2024 kovo 1 d. penktadienis, 5:52
Reklama  |  facebook

„Kauno tiltai“ – transporto infrastruktūros statybų lyderė

2015-12-28 13:25
Akcinė bendrovė „Kauno tiltai“ yra viena didžiausių transporto infrastruktūros statybos bendrovių Baltijos šalyse. Įmonė specializuojasi tiltų ir kelių, geležinkelių, oro ir vandens uostų, tunelių infrastruktūros statybos srityje.
nuotrauka
„Rail Baltica“. „Kauno tiltai“ (Juozo Kamensko) nuotr.


Minimos įmonės
Kauno tiltai, AB
Apie 1000 darbuotojų, iš kurių daugiau kaip 200 yra atestuoti patyrę transporto infrastruktūros statybos inžinieriai, turinti bendrovė drąsiai imasi ambicingų projektų ir visuomet užtikrina nepriekaištingą darbų kokybę bei atitinka tarptautinių standartų reikalavimus.

„Kauno tiltai“ įgyvendina didelio masto, techniškai sudėtingus transporto infrastruktūros statybos projektus Lietuvoje ir užsienyje.

Šiemet konkurso „Lietuvos metų gaminys – 2015“ apdovanojimuose aukso medaliais įvertinti du bendrovės įvykdyti geležinkelio projektai – „Rail Baltica“ ir „IXB Koridoriaus Vilniaus aplinkkelio Kyviškės–Valčiūnai antrojo kelio statyba“.

Pažangiai išplėtė geležinkelių tinklą


Šiais metais „Metų gaminio“ apdovanojimui AB „Kauno tiltai“ pristatė projektą „IXB koridoriaus Vilniaus aplinkkelio Kyviškės–Valčiūnai antrojo kelio statyba“. Tai Vilniaus miestui ir visam Lietuvos geležinkelių tinklui svarbus transporto infrastruktūros projektas, kurio sėkmingas įgyvendinimas ne tik leido modernizuoti geležinkelių infrastruktūrą ir sudarė galimybes vystyti projektus, susijusius su elektrinių traukinių Baltarusijos kryptimi eismo gerinimu.

Šio projekto įgyvendinimas turėjo lemiamos įtakos ir krovinių pervežimui geležinkeliais, nes atsirado galimybė iki Vaidotų skirstymo stoties gabenti krovinių sąstatus, kurių bendras svoris siekia 6 tūkst. tonų. Tokios naujos infrastruktūros atsiradimas leido nukreipti gabenamus krovinius nuo Vilniaus geležinkelio stoties rajono.

Kelio ruožas Kyviškės–Valčiūnai. „Kauno tiltai“ (Juozo Kamensko) nuotr.

Daugiau nei 50 mln. eurų vertės Kyviškės–Valčiūnai aplinkkelio projektas sudaro galimybes visą krovinių srautą nukreipti už miesto teritorijos, dėl to Vilniaus miesto geležinkelio stotyje sumažės geležinkelio sukeliamos spūstys, eismas taps saugesnis ir neliks taršos pavojaus dėl gabenamų pavojingų medžiagų.

2011 m. gruodį pradėtus darbus „Kauno tiltai“ sėkmingai pabaigė 2015 m. birželį, o bendra projekto vertė siekė 74, 95 mln. eurų.

Naujos krovinių pervežimo galimybės

Įgyvendinant šį projektą rekonstrukcijos darbus atliko „Kauno tiltų“ vadovaujamas įmonių konsorciumas, kurį sudarė keturi partneriai: „Panevėžio keliai“, Lenkijos geležinkelių statybos bendrovė „Trakcja PRKiI S.A.“, Latvijos „Belam–Riga“ ir Kauno statybos įmonė „Mitnija“.

Kyviškės–Valčiūnai aplinkkelio projekto įgyvendinimo metu buvo rekonstruotas po II pasaulinio karo ypatingam krovinių pervežimui pastatytas 24,5 km ilgio geležinkelio kelias, aplenkiantis Vilniaus miestą.

Būtina paminėti, kad ankstesnis aplinkkelis buvo tik vieno kelio, todėl šalia buvo įrengtas antrasis kelias, kad ruožo pralaidumas būtų didesnis ir juo galėtų vykti daugiau traukinių.

Įgyvendinant projektą buvo nutiestas antrasis geležinkelio aplinkkelio kelias – 24,4 km ilgio, kurio vėžės plotis – 1520 mm. Tuo pat metu buvo rekonstruojamas ir esamas 24,5 km vienkelis neelektrifikuotas geležinkelio ruožas Kyviškės–Valčiūnai.

Naujiems traukiniams – modernizuotos stotys

Buvo išplėtota Kyviškių ir Valčiūnų geležinkelio stočių infrastruktūra. Tam, kad pagerėtų eismo saugumas ir kokybė, stotyse buvo nutiesti papildomi nauji keliai ir pakloti didesnio kryžmėženklio iešmai. Iš viso įgyvendinant projektą buvo modernizuotos trys geležinkelio stotys.

Didžiausią projekto darbų dalį sudarė žemės darbai – naujos sankasos įrengimas, esamos sankasos rekonstrukcija ir esamos geležinkelio infrastruktūros pritaikymas dvikeliui ruožui.

Naujai tiesiamame ruože buvo pastatytas vienas pėsčiųjų viadukas, įrengtos trys naujos ir demontuotos trys buvusios pralaidos, o taip pat rekonstruota ir pritaikyta dvikeliui geležinkelio ruožui dešimt pervažų. Siekiant nuo triukšmo apsaugoti arti geležinkelio esančias gyvenvietes, buvo pastatytos triukšmą slopinančios sienutės, kurių bendras ilgis sudaro daugiau nei 5,4 km, bei pasodinti želdiniai.

Modernizuota signalizacijos sistema

Dėl pasikeitusio kelių išplanavimo buvo rekonstruojama signalizacijos sistema – atnaujinta jos įranga ir valdymas bei pervažų signalizacija. Taip pat įrengtas iešmų šildymas bei modernizuoti riedmenų automatinės kontrolės prietaisai.

Buvo rekonstruojama ir elektros tiekimo sistema, modernizuojamos transformatorinės pastotės, diegiamos nuotolinio valdymo ir kontrolės posistemės.

Antrojo aplinkkelio statybų metu 18–ai mėnesių traukinių eismas geležinkelio keliu Kyviškės–Valčiūnai buvo uždarytas, traukiniai laikinai buvo nukreipiami per Kirtimus ir Vaidotus. Siekiant kuo mažiau trikdyti įprastą traukinių eismą, likusiu projekto įgyvendinimo periodu sudėtingi darbai buvo atliekami nenutraukiant traukinių eismo.

Naujos investicijos ir saugus eismas

Nutiestas aplinkkelis bei įrengta šiuolaikinė, visus ES aplinkosauginius, eismo saugos ir infrastruktūrinius reikalavimus atitinkanti geležinkelių infrastruktūra padės užtikrinti Lietuvos ekonomikos augimą bei pritraukti naujų investicijų. Pastatytas aplinkkelis – dar vienas svarbus žingsnis modernizuojant IX tarptautinį geležinkelio koridorių nuo valstybės sienos su Baltarusija iki Klaipėdos.

Investicijos į viso koridoriaus modernizavimą ateityje Lietuvai leis sustiprinti tranzito valstybės pozicijas bei įgyti konkurencinių pranašumų. Bus sudarytos sąlygos į Klaipėdos uostą gabenti daugiau krovinių, Lietuvos biudžetas iš to gaus daugiau pajamų, mūsų šalis taps patrauklesnė vežėjams, nes bus patogesnis krovininių traukinių susisiekimas. Nauju dvikeliu bus galima vežti ir daugiau krovinių. Atlikus darbus aplinkkeliu krovininiai traukiniai gali važiuoti ir didesniu nei iki šiol – iki 80 km/val. – greičiu.

Naujoji geležinkelio atšaka garantuoja kokybiškesnį ir saugesnį eismą. Traukiniai aplenkdami Vilniaus miestą riedės aplinkkeliu, kur mažesnis transporto ir pėsčiųjų judėjimas. Projekto vykdytojams buvo itin aktualūs ir aplinkos apsaugos aspektai. Traukinių transportas turi mažiausią neigiamą poveikį aplinkai. Vilniaus miestas bus apsaugotas nuo taršos pavojaus, kurį galėtų sukelti avarijos atveju išsiliejusios geležinkeliu gabenamos pavojingos medžiagos.

Gausi apdovanojimų kolekcija

Techniškai sudėtingiausi AB „Kauno tiltų“ statybos objektai jau anksčiau yra pelnę prestižinio konkurso „Metų gaminys“ apdovanojimus. „Metų gaminys 2014“ apdovanojimą pelnė net pusmečiu anksčiau užbaigtas projektas „Transeuropinio tinklo jungtis – Vilniaus miesto vakarinio aplinkkelio II etapas“, o apdovanojimuose „Metų gaminys 2013“ sėkmę atnešė per itin trumpą laiką, vos per 6 mėn., įgyvendinta IXB transporto koridoriaus (Žirnių g.) ir Vilniaus tarptautinio oro uosto jungtis.

Bendrovė „Metų gaminys 2010“ apdovanojimą yra pelniusi už pastatytą ilgiausią Lietuvoje 610 metrų Jakų žiedo estakadą, pastatytą per 24 mėnesius, o nominacijoje „Metų gaminys 2009“ apdovanojimas įteiktas už Kauno geležinkelio tunelio rekonstrukciją, kuri inžineriniu požiūriu, yra sudėtingiausias projektas Baltijos šalyse. „Kauno tiltų“ sėkmės istorija prasidėjo 2008-aiais, kuomet „Metų gaminys 2008“ apdovanojimas bendrovei buvo įteiktas už 380 metrų ilgio Vilniaus pietinio aplinkkelio estakados projektą.

Reklama

Statybunaujienos.ltMetų nominacijos

nuotrauka
2024-02-22 09:17
Devintus metus „Skaitmeninė statyba“ drauge su Lietuvos statybininkų asociacija (LSA) organizuoja unikalų konkursą „Lietuvos BIM projektai“. Konkursu siekiama išrinkti geriausią šalies įmonių praktiką skaitmeninės statybos srityje – taikant statinio informacinio modeliavimo (BIM) technologijas ir me...
nuotrauka
2024-01-26 07:59
Jau daugiau nei 20 metų sostinės gimtadienį vainikuoja Vilniaus garsinančių lyderių apdovanojimai. Už idėjas ir darbus Vilniui, miesto puoselėjimą ir garsinimą kasmet Šv. Kristoforo statulėlėmis apdovanojami iškiliausi vilniečiai. Reikšmingiausi miesto apdovanojimai įteikt dešimt laureatų.
nuotrauka
2024-01-19 14:46
Baltijos-Amerikos laisvės fondas (BAFF) ir JAV ambasada Lietuvoje kartu su Inovacijų agentūra kviečia teikti paraiškas Lietuvos-Amerikos inovacijų apdovanojimui laimėti. Pretenduoti gali Lietuvos verslai, aukštojo mokslo įstaigos ir kitos organizacijos ar fiziniai asmenys, kurie bendradarbiaudami su...
nuotrauka
2024-01-19 07:58
Vienas ambicingiausių 2023 m. projektų – daugiau nei 500 bunų, įrengtų Nemuno vagoje. Pagrindinė bunų įrengimo Nemuno atkarpoje paskirtis – išlaikyti gilią ir laivybai tinkamą upės vagą. Specialiai šiam svarbiam Vidaus vandens kelių direkcijos vykdytam projektui įmonių grupė „Milsa“ sukūrė naują gam...
nuotrauka
2023-12-15 09:03
Kasmet pasitikdama didžiąsias metų šventes Lietuvos pramonininkų konfederacija (LPK) sukviečia verslo bendruomenę, visuomenės, politikos ir mokslo lyderius į kalėdinį LPK vakarą. Gruodžio 13 d. iškilmingoje „Pirklių klube“ vykusioje apdovanojimų ceremonijoje skambėjo ne tik padėkos ir sveikinimai ar...
nuotrauka
2023-12-13 17:48
Gruodžio 13 d., Vilniuje 27-ąjį kartą įteikti Lietuvos pramonininkų konfederacijos (LPK) rengiamo kasmetinio konkurso „Lietuvos metų gaminys“ apdovanojimai. Šiais metais konkurse dalyvavo 50 lietuvišką produkciją gaminančių įmonių. Aukščiausio įvertinimo aštuoniose vertinimo kategorijose siekė 81 ga...
nuotrauka
2023-12-07 15:43
Trečiadienį Vilniuje iškilmingoje konkurso „Už darnią plėtrą“ ceremonijoje paskelbti ir apdovanoti geriausi 2023 metų NT projektai Lietuvoje. Geriausiųjų NT projektų rinkimus Lietuvos nekilnojamojo turto plėtros asociacija (LNTPA) ir Darnios plėtros akademija organizuoja jau 16 metus.
nuotrauka
2023-12-07 14:24
Tarptautinės Amerikos mokyklos Vilniuje pastatas pripažintas geriausiu 2022 metais šalyje pastatytu visuomeniniu objektu. Apie tai gruodžio 6 d. paskelbė Lietuvos nekilnojamojo turto plėtros asociacija su Darnios plėtros akademija ir Tarptautinei Amerikos mokyklai Vilniuje (AISV) įteikė pagrindinį m...
nuotrauka
2023-12-04 16:23
Aplinkos ministerija pirmadienį įteikė apdovanojimus žaliausioms Lietuvos savivaldybėms. Jomis tapo Utenos rajono, Vilniaus ir Klaipėdos miestų savivaldybės. Visos trys tapo jau antrą kartą sudaryto Lietuvos savivaldybių aplinkosaugos reitingo lyderėmis.
nuotrauka
2023-11-28 10:10
Šiandien vidaus reikalų viceministras Arnoldas Abramavičius įteikė apdovanojimus savivaldybių administracijų atstovams už sėkmingiausiai įgyvendintus VRM administruojamus 2014-2020 metų laikotarpiu ir Europos Sąjungos lėšomis finansuotus infrastruktūros projektus regionuose.
nuotrauka
2023-10-18 11:16
Jeigu jūs rūpinatės savo įmonės darbuotojų saugumu ir gerove, emocine būsena ir palankia atmosfera kolektyve, skatinate įvairovę, tausojate aplinką ar stiprinate bendruomenes – jūsų įmonę kviečiame dalyvauti Nacionalinių atsakingo verslo apdovanojimų 2023 konkurse ir iki lapkričio 21 d. teikti parai...
nuotrauka
2023-10-16 11:21
Ilgalaikė Lietuvos medinės statybos patirtis ir tradicija sėkmingai pasireiškia ir šiuolaikinėje architektūroje. Vienas tokių pavyzdžių – architektūros estetikos studijos „Arches“ projektuotas gyvenamasis namas vienai šeimai – „Kedro namai“. Slovėnijoje rengiamame BIG SEE Wood Design Award’23 šis pr...
nuotrauka
2023-10-16 09:47
ARCHzona parodos metu paskelbtas trumpasis sąrašas architektų, patekusių į prestižinį geriausios Europos apdovanojimų EUmies Awards sąrašas.
nuotrauka
2023-10-06 05:55
Europos Komisijos įsteigtų Žaliosios sostinės apdovanojimų finale Vilnius tituluotas žaliąja Europos sostine 2025. Konkurso finale Taline Vilnius nugalėjo du finalininkus – Portugalijos Gimarainsą bei Austrijos Gracą.
nuotrauka
2023-09-22 07:39
Įveikęs pirmąjį rimtą karjeros iššūkį, konstruktorius Andrius Gudelis jautėsi geriausiu. Po 10 metų geriausiu jį pripažino ir statybos inžinierių bendruomenė: Lietuvos statybos inžinierių sąjungos (LSIS) apdovanojimuose Andrius Gudelis šiemet buvo išrinktas Metų statybos inžinieriumi-projektuotoju.
nuotrauka
2023-09-15 07:19
Karolis Kauklys yra UAB LAYHER BALTIC Finansų skyriaus vadovas (CFO). Prieš šešerius metus atėjęs į įmonę, jis įnešė naujovių, kurios buvo svarbios ne tik vokiško kapitalo įmonei, bet lemtingai pakeitė ir kelių LAYHER BALTIC klientų įmones.
nuotrauka
2023-09-11 07:08
Statybininkų dienos proga, kuri šiemet buvo švenčiama Druskininkuose, tradiciškai įteikti apdovanojimai geriausiems sektoriaus darbuotojams. Taip pat šiemet Lietuvos statybininkų asociacija švenčia 30-metį. Ta proga įteikti specialūs proginiai ženklai.
nuotrauka
2023-09-09 07:45
Lietuvos statybininkų asociacijos 30-mečio proga išleistas specialus proginis ženklas. Išskirtinei progai sukurta ribota – 50 – ženklų serija. Vakar, Statybininkų dienos šventės metu, buvo įteikti pirmieji ženklai.
nuotrauka
2023-07-21 06:40
Lietuvos architektų „Trimonis architects“ suprojektuotas daugiafunkcis kompleksas „U40“, įsikūręs Užupio g. 40, atrinktas į vieno iš prestižiškiausių ir didžiausių pasaulio architektūros ir dizaino festivalių „World Architecture Festival“ (WAF) finalą.
nuotrauka
2023-07-17 07:58
Prikeliant naujam gyvenimui kultūros paveldo objektus, teisingiausia yra rasti būdą, kaip istorinę architektūrą tinkamai įveiklinti: tik įžvalgūs ir teisingi sprendimai lems, ar objektas bus išsaugotas ateities kartoms. Kad ir kokių iššūkių pasitaikytų šiame kelyje, UAB ARCHINOVA vadovo Aleksandro G...

Statybunaujienos.lt » Metų nominacijos