2022 rugpjūčio 12 d. penktadienis, 14:42
Reklama  |  facebook

„Kauno tiltai“ – transporto infrastruktūros statybų lyderė

2015-12-28 13:25
Akcinė bendrovė „Kauno tiltai“ yra viena didžiausių transporto infrastruktūros statybos bendrovių Baltijos šalyse. Įmonė specializuojasi tiltų ir kelių, geležinkelių, oro ir vandens uostų, tunelių infrastruktūros statybos srityje.
nuotrauka
„Rail Baltica“. „Kauno tiltai“ (Juozo Kamensko) nuotr.


Minimos įmonės
Kauno tiltai, AB
Apie 1000 darbuotojų, iš kurių daugiau kaip 200 yra atestuoti patyrę transporto infrastruktūros statybos inžinieriai, turinti bendrovė drąsiai imasi ambicingų projektų ir visuomet užtikrina nepriekaištingą darbų kokybę bei atitinka tarptautinių standartų reikalavimus.

„Kauno tiltai“ įgyvendina didelio masto, techniškai sudėtingus transporto infrastruktūros statybos projektus Lietuvoje ir užsienyje.

Šiemet konkurso „Lietuvos metų gaminys – 2015“ apdovanojimuose aukso medaliais įvertinti du bendrovės įvykdyti geležinkelio projektai – „Rail Baltica“ ir „IXB Koridoriaus Vilniaus aplinkkelio Kyviškės–Valčiūnai antrojo kelio statyba“.

Pažangiai išplėtė geležinkelių tinklą


Šiais metais „Metų gaminio“ apdovanojimui AB „Kauno tiltai“ pristatė projektą „IXB koridoriaus Vilniaus aplinkkelio Kyviškės–Valčiūnai antrojo kelio statyba“. Tai Vilniaus miestui ir visam Lietuvos geležinkelių tinklui svarbus transporto infrastruktūros projektas, kurio sėkmingas įgyvendinimas ne tik leido modernizuoti geležinkelių infrastruktūrą ir sudarė galimybes vystyti projektus, susijusius su elektrinių traukinių Baltarusijos kryptimi eismo gerinimu.

Šio projekto įgyvendinimas turėjo lemiamos įtakos ir krovinių pervežimui geležinkeliais, nes atsirado galimybė iki Vaidotų skirstymo stoties gabenti krovinių sąstatus, kurių bendras svoris siekia 6 tūkst. tonų. Tokios naujos infrastruktūros atsiradimas leido nukreipti gabenamus krovinius nuo Vilniaus geležinkelio stoties rajono.

Kelio ruožas Kyviškės–Valčiūnai. „Kauno tiltai“ (Juozo Kamensko) nuotr.

Daugiau nei 50 mln. eurų vertės Kyviškės–Valčiūnai aplinkkelio projektas sudaro galimybes visą krovinių srautą nukreipti už miesto teritorijos, dėl to Vilniaus miesto geležinkelio stotyje sumažės geležinkelio sukeliamos spūstys, eismas taps saugesnis ir neliks taršos pavojaus dėl gabenamų pavojingų medžiagų.

2011 m. gruodį pradėtus darbus „Kauno tiltai“ sėkmingai pabaigė 2015 m. birželį, o bendra projekto vertė siekė 74, 95 mln. eurų.

Naujos krovinių pervežimo galimybės

Įgyvendinant šį projektą rekonstrukcijos darbus atliko „Kauno tiltų“ vadovaujamas įmonių konsorciumas, kurį sudarė keturi partneriai: „Panevėžio keliai“, Lenkijos geležinkelių statybos bendrovė „Trakcja PRKiI S.A.“, Latvijos „Belam–Riga“ ir Kauno statybos įmonė „Mitnija“.

Kyviškės–Valčiūnai aplinkkelio projekto įgyvendinimo metu buvo rekonstruotas po II pasaulinio karo ypatingam krovinių pervežimui pastatytas 24,5 km ilgio geležinkelio kelias, aplenkiantis Vilniaus miestą.

Būtina paminėti, kad ankstesnis aplinkkelis buvo tik vieno kelio, todėl šalia buvo įrengtas antrasis kelias, kad ruožo pralaidumas būtų didesnis ir juo galėtų vykti daugiau traukinių.

Įgyvendinant projektą buvo nutiestas antrasis geležinkelio aplinkkelio kelias – 24,4 km ilgio, kurio vėžės plotis – 1520 mm. Tuo pat metu buvo rekonstruojamas ir esamas 24,5 km vienkelis neelektrifikuotas geležinkelio ruožas Kyviškės–Valčiūnai.

Naujiems traukiniams – modernizuotos stotys

Buvo išplėtota Kyviškių ir Valčiūnų geležinkelio stočių infrastruktūra. Tam, kad pagerėtų eismo saugumas ir kokybė, stotyse buvo nutiesti papildomi nauji keliai ir pakloti didesnio kryžmėženklio iešmai. Iš viso įgyvendinant projektą buvo modernizuotos trys geležinkelio stotys.

Didžiausią projekto darbų dalį sudarė žemės darbai – naujos sankasos įrengimas, esamos sankasos rekonstrukcija ir esamos geležinkelio infrastruktūros pritaikymas dvikeliui ruožui.

Naujai tiesiamame ruože buvo pastatytas vienas pėsčiųjų viadukas, įrengtos trys naujos ir demontuotos trys buvusios pralaidos, o taip pat rekonstruota ir pritaikyta dvikeliui geležinkelio ruožui dešimt pervažų. Siekiant nuo triukšmo apsaugoti arti geležinkelio esančias gyvenvietes, buvo pastatytos triukšmą slopinančios sienutės, kurių bendras ilgis sudaro daugiau nei 5,4 km, bei pasodinti želdiniai.

Modernizuota signalizacijos sistema

Dėl pasikeitusio kelių išplanavimo buvo rekonstruojama signalizacijos sistema – atnaujinta jos įranga ir valdymas bei pervažų signalizacija. Taip pat įrengtas iešmų šildymas bei modernizuoti riedmenų automatinės kontrolės prietaisai.

Buvo rekonstruojama ir elektros tiekimo sistema, modernizuojamos transformatorinės pastotės, diegiamos nuotolinio valdymo ir kontrolės posistemės.

Antrojo aplinkkelio statybų metu 18–ai mėnesių traukinių eismas geležinkelio keliu Kyviškės–Valčiūnai buvo uždarytas, traukiniai laikinai buvo nukreipiami per Kirtimus ir Vaidotus. Siekiant kuo mažiau trikdyti įprastą traukinių eismą, likusiu projekto įgyvendinimo periodu sudėtingi darbai buvo atliekami nenutraukiant traukinių eismo.

Naujos investicijos ir saugus eismas

Nutiestas aplinkkelis bei įrengta šiuolaikinė, visus ES aplinkosauginius, eismo saugos ir infrastruktūrinius reikalavimus atitinkanti geležinkelių infrastruktūra padės užtikrinti Lietuvos ekonomikos augimą bei pritraukti naujų investicijų. Pastatytas aplinkkelis – dar vienas svarbus žingsnis modernizuojant IX tarptautinį geležinkelio koridorių nuo valstybės sienos su Baltarusija iki Klaipėdos.

Investicijos į viso koridoriaus modernizavimą ateityje Lietuvai leis sustiprinti tranzito valstybės pozicijas bei įgyti konkurencinių pranašumų. Bus sudarytos sąlygos į Klaipėdos uostą gabenti daugiau krovinių, Lietuvos biudžetas iš to gaus daugiau pajamų, mūsų šalis taps patrauklesnė vežėjams, nes bus patogesnis krovininių traukinių susisiekimas. Nauju dvikeliu bus galima vežti ir daugiau krovinių. Atlikus darbus aplinkkeliu krovininiai traukiniai gali važiuoti ir didesniu nei iki šiol – iki 80 km/val. – greičiu.

Naujoji geležinkelio atšaka garantuoja kokybiškesnį ir saugesnį eismą. Traukiniai aplenkdami Vilniaus miestą riedės aplinkkeliu, kur mažesnis transporto ir pėsčiųjų judėjimas. Projekto vykdytojams buvo itin aktualūs ir aplinkos apsaugos aspektai. Traukinių transportas turi mažiausią neigiamą poveikį aplinkai. Vilniaus miestas bus apsaugotas nuo taršos pavojaus, kurį galėtų sukelti avarijos atveju išsiliejusios geležinkeliu gabenamos pavojingos medžiagos.

Gausi apdovanojimų kolekcija

Techniškai sudėtingiausi AB „Kauno tiltų“ statybos objektai jau anksčiau yra pelnę prestižinio konkurso „Metų gaminys“ apdovanojimus. „Metų gaminys 2014“ apdovanojimą pelnė net pusmečiu anksčiau užbaigtas projektas „Transeuropinio tinklo jungtis – Vilniaus miesto vakarinio aplinkkelio II etapas“, o apdovanojimuose „Metų gaminys 2013“ sėkmę atnešė per itin trumpą laiką, vos per 6 mėn., įgyvendinta IXB transporto koridoriaus (Žirnių g.) ir Vilniaus tarptautinio oro uosto jungtis.

Bendrovė „Metų gaminys 2010“ apdovanojimą yra pelniusi už pastatytą ilgiausią Lietuvoje 610 metrų Jakų žiedo estakadą, pastatytą per 24 mėnesius, o nominacijoje „Metų gaminys 2009“ apdovanojimas įteiktas už Kauno geležinkelio tunelio rekonstrukciją, kuri inžineriniu požiūriu, yra sudėtingiausias projektas Baltijos šalyse. „Kauno tiltų“ sėkmės istorija prasidėjo 2008-aiais, kuomet „Metų gaminys 2008“ apdovanojimas bendrovei buvo įteiktas už 380 metrų ilgio Vilniaus pietinio aplinkkelio estakados projektą.

Reklama

Statybunaujienos.lt
Metų nominacijos

nuotrauka
2022-08-01 14:46
Ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė gavo Ukrainos prezidento Volodymyro Zelenskio įsteigtą Ukrainos taikos apdovanojimą. Ukrainos žmonių vardu ministrė apdovanota už paramą Ukrainai šalies karo su Rusija metu.
nuotrauka
2022-07-01 14:04
Liepos 1-ąją, Tarptautinę architektų dieną, oficialiai pristatyti Nacionaliniai architektūros apdovanojimai’2023 (NAA), kuriuos inicijuoja Aplinkos ministerija. Ši diena pasirinkta neatsitiktinai – simboliška, kad lygiai po metų, šventinio renginio metu bus paskelbti pirmieji NAA laimėtojai.
nuotrauka
2022-06-07 10:53
BIM yra modernus įrankis, kuris vis labiau įsitvirtina statybos sektoriuje, apimdamas vis daugiau statybos proceso dalyvių. Apie BIM vertes ir neišnaudotas galimybes – konkurso „Lietuvos BIM projektai 2022“ komisijos nariai: Lietuvos statybininkų asociacijos (LSA) prezidentas, VšĮ „Skaitmeninė staty...
nuotrauka
2022-06-01 07:42
Didžiausiame Lietuvos skaitmeninės statybos tematikos renginyje – tarptautinėje konferencijoje „Skaitmeninė statyba 2022. Vilnius“ – paskelbti ir apdovanoti geriausi 2022 m. BIM projektai.
nuotrauka
2022-05-20 07:38
Konferencijoje „Skaitmeninė statyba 2022. Vilnius“ paskelbti geriausi Lietuvos BIM projektai. Geriausiu BIM projektu užsienyje pripažintas „Science Park Towers“ Švedijoje, kurį įgyvendino „INHUS Engineering“, „Peikko Lietuva“ ir „Staticus“.
nuotrauka
2022-05-18 11:02
Projektavimo įmonė „Atamis“ yra dalis komandos, projektavusios administracinės paskirties pastatą T.Ševčenkos g. 13, Vilniuje. Šis objektas pripažintas geriausiu visuomeniniu BIM projektu. Jam buvo suformuotas pirmasis Lietuvoje „Taip pastatyta“ BIM objekto elektroninis statinio pasas.
nuotrauka
2022-05-17 15:32
Lietuvos elektros perdavimo sistemos operatorė „Litgrid“ kviečia Lietuvos mokslo ir verslo bendruomenes susipažinti su pirmąja Baltijos šalyse prie perdavimo tinklo prijungta 1 MW galios ir 1 MWh talpos baterija ir ją išmėginti.
nuotrauka
2022-05-17 07:15
Konkurse „Lietuvos BIM projektai 2022“ geriausiu visuomeniniu BIM projektu buvo pripažintas UAB „Naresta“, generalinio rangovo, rekonstruotas administracinis pastatas T.Ševčenkos g. 13, Vilniuje. Užsakovas – VĮ „Turto bankas“, projektavo įmonė „Atamis“.
nuotrauka
2022-05-11 07:29
„Raitininkų sodo“ projektas, kurį įmonė „YIT Lietuva“ įgyvendino dviem etapais, sulaukė svarbaus įvertinimo. Konkurse „Lietuvos BIM projektai 2022“ šis projektas pripažintas geriausiu gyvenamųjų pastatų BIM projektu.
nuotrauka
2022-05-10 07:32
KTU Statybos ir architektūros fakulteto Išmaniųjų miestų ir infrastruktūros centro sukurtas Kauno miesto skaitmeninis dvynys konkurse „Lietuvos BIM projektai 2022“ pripažintas geriausiu miesto modelio BIM projektu.
nuotrauka
2022-04-29 07:39
Vilniuje po dviejų metų priverstinės pertraukos įvyko jau antrasis tarptautinis pastolininkų čempionatas, kurį organizavo BSA Baltijos pastolininkų asociacija kartu su įmone „Layher Baltic“.
nuotrauka
2022-04-29 06:35
Europos Komisija, vykdydama Klimatui neutralių ir sumanių miestų misiją, prisidės prie 100 Europos miestų, sieksiančių iki 2030 m. neutralizuoti savo poveikį klimatui, plėtros. Tarp jų pateko du Lietuvos miestai – Vilnius ir Tauragė. Jie gaus paramą ir finansavimą, kad per šį dešimtmetį taptų klimat...
nuotrauka
2022-04-25 09:08
Balandžio 22 d., penktadienį, didžiausiame skaitmeninės statybos tematikos renginyje Lietuvoje – tarptautinėje konferencijoje „Skaitmeninė statyba 2022. Vilnius“ – paskelbti ir apdovanoti geriausi 2022 m. Lietuvos BIM projektai. VšĮ „Skaitmeninė statyba“ rengiamame kasmetiniame konkurse 6-iose kateg...
nuotrauka
2022-04-25 07:43
Penktadienį, balandžio 22 d., Viktoras Voroncovas, LAYHER BALTIC vadovas, buvo apdovanotas Valstybinės darbo inspekcijos (VDI) auksiniu pasižymėjimo ženklu.
nuotrauka
2022-02-22 12:06
Paupys – pirmasis lietuviškas nekilnojamojo turto projektas, nominuotas prestižiniuose MIPIM apdovanojimuose. Šiemet jis pretenduoja tapti geriausiu urbanistiniu projektu pasaulyje – šioje kategorijoje apdovanojami projektai naujam gyvenimui prikėlę apleistas, nenaudojamas miesto teritorijas ar past...
nuotrauka
2022-02-22 07:02
Procesų skaitmenizavimas – neišvengiama statybų sektoriaus ateitis. GEALAN, viena iš pirmaujančių Europoje PVC langų ir durų profilių sistemų gamintojų, jau dabar siūlo nuoseklų langų gamybos skaitmeninimo procesą. Už geriausią architektų, projektuotojų ir langų gamintojų palaikymą BIM sprendimais į...
nuotrauka
2022-02-11 11:45
Medienos perdirbimo, baldų ir popieriaus pramonės bendrovė „Lauksva“ jubiliejiniuose apdovanojimuose „Lietuvos metų gaminys 2021“ buvo įvertinta aukso medaliu. Aukščiausią įvertinimą bendrovės gaminiai gauna jau penktą kartą. Lietuviškų baldų kokybė pripažinimo sulaukė ir užsienyje. Gaminiai eksport...
nuotrauka
2022-02-08 07:16
UAB „Gilesta“ pastatytas Kauno klinikų Ambulatorinis diagnostikos centras konkurse „Lietuvos metų gaminys 2021“ buvo įvertintas aukso medaliu. Pandemijos metu išaugus medicininių paslaugų poreikiui, šis pastatas tapo reikšmingas ne tik užsakovui ir generaliniam rangovui, bet ir visai Lietuvai.
nuotrauka
2022-02-07 07:10
Įmonė „Panevėžio statybos trestas“ (PST), kaip pagrindinis statybos rangovas, įgyvendino valstybei svarbų projektą – pastatė Kauno kogeneracinę jėgainę (Kauno KJ) ir pelnė „Lietuvos metų gaminys 2021“ aukso medalį.
nuotrauka
2022-02-03 07:11
Pirmasis miego SPA Šiaurės Europoje „Amberton Green SPA Druskininkai“ projektas „Lietuvos metų gaminio 2021“ konkurse pelnė aukso medalį. Objektą pastatė UAB „VA STATYBA“.

Statybunaujienos.lt » Metų nominacijos