultūriniai renginiai (daugiau kaip tūkstantis renginių), kurių metu į miestą planuojama pritraukti svečių ne tik iš kitų Lietuvos miestų, bet ir kitų šalių. Didelė dalis renginių vyks pačioje Kauno širdyje – senamiestyje arba aplink jį, o pati Vilniaus gatvė ir Kauno senamiestis yra pagrindinė miesto svečių ir pačių kauniečių traukos vieta.

Kultūros paveldo departamentas reikalauja iš naujo derinti sprendinius

Kultūros paveldo departamentas pabrėžė, jog derinant Vilniaus gatvės rekonstravimo projektą, Kauno miesto savivaldybės administracijai buvo pateiktos pastabos dėl tašytų akmenų lyginimo darbų, tačiau „administracija neatsižvelgė į pastebėjimus ir pradėjo vykdyti darbus“. KPD, kaip rašoma pranešime, buvo sutikęs su Vilniaus gatvės kapitalinio remonto sąlygomis, t. y. sutiko, kad grindinys būtų perklotas.

Pasikeitus žmonių su negalia interesus saugantiems reikalavimams ir patikslinus Kauno senamiesčio vertingąsias savybes, Kauno miesto savivaldybės administracija pakoregavo savo projektą, kuriuo nuspręsta remontuoti esamą tašytų akmenų grindinį, ne perklojant juos, o nulyginant jų paviršių, t. y. iš dalies keičiant jų vertingąsias savybes. Su naujais planais Kultūros paveldo departamentas nesutiko, todėl pareikalavo stabdyti darbus ir iš naujo derinti rekonstravimo darbų sprendimus.

Kauno miesto savivaldybės administracija buvo ne kartą įspėta dėl Vilniaus gatvės grindinio autentiškumo išsaugojimo. Todėl Kultūros paveldo departamentas prašė teismo atmesti prašymą dėl reikalavimo užtikrinimo priemonių taikymo.

Teismas pasisako už autentiškumo išsaugojimą

Regionų apygardos administracinis teismas 2021 m. spalio 21 d. Kauno miesto savivaldybės administracijos prašymą dėl reikalavimo užtikrinimo priemonių taikymo atmetė.

Teismas pasisakė, kad „šiuo atveju ginčo objektas iš esmės pats savaime turi išskirtinę istorinę paveldosauginę vertę Kauno miestui, todėl tenkinus prašymą dėl reikalavimo užtikrinimo priemonių taikymo, atsakovės reikalavimo sustabdymas, leidžiant autentiškų akmenų apdorojimą vykdyti pagal tokius pareiškėjos sprendinius, kuriems atsakovė nepritaria, gali padaryti iš esmės neatitaisomą žalą kultūros vertybėms ir negrįžtamai sunaikinti istorinių objektų vertingąsias savybės. Šios kultūrinės vertybės apdorojimas, sunaikinant jos autentiškumą, sudarys tokius nuostolius miesto paveldui, kurie istorinių vertybių išsaugojimo prasme iš esmės taps neatitaisomi ir daug didesni nei pareiškėjos nurodomi laikini nepatogumai miestui ir verslui“.

Kauno miesto savivaldybės administracija 2021 m. spalio 28 d. apskundė šią Regionų apygardos administracinio teismo nutartį Lietuvos vyriausiajam administraciniam teismui.

Regionų apygardos administraciniame teisme lapkričio 10 d. gautas Kultūros paveldo departamento atsiliepimas į skundą. Departamentas prašo teismo atmesti Kauno miesto savivaldybės administracijos skundą, kadangi nesustabdžius vykdomų darbų, bus padaryta neatitaisoma žala Kauno miestui, jo gyventojams ir gali būti negrįžtamai sunaikintos Kauno senamiesčio vertingosios savybės. Teismo posėdžio data bylos nagrinėjimui iš esmės dar nepaskirta.
Statybunaujienos.lt
Savivaldybėse

nuotrauka
2022-01-17 09:39
Neringos savivaldybė pasirašė rangos sutartį su UAB „Žimpra“ dėl naujo gyvenamojo daugiabučio namo Preiloje (Preilos g. 73B, Preila, Neringos sav.) statybos. Gyvenamajame name savivaldybė planuojama įrengti 6 socialinius vieno kambario būstus, kurie bus išnuomoti mažiausiai 6 asmenims (šeimoms). Num...
nuotrauka
2022-01-17 07:33
Panevėžio apygardos prokuratūros prokurorė surašė kaltinamąjį aktą ir teismui perdavė baudžiamąją bylą dėl kyšininkavimo, papirkimo ir piktnaudžiavimo tarnyba. Kaltinimai dėl galimai įvykdytų korupcinio pobūdžio nusikalstamų veikų pareikšti 5 asmenims: Biržų rajono savivaldybės merui, buvusiems minė...
nuotrauka
2022-01-14 10:01
Vilniaus m. savivaldybė ir Vilniaus vystymo kompanija pasirašė sutartį dėl Žirmūnų lengvosios atletikos maniežo projektavimo. Maniežą projektuos MB „Syrusas“, veikianti pavadinimu „IMPLMNT architects“ (architektai Aurimas Syrusas, Greta Šidlauskaitė, Eglė Gečaitė, Aurelija Kniukštaitė, Kotryna Bajor...
nuotrauka
2022-01-13 09:12
Vilniaus miesto savivaldybės taryba nusprendė AB Vilniaus šilumos tinklams (VŠT) suteikti 15 mln. eurų paskolos garantiją. Esant būtinybei, bendrovė su šia garantija galės kreiptis į banką dėl paskolos šilumos ir karšto vandens gamybai reikalingo kuro įsigijimui, o savivaldybė taps bendrovės laiduot...
nuotrauka
2022-01-11 09:34
Vilniaus Vladislavo Sirokomlės gimnazijos moksleiviai po žiemos atostogų grįžta į naujai suremontuotą ir modernizuotą mokyklą.
nuotrauka
2022-01-10 12:04
Renovacijos tempai sostinėje įgavo rekordinį pagreitį: per 2021 m. Vilniaus mieste paraiškas dėl renovacijos pateikė 139 daugiabučiai. Iš jų – 104 paraiškas parengė ir pateikė Vilniaus miesto savivaldybės įstaiga „Atnaujinkime miestą".
nuotrauka
2022-01-10 08:52
Šiaulių apygardos teismas baudžiamojoje byloje dėl galimos korupcijos Raseinių rajono savivaldybėje organizuojant ir vykdant kai kuriuos viešuosius pirkimus, paskutinį žodį tarė kaltinamieji. Kiek anksčiau išklausyta šioje byloje valstybinio kaltintojo baigiamoji kalba, kurioje jis teismo prašė visu...
nuotrauka
2022-01-10 08:13
Kauno Žaliakalnyje atgimstančiame sporto ir laisvalaikio komplekse darbai vyksta ir šaltuoju metų laiku. Kauno sporto halėje liko paskutiniai rekonstrukcijos štrichai, o nuo pamatų statomame Dariaus ir Girėno stadione jau montuojamos žiūrovams skirtos kėdės.
nuotrauka
2022-01-05 16:15
Po intensyvaus pareigūnų darbo, tarša Danės upėje lokalizuota, tačiau situacija atidžiai stebima toliau. Naujausia informacija pasidalinta bei tolimesni veiksmai aptarti šiandien vykusiame darbiniame aplinkosaugininkų, ugniagesių gelbėtojų, uosto direkcijos, savivaldybės specialistų susitikime.
nuotrauka
2022-01-03 10:17
Švenčių išvakarėse bendrovė „Kauno vandenys“ paskelbė apie Kauno senamiesčio, Vilniaus gatvės, požeminių tinklų rekonstrukcija pabaigą. Per 5 mėnesius rekonstruota 800 metrų vandentiekio tinklų, 600 m – buitinių nuotekų ir paklota 1,7 km naujų paviršinių lietaus nuotekų surinkimo tinklų. Seniausioje...
nuotrauka
2022-01-03 10:02
Ruošiantis sostinės Vokiečių gatvės rekonstrukcijai 2021 m. buvo atlikti archeologiniai, dendrologiniai ir gamtiniai ekologiniai jos tyrimai. Pagal visų atliktų tyrimų rezultatus architektai renkasi gatvės pertvarkymo sprendinius.
nuotrauka
2021-12-31 13:45
Gruodžio 31 d. nuotoliniu būdu vykusiame pasitarime, skirtame aptarti situaciją dėl naktį Danės žiotyse fiksuotos taršos, kaip spėjama, naftos produktais, konstatuota, kad prielaidų skelbti ekstremalų įvykį šiuo metu nėra. Vis dėlto kol kas niekas negali pasakyti, ar situacija nepasikeis, nes neaišk...
nuotrauka
2021-12-30 10:07
Vilniaus savivaldybė kartu su Vilniaus pataisos namais sutvarkė ir išvalė teritoriją (apie 2365 kv. m) šalia Vizitiečių vienuolyno, Drujos g. 11. Anksčiau čia buvo griežtojo režimo pataisos darbų kolonijos gamybinė teritorija, užteršta sunkiaisiais metalais ir naftos produktais.
nuotrauka
2021-12-29 06:23
„Dvaro rekonstrukcija truko tikrai ilgai. Bet šiandien Druskininkai pagaliau turi dvarą. Šis objektas skiriamas bendruomenei ir kurorto svečiams. Kviečiu vertinti dvarą, saugoti jį ir naudotis čia sukurtomis jums skirtomis erdvėmis“, – sakė Druskininkų savivaldybės meras Ričardas Malinauskas.
nuotrauka
2021-12-28 09:20
Kitų metų pradžioje maisto atliekų rūšiavimo konteineriais planuojama aprūpinti 200 tūkst. namų ūkių – šiam tikslui iš Atliekų prevencijos ir tvarkymo programos skirta daugiau kaip 6 mln. eurų. Savivaldybes paskatinus įdiegti maisto atliekų rūšiavimo sistemą, gyventojams bus sudarytos sąlygos patogi...
nuotrauka
2021-12-27 11:18
Kaunas tampa vis didesniu traukos centru tiek investuotojams, tiek ir gyventojams. 2021-ieji metai tapo rekordiniai – Laisvosios ekonominės zonos (LEZ) investicijos peržengė milijardą eurų, o sukurtos naujos darbo vietos viliojo įsikurti ne tik kitų savivaldybių gyventojus, bet ir svetur laimės iešk...
nuotrauka
2021-12-25 07:26
Iš 40 konkurso „Kuriu Kalėdų nuotaiką Vilniuje 2021" dalyvių sostinė išsirinko 4 laimėtojus, kurių kūrybiškumas dovanoja šventinę nuotaiką ir puošia ne tik savas erdves, bet ir miestą.
nuotrauka
2021-12-21 14:53
Siekiant išsaugoti Kauno medinę architektūrą ateitiems kartoms, savivaldybė inicijuoja Paveldotvarkos programos patobulinimus. Nuo kitų metų sezono medinės architektūros tvarkybos darbams miestas galės skirti dalinį finansavimą iki 75 proc. Tokiam sprendimui antradienį vienbalsiai pritarė Kauno mies...
nuotrauka
2021-12-21 14:51
Per penkerius metus Kaune modernizuota pusė miesto darželių, greitai duris atvers dar 3 ikimokyklinio ugdymo įstaigos – pastatas Jūratės g., vadinamasis Kuršių darželis Šilainiuose bei naujai suprojektuota įstaiga Vijūkų g. Iš viso bus sukurta per 600 naujų vietų mažiesiems kauniečiams ir apie 150 e...
nuotrauka
2021-12-20 18:22
Neturintiems kur gyventi ir socialinę riziką patiriantiems asmenims uostamiestyje atnaujintas Klaipėdos nakvynės namų padalinys Šilutės plente.

Statybunaujienos.lt » Savivaldybėse