2022 rugpjūčio 20 d. šeštadienis, 5:58
Reklama  |  facebook

Kauno savivaldybė ir Kultūros paveldo departamentas teisme aiškinsis, kokiais akmenimis grįsti gatvę

2021-11-15 17:03
Kauno miesto savivaldybės administracija teimą prašo stabdyti Kultūros paveldo departamento (KPD) reikalavimą Vilniaus gatvę grįsti tašytais akmenimis.
nuotrauka
Kauno miesto savivaldybės nuotr.


Minimos įmonės
KPD (Kultūros paveldo departamentas prie Kultūros ministerijos),
Kauno m. savivaldybė,

Į Regionų apygardos administracinį teismą spalį kreipėsi Kauno miesto savivaldybės administracij, prašydama stabdyti Kultūros paveldo departamento prie Kultūros ministerijos Kauno teritorinio skyriaus reikalavimą stabdyti Vilniaus gatvės esamų tašytų akmenų nulyginimo darbus.

Kauno savivaldybė nesutinka su KPD reikalavimu dėl akmenų

Savivaldybė, kaip rašoma teismo pranešime, prašo panaikinti Kultūros paveldo departamento reikalavimą dėl Vilniaus gatvės dangos – tašytų akmenų bei taikyti reikalavimo užtikrinimo priemones – sustabdyti Kultūros paveldo departamento reikalavimą Kauno miesto savivaldybės administracijai dėl Vilniaus gatvės dangos – tašytų akmenų vykdymą iki sprendimo byloje įsiteisėjimo dienos ir leisti Kauno miesto savivaldybės administracijai vykdyti Vilniaus gatvės dangos rekonstravimo darbus.

Kaunas yra paskelbtas 2022 m. Europos kultūros sostine. Mieste nuo 2022 m. suplanuoti gausūs kultūriniai renginiai (daugiau kaip tūkstantis renginių), kurių metu į miestą planuojama pritraukti svečių ne tik iš kitų Lietuvos miestų, bet ir kitų šalių. Didelė dalis renginių vyks pačioje Kauno širdyje – senamiestyje arba aplink jį, o pati Vilniaus gatvė ir Kauno senamiestis yra pagrindinė miesto svečių ir pačių kauniečių traukos vieta.

Kultūros paveldo departamentas reikalauja iš naujo derinti sprendinius

Kultūros paveldo departamentas pabrėžė, jog derinant Vilniaus gatvės rekonstravimo projektą, Kauno miesto savivaldybės administracijai buvo pateiktos pastabos dėl tašytų akmenų lyginimo darbų, tačiau „administracija neatsižvelgė į pastebėjimus ir pradėjo vykdyti darbus“. KPD, kaip rašoma pranešime, buvo sutikęs su Vilniaus gatvės kapitalinio remonto sąlygomis, t. y. sutiko, kad grindinys būtų perklotas.

Pasikeitus žmonių su negalia interesus saugantiems reikalavimams ir patikslinus Kauno senamiesčio vertingąsias savybes, Kauno miesto savivaldybės administracija pakoregavo savo projektą, kuriuo nuspręsta remontuoti esamą tašytų akmenų grindinį, ne perklojant juos, o nulyginant jų paviršių, t. y. iš dalies keičiant jų vertingąsias savybes. Su naujais planais Kultūros paveldo departamentas nesutiko, todėl pareikalavo stabdyti darbus ir iš naujo derinti rekonstravimo darbų sprendimus.

Kauno miesto savivaldybės administracija buvo ne kartą įspėta dėl Vilniaus gatvės grindinio autentiškumo išsaugojimo. Todėl Kultūros paveldo departamentas prašė teismo atmesti prašymą dėl reikalavimo užtikrinimo priemonių taikymo.

Teismas pasisako už autentiškumo išsaugojimą

Regionų apygardos administracinis teismas 2021 m. spalio 21 d. Kauno miesto savivaldybės administracijos prašymą dėl reikalavimo užtikrinimo priemonių taikymo atmetė.

Teismas pasisakė, kad „šiuo atveju ginčo objektas iš esmės pats savaime turi išskirtinę istorinę paveldosauginę vertę Kauno miestui, todėl tenkinus prašymą dėl reikalavimo užtikrinimo priemonių taikymo, atsakovės reikalavimo sustabdymas, leidžiant autentiškų akmenų apdorojimą vykdyti pagal tokius pareiškėjos sprendinius, kuriems atsakovė nepritaria, gali padaryti iš esmės neatitaisomą žalą kultūros vertybėms ir negrįžtamai sunaikinti istorinių objektų vertingąsias savybės. Šios kultūrinės vertybės apdorojimas, sunaikinant jos autentiškumą, sudarys tokius nuostolius miesto paveldui, kurie istorinių vertybių išsaugojimo prasme iš esmės taps neatitaisomi ir daug didesni nei pareiškėjos nurodomi laikini nepatogumai miestui ir verslui“.

Kauno miesto savivaldybės administracija 2021 m. spalio 28 d. apskundė šią Regionų apygardos administracinio teismo nutartį Lietuvos vyriausiajam administraciniam teismui.

Regionų apygardos administraciniame teisme lapkričio 10 d. gautas Kultūros paveldo departamento atsiliepimas į skundą. Departamentas prašo teismo atmesti Kauno miesto savivaldybės administracijos skundą, kadangi nesustabdžius vykdomų darbų, bus padaryta neatitaisoma žala Kauno miestui, jo gyventojams ir gali būti negrįžtamai sunaikintos Kauno senamiesčio vertingosios savybės. Teismo posėdžio data bylos nagrinėjimui iš esmės dar nepaskirta.
Statybunaujienos.lt
Savivaldybėse

nuotrauka
2022-08-17 15:57
Netolimoje ateityje Klaipėdą ir Nidą galėtų sujungti naujas keleivinis maršrutas – elektra varomo katerio linija. Ieškoti galimybių įsigyti elektrinį katerį įmonei „Smiltynės perkėla“ pasiūlyta Neringos savivaldybės tarybos posėdyje su Susisiekimo ministerijos ir Lietuvos automobilių kelių direkcijo...
nuotrauka
2022-08-17 14:09
Mėlynosios ekonomikos vystymas yra tvarus būdas kurti aukštos kvalifikacijos darbo vietas, spręsti maisto išteklių problemą ir užtikrinti žmonijos gerbūvį.
nuotrauka
2022-08-16 07:24
Panevėžyje įsibėgėjo regiono susisiekimui svarbios infrastruktūros rekonstravimo darbai – iki rugsėjo pradžios numatoma įrengti tranzitiniam eismui svarbią žiedinę sankryžą ties Senamiesčio, S. Kerbedžio ir Tinklų g. sankirta, o iki metų pabaigos – rekonstruoti Smėlynės g. dalį, kuri miesto teritori...
nuotrauka
2022-08-16 07:17
Keturioms Lietuvos savivaldybėms Ekonomikos ir inovacijų ministerija skyrė 5 mln. eurų kelių, vedančių į pramonines teritorijas ir laisvąsias ekonomines zonas (LEZ), tiesimui ir tvarkymui finansuoti. Finansavimas skirtas Kauno rajono, Šiaulių miesto, Kėdainių rajono ir Klaipėdos miesto savivaldybėms...
nuotrauka
2022-08-12 11:32
Nuo Nemenčinės plento iki Plytinės gatvės besitęsianti keturių eismo juostų gatvė sostinėje iki spalio vidurio įgaus naują vaizdą – taps humaniškesnė, patogesnė pėstiesiems ir žalesnė.
nuotrauka
2022-08-12 10:47
Oficialu: parengti Nemuno krantus jungiančio tilto projektiniai pasiūlymai. 258 metrų ilgio pėsčiųjų ir dviratininkų tiltas ne tik pagerins susisiekimą, bet ir taps nauju traukos centru. Iš čia atsivers 360 laipsnių miesto panoramos. Tilto prieigose ir prie vandens kuriamos laisvalaikio erdvės. Tiki...
nuotrauka
2022-08-12 06:30
Aplinkos ministerija vakar, rugpjūčio 11 d., susitiko su savivaldybių atstovais, architektais, universitetų kraštovaizdžio ir želdynų specialistais, kad aptartų viešojoje erdvėje diskusijas sukėlusią Viešųjų atskirųjų ir priklausomųjų želdynų plotų normų apskaičiavimo tvarką.
nuotrauka
2022-08-11 10:13
Senuosius Vilniaus miegamuosius rajonus gaivins nauja takų infrastruktūra, kuri jų kasdienybę padarys patogesnę ir jaukesnę. Struktūrinių pokyčių paketą kartu su programa „Miestas+" ruošia Vilniaus miesto savivaldybė. Pradedamai nuo 5–7 projektų realizavimo, vietas parenkant pagal didžiausią gyvento...
nuotrauka
2022-08-10 10:09
Tankiai gyvenamame Vilniaus Pašilaičių rajone bus statomas lopšelis-darželis, kurį galės lankyti 280 vaikų. Naujasis darželis atitiks šiuolaikinės ugdymo įstaigos standartus, bus universalaus dizaino, kompleksiškas ir funkcionalus, pastate bus projektuojamas ir nedidelis baseinas vaikams.
nuotrauka
2022-08-09 12:00
Vilniuje užbaigtas pirmasis išmanaus vandentiekio diegimo etapas ir dar šiemet išmanieji vandens skaitikliai pasieks sostinės gyventojų namus. Galutinai įdiegus pirmąjį tokį regione išmanųjį vandentiekį, gyventojams nebereikės patiems fiksuoti ir deklaruoti vandens skaitiklių rodmenų, o nauja sistem...
nuotrauka
2022-08-04 09:48
Sostinės savivaldybė netrukus pradės Vilniaus miesto moksleivių sveikatos centro rekonstrukciją. Savivaldybės valdoma įmonė „Vilniaus vystymo kompanija" paskelbė Žirmūnuose esančio baseino rangos darbų konkursą.
nuotrauka
2022-08-02 16:43
Ekonomikos ir inovacijų ministerija Lietuvos savivaldybių infrastruktūros projektams skiria 10 mln. eurų. Pasinaudojusios šiomis lėšomis, jos galės įrengti ir tobulinti Lietuvos laisvosiose ekonominėse zonose (LEZ), pramonės parkuose ir kitose pramoninėse teritorijose esančią infrastruktūrą. Paraišk...
nuotrauka
2022-07-28 15:34
Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA) nuo rugpjūčio 4 d. kviečia savivaldybių pastatų valdytojus teikti paraiškas 50 proc. kompensacinei išmokai gauti. Šis finansavimas skirtas savivaldybių išlaidoms, kurios patirtos atnaujinant savivaldybei priklausantį viešąjį pastatą, padengti, kai jo kitai d...
nuotrauka
2022-07-27 08:25
Konkurencijos taryba davė sutikimą Druskininkų savivaldybei patikėti slidinėjimo paslaugų teikimo ir slidinėjimo trasų eksploatavimo veiklą savo valdomai įmonei „Druskininkų sveikatinimo ir poilsio centras AQUA“.
nuotrauka
2022-07-25 14:42
Vietines buitinių nuotekų sistemas savo namų ūkiuose naudojantys kauniečiai per artimiausius kelerius metus galės prisijungti prie centralizuotų tinklų be jokių papildomų išlaidų. Miestas pasirengęs finansuoti vandentiekio bei nuotekų infrastruktūros įvedimą į gyventojų namus. Iš viso numatyta skirt...
nuotrauka
2022-07-25 08:23
Vilniaus miesto savivaldybė ir VšĮ „Active Vilnius" Naujojoje Vilnioje įrengs visiškai naują riedučių, riedlenčių ir BMX dviračių parką. Numatyta, kad parku bendruomenė galės pradėti naudotis dar šiemet.
nuotrauka
2022-07-21 09:45
Vilniaus miesto savivaldybės taryba priėmė sprendimą įpareigoti sostinės įstaigas imtis žaliosios elektros energijos gamybos. 318 kultūros, ugdymo, globos, sveikatos priežiūros įstaigų, bibliotekų pradės saulės elektrinių įrengimo darbus ant savo stogų arba įsigys nutolusias saulės elektrines.
nuotrauka
2022-07-20 13:16
Kontrastingosios Šnipiškės keičia savo veidą ir tampa ne tik verslui patraukliu rajonu, bet ir jaukia, nuo seno čia gyvenančią bendruomenę ir naujakurius jungiančia oaze. Neseniai čia buvo rekonstruota Kernavės gatvė, dabar šnipiškiečiams atidaroma atnaujinta „Drakonų pieva“.
nuotrauka
2022-07-20 09:26
Nors sostinės atliekų tvarkymo taisyklės draudžia palikti bet kokias atliekas prie konteinerių, per 2021 m. atliekų konteinerių aikštelėse vilniečiai paliko net 1516 tonų atliekų. „Vilniaus atliekų sistemos administratorius“ (VASA) sudarė pačių netvarkingiausių sostinės aikštelių dvidešimtuką pagal ...
nuotrauka
2022-07-19 16:55
Siekdamos informuoti plačiąją visuomenę apie teisę dalyvauti kuriant viešųjų erdvių želdynus, projekto „Kurk Lietuvai“ dalyvės kartu su Aplinkos ministerija paruošė dvilapį, kuriame supaprastintai pateikė Želdyno įstatymo suteikiamas teises gyventojams. Taip skatinama piliečius pasinaudoti savo teis...

Statybunaujienos.lt » Savivaldybėse